Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 19 czerwca 2013, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Ekstraklasa. Szaman od pijawek, czyli masażysta Śląska
... Obrazek
Obrazek

W ten właśnie sposób likwidował olbrzymiego krwiaka, jaki po ostatnim meczu Młodej Ekstraklasy pojawił się na ciele Łukasza Tymińskiego (19 l.). --
One leczą nie tylko przez wypijanie krwi, ale także przez swoją ślinę, którą wpuszczają do krwiobiegu. Rozrzedzają w ten sposób krew, która z lepkiej staje się bardziej płynna i łatwiej przemieszcza się pomiędzy komórkami. Wydzielina pijawek podczas zabiegu także sama znieczula pacjenta -- opowiada Szandrocho.

Jednorazowo przystawia się do chorego miejsca około 3-9 pijawek.
To zwierzęta pod ścisłą ochroną, więc hoduje się je laboratoryjnie.

Trzeba się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. -- Muszę je trzymać w naturalnej wodzie mineralnej. W "kranówie" błyskawicznie zdychają. W ciągu tygodnia schodzi mi ich około 30 sztuk. Po zabiegu utylizuję je. Teoretycznie mogłyby jeszcze raz być użyte, ale tylko do leczenia tego samego pacjenta i do tego aż po 150 dniach -- mówi masażysta Śląska. -- Pomyśl ile musiałbym wydać na wodę, którą trzeba im często wymieniać -- dodaje ze śmiechem.

Największym odbiorcą pijawek jest klinika transplantologii kończyn w Trzebnicy, bowiem zwierzęta te błyskawicznie przywracają krążenie żylne w przyszytych organach. Krążenie w przyszytym palcu pacjent odzyskuje już po kilku zabiegach, a po 8 dniach może nim dzięki pijawkom poruszać. Metodę tę zwaną hirudoterapią z polskich klubów piłkarskich stosuje jedynie Śląsk Wrocław.

Więcej na eFakt.pl:


//////
Przez pijawki masażysta Śląska Jarosław Szandrocho prawie wyleciał do domu. Ostatecznie mógł zostać, bo te małe zwierzątka wyleczyły jego żonę, a teraz pomagają kontuzjowanym wrocławskim piłkarzom.

Szandrocho przez zawodników Śląska pieszczotliwie nazywany jest "Szamanem". Wszystko dlatego, że czasami klubowy masażysta musi się wykazać niemal magicznymi zdolnościami, aby kontuzjowanych graczy postawić na nogi przed ważnym meczem. Przezwisko "Szaman" wzięło się jednak głównie z zamiłowania Szandrochy do medycyny naturalnej.

- Rzeczywiście, cenię ją nawet nieco bardziej od medycyny konwencjonalnej - przyznaje masażysta Śląska.
I dodaje. - Z całym szacunkiem, ale medycyna naturalna była pierwsza, a ludzie za jej pomocą leczą się od wieków. Pewnie starsi pamiętają, że ich babcie na rozbite kolano dawały nie plaster, a liście babki. Na przykład niewiele osób wie, że na skręcone kostki pomagają liście kapusty. Oczywiście pomagam piłkarzom głównie konwencjonalnymi metodami, ale uważam, że o sposobach naturalnych zapominać nie można - podkreśla Szandrocho.

W Śląsku jego znakiem firmowym jest leczenie piłkarzy za pomocą pijawek. Masażysta używa ich do usuwania krwiaków przede wszystkim z nóg zawodników. Podkreśla, że te małe zwierzątka likwidują także zakrzepy, stany zapalne, leczą alergię i bóle stawów. - To wszystko jest dowiedzione naukowo. Pijawki żywią się krwią, a dodatkowo ich ślina ma właściwości znieczulające. Znajduje się w niej hormon szczęścia endorfina, a poza tym aż 12 antybiotyków - wylicza Szandrocho.

Pierwszy raz pijawek użył do leczenia trzy lata temu. Zaczął od siebie. - Miałem wtedy ciągłe bóle nerki, a normalne leczenie mi nie pomagało. O właściwościach pijawek czytałem w internecie i postanowiłem spróbować ich użyć. Od tego czasu nerka już mnie nie boli - zaznacza.

W związku z pijawkami od razu pojawił się jednak inny problem. - Za przyniesienie tego robactwa z domu chciała mnie wyrzucić żona. W końcu jednak sama z pomocy pijawek skorzystała, bo miała silne bóle migrenowe i pozwoliła mi je postawić. Powiedziała tylko, że nie będzie patrzeć - śmieje się Szandrocho.

Pijawki żonie pomogły, więc wraz z masażystą mogły w domu zostać. Teraz co tydzień pojawia się ich tam około 30. Zwierzątka zamawia w specjalnym laboratorium, a w domu przechowuje w słoikach z wodą mineralną. W zwykłej szybko by pozdychały. Masażysta Śląska jest po specjalnym kursie i dlatego rocznie może zużyć 1200 pijawek, które w naszym kraju są pod ścisłą ochroną. W trakcie zabiegu jednorazowo do chorego miejsca przykłada od trzech do dziewięciu sztuk. Potem pijawki są usypiane w spirytusie. - Nie traktuje pijawek przedmiotowo, ale nie mogę też być sentymentalny. Na wszelki wypadek nie nadaje im imion, żeby się za bardzo nie przywiązać. Zresztą i tak byłby problem, jak je nazwać, bo to obojnaki - śmieje się masażysta Śląska.

Jak się okazuje, pijawki to zwierzęta wyjątkowo wymagające, bo są podatne na fazy księżyca, a najbardziej nie lubią zapachu różanego mydła. Gdy go poczują, nie chcą pić ludzkiej krwi. - Cały czas dużo o nich czytam i staram się być na bieżąco. Myślę, że z czasem będziemy wiedzieć o pijawkach coraz więcej, choć oczywiście nie należy ich traktować jako panaceum na wszystkie problemy - podkreśla.

Co ciekawe, niedługo planuje leczyć wrocławskich piłkarzy kolejną niekonwencjonalną metodą. Tym razem będzie to robił za pomocą specjalnie profilowanych gwoździ!

- Gwoździami uciska się odpowiednie miejsca na ciele człowieka. Ta metoda od lat stosowana jest w Chinach czy Japonii. Ja staram się rozwijać, bo wiem, że muszę wyprzedzać konkurencję także w sposobach leczenia piłkarzy. Oni w zamian za to dają z siebie wszystko na boisku - kończy Szandrocho.
.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/202902 ... 18716.html
.
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... omosc.html

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 19 czerwca 2013, o 18:11 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI -
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Pijawki dobre na żylaki
...

Poradnia Zdrowia MEDA
www.naturalmystik.pl?
...

O LECZENIU PIJAWKAMI WŁODZIMIERZ BERESTOWSKI

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Leczenie żylaków pijawkami

Leczenie pijawkamiŻylaki pojawiają się w momencie, gdy przepływ krwi przez naczynia krwionośne zostaje zaburzony. Może to prowadzić do choroby zakrzepowej, a w konsekwencji nawet śmierci pacjenta. Żylaki leczy się farmakologicznie i operacyjnie.

Można też stosować terapię alternatywną, tzw. hirudoterapię z wykorzystaniem pijawek lekarskich.

Dawne sposoby na nowoczesne problemy


Na żylaki cierpią nie tylko seniorzy, ale również całkiem młode osoby. Mogą one udrożnić żyły w swoich kończynach i w innych częściach ciała m.in. z wykorzystaniem lasera, który obecnie stanowi jedną z najnowocześniejszych metod pozbywania się nieestetycznych pajączków czy poważnych problemów z żyłami.

Od wieków jednak znany jest inny, niezwykle skuteczny sposób na żylaki, a mianowicie hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami hodowanymi w warunkach laboratoryjnych. Pijawki lekarskie to jeden z typów tych zwierząt. Szacuje się, że na świecie żyje ponad 650 gatunków pijawek, z czego w Polsce 24. Pijawki lecznicze, nazywane z języka łacińskiego Hirudo medicinalis, od 2005 roku są stosowane oficjalnie w hirudoterapii, czyli w metodzie leczniczej przyjętej formalnie przez Amerykańską Agencję ds. Żywności.

Już w czasach starożytnego Egiptu stosowano pijawki lecznicze i doceniano ich medyczne właściwości. Leczenie pijawkami odpowiedniego gatunku, w kontrolowanych przez lekarza warunkach, może przynieść dla pacjentów bardzo korzystne rezultaty. Pijawki pozwalają na wyleczenie żylaków nóg i innych, poważnych chorób, z zakrzepicą żylną na czele podaje serwis i-Apteka.pl.


Dlaczego pijawki leczą?


Pijawka jest w stanie wypić od człowieka znacznie więcej krwi, niż sama waży. Ma ona lecznicze właściwości, bowiem jej ślina zawiera aktywne substancje pomocne w leczeniu schorzeń. Między innymi w jej składzie znajdziemy:

związki lityczne,
substancje przeciwzakrzepowe,
blokery ochronnych reakcji organizmu.

Leczenie żylaków

Przystawianie pijawek do nóg czy innych części ciała pacjenta z żylakami przynosi w krótkim czasie pozytywne, pożądane efekty. Szczególną skutecznością leczenie pijawkami lekarskimi charakteryzuje na początkowym etapie tworzenia się żylaków.
Wbrew pozorom, przystawianie pijawek nie powoduje dolegliwości bólowych.
Pijawka wgryzając się w skórę człowieka znieczula ją, przez co może on nawet nie zauważyć tego, co się dzieje np. na jego nodze.

Efektem zastosowania hirudoterapii jest pozbycie się uczucia ciężkości i obrzęków nóg. Ustępują dolegliwości bólowe, a żylaki samoistnie zaczynają się wchłaniać.


Duże zmiany żylne nie zareagują w ten sam sposób na przystawianie pijawek lekarskich, ale mniejsze można likwidować w ten sposób.
Hirudoterapia poprawia krążenie krwi i wygładza skórę.
Leczenie pijawkami pozwala na obniżenie krzepliwości krwi pacjenta i na niszczenie istniejących skrzepów żylnych.
Obniżają poziom trójglicerydów we krwi, który może powodować w przyszłości powstawanie zatorów żylnych.

Jeśli tylko pozbędziemy się uprzedzeń, będziemy mogli stosować z powodzeniem pijawki lecznicze, które mogą ustrzec nas przed rozwojem żylaków i choroby zakrzepowej.

http://www.babskiswiat.com.pl/leczenie- ... wkami.html

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nascisnienie itp
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Hirudoterapia - medycyna naturalna


Pijawki próbuje wykorzystywać się w leczeniu paradontozy, choroby zwyrodnieniowej stawów, niepłodności zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, między innymi w przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca, ponieważ pijawki wydzielają z gruczołów gardzieli hirudynę

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nascisnienie itp
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Pijawki i serceLeczenie chorych z patologią naczyniowo-sercową przy pomocy pijawek lekarskich w dzisiejszych czasach jest jedną z najbardziej perspektywicznych i efektywnych metod leczenia.
Oddziaływanie pijawki na człowieka jest kompleksowe i wieloczynnikowe; odbywa się na duchowym, energetycznym, psychologicznym, biochemicznym, fizjologicznym i innych poziomach samoregulacji działalności organizmu.

Pod wpływem ponad 80 poznanych enzymów znajdujących się w pijawce, we wszystkich narządach i systemach odbudowuje się właściwa mikrocyrkulacja krwi, limfy i płynów międzykomórkowych.
Schodzi obrzęk, zastój, stany zapalne, ból, ischemia, zjawiska zrostowe, obniża się podwyższone i podwyższa (normalizuje się) obniżone ciśnienie tętnicze krwi.

Poprawia się ukrwienie, również najbardziej istotnych dla życia narządów – mózgu i rdzenia kręgowego, serca, gruczołów endokrynnych, innych narządów wewnętrznych aparatu ruchowo-oporowego (tj. mięśni, kości i stawów).
Rozpuszczają się zakrzepy, niezłośliwe nowotwory, blizny, poprawia się odporność organizmu, normalizują się wskaźniki krzepliwości krwi i procesy wymiany
(tłuszczowej, tlenowej, białkowej, soli i in.). Poprawia się dynamika EKG i innych wskaźników fizjologicznych i biochemicznych.

Oprócz tego, pijawka, jako „żywa igła” posiada silne działanie refleksogenne, zastępując z sukcesem refleksoterapię igłową.

Hirudoterapia odbudowuje system energetyczny organizmu, poprawia nastrój, samopoczucie, obniża lękliwość, rozdrażnienie, podwyższa efektywność pracy, możliwości seksualne i twórcze, budzi najwspanialsze duchowe wartości (radość życia, energię, miłość do siebie i bliźnich, tolerancję itd.).


Hirudoterapia jest efektywną metodą faktycznie przy wszystkich chorobach systemu krwionośnego, w tym miażdżycy, chorobie ischemicznej serca, niewydolności dużego i małego krwioobiegu, następstwach udaru, zawału serca, nadciśnieniu tętniczym, stanach nadciśnieniowych, chorobie żylakowej kończyn dolnych i powrózka nasiennego, zapaleniu zakrzepowemu żył, hemoroidach, zarostowo-zakrzepowym zapaleniu naczyń krwionośnych, itd.

Wyjątkowo rzadko spotyka się wyizolowany wariant ischemicznej choroby serca (jak również i inne choroby systemu krwionośnego).Z reguły u absolutnej większości chorych jest obserwowana skomplikowana, połączona patologia dotycząca pozostałych narządów i systemów funkcjonalnych organizmu.
Przy tym każdy przypadek jest rozpatrywany kompleksowo w celu opracowania indywidualnego schematu leczenia z uwzględnieniem podstawowych mechanizmów rozwoju chorób.
I tak, na przykład, w przypadku choroby żylakowej kończyn dolnych, patologii obszaru moczowo-płciowego, (zapalenie jajowodów, mięśniaki, zapalenie prostaty, gruczolaki prostaty itd.) podstawowe znaczenie posiada leczenie przewlekłego zastoju krwi w miednicy małej, której podstawową przyczyną powstania jest dyskinezja dróg żółciowych.

W taki sposób, dzięki kompleksowemu niespecyficznemu oddziaływaniu enzymów w substancjach aktywnych biologicznie, energetyki pijawki na różnorodne mechanizmy regulujące działalność różnych narządów i systemów powstaje możliwość niespecyficznej podstawowej terapii szerokiego spektrum chorób, co pozwala uważać hirudoterapię za jedną z podstawowych metod medycyny integralnej.

http://doktorpijawka.com/pl/n/8

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nascisnienie itp
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
PIJAWKI A STOPA CUKRZYCOWA 2013.11.25 [19:27]
Dzięki Pijawkom Lekarskim i Larwom Muchy Plujki mam nogę. Miałam skierowanie do szpitala na amputację nogi ponad kolanem. Termin wyznaczony . Miałam dwa tygodnie czasu na ratowanie nogi. Intensywna kuracja na zmianę larwami i pijawkami , co trzy dni. Udało się.Choć palca u stopy dużego mam tylko pół i reszta palców zdeformowana MAM NOGĘ !!! Chcę powiedzieć walczcie . Cukrzyca i powikłanie jakim jest stopa cukrzycowa nie jest wyrokiem i wskazaniem do amputacji. Dla mnie lekarze nie dawali szans. Skazali na wyrok amputacji nogi choć mam 40 lat.Ponoć nie było szans - a jednak !
Z całego serca pragnę podziękować pani Ani z Natur Vit i całej ekipie z centrum Natur Vit. Dziekuje,dziekuje,dziekuje!!!!!
I wielkie Bog Zapłać !!!
Alina Woźniak
http://f.kafeteria.pl/temat/f2/hirudote ... -p_5598869


gość 2013.11.26 [23:10]
A gdzie zdobyć materiał w postaci skryptów notatek, który wykładany jest na kursie,a na egzamin zgłosić się jako eksternista.
Trochę wiadomości mam z medycyny, bo ukończyłem kurs dla ratowników, a nie mam czasu chodzić na kurs, bo pracuję, a urlop mam zarezerwowany na inny cel. Zastanawia mnie, że medycyna w obecnych czasach milczy na temat uzdrawiania pijawkami. Jeśli te pijawki mają taką moc uzdrawiania, to dlaczego się na szeroką skalę nie korzysta z tych dóbr, tylko wciska się pacjentowi chemię, lub amputuje kończyny, zamiast odesłać pacjenta do gabinetu hirudoterapii celem leczenia pijawkami.


...
Bashmi 2013.11.26 [23:23]
Dobre pytanie. Na szczęście pojawia się coraz więcej lekarzy zainteresowanych tą metoda. Sama znam kilku osobiście. Nie mam pojęcia, czy istnieje możliwość zdawania egzaminu bez kursu, bo bardzo ważne są zajęcia praktyczne. Najlepiej zapytać u źródła. Polecam Ci książkę doktora Macieja Paruzela "Zarys hirudoterapii praktycznej". I nie daj się naciągnąć na jakieś dziwne szkolenia, bo tych też się ostatnio namnożyło. Polecam Akademię Parmed. Tam wykładają lekarze.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Hirudoterapia. Leczenie pijawkami: opinie

Autor: Grzegorz Wójcik

Leczenie pijawkami stosowane jest na świecie od niepamiętnych czasów.
Pijawki lecznicze z powodzeniem wykorzystywali już Egipcjanie.
Poznaj korzyści płynące z hirudoterapii.

Czy leczenie pijawkami jest bezpieczne?


Na świecie żyje ponad 650 gatunków pijawek, z czego w Polsce 24. Tylko jedna z nich ma zastosowanie w medycynie ludzkiej (pijawki lecznicze) – Hirudo medicinalis. Stąd powszechna nazwa przeprowadzania leczenia pijawkami – hirudoterapia.
W 2005 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności uznała ją za oficjalną metodę leczniczą.


Leczenie pijawkami


Do hirudoterapii używane są pijawki lecznicze pochodzące ze sterylnych hodowli w laboratoriach.
Pijawki przystawia się na zdrowej, nieuszkodzonej skórze, w pobliżu miejsca leczenia. Ugryzienie pijawki jest praktycznie bezbolesne, bo pijawka produkuje jednocześnie m.in. substancje, które znieczulają skórę, powodują rozszerzanie się naczyń oraz hamują proces namnażania się bakterii.

Kiedy pijawka jest już „na miejscu”, wpuszcza do organizmu człowieka wiele aktywnych enzymów leczniczych, m.in. hirudynę, która rozrzedza krew.
Ponadto pacjent dostaje dawkę składników leczniczych o działaniu antybiotycznym, przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz regulujących ciśnienie krwi. Badania naukowe potwierdzają, że substancje znajdujące się w gruczołach ślinowych pijawek mają działanie antynowotworowe.

Pijawki leczenie: korzystne hirudozwiązki


W wydzielinie pijawek znajdują się cenne dla organizmu hirudozwiązki.
Aktywnie działają one na układ krwionośny i limfatyczny.
Dzięki nim pijawki lecznicze mają silne działanie przeciwzakrzepowe i antykoagulacyjne. Wpływają na wyregulowanie ciśnienia krwi.

Pobudzają cały układ krążenia i podnoszą osłabioną odporność immunologiczną organizmu. Skuteczne zastosowanie hirudoterapia znajduje w leczeniu: żylaków, „pajączków”, zakrzepowego zapalenia żył, owrzodzenia podudzi czy „stopy cukrzycowej”. Ponadto leczenie pijawkami stosuje się m.in. przy: niegojących się ranach, bólach głowy, migrenach, bólach stawowych, przy reimplantacjach (przeszczepach), chorobach wątroby, nerek i serca, reumatyzmie oraz u osób z wysokim poziomem cholesterolu, jak i w obrzękach czy krwiakach.
A także przy innych chorobach XXI wieku.
Jakie są przeciwwskazania do hirudoterapii?

Pijawki leczenie: przeciwwskazania - na pewno osoby chorujące na niedokrwistość (anemia) oraz z zaburzeniami procesu krzepnięcia krwi nie mogą korzystać z tej metody. Wyklucza się też kobiety w ciąży oraz osoby z niskim ciśnieniem tętniczym. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia pijawkami posiadać aktualne badania krwi, które należy wykonać zgodnie ze wskazaniami hirudoterapeuty.Leczenie pijawkami: jak się przygotować do hirudoterapii

Przed wyznaczonym dniem terapii pijawkami leczniczymi nie należy jeść czosnku i cebuli ani zbyt ostrych potraw. W dniu zabiegu hirudoterapii zaś do mycia najlepiej użyć mydła bezzapachowego. Podczas leczenia pijawkami nie powinno się stosować na skórę kremów czy balsamów oraz nie należy używać wód perfumowanych. Pijawki lecznicze „nie lubią” drażniących zapachów. W dniu, w którym zabieg został wykonany, należy więcej odpoczywać oraz ograniczać aktywność fizyczną. Miejsce, z którego pijawka ssała krew, jest zabezpieczone opatrunkiem, który należy utrzymywać przez kilka godzin.
Hirudoterapia: ile trwa zabieg leczenia pijawkami

Sam zabieg trwa około godziny.
Hirudoterapeuta wskazuje czas i liczbę zabiegów.
Z reguły w odstępach tygodniowych przeprowadza się kolejne terapie pijawkami.

Warto pamiętać, że leczenie za pomocą pijawek nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości.
Powiększające się jednak grono zwolenników leczenia pijawkami – zarówno lekarzy, hirudoterapeutów, jak i pacjentów – poparte „głośnymi” przypadkami wyleczenia opisywanymi w mediach powoduje, że coraz więcej osób chętnie się na nią decyduje.
W Polsce z leczenia pijawkami można skorzystać jedynie w prywatnych gabinetach oraz przychodniach.

Na jakie choroby pomagają pijawki? Wyjaśnia dermatolog i alergolog, dr Danuta Myłek

film
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/m ... 40181.html

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 15 stycznia 2017, o 17:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI

.
...
HIRUDOTERAPIA - leczenie pijawkami
...
Poradnia Zdrowia MEDA
....

Hirudoterapia leczenie pijawkami

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 14 grudnia 2017, o 10:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
WSKAZANIA DO HIRUDOTERAPII
Wykazano, że pijawka lekarska zapewnia szereg bardzo złożonych zmian w organizmie człowieka, jak również drażni określone strefy odruchowe na powierzchni ciała wywołując efekt leczniczy.


CHOROBY PSYCHOSOMATYCZNE


-nerwice
-depresje
-bezsenność
-stany lekowe
-przewlekłe zmęczenie
-apatia (uczucie braku energii)
CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA


-choroba wieńcowa
-arytmia serca (kołatanie, skurcze dodatkowe)
-nadciśnienie tętnicze
-niedociśnienie tętnicze
-zakrzepowe zapalenie kończyn dolnych
-niewydolność żylna (żylaki)
-zaburzenia krążenia kończyn dolnych (zimne nogi)

CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO


-zapalenie zatok przynosowych
-angina, zapalenie gardła
-astma oskrzelowa
-zapalenie oskrzeli i płuc
-nawracające infekcje górnych dróg oddechowych
-szumy uszne

CHOROBY UKŁADU POKARMOWEGO


-choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy
-refluks przełykowy
-zapalenie trzustki
-zespół jelita nadwrażliwego
-hemoroidy


CHOROBY UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO


-zapalenie dróg moczowych i narządów rodnych
-zaburzenia miesiączkowania
-torbielowatość jajnika
-klimakterium
-odmiedniczkowe zapalenie nerek
-impotencja
-prostata
-bezpłodność obu płci

CHOROBY WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO


-zapalenie wątroby po WZW
-obtłuszczenie wątroby

CHOROBY NEUROLOGICZNE


-migrena i inne bóle głowy
-zawroty głowy
-nerwobóle różnego pochodzenia
-neuralgie nerwu trójdzielnego
-rwa kulszowa
-rwa ramienna (barkowa)
-paraliż kończyn lub drętwienie
-paraliż nerwu twarzowego
-neuralgie nerwu międzyżebrowego


CHOROBY UKŁADU KOSTNO-STAWOWEGO


-RZS (reumatoidalne zapalenie stawów)
-artretyzm (zwyrodnieniowe zapalenie stawów)
-bóle mięśni i ścięgna
-bóle kręgosłupa
-bóle napięciowe kręgosłupa
-kręcz szyjny, bóle karku
-łokieć tenisisty
-zespół bolesnego karku

CHOROBY DERMATOLOGICZNE


-trądzik różowaty
-trądzik młodzieńczy
-łojotokowe zapalenie skóry
-atopowe zapalenie skóry
-łuszczyca

CHOROBY ENDOKRYNOLOGICZNE


-cukrzyca
-otyłość
-tarczyca
-alergia kontaktowa
http://hirudyna.pl/pijawki/wskazania/

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 27 grudnia 2017, o 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
PIJAWKI NA ZDROWIE I URODĘ ,,Pytanie na śniadanie" (29.08.2016)

...


na stany zapalne też

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 28 grudnia 2017, o 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
Пиявки во рту ,лечение дёсен .
..
Результат лечения келоидного рубца пиявками

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 28 grudnia 2017, o 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
wczoraj miałam postawione 4 pijaweczki na plecach
uczucie kiedy sie wgryzały , czujesz ale bólu nie ma
przyssane były ponad godzine i nie chciały odpasc wiec
trzeba było im pomóc .

_____

4 pijawki przystawione pod kolanem - rano nie ma zylaka.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leczenie PIJAWKAMI - ŻYLAKI Nadcisnienie itp
 Post Napisane: 11 lutego 2018, o 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13409
pijawki

______________

podobnie i ja przystawiłam na wątrobe 4pijaweczki
i zrobiono mi maseczke
czy az taka rewelecja nie wiem albo sie nie znam
Maseczka jest droga kiedy bierze sie ja sama
ja brałam w jednej opłacie z pijawkami wiec
skorzystałam z okazji.

po tygodniu na trzustke 4 pijaweczki
na razie przerwa ,ale na pewno jeszcze skorzystam
przynajmniej taki mam zamiar.

Hirodyne juz mozna wytworzyc bez stawiania pijawek,ale
cena nie jest , dla zwykłych smiertelników

jakos ie wierze zeby aktorka korzystała z pijawek bo jakby
nie było zostaja ślady które musza sie zagoic.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 lutego 2018, o 13:32 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL