Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » TEORIE SPISKOWE-świat i kraj
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Elektrownie ATOMOWE
 Post Napisane: 3 września 2017, o 08:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja w sprawie elektrowni atomowej w Belgii. Nie ma zagrożenia
Państwowa Agencja Atomistyki podała, że nad Polską nie ma podwyższonego poziomu promieniowania jonizującego. Komunikat wydano w związku z akcją rozdawania jodu w Niemczech i pytaniami o bezpieczeństwo elektrowni jądrowej Tihange.

Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Michielverbeek)

W piątek wieczorem w Akwizgranie na zachodzie Niemiec rozpoczęto rozdawanie tabletek z jodem. Powodem akcji jest obawa przed awarią w belgijskiej elektrowni atomowej w Tihange. Lokalne władze obawiają się, że w razie awarii może zabraknąć tabletek z jodem. Z tego powodu zdecydowały się rozdać je mieszkańcom.

Przyczyną obaw jest jeden z bloków elektrowni atomowej, na którego powłoce wykryto tysiące mikroskopijnych rys. Niemiecki rząd od dawna zabiega o wyłączenie reaktora Tihange 2 do czasu wyjaśniania wątpliwości, a władze Akwizgranu walczą przed belgijskim sądem o zamknięcie elektrowni atomowej, która znajduje się 70 km od granicy z Niemcami.

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszło do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne na terenie Polski" – podano w komunikacie.

W komunikacie podano, że akcja rozdawania tabletek z jodem przez niemieckie władze jest elementem prowadzonej polityki bezpieczeństwa. "Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do awarii doszło w przyszłości" – napisano. Dodano, że nie należy przyjmować tabletek z jodem bez potrzeby.

Nie ma wzrostu promieniowania


W sobotę Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat, w którym informuje, że nie ma wzrostu poziomu promieniowania jonizującego nad Polską.
Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała też, że cały czas prowadzi monitoring sytuacji radiacyjnej i "nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski". Również według danych z monitoringu Komisji Europejskiej (system EURDEP) nie ma w Europie zagrożenia radiacyjnego.

https://wiadomosci.wp.pl/panstwowa-agen ... 945163393a

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 września 2017, o 08:03 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 3 września 2017, o 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
Rzekoma awaria elektrowni atomowej w Belgii – nic złego się nie stało!

“Czy to prawda, że w Belgii miała miejsce awaria elektrowni atomowej i nad Polskę nadciąga chmura radioaktywna?
Czy trzeba zażywać jodek potasu?”.
Dostaliśmy dziś już kilka takich pytań z różnych źródeł. Jaka jest sytuacja?

Od razu wyjaśniamy:

Nie było dziś ani w ostatnich dniach żadnej awarii w żadnej europejskiej elektrowni atomowej.
Nie ma skażenia, nie ma zagrożenia ani w Polsce ani w innych krajach europejskich.
NIE NALEŻY zażywać jodku potasu ani innych preparatów jodowych.

Do sprawy odniosła się przed chwilą Państwowa Agencja Atomistyki

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszlo do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne na terenie Polski.
Dystrybucja tabletek ze stabilnym jodem na terenie okolic elektrowni jest działaniem wynikającym z polityki bezpieczeństwa i nie wynika z jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do awarii doszło w przyszłości.
Uwzględniając powyższe, nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę.
Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski.
Z danych monitoringowych Komisji Europejskiej (system EURDEP) wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy (brak zagrożenia radiacyjnego).

Źródło fałszywej informacji


Skąd wzięła się fałszywa informacja o awarii w elektrowni atomowej w Belgii?
Jej źródłem jest wiadomość o tym, że mieszkańcy Akwizgranu i okolic otrzymali możliwość darmowego pobierania z aptek tabletek z preparatami stabilnego jodu (1, 2, 3, 4). Związane jest to z obawami dotyczącymi znajdującej się 70 km od miasta belgijskiej elektrowni atomowej Tihange.
Co jednak najważniejsze – NIC SIĘ NIE WYDARZYŁO w tej elektrowni. Tabletki nie są wydawane po to, by je zażywać.
Zostały udostępnione na wszelki wypadek, gdyby kiedyś, w przyszłości, doszło do awarii. To działanie wyłącznie prewencyjne.
..https://www.crazynauka.pl/rzekoma-awari ... nie-stalo/

_________________
DARMOWO rozdają ? to moze i u nas rozdawalli by darmowo tak na wszelki
wypadek jakby u nich doszło do awarii
Jakos nie zadbali o nas kiedy CZARNOBYL WYBUCHŁ a wrecz milczeli
Teraz trzeba samemu zaopatrzyc sie w jodek POTASU albo w jodyne na spirytusie

Nie ma co sie bac tych preparatówale tych co kłamia ze Nic sie nie stało.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 9 marca 2018, o 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
Belgia wydaje tabletki na jod w celu ochrony ludzi w razie wypadku jądrowego

Obiekt jądrowy w Belgii.
(CNN) Apteki w całej Belgii są zaopatrywane w pigułki jodowe w ramach nowego rządowego planu awaryjnego, który ma na celu ochronę obywateli przed potencjalnym wypadkiem jądrowym.

Zmieniony plan , który został wydany przez Narodowe Centrum Kryzysowego we wtorek, określa szereg przepisów bezpieczeństwa, koncentrując się w szczególności na ludzi mieszkających w promieniu 20 kilometrów (około 12 mil) stref planistycznych awaryjnych otaczających pięć obiektów jądrowych.
W tych strefach, które otaczają miejsca w Doel, Tihange, Mol-Dessel, Borssele i Chooz (tuż za granicą we Francji), mieszkańcy otrzymają tabletki jodu, aby chronić je przed radioaktywnym jodem i zapobieganiu raka tarczycy w przypadku awarii jądrowej. Gdzie indziej, rząd pończochy aptekach tabletki z jodem być swobodnie dostępna dla wszystkich młodych ludzi w wieku poniżej 18 lat, a kobiety w ciąży szczególnie zachęca odebrać paczkę.
Strefa zagrożenia rozciąga się 10 kilometrów (około 6 mil) wokół reaktora Fleurus.
Rząd przygotowuje się również do szybkiej ewakuacji ludzi mieszkających w promieniu 10 km od tych nuklearnych miejsc, a także zachęca mieszkańców do zapisania się do systemu alarmowego BE-Alert, aby mogli szybko uzyskać informacje w razie wypadku jądrowego.
Przedstawiciel Federalnej Agencji Kontroli Jądrowej powiedział CNN, że środki są jedynie zabezpieczające i nie wskazują na bezpośrednie zagrożenie.
"Jest to po prostu zaktualizowany plan zapobiegawczy - nowy plan awaryjny nie został wydany w odpowiedzi na żadne dostrzeżone zagrożenia i nie wskazuje na wzrost ryzyka związanego z elektrowniami jądrowymi w Belgii."
Rzeczniczka minister zdrowia Maggie De Block powtórzyła, że ​​decyzja była środkiem ostrożności. "Tabletki jodowe są dostępne we wszystkich aptekach w Belgii, z wyjątkiem jednej gminy" - powiedział rzecznik. "Jednak te pigułki są dostępne dla wszystkich obywateli."
To nie pierwszy raz, gdy rząd wprowadził środki ostrożności w celu ochrony przed katastrofami nuklearnymi na swoim terytorium.

W 2016 r. Rząd skorygował plan awaryjny na rok 2003 dotyczący zwiększenia liczby obywateli otrzymujących tabletki jodu.
Kwestie związane z siedmioma reaktorami jądrowymi Belgii wzbudziły wiele obaw, z niewielkimi pęknięciami i defektami ciśnienia w reaktorze wykrytymi w kilku zakładach,
a Doel 4 został zamknięty w 2014 r. Na ponad cztery miesiące z powodu sabotażu turbiny.
Kraje sąsiadujące również wyraziły zaniepokojenie starzejącymi się reaktorami elektrycznymi w Belgii, aw 2017 r. Władze niemieckie udostępniły tabletki jodowe wszystkim mieszkańcom zachodniego miasta Akwizgran, oddalonego o około 70 km (około 43 mil) od belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange.
Kontynuując debatę na temat potencjalnego wydłużenia okresu życia niektórych belgijskich reaktorów jądrowych, National Crisis Center uruchamia szereg inicjatyw mających na celu informowanie obywateli i przygotowywanie ich do sytuacji zagrożenia jądrowego, w tym kampanii w mediach społecznościowych i sesji eksperckich w całym kraju.https://edition.cnn.com/2018/03/07/euro ... index.html

___________


OSTRZEGAJA bo juz wiedzą co bedzie albo juz jest.
Jodyna tez dobra nawet sie posmarowac na przegubach nogi itp
Uczyc sie samemu sobie radzic .

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 10 czerwca 2018, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
RADIOAKTYWNA CHMURA NAD UKRAINĄ MOŻE ZAGROZIĆ POLSCE


----

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 30 kwietnia 2019, o 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
oprac. Arkadiusz Stando30.04.19 (09:03)

Awaria elektrowni jądrowej na Ukrainie.

Tuż przy polskiej granicy
Jak informuje RMF24.pl, wczoraj wieczorem doszło do awarii Roweńskiej Elektrowni Jądrowej.
Znajduje się ona na terenie Ukrainy w miejscowości Warasz.
To bardzo blisko granicy z Polską.

Warasz to zaledwie 300 kilometrów od Lublina. Późnym wieczorem 29 kwietnia 2019 doszło do awarii elektrowni jądrowej, leżącej pod miastem. Jak podają ukraińskie służby, awaria objęła tylko stację transformatorową, a rdzeń nie został uszkodzony. Pożar szybko udało się ugasić, ale mimo to blok trzeci został wyłączony.

Służby uspokajają także, że nie ma żadnego zagrożenia. Nie doszło do skażenia promieniowaniem. Ale lepiej dmuchać na zimne. W elektrowni znajdują się cztery bloki, ale tylko dwa są czynne. Blok numer 2 jest aktualnie remontowany.

Elektrownia w Waraszu została zbudowana w latach 80. w ramach tego samego planu energetycznego, co Czarnobylska Elektrownia Jądrowa. Niedawno obchodziliśmy 33. rocznicę katastrofy pod Prypeciem
https://www.o2.pl/artykul/awaria-elektr ... 925671553a

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rosja przyznaje: Doszlo do eksplozji atomowej ....
 Post Napisane: 13 sierpnia 2019, o 13:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 2392
Rosja przyznaje: Doszlo do eksplozji atomowej ....

Luk. 21:25-28
25. I beda znaki na sloncu, ksiezycu i na gwiazdach, a na ziemi lek bezradnych narodow, gdy zahuczy morze i fale.
26. Ludzie omdlewac beda z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, ktore przyjda na swiat, bo moce niebios porusza sie.
27. I wowczas ujrza Syna Czlowieczego, przychodzacego w obloku z moca i wielka chwala.
28. A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.
(BW)

Podczas testow na Morzu Bialym na polnocy Rosji w ubieglym tygodniu wybuchl maly reaktor jadrowy - podaja media w Rosji, powolujac sie na oswiadczenie Rosyjskiego Federalnego Osrodka Nuklearnego w Sarowie.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... ocid=ientp

Ps : Czarnobyl serial ...

https://www.filmweb.pl/serial/Czarnobyl-2019-799827

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 25 sierpnia 2019, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
Kolejne rosyjskie stacje badające poziom promieniowania przestały przekazywać dane

autor: B (2019-08-25 07:35)https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kolejne-rosyjskie-stacje-badajace-poziom-promieniowania-przestaly-przekazywac-dane

.....

A Syberia płonie Afryka plonie
zwierzęta płona
a G7 je i pije ze smutku czy zwyciesko ?

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Elektrownie atomowe
 Post Napisane: 27 sierpnia 2019, o 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13962
Katastrofa nuklearna w Rosji. Nowe, przerażające fakty


W wyniku wybuchu prototypu pocisku o napędzie nuklearnym w Rosji zginęło 5 osób. Jedna z ofiar to nurek wojskowy, który miał zostać napromieniowany dawką tysiąc razy większą od śmiertelnej.

Wybuch pocisku o napędzie nuklearnym miał miejsce 8 sierpnia.
Doszło do niego na poligonie doświadczalnym rosyjskiej marynarki wojennej w regionie Archangielska na północy Rosji.

Straszliwa śmierć nurka. Według najnowszych informacji mężczyzna zmarł w ciągu kilku godzin od wybuchu. Miał zostać napromieniowany dawką tysiąc razy większą niż śmiertelna. Dane medyczne większości ofiar prawdopodobnie zniszczyła Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), która chciała ponoć zatuszować incydent. Przeoczyła jednak dane nurka wojskowego, które wyciekły do mediów – informuje "Daily Mail".
W jego organizmie znaleziono izotopy promieniotwórcze. Mężczyzna miał umrzeć podczas transportu do Moskwy. Wcześniej obejrzeli go lekarze w Archangielsku, którzy skarżyli się potem, że nie poinformowano ich o tym, iż przywiezieni pacjenci są napromieniowani. Mówili, że narażono przez to na niebezpieczeństwo życie ich i pacjentów, w tym ciężarnych kobiet.
Rosja milczy na temat incydentu. Pojawiły się przez to oskarżenia, że próbuje ukryć wybuch, tak jak to miało miejsce w przypadku katastrofy w Czarnobylu.
Dwie spośród pięciu ofiar śmiertelnych, w tym nurek, miały zginąć nie bezpośrednio w wyniku wybuchu, tylko na skutek napromieniowania.
.https://www.o2.pl/artykul/katastrofa-nu ... 967694465a

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 sierpnia 2019, o 19:48 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » OFF TOPIC » TEORIE SPISKOWE-świat i kraj


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL