Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 4 listopada 2016, o 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dzisiaj poczyniłam spore zamówienia a w tym i DMSO na bolące łokcie stopy
no i cos tam jeszcze sie znajdzie .
Powiadomie o pozytywnym działaniu bo na taki liczę . ;>


________________

DMSO pierwsze wrazenia

blog przeniesiony
http://wbrewpozorom.pl/
W końcu przyszedł czas na wypróbowanie słynnego DMSO czyli produktu naturalnego pozyskiwanego z drewna.
Posiada on silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Zaczęłam od dawki 3,5g (około 3,85ml) dziennie i taką stosowałam przez 3 tygodnie.
Jeśli chodzi o smak to jest trochę gorzkie ale da się pić.


Ja po kilku chwilach od wypicia czuję w ustach smak lekko nadpsutej kukurydzy.
Z racji bycia na SCD kukurydzy nie jadłam już od 2 lat, więc być może źle pamiętam ten smak ale to była moja pierwsza myśl po wypiciu.
Oczywiście nie pijemy czystego DMSO tylko najpierw rozcieńczamy go w wodzie.
Ze wskazówek praktycznych dodam, że najlepiej do szklanki wlać odmierzoną ilość DMSO a później dopełnić ją wodą dzięki czemu nie będziemy już musieli tego mieszać łyżką.
Jeśli zrobimy odwrotnie to polecałabym używać łyżek szklanych lub porcelanowych a nie metalowych.


Wydaje mi się, że mój organizm dobrze reaguje, więc teraz postanowiłam zwiększyć dawkowanie do 7g dziennie.

Rozłożę to pewnie na dwie porcje bo boję się podrażnić śluzówkę gardła a i smak zdecydowanie mnie nie zachęca do wysokoprocentowych roztworów.
Póki co odczuwam same pozytywne reakcje.
Oczywiście nie mogę powiedzieć, że to wszystko jest spowodowane samym tylko
DMSO bo suplementacja witaminowo- mineralna i picie dużej ilości wody też robi swoje.
Wychodzi na to, że mój organizm był bardzo zaniedbany i kiedy już dostaje to czego mu potrzeba odwdzięcza się coraz lepszym stanem fizycznym i psychicznym.
Kto by pomyślał, że to jest takie proste.

Jeśli chodzi o reakcje negatywne to zauważyłam, że trochę bardziej się pocę ale nie jest to zbyt uciążliwe.
Na szczęście nie pojawił się czosnkowy zapach z ust, który często towarzyszy stosowaniu DMSO.
Być może biorę na to za małą dawkę a być może taki zapach nie pojawi się wcale.
Oby!

Ważne jest też to żeby przed pierwszym zastosowaniem
DMSO zrobić sobie test na jego tolerancję.


Najlepiej wykonać w tym celu
70% roztwór (7 kropli DMSO+ 3 krople wody) i taką mieszankę nakropić sobie na czystą i suchą skórę w zgięciu łokcia.

Obserwujemy to miejsce przynajmniej przez godzinę a najlepiej przez cały dzień.
Jeżeli pojawią się podrażnienie, reakcja alergiczna, bóle wątroby lub jakieś inne niepożądane reakcje to lepiej DMSO nie stosować!

U mnie pojawiło się lekkie zaczerwienienie i swędzenie, które znikło po około 40 minutach.
Poczekałam jeszcze jeden dzień czy nic innego się nie wydarzy i dopiero wtedy zaczęłam stosowanie doustne.

Szukajcie gdzie tylko się da DMSO naturalnego bo występuje też w formie sztucznie wytworzonej.

Ja niestety nie mam 100% pewności, że moje DMSO jest naturalne.

Oczywiście nie oznacza to, że sztuczne nie będzie działać bo będzie ale naturalne zawsze jest lepsze i z tym nie można się kłócić
. Jeśli tylko znajdę pewne źródło naturalnego DMSO to dam wam znać.



.Zalecałabym też ostrożność przy przyjmowaniu DMSO z innymi lekami.

Gdy robimy coś na własną rękę to musimy wiedzieć jak i czy to na pewno nie narobi więcej szkody niż pożytku.
Przeczytajcie wymienione przeze mnie w innych postach książki o DMSO.
Jeśli już zdecydujecie się go używać to bardzo dokładnie obserwujcie reakcje swojego organizmu i nie przesadzajcie na początku z dawką.
To wszystko i tak nie gwarantuje nam bezpieczeństwa ale niestety ciężko będzie znaleźć lekarza, który pokieruje naszym „alternatywnym” leczeniem.

DMSO na szczęście jest substancją dość bezpieczną bo posiada LD50 równe 14500mg/kg.
LD50 jest to parametr określający toksyczność danej substancji.
Mówi nam on o tym jaka ilość preparatu (podawana w mg na kg masy ciała) spowoduje śmierć połowy badanych obiektów, np. szczurów.
Im wyższe LD50 tym bezpieczniejsza jest substancja.
Dla porównania LD50 nikotyny wynosi 50mg/kg!


Przeprowadzenie badań LD50 na zwierzętach bardziej zbliżonych fizjologią do człowieka jest bardzo trudne i wtedy taki wynik podaje się szacunkowo.
Dla psów jest to nawet więcej niż 10 000 mg/kg a dla małp 4 000.
Wychodzi na to, że poważne zagrożenie toksycznością (z prawdopodobieństwem 50%) wystąpiłoby po podaniu osobie ważącej 70kg aż 280g czystego DMSO!
Jest to praktycznie niemożliwe do wykonania.
To wszystko zdecydowanie zachęca mnie do eksperymentowania z DMSO, szczególnie gdy widzę pozytywne skutki
.


___________________________


Jak sie tak poczyta to troche leku jest czy potrafie sama dobrze to zrobic?
łyzeczki porcelanowej ani szklanej nie mam ,ale dobrze ze wiem
-nie mieszac metalowa.

_________________

http://dyskusje.gwar.pl/szukaj/forum/dmso

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 4 listopada 2016, o 19:41 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 17 listopada 2016, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
DMSO juz mam ,teraz trzeba według przepisu
4 łyzki DMSO i 2 łyzki wody a potem posmarowac .

pierw wypróbuje na sobie bo moze szczypac ,chce wiedziec jakie sa odczucia
zeby ktos nie narzekał ze to ,ze tamto .

ktos chce na tzw ciesnie nadgarstka
ktos na nadwyrężone ściegna u stóp
i na łokiec tenisisty

boje sie tego smrodu czy faktycznie ma taki nieprzyjemny zapach ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 16 grudnia 2016, o 15:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
I jak DMSO?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 16 grudnia 2016, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jestem w trakcie :D:
Zdobyłam sie na odwage bo nikt do konca nie mówi jak to zrobił wiec sama
po czytaniu pokabinowałam.

Wziełam słoiczek wlałam DMSO 2 kieliszeczki takie aptekarskie i do tego
dolałam 2 kieliszeczki wody destylowanej bo akurat taka mam.
Wlewałam wode pomalutku do DMSO i woda zrobiła sie cieplutka .
Poczekałam az ostygnie odlałam odrobine do kieliszeczka i na reke na skóre
czy bedzie piekło czy nie.
Było ok to posmarowałam bolace ramie raz drugi i jeszcze no i oczywiscie czekam
na dobry rezultat .
Dzisiaj 3 dzien smarowania no i ból w jednym miejscu jest czyli nie wszystko znikneło.
Dzisiaj dałam tez drugiej osobie na naciągniete scięgno stopy brała lekiale nie pomogło
zobaczymy jak zadziała DMSO .

;>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Methylsulfonylmethane (MSM)
Kerry L. Lang, MS, RD

Metylosulfonylometan (MSM) - znany także jako sulfon metylu lub dimetylosulfon DMSO (2), - jest bezwonny produkt rozkładu z sulfotlenku dimetylu (DMSO) [1].
Jej główni zwolennicy byli Robert M. Herschler dr Stanley W. Jacob, MD, Oregon Health Sciences University.
Herschler, który jest biochemikiem badania, posiada jedenaście patentów dla MSM przyznane w latach 1981 i 1996.
Jacob, długoletni zwolennikiem używania DMSO do leczenia zapalenia stawów, posiada jeden patent (wydany w 1996) i współautorem książki nazywa się cud MSM [2].

Roszczenia Herschler dla MSM nie są skromne. Sekcja informacji związanych z 1985 roku patentowym, na przykład, stanowi:


MOM jest środek łagodzący dla różnych stanów patologicznych, w przypadku podawania ogólnoustrojowego, korzystnie doustnie osób wykazujących objawów fizjologicznych reakcji na stres, niepokój, na przykład z przewodu pokarmowego, stany zapalne błon śluzowych i reakcji alergicznych.

W szczególności stwierdzono, że kiedy te objawy reakcji na stres należą zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np, biegunka, zaparcie, nudności, nadkwaśność i / lub ból w nadbrzuszu lub zapalenie błony śluzowej, zwłaszcza z przewodu pokarmowego i / lub dróg oddechowych, dramatycznej ulgi z tych objawów, może być osiągnięte poprzez spożywanie doustne MOM.

I również, że doustne przyjmowanie MSM może być korzystne w leczeniu różnych innych stanów, które nie oczekuje się, aby odpowiadać na MOM.

W związku z tym celem niniejszego wynalazku jest dostarczenie sposobu łagodzenia objawów fizjologicznych stresu pracujących MSM.

Innym celem wynalazku jest dostarczenie kompozycji farmaceutycznych zawierających farmaceutycznie dopuszczalny fizjologicznie aktywny środek stresogennych i wysokość ODPRĘŻANIE MOM.

Inne cele staną się oczywiste dla fachowców w dziedzinie, do której ten wynalazek [3].

W sekcji "Szczegółowe omówienie" patentu opisuje ponad stu chorych pomógł z szerokiej gamy problemów zdrowotnych.
Ale to nie przewiduje żadnych szczegółów na temat, który podaje się na leczenie, gdzie i kiedy to się stało, czy odpowiedni protokół doświadczalny (randomizacji oślepiające, kontrole itp) został wykorzystany i czy raport został opublikowany.
Herschler wskazuje również, że MOM jest "korzystne źródło dietetycznego siarki", i że wlot od 0,5 do 1 mg / kg masy ciała dziennie jest "pożądanym". [4]

dokument patentowy Jakuba twierdzi, że MSM jest skuteczna przeciw chrapaniu [5]. Cud MSM MSM stwierdza, że została wykorzystana na Jacoba DMSO klinice w Oregon Health Sciences University i pomógł wielu pacjentom z różnymi bolesnymi nawierzchni [2].

marketingu MSM robią podobnych roszczeń.
Jeden z nich, na przykład, że MSM można złagodzić i zaparcia; pomóc uzdrowić Candida, astma, rozedma płuc, zapalenie stawów i ścięgien; zmniejszyć skurcze mięśni i bóle pleców;
zwiększają wytrzymałość i zwalnia gromadzeniu się kwasu mlekowego podczas ćwiczeń; detoksykacji i pobudzać organizm; krążenie krwi; wzmocnienie ścian naczyń włosowatych, lecząc żylaków; pomóc zachować hormonów w równowadze; łagodzi alergie na żywność, leki i substancje drażniące dla środowiska; wspomóc wątrobę wydzielania żółci i produkcji choliny; kontrolować kwasowość żołądka, utrzymując prawidłową równowagę pH organizmu;
Płaszcz i pomagają leczyć ścian jelit; zwiększyć zdolność organizmu do produkcji insuliny; wspomóc metabolizm węglowodanów; zwiększenie liczby witamin, minerałów, aminokwasów i przeciwutleniacz zużycie; szybkość gojenia się ran; pomaga utrzymać włosy; i utrzymać skórę i paznokcie zdrowe i piękne [6].


Kolejny sprzedawca twierdzi, że warunki, które odpowiedziały na MSM należą: trądzik; alergie; artretyzm; astma; infekcje drożdży Candida; Zespół cieśni nadgarstka; chroniczne zmęczenie; zaparcie; cukrzyca; zaburzenia trawienia; kruche włosy i paznokcie; migrenowe bóle głowy; bóle i skurcze mięśni; pasożyty; uszkodzenia skóry i starzenie; toksyczne build-up; i owrzodzeń [7].

MSM jest wprowadzany do obrotu jako produkty pojedynczych składników w połączeniu z różnymi innymi składnikami.
Jest on dostępny do stosowania doustnego, w postaci kapsułek i tabletek, a do stosowania na skórę w lotionu, kremu lub żelu.
Według Herschler:

Pojedyncza dawka doustna MSM zazwyczaj nie jest skuteczne. , , ,
W związku z tym, MSM zazwyczaj podaje się w kolejnych odstępach dawkowania, albo okresowo w ciągu dnia lub w następujących po sobie dni, lub jedno i drugie, aż do wystąpienia poprawy stanu, takich, na przykład, od 2 do 21 dni lub nawet dłużej.

Ilość MOM w każdej dawce zwykle nie jest krytyczny, zwłaszcza gdy kilka kolejne dawki podaje się, ponieważ spożycia MSM gromadzi się w tkankach i płynach organizmu, to znaczy osiąga się skuteczne miana.

Poszczególne dawki nawet do 50 mg. czasami są skuteczne a dawki tak wysokie, jak 1500 mg lub więcej, są dobrze tolerowane.
Zazwyczaj stosowana dawka indywidualna wynosi około 100-1000 mg.,
Korzystnie 250-500 mg.

Łączne dzienne dawki 100-5,000 mg, korzystnie 250-2,000 mg, korzystnie 500-1500 mg, zazwyczaj stosuje się.
Skuteczna dawka zależy w pewnym stopniu od rodzaju i nasilenia objawów przejawia; przyczyną tych objawów; a poziom we krwi MSM pacjenta przed podaniem MSM do tej dyrektywy [3].

Cud MSM stwierdza, że "w przypadku ciężkich, głębokich warunkach, prawdopodobnie będziesz potrzebował większych dawek, a niekiedy znacznie wyższe, doświadczyć ulgi." [2]
Siarka

W organizmach żywych, siarka występuje głównie cząsteczek organicznych.
Ludzie o nie absorbując zawierających siarkę aminokwasów, metioninę, cysteinę i cystyny
​​[8].
W ten sposób zostanie on automatycznie pobrany poprzez spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów białkowych (mięso, ryby, drób, jaja, mleko, sery, orzechy i rośliny strączkowe) i nie wymaga oddzielnego rozpatrzenia.

Ograniczone ilości są obecne w siarczanów, siarczków nieorganicznych i tiamina; i siarki, jest także częścią biotyna, kwas pantotenowy.
Chociaż siarki jest uważany za niezbędny minerał, bez diety wymóg nieorganicznej siarki został odnaleziony i nie Zalecane diety Allowance lub Szacowany bezpieczne i odpowiednie dzienne spożycie odżywki został ustanowiony dla niego. W rzeczywistości, 10. edycja Zalecane diety Uprawnień nie dyskutować.

Dokumenty patentowe Herschler twierdzą, że "średnia dieta niedoborem metylosulfonylometan ponieważ łatwo utracone podczas konwencjonalnej obróbki żywności, takich jak smażenie, odwodnienie, rozcieńczenie syntetycznego wypełniaczy i innych dodatków, słabo odżywczych, gotowanie, promieniowanie lub pasteryzacji, i długotrwałego przechowywania "[4].

To stwierdzenie jest absurdalne, ponieważ ilość siarki w pożywieniu białka nie ulega zmianie w wyniku przetwarzania. Ponieważ Amerykanie mają tendencję do spożywania więcej białka niż potrzebują, "Niedobór siarki" jest bardzo mało prawdopodobne i nie występować bez oczywistych dowodów poważnego niedożywienia. Jeśli to mogło nastąpić, rozwiązaniem byłoby jeść odpowiednie białka, a nie dodatek z MOM.
Opublikowane badania jest Minuscule

wyszukiwania Medline dla "methylsulfonylmethane" MOM "i" dimetylosulfon "znaleziono kilka doniesień na MSM publikowane w ogólnodostępnych czasopismach naukowych między 1966 a 2000, a żaden w którym MSM zostało przetestowane pod kątem skuteczności w stosunku do każdej ludzkiej dolegliwości. W dwóch badaniach na szczurach stwierdzono, że MSM opóźnione początek chemicznie indukowanych nowotworów [9,10]. Jednakże, ponieważ żadne dalsze badania zostały zgłoszone w ponad 10 lat, to wydaje się nie być owocne kierunek badań. w innym badaniu stwierdzono żadnego wpływu na wystąpienie cukrzycy u szczurów [11].

Twierdzenie, że MSM jest ważnym źródłem siarki w diecie nie jest obsługiwany przez opublikowanych badań. W jednym badaniu, które obejmowały podawanie świnkom morskim MSM Stwierdzono, że zawartość siarki od MOM szybko wchłaniany do krwiobiegu i włączono do metioniny i cysteiny białek surowicy. Jednak większość siarki pojawiły się w moczu; mniej niż 1% wprowadzono do białek surowicy. Zwiększenie dawki MSM 100-krotne zwiększenie wbudowania do białek osocza tylko 3-krotnie, co oznacza, że ​​zdolność do wykorzystania MOM na tej drodze jest ograniczona [12]. Tak więc, gdy MSM jest naturalnie występującym w niewielkich ilościach w różnych produktów spożywczych, jego wkład do metabolizmu siarki u ludzi jest prawdopodobnie znikomy.
działań regulacyjnych

Karl Loren (którego imię było urodzenie Loren Karl Troescher) działa, co nazywa " Największy Obecność w sieci Web MOM na planecie " strony, która sprzedaje produkty MSM wiele zdrowotnych i referencje do nich. W październiku 2000 roku FDA ostrzega go, że długa lista roszczeń terapeutycznych robił dla tych produktów uczyniliśmy ich leki byłyby nielegalne obrotu bez FDA. W piśmie stwierdzono, że FDA nie widział żadnych dowodów, że produkty są bezpieczne i skuteczne dla ich zamierzonych zastosowań [13].
Bottom Line

Brak opublikowanych badań naukowych odwołują MSM któregokolwiek z zastrzeżeń zdrowotnych dokonywanych przez swoich sprzedawców. Siarka potrzebne w metabolizmie człowieka pochodzi z białka w diecie. Suplementy MSM prawdopodobnie miały niewielki lub żaden wpływ na wymagania siarki w organizmie. Tak więc nie ma dobrego powodu, aby stosować suplementy MSM.
Referencje

Huckera HB i inni. Badania na absorpcji, wydalania i metabolizmu dimetylosulfotlenku w człowieku. Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics 155: 309-317, 1967.
Jakub S, Lawrence RM, Zucker M. Cud MSM: Naturalne rozwiązanie dla Bólu. Nowy Jork: Penguin Putnam, 1999.
Herschler RJ. Dietetyczna i farmaceutyczne zastosowania methylsulfonylmethane i kompozycje zawierające go . W opisie patentowym US 4.514.421. 30 kwietnia 1985.
Herschler RJ. Methylsulfonylmethane w produktach dietetycznych . W opisie patentowym US 4.616.039. 07 października 1986.
Jacob S. zarządzanie farmakologiczne z snorin g. W opisie patentowym US 5.569.679.
Reach4Life przedsiębiorstw. Metan sulfonyl metylu . Obejrzano 29 maja 2000 roku.
Naturalne zdrowie i długowieczność Resource Center. Siarki (MSM) udostępniona, 29 maj 2000.
Spallholz J, Boylan M, Driskell A. Nutrition: Chemistry and Biology, 2nd Edition. Boca Raton: CRC Press, 1999.
McCabe D i inne. Polarne rozpuszczalniki w chemoprewencji z rakiem sutka dimethylbenzanthracene- indukowanej rat . Archives of Surgery 121: 1455-1459, 1986.
O'Dwyer PJ i inni. Stosowanie rozpuszczalników polarnych w chemoprewencji 1,2-dimethylhydrazine- nowotworów złośliwych okrężnicy . Cancer 62: 944-948, 1988.
Klandorf H i inne. Modulacja sulfotlenek dimetylowy rozpoznania cukrzycy u myszy NOD . Diabetes 38: 194-197, 1989.
Richmond VL. Włączenie methylsulfonylmethane siarki na białka surowicy świnki morskiej . Life Sciences 39: 263-268, 1986.
Horowitz DJ. Ostrzeżenie list do Karl Loren, tętniącego życiem / B & B International, paź 20, 2000.

___________

Pani Lang jest dietetyk kliniczny, który pracuje w warunkach opieki domowej w Baltimore. Thomas J. Wheeler, dr Manfred Kroger, PhD, przeglądowi i pomógł edytować ten artykuł.

Quackwatch Strona główna

Ten artykuł został zmieniony w dniu 17 czerwca 2001 r.
https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
MSM Miracle

Oficjalna strona internetowa
MSM - Medical Information Foundation
Organizacja non-profit, której celem rozpowszechniania informacji o MSM

CO TO JEST MSM?

MSM to skrót od methylsulfonylmethane, forma organicznej siarki. Wzór chemiczny MOM CH3 SO 2 CH 3. Jest to postać, w której pojawia się siarki w przyrodzie we wszystkich żywych organizmach, w której biologicznie aktywny. MOM jest bezwonny, biały, krystaliczny proszek, który jest bardzo dobrze rozpuszczalna w gorącej wodzie i w różnych rozpuszczalnikach organicznych (1). Biologicznie aktywne siarki ma niesamowite właściwości profilaktyczne i terapeutyczne. Właściwości lecznicze siarki biologicznej są głębokie, a są one również oparte na oczywistych zasad. Ze względu na te cechy, odkrycie roli siarki biologicznego w zdrowiu, a proces, który umożliwił jej skuteczne doręczenie w formie aneksu, są na ogół uważane za jedne z największych osiągnięć w medycynie ortomolekularnej w drugiej połowie tego stulecia.

Odkrycie MSM

Około czterdziestu laty, dr Stanley Jacob i dr Robert Herschler chemicy z pulpy i papieru roślin Korony Zellerbach Corporation zadano znaleźć zastosowanie dla ligniny, jeden z głównych produktów przemiany materii roślin. Utlenianie ligniny w reaktorze prowadzi do uzyskania w formacji w DMSO (dimetylosulfotlenek), naturalnych, organicznych postaci siarki. Ten rozpuszczalny w wodzie związek ma silne i gorzki smak i szybko wchłania się przez skórę. Według George'a Bergstrom, który później stał się biznesem produkcji siarki biologiczną do użytku medycznego, pracowników pochodzących w kontakcie ze ściekami DMSO nasycone zauważył ich pot zaczął zapach jak DMSO i smakowały jej gorycz w ustach. Co więcej, woda wydaje się mieć szczególne właściwości lecznicze. Wiele opowieści o cudownych odzysków i korzyści wciąż chodzą, ale nie mogą być uwierzytelnione. Stało się jednak jasne, że skaleczenia, zadrapania, oparzenia i skręcenia odzyskane szybciej, gdy zanurza się w tej wodzie. Kilku pracowników zauważyli również, że warunki spowodowane zapaleniem stawów i astma poprawie, gdy wszedł w kontakt z wodą DMSO.

Po pierwotnego wykrywania, kilka tysięcy artykuły i publikacje pojawiły się w Stanach Zjednoczonych omawianiu właściwości lecznicze DMSO. Ze względu na jego gorzkim smaku i przenikliwym zapachu, nie DMSO stał się bardzo popularny wśród szerokiej publiczności. Innym problemem związanym z DMSO, że czasem powodowały podrażnienia skóry po zastosowaniu miejscowo. Z tych powodów, naukowcy zaczęli szukać inżynier mniej pochodną repelent DMSO, który zawierałby wszystkie swoje pozytywne właściwości zdrowotne bez jego negatywnych cech. Utlenianie DMSO się otrzymać MSM o wiele bardziej stabilne, organiczne związki siarki, o właściwościach leczniczych, co najmniej równą DMSO, ale bez zapachu i podrażnień skóry powikłań (4, 8, 9).

Naturalne źródła MSM

MSM jest naturalną formą, w której siarki sprawia cykliczny podróż z łańcucha żywnościowego w ziemię iz powrotem, znany jako "cykl siarki" Ziemia (3). Glonów i kilka form planktonu są zdolne do absorbowania dużych ilości siarki nieorganicznej z wody morskiej, a ich przetwarzania w prosty, kształt organicznie związana. Kiedy te glony i organizmy planktonowe umrzeć, procesy enzymatyczne spowodować rozpad cząsteczek organicznych do DMS lub siarczek dimetylu. Związek ten jest zmienny i słabo rozpuszczalny w wodzie. Gromadzi się w stratosferze, gdzie jest on utleniany pod wpływem światła ultrafioletowego w w DMSO (dimetylosulfotlenek), a następnie przekształcany w metylosulfonylometan (MSM). DMSO i MSM są wysoce rozpuszczalne w wodzie i dlatego łatwo koncentrat w atmosferycznej pary wodnej powrotu na ziemię w postaci deszczu. Korzenie roślin szybko zebrać i skoncentrować się te źródła siarkowe. Badania laboratoryjne wykazały, że mieszanina jeden ppm radioaktywnego oznaczone DMSO i MSM, można skoncentrować się stokrotnie w korzeniach roślin w ciągu kilku godzin (4).

Ze względu na proces, wodę deszczową zawiera wiele MOM. Jest również obficie w świeżych owoców i warzyw, w ilości zwykle od 1 do 4 mg / kg (3). Surowe mleko od krów, które pasą się na pastwiskach zawiera 2 do 5 mg / kg MOM. Ze względu na zmienny charakter MSM jest szybko utracone eksploatacyjne ogrzewa się podczas wytwarzania żywności lub pasteryzacji. Pasturized mleko zawiera zatem mniej niż 0,25 mg / kg MSM, mniej więcej taka sama kwota w mleku od krów karmionych suszone, sztuczne jedzenie (3). MOM jest utracony podczas warzywa i owoce zamraża się przez dłuższy okres czasu, albo, gdy są one napromieniowane. W związku z realiami współczesnego przemysłu spożywczego, w których wielka część zużywanej wszystko jest albo ogrzewane, napromieniowanych lub zamrozić na pewien okres czasu, większość ludzi w społeczeństwach postindustrialnych cierpią na chroniczny niedobór MSM.

MSM i zdrowie ludzi


Naturalny poziom MOM w układzie krążenia dorosłych osobników płci męskiej wynosi około 0,2 mg / kg.
Normalne dorosłych wydalają 4 do 11 mg MSM dziennie w moczu.

Liczne badania wskazują, że ogólnoustrojowe stężenie MSM krople ssaków się wraz z wiekiem, prawdopodobnie w wyniku zmiany diety lub metabolizm organizmu. Niektóre badania sugerują, że istnieje minimalna stężenie MOM, które muszą być utrzymywane w organizmie w celu zachowania normalnej funkcji fizjologicznej i strukturę cząsteczkową nasz system ruchu (8, 9).
Niskie stężenie MOM w naszym ciele zostały połączone z nieokreślonych dolegliwości zmęczenia, depresji, wysokiej czułości do wysiłku fizycznego i psychicznego, a także w dużej liczbie chorób degeneracyjnych (5, 6).
MOM jest ważnym źródłem siarki, ale również unikalne właściwości związanych z jego chemicznej struktury i działania biologicznego.
Aby zrozumieć właściwości profilaktyczne i terapeutyczne MSM, różnica musi być wykonane pomiędzy pytania "dlaczego ludzie potrzebują siarki" i "dlaczego ludzie potrzebują MSM".
Dlaczego ciało ludzkie POTRZEBUJESZ siarki?


Po wapnia i fosforu, siarki jest trzecim najczęściej występującym mineralną ciała. Dorosły mężczyzna średniego wzrostu i wagi ma około 140 gramów siarki dystrybuowane przez ich system (6). Prawie połowa wszystkich siarki zawarty jest w tkance mięśniowej, skóry i kości (5).

Struktura białka


Kiedy rośliny pochłaniają MSM przed deszczem, ale przekształcić go zawierających siarkę aminokwasy metioninę i cysteinę.
Tauryny i cystyna
, pozostałe dwa znane aminokwasy siarki, są syntetyzowane z cysteiny.
Organizm produkuje około 80% aminokwasów, których potrzebuje, a te są klasyfikowane jako zbędne.
Pozostałe 20% o nazwie aminokwasy muszą być otrzymane z pożywienia.
Metioniny i cysteiny, są uważane za dwa z nich.
Istnieje około 28 znanych aminokwasów. Każdy typ białka składa się z niepowtarzalnym gromadzenia aminokwasów w określonym połączeniu.
Dwie cząsteczki cysteiny mogą utleniać się i razem poprzez wiązanie siarki (-SS-) wiązania (5).
Te obligacje siarki są kluczowymi czynnikami, które posiadają białko kształt i określa formę, właściwości, oraz aktywności biologicznej białek.

Tkanka łączna


Paznokcie i włosy pierwotne składa się z wytrzymałego białka o wysokiej zawartości siarki, znany jako keratyny.
Tkanki, takie jak elastyczne tkanki łącznej i chrząstki zawierają białka o elastycznych wiązań siarkowych.
Kolagen jest najliczniejszym białkiem w organizmie, a głównym składnikiem całej tkanki.
W skórze kolagen działa z włóknami innego białka zwanego elastyny, aby dać skórze jej elastyczność.
Chrząstki, zawierającego siarkę proteoglikanów glukozaminy i formę chondroityny kolagen, substancje włókniste białko, które dają chrząstki strukturę i elastyczność (5, 6).

Znaczenie tkanki dla ciała wykracza poza proste prowadzenie komórki razem.
Pierwszy biofizycznych regulacyjny modelu został opracowany przez prof Pischinger, którą nazwał "Struktura wegetatywny budynku."

Teoria ta została rozwinięta przez prof Heine, który opisał proteoglikanów i glukozaminy oraz dr Popp, biofizyk, który pokazał znaczenie pól elektromagnetycznych w bioinformacji. Ich badania wykazały, że miękki, tkanki łącznej, zewnątrzkomórkowa macierz, który otacza komórki obejmują ponad celów wystarczy strukturalnych i łącznej.
Jest to również ważne w transporcie składników odżywczych, elektrolitów, związków sygnałowych i atomowych i subatomowych cząstek.
Tak więc, miękka tkanka łączna stanowi podstawową sieć komunikacyjną w organizmie poprzez przeniesienie drobnego pyłu bioinformacji (13 -16).

Jak wiele osób zauważy w późniejszym okresie życia, elastyczne tkanki tracą swoje właściwości sprężyste.
Niedobór siarki jest prawdopodobną przyczyną tego problemu.
Konsekwencje są zesztywnienie mięśni i stawów, zmarszczenie skóry i zmniejszoną elastyczność tkanek płuc i naczyń krwi tętniczej.
Bez wątpienia, przeniesienie bioinformacji poprzez miękkie tkanki łącznej zmniejsza się w miarę dobrze, a wystąpienia chorób w podeszłym wieku może być również wiąże się ze zmniejszeniem w komunikacji między komórkami i tkankami ciała.
Przepuszczalność błony komórkowej


Wszystkie komórki (i wszystkie organelle wewnątrz komórek) są otoczone błonami. Membrana składa się z dwóch warstw cząsteczek znajdujących się naprzeciwko siebie i obejmującej niezbędnego kwasu tłuszczowego, na jednym końcu, i zawierający siarkę aminokwas na drugim końcu. Aminokwasy te są połączone ze sobą w taki sposób, że tworzą one powierzchnię, w którym białka i inne składniki błonowe są wstawione i zabezpieczone. Białka te są niezbędne do transportowania przez błonę komórkową wielu rodzajów składników odżywczych i materiałów odpadowych.

Mostki siarki tworząc giętkie połączenia między komórkami i otaczające tkanki łącznej. Umożliwia to, że komórki zachowują elastyczność. Gdy atom siarki jest niewiele, ściana komórkowa utwardza się, a komórki tracą swoją sprężystość. Białka transportu membrany stają się zablokowane, oraz membrany staje się mniej przepuszczalna. Skutkuje to zmniejszoną transportu tlenu i składników odżywczych do komórek jak również zmniejszenie wydalania odpadów z wnętrza komórek. Powoduje to, że niedobór tlenu i substancji odżywczych, a akumulacji toksycznych produktów przemiany materii w komórkach. Zmniejszone witalność i choroby zwyrodnieniowe są ostatecznie rezultatem.

Najnowsze wgląd w rodnikowej patologicznych wykazało, że tiolową (-SH) grupy zawierające siarkę aminokwasy mogą chronić łańcuchy białka błony komórkowej przed utlenianiem. Ale to nie wszystko.

Badania przeprowadzone przez dr Johanna Budwig wykazano, że zawierające siarkę aminokwasy w błonach komórkowych rezonuje z podwójnymi połączeniami kwasów tłuszczowych, w wyniku uwolnienia elektronów.
Chmury elektronów osad, który może poruszać się wzdłuż łańcuchów kwasów tłuszczowych.
W ten sposób prąd elektryczny ewolucji, które tworzą podstawę całej energii elektrycznej w organizmie.
Energia ta może być mierzona w bicie serca, stymulacji nerwów i skurcze mięśni; Krótko mówiąc, we wszystkich reakcjach chemicznych i elektrycznych, które sprawiają, że życie to możliwe.

Metabolizm


Enzymy są białkami, które kontrolują wszystkie ważne funkcje życiowe.
Na przykład, regulują wszystkie procesy metaboliczne w organizmie.
Mostki siarkowe są odpowiedzialne za strukturę przestrzenną enzymów.
Bez mostków siarkowych, enzymów brakowałoby aktywność biologiczną ze względu na odchylenia w ich strukturze przestrzennej.

Niedobory przyczyny siarki zmniejszenie produkcji enzymów biologicznie czynnej, co powoduje obniżenie wielu procesach metabolicznych.
Siarka jest istotne dla komórkowego wytwarzania energii, w których glukoza jest metabolizowana w uwalniania energii.

Co najważniejsze, siarki odgrywa pewną rolę w systemie transportu elektronów, jako część białka żelazo / siarki w mitochondriach, zakłady energetyczne komórki.
Ponadto, udział siarki w tiaminy witaminy B (B1) PL biotyny.
Witaminy te są niezbędne do przetwarzania węglowodanów w energii, przez spalanie glukozy.
Insulina jest hormonem wydzielana przez trzustkę, a przede wszystkim funkcje do regulowania poziomu cukru we krwi. Insulina odgrywa zatem ważną rolę w metabolizmie węglowodanów. Każda cząsteczka insuliny składa się z dwóch łańcuchów aminokwasów, połączonych ze sobą za pomocą mostków siarkowych (rysunek 4). Te mostki siarkowe są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania insuliny. Bez tych mostów, hormon traci swoją aktywność biologiczną.

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 18:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlaczego ciało ludzkie POTRZEBUJESZ MSM?

Preferowany dietetyczne źródło siarki

Poprzedni konsensus naukowy stwierdził, że u ludzi, zawierający siarkę aminokwasy metionina i cysteina są najważniejszymi źródłami siarki.
Jednakże od czasu odkrycia cyklu siarki ziemi ta teoria jest coraz zakwestionowana (3). Kilkaset milionów lat temu, glony w oceanach zaczął produkować proste związki organiczne siarki, które doprowadziły do powstania MOM.

Biologicznie aktywne siarki był prawdopodobnie najważniejszym źródłem siarki dla wszystkich następnie rozwijających form życia.
Daje wiarygodności na założeniu, że wyższe formy życia są najbardziej prawdopodobne do wykorzystania genetycznie zaprogramowany MSM jako podstawowe źródło siarki.

Teoria ta jest dodatkowo zwiększona przez odkrycie, że MOM może być spożyta przez wszystkich badanych organizmów dotychczas niemal nieograniczone ilości, nie powodując żadnych efektów toksycznych.
Nie można tego powiedzieć o zawierające siarkę aminokwas metioninę kwasy PL cysteiny, które mogą być spożywane w małych ilościach, ale które mogą powodować niepożądane działania toksyczne w dużych dawkach (3).

Eksperymenty z MSM zawierające znakowany radiologicznie siarki (35 S) wykazały, że po spożyciu, MSM uwalnia siarki tworząc kolagen i keratynę, podstawowe składniki włosów i paznokci, a także niezbędnych aminokwasów metioniny i cysteiny, wraz z białkami osocza
( 8, 11).
Wydaje się oczywiste, że znaczenie MSM jako źródło siarki została rażąco zaniżone. Powodem tego może w dużej mierze ze względu na rzeczywistości współczesnego przemysłu spożywczego, które, jak wyjaśniono wcześniej, przyczynia się do utraty większości występuje naturalnie MOM.

Jest zatem powodu, że MOM jest określany jako "Zapomniany odżywczy" (6).

Ochrona śluzówki


Dodatkowe doświadczenia z MSM zawierające znakowany radiologicznie siarki wykazały, że po spożyciu, MOM, jest związany z błoną śluzową.
Wydaje się, MOM wiążące się z receptorami na powierzchni błony śluzowej w jelit i moczowo-płciowego i układu oddechowego.
Dzięki temu, że zawiera blokującą interfejs pomiędzy hostem i środowiska (4).
Istnieje wiele implikacji zdrowotnych korzystny wpływ na takich naturalnych interakcji. Alergeny i pasożyty nie może wiązać się z błoną śluzową, toksyny są utlenione, a wolne rodniki są wyeliminowane.


CO MOŻE MSM dla ciebie zrobić?


Niedobory siarki biologicznej może spowodować mniej optymalne funkcjonowanie poszczególnych komórek, tkanek i narządów w organizmie.
Siarki nieorganicznej jest słabo przyswajane.
Organiczne, biologicznie aktywna siarka jest zatem niezwykle ważne dla zdrowia każdego żywego organizmu.
MSM jest naturalnym źródłem siarki biologicznej,
do którego są przystosowane poprzez naszą ewolucję.
Korzystanie z MSM ma następujące zalety:

Chroniczny ból


Być może najbardziej niezwykłe odkrycie dotyczące MSM jest to, że jest to skuteczny środek przeciwbólowy.
MSM działa dla wielu rodzajów przewlekłego bólu.

W marcu 1999 roku Stanley W. Jacob, MD, Ronald M. Lawrence, MD, Ph.D., opublikował "The Miracle of MSM: Naturalne rozwiązanie dla Pain".
Ich książka została w oparciu o ich doświadczenie jako lekarzy i naukowców MSM.
Dr Jacob jest szefem DMSO Pain Clinic w Portland, OR, a profesor w Oregon Health Sciences University i dr Lawrence był założycielem Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu i Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad bóle głowy. Łącznie mają ponad 20-letnie doświadczenie w zwalczaniu bólu z MOM.
Doszli do wniosku, że ponad 18.000 pacjentów, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu, około 70% doświadczonych korzyści ze stosowania MOM, znalezienie tego bólu albo zmniejszone lub zniknął całkowicie.
Rodzaje bólu, które zostały z powodzeniem poddane MOM obejmują:


Uszkodzenia ciała na skutek wypadków, oparzeń itp;

Choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów
Fibromialgia
Niższe pleców
Bóle głowy, migreny
Bóle mięśni
Zapalenie torebki stawowej
Łokcie tenisowe i inne urazy sportowe
Zespół cieśni
Skleroza
Bicz
RSI (Repititive Strain Injury)
Blizny na skutek poparzeń, operacjach, wypadkach
, itp


Sposób MSM wpływa ból jest obecnie wyjaśniony za pomocą następujących mechanizmów:

MSM jest naturalnym przeciwbólowy:
blokuje przekazywanie impulsów bólowych pośrednictwem włókien nerwowych (C-włókien).

MSM blokuje stany zapalne i procesy zapalne.
MSM wzmaga aktywność kortyzolu, naturalny hormon przeciwzapalne wytwarzanego przez organizm.

MSM zwiększa przepuszczalność błon komórkowych. To poprawia wchłanianie substancji odżywczych i wielu witamin i usuwanie produktów przemiany materii i nadmiar płynów komórkowych..

MSM rozszerza naczynia bloood, poprawiając krążenie krwi.
To również przyczynia się do wyeliminowania produktów przemiany materii z organizmu, który przyspiesza gojenie.

MSM jest zwiotczających mięśnie.
Jest to ważne i często pomijane korzyści MOM.
Wiele przewlekłe bóle aggrevated przewlekłą napięcia mięśni w ciele.

MSM AIDS naturalnych mechanizmów obronnych w organizmie przez regulujące metabolizm prostaglandyn, reguluje powstawanie anitbodies i kompleksów immunologicznych.


MSM spowalnia i przywraca sieciowania w kolagen.

Sieciowania w kolagen jest naturalnym procesem w tworzeniu blizn, powodując trudne i często bolesne tkanki blizny.
Może to prowadzić do przewlekłego bólu, zwłaszcza w przypadku blizn spalania, w której może mieć wpływ na dużej powierzchni.
MSM leczy blizny, co sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna.
Ludzie, którzy leczeni blizny palą się maści MSM i widoczne blizny ich prawie znikają, a wyeliminowały stowarzyszonych bóle, tworzą dramatyczne przykłady potencji MSM w tym zakresie.

Efekt synergiczny


MOM jest uważany za wzmacniaczem z wielu witamin i innych składników odżywczych, takich jak witamina C, koenzym Q10, wszystkie witaminy B-, witaminy A, D, E en aminokwasów, selen, wapń, magnez en wiele innych.
MSM poprawia wychwyt komórkowy tych składników i przedłuża życie (5, 6, 8).
Organizm może lepiej wykorzystać składniki odżywcze, a także biorąc suplementy diety jest bardziej efektywny.
Dodatkowo mniej suplementów diety należy podjąć.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 18:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przeciwutleniacz

MOM jest silnym antyoksydantem, zdolny do wiązania i inaktywacji wolnych rodników. Wolne rodniki są niestabilne cząsteczki i atomy z niesparowanych elektronów, które, siłą natury, przyciągają elektrony z ich otoczenia.
Wolne rodniki nie są szkodliwe; faktycznie, życie bez wolnych rodników jest niemożliwe. Są one potrzebne do produkcji energii komórkowej.
Wątroba wytwarza wolne rodniki podczas rozkładu substancji szkodliwych, a układ odpornościowy wykorzystuje wolne rodniki zabić wirusy i bakterie.
Korpus mieści przeciwutleniacze, które wiążą wolne rodniki i dezaktywować. Normalnej produkcji wolnych rodników zdrowego człowieka jest zatem nieszkodliwe. Jednakże nadprodukcja wolnych rodników mogą być bardzo szkodliwe.

Mogą rozpocząć reakcję łańcuchową, która może ostatecznie spowodować ogromne szkody dla błon komórkowych i chromosomów.
Nadprodukcja wolnych rodników jest spowodowane przez stres fizyczny i psychiczny, niedożywienie, zanieczyszczenie powietrza, metali ciężkich i zanieczyszczeń organicznych w wodzie pitnej i żywności, promieniowanie i dymu papierosowego.
W takich przypadkach organizm potrzebuje dodatkowych antyoksydantów z pożywienia. MSM, takich przeciwutleniacz.

Jako główny donora siarki MSM jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu utleniania anty ciała. Gdy neutralizujące wolne rodniki, ciało używa różnych enzymów antyoksydacyjnych, które zawierają aminokwasy siarkowe.
Wywodzą się one swoją strukturę i aktywność biologiczną z wiązań siarkowych (SS). MSM zawiera siarkę aminokwasy siarkowe metionina, cysteina i tauryny, które są uważane za silne przeciwutleniacze.
Przy odszczepieniu, tiolowe (-SH), grupy te aminokwasy są zdolne do neutralizacji wolnych rodników (17).
Siarka jest również niezbędne do formowania, co jest uważane za najbardziej wydajne przeciwutleniacz odżywczych, glutationu (5).
Jak stwierdzono wcześniej, MOM wzmaga działanie znanych przeciwutleniaczy odżywcze, takie jak witamina C i E, koenzym Q10, selen i inne. (5, 7).
Sam MSM również wydaje się działać jako przeciwutleniacz (7).
Błona śluzowa zawiera węgiel siarki enzym przycinający bond, określany CS liazy.
Badania sugerują, że wiąże się z błoną śluzową, rozszczepieniu MOM stanowi grupę niedoborem elektronów CH 3SO 2 które można zneutralizować wolne rodniki (4).

detoksykacji


MSM rozpuszcza się w wielu organicznych i nieorganicznych związków (1).
Związany z błoną śluzową i podzielono na grupę niedoborem elektronów CH 3SO 2.
MSM reaguje z toksyn wpływa szybkość inaktywacji i wydalania (4).
Ponadto MSM zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co ułatwia składników odżywczych do objęcia przez komórki oraz produkty odpadowe być wyeliminowane. Praktycznie biorąc, MOM, znacznie zwiększa zdolność komórek wydzielać toksycznych odpadów.
Wiele placówek ochrony zdrowia pracujących z MSM będzie stwierdzić, że jest to najmocniejszy odtruwające środek odżywczy lub farmaceutyczny kiedykolwiek pracowałem.

Niedawny przykład pokazuje dramatyczną detoksykacji działanie MSM.
Młody artysta szukał pomocy w zakładzie psychiatrycznym ciężkich dolegliwości psychicznych.
Leki przeciwdepresyjne pogorszył swoje skargi do takiego stopnia, że postanowił poszukać alternatywnej opieki.
Badanie mikroskopowe jego krwi przy użyciu testu Życie Krew / HLB wykazało, że mężczyzna cierpiał na zatrucie metalami ciężkimi spowodowanej farb których używał w swojej pracy artystycznej.
Osoba ta następnie szukać pomocy różnych tradycyjnych i alternatywnych lekarzy, którzy przepisanych różnych leków farmaceutycznych i homeopatycznych ortomolekularnej detoxifiers jak również terapii biorezonansowej.
Po jednej i pół lat detoksykacji obraz krwi miał nieco się poprawiła, ale nadal wykazywał silne objawy toksyczności (rysunek a).

Jeden i pół roku później, jego krew poprawiła się nieco, ale jego podstawowe zarzuty pozostały niezmienione. Za radą autora, ten człowiek przestał przyjmować leki otrzymane do tej pory, i został wprowadzony na wysokich dawek MSM (15 g / dzień), obsługiwanych przez cotygodniowe kąpiele ajurwedyjski potowych stymulowanie zrzutu ścieków.
Dwa miesiące później badanie mikroskopowe wykazało, że jego krew wróciła do normalnego (rysunek B) i wskazał, że po raz pierwszy od poszukiwania leczenia, którą zauważyliśmy znaczną poprawę jego stanu.


Choroby neurologiczne


Mózg jest bardzo wrażliwy na działanie toksycznych materiałów, takich jak metale ciężkie i związki organiczne.
Wiele z tych związków mają tendencję do gromadzenia się w komórkach nerwowych, w których mogą powodować poważne uszkodzenia oksydacyjnego.
Zaburzenia neurologiczne, może być wynikiem.
MOM jest jednym z kilku przeciwutleniaczy, które mogą łatwo przechodzić przez barierę krew-mózg. Zapobiega i naprawy oksydacyjnych uszkodzeń i przywraca elastyczność i przepuszczalność błon komórkowych.
To pozwala komórkom na rozpoczęcie wydalania produktów przemiany materii.

Potężne działanie MOM jest zilustrowany w następującym przykładzie.

Starsza kobieta cierpiała z powodu zatrucia spowodowane ekspozycją
na aluminium.
Ten metal ciężki narosły w jej mózgu, powodując poważne uszkodzenia neurologiczne. Kobieta została przykuta do łóżka przez sześć lat, w stanie komunikować się z otoczeniem. Wszystko to razem nie mówił ani słowa.
Lekarze nie mogą już pomóc jej i dał się na nią.
Była całkowicie uzależniona od męża, który przejął całkowitą opieką swoich potrzeb.
Naturalna ochrona zdrowia lekarz zaleca dwie łyżeczki MSM (około 15 gramów) dziennie.

MSM przekazywane przez barierę krew-mózg i przywrócić przepuszczalność błon komórkowych mózgu, co pozwala jej komórek mózgowych oczyścić trucizny metali ciężkich.
Dwa tygodnie później, ortomolekularnej lekarz przepisał ciepłą kąpiel, aby pomóc jej wyeliminowania uwolnione toksyny przez skórę.
Po dwudziestu minutach w tej kąpieli, kobieta nagle uśmiechnął się i powiedział:
"O rany, czuję się o wiele lepiej."


Były to pierwsze słowa wypowiedziane miała w ostatnich latach.
Kilka miesięcy później, kobieta była w stanie doprowadzić do normalnego życia ponownie (7).

alergie


MSM łagodzi objawy dużej liczby alergie, w tym
alergie pokarmowe,
alergii kontaktowych,
alergie inhalacyjne
i innych.

Główną antyalergiczne charakterystyczne MOM spowodowane jego zdolność do wiązania się z błoną śluzową i przedstawienie naturalnego interfejs blokowania pomiędzy hostami i alergenów.

Poza tym, MSM łagodzi alergie poprzez detoksykacji i eliminacji wolnych rodników i poprawy przepuszczalności komórek.
Bezpośrednia korelacja między stężeniem MSM stosowany i odporność na alergeny zostały ustalone.

Niektórzy autorzy odnotowali, że MOM działa jako inhibitor histaminy co najmniej tak dobrze jak tradycyjne leki przeciwhistaminowe, bez negatywnych skutków ubocznych
(5, 6, 7).

Choroby autoimmunologiczne

MSM bardzo skutecznie zwalcza stany zapalne wynikające z reakcji autoimmunologicznych (w których układ odpornościowy włącza się).
Na przykład ludzie, którzy cierpią na artretyzm często odnoszą znaczne korzyści z MOM. Liczne badania wykazały, że suplementacja MOM znacznie zmniejsza zwyrodnienia stawów i zapalenia.

W jednym z badań, 24 osoby z objawami zapalenia kości i stawów leczonych albo zwykłego leku przeciwzapalnego (NSAID), albo z 3 gramami MSM dziennie.
Po jednym miesiącu obie grupy zauważyć równe poprawy bólu i sztywności (6).
W innym eksperymencie, myszy z predyspozycją do reumatoidalnego zapalenia stawów, takich jak uszkodzenia stawów badano.
Naukowcy odkryli, że dwumiesięczny starych myszy, którym podawano wodę zawierającą 3% roztwór MSM przez okres trzech miesięcy nie poniósł degeneracji chrząstki stawowej.
W grupie kontrolnej myszy, którym podano tylko wodę z kranu, 50% zwierząt stwierdzono, że mają ogniskową degeneracji chrząstki stawowej.
Prawie wszystkie (95%) zwierząt grupy kontrolnej reakcję zapalną w tkance maziowej w porównaniu z mniej ostrej reakcji zapalnej u 50% pacjentów z grupy MSM (8, 10).
Korzystny efekt MOM jest częściowo ze względu na jego zdolność do zwiększenia przepuszczalności komórek, dzięki czemu substancje szkodliwe (kwas mlekowy, toksyny), aby wypływać pozwalając jednocześnie odżywczych płynąć, zapobiegając w ten sposób wzrost ciśnienia w komórkach, która powoduje zapalenie stawów ( 5).

Myszy podatni na rozwój choroby autoimmunologicznej choroby limfoproliferacyjne (ALD) karmiono, począwszy od wieku jednego miesiąca, w diecie, który obejmował 3% roztworu MSM jak woda do picia.
Średni okres życia w grupie kontrolnej wynosił 5,5 miesiąca, a średni czas życia w grupie MSM został rozszerzony na więcej niż 10 miesięcy.
Grupa MSM wykazywał zmniejszoną odpowiedź przeciwciał przeciw-jądrowych i znaczącego pogorszenia powiększenie węzłów chłonnych, śledziony i rozwój anemii, co sugeruje, że MOM pod znaczącą ochronę przed rozwojem choroby autoimmunologicznej ALD (12).
Inne eksperymenty przeprowadzono na myszy hodowanych do ich skłonności do nabycia choroby autoimmunologiczne Toczeń rumieniowaty układowy (SLE).
Eksperymenty te wykazały, MOM mieć działanie ochronne przed i po wystąpieniu choroby.
Myszy, które były utrzymywane na diecie, w tym 3% MSM w wodzie pitnej w wieku jeden miesiąc cierpiała niższe stawki śmierci i uszkodzenia wątroby niż grupy kontrolnej pije tylko wodę z kranu.
Po siedmiu miesiącach 30% w grupie kontrolnej nie zdechły, podczas gdy wszystkie myszy MSM wciąż żyje.
Również, gdy myszy siedem miesięcy i już widać oznaki zaawansowanych toczeń karmiono dietą MSM, 62% zwierząt wciąż żyło po dziewięciu miesiącach, w porównaniu do 14% w grupie kontrolnej, która otrzymała tylko kranu wodę (8).

Nowotwór


Liczne doświadczenia wykazały, że doustne podawanie szczurom MSM chroni przed wystąpieniem raka.
W jednym badaniu szczury specjalnie hodowane są podatne na raka piersi przy podawaniu pewne związki rakotwórcze karmiono dietą zawierającą MOM w ciągu ośmiu dni.
Grupa kontrolna nie otrzymała MSM.
Po tym wstępnym okresie wszystkim szczurom podawano dawki doustne czynników rakotwórczych.
Nie stwierdzono istotnych statystycznie różnic w liczbie guzów rozwijających się w obu grupach.
Jednak dieta szczury MSM opracowała swoje pierwsze guzy około 100 dni później niż u szczurów kontrolnych, a te guzy nowotworowe stały jakieś 130 dni później, niż w grupie kontrolnej.
Zważywszy dwuletnią średnią długość życia szczurów, 100 dni to równowartość około dziesięciu lat w życiu człowieka (8).

W innym eksperymencie szczury MSM jak 1% roztworu w wodzie do picia przez cały czas trwania badania.
Grupa kontrolna otrzymywała tylko dotknij wody.
Po tygodniu od rozpoczęcia diety, wszystkim szczurom wstrzykiwano dimetylohydrazyny, związek chemiczny, który wywołuje raka jelita grubego.
W ciągu dziewięciu miesięcy, który przeprowadzano doświadczenie, liczba guzów jelita występujących u szczurów była statystycznie takie same dla obu grup.
Jednakże czas od pojawienia się pierwszych nowotworów jelita był znacznie dłuższy w MSM szczurów.
Badacze doszli do wniosku, że MOM znacznie wydłuża czas wystąpienia nowotworu w porównaniu z kontrolami (8).

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
pasożyty

Jednym z najbardziej niezwykłych odkryć na MSM jest jego przeciw pasożytnicze działania przeciwko Giardia, Trichomonas, glisty, nicienie, Enterobius i innych robaków jelitowych (5). Badania na zwierzętach laboratoryjnych należą myszy ustalono, że mają robaki PIN (Enterobius) poprzez badanie kału odlewu.
Dano im żywność i wodę pitną komercyjnych, zarówno zawierający 2% MSM wagowych. Po 17 dniach, badanie kału wskazanych odchody były wolne od robaków i jaj

Poziom we krwi MOM u jednego zwierzęcia badanego przekroczyła 30 ppm, lub w mg / kg (3).
Badania na ludziach to człowiek z potwierdzonym Giardia lamblia, najwyraźniej kontaktuje się z zanieczyszczonej wody w prymitywnym obszarze.
Nadano mu MSM 500 mg trzy razy dziennie przez 14 dni.
Przez ósmy dzień był wolny od objawów i dwie próbki kału zebrane tydzień później były wolne od organizmu (3).
W innym badaniu, Trichomonas vaginalis została pomyślnie obróbce dawki doustnej 1 g MSM dziennie, a codziennie miejscowym zastosowaniu 5% wodnym MSM przez jeden tydzień (3)..


Główną właściwością przeciwpasożytnicze MSM wynika z jego zdolności do wiązania się z błoną śluzową i przedstawia naturalny interfejs blokowania pomiędzy hostami i pasożytów. To tak jakby MSM odkłada powłokę na błonie śluzowej, które pasożytów znaleźć nieprzenikniona i nie można trzymać się.
Nie można trzymać, pasożyty są po prostu wypłukiwane z organizmu (5, 9).
W badaniach in vitro wykazały przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne działanie stężeń MSM.
MSM stężenia 1 mg / ml i mniejsze nie wykazały znaczące hamowanie Giardia lamblia. Jednakże, w dawce 20 mg / ml stężenie było silnie hamujące oraz stężenia powyżej 40 mg / ml szybko zabite organizmu.
Według dr Herschler, można bezpiecznie podawać do 1-2 gramów MSM na kilogram masy ciała na dzień.

Buduje zatem bezpiecznie tolerowany we krwi oraz do 4000 ppm (mg / kg), na poziomie wysoce toksyczne dla wielu organizmów infekcyjnych jeszcze nieszkodliwe dla przyjmującego (3).

Coraz więcej lekarzy naturalnych wyrażają zaniepokojenie pasożytów.
Staje się coraz bardziej jasne, że mogą one być ciągłe źródło zatrucia, które mogą rozprzestrzeniać się w organizmie i wpływ na układ odpornościowy.
To intrygująca myśl, że MSM może być natury oryginalne środki zabezpieczające nas przed pasożytami.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 19 grudnia 2016, o 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cukrzyca


Zawierający siarkę, witaminy B biotyna jest krytycznym elementem glukokinazy, enzymu biorącego udział w utylizacji glukozy cukru.
Siarka jest również składnikiem insuliny, hormonu, białka wydzielane przez trzustkę, która jest niezbędna na metabolizm węglowodanów.
Brak siarki żywieniowy w diecie może powodować niską produkcją biologicznie aktywnego insuliny.

Badania wskazują, że MOM poprawia komórkowego wychwytu glukozy przez zwiększenie przepuszczalności komórek, a tym samym regulacji poziomu cukru we krwi i powracania do normalnego funkcjonowania trzustki (5).
.
Bolesność mięśni i skurcze


Zwłaszcza w połączeniu z witaminą C, MOM wykazała znaczną zdolność do redukcji lub wyeliminowania występowania ból mięśni nóg i tylnym skurcze.

MSM jest szczególnie skuteczne u pacjentów geriatrycznych, którzy mają takie skurcze w nocy lub po długim okresie bezczynności.
Wiele osób ze sztywnością mięśni i stawów zgłaszali znaczną poprawę po użyciu MSM przez jakiś czas.
Kilka przypadków odnotowano wśród osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka, które zostały utwardzone za pomocą MSM.
Starsza kobieta została zaplanowana na operację wykonywaną na obu nadgarstkach.
Za radą autora zaczęła użyciu MSM.
Miesiąc później jej objawy prawie zniknęły, a operacja nie była konieczna.


Sportowcy, którzy konkurują energicznie mogą uczyć się od trenerów koni wyścigowych milionów dolarów.
Przez wiele lat z wielkim sukcesem, trenerzy podawano MSM do swoich koni nagród przed wyścigiem, aby zapobiec bolesność mięśni, a potem, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skurczów i poprawy fizycznego zdrowia (4).

Zespół zmęczenie fizyczne po intensywnej aktywności sportowej w sporcie wyczynowym, które zwykle utrzymują się przez 8-10 dni u sportowców, zniknął w ciągu 2-3 dni u osób, którzy spożywane 1-2 gram MSM dziennie przez ostatnich sześciu miesięcy (3)

Zaparcie i kwasowość żołądka


Jedno z badań wykazało, że co najmniej 75% osób, biorąc jeden lub więcej środków zobojętniających lub antagonistów receptora H 2 histaminy przed kwasowości żołądka byli w stanie znacznie obniżyć lub wyeliminować takie leki w ciągu tygodnia od inicjowania MSM jako suplement diety.

W innym badaniu, dwadzieścia jeden pacjentów z wywiadem zaparcia podawano 500 mg dziennych dawek MSM razem z 1 g kwasu askorbinowego.
Wszyscy pacjenci z funkcją jelita grubego nienormalnym wróciło do normy i pozostał normalne podczas MSM była częścią ich diety (5).

Badania te wskazują, że MSM często daje większą ulgę od kwasowości żołądka i zaparcia niż powszechnie przepisanych leków.
Wiele osób zgłosiło, że jednym z najbardziej ekscytujących i satysfakcjonujących korzyści z podjęcia MSM jest szybka i kontynuował zwolnienie z kwasowość żołądka i zaparcia problemów (7).

.
Dysfunkcja płuc


MSM pozwala organizmowi skuteczniej zająć tlen.
Po pierwsze, polepsza się elastyczność komórek płuc i przepuszczalność błon komórkowych długości, dzięki czemu więcej powietrza, aby być wdychane i tlen przechodzi przez membrany do strumienia krwi.
Po drugie, MOM i koryguje zapobiega krzepnięciu krwinek czerwonych, dzięki czemu krew wchłonąć więcej tlenu.
Ponadto, poprzez zwiększenie przepuszczalności błony komórkowej, komórki w ciele może się więcej tlenu w krwi, a tym samym wytwarzają więcej energii.

Osoby cierpiące na dysfunkcji płuc może znaczne korzyści z leczenia MSM.

W jednym badaniu, siedmiu ludzkich pacjentów z niedoborem oddechowej podano MOM w ilościach w zakresie od 250 - 1500 mg / dzień.

Pięć miał rozedmę płuc, a dwa miały nowotwory płuc z dodatkowych czynności nerek ze względu na nagromadzenie płynu opłucnej.

Obaj byli na promieniowanie chemioterapii przed tym MSM w diecie, ale bez widocznych korzyści.
Przed i podczas okresu testowego, pięciu pacjentów z rozedmą podszedł zmierzona odległość zgodną z ich możliwości fizycznych.
W ciągu czterech tygodni od rozpoczęcia wciąganiu MSM, wszystkie osoby cierpiące rozedma miał co najmniej podwoiła swoje "komfortowe" pieszo.
Dwaj pacjenci z nowotworami płuc były oceniane przez lekarza prowadzącego i pielęgniarki jako bardziej czujni i lepszej postawy niż przed badaniem.
Najbardziej uderzający jednak płuc płyn zniknął w ciągu pierwszych miesięcy okresu testowego (3).
.
Naprężenie


Wiele osób korzystających z MSM donoszą czuje się lepiej i silniejszy i zdolne do zwiększonej wytrzymałości.
Podczas testu z użyciem MSM 14 osób na okres od siedmiu miesięcy do ponad roku, żaden z nich zachorował (3).
W jednym badaniu naprężenia udział dwie grupy rybek 25, które zostały usunięte z dużego akwarium umieszczony w dwie identyczne, małe akwariach.
Jedna grupa podawano zwykłą rybki jedzenie, i druga grupa otrzymała tę samą żywności 2% wagowo dodaje MSM. Ograniczający ruch, zmiany temperatury i marginalne natlenienie podkreślił ryb w obu akwariach jednakowo.
Po pięciu dniach jedynym ryby grupy MSM umarła wobec 11 (prawie 50%) w grupie kontrolnej (3).

Jest to powszechna praktyka w intensywnej hodowli bydła do dodawania antybiotyków do pasz dla zwierząt, w celu promowania wzrostu i zapobiec wybuchowi chorób związanych ze stresem.
Produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso, mleko i jaja zawierają pozostałości antybiotyków, które przechodzą do konsumenta.
Obfite użycie antybiotyków jest w dużej mierze odpowiedzialny za tworzenie szczepów bakterii, odporne.
Dobrze znanymi przykładami są "szpital bakteria" MRSA (meticillin Staphylococcus aureus), a za VRE (enterokoki oporne na wankomycynę).
Dziś, zwiększając odporność bakterii jest uważana za jedną z głównych zagrożeń dla zdrowia ludzkiego.

To intrygująca myśl, że dodanie MSM na paszę dla zwierząt może zmniejszyć stres i poprawę zdrowia zwierząt do poziomu, gdzie użycie antybiotyków może być znacznie zmniejszona.
.
Skóra


Siarka jest nazywany natury "Beauty mineralna", ponieważ utrzymuje skórę gładką i młodzieńczy i włosy błyszczące.
Siarka jest konieczne do wytwarzania
, białka niezbędne do utrzymania zdrowia i skóry, paznokci i włosów (6).
Liczne eksperymenty wykazały, że kilka chorób dermatologicznych, w tym te, które są związane z alergią, reagować pozytywnie na diecie wzbogaconej przez MSM.
Doustne dawki MOM okazały się skuteczne przeciwko trądzikowi, Rosaceae i wysuszyć, łuskach lub swędzenia skóry (3).
stosuje się miejscowo w postaci maści lub płynu, MOM jest przydatna w leczeniu chorób skóry, włączając trądzik, łuszczyca, egzema, zapalenie skóry, łupież, świerzb, pieluszkowe i niektórych zakażeń grzybiczych (1, 6).
Blizny powstałe w wyniku operacji i od oparzeń również dobrze reagują na miejscowym stosowaniu. Nowe blizny mogą leczyć tak doskonale, że są one niemal niewidoczne.
Stare blizny, również może znacząco poprawić.

Dla kogo jest MSM zamierzone?


MSM jest przeznaczony dla każdego, kto ceni dobre zdrowie.

Miłośnicy sportu i sportowców można go używać w celu poprawy ich wydajności i przyspieszyć powrót do zdrowia po treningu.
Osoby z chorobami zwyrodnieniowymi można go używać do wyraźnej poprawy stanu zdrowia i jakości życia.

MOM nie jest panaceum na rozwiązanie każdego problemu zdrowotnego.
Jest to suplement diety, który ludzie w nowoczesnych społeczeństwach wcześniej otrzymanych przez ich diety.
Większość ludzi dzisiaj jednak cierpią z powodu chronicznych niedoborów MSM, ze względu na niezdolność do znoszenia realia współczesnego przemysłu spożywczego i napojów.
MSM daje ciału narzędzi potrzebnych, by lepiej się leczyć i utrzymywać swoją żywotność. MSM nie może tego zrobić sam.
Podstawą dobrego zdrowia jest utrzymanie dobrych warunków życia, w tym zdrowej i zrównoważonej diety, dobrym wyborem stylu życia i aktywności fizycznej.

Dawki i STOSOWANIE


Optymalna dawka zależy od charakteru i nasilenia dolegliwości.


W większości przypadków jest to wystarczające do podjęcia początkową dawkę [size=150] trzech tabletek 1 gram dwa razy dziennie .

Dzieci poniżej dziesięciu i powinien wziąć tabletkę dwa razy dziennie, natomiast od dziesięciu do osiemnastu lat powinny brać dwie tabletki dwa razy dziennie.

Po kilku miesiącach dawka dla dorosłych może być zmniejszona do dwóch tabletek dwa razy dziennie, choć utrzymanie wyższej dawki na pewno nie zaszkodzi.
Osoby z poważnych chorób wykazano, że korzyści z wyższych dawkach
do czterech tabletek 1 gram trzy razy dziennie.


Tak wysoka dawka może być powinni walczyć parasital infekcji.
Przykłady zostały przedstawione w którym pacjenci nie wykazują wyraźną poprawę aż otrzymywały dzienną dawkę 30 g (6).
Takie ekstremalne dawki nie są ogólnie zalecane dla większości ludzi, choć żadne negatywne efekty były zgłaszane (3,6).

Osoby używające MSM powinny dołożyć wszelkich zmian w ich dawkowaniu stopniowo.
Nie powinny one zwiększać dawki jak długo utrzymują się objawy detoksykacji.
Chociaż rzadko, objawy te mogą obejmować nudności i bóle głowy (patrz niżej).

MSM jest najlepiej przyjmować popijając szklanką wody pół godziny przed jedzeniem.
Jak to ma tendencję do stymulowania poziom energii, to na ogół nie wskazane się przed przystąpieniem do łóżka.



Jak bezpieczne jest MSM?


MOM jest podobna do toksyczności wody.
Gdy MSM podawano ochotnikom, bez efektów toksycznych na wlocie poziomie
1 g na kg masy ciała na dzień, przez 30 dni zaobserwowano.

Dożylne iniekcje 0,5 g na kg masy ciała na dobę przez pięć dni w tygodniu wytwarzane mierzalnej toksyczności u ludzi.

Dawka śmiertelna (LD50) MOM dla myszy wynosi więcej niż 20 g / kg masy ciała;
Oznacza to, że średnia dawka śmiertelna MSM dla ludzi jest więcej niż jeden i pół kg; około sześć razy śmiertelna dawka soli kuchennej.

MSM jest szeroko badane jako składnik żywności bez żadnych doniesień o reakcjach alergicznych.
Niepublikowany badanie toksyczności długoterminowej MOM w ciągu sześciu miesięcy Sciences Oregon Health University wykazały żadnych efektów toksycznych.
Ponad 12.000 pacjentów leczono MSM na poziomie powyżej dwóch gramów na dobę, bez toksyczności (8).

.
Symptomy detoksykacji


W praktyce, większość ludzi, którzy korzystają z MSM zawiadomienie niewiele na początku, lub mogą wystąpić niewielkie objawy detoksykacji.
Objawy te mogą obejmować łagodne formy biegunka, wysypka skórna, bóle głowy i zmęczenie.
Po upływie jednego tygodnia, objawy te zazwyczaj znikają.
Mniej niż 20% użytkowników MSM mogą czuć się umiarkowanie chorych w pierwszych kilku dniach stosowania MOM.
Generalnie, im silniejsze objawy, tym więcej toksyny przechowywano w organizmie, a tym bardziej MOM jest potrzebne jego oczyszczanie.
W przypadku bardziej umiarkowane objawy detoksykacji doświadczenie, może być wskazane, aby obniżyć dawki MSM i stopniowego przywracania raz do ustąpienia objawów.

LITERATURA

Herschler, RJ: methylsulfonylmethane i sposoby użycia. Patent Stanów Zjednoczonych 4,296,130: 1981.

Herschler, RJ: methylsulfonylmethane w dietetycznych produktów. Patent Stanów Zjednoczonych 4,616,039: 1986.

Herschler, RJ: Dietetyczne produkty i wykorzystuje zawierająca methylsulfonylmethane. Patent Stanów Zjednoczonych 4,863,748: 1989.

Herschler, RJ: MSM: środek odżywczy dla konia. Eq. Weterynarz. Dane z 1986 r.

Mindell, EL: MSM Miracle. Wzbogać swoje zdrowie z organicznej siarki. Dobre porady zdrowotne, Keats Publishing, Inc, Connecticut, USA 1997.

Ley, BM: The Forgotten Nutrient MSM: na naszej drodze z powrotem do zdrowia z siarką. Zdrowie Nauka Podręczniki, BL Publications, Kalifornia: 1998.

Owen B .: Zapytaj dr Bob ?? Dlaczego MSM ?? Zdrowie Nadzieja Publishing House, California, 1997

Jacob, SW: The Current Status MSM w medycynie. Rano. Acad. Med. Prev., 1983.

Jacob, SW i Herschler, RJ: Uwagi wstępne: Dimetylosulfotlenek po dwudziestu latach. Ann. NY Acad. Sci .: 1983.

Moore, RD i Morton, JI: Zmniejszone zapalnych stawów u myszy połknięcie Dimetylosulfotlenek (DMSO) lub methylsulfonylmethane (MSM). Karmiony. Am. Soc. dla Exp. Biol., Proceedings 69-ci Ann. Spotkanie 1985: 692.

Richmond, VL: Włączenie methylsulfonylmethane w surowicy świnki morskiej białek. Life Sciences 1986, t. 39, pp 263-268.

Morton, JI i Siegel, BV: Wpływ doustnego dimetylosulfotlenkiem (DMSO) i dimetylosulfon (MOM) na Mysi limfoproliferacyjne autoimmunologiczne choroby. Proc. SOC. dla doswiazdcz. Bio. i Med. 1986, tom. 183, s. 227-230.

Munck-Khoe, LK de: Vitaminen, sprzętu i oprogramowania? Deel 1. Ortho 14 (5), 1996: 204-211.

Munck-Khoe, LK de: Vitaminen, sprzętu i oprogramowania? Deel 2. Ortho 14 (6), 1996: 252-261.

Vos, R. de De Magie Van Het Leven Zit De Chemie. Folia Orthica 1998 (1): 7-10.

Lamers, HJ: Ferdinand Huneke, Ontdekker pl Grondlegger van de Neuraaltherapie. Tijdschr. Voor Integr. Geneesk. 1996; 12 (1): 18-22.

Nieuwenhuis, RA: Anti-oxidanten De Effectieve Beschermers van Onze Gezondheid. Orthos Mediów, Den Haag, 1993


Cała strona copyright 2005 - 2014

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 26 grudnia 2016, o 19:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
przestrzegam przed niedbałym wcieraniu DMSO
Miejsca które sama wcierałam nie było zadnych kłopotów,ale

plecy sama nie dam rady wiec poprosiłam i juz wiem na czym polega błąd.
Przy wcieraniu nie wtarła do konca musiało zostac wilgotne i wieczorem cos swedzi ?
dotykam a to jakies wilgotne i mysle sobie skóra schodzi ?
dzis rano swedziało łojejku okazało sie ze skóra zeszła pskianie woda miedzian wiele
nie pomogło Ale posmarowanie mydełkiem ze srebrem koloidalnym przyniosło ulge.

Tak,ze badzcie dokładni wcierając DMSO nie moze zostac nie dokonca wtarte .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 8 stycznia 2017, o 19:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Podobno sprzedaż MSM nie jest legalna i Sanepid ściga sklepy a także nakłada kary.
Niestety MSM, boraks czy MMS mogą wkrótce w ogóle zniknąć z rynku.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 9 stycznia 2017, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
MMS tez zakazali a w USA nawet wit C
ale ludzie
Oczywiscie ze moga zakazac bo widza DOBRE SKUTKI działania .
A SKORO tak to trzeba zrobic zapas bo MSM nie traci wartosci nie ma daty waznosci
zdajsie ze DMSO podobnie .

Boraks kupiłam ale moze warto jeszcze z 1kg.

acha DMSO nacieram ciało i tam gdzie boli i gdzie nie boli porostu niech sobie
wnika przez skóre ,bo ponoc picie ujawnia sie jakims bardzo nieprzyjemnym zapachem.

<lol>

a ty cos z tych tu wymienionych zażywasz ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 9 stycznia 2017, o 15:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
MSM do 10 gram dziennie z askorbinianem sodu oczywiście.
Poważnie się zastanawiam nad zwiększeniem dawki choć chwilowo nie mam środków pieniężnych. W plastikowej puszce mam około 400g.

Boraks, tego mam 450g i warto by było dokupić z 2-3 kg.

MMS nie biorę bo jako utleniacza używam WU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: MSM -związek siarki- DMSO - wszechstronne działanie
 Post Napisane: 10 stycznia 2017, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
My sie mamy martwic ze nam zabronia ?
My jak zwykle dowiadujemy sie na koncu .


Ingrd: DMSO + Iodine = Dimethyl Sulfoxiodine Pt.2a
.....
.

DMSO Dr Stanley W Jacob

wcierac i zostawic do wyschniecia 20- pół godziny


_____________

znowu sie czegos ucze tu jak widac smaruja tamponikiem czyli wiecej niz ja brałam
chyba ze tu jest mniej procentowy.

O ile dobrze widze to u starszej osoby wciera w zylaki .
Nadgarstki i łokcie
zatem trzeba isc na całosc a nie po ociupince .

dla tych co znaja jez bedzie wiecej wiedzy niz z translatora
TRZEBA SZUKAC I ROZPOWSZECHNIC ILE SIE DA.

szukajcie i wklejajcie

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 stycznia 2017, o 16:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL