Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » ISLAM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Charlie Hebdo
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 13:46 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
W styczniowym numerze „Znakow Czasu” m.in. artykul „Rozstrzelana redakcja”.
Oto jego fragmenty:


Charlie Hebdo

Czy zamach islamistow na redakcje tygodnika Charlie Hebdo to francuski 11 wrzesnia?
Co moze wyniknac z tego — chcialoby sie powiedziec bezprzykladnego, ale niestety nie — aktu barbarzynstwa? (...)
Mamy tu do rozstrzygniecia dwie kwestie.
Po pierwsze, jaki byl rzeczywisty cel ataku, a po drugie, jaka powinna byc na niego reakcja.
Celem moglo byc cos wiecej niz zemsta za obraze Mahometa. Mogla nim byc proba sprowokowania spoleczenstwa francuskiego do dzialan wrogich wobec szeregowych muzulmanow.
To mogloby ich przekonac, ze Zachod nienawidzi islamu, i sklonic do poparcia „europejskiego dzihadu”, a nawet przylaczenia sie do niego. Jesli taki byl cel, to reakcja na zamach musi byc bardzo wywazona, zeby nie stala sie woda na mlyn islamistow. Bezposrednich sprawcow juz zlikwidowano, ale czy nie ma innych, czy ktos za nimi nie stal? (...)
Jedno jest pewne — pisza komentatorzy — ze nie wolno dac sie zastraszyc i nalezy madrze zareagowac. Jak konkretnie, tego jeszcze nikt nie wie.
Natomiast czy madra reakcja jest niemal natychmiastowe wydanie kolejnego numeru „Charlie Hebdo”, w milionowym nakladzie (gdy przed zamachem wydawano go w nakladzie 35 tys.), z kolejna obrazliwa dla muzulmanow karykatura Mahometa? Nalezy watpic. Zachod kompletnie stracil wrazliwosc.
Dziwi sie, ze muzulmanie na swiecie moga protestowac, a fanatycy islamscy zabijac za karykatury ich swietosci. Swoboda wypowiedzi jest dla Zachodu ewidentnie wazniejsza niz uczucia religijne. W imie solidarnosci z ofiarami „Charlie Hebdo” w kilka dni po zamachu w prasie i internecie pojawily sie karykatury, jakie w nim publikowano. Musze przyznac, ze niektore byly wrecz obrzydliwe. (...)
Jedna z reakcji na zamach byl miedzynarodowy marsz, ktory przeszedl ulicami Paryza — marsz protestu przeciw przemocy i solidarnosci z ofiarami. Wielu nosilo transparent z napisem: „Jestem Charlie”.
Tez jestem przeciw przemocy i wspolczuje ofiarom i ich rodzinom, ale jesli „Jestem Charlie” ma oznaczac: dalej obrazajcie innych, na jeszcze wieksza skale, jeszcze mocniej, tak trzymac! — to niestety, ale „Nie jestem Charlie”.
Z tego wydarzenia kazdy musi sie czegos nauczyc, nie tylko oni — kimkolwiek w rzeczywistosci by nie byli — ale i my. (...)
Ciekawe, ze w czasie, kiedy we Francji w ogromnym marszu oplakiwano ofiary rozstrzelanej redakcji, w Nigerii islamskie bojowki Boko Haram brutalnie zamordowaly kolejne tysiace chrzescijan.
Na solidaryzowanie sie z nimi nie ma w Europie chetnych.
Wydawnictwo "Znaki Czasu" http://www.znakiczasu.pl

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 stycznia 2015, o 13:46 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » ISLAM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL