Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PAPRYKA PIEPRZ KAPSAICYNA
 Post Napisane: 6 lipca 2012, o 10:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Obrazek

.
http://cudownediety.blogs...serca-oraz.html

Cytat:

Pierwsza pomocy przy ataku serca oraz lek na: Alzheimera, Parkinsona, HIV...
Dziś skromnie, ale w końcu nie liczy sie ilość tylko jakość ;-) ... znalezione na Grypa666's Blog:


Pieprz na atak serca

"Pieprz kajeński zatrzymuje atak serca w minutę. W swej 35-letniej karierze, dr John Christopher nigdy nie stracił pacjenta podczas wizyty domowej z powodu ataku serca. Jeśli pacjent oddycha, wlewa im do gardła szklankę wody z 1 łyżeczką pieprzu kajeńskiego, który zawsze nosi przy sobie. W ciągu paru minut pacjent przychodzi do siebie. Pieprz musi mieć pikenterię co najmniej 90 tys. jednostek ostrości w skali Scoville’a.
Jeśli pacjent jest przytomny, należy podać mu do picia 1 łyżeczkę sproszkowanego pieprzu kajeńskiego w szklance ciepłej wody.
Nieprzytomnemu pacjentowi podaje się ekstrakt z pieprzu kajeńskiego o pikanterii co najmniej 90 tys. w skali Scoville’a, poprzez wkroplenie kilku pełnych zakraplaczy pod język.


Źródła:
1. http://grypa666.wordpress.com/
2. http://www.naturalnews.co...art_attack.html
3. http://pl.wikipedia.org/wiki/Pieprz_cayenne
4. http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Scoville%27a
5. http://www.naturalnews.co...rs_disease.html
6. http://www.przepysznie.pl...6c0311b9a65.jpg - zdjęcie
You might also like:

Obrazek
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Ostatnio edytowano 6 lipca 2012, o 10:29 przez noemi, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 lipca 2012, o 10:07 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: ZIOŁA- PRZYPRAWY WANILIA i PIEPRZ
 Post Napisane: 6 lipca 2012, o 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
:P
cyt z tematu Wit C ...viewtopic.php?f=47&t=5

Kapsaicyna znajduje się wyłącznie w ostrych paprykach.
To ona nadaje im ostrość.
Im ostrzejsza, tym więcej kapsaicyny.
Najostrzejszą jest ,,habanero”, ale w Polsce jest trudno dostępna.
Ja użyłem papryki ,,chili”.
Związek wytrąca się z papryk, gdy je zalewamy jakimś szlachetnym olejem i
odstawimy do zmacerowania w ciemnym i chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce) na 7 do 10 dni,
codziennie kilka razy wstrząsając zawartość słoika. Po tym czasie zlać płyn do butelki i spożywać.
Papryczek nie wyrzucać.
Można je wykorzystać, dodając do surówek, co znakomicie poprawia ich smak.

Nie należy się obawiać ujemnego wpływu ostrości papryki na przewód pokarmowy.
Mitem jest opinia, że ostrość szkodzi. Wprost przeciwnie, kapsaicyna (w jez.pol.: kapsycyna)
doskonale reguluje cały układ wewnętrzny, a dla osób otyłych ma wpływ wprost cudowny, bo przy okazji
nie pozwala się rozwijać tłuszczom, więc na stałe przywraca normalne proporcje sylwetki.

Przepis:


Wziąć 1,5 kilograma ostrej papryki, umyć i pokroić (koniecznie w rękawiczkach), na możliwie najdrobniejsze cząstki,
razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsycyny znajduje się właśnie w nich.
(Po tej czynności należy kilkakrotnie umyć ręce; nie dotknąć oka lub miejsc wrażliwych!!).

Zalać w słoiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej oliwy z oliwek extra vergin, albo lnianego,
może też być olej z pestek winogron. Odstawić w chłodne i zaciemnione (lodówka) miejsce na 7 do 10 dni,
codziennie kilkakrotnie wstrząsając.


Zlać płyn do butelki, używać 5 razy dziennie, przed/na początku każdego posiłku, po 1 łyżeczce do herbaty.
Popijać mlekiem (kefirem) dla złagodzenia ostrości. Tylko mleko ma właściwości łagodzące.
Można zjeść małą kromeczkę chleba ok. 4×4 centymetry grubo posmarowaną masłem.
Spożywanie kapsaicyny nie daje żadnych skutków ubocznych, ponieważ składniki są naturalnymi produktami spożywczymi.
Życzę szybkiego wyzdrowienia.
Obrazek
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 11 listopada 2012, o 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wiadomości poniższe są PRAWDZIWE.

Pragnę, by te informacje dotarły do szerokich kręgów ludzi.


Moje starania w tym kierunku traktuję jako wojnę z firmami farmaceutycznymi, a niestety nikt z Was nie jest w stanie podać
ani jednego powodu dlaczego firmy te miałyby chcieć wyleczyć nas z jakiejkolwiek choroby.

Nie będę się rozpisywał na temat firm farmaceutycznych, ale każdy zdrowo myślący człowiek sam stwierdzi,
że firmy te uprawiają nic innego jak tylko biznes, który bez chorych nie istniał by.

Jeśli w Twoim ciele rozwinął się nowotwór, możesz go usunąć, stosując podaną metodę,
praktycznie sprawdzoną na mojej żonie.
Od chwili, gdy stwierdzono u niej nadzwyczaj złośliwego guza mózgu bałem się każdego dnia.

Lekarze i w ogóle medycyna jest bezsilna wobec tego nowotworu, a właściwie była bezsilna.
Nie jestem przesadnie religijny, ale modląc się poprosiłem Boga o takie pokierowanie moim postępowaniem, bym nie błądził.


Powtarzam, nie prosiłem GO o uzdrowienie mojej żony, lecz o to, by skierował mnie na ścieżkę prowadzącą
do uzdrowienia mojej żony.
Wierzę, że to ON tę myśl mi podsunął.

Po powrocie do domu rozpocząłem poszukiwania w internecie, zresztą robiłem to przedtem setki razy,
ale tego dnia znalazłem prawie natychmiast informację o tym, że kilkanaście miesięcy temu uczeni z
uniwersytetu w Nottingham (Anglia) przeprowadzili badania nad kapsaicyną podawaną wewnętrznie.
Dotychczas stosowano ją zewnętrznie jako plastry przeciwbólowe w reumatyzmie i artretyzmie.
Podając kapsaicynę wewnętrznie zwierzętom doświadczalnym zauważyli, że chore na nowotwory – zdrowiały.

Otóż okazało się, że kapsaicyna, dostawszy się do organizmu poszukuje komórek rakowych i znalazłszy je,
zabija mitochondria, które są odpowiedzialne za podział i rozrost komórek.
Kapsaicyna nie atakuje zdrowych, normalnych komórek.

Informacja była prawdziwie rewolucyjna,
ale ja nie mogłem czekać, bo od odkrycia do produkcji leku mogły minąć całe lata, a być może lek nigdy nie
zostałby wyprodukowany, bo koncerny farmaceutyczne nie są zainteresowane wyprodukowaniem
specyfiku całkowicie leczącego organizm.
Skąd czerpaliby zyski, gdyby wyleczyli ludzi z najgroźniejszej choroby?!

Postanowiłem wyprodukować lek sposobem domowym, dawkując go żonie.
Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania.
Po czterech miesiącach, przeprowadziliśmy w klinice rutynowe sprawdzenie stanu choroby.
Ku ogromnemu zaskoczeniu prowadzącego żonę profesora okazało się, że nie ma w jej organizmie ani
jednej aktywnej komórki nowotworowej.

Miesiąc temu w dzienniku telewizyjnym usłyszałem informację, że Amerykanie wyprodukowali lek o nazwie kapsaicyna.

Pokazano fiolkę i kapsułki oraz poinformowano o cenie. Fiolka ze 100 kapsułkami kosztuje 20 tysięcy dolarów,
ale nie można jej nabyć w aptekach, ponieważ leczenie odbywa się w klinice, a więc koszty rosną o dodatkowe 20 tysięcy…
Na tym polega biznes farmaceutyczno-medyczny!

Bardzo ucieszyła mnie ta informacja, ponieważ potwierdziła słuszność obranej przeze mnie drogi.
To tyle wstępu, teraz trochę informacji o kapsaicynie.

Kapsaicyna znajduje się wyłącznie w ostrych paprykach.

To ona nadaje im ostrość.
Im ostrzejsza, tym więcej kapsaicyny.


Najostrzejszą jest ,,habanero”, ale w Polsce jest trudno dostępna.

Ja użyłem papryki ,,chili”.
Związek wytrąca się z papryk, gdy je zalewamy jakimś szlachetnym olejem i
odstawimy do zmacerowania w ciemnym i chłodnym miejscu (najlepiej w lodówce) na 7 do 10 dni,
codziennie kilka razy wstrząsając zawartość słoika. Po tym czasie zlać płyn do butelki i spożywać.
Papryczek nie wyrzucać.
Można je wykorzystać, dodając do surówek, co znakomicie poprawia ich smak.

Nie należy się obawiać ujemnego wpływu ostrości papryki na przewód pokarmowy.
Mitem jest opinia, że ostrość szkodzi. Wprost przeciwnie, kapsaicyna (w jez.pol.: kapsycyna)

doskonale reguluje cały układ wewnętrzny, a dla osób otyłych ma wpływ wprost cudowny, bo przy okazji
nie pozwala się rozwijać tłuszczom, więc na stałe przywraca normalne proporcje sylwetki.

Przepis:


Wziąć 1,5 kilograma ostrej papryki, umyć i pokroić (koniecznie w rękawiczkach), na możliwie najdrobniejsze cząstki,
razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsycyny znajduje się właśnie w nich.
(Po tej czynności należy kilkakrotnie umyć ręce; nie dotknąć oka lub miejsc wrażliwych!!).

Zalać w słoiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej oliwy z oliwek extra vergin, albo lnianego,
może też być olej z pestek winogron. Odstawić w chłodne i zaciemnione (lodówka) miejsce na 7 do 10 dni,
codziennie kilkakrotnie wstrząsając.

Zlać płyn do butelki, używać 5 razy dziennie, przed/na początku każdego posiłku, po 1 łyżeczce do herbaty.

Popijać mlekiem (kefirem) dla złagodzenia ostrości.
Tylko mleko ma właściwości łagodzące.
Można zjeść małą kromeczkę chleba ok. 4×4 centymetry grubo posmarowaną masłem.
Spożywanie kapsaicyny nie daje żadnych skutków ubocznych, ponieważ składniki są naturalnymi produktami spożywczymi.
Życzę szybkiego wyzdrowienia.

PS.


Kapsaicyna niszczy każdy rodzaj nowotworu, bez względu na to, jaką część ciała zaatakował.
Przepis podaję bezpłatnie, ponieważ tak przysiągłem swojemu Bogu. Moją satysfakcją i radością jest niesienie pomocy innym.
Serdecznie pozdrawiam.
Może to naiwne, ale bardzo wierzę w tę „substancję”, mam nadzieję, że będzie nawet skuteczniejsza
(w zapobieganiu, powstrzymywaniu rozwoju i zanikaniu raka) niż „Olej Lorenza”.

Zrobiłem już dwa słoiczki i mam składniki jeszcze na dwa kolejne. Chcę mieć zawsze w lodówce jeden ,
aby każdy kto będzie chciał spróbować mógł się do mnie zgłosić i zacząć kurację od razu.
Pomogę też zdobyć składniki jeśli ktoś z jakiegoś powodu miałby z tym problem. Liczy się każda chwila.

Najważniejsze jest jednak przede wszystkim tradycyjne leczenie sposobami naturalnymi,
oszczędzającymi i regenerującymi organizm i to ono powinno być postawione na pierwszym miejscu.”

Kolejny raz piszę: stosuje się chili suszone „Birds eye” lub „habanero” a zalewa olejem lnianym,
tłoczonym na zimno, nierektyfikowanym czyli nieoczyszczanym choć można też z pestek winogron.

Płyn nie może być mętny. To jest już ostrzeżenie, że coś jest nie tak.
Pozdrawiam

*********************************

Od redakcji:

Papryczki można kupić na portalu http://www.ostrakuchnia.pl

źródło:
http://stopsyjonizmowi.wo...yna/#more-15817

http://www.vismaya-maitre...leczy_raka.html
Obrazek
.
http://praktycznosc.blogspot.com/2010/0 ... nej-w.html
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 22 czerwca 2013, o 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

http://www.ostrakuchnia.pl/component/pa ... Itemid,46/
.
Obrazek
http://www.habanero.pl/forum/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 22 czerwca 2013, o 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
- Ostrość - Nazwa - Jednostki Scoville'a


10+. Kapsaicyna - 15.000.000 ~ 16.000.000


10+ . Trinidad Scorpion Butch T -...1.463.700
.
10+ Naga Viper ...1.382.118
.
10+. Infinity Chili...1.067.286
.
10+ Naga Jolokia... 1.041.427
.
10+. Dorset Naga - 876.000 ~ 970.000

.
Red Savina Habanero
350.000 ~ 577.000
10+

Scotch Bonnet
150.000 ~ 325.000

10
Fatalii
125.000 ~ 325.000
10

Habanero
100.000 ~ 325.000
10


Datil
100.000 ~ 250.000
10

Birds Eye
100.000 ~ 225.000
9

Jamaican Hot
100.000 ~ 200.000
9

Carolina cayenne
100.000 ~ 125.000
8

Bahamian
95.000 ~ 110.000
8

Tabiche
85.000 ~ 115.000
8

Thai Chili
50.000 ~ 100.000
8

Haimen
70.000 ~ 80.000
8

Chiltepin
60.000 ~ 85.000
8

Yatsafusa
50.000 ~ 75.000
7

Piquin
40.000 ~ 58.000
7

Santaka
40.000 ~ 58.000
7

Super chile
40.000 ~ 58.000
7

Cayenne
30.000 ~ 50.000
7

Tabasco
30.000 ~ 50.000
7

Aji
30.000 ~ 50.000
7

Jaloro
30.000 ~ 50.000
6

De Arbol
15.000 ~ 30.000
6

Shipkas
12.000 ~ 30.000
6

Manzano (rocoto)
12.000 ~ 30.000
5

Serrano
8.000 ~ 22.000
5

Hidalgo
6.000 ~ 17.000
5

Hungarian Hot Wax
5.000 ~ 10.000
5

Puya
5.000 ~ 10.000
4

Chipolto
5.000 ~ 8.000
4

Jalapeno
2.500 ~ 8.000
4

Guajillo
2.500 ~ 5.000
4

Mirasol
2.500 ~ 5.000
4

Pulla
700 ~ 3.000
3

Rocotillo
1.500 ~ 2.500
3

NuMex Big Jim
500 ~ 2.500
3

Sandia
500 ~ 2.500
3

Anaheim
500 ~ 2.500
2

Pasilla
1.000 ~ 2.000
2

Mulato
1.000 ~ 2.000
2

Ancho
1.000 ~ 2.000
2

Poblano
1.000 ~ 2.000
2

Coronado
700 ~ 1000
2

New Mexican
500 ~ 1000
1

Santa Fe Grande
500 ~ 750
1

El-Paso
500 ~ 700
1

1 Pepperoncini - 100 ~ 500

1-Cherry - 0 ~ 500
0

0 -Papryka Bell
0

0.Pimento

0
http://www.ostrakuchnia.pl/content/view/54/44/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 09:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Witam,
no to może ja podam bieżacy przykład: walczę z rakiem juz ósmy rok, jestem po 3 operacjach (wycięciu czego tylko się dało)i po 18-kursach chemioterapii.
Kolejną wznowe choroby miałam w listopadzie 2011r., styczeń 2012 - operacja jeden duży guz został, luty do czerwca 2012 chemia, która niestety bardzo osłabiła mój organizm, ale nic nie pomogła - guz pozostał.
Dano mi 3 miesiące tzw. "urlopu od chemii" - marker był ciut podwyższony, wiec dano mi spokój. Kazano robić markera co miesiąc, a tomografie co 3 miesiące.
Mój marker co miesiąc szalał - wzrastał od 35 do 45 punktów.

W styczniu tego roku po tomografii oprócz niewyleczonego guza dowiedziałam się o około 4 nowych - uznałam, że to bonusy, bo jakoś psychicznie muszę sobie radzić.
W styczniu miałam już wyznaczony termin kolejnych kursów chemii - tym razem odmówiłam, bo wiem, że to byłby już mój koniec - znam swój organizm bardzo dobrze.

Próbowałam różnych metod niekonwencjonalnych i muszę powiedzieć, że picie "nafty oczyszczonej" też mi pomogło zatrzymać markera, ale to jest na bazie alkoholu i niezbyt dobrze się po tym czułam.

WIĘC w lutym 2013r., kupiłam zwykłą papryczkę czerwoną chili + olej lniany - pokroiłam zalałam i co dzień 5, 6 razy dziennie mieszałam trzymając w lodówce.
Zlałam w ósmej dobie, gdyż nie mogłam się już doczekać i zaczęłam pić 5 łyżeczek od herbaty dziennie popijając mlekiem.

Po 4 tygodniach marker mi się zatrzymał, a nawet o 3,5 punkcika zmniejszył się. Wiem, że wszystkim może się to wydać niewiele, ale dla mnie jest to jak mały cudzik :)
Jedyne co żle zrobiłam, to jest to, że piłam dalej (a po 4 tyg. powinnam zrobić przerwe)
i w 5 tygodniu dostałam wysypki.
Nic strasznego się nie działo, popijałam zwykłe "wapno" i wysypka zniknęła.
Ja również zakupiłam paprykę "Habanero" i super olej - niestety napracowałam się, a po 2 dniach całość mi zfermentowała - płakać mi się chciało, bo nie chodziło już o (wcale nie małą) kasę i moją pracę, ale brak mojej mikstury.

Postanowiłam w necie zamówić suszoną paprykę i olej budwigowy, pociełam paprykę na drobno i zalałam olejem, pomieszałam, wstawiłam na 2 tyg. do lodówki sporadycznie potrząsając w słoju. Zlałam już do butelki - ma piękny kolor i pachnie cudnie.

Właśnie już minęła moja przerwa i od dziś zaczęłam znowu sobie popijać - jak dla mnie to komfort psychiczny nie do opisania, lepiej się czuję i jestem silniejsza :)))

A muszę się spieszyć, bo 18-go kwietnia mam kolejne badanie markera i 22-go kolejną tomografię. Wiem jedno, na chemię już nie wyrażę zgody, gdyż lekarz powiedział, że moje leczenie niestety już zawęziło swoje kręgi, operowana już nie mogę być - więc nie będę czekać jak chemia zrobi ze mnie warzywo i to w ciężkich bólach, a następnie zejdę z tego Świata nie wiedząc jak się nazywam. Uważam, że zawsze jakoś to będzie, czyli jak nie będzie dobrze, to po prostu będzie żle i tyle w temacie. Polecam wszystkim potrzebującym tę CUD miksturę - ja w nią wierzę. Pozdrawiam i życzę zdrówka.
http://praktycznosc.blogspot.com/2010/0 ... 4394452054

Chciałbym się podzielić na temat leczniczych właściwości kapsaicyny.
Od kilkunastu lat miałem problemy z hemoroidami.
Szykowałem się nawet do zabiegu chirurgicznego.
W prezencie dostałem słoiczek ostrej papryki(nawet nie chile)i nikt z domowników nie chciał jej jeść a ja na zasadzie bo szkoda wyrzucić pomału z płaczem zjadłem.
Jakie było moje zdziwienie,że problemy z hemoroidami ustąpiły
.Przeczytałem artykuł na temat właściwości ostrej papryki co potwierdziło jej działanie jako środek przeciwzapalny,ściągający i nawet przeciw rakowy.
Do dzisiaj nie mam problemu z hemoroidami od prawie 20 lat.
Kupuję w marketach Tesco paprykę czereśniową(marynata octowa) można ją jeść bez płaczu.
Polecam jestem przekonany ,że to mnie pomogło.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ja uważam ,że nie ma sie czym martwić jeśli sfermentowała przeciez olej nie traci na wartości
a papryczka nadal nadaje sie np do surówek na kanapki itp - ja tak uzywam nie wyrzuce bo
kapsaicyna w tym jest i ma swoja moc.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
http://wchorobie.blogspot.com/2012/02/kapsaicyna.html

Ludzie zdrowi na początku przyjmowania silnej papryki muszą przez kilka miesięcy stopniować dawki – ale ludzie chorzy na raka nie mają czasu - dlatego należy zaczynać od jednej łyżeczki dziennie i zwiększać każdego dnia o 1 aż do 5.

Ten lek z kapsaicyny jest już wdrażany w Stanach,
[dailymotion][/dailymotion]ale nim dotrze do powszechnego stosowania – można go wykonać samemu w domu.

Nie ma na co czekać – ten prosty preparat może kogoś uratować.
Oto proporcje dla chorych na raka :
30 dkg papryczek suszonych "Birds eye" (2 torebki) pokruszyć i zalać 1 litrem oleju lnianego.

Pełna ekstrakcja kapsaicyny do oleju po 14 dniach – często potrząsać słoikiem.

Potem zlać do ciemnej butelki.

Przechowywać w lodówce.
Kapsaicyna jak każdy lek może mieć skutki uboczne np. luźne stolce, zmniejszenie ciśnienia.

Działa jak chemia i chorzy też tak się po niej mogą czuć – jak przy chemii.
Sam rozpad raka jest już toksyczny.

Kroić paprykę w rękawiczkach i uważać na oczy!!!
Zdrowi przyjmują tylko 1- 2 małe łyżeczki dziennie przed jedzeniem.
Gdy zastosujemy świeżą chili to w proporcji 1 kg na 1 litr i maceruje się przez 10 dni w lodówce, następnie zlewa i stosuje jak wyżej. Świeża papryka fermentuje wiec należy pilnować i zlać w 10 dniu.
Świeże chili z ektraktu - nadaje się doskonale do kanapek – ten ekstrakt ma małe ilości kapsaicyny wiec nie działa silnie leczniczo.

Podczas przyjmowania kapsaicyny – koniecznie trzeba brać ostropest plamisty na wątrobę – albo cardumax z Finclubu, albo świeży sok wyciskany z ostu wiosną. Ostropest działa również na raka i wzmacnia wątrobę.

Chili suszone Birds Eye Natco (150g) – Rozdrabnianie suszonej chili delikatne ręczne – ciąć nożyczkami.
Uwaga na ręce, oczy, usta - oddychanie pyłem z papryki – dusi i wywołuje ataki kaszlu – może spowodować niebezpieczne skurcze oskrzeli.

Kraj pochodzenia Malawi Skala (1-10): 10 Skala Scoville'a 100.000-225.000.
Pić 5 x dziennie po 5ml - po łyżeczce od herbaty przed jedzeniem – gdy pali – przegryźć chlebem z masłem, lub popić łykiem mleka.
Mleko niweluje uczucie palenia.
Z czasem można się przyzwyczaić.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Półtora roku temu usunięto mi wschodzącą cześć jelita grubego z powodu nowotworu złośliwego (adenocarcenoma II).
Na szczęście nie miałam ani chemii,ani radioterapii.

Zrobiłam kapsaicynę w/g przepisu-1,5 kilo papryki czyli i 1,5 l oleju z pestek winogron).
Krojenie wydało się dla mnie zbyt pracochłonnym , więc zmieliłam maszyną do mięsa iw słoiku szklanym zalałam olejem na 10 dni.
Mieszałam kilka razy dzienne drewnianą łyżkom, trzymałam w lodówce- nic nie fermentowało.
Zlałam do butelek.

Do pozostałości dodałam 2 litry soku pomidorowego,30 deko czosnku tartego, gotowałam 40 min na małym ogniu i rozlałam do słoiczków.


Wyszedł super ostry i smaczny sos do mięs- rodzina w zachwycie.
Uważam również to za dobrom profiłaktykę .

Kapsaicynę pije codziennie od 3 do 5 razy przed posiłkiem.
Wypiłam już połowę!
Wlewam 1 łyżeczkę do 50gr zimnej herbaty nie mieszając, wypijam nic nie pali i nie piecze.
Wierzę w tą metodę, jak zarówno i w pestki morele.
Jako wspomożenie organizmu po operacji, w celu podwyższenia jego odporności.
Wszystko to naturalne produkty i organizm każdego podpowie, co mu jest najbardziej potrzebne.
I chcę nadmienić jeszcze- Bog nam zsyła nasze choroby nie za coś , a dlatego żeby my zmienili siebie, swój sposób myślenia.

Walczyć i pracować nad sobą!!!
http://praktycznosc.blogspot.com/2010/0 ... 4394452054


Anonimowy pisze...

Nie ma problemu z fermentacją świeżych papryczek w zalewie olejowej.

Ja dodaję trochę octu jabłkowego, co świetnie konserwuje tą miksturę.
Bardzo dobre wyniki daje też pasteryzacja mieszaniny w zamkniętej butelce lub słoiku. Szybciej uzyskujemy odzysk kapsaicyny w oliwie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Anonimowy pisze...

Dzisiaj dostałam Habro Lin- 280zł z przesyłką- 60 kapsułek.
Na opakowaniu pisze by zażywać 2 dziennie (oczywicie jako suplement diety, m.inn. utrwalający efekt utraty kilogramów)
2 kapsułki zawierają 5 mg kapsaicyny.
Czy ta dawka- 2 tabletki bedzie działac leczniczo, czy może trzeba brać więcej???
.
Niestety po 1 tabletce Habro Lin mamie było niedobrze, wymiotowała ( ma guzy wątroby).
W takim razie nie będzie mogła tego brać :((
Spróbujemy jeszcze raz po pobraniu troche ostropestu i popijac tabletkę mlekiem- ale tłustego ze względu na watrobe mama nie może.
Tak wielkie nadzieje pokładałam w Habro Lin, a tu pierwsza próba i PORAŻKA !!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To wcale nie musi oznaczać ,ze jest coś nie dobrze to znaczy że organizm zareagował wymiotami czyli oczyszczeniem organizmu.
Słuszne bedzie branie ostropestu plamistego dobrze jest nim posypywac wszystko co sie je
kanapki ,do zupy do surówek , ogórek , pomidor - wszystko .

Posypywac jak sola sie posypuje kanapkę bez przesady ,lepiej mniej a częściej , ostropest nie ma
ani smaku ani zapachu więc nie zmienia smaku potrawy ,byle nie dać za duzo :)

Nawet ciastko mozna posypać :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
http://www.prosalute.info/forum/viewtop ... f=6&t=1105
Szanowni państwo a jednak się pomyliłem . Już wiemy jakie geny są indukowane przez kapsaicynę. Znaczne zwiększenie ekspresji zanotowano w aż 39 genach . Jednym z nich był gen syntazy L-myo-inosytol-fosfatazy .
....

Wszystko jest w porządku przelej całość do większego słoika żeby można było dobrze wstrząsać i mieszać. Papryka fermentując powoduje, że słoik z zewnątrz będzie tłusty i pokryty cienką warstwą oleju.
Przy RAKU złośliwym jajnika 3 stopnia przerwaliśmy leczenie chemią, zastosowaliśmy ANRY a po 3 miesiącach Kapsaicynę.
Przyznaję bez bicia, że zrobiłem z mojej żony królika doświadzczalnego i przetestowałem na niej kilka naturalnych preparatów jak na razie z powodzeniem. Moja żona przyjęła 12 chemii.
Chemia oslabiła serce - groził jej zawał, uszkodziła nerki i inne organy.
W lipcu minie rok jak przerwaliśmy na własną odpowiedzialność leczenie chemią, żona nadal żyje i dobrze się czuje. Nie bierze chemii a organizm nadal co 2 tygodnie reaguje tak jakby dostał wlew chemiczny[ wszystkie objawy].
Z moich doświadczeń wynika, że organizm sam potrafi bardzo skutecznie walczyć i usuwać przyczyny powstawania chorób jeżeli dostarczy się mu aminokwasów, witamin,minerałów, biopierwiastków i wszystkich niezbędnych składników, które uruchomią układ odpornościowy .
Układ odpornościowy zacznie zwalczać wszystkie nieprawidlowości.


Andrzej S-Witam
Witam
odpowiadam jako pierwszy.
Rewelacja jeśli chodzi o cukrzyce.
Mój cukier spadł prawie do normy .Rano 151 przed obiadem 131.
A dotychczas cieszyłem się jak było 220-250.
Naprawde rewelacja.
Poleciłem koleżance, której syn też ma bardzo wysoki cukier już mało chodzi.
Zobaczymy co dalej na pewno napisze.
Nie mogłem kupić chili zrobiłem z peperoni.Może na początek dobra bo nie taka ostra
Wątroba przestała boleć.Bałem się że mam nawrót chociaż morfolodia bardzo dobra.
Dzisiaj byłem z psem u weterynarza, stwierdził że najprawdopodobniej rak.
Będe próbował z kapsaicyną i napisze.
Dzięki za przepis.
Pozdrawiam
.
ja jeszcze raz w sprawie kapsaicyny.
Dla mnie rewelacja cudownie zbija cukier.
I jeszcze jedno wątroba.
Jako że miałem wycięty kawałek wątroby musze cały czas uważać.
Od czasu kiedy piję tą miksture zapomniałem gdzie jest wątroba.
A zamiast chili ,której nie mogę kupić, zrobiłem to z czerwonej peperoni
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Biul. Wydz. Farm. WUM, 2013, 2, 11-17

http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/

KAPSAICYNA - WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIA I PERSPEKTYWY


Tomasz Pieńko

Koło Naukowe przy Zakładzie Chemii Fizycznej, Wydział Farmaceutyczny,

Warszawski Uniwersytet Medyczny, ul. Banacha 1, 02-097 Warszawa

Walka z nowotworami


W ciągu kilkunastu ostatnich lat opublikowano wyniki badań naukowych traktujących o antykancerogennych właściwościach kapsaicyny. Potwierdzono hamujący wpływ alkaloidu na rozwój nowotworów: płuc [29], okrężnicy [30], prostaty [31], glejaka [32] oraz czerniaka [33].

Ponadto zaproponowano mechanizmy antynowotworowego działania kapsaicyny. Jeden z nich opisano w publikacji z 2006 roku [31] na przykładzie komórek nowotworu prostaty. Kapsaicyna wywołuje ich apoptozę poprzez oddziaływanie na białka cyklu komórkowego i białka związane z procesem apoptozy. Do podobnych wniosków doszli naukowcy z Nottingham University [34], którzy badali wpływ kapsaicyny na komórki nowotworu płuc. Oprócz wywoływania przez nią procesu apoptozy komórek nowotworowych zauważyli, że niszczy ona również ich centra energetyczne, mitochondria.

Inny ciekawy sposób oddziaływania kapsaicyny na nowotwory wiąże się z procesem angiogenezy, czyli formowania nowych naczyń krwionośnych z endotelium (śródbłonka). Angiogeneza jest kluczowym etapem we wzroście guza nowotworowego oraz przy metastazie, czyli tworzeniu przerzutów. Namnażanie się komórek zmienionych nowotworowo powoduje wzrost ich zapotrzebowania na tlen. Z czasem pierwotna sieć naczyń krwionośnych nie jest w stanie transportować wystarczających jego ilości, „zadowalających” komórki rakowe. Powstaje więc potrzeba ukształtowania nowych, dodatkowych naczyń.

Rezultaty badań przeprowadzonych przez koreańskich naukowców [35] jednoznacznie określiły kapsaicynę jako związek o działaniu antyangiogennym. Dane wskazują, że alkaloid ten pełni funkcję inhibitora angiogennych szlaków indukowanych przez VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego). Czynnik ten jest głównym regulatorem procesu angiogenezy nie tylko w komórkach nowotworowych, ale również zdrowych. Stąd sugeruje się, że kapsaicyna może znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób zależnych od angiogenezy.



Kapsaicyna jako promotor kancerogenezy

Naukowcy z University of Minnesota [36] badali zależności między zewnętrznym stosowaniem kapsaicyny a występowaniem nowotworów skóry. Eksperymenty prowadzone przez zespół Ann Bode oraz Mun Kyung Hwanga i Zigang Donga dowiodły, że kapsaicyna może działać jak kancerogen bądź kokancerogen, szczególnie na etapie promocji transformacji nowotworowej. Okazało się, że głównym elementem pośredniczącym w kancerogennym szlaku stymulowanym przez kapsaicynę jest EGFR (receptor nabłonkowego czynnika wzrostu). Wykazano w wielu przypadkach różnych rodzajów nowotworów zwiększoną ekspresję tego białka. Czynnik wzrostu naskórka aktywuje wzrost komórek guza, ponadto wpływa na ich migrację i przeżywalność.

http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/1302 ... ienko.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Rola kapsaicyny w zmniejszaniu masy ciała

W dzisiejszych czasach przybywa coraz więcej środków wspomagających zmniejszanie masy ciała. Kolejnym środkiem ułatwiającym odchudzanie może stać się w przyszłości kapsaicyna. Prowadzone na przestrzeni lat badania dostarczyły wiele ciekawych wniosków na temat wpływu kapsaicyny na metabolizm tłuszczów.

Zespół koreańskich naukowców z Daegu University [12] przeprowadził doświadczenia na szczurach i wykazał, że stężenia białek związanych z termogenezą i metabolizmem tłuszczów ulegały zmianom w trakcie stosowania kapsaicyny.
Wynikały głównie ze zmian aktywności genów kodujących te białka.
Kapsaicyna powoduje hamowanie transkrypcji genów białek stymulujących proces adipogenezy, czyli akumulacji białej tkanki tłuszczowej-zapasowego źródła energii w organizmie. Ponadto pobudza transkrypcję genów białek związanych z procesem termogenezy.
Oprócz tego wzmaga wytwarzanie ciepła poprzez zwiększenie wydzielania adrenaliny i noradrenaliny z rdzenia nadnerczy.
Wpływa również na transkrypcję genów odpowiedzialnych za produkcję enzymów katalizujących reakcje redukcji tłuszczów. Wszystkie te działania prowadzą do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, zatem również do spadku masy ciała.

Podobnych wniosków dostarcza praca koreańskich naukowców z Seulu, którzy badali wpływ kapsaicyny na katabolizm, czyli rozkład tłuszczów w adipocytach (komórkach tłuszczowych) gryzoni [13]. Stwierdzono wzrost hydrolizy tłuszczów wewnątrzkomórkowych. Efekt ten kontrolowany jest na drodze regulacji ekspresji genów białek biorących udział w procesach katabolicznych lipidów.

Badania oddziaływania kapsaicyny na masę ciała prowadzono również na ludziach. W większości przypadków stwierdzono jej działanie odchudzające. Widoczne jest również podobieństwo mechanizmów warunkujących zmniejszenie masy ciała, zachodzących pod wpływem kapsaicyny w organizmach ludzkich i zwierzęcych. Stwierdzono między innymi wzrost utleniania tłuszczów, wzrost zużycia energii związany z aktywacją współczulnego układu nerwowego przez katecholaminy [14] oraz spadek apetytu [15].

Charakterystycznym i często występującym po okresie odchudzania zjawiskiem jest ponowny wzrost masy ciała (tzw. efekt odbicia). Stąd też największym problemem nie jest sam fakt utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, a utrzymanie osiągniętych rezultatów przez dłuższy czas.
Należy zaznaczyć, że efekty przyjmowania kapsaicyny badano zwykle przez stosunkowo krótki czas.
Nasuwa się więc pytanie, jak kapsaicyna wpływa na masę ciała przy dłuższym stosowaniu? Odpowiedzi na nie próbowali udzielić naukowcy z Uniwersytetu w Maastricht [16].
Ich głównym celem było wyjaśnienie czy kapsaicyna może hamować efekt odbicia.

Badana grupa ludzi z umiarkowaną nadwagą została podzielona na dwa zespoły.
Tylko w jednym z nich dieta uczestników eksperymentu była wzbogacona o kapsaicynę.
Po kilku miesiącach doświadczeń porównano wyniki obu grup i okazało się, że różnice między nimi są statystycznie nieistotne.

Na rynku amerykańskim i japońskim pojawiają się już preparaty zawierające kapsaicynę jako substancję czynną, rekomendowane jako środki odchudzające, stanowiące podobno sekret szczupłych sylwetek niektórych gwiazd Hollywood.
Są to jednak informacje o charakterze marketingowym. Skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania nowych preparatów odchudzających są dyskusyjne i wymagają potwierdzenia badaniami naukowymi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KAPSAICYNA -b, ostra papryka leczy RAKA
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Działanie przeciwdrobnoustrojowe

Ekstrakt z Capsicum annuum (pieprzowiec roczny) jest znany w wielu zakątkach świata jako[u] środek stosowany w leczeniu dolegliwości spowodowanych działaniem drobnoustrojów.[/u]

Mieszkańcy Ameryki Środkowej używają go do dezynfekcji ran będących konsekwencją ukąszeń, ugryzień bądź oparzeń.
W północno-wschodnich Indiach papryki chili spożywa się regularnie w małych ilościach w przypadku zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Właściwości antybakteryjne kapsaicyny, uznawane głównie w tradycyjnej medycynie ludowej, zostały również udowodnione naukowo.

Wykazano hamujący wpływ alkaloidu na rozwój różnych gatunków bakterii, jak np. Salmonella typhimurium czy Pseudomonas aeruginosa [17] oraz innych drobnoustrojów, jak Saccharomyces cerevisiae.
Dowiedziono również, że kapsaicyna jest inhibitorem wzrostu Helicobacter pylori, bakterii stanowiącej najczęstszą przyczynę choroby wrzodowej [18].

Skala działania kapsaicyny zależy od jej stężenia, jak również oporności na nią mikroorganizmów, np. rozwój Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) jest hamowany dopiero przy bardzo wysokich stężeniach alkaloidu.
Mechanizmy działania antybakteryjnego kapsaicyny znane są w niewielkim stopniu. Najważniejsze z nich to między innymi: wywołanie stresu osmotycznego, niszczenie struktury błony komórkowej czy hamowanie ekspresji genów odpowiedzialnych za wzrost komórki [19].

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 sierpnia 2013, o 12:16 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL