Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Anioły bez skrzydeł"
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

Anita Dittman mówi o swoim życiu w jednym z niemieckich obozów koncentracyjnych w Niemczech.
Wychowała się w Niemczech i był prawie 6 lat, kiedy Hitler doszedł do władzy.
Anita Dittman został mówienia o Holokauście od ponad trzech dekad, mówili wszyscy, którzy będą słuchać jej przetrwania i jak Jezus Chrystus pomógł jej uciec z pułapki, które było "piekło Hitlera."

Ona osiągnęła tysiące za pośrednictwem swojej książce,
" Uwięzieni w hitlerowskich piekła ", współautorem z kolegami Minnesoty Jan Markell.
[img]
image: http://www.wnd.com/files/2015/01/Dittman1.jpg[/img]

Anita Dittman
A wizje piekła wróci prześladować ją w nocy.

"Przez lata, te marzenia nie odejdzie," powiedziała.

Na 87, ona wciąż przemawia do odbiorców dużych i małych, czasami kilka razy w miesiącu, opowiadając historię szczęśliwego, 5-letniej żydowskiej dziewczynki, kiedy Hitler doszedł do władzy w 1933 roku i jak życie zmieniło się w ciągu najbliższych 12-and- pół roku żyjący pod rządami nazistów. Ona nie wyjdzie z drugiej strony obozów koncentracyjnych jako młoda kobieta z pobożną wiarą chrześcijańską, poważnie zranieni, ale pełen potężnych opowieści.

Przez lata trzymała te historie butelkowane wewnątrz. To nie było aż dotarła jej wczesnych lat 50., że rozpoczęte wychodzi.

"Odpowiedź mam dziś jest tak entuzjastycznie, jak zawsze", powiedziała w rozmowie telefonicznej z jej domu w Minnesocie.Obrazek
W tym tygodniu obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, gdzie 1,1 miliona Żydów spotkała ich śmierć, dał jej powód do zastanowienia się nad życiem po raz kolejny pod nazistów.

Jej przesłanie jest inna teraz, jak mówi, znacznie różni się od kiedy po raz pierwszy wszedł na giełdę w 1978 roku z jej doświadczenia jako ocalonym z Holokaustu.

Może się zdarzyć tutaj?

"Kiedy zacząłem mówić w 1978/79, ludzie będą mnie pytać:" Czy myślisz, że to może się zdarzyć tutaj w tym kraju? I powiedział: "O, nie, ludzie są przyzwyczajeni do tak wielkiej wolności w tym kraju, to może nigdy nie wydarzy", "Ditmann powiedział WND. "Kiedy pytają mnie to pytanie teraz, mówię:" To już się dzieje. "

image: http://www.wnd.com/files/2015/01/Dittman2.jpg

Anita Dittman
Amerykanie nie są "znikają", jak w hitlerowskich Niemczech, ale Dittman mówi coś się zmieniło.

"Kraj, który przyszedł do mnie w 1946 roku było bardzo różne," powiedziała.
"Nie mogę mówić w szkołach publicznych już. Nie będzie mnie na to. "


Kiedy informuje nauczycieli, że jej wiadomość będzie zawierać silne motywy chrześcijańskie, ona zwykle dostaje kilka sekund niezręcznej ciszy.
Następnie uprzejmy odpalenie.
eden administrator szkoły w liceum w północnej Minnesocie skontaktował ją z zaproszeniem do mówienia, mówiąc, że był bardzo polecany przez niektórych uczniów, którzy słyszeli jej mówić wcześniej.

"Nazwałem go i zostawił wiadomość i powiedział Byłbym zaszczycony.
Daj znać, datę i czas, i będę tam, "Dittman powiedział.

"Powiedziałem, muszę ci powiedzieć, jednak, że Chrystus jest w mojej wiadomości."

"Cóż, nie można zostawić Chrystusa z tego?" Zapytał mężczyzna.

"On jest tym, który trzymał mnie bezpieczny.
Nie mogę go utrzymać się "Dittman odpowiedział.


image: http://www.wnd.com/files/2014/04/trapped.jpg

uwięziony"No cóż, przykro mi to. Nie możesz przyjść, "powiedział.


Wiele innych drzwi zamknęły się na wzmiankę o "C" słowa.

"Drzwi były zawsze otwarte dla mnie, kiedy zaczynał mówić.
A mówiłem czasami trzy, cztery, pięć razy dziennie w szkołach ", powiedziała.
"Kiedy rozmawiałem z pięciu klas, a kiedy wyszedłem z czwartym, główny powiedział, że nie trzeba mówić do piątej, ponieważ są one awanturnik kilka.
Cóż, powiedziałem mu, że Duch Święty może zdziałać cuda, i skończyło się na tym najlepiej klasa wszystkich.
Dzieci chcą to usłyszeć, nauczyciele chcą go słuchać.
Ale wyżej jest problemem. "



Niektóre szkoły nadal pozwala jej mówić, ale wymaga rodziców o podpisanie formularza mówiąc, że to jest OK dla ich dziecko siedzieć przez prezentacji, która zawiera tematy religijne.

Ale coraz częściej rodzice nawet nie mają do powiedzenia w tej sprawie, a ona przedawnieniu z góry od mówienia.

"Jest coraz gorzej, mówię wam," powiedziała.
"To tak, dyktując rodziców teraz.
W ten sposób rozpoczęła się w Rosji i Niemczech. "

Oglądaj niedawny wywiad poniżej, w którym Anita Dittman opisuje, jak to było żyć w czasach Hitlera i kilka podobieństw z dzisiejszej Ameryce.
W dniach i tygodniach po 11 września ataków terrorystycznych, Dittman zauważyłem pęknięcie w niektórych drzwi, które wcześniej były zamknięte.
Światło zabłysło przez chwilę.

"Ludzie byli tak przestraszeni i były pozwalając modlitwy do modlił przed gry w piłkę nożną, a drzwi do szkół były szeroko otwarte dla mnie, ale pamiętam rozmowy z moim pastorem w czasie i mówi:
" To się zmieni. " I ma ", powiedziała.
"To się zmienia coraz więcej i więcej."


I to nie tylko szkoły publiczne, gdzie wolność słowa jest ograniczona.

Dittman powiedziała, że ​​ma przyjaciół na wschodnim wybrzeżu, którzy mają religijny program radiowy, a są one kontrolowane przez rząd federalny.
Patrzą, co mówią teraz.

"Powiedziała, że ​​nie należy używać nazwisko człowieka, który rządzi naszym krajem, ponieważ są one monitorowanie naszych rozmów," Dittman powiedział.
"I nawet używać fałszywych nazwisk, bo już dostał ostrzeżenie wysłane do nich."


Przeczytaj całą wstrząsające opowieści Anity Dittman w swojej książce, "Uwięzieni w hitlerowskich piekła rodem", który pochodzi z filmu towarzysza.

WND zadawane Dittman co, jeśli w ogóle, chrześcijanie powinni robić, aby przygotować się do dnia, gdy "miękkie" prześladowanie staje się trudne, podobnie jak to miało miejsce w Niemczech.

"Znaczenie wiary w Boga byłoby jedno, i odwagi, by mówić," powiedziała. "Mówię niektóre z moich studentów mówię, aby nawet w szkołach świeckich, zachować wiarę. Możesz stracić swoje domy, swoje szkoły, wszystko, ale jeśli masz wiarę, masz wszystko. "

"Módlcie się do Boga, że ​​gdy czas przyjdzie, On będzie z tobą i cię przez. Również zapamiętać Pisma, ponieważ nie zawsze może mieć Biblię, "powiedziała. "Straciłem Biblię podczas rosyjskiej okupacji, ale Bóg przypomni Ci wersety trzeba, gdy jesteś w sytuacji, gdy są całkowicie zależne od Niego i wasze życie jest w niebezpieczeństwie."

Kiedy ludzie pytają ją, jak przeżyła, ona mówi, że przyszedł do trzech rzeczy: wiara, modlitwa i humoru.

Było wiele razy w pośród ucisku i ubóstwa, że ​​śmieszne rzeczy się stało, powiedziała. Podobnie jak w czasie ona i jej przyjaciele ukrywali się w gospodarstwie i rolnik zapomniał wyczyścić jego przybudówka.

"Poszedłem do korzystania z wychodka w środku nocy," powiedziała. "Był tam duży kopiec, więc zrobiłem co mogłem szybko, ale słyszałem, drapanie brzmią tam. I szybko nie moje prace papieru i został owijania rzeczy, gdy nagle out skoczył kurczaka! Został pianie. I po omacku ​​drogi powrotnej do domu, śmiałam się tak mocno, że był zdyszany, a ja nie chcę się obudzić rolnika. Wszyscy śmiali się tak mocno, kiedy powiedziałem innym, co się stało. Więc jeden z chłopaków zadzwonił do mnie z kurczaka WC. To było moje nazwisko z tego punktu później. "


Read more at http://www.wnd.com/2015/01/holocaust-su ... djSwurT.99

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 17:49 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: "Anioły bez skrzydeł"
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
"Anioły bez skrzydeł"

Czasami, jak mówi, Bóg wysłał pomoc od źródeł najbardziej nieprawdopodobnych.
To był jedyny sposób, Dittman i cztery inne dziewczyny udało się uciec z obozu pracy Barthold, gdzie dzieci z mieszanych małżeństw zostały wysłane do pracy kopanie rowów. Gdy ich siła została wykorzystana, trafili do Auschwitz.

Dittman wszedł do obozu w lecie 1944 roku i zleconych zatrucie krwi z powodu zakażenia w jej stóp.
Nie mogła chodzić, mając taką operację mniej niż tydzień wcześniej, ale udało jej się uciec w środku surowym niemieckim zimie z pomocą swoich przyjaciół, a później kilku niemieckich żołnierzy.

Każdego roku 11 lutego, ona i jej mąż jeszcze okazji jej ucieczkę z Barthold.

"W dniu, kiedy uciekł, to było tak niesamowite.
Modliliśmy się całą noc, pięć z nas dziewczyny, modliliśmy się do Jezusa, czy to Jego wola On nas uwolnić z rąk naszych prześladowców.
A ludzie użył, zawsze powiedzieć anioły bez skrzydeł, "Ditman powiedział.
"A niemieccy żołnierze byli niektórzy z tych aniołów."


Jak wspomina niektóre z tych przypadków, w których obcy ludzie pomagali jej, jej głos wciąż rysy z emocji.

"Nawet, jak mówię, przeżywać go.
To, co sprawia, że ​​jest bardziej interesujące dla ludzi.
To wraca do mnie, "powiedziała.
"Jedna kobieta powiedziała mi:
" Kiedy mówimy o okropnościach, jesteś spokojny, ale kiedy mówisz o wielkości Boga głos zaczyna pękać.
To było tak ogromne, jak Bóg czuwał nad nami i czuwa nad matką i siostrą, też. "[

Chociaż niektórzy Żydzi utracili wiarę i wyszedł z Holokaustu jako ateiści,
Dittman doświadczonych odwrotnie.
Jej wiara została wzmocniona.

"Zawsze mówię, jeśli nie wierzy, że byłoby niezwykłe.
Zaczęło się przez słuchanie słowa Bożego, a potem przez badanego ", powiedziała./size]

Czas próby

[size=150]W tym samym czasie testów będą odczuwane przez każdego chrześcijanina w jednym punkcie lub innego, jak powiedziała, jest to, co buduje wiarę.

"O tak, to nadchodzi.
I wiesz, to nie jest dobre dla rodziców, aby rozpieszczać swoje dzieci; nie można powiedzieć, że wszystko będzie kromka Dory, ponieważ nie jest ", powiedziała.

Z tego powodu, że nie zmieniać na wiele szczegółów, gdy mówi się do grup dzieci.

"Rozmawiałem z bardzo małymi dziećmi, a jedyną rzeczą, nie mówię o lub wykorzystanie jest słowo" gwałt "," powiedziała.


Mówi chrześcijańskich studentów dzisiaj jak to było żyć jako Żyd pod nazistów.
Nawet zanim została wyciągnął się na dysku obozu pracy, zajmowała się nauczyciel, który dał jej słabe stopnie, niezależnie od tego, jak dobrze grała, uderzył ręce kijem i traktuje ją jako drugiej klasy. Jej koledzy wyśmiewali ją.

"Po szkole, oni rzucili się na mnie obornika konia, i nazwali mnie"
Żyd brat "," powiedziała.
"Matka powiedziała nie trafić z powrotem, tak stójcie niewzruszenie i modlić się, że Pan będzie z tobą."


Wyzwiska doprowadziły do ​​pobicia. Potem przyszedł pukanie do drzwi.
Musiała pożegnać się z matką, która została odpadły w synagodze, a ona, jako młodego, zdrowego nastolatka, skończyło się w życiu ciężkiej pracy.


Ojciec nigdy nie miał


Człowiek, który doprowadził ją do Chrystusa, kiedy miała około 7 lat był pastorem, którzy ustępowali przeciwko nazistom. W 1934 roku napisał list do Hitlera osobistą informacją go jak rozczarowani on i wielu jego kolegów było, że Hitler prześladował Żydów, Dittman powiedział.
Później, kiedy pasterze w całym Niemczech umieszczenie zdjęcia z Hitlerem się nad ich ołtarze, jej proboszcz odmówił.

Ameryka potrzebuje więcej pasterzy jak ten dzisiejszy, powiedziała.


"Mój proboszcz nie należy do konfesjonału ruchu, z Dietrich Bonhoeffer i Martin Niemöller; pracował z nimi przeciwko nazistom, "powiedziała.
"Jak wiele bardziej śmiałe mogą proboszcz się nie napisać list do Hitlera osobiste?

"Przyszedł do odwiedzenia nas, przyniósł nam każdego Biblii, a on powiedział:"
Ja nie zmusza, ale mam miłość do ludu Bożego, i mam wielu Żydów w moim studium Biblii. Możesz przyjść do mojego kościoła.
Ja nie zmusza, ale przyszedł, a chcielibyśmy mieć w naszym kościele. "

Jej matka, która została przesiąknięta forma mistycyzmu New Age zwanego Teozofia, w końcu przyznał.

"W końcu ma na tyle zdesperowani i był gotów zrezygnować z tego okropnego religię, która jest jak hinduizm, i iść do kościoła,"

Dittman powiedział.

"To była nie tylko jego przesłanie, ale jak żył jego życie, które robią różnicę.
Nie chciał umieścić ten obraz Hitlera się nad ołtarzem, a on miał żonę i pięcioro dzieci do zaniepokojony.
To jest rodzaj wiary Chrystus chce od nas dzisiaj, nie bać.
Wielu duszpasterzy dzisiaj boją się stracić emerytury.
Ale dziś muszą być ostrożny, aby być przeciwko gejom i lesbijkom lub mogą dostać wyrzucony z ich zgromadzenia.
Są one catering, a oni nie powinni tego robić.
Trudno nie.
Niektórzy są nawet prześladowani w swoich rodzin do zajęcia stanowiska. "




Chrześcijanie byli również w obozach zagłady



Dittman powiedział, że kiedy antysemityzm jest otwarcie praktykowane, antychrześcijańskie bigoteria jest zazwyczaj tuż za rogiem.

"Jest to znany fakt, gdzie Żydzi nie są mile widziane i są prześladowani chrześcijanie przyjdź później.
Pochodzą one ze sobą, i że miało to miejsce w Niemczech, "powiedziała.
"Nie było tylko Żydów w komorach gazowych.
Były też chrześcijanie, księża katoliccy, pastorzy. "

Dittman przypomina swoich uczniów, że przyszedł Hitler i NSDAP do władzy pokojowo. Walka o umysły ludzi się już od lat, zanim naziści konsolidacji swojej władzy i Niemcy stały się dyktatura.


"Problemem jest to, wiele z tych młodych chłopaków, ich zdaniem wszystko, co Hitler powiedział im.

Był charyzmatyczny i wyciągali do przyłączenia się do zabawy, a więc wtedy, kiedy dowiedzieli się, co było o nie mogli wydostać się ", powiedziała.

"Nie jest tak dużo dzisiaj, że przypomina mi czasy Hitlera, bo przeszliśmy przez to do 12-i pół roku, począwszy kiedy miałem 5-i-pół.

Ale nawet wtedy wiedziałem, że nie był jednym z tłumu.
Moja mama powiedziała mi, że będzie wiele dzieci, które nie będą mogły się ze mną bawić. "

Dittman powiedziała matka uwierzył w Chrystusa jako Mesjasza kilka lat po to zrobiła, gdy Ditman był 11.


Jej siostra, Hella, to zupełnie inna historia.
Hella to pojawiło się w Niemczech przed Anita i ich matki, ucieka do Anglii.

"Moja siostra udawała się na powierzchni, ale kiedy przyszła do nas w 1961 roku, nie chciała słyszeć nam mówić o Chrystusie.

Powiedziała: "Nie potrzebuję waszych modlitw" i niestety trzy lata później zmarła na raka, "Dittman powiedziała.
"Mój ojciec był ateistą i utwardzony, kiedy umarła, został całkowicie zniszczona, a miałem dość dobre stosunki z nim później.
On również zmarł niezapisane, mówiąc Zostaw mnie z religijnym nonsensem ".


Przez wiele lat mieszkał normalne Dittman życia amerykańskiego, ale zachowali swoje doświadczenia Holokaustu głównie do siebie.
Czasami, kiedy ludzie pytali o jej niemieckim akcentem, powie im, skąd pochodzi, a część tego, co się z nią stało.

Jeden z tych spotkań miało miejsce, gdy pracowała w lokalnej bibliotece wiejskich Minnesota.

Mężczyzna wszedł do biblioteki, gdzie byłem w pracy, a kiedy powiedziałem mu o mojej przeszłości, powiedział, "Musisz mówić ludziom o tym."
Powiedziałem, że nie.
Nie chciałem tego robić, a on powiedział: "Dobrze, będę modlić się za ciebie."
Musiał się modlić, bo nie za długo po tym zacząłem mówić. "

Musiała pokonać swoje lęki wystąpień publicznych, choć.
"Tylko kilka razy na początku, w małej grupie kościoła chodziłem.
I Jan będzie nagrywać swoje rozmowy.
Powiedziała, że ​​nie może napisać na tyle szybko, aby to wszystko, "Dittman powiedział. "
I myślę, że to ulga dla mnie o tym mówić."

Jak zaczęła przeżywać swoją historię poprzez powiązanie go z innymi, zauważyła koszmary stały się bardziej rzadkie i ostatecznie zatrzymał.

"Dlatego tak ważne jest dla żołnierzy. Mój syn był w Wietnamie, więc znam, że, "powiedziała.

Więc tak jak uciekła z pułapki piekła Hitlera, z pomocą Boga, jak się później uciekł z piekła wspomnienia - wspomnienia z nazistowskiego pielęgniarki próbował ją zabić w klinice pracy obozu, wspomnienia żołnierzy, którzy próbowali zgwałcić, wystające kości pamięci, pobicia, a obraz Führera wiszące wszędzie.


Historie żyć. Ale już nie dać jej koszmary.

Dittman, który zamieni 88 maja, modli się, że Ameryka będzie skręcić z bieżącej ścieżki, zanim będzie za późno.

Zamiast etapu ładunków, teraz cieszy każdego okazję podzielić swoją historię.
Ona przeżyła osiem operacji i dwa ataki serca.

"Jestem mocny stary szerokie," powiedziała.


Ale, że wytrzymałość może stopić w drugim, kiedy ona się jej wiadomość przez jeszcze jednego dziecka.

"Jeden z chłopców wpadł po rozmawiałem i powiedział mi:" Mamy wiele głośników, ale trzeba Chrystusa w nim. "

I to był największy komplement mogła otrzymać.

Jeden z fragmentów Biblii Dittman lubi cytować to Mateusza 5: 43-45.

"Chrystus mówił do ludzi, [i] Powiedział uczono kochać bliźniego i nienawidzić swoich wrogów", ale mówię: Miłujcie waszych nieprzyjaciół ". Mówię ludziom, że jest to ciężkie przejścia. To jest trudne, "powiedziała. "Bóg postawił mnie na próbę, i bez Jego pomocy, nie będzie w stanie przejść test. To ciężkie, ale trzeba to zrobić. "

Dittman musiał żyć ten werset się w obliczu nazistowskiego pielęgniarki który wcześniej próbował ją zabić.

"Wiedziałem, że kiedy stałem tam i wziąłem świecę i podszedł bliżej i ujmuje ją siedzącą na płacz materac, powiedziałem:" Panie, co chcesz, żebym z nią zrobić?
I zdałem sobie sprawę, chciał mnie pocieszyć.
I powiedział: "Panie, nie mogę tego zrobić."

Pielęgniarka powiedziała Dittman że została zgwałcona kilka razy przez rosyjskich żołnierzy.

"Ona płakała. I powiedział: "Panie, dziękuję.
Ty mnie od konieczności doświadczyć, że ".

"Jak możesz mnie pocieszyć?
Czy nie rozumiesz, próbowałem cię zabić "Pielęgniarka powiedziała do niej?.

"Powiedziałem jej, że to tylko ze względu na Chrystusa,"
Dittman powiedział.
"Pomógł mi to zrobić. Jeśli nie to, że nigdy nie mogłem tego zrobić.
Jestem typowo ludzkie. "


Read more at http://www.wnd.com/2015/01/holocaust-su ... djSwurT.99
Read more at http://www.wnd.com/2015/01/holocaust-su ... djSwurT.99

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły bez skrzydeł"
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Anita Dittman / Jan Markell — Trapped in Hitler’s Hell (Part One)



.


Anita Dittman/ Jan Markell — Trapped in Hitler’s Hell (Part 2)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lutego 2015, o 18:24 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL