Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » PROROCY PROROCTWA PRZEPOWIEDNIE




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 3 kwietnia 2013, o 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2013, o 18:00
Posty: 14
Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam ujrzeć tło dziejów narodu żydowskiego.
Biblia nie została spisana w narodzie izraelskim.
Biblię Żydzi otrzymali od Persów ( czyli dzisiejszych Irańczyków ).
To nie Bóg Jahwe był twórcą Biblii - tylko Bóg Persów.
Podpowiedź daje nam Księga Daniela.
Ona to informuje obszernie, iż Bóg Najwyższy a nie Jahwe tworzył wszystkie imperia przez 1000 lat przed Chrystusem.
To On dał imperium królowi babilońskiemu Nabuchadonozorowi, który zburzył Jerozolimę. Wpierw go wywyższył lecz później poniżył .
Czwarty rozdział Księgi Daniela jest napisany przez tegoż króla, który zaniepokojony snem wyjawia go;

(1) Ja, Nabuchodonozor, zażywałem spokoju w swoim domu i radości w swoim pałacu. (2) Miałem widzenie we śnie, które mnie przeraziło. Zaniepokoiły mnie myśli na moim łożu i widziadła powstałe w mojej głowie.
(3) Toteż wydałem polecenie, by sprowadzono do mnie wszystkich mędrców babilońskich, żeby mi dali wyjaśnienie snu.
(4) Zjawili się więc wykładacze snów, wróżbici, Chaldejczycy i astrologowie. Opowiedziałem im sen, ale nie mogli mi podać jego wyjaśnienia.

(5) W końcu przybył do mnie Daniel, któremu na imię według imienia mojego
boga Belteszassar,
a w którym mieszka duch świętych bogów.

Opowiedziałem mu sen.
(6) Belteszassarze, przełożony wykładaczy snów!
Wiem, że w tobie mieszka duch świętych bogów i że żadna tajemnica nie stanowi dla ciebie trudności. Oto mój sen, który widziałem; wyjaśnij mi go!

(7) W mojej głowie, na moim łożu, widziałem takie obrazy: Patrzałem, a oto - drzewo w środku ziemi, a jego wysokość ogromna.
(8) Drzewo wzrastało potężnie, wysokością swą nieba sięgało, widać je było aż po krańce ziemi.
(9) Liście jego były piękne, a owoce obfite, dawało ono pożywienie wszystkim.
Pod nim szukały cienia zwierzęta lądowe, na jego gałęziach mieszkały ptaki powietrzne,
z niego żywiło się wszelkie ciało.
(10) Patrzyłem, w moim łożu, na obrazy istniejące w mojej głowie, a oto Czuwający i Święty zstępował z nieba.
(11) Wołał On głośno i tak mówił: Wyrąbcie drzewo i obetnijcie gałęzie, otrząśnijcie liście
i odrzućcie owoce!
Zwierzęta niech uciekają spod niego, a ptaki z jego gałęzi!
(12) Lecz pień jego korzeni pozostawcie w ziemi, i to w okowach z żelaza i brązu wśród polnej zieleni.
Niech zwilża go rosa z nieba, a trawę polną niechaj dzieli ze zwierzętami!
(13) Jego ludzkie serce niech ulegnie odmianie, a niech otrzyma serce zwierzęce; siedem okresów czasu niech nad nim przeminie!
(14) Według postanowienia Czuwających taki jest dekret, sprawa rozstrzygnięta przez Świętych, aby wszyscy żyjący wiedzieli, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim. Może je dać, komu zechce, może ustanowić nad nimi najniższego z ludzi.
(15) Taki jest sen, jaki widziałem, ja, król Nabuchodonozor.


Zaniepokojony snem przywołał do siebie Daniela - aby mu ten sen wyjawił .
Daniel następnie wyjawia mu prawdę jaka go dotknie;

[b]Teraz zaś, Belteszassarze, podaj mi jego znaczenie, bo wszyscy mędrcy mojego kraju nie mogli go wyjaśnić, ty zaś możesz, bo posiadasz ducha świętych bogów.

(16) Wówczas Daniel, który nosił imię Belteszassar, popadł na chwilę w oszołomienie, a jego myśli zaniepokoiły go
. Król zaś odezwał się i rzekł: Niech sen i jego wykład nie niepokoją ciebie, Belteszassarze!
Belteszassar odpowiedział: Panie mój, oby sen odnosił się do twoich wrogów, a jego wykład do twoich przeciwników.

(17) Drzewem, które ujrzałeś, jak rosło i stało się potężne, tak że wysokość jego sięgała nieba i że było widoczne na całej ziemi,
(18) którego liście były piękne, a owoce obfite, na którym było pożywienie dla wszystkich, pod którym przebywały zwierzęta lądowe i na którego gałęziach gnieździły się ptaki powietrzne -
(19) jesteś ty, o królu. Wzrosłeś i stałeś się potężny, a wielkość twoja wzrastała i sięgała aż do nieba, panowanie zaś twoje aż po krańce świata.

(20) To natomiast, że król widział Czuwającego i Świętego zstępującego z nieba i mówiącego: Wyrąbcie drzewo i zniszczcie je, tylko pień jego korzeni pozostawcie w ziemi i to w żelaznych i brązowych okowach wśród polnej zieleni; niech go zwilża rosa z nieba, niech dzieli los ze zwierzętami polnymi, aż nie upłynie nad nim siedem okresów czasu -

(21) to jest wyjaśnienie, królu, i postanowienie
Najwyższego, które dopełni się na królu, moim panu.
(22) Wypędzą cię spośród ludzi i będziesz przebywał wśród lądowych zwierząt.
Tak jak wołom będą ci dawać trawę do jedzenia, rosa z nieba będzie cię zwilżać.
Siedem okresów czasu upłynie nad tobą, aż uznasz, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim i powierza je, komu zechce.
(23) To zaś, że wydano polecenie, by zostawić pień i korzenie oznacza, że: Pozostawią ci królestwo, skoro uznasz, że Niebo sprawuje władzę.
(24) Dlatego, królu, przyjmij moją radę i okup swe grzechy uczynkami sprawiedliwymi, a swoje nieprawości miłosierdziem nad ubogimi; wtedy może twa pomyślność okaże się trwałą.
(25) Wszystko to spełniło się na królu Nabuchodonozorze.
(26) Po upływie dwunastu miesięcy, gdy przechadzał się na tarasie królewskiego pałacu w Babilonie,
(27) król odezwał się i powiedział: Czy nie jest to wielki Babilon, który ja zbudowałem jako siedzibę królewską siłą mojej potęgi i chwałą mojego majestatu?

(28) Nim król jeszcze wypowiedział swoje słowo, padł głos z nieba: Otrzymujesz zapowiedź, królu Nabuchodonozorze!
Panowanie odstąpiło od ciebie;

(29) zostaniesz wypędzony spośród ludzi.
Będziesz mieszkał wśród zwierząt polnych i będą ci dawać jak wołom trawę na pokarm. Siedem okresów czasu upłynie nad tobą, dopóki nie uznasz, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim.


Czytając Biblię - można odnieść z niej jeden taki wniosek.
Bóg Najwyższy powołuje władców ziemskich i to On decyduje o ich posłannictwie.
Nigdy w dziejach ludzkich Bóg nie posługiwał się ludźmi z niższego szczebla pochodzenia społecznego.
Gdyż cóż takiego - człowiek niskiego rodu mógłby uczynić dla ogółu ludzkości - nie posiadając przy tym władzy?


I tak to, po królu babilońskim na tronie władcy ziemi zasiadł Cyrus Wielki.
I to Bóg Najwyższy odebrał władzę królom babilońskim nad światem, lecz później przekazał ją w ręce królów persko - medyjskich.
Tam też przy pomocy Cyrusa Wielkiego wprowadził monoteizm.
To dzięki pomocy Daniela władca Persów stał się pierwszym Żydem.

Jak to się stało ? Opowiada Księga Daniela;

[b]10,1 W trzecim roku panowania króla perskiego, Cyrusa, Danielowi, któremu nadano imię Belteszassar, zostało objawione słowo, słowo niezawodne: wielka wojna.

14,1 Król Astiages połączył się ze swymi przodkami, a panowanie objął Pers Cyrus.
(2) Daniel był zaufanym króla i przewyższał znaczeniem wszystkich jego przyjaciół.

(3) Babilończycy zaś czcili bożka imieniem Bel; składano mu co dzień dwanaście miar najczystszej mąki, czterdzieści owiec i sześć stągwi wina.

14,22 Król więc kazał ich zabić, Bela zaś wydał Danielowi, który go zniszczył wraz z jego świątynią.

14,23 -24 Był wielki wąż i czcili go Babilończycy .
Król zaś powiedział do Daniela: Nie możesz już powiedzieć, że to nie jest bóg żyjący; i oddawał mu pokłon.

14,27 - 28 Wziął więc Daniel smołę, łój i włosie i ugniótł z nich placki, wrzucając do paszczy węża.
Po zjedzeniu ich wąż pękł, on zaś rzekł: Zobaczcie, co czciliście.

(28) Gdy usłyszeli o tym Babilończycy, ogarnęło ich wielkie oburzenie i zgromadzili się przeciw królowi, mówiąc: Król stał się Żydem.
Bela pozwolił rozbić, węża zabić, a kapłanów pomordować.

Jednego czego Biblia nam nie mówi, to tego, iż Daniel to inaczej Zoroastra.
On to utworzył monoteistyczną niepogańską , narodową religię Persów - z Bogiem Najwyższym Mazdą.
Dlatego należy również sprawdzić, jaki naród z niewoli u Babilończyków został wyzwolony, który powrócił do Palestyny z poleceniem i środkami na jego wykonanie, czyli zbudowanie Świątyni Jeruzalemskiej...

Księga Daniela jest jedną z najważniejszych Ksiąg Biblii , która nam przedstawia dzieje świata poprzez panowania, jakie będą odbywać się tutaj na ziemi.
Szkoda , iż ma tak małe zainteresowanie u czytelników ...
Żydów przed VI wiekiem naszej ery nie było.
Dlatego stwierdzanie, iż Abraham był Żydem jest kłamstwem.
Bo był on Babilończykiem, który opuścił miasto Ur - leżące w Babilonie.

Warto odkrywać tajemnice, gdyż tylko one mogą nam coś podpowiedzieć o istocie istnienia dzisiaj ...


Poniżej link do mojego artykułu - pod którym swoje spostrzeżenia umieścili inni czytelnicy portalu

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/47wo/od-kogo-zydz ... z2PQL5gMCT


Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2013, o 11:30 przez noemi, łącznie edytowano 5 razy
dodano retusz


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 kwietnia 2013, o 17:59 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 4 kwietnia 2013, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Cytuj:
Czytając Biblię - można odnieść z niej jeden taki wniosek.
Bóg Najwyższy powołuje władców ziemskich i to On decyduje o ich posłannictwie.
Nigdy w dziejach ludzkich Bóg nie posługiwał się ludźmi z niższego szczebla pochodzenia społecznego.
Gdyż cóż takiego - człowiek niskiego rodu mógłby uczynić dla ogółu ludzkości - nie posiadając przy tym władzy?

Teresa to nie jest ostateczny wniosek , zobacz szerzej kto jest powoływany .
Nie wiem dlaczego zatrzymałąs sie na włazdach - owszem ich wybiera ale oni uciskaja ludy sobie podwałdne.
Powołał Dawida pasterza ,którego bracia mieli za mniejszego od siebie mniej wartościowego
Zobacz Gedeona , jak moze mówic - ze Bóg powołuje wielkich .
Własnie ze wybiera to co w oczach ludzi jest niskiego rodu co jest niczem co jest słabe
aby ZAWSTYDZIC tych mocnych tych bogaczy , mądrych i mocarzy...
Zabardzo sie nie znam nad historia bo co mi z historii jesli ona nie da mi Wolnosci.
Ale skad ty masz takie wiadomosci ze Tora jest od Persów ?
No i to o IHVH hm coraz ciekawiej sie robi . :roll:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 12 kwietnia 2013, o 10:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Cytuj:
Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam ujrzeć tło dziejów narodu żydowskiego.
Biblia nie została spisana w narodzie izraelskim.
Biblię Żydzi otrzymali od Persów ( czyli dzisiejszych Irańczyków ).
To nie Bóg Jahwe był twórcą Biblii - tylko Bóg Persów.
Podpowiedź daje nam Księga Daniela.
Ona to informuje obszernie, iż Bóg Najwyższy a nie Jahwe tworzył wszystkie imperia przez 1000 lat przed Chrystusem.

teresa - IHVH JEST Bogiem Israela a Israel jest Synem pierworodnym i tego nikt nie zmieni .

Każdy naród miał swego boga ,któremu sie kłaniał i niestety Israel szedł do tych innych bogów ,którzy nie mogli Zbawić .
Nie wnikam w różne opowieści które chca cos przedstawić tylko Co ?

Tory nie mogli otrzymac od babilończyków bo nie im była dana na Górze jako 10 Słów.
Moze i dla babilonczyków jest jakis bóg najwyższy co stworzył imperia Tej ziemi a nie IHVH Bo nie o takie imperia chodzi ,dlatego nie dziwie sie ze IHVH burzy te imperia bo nie jest to ,Jego Królestwo ,ale własnie imperia .

Powiedz za co wydano na Daniela wyrok smierci ?
Komu miał sie kłaniac a KOMU sie Kłaniał ?

Czy nie widzisz ze wielu bogów chce przejąć włądze na danym terytorium ze cha by im skłądano pokłony ?
Daniel Kłaniał sie IHVH a nie jakiemus mazda czy jak tam.

:)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 12 kwietnia 2013, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2013, o 18:00
Posty: 14
noemi napisał(a):

teresa - IHVH JEST Bogiem Israela a Israel jest Synem pierworodnym i tego nikt nie zmieni .

Każdy naród miał swego boga ,któremu się kłaniał i niestety Israel szedł do tych innych bogów ,którzy nie mogli Zbawić .
Nie wnikam w różne opowieści które chca cos przedstawić tylko Co ?
.
Cytuj:
Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam ujrzeć tło dziejów narodu żydowskiego.
Biblia nie została spisana w narodzie izraelskim.
Biblię Żydzi otrzymali od Persów ( czyli dzisiejszych Irańczyków ).
To nie Bóg Jahwe był twórcą Biblii - tylko Bóg Persów.
Podpowiedź daje nam Księga Daniela.
Ona to informuje obszernie, iż Bóg Najwyższy a nie Jahwe tworzył wszystkie imperia przez 1000 lat przed Chrystusem.




To są moje wyłącznie przemyślenia na podstawie Dziejow spisanych przez Flawiusza, jak i Herodota, jak również historii .. Biblia jest zlepkiem wierzeń w rożnych bogów .. JHWH to jest nie imieniem Boga a ciałem jakie posiada cały Wszechświat http://www.eioba.pl/a/3tqv/cialo-boga


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 14 kwietnia 2013, o 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Rozumiem - przemyslenia każdy jakieś ma ...

Kiedyś czytałam Flawiusza ...

Cytuj:
Biblia jest zlepkiem wierzeń w rożnych bogów .. JHWH to jest nie imieniem Boga a ciałem jakie posiada cały Wszechświa


Nie zgadzam sie z takim podejściem ,ze to - zlepek - moze raczej pokazuje ze ludzie-(albo i nie ludzie) mieli swoich bogów składali im ofiary z ludzi z dzieci itp
IHVH JEST Imieniem Boga Israela i tego sie trzymam poniewaz Biblie biore na powaznie i to bardziej niz Flawiusza.
Ty uwazasz ze Żydzi ten zlepek - jak to nazwałas - otrzymali od persów ... a po co persowie mieli im dawac coś swojego ..
No i za jakiego boga Daniel miał zakonczyc życie w paszczy lwów.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 20 sierpnia 2013, o 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
Remter napisał(a):
Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam ujrzeć tło dziejów narodu żydowskiego.
Biblia nie została spisana w narodzie izraelskim.
Biblię Żydzi otrzymali od Persów ( czyli dzisiejszych Irańczyków ).
To nie Bóg Jahwe był twórcą Biblii - tylko Bóg Persów.

Zupełnie bez sensu i jakichkolwiek dowodów.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 16 września 2013, o 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Emanuelu zapewne masz racje ,ale czy mógł byś rozwinąć swoją mysl .
Remter napisała swoje przemyslenia ,nie wiem od kogo przejęłą taki tok rozumowania.
Widac w jej wypowiedzi jakiś gniew na YHVH ,zapewne nie widzi Jego Miłości .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Od kogo Żydzi otrzymali Biblię ?
 Post Napisane: 30 września 2013, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sierpnia 2013, o 07:19
Posty: 303
noemi napisał(a):
Emanuelu zapewne masz racje ,ale czy mógł byś rozwinąć swoją mysl .
Remter napisała swoje przemyslenia ,nie wiem od kogo przejęłą taki tok rozumowania.
Widac w jej wypowiedzi jakiś gniew na YHVH ,zapewne nie widzi Jego Miłości .

Jak Twoim zdaniem należy wymawiać YHVH?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 września 2013, o 17:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » PROROCY PROROCTWA PRZEPOWIEDNIE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL