Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:08 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Właściwości lecznicze berberysu są cenione od dawna.
Mahonia (ościał) był stosowany w dawnej medycynie amerykańskiej do leczenia kiły, kamicy żółciowej, skrofulozy, gorączki w przebiegu chorób zakaźnych (tyfus). W małych dawkach przetwory z ościału działają ściągająco, przeciwbiegunkowo, żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwartretycznie, wzmacniająco, pobudzająco i przeciwbólowo. W większych dawkach i dłużej stosowane działają przeczyszczająco i przeciwpasożytniczo. Przedawkowane ościału wywołuje zatrucie objawiające się biegunka, nudnościami i złym samopoczuciem. Ościał (mahonia) jest cenionym środkiem w leczeniu przewlekłych i opornych chorób skórnych, np. łuszczycy (psoriasis), trądzików (acne), wyprysków (eczema), herpes (opryszczki).
Berberys zwyczajny również ma bogate dzieje w medycynie. Używany był przez Lonicerus'a i Bock'a w XVI wieku jako środek orzeźwiający i wzmacniający. W wiekach późniejszych znany był jako lek przeciwszkorbutowy, pobudzający trawienie, usuwający biegunkę (zwłaszcza przy zakażeniach bakteriami i pierwotniakami), znoszący bolesne skurcze przewodu pokarmowego, przeciwgorączkowy i zmniejszający intensywność krwawień miesiączkowych. Wiedziano, że może przyczyniać się do wydalenia drobnych kamieni żółciowych.
Przetwory z kory, pędu i korzenia berberysu zwiększają diurezę, odkażają drogi moczowe i działają nasercowo. Przyśpieszają ustępowanie obrzęków na tle niewydolności krążenia. Obniżają podwyższone ciśnienie krwi.
W medycynie ludowej preparaty berberysowe wykorzystywano w leczeniu obrzęku śledziony i wątroby, bólu nerek, chorób reumatycznych, zaburzeń trawiennych oraz chorób przebiegających z objawami gorączki i uczucia ogólnego rozbicia oraz osłabienia.
Przetwory z owoców regulują przemiane materii i dostarczają łatwo przyswajalne witaminy.
XIX i XX-wieczne badania potwierdziły właściwości lecznicze berberysu i ościału opisywane w wiekach minionych.
Berberyna działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo, pierwotniakobójczo, żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwbiegunkowo, rozkurczowo, przeciwartretycznie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, hipotensyjnie (obniża ciśnienie krwi). Pobudza ośrodek oddechowy. Zabija liczne roztocza (np. demodex). W niektórych krajach jest stosowana w leczeniu chorób pasożytniczych (lamblioza, malaria, leishmanioza). Berberyna jest skuteczna w leczeniu nużycy ocznej (krople, maść).
Narkotyna pobudza ośrodek oddechowy i nasila działanie przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i przeciwkaszlowe kodeiny oraz morfiny.
Palmatyna hamuje rozwój bakterii, znosi niemiarowość serca, działa inotropowo dodatnio i przeciwbólowo.
Protopina i kryptopina mają działanie antyarytmiczne, przeciwbólowe oraz przeciwbakteryjne.
Barbamina obniża ciśnienie tętnicze krwi.
Wskazania: schorzenia skórne, infekcje bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze, zaburzenia pracy serca (arytmia), nadciśnienie, nadmierne i osłabiające krwawienia miesiączkowe, połaczone z bolesnymi skurczami, zaburzenia metaboliczne, kuracje odtruwające, infekcje i stany zapalne układu moczowego, kamica żółciowa, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego po usunięciu pecherzyka żółciowego, kaszel, nieżyty układu oddechowego, reumatyzm, artretyzm.

Synergizm farmakologiczny: berberys i ościał nasilają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe salicylanów, ibuprofenu, naproksenu, paracetamolu, aminofenazonu, fenacetyny, benzydaminy; nasilają działanie glistnika jaskółczego ziela i dymnicy (zmniejszyć dawki o 50%); nasilają działanie przeciwbólowe leków narkotycznych. Pod kontrolą lekarza w przypadku arytmii warto kojarzyć z żarnowcem - Cytisus scoparus L. (Sarothamnus), janowcem Genista, szczodrzeńcem - Cytisus.

Interakcje: na podstawie własnych doświadczeń odradzam łączenie berberysu i ościału z przetworami z kruszyny, szakłaku, trzmieliny i kaliny. Nie łączyć z loperamidem. Nie podawać wraz z preparatami lepiężnika - Petasites oraz gatunkami z rodzaju starzec - Senecio. Nie łączyć z kokoryczką - Polygonatum, naparstnicą - Digitalis i konwalią Convallaria.


http://www.luskiewnik.pl/monografie/berberis.html


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:08 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:12 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Berberys, pogromca mikrobów
MAŁGORZATA KOWALSKA - 27 GRUDNIA 2016
Rosnący tuż za furtką berberys pospolity (Berberis vulgaris L.) najbardziej doceniam zimą. Lśniące, intensywnie czerwone jagody, zebrane w zwisające grona mienią się w słońcu niczym frędzle odświętnej spódnicy w tańcu. Bez większego uszczerbku utrzymują się na krzewach niemal do wiosny. Wprowadzają ciepło w ten czas niedostatku, zimna i szarości. Dodają życiu, pogrążonemu w zimowym śnie rumieńców.
Berberys jako roślinę leczniczą stosowali już mieszkańcy starożytnego Babilonu i Mezopotamii. Egipcjanie próbowali leczyć nim dżumę. W średniowieczu ordynowano go przy żółtaczce i malarii. Począwszy od XVI wieku zyskał sławę jako środek wzmacniający, chroniący przed szkorbutem i zwalczający biegunki, które wówczas były bardzo powszechną plagą.
Lubię zagłębiać się w roślinne historie. Fascynuje mnie ich ciągłość. Fakt, że towarzyszą nam od wieków. Gdy zrywam owoce berberysu i korzystam z jego dobrodziejstw cieszy mnie myśl, że już w starożytności czyjeś ręce delikatnie zbierały jego jagody…
Owoce berberysu
Berberys uczy opanowania i prawdziwie świętej cierpliwości. Uzbrojony w długie, cienkie i bardzo ostre ciernie każdy pośpiech ukarze bolesnymi zadrapaniami. Dlatego podczas zbiorów siadam na stołeczku u jego stóp i spędzam z nim pół dnia. Powoli zrywam owocek po owocku. Gromadzę je w koszyku niczym najcenniejsze skarby.
Właściwości lecznicze posiada niemal cała roślina: korzeń, kora, gałązki, liście i owoce. Liście zrywam przed kwitnieniem, które najczęściej ma miejsce na przełomie maja i czerwca. Dojrzałe owoce zbieram przez cały październik. Z kory i korzenia rezygnuję. Ja mogę się bez nich obyć, berberys niestety nie. Dlatego zastępuję je 2-3 letnimi gałązkami.
Korzeń, kora, gałązki i liście berberysu są bogate w alkaloidy. Prym wśród nich wiedzie berberyna – naturalny, silnie działający antybiotyk. Alkaloidy działają przeciwbakteryjnie i pierwotniakobójczo. Doskonale radzą sobie z licznymi roztoczami oraz pasożytami. Są skuteczne w leczeniu malarii, lambliozy i leiszmaniozy. Działają żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwartretycznie, przeciwbiegunkowo. Obniżają poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi. Hamują krwawienie m.in. w przypadku obfitych miesiączek. Mają właściwości antynowotworowe.
Przygotowywanie nalewki z owoców berberysu
Doskonale gaszące pragnienie owoce to skarbnica kwasów. Są bogate w kwas askorbinowy 1,5% (witamina C), kwas jabłkowy 6%, kwas cytrynowy 2-4%, kwas winowy, kwas bursztynowy. Poza tym występują w nich antocyjany, bioflawonoidy (witamina P), pektyny, karotenoidy (prowitamina A), fenole (garbniki), niewielkie ilości alkaloidów. Chociaż owoce zawierają całkiem sporo cukru (7%) ich smak został całkowicie zdominowany przez kwasy. Stąd, w tradycji ludowej do berberysu przylgnęła nazwa kwaśnica. Jako źródło łatwo przyswajalnych witamin bywa również nazywany cytryną Północy. W 100 g berberysowych jagód znajduje się aż 80 mg witaminy C.
Spożywanie owoców berberysu zwiększa odporność i wzmacnia cały organizm. Stosuje się je w przeziębieniach, kaszlu, zapaleniu płuc, gorączce, infekcjach bakteryjnych, w osłabieniu i uczuciu ogólnego rozbicia.
Berberys jest skutecznym lekiem w przewlekłym zapaleniu wątroby, zatrzymaniu wytwarzania żółci, w kamicy żółciowej, w zaburzeniach trawienia i chorobach trzustki. Jest pomocny w przypadku arytmii serca pochodzenia komorowego, w nadciśnieniu, stanach zapalnych układu moczowego, nieżytach górnych dróg oddechowych. Działa odtruwająco. Reguluje procesy przemiany materii. Łagodzi objawy reumatyzmu i artretyzmu. Stosuje się go w leczeniu dolegliwości skórnych, w infekcjach bakteryjnych, wirusowych i przy zarażeniu pasożytami.
Nalewka z owoców berberysu
Nalewka z owoców berberysu

Owoce płuczemy wodą, obsuszamy i rozgniatamy. Wsypujemy do słoika i zalewamy alkoholem 40% w proporcji 1:5 (na jedną część owoców dajemy pięć części wódki). Pozostawiamy na 4-6 tygodni w ciemnym miejscu. Następnie przecedzamy przez sito i przepuszczamy przez filtr do kawy.
Dawkowanie: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce rozcieńczonej w niewielkiej ilości wody.
Ziołomiód berberysowy

Nalewkę z owoców berberysu mieszamy z miodem w proporcji 1:1. Jest to najszybsza metoda uzyskania syropu. Zawarty w miodzie cukier przyspiesza wchłanianie substancji czynnych przez nasz organizm.
Dawkowanie: 3 razy dziennie po 1 łyżce jako środek ogólnie wzmacniający i witaminizujący w przeziębieniach, kaszlu i osłabieniu oraz dolegliwościach ze strony wątroby.
Nalewka z gałązek, kory lub korzenia berberysu

Do tej nalewki używam jedynie gałązek, aby uniknąć zniszczenia rośliny.
100 gram rozdrobnionych gałązek (kory lub korzenia) zalewamy 500 ml wódki 40%. Odstawiamy na 14 dni w ciemne miejsce. Następnie przecedzamy przez sito i przepuszczamy przez filtr do kawy.
Nalewką można przemywać skórę w przypadku łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, opryszczki, owrzodzeń i trudno gojących się ran. Przy krwawieniu dziąseł i wszelkich stanach zapalnych jamy ustnej używamy do płukania w rozcieńczeniu – 1 łyżka nalewki na 1 szklankę ciepłej wody.
Doustnie stosuje się 3 razy dziennie po 1 łyżeczce w rozcieńczeniu z wodą przez okres 10 dni. Następnie należy zrobić miesiąc przerwy i jeszcze raz powtórzyć 10 – dniową kurację. Nalewka przy stosowaniu wewnętrznym działa silnie żółciopędnie, bakteriobójczo, pierwotniakobójczo (m.in. lamblioza) i przeciwwirusowo (m.in. wirusowe zapalenie wątroby).
Berberys pospolity
Nalewki nie należy stosować dłużej, ponieważ berberyna odkłada się w organizmie (m.in. sercu, wątrobie i trzustce). Jej nadmiar może wywołać szereg skutków ubocznych m.in. niedociśnienie, senność, podrażnienie nerek, objawy grypopodobne, biegunkę, nudności. Preparatów zawierających berberynę nie wolno stosować u kobiet w ciąży, ponieważ działają poronnie.
Berberys niegdyś porastał brzegi lasów, polany i miedze. Z jego owoców przygotowywano soki, kompoty, galaretki, dżemy, konfitury i doskonałe w smaku nalewki. Kiedy odkryto, że na spodniej stronie jego liści rozwija się wiosenne pokolenie rdzy zbożowej rolnicy wypowiedzieli mu wojnę. I zaczęli systematycznie tępić. Berberys w stanie naturalnym stał się rośliną rzadką.
Berberys to nie tylko lek i ozdoba, ale także źródło pokarmu dla ptaków. Zimą kręci się wokół niego mnóstwo skrzydlatego towarzystwa. Wystarczy przysiąść cicho jak mysz pod miotłą w cieniu świerków, aby obejrzeć wiejski teatrzyk. W plenerze, na żywo. W roli głównej – jemiołuszki, kosy i cała plejada ptasiego drobiazgu. Nikt nie odlatuje z pustym dziobem…
Ten spektakl ma jeszcze ciąg dalszy, rozgrywający się już poza sceną. Ptaki nie trawią nasion berberysu i rozsiewają go po całej okolicy. W ten sposób ciągłość berberysowego rodu zostaje zachowana…
Nalewka z owoców berberysu
Bibliografia:
Różański H., Zielarstwo i metody fitoterapii. O ziołach i preparatach ziołowych, dzieje fitoterapii http://www.rozanski.ch/fitoterapia1.htm (dostęp na dzień 26.12.2016)


http://ziolawpelni.pl/berberys-pogromca-mikrobow/


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Berberys zwyczajny – zastosowanie:
Berberys zwyczajny (dojrzały owoc, liście, kora i korzenie berberysu) ma szeroki zakres działania farmakodynamicznego:
kamica wątrobowa (leczenie i zapobieganie);
kamica nerkowa (leczenie i zapobieganie);
skaza moczanowa;
ostre i przewlekłe choroby nerek, wątroby lub pęcherzyka żółciowego;
stany gorączkowe różnego pochodzenia;
choroby reumatyczne;
zapalenie stawów;
krwawienia maciczne wywołane stanem zapalnym dróg rodnych (liście);
zapalenie spojówek (25 mg chlorku berberyny na 100 ml roztworu);
zatrucia;
zaburzenia przemiany materii;
choroby dziąseł
Berberys zwyczajny wzmacnia odporność organizmu, przyspiesza trawienie, aktywizuje procesy metaboliczne, ma działanie antybiotyczne.
Udowodniono skuteczność działania berberysu przeciw następującym patogenom:
staphylococcus aureus – gronkowiec złocisty
streptococcus – paciorkowiec;
salmonellae – salmonella;
shigellae – czerwonka;
entameba histolotica; pełzakowica;
vibrion cholerae – przecinkowiec cholery;
giardia intestinalis – lamblia;
escherichia coli – bakteria E. coli;
Candida albicans – grzyb Candida;
Helicobacter pylori
Berberys zwyczajny – działanie niepożądane:
Przetwory z berberysu, stosowane w prawidłowych dawkach nie wywołują działania ubocznego u dorosłych.
U małych dzieci mogą wystąpić przejściowe nudności.
Berberys zwyczajny – substancje aktywne:
alkaloidy: Berberyna (pochodna izochinolinowa), berberamina, berberubina, oksyakantyna, jatroryzyna, palmatyna, izotetrandyna, magnofloryna;
kwasy organiczne (6%)- kwas jabłkowy, kwas askorbinowy (witamina C);
flawonoidy;
barwniki (antocyjany, ksantofile)
gorycze;
polifenole;
fenole;
węglowodany (5%) (m.in. glukoza, fruktoza)


http://rosliny-lecznicze.pl/berberys-zwyczajny/


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Cynowód i berberys - to korzenie tych roślin są źródłem pewnej bardzo pomocnej i silnie pro-zdrowotnej substancji nazywanej berberyną. Ten roślinny alkaloid uznawany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych suplementów, a jego lecznice właściwości zostały docenione już wieki temu w tradycyjnej medycynie chińskiej.



Przedstawiciele rodziny Berberis, jak berberys zwyczajny, niegdyś występowali powszechnie na terytorium Europy. Swą złą sławę krzew ten zdobył kiedy to okazało się, że jest żywicielem rdzy zbożowej, szkodnika niszczącego plony. Z obawy o losy swoich upraw, rolinicy zaczęli wówczas masowo tępić berberys. Inaczej wyglądał ich los w krajach azjatyckich. W Chinach berberys uważany był za roślinę o potężnych właściwościach leczniczych. Dziś, na całym świeciewykorzystywane są jego walory estetyczne - jest uprawiany jako roślina ozdobna, ale korzyści wynikające z jego właściwości zdrowotnych wydają się zyskiwać coraz szersze zainteresowanie. Surowcem, który służy do pozyskiwania aktywnej substancji – berberyny – jest korzeń, liść, owoce oraz kora berberysu. Z liści pozyskuje się napary, które znajdowały zastosowanie już w średniowieczu w chorobach dróg żółciowych oraz wątroby. Owoce, które można wykorzystywać do przygotowania przetworów – dżemów, soków oraz syropów, poza tym że zawierają liczne substancje aktywne, mają też niesamowite właściwości odżywcze. Kryją się w nich witaminy C i E oraz działające podobnie do witaminy P (jak rutyna, czy eskulina), będące pomocą w walce z przeziębieniem i grypą. Ponadto odznaczają się znaczną zawartością cennych minerałów, karotenoidów oraz pektyn – nierozpuszczalnych składników błony komórkowej roślin i stanowią jedną z frakcji błonnika.



Dla kogo jest przeznaczona?

Berberynie przypisuje się liczne działania, od przeciwbakteryjnych i przeciwpierwotniakowych, przeciwzapalnych po antydepresyjne, a nawet – zdolność do zwalczania nowotworów. Dlatego w Średniowieczu wywary z berberysu były cenionym lekiem na wzbudzające lęk choroby – jak malaria i żółtaczka. Lecznicze działanie berberyny znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim u osób mających problemy z nadmiernym poziomem cholesterolu i cukru we krwi. Ponadto może być wykorzystywany w problemach gastrycznych i sercowo-naczyniowych. Badania potwierdzają również antyseptyczne działanie berberyny przy stosowaniu w małych stężeniach.



Panaceum na cukrzycę i nadwagę?

Uwagę naukowców i lekarzy przyciągają jednak inne właściwości berberyny. Suplementy diety ją zawierające okazują się mieć potężne działanie obniżające poziom cukru we krwi, odchudzające, oraz zmniejszające cholesterol. To czyni z wyciągu z berberysu poważnego kandydata na lek przeciwko cukrzycy. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dane dotyczące wzrostu zachorowalności na tę chorobę są zatrważające. Jak pokazują statystyki, do 2035 roku cukrzyca dotyczyć będzie nawet 592 mln osób na świecie. Działanie berberyny jest wielokierunkowe. Zmniejsza ona oporność na insulinę, wspomaga glikolizę, czyli rozkład cukru w komórkach, wpływa na ograniczenie ilości produkowanego cukru w wątrobie, spowalnia proces rozkładu węglowodanów w jelitach, a także sprzyja namnażaniu się pożytecznych bakterii w układzie pokarmowym



Działanie berberyny w walce z cukrzycą

- zmniejsza insulinooporność,

- modyfikuje florę bakteryjną jelit i zmniejsza wchłanianie cukru w jelitach,

- zmniejsza wytwarzanie glukozy w wątrobie,

- przyspiesza spalanie „zapasów energii” zgromadzonych w tkankach, w tym w formie tłuszczu – przyspiesza zatem zmniejszanie wagi,

- pośrednio zwiększa wydzielanie insuliny w trzustce,

- działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne chroni tkanki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, dzięki czemu zwalnia postęp miażdżycy i innych powikłań cukrzycy,

- obniża poziom całkowitego cholesterolu, „zły” cholersterol LDL, poziom triglycerydów, podwyższać też może HDL, dzięki czemu ma działanie ochronne na serce i naczynia krwionośne.

O skuteczności berberyny świadczą liczne badania kliniczne. Jedno z nich, które obejmowało 3 miesiące obserwacji, wykazało że związek ten wykazuje tak silne działanie jak metformina (Glucophage, Meformax), a dodatkowo korzystnie wpływa na poziom lipidów we krwi. Co istotne, działanie berberyny było wyraźne nie tylko u osób ze świeżo postawionym rozpoznaniem cukrzycy, ale też u tych, którym nie udało się osiągnąć prawidłowych wyników za pomocą dotychczasowego leczenia. Dotyczyło to zarówno poziomu cukru na czczo, po posiłku, jak i wskaźnika Hb1Ac, który ilustruje średni poziom glukozy na przestrzeni 3 miesięcy. Ponadto, inne, 2-miesięczne badanie wykazało istotny spadek poziomu glukozy o 1/4, a Hb1Ac niemal o 1/5. Co istotne, uwzględniono chorych z chorobami wątroby, którzy nie mogli stosować toksycznej dla tego organu metforminy. Wyniki tych badań były bardzo zachęcające, ponieważ okazało się, że berberyna nie tylko nie wykazuje negatywnego wpływu na wątrobę, lecz wręcz przeciwnie - wyniki pacjentów z chorobami wątroby uległy znacznej poprawie. Berberyna służy nie tylko cukrzykom. Okazuje się, że z jej właściwości mogą korzystać także osoby otyłe – związek ten przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej. Jego spożywanie może wspomóc leczenie zespołu metabolicznego – badanie przeprowadzone na grupie cierpiących na to schorzenie kobiet i mężczyzn dowiodło, że dzięki berberynie uległ u nich obniżeniu wskaźnik masy ciała, czyli BMI, a w dodatku poprawiła się ogólna kondycja organizmu. Naukowcy podejrzewają, że spadek masy ciała spowodowany jest w tym przypadku poprawą funkcji hormonów regulujących gospodarkę tłuszczową.



Cudowny preparat?

Prócz wspominanego, udokumentowanego działania berberyny w terapii cukrzycy i w walce z nadwagą, związek ten wykazuje także szereg innych, korzystnych działań na organizm:

Berberyna z powodzeniem może być stosowana jako suplement poprawiający funkcje kognitywne oraz memoryzację. Wpływa bezpośrednio na pracę szlaków cholinergicznych oraz działa neuroprotekcyjnie. Związek ten przywraca odpowiedni poziom BDNF, czynnika odpowiedzialnego za poprawę pracy istniejących już neuronów oraz wspierającego agregację i powstawanie nowych jednostek, co więcej BDNF odpowiada za odpowiedni proces memoryzacji, szczególnie pamięci długotrwałej. Berberyna zapobiega również uszkodzeniu neuronów w przypadku ograniczonego przepływu krwi w obszarach mózgowych, co za tym idzie niskiej podaży tlenu, charakterystycznego chociażby w przypadku zakrzepów, zwężenia ścian naczyń krwionośnych czy zatorów naczyń krwionośnych. Udokumentowana neuroprotekcja berberyny po udarze mózgu związana jest prawdopodobnie z hamowaniem kaspazy 3 oraz kinazy JNK oraz aktywacją szlaku białek Akt/GSK3β/ERK1/2
Berberyna wykazuje bardzo pozytywny wpływa na pracę jelit oraz regulację wyściółki jelitowej. Uszkodzenie wyściółki jelita ma miejsce w przypadku syndromu nieszczelnych jelit oraz chorób autoimmunologicznych. Zaburzenie to powiązane jest również z nieprawidłowościami w barierze krew-mózg. Berberyna ogranicza ilość stanów zapalnych poprzez zmniejszanie ilości TNF-alfa. Dodatkowo, berberyna buforuje również poziom patogenów w jelitach i wpływa na wytwarzanie większej ilości SFA – krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które silnie wpływają na aktywację kinazy AMPK, ta z kolei pobudza czynnik PGC1-alfa, jeden z elementów epigenetycznych wpływający na szereg istotnych proecesów metabolicznych w organizmie.
Dane wykazały także, że berberyna może z powodzeniem być stosowana jako łagodny środek antydepresyjny poprzez jej wpływ na MAO-A, czyli enzym odpowiedzialny za rozkład serotoniny, głównego neurotransmitera regulującego szeroko pojęte uczucie radości i szczęścia.
Wykazuje działanie antybakteryjne, antywirusowe i antypasożytnicze. Z powodzeniem może być stosowana jako suplement przyczyniający się do zmniejszenia ilości bakterii beztlenowych w jelitach.
Badania naukowe opublikowane w 2016 roku wyraźnie wykazują istotne działanie berberyny w chorobie Alzheimera. Wykazano korzystne działanie tego związku w walce ze stresem oksydacyjnym i odpowiedzią neuroimmunologiczną, które są istotnymi czynnikami rozwoju choroby Alzheimera. Naukowcy wysuwają nawet przypuszczenia, że związek ten może mieć istotny wpływ na zapobieganie bądź opóźnianie występowania objawów tej choroby.


http://biotechnologia.pl/farmacja/berbe ... iach,17067


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:17 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Berberyna

Zalecane dawkowanie :

Zalecenie ogólne u diabetyków to minimum 2-3 porcje dziennie do posiłkow, czyli 2 -4 kapsułki dziennie po 300 mg, w przypadku berberyny firmy Apollos ilość mg w kapsułce dobrana została idealnie! Kapsułka firmy Apollos zawiera 300 mg berberyny. Nie zaleca się przekraczać 1200-1500mg berberyny dziennie.

Skąd pochodzi berberyna?
Przedstawiciele rośliny Berberis kiedyś bardzo powszechnie spotykani byli na terytorium Europy. Rolnicy europejscy jednak zaczęli ją tępić kiedy okazało się, że jest żywicielem szkodnika, który niszczył ich plony. Jak wspomniano stosowana była w medycynie chińskiej i w Chinach losy tej rośliny wyglądały zupełnie inaczej. Tam od początku uznawali ją za roślinę, która ma potężne lecznicze właściwości, które dziś wykorzystane są na całym świecie. Zresztą w różnych zakątkach świata wykorzystuje się nawet jej walory estetyczne, uprawiając ją jako roślinę ozdobną. Jedak to jej lecznicze cechy budzą coraz większe zainteresowanie i rośnie wśród ludzi świadomość korzyści wynikających z jej stosowania.

Na czym polegają imponujące właściwości berberyny?
Właściwości berberyny zostały potwierdzone przez setki badań klinicznych. Wszelkie badania prowadzone nad tym związkiem udowodniły, że ma bardzo pozytywny wpływ ogólnoustronowy i działa bardzo pozytywnie na funkcjonowanie wielu mechanizmów naszego ciała. Polecana jest często osobom, które borykają się z nadwagą lub otyłością. Do jej właściwości zalicza się podkręcanie metabolizmu, poprzez aktywowanie enzymu AMPK. Aktywacja znajdującego się wewnątrz komórek różnych narządów enzymu AMPK odgrywa bardzo istotną rolę w regulowaniu metabolizmu. Ponadto znajdziemy informacje, że berberyna jest doskonałym „spalaczem tłuszczu”. Berberyna określana jest jako środek, który przyspiesza tempo spalania tkanki tłuszczowej. Specjaliści podejrzewają, że spadek masy ciała połączony z jej stosowaniem, spowodowany jest poprawą funkcji hormonów regulujących tkankę tłuszczową.

Co istotne spożywanie tego suplementu może wspomóc leczenie zespołu metabolicznego! Zespół metaboliczny to krótko mówiąc zbiór czynników, które są ze sobą powiązane zwiększających ryzyko miażdżycy czy cukrzycy typu 2 oraz ich powikłań. Badania kliniczne prowadzone na grupie kobiet oraz mężczyzn, u których schorzenie to zostało stwierdzone udowodniło, że masa ciała a tym samym wskaźnik BMI uległy spadkowi, a kondycja organizmu uległa ogólnej poprawie.

Poleca się ją także cukrzykom typu B, ponieważ berberyna zmniejsza odporność na insulinę, a także ogranicza produkcję cukru w wątrobie, badania donoszą także że pomaga namnażać tzw. „dobre bakterie” w układzie pokarmowym, co również jest niezwykle istotne! Wspomaga także rozkład cukru w komórkach. Berberyna bardzo pozytywnie wpływa także na układ krwionośny, skutecznie poprawiając jego pracę. Podnosi także poziom cholesterolu HDL potocznie określanego dobrym cholesterolem. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca! Może obniżać stężenie cholesterolu LDL, potocznie określanego „złym” oraz trójglicerydów we krwi. Przypisuje się jej także działanie przeciwnowotworowe i antydepresyjne. Podnosi odporność, skutecznie walcząc z wirusami i bakteriami.

Z liści pozyskiwane są napary, które stosowano już w średniowieczu w celu poprawy stanu wątroby oraz w chorobach dróg żółciowych.

Ciekawostką jest, że owoce wykorzystywać można do wyrobu dżemów czy soków! Berberyna ma liczne właściwości odżywcze. W berberynie znajdziesz witaminę C, E, rutynę, eskulinę, minerały, kerotenoidy, pektyny – błonnik! Berberyna skutecznie podnosi odporność i stanowi substancję skuteczną w walce z grypą i przeziębieniem.

Na co stosowana była w przeszłości?
Jak wspomniano jej napary były cenione ze względu na zbawienne działanie na wątrobę i woreczek żółciowy. Już wtedy orientowano się także, że ma niesamowity wpływ na odporność oraz liczne dolegliwości powiązane z przeziębieniem. Skutecznie zwalczała tego typu problemy ze względu na działanie przeciwbakteryjne, przeciwpierwotniakowe, przeciwwirusowe oraz przeciwzapalne. Skuteczna także przy zwalczaniu nowotworów! Średniowieczne wywary były bardzo skutecznym oraz cenionym suplementem diety/ lekiem na malarię oraz żółtaczkę, które były chorobami budzącymi ogromny lęk w tamtych czasach. Ma także wpływ na leczenie chorób psychicznych, wykazując właściwości działające antydepresyjnie. Sięgano po nią nawet przy problemach żołądkowych oraz sercowo – naczyniowych. Badania potwierdziły jej działanie antyseptyczne.


Berberyna a cukrzyca
Jak wspomniano berberyna jest cudownym suplementem mającym bardzo duży wpływ na niwelowanie skutków cukrzycy. Jej skuteczność została potwierdzona w licznych naukowych badaniach klinicznych. Jedno z badań obejmowało aż 3 miesiące obserwacji, podczas tych badań zauważono i potwierdzono, że berberyna wykazuje działanie podobne jak metformina, a jego siła jest taka sama (metforminę znajdziey w lekach takich jak Glucophage, Metformax czy Siofor). Dlaczego jest taka skuteczna przy cukrzycy?

Berberyna to silny suplement, któremu przypisuje się takie cechy jak:

zmniejszanie insulinooporności

zmniejszenie wchłaniania cukru w jelitach

modyfikowanie flory bakteryjnej jelit oraz jej odbudowanie

zmniejszenie wytwarzania cukru glukozy w wątrobie

przyspieszenie spadku masy ciała (wspomaganie odchudzania)

przyspieszenie spalania „zapasów energii” zgromadzonych w tkankach

przyspieszenie spalania tłuszczu

zwiększa wydzielanie insuliny w trzustce

działanie przeciwzapalne

antyoksydacja

ochrona tkanek przed uszkodzeniem przed wolne rodniki

zwalnianie postępu miażdżycy

niwelizacja powikłań cukrzycy

obniżenie poziomu całkowitego cholesterolu oraz cholestrolu LDL

obniżenie poziomu trójglicerydów

podwyższenie poziomu cholesterolu HDL

ochrona serca

korzystny wpływ na lipidy

działanie podobne do metforminy

Co istotne!
Berberyna działa skutecznie nie tylko u osób, u których cukrzyca została właśnie świeżo rozpoznana i dopiero co została postawiona diagnoza, ale też u osób, u których już od dawna zdiagnozowano problem i nie udało się u nich osiągnąć prawidłowego poziomu glukozy w surowicy krwi pomimo wprowadzonego dotychczasowego leczenia. W badaniach stwierdzono, że znacznie reguluje się poziom glukozy na czczo oraz po posiłku czyli tak zwana: krzywa cukrowa oraz wskaźnika HbA1c, na podstawie którego określa się średni poziom glukozy na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Te badania zdecydowanie pozytywnie przedstawiają działanie tego niesamowitego suplementu. Okazuje się, że istotny spadek glukozy może być odnotowany nawet o 1/4 a hemoglobiny glikowanej nawet o 1/5.


Substancja nietoksyczna!!!
Niektórzy chorzy na cukrzycę, borykają się także z różnymi chorobami wątroby i nie mogą stosować metforminy ze względu na jej toksyczne działanie na wątrobę. Wyniki badań pokazały, że berberyna nie jest toksyczna dla wątroby i nie wykazuje negatywnego wpływu, co więcej wręcz przeciwnie! Jak wspomniano ma pozytywny wpływ na wątrobę, a podczas jej stosowania wyniki wątroby ulegają poprawie. Mijają także wątrobowe dolegliwości.


Nazywana cudownym suplementem!
Analizując badania potwierdzające jej skuteczny wpływ na redukcję masy ciała, spalanie tkanki tłuszczowej, cukrzycę, wątrobę, odporność, układ sercowo – naczyniowy oraz poziom lipidów i glukozy we krwi nie sposób nie zgodzić się, że berberyna to niesamowity i cudowny suplement. Szczególnie, że stosowana jako „lek” nie wykazuje toksyczności. Jednak to nie wszystkie cechy, które można przypisać temu związkowi. Dlaczego jeszcze jest taka cudowna?

berberyna poprawia funkcje kognitywne

wpływa pozytywnie na memoryzację

usprawnia działanie pracy szlaków cholinergicznych

działa neuroprotekcyjnie

przywraca odpowiedni poziom BDNF (czynnik odpowiedzialny za poprawę pracy istniejących neuronów oraz wspierający agregację i powstawanie nowych jednostek, odpowiada także za pamięć długotrwałą)

zapobiega uszkodzeniu neuronów! (także w przypadku ograniczonego przepływu krwi, także przy niskiej podaży tlenu, które jest charakterystyczne w przypadku zakrzepów czy zwężenia ścia naczyń krwionośnych raz zatorów)

poprawia pracę istniejących neuronów

udokumentowana została neuprotekcja berberyny nawet po udarze mózgu (poprzez hamowanie kaspazy i kinazy oraz aktywacja szlaku białek Akt/GSK3β/ERK1/2

berberyna oprócz świetnego wpływu na pamięć, ma także wpływ na regulacje pracy jelit i wyściółkę jelitową, szczególnie polecana osobom borykającym się z nieszczelnymi jelitami i chorobami autoimmunologicznymi, co automatycznie z nieszczelnością jelit jest powiązane

berberyna ogranicza ilość stanów zapalnych! (również ma znaczenie przy chorobach z autoimmunologii np. Hashimoto)

buforuje poziom patogenów w jelitach!

wpływa na wytwarzanie większej ilości SFA – krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które silnie wpływają na aktywację kinazy AMPK, ta z kolei pobudza czynnik PGC1-alfa, jeden z elementów epigenetycznych wpływający na szereg istotnych procesy metabolicznych w organizmie

może być stosowana jako łagodny środek antydepresyjny

wpływa na enzym odpowiedzialny za rozkład serotoniny potocznie zwany hormonem szczęścia

zmniejsza ilość bakterii beztlenowych w jelitach

berberyna działa antybakteryjnie, antywirusowo, antypasożytniczno

badania naukowe z 2016 roku potwierdzają jej skuteczność w hamowaniu choroby Alzheimera!

Korzystnie wspomaga walkę ze stresem oksydacyjnym

Dla każdego z nas suplementacja może okazać się pomocna. Nie mogą jej jedynie stosować kobiety w ciąży. Berberyna sprawdzi się nie tylko dla cukrzyków lub osób, które po prostu chcą schudnąć. Jej ogólnoustrojowe działanie niesie pozytywne skutki dla każdego, chociażby podnosząc odporność czy regulując gospodarkę lipidową. Poza tym niesie liczne pozytywne skutki, które szczegółowo opisano w artykule. Europejczycy często powinni brać przykład z Medycyny Chińskiej, bo nie bez przyczyny produkt ten od tysięcy lat ma taką popularność, a współczesne badania tylko to potwierdzają.


http://testosterone.pl/wiedza/berberyna ... suplement/


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 2 października 2017, o 19:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Berberyna Berberyna jest alkaloidem roślinnym, który występuje w berberysie w ilości ok. 1,24% [2]. W mniejszej ilości występuje również w takich roślinach jak Hydrastis canadensis, Coptis chinensis, Arcangelisia flava, B. aquifolium czy B. aristata. Właściwości berberyny wykorzystywano już w średniowieczu, a jej stosowanie zalecała znana mniszka – św. Hildegarda – która pozostaje jedną z bardziej znanych postaci w historii fitoterapii. l-karnityna L-karnityna w diecie. Właściwości, normy spożycia, produkty źródłowe oraz skutki niedoboru Zazwyczaj kojarzona jest z suplementem diety dla osób trenujących na siłowni. L-karnityna jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, a jej niedobór może przynieść wiele negatywnych skutków. czytaj więcej Działanie berberyny Badania prowadzone nad berberyną dały możliwość poznania jej wielokierunkowego oddziaływania na organizm. Związek wykazuje bowiem: zastosowanie w cukrzycy i insulinooporności – badanie opublikowane na łamach Metabolism wskazuje na znaczącą poprawę wrażliwości insulinowej i obniżenie poziomu glukozy we krwi dzięki zastosowaniu berberyny u diabetyków. Wnioski z badania sugerują, iż berberyna jest bardzo skutecznym lekiem w terapii cukrzycy typu 2., porównywalnym efektywnością z działaniem leku pierwszego rzutu, jakim jest metformina. We wspomnianym badaniu, suplementacja berberyną spowodowała znaczący spadek stężenia glukozy i insuliny na czczo oraz poziomu hemoglobiny glikowanej (markeru wyrównania cukrzycy). Co więcej, berberyna poprawiła również funkcje wątroby, co przejawiało się obniżeniem poziomu trójglicerydów oraz markerów jej niewydolności. Te działania sprawiają, iż berberyna jest idealnym suplementem dla osób zmagających się z zaburzeniami glikemii oraz związanymi z tym często problemami z czynnością wątroby [3]. Co więcej, berberyna opóźnia również rozkład cukrów złożonych do prostych, co przyczynia się do mniej gwałtownych „skoków” poziomu glukozy we krwi. Jako tzw. insulinomimetyk, potrafi naśladować działanie insuliny, tym samym zwiększając zużycie glukozy, polepszając jej transport przez wyściółkę jelitową i receptory GLUT-1; korzystne działanie w redukcji masy ciała – zdolność do nasilenia aktywności adiponektyny (hormonu wydzialanego przez tkankę tłuszczową, którego rolą jest m.in. poprawa wrażliwości insulinowej oraz nasilenie utleniania kwasów tłuszczowych w procesach metabolicznych) sprawia, iż berberyna jest suplementem wspomagającym redukcję masy ciała – nie tylko poprzez regulację glikemii, ale i wpływ na hormony wydzielane przez tkankę tłuszczową. Co więcej, przez oddziaływanie na takie elementy jak np. SIRT-1 pozytywnie wpływa na metabolizm, pracę mitochondriów, przemiany tlenowe i regulację apetytu. Wiele badań donosi o pozytywnej roli berberyny we wspomaganiu terapii zespołu metabolicznego, otyłości i cukrzycy typu 2; pozytywny wpływ na pamięć – berberyna może być stosowana jako suplement polepszający memoryzację i funkcje kognitywne głównie poprzez wpływ na szlaki cholinergiczne. Wykazuje również działanie ochronne w stosunku do komórek nerwowych. Ma zdolność przywracania odpowiedniego poziomu czynnika odpowiedzialnego za polepszenie pracy już istniejących neuronów oraz powstawanie nowych. Berberyna zapobiega również uszkodzeniu komórek nerwowych na skutek zbyt małej podaży krwi, np. w wyniku zakrzepów [8]; zdolność do poprawy stanu jelit – berberyna wpływa pozytywnie zarówno na pracę narządu, jak i warstwę nabłonka jelit oraz tzw. połączeń ścisłych (ang. tight junctions). Te ostatnie pełnią kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tzw. bariery jelitowej, która chroni przed wnikaniem patogenów, toksyn i komponentów pokarmowych ze światła jelita do krwioobiegu. Prawidłowa czynność bariery jelitowej jest czynnikiem, który może zapobiec rozwojowi alergii pokarmowych typu opóźnionego, a nawet chorób autoimmunologicznych. Berberyna pozytywnie przyczynia się również do zmniejszenia dysbiozy jelitowej, poprzez ograniczenie ilości bakterii beztlenowych w jelitach. Może więc być pomocna w Zespole Jelita Drażliwego lub SIBO; pomoc w leczeniu niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD) – poprzez poprawę wrażliwości insulinowej i funkcji mitochondriów, regulację szlaków białka AMPK oraz ograniczanie stanów zapalnych berberyna jest suplementem pomocnym w leczeniu NAFLD, a jej stosowanie powinno być elementem kompleksowej terapii tego schorzenia [7]; znoszenie stanów zapalnych – dzięki obniżeniu poziomu cytokiny TNF-alfa i podniesieniu poziomu IL-1 i IL-6 berberyna wykazuje zdolność do obniżania odpowiedzi immunologicznej organizmu ukierunkowanej na działanie prozapalne. Jest więc suplementem pomocnym w chorobach przebiegających z przewlekłym stanem zapalnym – schorzeniach autoimmunologicznych, nowotworach, miażdżycy i otyłości; działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne – między innymi na S. aureus, Streptococcus, Salmonellae, Shigellae, E. histolotica, V. cholerae, Giardia (Lamblia) intestinalis, E. coli, Helicobacter pylori także Candida albicans. wsparcie w walce z depresją – berberyna wykazuje niewielki wpływ na hamowanie enzymu MAO, który powoduje rozpad serotoniny i związany z tym zanik jej działania na organizm. Nie jest to jednak silny antydepresant – berberyna jest raczej środkiem, który może wspomagać silniej działające substancje z grupy inhibitorów MAO lub być stosowana w początkach depresji; skuteczność porównywalna ze statynami – leki obniżające cholesterol, poza sztucznym ograniczeniem produkcji tego związku w organizmie mogą wywoływać wiele skutków ubocznych. Publikacja z 2004 roku udostępniona na łamach Nature Medicine pokazuje, iż berberyna ma szansę znaleźć zastosowanie jako lepsza alternatywa dla statyn. Trzymiesięczna suplementacja tym związkiem zastosowana w grupie 32 pacjentów ze zdiagnozowaną hipercholesterolemią spowodowała spadek poziomu cholesterolu o 29%, triglicerydów o 35% oraz frakcji LDL o 25%. Hipocholesterolemiczny mechanizm działania berberyny jest przy tym inny, niż stosowanych dotychczas statyn [4]; pomoc w terapii trudnych leczeniu nowotworów – liczne publikacje wskazują na korzystne działanie antynowotworowe berberyny. Wykazuje ona skuteczność w hamowaniu progresji kostniakomięsaka – nowotworu tkanki kostnej, zwykle źle rokującego. Obecny w chorobie ciągły stan zapalny ułatwia postęp zmian nowotworowych. Berberyna, poprzez hamowanie enzymu kaspaza-1 oraz cytokiny IL-1 ogranicza dalszą progresję nowotworu. Może się więc okazać pomocna w zatrzymaniu lub ograniczeniu progresji kostnomięsaka [5]. Innym, źle prognozującym nowotworem jest rak wątroby – wysoce oporny na konwencjonalną chemioterapię. Berberyna, poprzez ograniczenie podziałów komórek nowotworowych wpływa na ograniczenie wzrostu nowotworu, oraz nasila jego apoptozę, czyli śmierć zmienionych patologicznie komórek [6]. Suplementacja berberyną Berberyna najczęściej dostępna jest na rynku pod postacią kapsułek, które stosuje się zgodnie z zaleceniami producenta. Z kory lub korzeni można z kolei zrobić napar lub odwar. W pierwszym przypadku łyżeczkę surowca należy zalać szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem 10 minut. Pić 1–2 razy dziennie szklankę naparu przed jedzeniem. Napar z owoców można pić kilka razy dziennie. W celu uzyskania odwaru, 1 łyżkę rozdrobnionych owoców berberysu zalać 1 szklanką wody, gotować pod przykryciem ok. 3 minuty, odstawić na ok. 15 minut. Pić po ¼ do ½ szklanki odwaru, 2 –3 razy dziennie po jedzeniu, można osłodzić miodem. Berberyna – przeciwwskazania Berberyny nie należy podawać noworodkom, zwłaszcza w przypadku żółtaczki oraz kobietom ciężarnym i karmiącym. Związek ten może wchodzić w reakcję np. z cyklosporyną, należy więc zweryfikować czy suplementacja berberyną nie będzie wpływać na przyjmowane leki. Berberyna jest niezwykle cenną substancją o wielokierunkowym i pozytywnym działaniu na organizm człowieka. Liczne badania potwierdzają jej właściwości. Warto zainteresować się nią bliżej.

http://bonavita.pl/berberyna-zrodla-dzi ... lementacja


http://bonavita.pl/berberyna-zrodla-dzi ... lementacja


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 12:06 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Zamówiłem sobie berberynę 500mg 60 kaps.
Tak na próbę a co tam.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jakies foto masz to wklej ,gdzie zamówiłes jakas cena ?
pod linkiem tylko tekst widze.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 17:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
https://www.fbb.pl/pride_berberine_500_ ... ids_7087_1
Wziąłem od nich bo zamawiałem jeszcze WPI, glutaminę i taurynę.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 17:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Plusów ilość ogromna a wśród minusów możliwy wzrost bilirubiny i spadek sodu we krwi.
Także warto po suplementacji zrobić badanie na poziom bilirubiny a i cały panel wątrobowy nawet.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
co to WPI ?

____________
Obrazek
Berberine 500 Forte - Berberis aristata, berberyna.

Suplement zawiera aż 500mg berberyny w 1 kapsułce. Najmocniejszy na rynku!

Naturalny alkaloid pochodzenia roślinnego.

Berberyna wykazuje silną aktywność biologiczną: ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwpierwotniakowe, przeciwbiegunkowe, przeciwrakowe, przeciwcukrzycowe, przeciwnadciśnieniowe, antydepresyjne, przeciwzapalne oraz obniża poziom cholesterolu.
Preparaty berberynowe stosowane są jako lek w tradycyjnej medycynie azjatyckiej oraz jako suplementy diety. Berberyna była i jest przedmiotem badań klinicznych mających na celu wprowadzenie jej do nowoczesnej medycyny.

___________

mam na ogródku berberys wyrósł w szerz i w zwyz ma czerwone jagody ,ale
nigdy z niego nie korzystałam bo nie wiem jaka odmiane kupiłam .
wiem ,ze korzen i kora gałazek nadaje sie do użytkowania

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 4 października 2017, o 18:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
WPI to izolat białka serwatki który używam do śniadaniowego szejka.
Moje śniadanie to 5 bananów, 30-40g WPI, łyżka imbiru, łyżka spiruliny, łyżka trawy pszenicznej, łyżka sproszkowanego jarmużu i łyżeczka macy.
Trawę i macę kupiłem niedawno. Ostatnio zamiast pszenicznej dodawałem jęczmiennej.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 5 października 2017, o 20:04 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Veterana nie boisz sie cukrzycy? Bo w jednym posilku aż 5 bananów....strasznie dużo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym zjadasz w trakcie tego posilku.....

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 5 października 2017, o 20:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
W 100g banana jest 19 g węgla a jeden banan trzeba zważyc i przemnożyc a potem x 5 i wychodzi bardzo dużo....fruktozy....

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berberys/berberyna
 Post Napisane: 6 października 2017, o 05:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Według Pepsi fruktoza z bananów jest niegroźna i co ważne nie ma w tym posiłku tłuszczów.
Węgle z bananów szybko idą w energię.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 października 2017, o 05:24 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL