Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Płaska Ziemia
 Post Napisane: 27 września 2014, o 13:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lipca 2012, o 07:03
Posty: 36
m.in o 19 wiecznych oszustwach

BIBLIA O KULISTEJ ZIEMI


" Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku?
Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi?
(22) Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze "
KSIĘGA IZAJASZA 40:22 Biblia Warszawska

słowo okrąg to hebrajskie słowo - CHUWG - strong numer 2329 , słowo to może oznaczać również KULE a wiec 22 werset można przetłumaczyć jako : "SIEDZI NAD KULĄ ZIEMSKĄ"

Douay-Rheims Bible : "It is he that sitteth upon the globe of the earth"


" Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni "
PRZYSŁÓW SALOMONA 8:27 - jeśli spojrzymy na horyzont nad morzem to widać krąg.
Krąg nad morzami czy oceanami na płaskiej ziemi nie może istnieć - http://www.christiananswers.net/q-eden/edn-c015.html

również na płaskiej ziemi A TYM BARDZIEJ NAD nad wodami nie może istnieć terminator czyli linia miedzy oświetlona a nieoświetlona częścią ciała niebieskiego - http://pl.wikipedia.org/wiki/Terminator ... ronomia%29 gdyby ziemia była płaska terminator by nie występował.
Byłaby albo noc albo dzień - nie byłoby podziału między dniem i nocą ale na kulistej ziemi taki podział istnieje - a wiec i ten werset obala wymysły ludzi nienawidzących BOGA JEZUSA i nienawidzących Biblie - "Na krańcu wód zakreślił granice, oddzielił światłość od ciemności." KSIĘGA HIOBA 26:10 Biblia Warszawska -
można sobie wpisać w wyszukiwarkę np : "Job 26:10 terminator" - przykładowa strona pokazująca, że Biblia jest zgodna z astronomią i w wielu aspektach wyprzedzała późniejsze odkrycia : https://answersingenesis.org/answers/bo ... the-bible/"Pamiętajcie żonę Lota. 33 Kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto je straci, zachowa je.
34 Mówię wam: Tej nocy dwóch będzie w jednym łóżku, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.
35 Dwie będą mleć razem, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.
36 Dwaj będą na polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony" - Ewangelia Łukasza 17:32-36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


"Wtedy dwóch będzie w polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.
41 Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.
42 Czuwajcie więc, ponieważ nie wiecie, o której godzinie wasz Pan przyjdzie" - Ew. Mateusza 24:40-42 UBG
Wydarzenie "porwania" ma nastąpić w mgnieniu oka : "Oto oznajmiam wam tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni; 52 W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni" - 1 list do Koryntian 15:51-52 UBG - Normalna praca w polu nie przebiega w nocy ale w dzień. Podobnie praca na żarnach nie odbywała się w nocy, normą jest praca w dzień i dziś - niektóre sektory pracują w trybie ciągłym. Ale patrząc na te wersety biblijne nie chodzi o nic nadzwyczajnego, więc chodzi o pracę w dzień.
W tej samej chwili w innym miejscu jest noc. Ewangelia miała być i będzie głoszona po całej ziemi np - Ewangelia Mateusza 24:15. Więc w jednej chwili w jednej części globu nowonarodzeni, wierni chrześcijanie będą zabrani w czasie dnia, natomiast w tej samej chwili inni wierni chrześcijanie zostaną zabrani w nocy, gdy będą spać. Noc i dzień w jednej chwili na całej ziemi, może występować jedynie na kulistej ziemi.

_____________________________


4000 lat temu Hiob wskazał ze ziemia jest zawieszona w próżni : "ziemię zawiesza nad nicością " HIOBA 26:7 BW - jeśli Biblia nie jest SŁOWEM BOŻYM to skąd Hiob wiedział ze ziemia jest zawieszona w próżni a nie np utrzymywana przez gigantycznego zółwia lub Atlasa jak głosiły rożne mitologie
"Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole " JEREMIASZA 31:37 BW - to co PAN JEZUS powiedział również się sprawdza ludzie nie zmierzyli kosmosu ani nie zbadali głębokości ziemi - są różne teorie na temat budowy ziemi ale to tylko teorie i jest ich cała masa. Po dziś dzień nie mają 100 % pewności i tak pozostanie wg natchnionego Pisma.

"Potem wyprowadził go na dwór i rzekł: Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć! I rzekł do niego: Tak liczne będzie potomstwo twoje" - 1 Mojżeszowa 15:5 BW
, "nie mogą być zliczone zastępy niebieskie " - JEREMIASZA 33:22 - wg Boga ludzie nie zlicza nigdy gwiazd bo jest ich tak wiele , gołym okiem można dostrzec co najwyżej tylko kilka tysięcy gwiazd - jeśli Biblie nie jest SŁOWEM BOŻYM to skąd Jeremiasz i Mojżesz wiedzieli o ogromie gwiazd ??
Sama tylko droga mleczna zawiera wg różnych szacunków od 100 do 400 miliardów gwiazd a to tylko jedna galaktyka, a przecież samych galaktyk również są miliardy. Natchnione Pisma mają rację : żaden człowiek nie policzy liczby gwiazd. Jeśli ktoś Biblię uważa za bajki starożytnych pasterzy, to zdziwi się prędzej czy później.
inne ciekawe rzeczy zawarte w Biblii :
- http://rationalwiki.org/wiki/Science_Confirms_the_Bible

http://www.clarifyingchristianity.com/science.shtml

19-wieczne oszustwa
Obrazek

powyższy obrazek pochodzi z 13 wieku - autor Jan Sacrobosco, on jak i większość średniowiecznych uczonych wierzyli w kulistą ziemię a nie płaską jak głosi kłamliwa propaganda.


Wielu ludzi myśli, że w średniowieczu ludzie powszechnie wierzyli w płaską ziemię i dopiero Kolumb, Kopernik czy Galileusz zmienili to, ale to nieprawda. Po dziś dzień często dzieci uczone są tych kłamstw, a wielu pozostałych ludzi wierzy w kłamstwa mówiące o płaskiej ziemi jako przeważającemu poglądowi w średniowieczu.

Przypisywanie Biblii albo chrześcijanom wiary w płaską ziemię to oszustwo, ponieważ ani Biblia nie mówi o płaskiej ziemi, ani większość uczonych średniowiecznych nie wierzyła w płaską ziemię, ale w kulistą. Przypisywanie Biblii i chrześcijanom poglądów o płaskiej ziemi to celowy atak na natchnioną Biblię, na wiarę chrześcijańską. Szatan chciał i chce zachwiać zaufanie w Słowa Boże, a kłamstwa teorii ewolucji, kłamstwa o starej ziemi, kłamstwa o dinozaurach żyjących miliony lat temu, kłamstwa o wielkim wybuchu, kłamstwa o płaskiej ziemi, są jednymi z ważniejszych ataków szatana na natchnioną Biblię. W raju podważył, Boże Słowa : "Czy naprawdę Bóg powiedział?". Teraz robi to samo na wiele sposób, ale nie zawsze tak bezpośrednio, ale pośrednio przez różne kłamstwa, oszustwa, które mają wykpić Biblię, albo żeby ludzie traktowali ją niepoważnie, a nie jako źródło zdrowych nauk, według których można się kierować i budować życie na ich fundamencie.

W poniższym artykule i niektórych amatorsko przetłumaczonych fragmentach, widać wyraźnie jak oszustwem, kłamstwami wmówiono wielu ludziom, że Biblia i chrześcijanie mówią i mówili o płaskiej ziemi.

"Mit płaskiej ziemi" - Myth of the flat Earth
- http://en.wikipedia.org/wiki/Myth_of_the_Flat_Earth - tłumaczenie kilku ważniejszych fragmentów :

" Mit o płaskiej Ziemi jest nowoczesnym nieporozumieniem, że dominujący kosmologiczny pogląd w czasach średniowiecza, postrzegał Ziemię jako płaską, a nie kulistą.

Podczas wczesnego średniowiecza, praktycznie wszyscy badacze utrzymywali sferyczny (kulisty) punkt widzenia,
wyrażony po raz pierwszy przez starożytnych

Greków.
Od co najmniej XIV wieku, wiara w płaską ziemię wśród wykształconych praktycznie nie istnieje, poza fantastycznymi przedstawieniami w sztuce, jak na przykład zewnętrzna strona słynnego tryptyku Hieronima Boscha "Ogród rozkoszy ziemskich", na którym Ziemia w kształcie płaskiego dysku pływa wewnątrz przeźroczystej kuli.

Według Stephena Jay Gould'a: "Nigdy nie było okresu 'płasko-ziemskiej ciemnoty' między uczonymi (niezależnie od tego, jak ogół społeczeństwa mógł rozumieć naszą planetę, zarówno wtedy, jak i teraz). Wiedza Greków dotycząca kulistości nigdy nie wyblakła, a wszyscy główni uczeni średniowieczni akceptowali okrągłość Ziemi jako ustalony fakt kosmologii. Historycy nauki David Lindberg i Ronald Numbers podkreślali, że "Było niewielu Chrześcijańskich uczonych średniowiecza, którzy nie uznawali kulistości Ziemi, czy nawet nie znali jej przybliżonego obwodu".

Historyk Jeffrey Burton Russell mówi, że błąd płaskiej Ziemi rozkwitał najbardziej między 1870, a 1920 rokiem i musiał powstać z ideologicznym nastawieniem stworzonym z powodu walk nad ewolucją. Russell wyjaśnia: "z nielicznymi, nadzwyczajnymi wyjątkami, żadna wykształcona osoba w historii zachodniej cywilizacji od III w.p.n.e. naprzód, nie wierzyła, że Ziemia jest płaska" i zalicza historie Johna Williama Draper'a, Andrew Dickson White'a i Washingtona Irving'a za popularyzujące mit o płaskiej Ziemi.
W wymyślaniu płaskiej Ziemi: Kolumba i współczesnych historyków, Jeffrey Russell wyjaśnia teorię płaskiej Ziemi jako bajkę, użytą, by zakwestionować przed-współczesną cywilizację i kreacjonizm

Biografia Kolumba wg Irvinga


W 1828 roku, wysoce uromantyczniona biografia (dzieło) Washingtona Irvinga, Historia życia i podróże Krzysztofa Kolumba, została opublikowana i źle zrozumiana przez wielu jako praca naukowa.
W księdze III, rozdziale II niniejszej biografii, Irving zdał w dużej mierze fikcyjną relację z posiedzeń komisji ustanowionej przez hiszpańskich władców do zbadania propozycji Kolumba.
Jednym z jego bardziej fantazyjnych ozdobników była wysoce nieprawdopodobna opowieść, że bardziej nieświadomi i fanatyczni uczestnicy komisji wyrazili biblijne obiekcje do twierdzeń Kolumba, że Ziemia była kulista.

Problemem w 1490 roku nie był kształt Ziemi, ale jej wielkość
oraz położenie wschodniego wybrzeża Azji, jak Irving faktycznie wskazuje.

W 1834 roku, kilka lat po publikacji książki Irvinga, Jean Antoine Letronne, francuski naukowiec o silnych antyreligijnych ideach, nieprawdziwie zaprezentował ojców Kościoła i ich średniowiecznych następców, jako wierzących w płaską Ziemię.

Jeffrey Burton Russell obalił powszechność wiary w płaską Ziemię w monografii i dokumentach.
Louise Bishop (2008) stwierdza, że praktycznie każdy myśliciel i pisarz z 1000-letniego okresu średniowiecza potwierdzał kulisty kształt Ziemi."


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia : "Koncepcja kulistej Ziemi pojawiła się co najmniej w VI wieku p.n.e. – znana była pitagorejczykom, spośród których niektórzy utrzymywali ponadto, że Ziemia nie jest centrum wszechświata[162]. Po III wieku p.n.e. fakt, że planeta jest okrągła akceptowali wszyscy wykształceni obywatele Grecji i Rzymu[163]. Około 240 roku p.n.e. Eratostenes oszacował obwód planety (z 5-10% błędem pomiarowym) i nachylenie osi względem płaszczyzny ekliptyki[164]. W średniowieczu, z nielicznymi wyjątkami, nie było w Europie wykształconych ludzi, którzy uważaliby że Ziemia jest płaska, a wydana w XIII w. praca Sacrobosco O Sferach stała się podstawowym podręcznikiem akademickim przez następne cztery stulecia. Mimo to, współcześnie popularna jest idea o rozpowszechnionej wierze w „płaską Ziemię” w dawniejszych epokach"

Grzegorz z Nysy 380 rok : " „Kiedy Słońce świeci ponad Ziemią, wtedy cień rozpościera się na jej dolnej części, gdyż z powodu kulistego kształtu Ziemi Słońce nie może jej całej objąć jednocześnie swoimi promieniami.
Dlatego kiedy na jakieś miejsce na kuli ziemskiej padają promienie Słońca, to z drugiej strony jej średnicy znajdziemy wtedy cień.
Nieustannie więc po przeciwnej stronie wędrówki promieni słonecznych po Ziemi cień wędruje po globie w tym samym tempie, co Słońce.
Toteż po kolei i na zmianę raz dolna połowa Ziemi, a raz górna jest w świetle i w ciemności”.

: http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... ziemi.html


,

_________________
uratowany spod TIR-a cz 2 - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... owany.html

, obejrzyj : https://www.youtube.com/watch?v=lrmqsTSgboc


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 września 2014, o 13:08 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: PŁASKA ZIEMIA
 Post Napisane: 6 maja 2015, o 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226
W XXI wieku twierdzą, że… ziemia jest płaska. Marcin: "Nie można wierzyć naukowcom"

Wydawałoby się, że dyskusję o kształcie ziemi dawno mamy za sobą, a wnioski pozostają niezmienne. Są jednak tacy, i jest ich całkiem sporo, którzy teorię o kulistości Ziemi uważają za jedną wielką mistyfikację. "Badając rzeczywistość nas otaczającą, doszliśmy do dość zaskakujących wniosków. Okazało się, że Ziemia jest płaska. Lata badań naukowych, studiowania literatury i rozmów z naukowcami tylko nas utwierdziły w tym twierdzeniu" – mówią założyciele polskiego Towarzystwa Płaskiej Ziemi.

Marcina Dobrowolskiego, Olafa Kanawkę i Macieja Markowskiego połączyło przekonanie, że wszystko, co przez lata słyszeli o kształcie Ziemi, jest nieprawdą. Był 2000 rok, kiedy zdecydowali się utworzyć Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi, które potem stało się oddziałem większej organizacji Flat Earth Association z siedzibą w Londynie.

Fałsz od starożytności


Naszym celem jest pokazanie, że nie można bezgranicznie wierzyć naukowcom.
Trzeba samemu zbadać, przeanalizować temat i przekonać się, jak jest naprawdę – tłumaczy sens działania Marcin. – No bo skąd wiemy, że Ziemia jest okrągła?
Słyszymy to od nauczyciela fizyki, który taką wiedzę pozyskał od swojego nauczyciela, a ten od kolejnego.
I tak do starożytności, gdzie ludzie byli przekonani, że słońce wchodzi jednymi drzwiami i zachodzi innymi, rysowali też niebo na kamieniach – dodaje.

Polski oddział Flat Earth Association dziś nie działa tak prężnie jak w pierwszych latach istnienia.
Wtedy, czyli 10 lat temu, Marcin, Olaf i Maciej z imponującym zapałem rozwijali swoją organizację. – Były spotkania ze studentami krakowskich uczelni, debaty w Polskim Towarzystwie Miłośników Astronomii, wyjazdy dla znajomych sympatyków, a nawet występy w lokalnej telewizji – wspominają.
Kod:
    Relacja z wyjazdu Towarzystwa Płaskiej Ziemi

    Udało nam się zorganizować wspaniałą wyprawę na częściowe zaćmienie Słońce nad morzem. Około 4 rano spotkaliśmy się z przedstawicielami warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwo Miłośników Astronomii zaopatrzonymi w sprzęt obserwacyjny. Na miejscu przeprowadziliśmy naukowe obserwacje, dzięki którym udało się nam dowieść, że nie tylko Ziemia jest płaska ale i Księżyc!!! Co można zauważyć na fotografiach (obrys Księżyca jest okrągły jednak jest on całkowicie płaski czyli ma formę koła).


Bardzo ciekawa jest też relacja z Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Astronomii, który odbył się w 2003 roku w Olkuszu. Otóż na tej imprezie, której patronował portal Astronomia.pl, Marcin Dobrowolski "przedstawił planszę z fotografiami i artykułami z lokalnych gazet przedstawiającą jego spotkanie z przedstawicielami obcej cywilizacji". Mieli oni potwierdzić teorię płaskości Ziemi i "pogratulować wkładu w podnoszenie naukowego poziomu płaskich ziemianTrudno uwierzyć, że tego typu poglądy przyciągają i wciąż przyciągały niektórych pasjonatów astronomii…
[size=150]
Dowód na kulistość[/size]
W 2013 roku właściwie nie ma już mowy o tak zorganizowanej działalności Stowarzyszenia. Nawet strona nie jest aktualizowana, a założyciele pytani o dowody na swoje tezy odsyłają do materiałów stworzonych w czasach "świetności". Co uważają za "fakty"?

Na przykład to, że "wszyscy wybitni antyczni filozofowie twierdzili, że Ziemia jest płaska", ale potem do głosu doszli "kuliści, którzy udowodnili kulistość Ziemi prostymi matematycznymi sztuczkami, które z fizyką nie mają wiele wspólnego".
O tym, że nie mieli racji ma świadczyć chociażby eksperyment z wahadłem Foucault'a.
A co z "problemem horyzontu", którego istnienie też zdaje się przeczyć teorii o płaskości Ziemi?
"Horyzont istnieje tylko dlatego, że powierzchnia Ziemi nie jest idealnie płaska.
W praktyce tylko na idealnie płaskiej powierzchni nie ma horyzontu - a jeśli na linii wzroku obserwatora, znajdującego się na płaskiej powierzchni znajdzie się w pewnej odległości wzniesienie choćby tylko na jeden atom, to horyzont zaistnieje" – odpowiada Stowarzyszenie.

Na stronie internetowej przedstawione są także obliczenia i wyniki obserwacji, a także doniesienia o przekrętach NASA, która rzekomo próbuje ukryć przed światem prawdę o kształcie naszej planety.


Obrazek

Wiara w dysk
Łatwo byłoby to wszystko skomentować stwierdzeniem, że ONI sami nie wierzą w to, co mówią i tylko tak udają. To jednak teza wątpliwa, bo podobnych szaleńców jest na świecie wielu. I, w przeciwieństwie do Polaków, organizują się i działają.

Wspomniane międzynarodowe Towarzystwo Płaskiej Ziemi ma na przykład kilka tysięcy zarejestrowanych członków (3 tys. w 2001 roku).
W 2010 roku "Guardian" przeprowadził rozmowę z jego prezesem Danielem Shentonem. – Nie ma jednego modelu płaskiej Ziemi.
Najczęściej przyjmuje się, że to dysk otoczony pierścieniem gór Antarktydy.
Wysokości tego pierścienia i z czego jest zrobiony nikt nie jest do końca pewien, ale większość ludzi uważa, że są to góry ze śniegiem i lodem – mówił.

Rzeczywiście, to najpopularniejsze w tych kręgach wyobrażenie planety.
A dokładniej: dysk ma mieć grubość ponad 9 tys. kilometrów, średnicę ponad 24,5 tys. kilometrów, umiejscowiony w środku Biegun Północny i okalającą go Antarktydę, która chroni np. statki przed spadaniem z krawędzi ziemi.

Konkrety tutaj się jednak kończą, bo Shenton w odpowiedzi na pytanie "Guardiana" o dowody przekonuje, że Ziemia musi być płaska, bo... po prostu na taką wygląda. W grawitację nie wierzy, dlatego też wnioskuje że jeśli przeleciałby samolotem nad Antarktydą, to spadłby z nieba i z planety.

Dziennikarz "Guardiana" dostrzegł jednak kilka niekonsekwencji. Jak na przykład fakt, że Shenton poruszając się po Londynie używa nawigacji satelitarnej...

http://natemat.pl/75875,w-xxi-wieku-twi ... -naukowcom

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PŁASKA ZIEMIA
 Post Napisane: 6 maja 2015, o 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226
Przyznaje ze nigdy nad tym sie nie zastanawiałam brałam jak podali i już.

Podam werset dotyczący SKLEPIENIA ,żeby mi nie umknął .


Hi 37:18 bw "Czy potrafisz tak jak On rozpostrzeć sklepienie niebios, które jest mocne jak lustro polerowane?"
תַּרְקִיעַ עִמּוֹ לִשְׁחָקִים חֲזָקִים כִּרְאִי מוּצָק
Potrafisz z Nim niebiosa rozciągać, twarde jak lustro z metalu?
RAKIJA - NAZYWANE SKLEPIENIEM ale co to znaczy SKLEPIENIE ?
z hebr
קַו הָרָקִיעַ
kaw ha-raki'a
linia horyzontu
harakia to horyzont .
.
מוצק
מוּצָק / מוּצָקָה || מוּצֶקֶת / מוּצָקִים / מוּצָקוֹת
mucak / mucaka || muceket / mucakim / mucakot
solidny, mocny; stały {np. ciało stałe}Biblia Warszawska:
Hiob37/15-Czy wiesz, jakie zadanie Bóg im wyznacza i jak każe zabłysnąć światłu swego obłoku?
הֲתֵדַע בְּשׂוּם-אֱלוֹהַּ עֲלֵיהֶם וְהוֹפִיעַ אוֹר עֲנָנוֹ

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 2 maja 2016, o 21:43 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2016, o 09:15
Posty: 20
Płaska Ziemia

_________________
SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I JEGO SPRAWIEDLIWOŚCI A WSZYSTKO INNE BĘDZIE WAM DANE


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 3 maja 2016, o 08:14 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
<lol> <lol> <lol> <lol>
:D: :D: :D: :D:


Ef 4:23 "i odnówcie się w duchu umysłu waszego,"

Jeśli ziemia jest płaska, to naprawdę Korpernik była kobietą.

<lol> <lol> <lol>

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 3 maja 2016, o 15:57 
Offline

Dołączył(a): 2 maja 2016, o 09:15
Posty: 20
Przydało by się na to pytanie odpowiedzieć bardziej rzeczowo. Nie ma znaczenia w sprawie to czy Kopernik był meżczyzną , czy kobietą.

_________________
SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO I JEGO SPRAWIEDLIWOŚCI A WSZYSTKO INNE BĘDZIE WAM DANE


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 6 maja 2016, o 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226
SONDA Towarzystwo Plaskiej Ziemi


Jak widac temat był poruszany sporo lat temu więc nie jest komus obcy
Ja sie zastanawiam co dla nas zmienia płaska czy owalna ,okrągła ?


Moze Hiob ma odpowiedz na to pytanie bo co zrobimy jesli jest płaska a my
płaszczaki ?

Nie wiem czy okrąg Ziemi to cos okrągłego ale płaskiego czyli taki dysk -tort ?
a my w tym torcie jako nadzienie ?

Wiemy ze w głebi Ziemi sa "studnie" gdzie uwięzieni sa aniołowie i tam sa zamkieci na
czas Sądu
Szukaja tez odpowiedzi czy Ziemia wewnatrz jest pusta czy i kto tam mieszka ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 7 lipca 2016, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226

Czy Według Biblii Ziemia Jest Płaska?
| Q&A #11

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Płaska Ziemia ?
 Post Napisane: 7 lipca 2016, o 17:58 
Offline
aktywni
aktywni

Dołączył(a): 5 marca 2014, o 12:13
Posty: 309
I chawała Bogu, nic dodać, nic ująć, brat Fabian ma rację:)
Tylko tak sobie myślę, że jesli ktoś z wierzących daje się uwieść herezjom o płaskiej ziemi ( bo jest tak podatny na różnego rodzaju zwodnicze nauki) to powinien naprawdę poważnie pomodlić się do Boga, żeby dał mu mądrość i trzeźwy umysł, bo w tym czasie jest to bardziej potrzebne, niż kiedykolwiek wczesniej. Takie mamy czasy - ostateczne. :)

_________________
Ps 27:1 Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez w Tajlandii ...
 Post Napisane: 20 grudnia 2019, o 04:10 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 575
Tomasz G napisał(a):
.. nie wierzy w słowo Boże bo to strata czasu :oops:

Faktycznie, to prawda że nie wierzę w istnienie płaskiej Ziemi oraz kosmologię starożytną, w model geocentryczny, zdezaktualizowaną teorię budowy Wszechświata, której istotą jest założenie, że nieruchoma Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata, a wokół niej krążą pozostałe ciała niebieskie: Księżyc, planety, Słońce oraz sfera gwiazd stałych. Ale w niczym to nie przeszkadza być dobrym chrześcijaninem. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez w Tajlandii ...
 Post Napisane: 20 grudnia 2019, o 10:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 2709
Tylko ignoranci biblijni uważają że biblia twierdzi że ziemia jest płaska .....

Biblia czy ziemia jest plaska ...

https://youtu.be/c4Jl9PweCTk

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez w Tajlandii ...
 Post Napisane: 20 grudnia 2019, o 17:00 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 575
Tomasz G napisał(a):
Tylko ignoranci biblijni uważają że biblia twierdzi że ziemia jest płaska .....
Biblia czy ziemia jest plaska ...
https://youtu.be/c4Jl9PweCTk

Autor filmiku upiera się, że biblijne określenie "rogi i kąty" dotyczą nie figury płaskiej, tylko kuli ziemskiej i stron świata. Od kiedy strony świata to rogi i kąty a kula posiada cztery rogi? <lol>
Izajasza 40:22
„On podtrzymuje okrąg ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza. On umieścił jak dach firmament nieba i napiął go, jak namiot do zamieszkania”.
Psalm 104:2
„…Ty niebo rozpinasz, jak skórzane obicie namiotu”.

Ziemia ma cztery rogi/kąty/narożniki (grec. gonias)
Apokalipsa 7:1
„Po tym ujrzałem czterech zwiastunów stojących na czterech rogach (gonias) ziemi…”.

Ziemia umieszczone na filarach:

Hioba 9:6
„On ziemię porusza w posadach, tak że trzęsą się jej filary”.
1 Samuela 2:8

„Do Pana należą filary ziemi: na nich świat położył”.

Ziemia umieszczona w pustce:

Hioba 26:7
„Północ osadził na próżni w pustce zawiesił ziemię”.

Zawory na niebie:
Hioba 26:13
„Zawory nieba drżą z lęku przed Nim…”.

Niebo jako osłona:

Habakuk 3:3
„..umieścił firmament nieba jako osłonę…”.

Drugie niebo:
Powtórzonego Prawa 10:14

„Patrz do Pana twojego Boga należy niebo i niebo nieba, ziemia i wszystko co na niej jest”.

Słońce i księżyc poruszają się nad ziemią po firmamencie (kopule):

Jozuego 10:13
„I zatrzymało się słońce, w miejscu zatrzymał się księżyc”.

W książce Zenona Ziółowskiego "Najtrudniejsze miejsca Biblii" pokazany został dawny model kosmologiczny na którym opierali się pisarze bilijni:

Obrazek

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez w Tajlandii ...
 Post Napisane: 21 grudnia 2019, o 09:57 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 2709
Pismo Święte ma dosyć światła by wierzących oświecić a niewiernych oślepić A Mickiewicz

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez w Tajlandii ...
 Post Napisane: 21 grudnia 2019, o 18:27 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 575
Tomasz G napisał(a):
Pismo Święte ma dosyć światła by wierzących oświecić a niewiernych oślepić A Mickiewicz

Biblia niewątpliwie była literacką inspiracją dla naszego wieszcza Adama. Mickiewicz stosował nawet stylizację biblijną. Elementy biblijne w twórczości Adama Mickiewicza wiążą się także z pojęciem mesjanizmu. Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego przyniosły Mickiewiczowi międzynarodową sławę, przetłumaczone zostały na wiele języków. Ale pisał też o bajkach: "Zgoda, Przyjacielu. Lecz każda bajka ma sens moralny na celu”. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 grudnia 2019, o 18:27 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL