Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » MUZYKA-DŹWIEK-WIBRACJE




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: - USŁYSZAŁEM - DŹWIEK DUCHOWY KAMERTON
 Post Napisane: 10 sierpnia 2012, o 15:18 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Obrazek
Cytuj:

Duchowy kamerton



Historia tu opisana jest z gatunku „dziwnych”.

Prawdopodobnie nie starczyłoby odwagi, by o tym mówić, gdyby nie pewność, że przeżycia te są prawdą zapisaną w Biblii.
To niezwykłe zjawisko jest wielką pomocą i błogosławieństwem dla wszystkich, którzy je rozumieją i doświadczają w swoim życiu.


Pamiętam dobrze ten dzień, kiedy stało się to po raz pierwszy. Siedziałem tyłem do pianina i rozmawiałem z tatą o mojej przyszłości.
Wówczas powiedział on coś, co okazało się po kilku latach rzeczywistością. Ja się z tym jednak wtedy nie zgadzałem.

Podczas tej rozmowy z moim słuchem stało się coś dziwnego. Nagle na jedno ucho ogłuchłem, by po chwili w nim usłyszeć przedziwny, wyraźny dźwięk.
Prawie odruchowo odwróciłem się do pianina i nacisnąłem na klawiaturze dźwięk, który jest jakby wzorcowym do strojenia instrumentów – A1.

Ten dźwięk wydobywa z siebie kamerton (proste urządzenie do strojenia). Okazało się, że był to ten sam dźwięk, który usłyszałem. Zaskoczony zastanawiałem się, co się takiego stało. Trwało to niedługą chwilę, po czym stopniowo zanikło, a słuch do ucha mi powrócił.



Już nie pamiętam, ile razy się to powtórzyło, zanim zacząłem to zjawisko rozumieć i natrafiłem na jego opis w Biblii. Byłem zdumiony i szczęśliwy, gdy po raz pierwszy tam o tym przeczytałem. Znalazłem trzy miejsca mówiące na ten temat:

„I rzekł Pan do Samuela: Oto Ja uczynię w Izraelu rzecz, od której każdemu, kto o niej usłyszy, w obu uszach zadźwięczy.” (1Sam 3,11)


„Dlatego tak mówi Pan, Bóg Izraela: Oto Ja sprowadzę na Jeruzalem i na Judę takie nieszczęście, że każdemu, kto o tym usłyszy, w obu uszach zadzwoni.” (2Król 21,12)

„I powiedz: Słuchajcie słowa Pana, królowie judzcy i mieszkańcy Jeruzalemu!
Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela:
Oto Ja sprowadzę nieszczęście na to miejsce, tak że każdemu, kto o nim usłyszy, zadzwoni w uszach.” (Jer 19,3)


Wszystkie te opisy pochodzą z różnych okresów w dziejach Izraela i można przypuszczać, że zjawisko to było w tamtych czasach powszechnie znane. Przecież Bóg wyraźnie powiedział, że każdemu zadźwięczy w uszach, gdy usłyszy o tych wydarzeniach. Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy nie usłyszałem tego dźwięku w obu uszach naraz. Zwykle pojawia się w jednym z nich.



Czym ten znak jest i po co jest nam dany?




Po wielu latach osobistych doświadczeń i po analizie tekstów Pisma Świętego nasuwa mi się jedno podstawowe stwierdzenie:



„Ten znak jest po to, aby nam zwrócić uwagę na coś ważnego.


Mówiąc obrazowo: coś się ważnego w naszym życiu dzieje, coś widzimy, słyszymy, z kimś rozmawiamy,
coś szczególnego robimy i w tym momencie nagle w uchu tracimy słuch, po czym słyszymy niezwykły dźwięk.
Trudno tego nie zauważyć.
To tak, jakby anioł Boży przystawił nam do ucha niebiański kamerton i powiedział:
Teraz uważnie słuchaj, pomyśl, zatrzymaj się, to jest dla ciebie ważne, to jest przekaz dla ciebie, dostrajam cię do harmonii Niebios.


Zdumiewa mnie fakt, że słyszałem już od wielu ludzi o tym, że im „dzwoni w uszach”.
Zwykle się z tego śmieją.
Nie wiem, jak często jest to naturalne zjawisko, wynikające na przykład ze zmiany ciśnienia, a kiedy to
Niebiosa chcą danemu człowiekowi na coś zwrócić uwagę.
Ale z moich obserwacji wynika, że niestety raczej nikt tego nie rozumie i się nad tym nie zastanawia.


Zdarzało mi się o tym wszystkim rozmawiać z innymi i wówczas u osób zainteresowanych ten znak
zaczął się również pojawiać.
Inni zaś, którzy go już miewali wcześniej, zaczęli go rozumieć i zwracać na niego uwagę.

[*]

Podzielę się teraz kilkoma sytuacjami, w których ten znak wystąpił, aby naświetlić różnorodne jego znaczenie:


1. Podczas rozmowy z jakąś osobą, gdy ona lub my mówimy ważne rzeczy, które są prawdą, proroctwem,
istotną wskazówką, jakby przesłaniem z Nieba.

Nie ma to znaczenia, z kim rozmawiamy, czy jest to osoba dobra, czy zła,
wierząca czy niewierząca, sprawiedliwa czy niesprawiedliwa.
Bóg potrafi przemówić przez każdego, również przez zwierzęta (4Mojż 22n).
W Biblii czytamy o niejednym prorokującym grzeszniku. Ja również miałem podobne doświadczenia.
Jedno z nich przeżyłem w wojsku.
Byłem na rozmowie z kapitanem politycznym jednostki, który przekonywał mnie do swych socjalistycznych idei.

W pewnym momencie dostałem znak, gdy on mówił słowa:
"... żeby już nikt nie mówił, jak niegdyś mówiono, że Polska nierządem stoi."


Wówczas z ust bezbożnego człowieka usłyszałem smutną prawdę o Polsce, widzianą oczami Bożymi.
Szczerze mówiąc, dopiero teraz widzę skalę tego zjawiska.



2. Podczas czytania Biblii, w chwili, gdy przychodziło jakieś nowe, niezwykłe zrozumienie prawd, o których wcześniej
nic nie wiedzieliśmy.
Szczególnie pamiętam objawienie prawdy o tym, że Bóg usunął Adama i Ewę z ogrodu Eden z miłości,
bo nie chciał, aby w grzechu spożyli z drzewa życia i w takim stanie pozostali na wieki.

3. Znak zapowiadający jakieś ważne wydarzenie tego dnia.
Może to być na przykład jakieś spotkanie, niezwykłe zdarzenie czy szczególna rozmowa.

Gdy dostajemy znak, a nie wiemy, co on oznacza, dobrze jest być skupionym i uważnym tego dnia,
obserwować, co się dzieje i zapamiętać wszystko.

Wtedy po całym dniu możemy się zastanowić i przeanalizować, co się takiego ważnego stało.
Może się jednak tak zdarzyć, że wśród wielu ciekawych okoliczności, które nas danego dnia spotkały,
nie możemy wyróżnić tej "naznaczonej".
Wówczas zrozumienie może pojawić po śnie, następnego dnia, i świeży umysł po przebudzeniu zobaczy wyraźnie przesłanie Boże z dnia poprzedniego.


4. Miewałem czasem znak podczas snu, gdy sen był ważny i proroczy.

5. Słyszałem o znaku, który dostał pewien człowiek tuż przed tym, jak postanowił sobie w ukryciu pogrzeszyć.
Był on w trakcie nawracania się.
Gdy usłyszał ten znak w swojej samotności, przestraszył się, że Bóg go widzi, i postanowił już więcej tego nie robić.


Pozwolę sobie w tym miejscu na pewną dygresję.
Z podobną sytuacją spotkałem się również w literaturze, a konkretnie w życiu Sokratesa.
Nie jest to dosłownie to samo, ale ukazuje, jak Pan Bóg chce kierować ludźmi.
Ten filozof bardzo się wyróżniał na tle współczesnej sobie epoki.

Poszukiwał prawdy przez odkrywanie prawdziwego znaczenie poszczególnych słów i poświęcił na to swoje życie.
W czasach, gdy powszechnie czczono wielu bogów, on wierzył w Jedynego.
To było zresztą jednym z powodów wydania na niego wyroku śmierci.
W swoim poszukiwaniu prawdy i udoskonalaniu siebie był bezkompromisowy.

Najbardziej jednak niezwykłym elementem jego życia był głos, który go ostrzegał przed rzeczami złymi.
Można przypuszczać, że to były ostrzeżenia Boże, gdyż w każdym narodzie miły jest Bogu ten, kto się Go boi i sprawiedliwie postępuje (Dz 10,35).


6. Czasami ten znak może się pojawić w sytuacjach, gdy czujemy się zagubieni, opuszczeni, samotni, smutni.
W takim wypadku jest to zazwyczaj forma pocieszenia, tak jakby nam Ktoś chciał powiedzieć: Nie jesteś sam..
Jestem z tobą.. Nie martw się.. Ja cię prowadzę..


[*]


Z pewnością są jeszcze inne okoliczności pojawiania się znaku.
Jestem przekonany, że nie wyczerpałem tego tematu i że życie każdego z nas może być osobnym rozdziałem w
tej niezwykłej historii Niebiańskiego Kamertonu.


Pragnę zachęcić tych, którzy ten dźwięk słyszą, by starali się go dobrze zrozumieć i odkryli jego znaczenie dla siebie.


Tych, którzy go jeszcze nie znają, zachęcam, by o niego poprosili Ojca w Niebie.
Znam niejedną osobę, która prosiła i otrzymała.


Jeżeli zaś ktoś nie zna i być może nigdy nie pozna tego dźwięku w swoim życiu, niech się tym nie martwi.
Bóg ma tysiące sposobów na to, by do nas przemówić i bezpiecznie przeprowadzić przez labirynt życia.


Osobiście bardzo cenię sobie wszystkie znaki, które przez lata dostałem, bo zawsze były dla mnie i innych błogosławieństwem.
Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że ich procentowy udział w prowadzeniu przez Pana, choć ważny, nie jest aż tak duży.

Obrazek

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 sierpnia 2012, o 15:18 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: - USŁYSZAŁEM - DŹWIEK DUCHOWY KAMERTON
 Post Napisane: 11 września 2012, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:58
Posty: 415
Piszczenie w uchu -dźwięk

viewtopic.php?f=42&t=188


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 września 2012, o 14:45 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » MUZYKA-DŹWIEK-WIBRACJE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL