Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » Izrael, Izrael




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 28 lipca 2014, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
O konflikcie w Gazie. Andrzej Koraszewski

http://racjonalista.tv/o-konflikcie-w-g ... raszewski/

Jeden z najbardziej znanych polskich racjonalistów i publicystów, Andrzej Koraszewski, tłumaczy, iż Izrael nie walczy z Palestyńczykami, ale z terrorystami z Hamasu, którzy zabili więcej Palestyńczyków niż Izrael.
Andrzej zwraca też uwagę na fakt, że najwięcej ofiar wśród muzułmanów pada z rąk innych muzułmanów.
Opinia publiczna Zachodu ma ogromny problem z rozróżnieniem ludzi prześladujących ludność od samej ludności.
Elity Zachodu nie mają też pomysłu na pomoc w postępie technicznym, naukowym i gospodarczym wobec państw Trzeciego Świata.
Zamiast tego Zachód gubi się w propagandzie.
Najwięcej ofiar wśród Palestyńczyków wynika z działań rządów różnych państw arabskich, co nie jest zauważane przez sporą część zachodniej lewicy.
Andrzej Koraszewski stara się wytłumaczyć, dlaczego się tak dzieje.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lipca 2014, o 10:34 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 28 lipca 2014, o 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Izrael zbombardował największy szpital w Strefie Gazy

Izra­el­ska armia zbom­bar­do­wa­ła naj­więk­szy szpi­tal w Stre­fie Gazy.
Świad­ko­wie, któ­rzy są teraz na miej­scu, twier­dzą, że wśród ofiar jest co naj­mniej jedno dziec­ko.

Wiadomo, że chodzi o szpital Al-Szifa. W chwili ostrzału w środku było wielu pacjentów.

Szpital jest największą placówką w całej Strefie Gazy. Od początku wojny codziennie trafiały dziesiątki rannych. W tym miejscu konferencje prasowe organizował też rzecznik Hamasu. W mediach pojawiały się też trudne do zweryfikowania informnacje, że część islamistów z Hamasu chroni się w bunkrach, ukrytych pod szpitalem.

Po około 12 godzinach spokoju w Strefie Gazy izraelskie lotnictwo wznowiło naloty, gdy strona palestyńska ostrzelała Izrael pociskami rakietowymi.

Do walk doszło mimo wcześniejszych apeli społeczności międzynarodowej i ONZ wzywających zwaśnione strony do podjęcia negocjacji pokojowych w celu zakończenia trwającego od trzech tygodni konfliktu w Strefie Gazy.

Izraelskie wojsko poinformowało w poniedziałek, że zaatakowało dwie wyrzutnie palestyńskich pocisków rakietowych i budynek, w którym bojownicy mieli produkować broń wykorzystywaną do ostrzału terytorium Izraela.
Wszystkie cele znajdowały się w Gazie. Ataki były odpowiedzią na wystrzelenie z terytorium Strefy Gazy kilku pocisków, które spadły na Izrael, nie powodując jednak żadnych strat.

Niespokojnie w Strefie Gazy.
Naruszono zawieszenie broni - Pomimo zawieszenia broni między Izraelem a Palestyną w niedzielę doszło do kolejnej wymiany ognia.
Hamas początkowo zgodził się wstrzymać ogień na 24 godziny, w związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu świętem muzułmańskim.
Jednak krótko przed tym, jak zawieszenie broni miało zacząć obowiązywać, na południu Izraela rozległ się dźwięk syren ostrzegających przed nadlatującymi pociskami.
Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, powiedział, że Hamas naruszył zawieszenie broni, o które sam zabiegał. - Live Info International Kft.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael- ... gazy/1tvj6

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 28 lipca 2014, o 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
List do przyjaciół, którzy chcieliby zrozumieć, co się dzieje w Strefie Gazy Chciałbym w kilku słowach wytłumaczyć, co się dzieje w Strefie Gazy tym spośród moich przyjaciół, którzy nie opowiadają się w szczególności po jednej ze stron konfliktu (lub cierpią na niedostatek informacji).

Po pierwsze, popieram ideę państwa palestyńskiego.
Sprawa granic i sił zbrojnych przyszłej Palestyny jest kwestią skomplikowaną, ale moim zdaniem możliwą do rozwiązania.
Po drugie, nie nienawidzę Arabów, muzułmanów, czy Palestyńczyków.
W ciąg mojego życia rozmawiałem, spożywałem posiłki i siłowałem się (dosłownie, na macie treningowej) z wieloma spośród nich.
Nie przypominam sobie ani jednej złej chwili.
Uwielbiam rozmowy z nimi, ich kuchnię i to, że są utalentowanymi i oddanymi wojownikami.

Problem polega na tym, że znaczna ilość Palestyńczyków sprzeciwia się istnieniu państwa Izrael.
Przykładem takiej opozycji jest Hamas.
To nie jest tylko moja opinia – możecie przeczytać o tym w Karcie Hamasu:

http://avalon.law.yale.edu/20th_century/hamas.asp

Gdyby Hamas, wspierany i uzbrajany głównie przez Iran, zyskał wystarczającą siłę, zniszczyłby Izrael i zabił każdego mieszkającego w nim Żyda – w tym mojego syna, moją córkę, moją żonę, która często odwiedza kraj, a także jej rodzinę.

Przyznaję, konflikt gazański jest dla mnie sprawą osobistą.
Każda rakieta wystrzelona na Izrael jest dla mnie próbą zabicia mojej rodziny – dosłownie, nie w przenośni.
Mówię o mojej żonie i dzieciach.


Nie znaczy to, że nie rozumiem, o co chodzi Hamasowi.
Na szerokim forum hamasowcy wyjaśnili powody, dla których nie uznają prawa Izraela do istnienia i dla których chcą zabić każdego izraelskiego Żyda.
A wojny opierające się na wyniszczeniu od zawsze są częścią historii ludzkości.
My, Żydzi, zostaliśmy podczas II wojny światowej wzięci na cel przez nazistów, którzy zamordowali 6 milionów naszych rodaków.
Niedawno świat upamiętnił dwudziestą rocznicę ludobójstwa skierowanego przeciw muzułmanom na Bałkanach i Tutsi w Rwandzie.
Sam mam przyjaciół, którzy są chorwackimi, lub bośniackimi muzułmanami.
W istocie, niedawno udzielałem ślubu parze bośniackich muzułmanów.
Gdyby pewne serbskie siły zdołały przeprowadzić to, co zaplanowały
(oczywiście nie dotyczy to wszystkich Serbów), moi muzułmańscy przyjaciele zostaliby zabici.
Prowadząc zajęcia z historii Holokaustu na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, rozbudowałem program o ogólną historię wojen na wyniszczenie, szczególnie tych, które miały miejsce w XX wieku.
O ile nie jesteście ekspertami historii najnowszej, bylibyście zaskoczeni dowiadując się, jak wiele ich było.
Zapytajcie na przykład dowolnego Ormianina.

Nie zaskakują mnie wcale marzenia Hamasu, Hezbollahu czy Iranu o unicestwieniu Izraela.
Wojny na wyniszczenie są częścią historii ludzkości.
Nie szokuje mnie taktyka Hamasu, polegająca na zamachach bombowych skierowanych przeciwko ludności cywilnej.
W latach 1937-1945 Japonia prowadziła wojnę przeciwko Chinom, masowo mordując miliony chińskich cywilów.
Niemcy stosowali mordowanie ludności cywilnej jako element taktyki wojskowej, w szczególności na froncie wschodnim (zapytajcie znajomego Polaka, Ukraińca lub Rosjanina).
Moja matka mieszkała w Londynie podczas niemieckich bombardowań – skierowanych przeciwko brytyjskim cywilom.


Identyczną taktykę stosowali w ramach odwetu także alianci.
Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rosja wymordowały setki tysięcy niemieckich i japońskich cywilów podczas bombardowań miast.
Bomby atomowe nie były największym zagrożeniem dla ludności cywilnej.
Jeśli świadome zabijanie cywilów podczas wojny jest zbrodnią wojenną, to Franklin Roosevelt i Harry Truman, razem z Churchillem i Stalinem, są jednymi z największych zbrodniarzy wojennych w historii.

Od czasów II wojny światowej wojny na wyniszczenie i mordowanie ludności cywilnej spotykają się z potępieniem światowej opinii publicznej.
Nie zapobiega to popełnianiu zbrodni, ale ich sprawcy zazwyczaj starają się ukrywać swoje czyny.

Hamas chce zniszczenia Izraela.

Zabijanie cywilów jest taktyką.
Nie szokuje mnie ani jedno, ani drugie stwierdzenie.
To, że chcą zabić moją żonę, dzieci i mój lud jako taki, przeraża mnie i doprowadza do furii, ale nie szokuje.

Nie jestem tez zszokowany tym, że Hamas poszedł na wojnę z Izraelem.
Poniżej wklejam link do artykułu, który pokazuje, że decyzja o rozpoczęciu konfliktu przez Hamas była racjonalna i wykalkulowana.

Odmienna, przyznaję, od tej, którą podjąłbym ja, czy czytający te słowa, ale racjonalności odmówić jej nie sposób.

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/3181393/posts

Oto jedyna sprawa, która mnie niepokoi – poza, oczywiście, faktem, że ktoś chce zamordować moją rodzinę i wyniszczyć mój lud – Hamas używa prasy jako narzędzia wojny a ludzie tego nie dostrzegają.

Każdy artykuł opisujący cierpienie Palestyńczyków (łączę się z nimi w bólu), ale nie wspominający o tym, że organizacja terrorystyczna osiągnęła mistrzostwo w budowie tuneli pod granicami, ale nie w budowie schronów, jest świadectwem tego, że jego autor dał się nabrać propagandzistom Hamasu.

Pomyślcie o tym. Hamas przeszmuglował do Gazy tysiące rakiet, niektóre znacznych rozmiarów, oraz mnóstwo innej broni, ale nadal protestuje przeciwko izraelskiej blokadzie.
Czy przeczytaliście kiedykolwiek artykuł, którego autor nie tylko uskarżałby się na blokadę, ale także chwalił sukcesem w przewożeniu do strefy tysięcy rakiet, pocisków i innych elementów uzbrojenia?
Nie?
Zastanawialiście się, dlaczego?

Kiedy czytacie artykuł o stratach wśród palestyńskiej ludności cywilnej, to czy wspomina on o tym, że to Hamas doprowadził do wojny, biorąc na cel izraelskich cywilów?
Czy w tekście zadaje się pytanie, dlaczego Hamas lokalizuje swoje wyrzutnie rakiet w rejonach zamieszkanych a pociski składuje w szkołach i szpitalach?
Jeśli nie, warto zadać sobie pytanie, jaki jest tego powód.

Nie zrozumcie mnie źle; rozumiem, dlaczego Hamas robi to, co robi.
Terroryści świetnie wiedzą, że dziennikarze będą pisać o ofiarach wśród ludności cywilnej, (których dałoby się uniknąć), ale nie poświęcą miejsca na przedstawienie szerszego tła wydarzeń.

Nie przeczytacie w artykułach, że to Hamas rozpoczął wojnę i kontynuuje ją, nieustannie atakując izraelskich cywilów.
Dziennikarze nie przypomną wam, że Hamas umieszcza rakiety w obszarach gęsto zaludnionych, że terroryści budują dla siebie bunkry, ale schronów dla ludności cywilnej – już nie, wreszcie, że armia izraelska celując w wyrzutnie rakiet, niechcący uderza w cywilów, których Hamas używa do ochrony swoich pocisków.


W mojej opinii Hamas prowadzi swoją wojnę w bardzo sprytny sposób – doprowadzając do jak największych strat wśród ludności cywilnej.

To zaś sprawia, że niedoinformowany świat nienawidzi Izraela.

Tak na marginesie, uważam, że „Brygada Męczenników Al Aksa” z Gazy powinna zmienić nazwę na brygadę „Przerabiamy Cywilów na Męczenników”.


Męczeństwo cywilów także nie jest niczym nowym w historii wojen.
Tysiące Japończyków popełniły samobójstwo zamiast poddać się Amerykanom.
Cywile niejednokrotnie z dumą oddają życie za swoje państwo.
Mieszkańcom Gazy odmówiono jednak szansy wyboru.
Ukrywanie wyrzutni rakiet w obszarach zabudowanych i wypowiadanie wojny Izraelowi przy jednoczesnym braku budowy schronów dla ludności może oznaczać tylko jedno: Hamas chce uczynić z ludności cywilnej męczenników swojej sprawy, a świat obciąży winą za to Izrael.
To bardzo sprytna taktyka. Nie dajcie się jej zwieść.

Serce mi pęka, gdy czytam o cierpieniach ludności palestyńskiej.
Modlę się, by w najbliższej przyszłości Palestyńczycy mogli mieszkać we własnym państwie i żyć w pokoju ze swoim izraelskim sąsiadem.
Aby to osiągnąć, konieczne będzie uleczenie wielu ran po obu stronach konfliktu.

Nie winię jednak Izraela za cierpienia Palestyńczyków, o których słyszycie w mediach.
To starannie przemyślana taktyka wojenna, opracowana po to, by skłonić was do odczuwania dokładnie tego, co odczuwacie: sympatii.
Ja także czuję sympatię do Palestyńczyków, ale wiem, kto jest odpowiedzialny za ich cierpienia – Hamas.


Mordecai FinleyObrazek

http://fzp.net.pl/opinie/list-do-przyja ... refie-gazy

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 29 lipca 2014, o 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Konflikt w Gazie widziany z Kairu

.
1.23-Chaled Maszal prowadzi dźihad z Kataru wraz ze swoim bratem Al-Karadawim.
Mozesz zobaczyc jak Chaled prowadzi dźihad w Katarze
To jest wizja dźihadu brata Chaleda Maszala( je pije )
Dżihad jest w Gzie lub oglada ich kanał telew
Gdybys był prawdziwym mężczyzną wróciłbys do Gazy.
Wpuścimy cie Przyjedź do Egiptu i otworzymy dla ciebie przejście w Rafah.

Wpuścimy cie całego i zdrowego na drugą stronę przejścia Rafah
Twoi palestynscy bracia gorąco cie przywitają .
i schowasz sie pod ziemia z twoim bratem jak mu tam ...
Ismailem Haniją.

To jest największy dźihad dokonany przez ismaila Hanije i jego braci w Hamasie.
Dlaczego wy z Brygad Al-Kassam chowacie sie wśród cywilów.
Dlaczego używacie domów ludzi ?
Powinniście trzymać wasze kryjówki z daleka od domów ludzi.
Wiecie doskonale ze kiedy wystrzeliwujecie rakiete z domu,
pocisk wyląduje na tym domu w ciągu minuty.
Ściągacie drugą makbe na swoje dzieci.
Zaden z nich nie przeprosił za tysiące tuneli któe wykopali
i przez któe szmuglowali całe bogactwo Egiptu do Gazy.
Żaden nie powiedział słowa bo oni wszyscy biorą łapówki wszyscy!
Wszyscy mają zapłacone za swoje wypowiedzi.
Wszyscy sa skorumpowani .
Wszyscy lataja luksusowymi samolotami i maja szwajcarskie konta bankowe.
Tak jak dawniej ginelismy w obronie sprawy palestynskiej,tak dzisiaj jestesmy gotowi umierac za sprawę palestynską.
Ale nie jesteśmy gotowi umierać w obronie Hamasu.
Nie jestesmy gotowi poświęcic jednego włoska z brwi,egipskiego żołnierza lub cywila na rzecz Hamasu i wszystkich ludzi któzy prowadzą dźihad.
dogadzając sobie rozmaitymi daniami przy basenie pływackim.
Dreczy nas banda ludzi któzy udaja że sa muzułmanami,ale nie rozumieją niczego lub sadzą ze ludzie sa głupi.
Podżegają ludzi do walki terroryzmu i przemocy pod pretekstem 'DZIHADU
a sami siedza w hotelu przy basenie albo plazy nudystów.
jedzac rozmaite dania i zeniac sie z czterema żonami.
i prowadząc najnowsze modele luksusowych samochodów
Co to jest ?
Jakimi ludxmi jesteście ?
Wiecie gdzie jest granica miedzy Izraelem a Palestyną
Jesli jest między wami prawdziwy mężczyzna.
jestem gotowy zawieść go własnym samochodem i na własny koszto do granicy Gazy.
Wysadze go tam i powiem 'Idź niech bóg bedzie z tobą'
Gaza jest tam .
Dżihad czeka na ciebie Idź i pokaż że jesteś prawdziwym mężczyzna"
Jesteście bandą kłamców Nie wierzymy juz wam .
Ludzie czuja do was odraze .
Won .
Powodujecie moje mdłości.
Z waszego powodu cały świat diabli biorą.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 29 lipca 2014, o 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
To jest religijny konflikt między nami a Izraelitami

tłumaczenie PL

.
Kuwejcki duchowny Al-Suwaidan w wykładzie na sympozjum związku nauczycieli wzywa każdego muzułmanina do walki z Żydami, wzywa matki muzułmańskie do wpajania dzieciom nienawiści do Żydów, wzywa Hamas do kontynuowania walki i nawołuje by nie bali się śmierci, obiecując Palestyńczykom, że oni pójdą do raju, a Żydzi do piekła. Celem jest starcie Izraela z powierzchni Ziemi.
(Więcej filmów i tekstów na podobne tematy znajdziesz na stronie http://www.listyznaszegosadu.pl/)
.
Israel jest panstwem odstępczym Jego przeznaczeniem jest
unicestwienie w całości.
Musimy uważac ze to nasza bitwa
Kazdy musi uczestniczyc w tej bitwie gdzie kolwiek sie znajduje
od Indonezji do mniejszości muzułmanskich w USA
Niezaakceptujemy zawieszenia broni mineły dni kiedy żądaliśmy zawieszenia ognia.
Strzelanina odpalanie rakiet trwa
"Jesli bedziecie cierpieć - oni cierpią tak jak wy cierpicie
ale wy macie nadzieję od alaha a oni nie mają żadnej'
te rakiety całkowicie sparalizowały Izrael
Wszyscy oni trzęsa sie w swoich dziurach
Krew nasza jest cenna ale równaniem jest 'nasi zmarli sa w raju a ich w piekle"

Nie boimy sie śmierci
'Śmierc na rzecz alaha jest naszym najwznioslejszym pragnieniem"
No i cóz smierc której pragniesz przyszła do ciebie
nie mamy problemu ze smiercią .
Róznimy sie od israelitów
Znajdziesz ich jako najbardziej chciwych tego życia"
podczas gdy my pragniemy smierci ,pragnieniem męczeństwa .
.
Gospodarka upada nie działają sklepy
Trzęsa sie ze strachu zeby nie trafic w ich reaktor atomowy
oni przybiegnazeby całować nasze stopy błagając o zawieszenie broni a nie odwrotnie ....

My domagamy sie by rakiety leciały az pokłonia sie przed nami .

Wszystkie matki narodu islamskiego - nie tylko matki palestynskie-
powinny karmić swoje dzieci nienawiścia do synów Syjonu.
Nienawidzimy ich Sa naszymi wrogami.
Powinnismy wpoic to w dusze naszych dzieci az powstanie nowe pokolenie i WYMAŻE ich z powierzchni ziemi.
Tego chcemy.

Chcemy by nasza młodzież która potrafi zywac twitera fb i innych mediów
pomyślałą o tym co nazywają Dzihadem elektronicznym.
Dzisiaj młodzierz dwukrotnie włąmała sie do izraelskiego Channel10.


kazdy opuszczając ta sale powinien rozważyc plan ZMIECIENIA Izraela z powierzchni ziemi...

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 29 lipca 2014, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Izraelski ostrzał unieruchomił jedyną elektrownię w Strefie Gazy

Czarny dym nad elektrownią - ostrzał ją unieruchomił
Obrazek
Izraelskie czołgi ostrzelały w nocy z poniedziałku na wtorek jedyną elektrownię w Strefie Gazy, co doprowadziło do uszkodzenia jednego z trzech zbiorników paliwa, a w konsekwencji do unieruchomienia całej infrastruktury. Na razie nie ma informacji o ofiarach ataku.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że jeszcze przed atakiem na elektrownię ludność Strefy Gazy borykała się z poważnymi niedoborami w dostawach energii elektrycznej - prąd był dostępny około trzech godzin dziennie. Obecnie sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu - zauważa AP.

Elektrownia była jednym z 60 celów armii izraelskiej w nalotach z tej nocy.

(PAP, IAR / mp)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 29 lipca 2014, o 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389

8 dzieci zabitych w Strefie Gazy. Izrael: to nie my

Obrazek

Izraelska armia kategorycznie zaprzeczyła, że to ona wystrzeliła pociski, które zabiły ośmioro dzieci w Strefie Gazy. Pociski spadły spadły na plac zabaw obozu dla uchodźców. Podczas ostrzału, dzieci bawiły się na należącej do obozu plaży. Na zdjęciu ojciec 8-latka, który zginął w wyniku ataku rakietowego.

(WP.PL, PAP, Radio Zet, mg

http://wiadomosci.wp.pl/gid,16784704,ka ... leria.html
.

8 dzieci zabitych w Strefie Gazy. Izrael nie przyznaje się do ataku
Obrazek

Po kilkunastu godzinach spokoju w Strefie Gazy izraelskie lotnictwo wznowiło naloty. Stało się to wkrótce po tym, jak strona palestyńska ostrzelała Izrael pociskami rakietowymi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 30 lipca 2014, o 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Tunele, które Izraelczycy chcą zniszczyć w Strefie Gazy... służą do przemytu broni, zwierząt, a także KFC
Obrazek


Obrazek
Dwukilometrowy tunel do Izraela
.
Obrazek

Tak wygląda przemyt samochodów
.
Obrazek
Przemycanie krów i owiec
.
Obrazek
Obrazek

.
Obrazek
przemyt żony
.
Obrazek
.
Obrazek

.
http://natemat.pl/111819,tunele-ktore-i ... -takze-kfc

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 31 lipca 2014, o 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Daniel Greenfield : Mit zbiorowej kary wymierzanej przez Izrael

wtorek, 29 lipca 2014 09:40

Najbardziej uporczywą krytyką walki Izraela z terroryzmem islamskim jest powracające oskarżenie o stosowanie “kary zbiorowej”. Za każdym razem, kiedy zamordowany zostaje Izraelczyk, państwo żydowskie oskarża się o karanie muzułmanów na Zachodnim Brzegu i w Gazie za czyny kilku jednostek.


Izrael walczy z wrogiem, który nalega na posiadanie wszystkich korzyści zarówno państwa, jak bezpaństwowości, bez jakichkolwiek stron ujemnych. Rząd jedności OWP/Hamas jest państwem, kiedy chce czegoś od ONZ-u lub Stanów Zjednoczonych, ale nie jest państwem, kiedy chodzi o przyjmowanie na siebie odpowiedzialności. Muzułmanie, którzy mieszkają w Gazie i na Zachodnim Brzegu, są uważani za obywateli, kiedy chodzi o posiadanie praw politycznych, ale nie są, kiedy chodzi o przyjęcie odpowiedzialności za konsekwencje ich decyzji politycznych.


Ich głosowania mają być traktowane poważnie, ale kiedy prowadzi to do wojny, nie są dłużej odpowiedzialni.


Autonomia Palestyńska jest państwem, kiedy chodzi o roszczenia terytorialne, ale nie jest państwem, kiedy nalega na otwarte granice z Izraelem, twierdząc, że każda ochrona granic izraelskich jest naruszeniem ich praw.


Terroryści rutynowo działają w takich prawnych strefach cienia, ale Autonomia Palestyńska jest unikatowa, ponieważ posiada wszystkie struktury państwa bez żadnej odpowiedzialności, jaką pociąga za sobą państwowość.
Jeśli Izrael traktuje ją jak państwo w odpowiedzi na akty wojny, oskarżany jest o karanie zbiorowe, mimo że Autonomia Palestyńska jest produktem zbiorowej woli politycznej i atakowanie jej nie jest karą zbiorową, a po prostu wojną.


Kiedy rząd Autonomii Palestyńskiej, składający się z Hamasu i OWP, chce pójść do ONZ, mówi, że reprezentuje wolę polityczną ludności.

Kiedy jednak Hamas atakuje Izrael, nagle nie jest to akt polityczny, ale nie jest to akt zbiorowy, a tylko indywidualne przestępstwo.


Jeśli Izrael obiera za cel przywódców Hamasu, to atakuje przedstawicieli politycznych. Kiedy jednak Izrael zaprowadza blokadę obszaru rządzonego przez terrorystów, którzy twierdzą, że są państwem, to jest oskarżany o stosowanie karania zbiorowego.

Terroryści żądają immunitetu politycznego jako przywódcy zbiorowości i immunitetu od ataku na zbiorowość jako osoby indywidualne, nie zaś przywódcy i obywatele organizmu politycznego.

Obrazek
Krytycy Izraela nie tylko chcą jednego i drugiego zarazem, chcą tego w każdej możliwej sytuacji, która jest korzystna dla terrorystów i niekorzystna dla Izraela, a więc przy każdym możliwym scenariuszu winny jest Izrael.


Paradoks pogłębia się, kiedy chodzi o Izrael.


Polityczne kierownictwo OWP i Hamasu, które rządzi Autonomią Palestyńską, nie jest pociągane do odpowiedzialności za prowadzone przez siebie ataki terrorystyczne, ale Izrael jest uważany za odpowiedzialny za indywidualne czyny swoich obywateli. Tymczasem cały ruch BDS jest jednym wielkim karaniem zbiorowym Izraelczyków wszystkich wyznań i niezależnie od pochodzenia etnicznego, realizowanym przez aktywistów, którzy twierdzą, że są przeciwko karze zbiorowej.


Kara zbiorowa była jednak zawsze akceptowana wobec Izraelczyków.


Kiedy terroryści Hamasu zabijają izraelskich nastolatków, zamiast sytuacji, w której państewko angażuje się w losowy terror jako karę zbiorową, zostaje to przypisane jakimś populistycznym impulsom spowodowanym „okupacją”.
Kiedy jednak Izrael uderza w Gazę, jest to nagle kara zbiorowa, gdy ginie jakiś członek populacji cywilnej, która popiera grupy terrorystyczne i chętnie służy jako tarcza ludzka.
I jest karą zbiorową, jeśli Izrael zamyka dostęp do terytorium rządzonego przez Hamas.


Kara zbiorowa, jak wszystko inne w tym konflikcie, działa tylko w jedną stronę.
Wszystko, co Izrael robi wobec OWP i Hamasu, może być uważane za karę zbiorową.
Cokolwiek oni robią wobec Izraela, włącznie z ostrzałem rakietowym szkół i budynków mieszkalnych, karą zbiorową nie jest.

Gdyby Izrael istotnie był jedyną władzą w Gazie i na Zachodnim Brzegu, można by oczekiwać, że będzie działał jako siła policyjna, nie zaś siła militarna. Ale Izrael jest w stanie konfliktu zbrojnego z państewkiem o nazwie Autonomia Palestyńska. Ten zbrojny konflikt trwa od około dwudziestu lat.


Kierownictwo Autonomii Palestyńskiej otwarcie mówi o tym konflikcie, chociaż Abbas, jej przywódca, nauczył się większej dyskrecji niż jego poprzednik, Jaser Arafat. Autonomia Palestyńska promuje terroryzm i podgrupy polityczne, które nią kierują, aktywnie angażują się w terroryzm.


Społeczność międzynarodowa udaje jednak, że nadal jest rok 1985 r., a nie 2014. Oczekuje, że Izrael będzie działał tak, jak gdyby miał pełną kontrolę nad Zachodnim Brzegiem i Gazą i jakby jego miasta nie były obsypywane gradem rakiet. A jeśli na te akty wojny odpowiada wojną, jest winny stosowania kary zbiorowej.


Kiedy pół miliona Izraelczyków musi uciekać do schronów, to nie jest to indywidualne przestępstwo. To jest wojna.


Wszystko, co osiągnął proces pokojowy, to danie OWP i Hamasowi władzy i infrastruktury do prowadzenia wojny na pełną skalę bez obowiązku przestrzegania reguł wojny i bez dania ich ofiarom prawa do obrony. Walczy z rzekomo okupowaną ludnością, a nie z wrogim państwem.


Izrael traktuje to jak konflikt militarny.
Jego wrogowie mają poparcie populacji cywilnej, za którą się chowają.
Mimo posiadania atrybutów państwa, mają także immunitet przed ponoszeniem konsekwencji wojen, które rozpoczynają.


Jedynym sposobem, w jaki Izrael może przestać traktować to jako konflikt militarny, jest przywrócenie pełnej kontroli nad Gazą i Zachodnim Brzegiem i wyrzucenie wszelkiej innej władzy, włącznie z OWP i Hamasem. Wówczas będzie sprawował władzę policyjną nad ludnością cywilną, nie zaś stosował siłę militarną przeciwko wrogiemu państewku.

W innym wypadku militarne działania Izraela przeciwko temu państewku nie są karą zbiorową, ale działaniami wojennymi w zakresie norm takich działań, które przynajmniej dozwalają bombardowanie instalacji militarnych i pozbawianie wroga swobody przemieszczania się.


Kiedy rakiety spadają na jego miasta, nie można oczekiwać, że Izrael będzie traktował Autonomię Palestyńską jako organizm polityczny, ale nie jako siłę militarną. Albo Autonomia Palestyńska jest jednym i drugim, albo nie. Jeśli jest jednym i drugim, to jest w stanie niekwestionowanej wojny z Izraelem. Jeśli nie jest państwem z własną siłą militarną, za której działania odpowiada, to Izrael powinien przywrócić swoje panowanie na zanarchizowanych terenach Gazy i Zachodniego Brzegu.


Leżącym u podstaw problemem nie jest zbiorowa kara, ale zbiorowa niedojrzałość.


Zachodni liberałowie idealizują mieszkańców Trzeciego Świata przez przypisywanie im praw bez odpowiedzialności. Zakłada się, że muzułmanie w Gazie i na Zachodnim Brzegu mają prawo wybierać swoich przedstawicieli politycznych, ale nie ponoszą odpowiedzialności za to, co ci przedstawiciele następnie robią w ich imieniu.


Mają polityczną władzę ale bez politycznej odpowiedzialności.


To jest nie tylko nieuczciwe, to jest przyznanie, że uważają, iż muzułmanie w Gazie i na Zachodnim Brzegu nie są dojrzali do państwowości.


The myth of Israeli collective punishment

Frontpage, 8 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska (listyznaszegosadu.pl)
Obrazek
Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku.
Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.
http://izrael.org.il/opinie/4331-daniel ... zrael.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 31 lipca 2014, o 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Dlaczego "Cuk Ejtan"?

środa, 30 lipca 2014 19:37

Zawsze zastanawiałem się nad źródłem nazw naszych operacji wojskowych.
Niektórzy mówią, że wybiera je komputer, inni, że szef sztabu generalnego.
Nie jest to przyjemne, ale wybór nazwy dla operacji wojskowych jest podobny pod wieloma względami do wszystkich innych procesów wyboru nazwy czy imienia.


Potrzebna jest nazwa łatwa do zapamiętania - połączenie dwóch słów, które stworzą nam w głowie obraz.

Amud Anan (podpora chmur - עמוד ענן) to jedna z dróg, żeby je stworzyć - połączenie, które przypomina lekcje Tanahu silnym obrazem.

Inną drogą do stworzenia silnego obrazu to właśnie połączenie dwóch słów, które nie łącza się ze sobą w sposób naturalny – Anwej Zaam (grona gniewu - ענבי זעם).

Po drugie jest bardzo ważne, żeby łatwo było wałkować to na języku nieskończoną ilość razy Ehudowi Jaari i Roniemu Danielowi, dlatego na przykład nazwa Azdarechat Chorpit (melia pospolita, roślina - אזדרכת חורפית) nie jest zalecana.

Nazwa musi być łatwa do „skopiowania” i czytania w wiadomościach, słowa krótkie – Keszet BeAnan (tęcza w chmurach - קשת בענ) – co ułatwi gazetom pisać „Keszet BeAnan dzień 8” dużą, pogrubioną czcionką.

Mimo, że utrzymuje się te powyższe zasady, zauważcie 4 różne tendencje:

1. Nazwy takie jak „Operacja Pokój dla Galilei” (Miwca Szalom HaGalil - מבצע שלום הגליל) – Galilea w niebezpieczeństwie, musimy ją obronić, skończymy kiedy będzie pokój w Galilei. To oznacza, że w nazwie oznaczony jest powód, dla którego rozpoczęliśmy operację i jasny cel, określający kiedy będzie zakończona.

2. Nazwy takie, jak „Awiw Neurim" (Wiosna Młodości), „Geszem Riszon" (Pierwszy Deszcz), czy „Keszet BeAnan"(Tęcza w Chmurach) – nazwy niejasne, przeznaczone do „wydelikatnienia" i przekazania uczucia bezpieczeństwa.
Po pierwsze, właśnie dlatego, że nazwy jakby coś ukrywają, wywołują w nas uczucie, że jest ktoś wyżej, kto wie więcej i wie, co mamy robić.
Po drugie mają dać nam uczucie, że to „spacer w parku" dla Cahalu.

3. Nazwy takie, jak „Din WeCheszbon" (Prawo i Odpowiedzialność) – nazwy mające przekazać potrzebę zemsty „narodu", dać poczucie, ze damy „im" w kość.
Nie raz copywriter/komisja zabawia się cynizmem by wzbudzić zainteresowanie:
„Miwca Hawaat Bikurim" (Operacja Pierwszych Owoców), „Chorew Cham" (Gorąca Zima), a nawet „Oferet Jecuka" (Plynny Ołów) – połączenie słów Chaima Nachmana Bialika, nastroju święta i ducha walki.

4. I tu doszliśmy do „Cuk Ejtan" (Niezachwiany Klif) i wraz z nim można podsumować ten mrożący krew w żyłach dokument: nazwa krótka i chwytliwa, tworzy obraz w głowie, Jonit Lewi może się w nim z rozkoszą zagłębic, gazety i internet też mogą świetować.
Nie ma w tej nazwie powodu i nie ma określonego celu...

Jednak w tej nazwie jest coś innego... coś więcej.
Nazwa „Cuk Ejtan" po raz pierwszy zawiera wskazówki dla tyłów i prosi o dowody siły.
Jeśli duch tyłów osłabnie, a na ich ustach pojawi się „Miwca Cuk Ejtan" - przypomną sobie, że muszą wytrwać.


Mimo, że często używam cynizmu, chcę podpisać te słowa prawdziwą modlitwą o pokój. Amen.

http://izrael.org.il/opinie/4333-dlacze ... ejtan.html
Amir Berant
„Dwar Hamefarsem
http://izrael.org.il/opinie/4333-dlacze ... ejtan.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 31 lipca 2014, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
List od rozgniewanej czarnej kobiety
Obrazek

Protest organizacji Students for Justice in Palestine na University of Maryland, College Park w 2009. (Gerald Martineau/The Washington Post/Getty Images)


Organizacja Students for Justice in Palestine (SJP) odgrywa znaczącą rolę na wielu kampusach uniwersyteckich, głosząc mantrę “Wyzwolić Palestynę”. Ci ludzie podają się za grupę obrony praw obywatelskich. Jako Afro-Amerykanka czuję się głęboko obrażona, że dziedzictwo moich ludzi zostało ukradzione dla tak odrażającego programu. Najwyższa pora zdemaskować ten program i pokazać wyraźnie niektóre z oszustw, którymi kupczą.


• Jeśli staracie się propagować dziedzictwo wczesnego kolonializmu islamskiego, który gwałcił i rabował Bliski Wschód, ujarzmił rdzenną ludność tego regionu i narzucił im życie w prześladowaniach i poniżeniu – nie macie prawa do tytułu “bojowników o wolność”.


• Jeśli popieracie rasistowską doktrynę arabskiej supremacji i pragniecie (jako następstwo tej doktryny) zniszczyć państwo żydowskie, nie macie prawa twierdzić, że uprzedzenia, które rozprzestrzeniacie, są uprawnionym “oporem”.

• Jeśli waszymi bohaterami są siedzący w Gazie duchowni, którzy planują ludobójstwo; którzy umieszczają swoje dzieci na dachach w nadziei, że zostaną rozerwane na kawałki; którzy obsypują pochwałami swoich kumpli z gangów, kiedy udaje im się zamordować żydowskich chłopców w wieku szkolnym i wysadzić w powietrze miejsca, gdzie zbierają się Żydzi – nie macie prawa do twierdzenia, że jesteście jakimiś apollińskimi orędownikami cnót ludzkich. Nie jesteście.

• Jeśli wasza działalność obejmuje opłakiwanie żałośnie nieudolnych prób Hamasowców, którzy odpalają rakiety, w wyniku czego miliony Żydów żyje nadal, a ich dzieci nie są zamordowane przez te rakiety; nie mają oberwanych kończyn; i nie udało się ich wypatroszyć – nie macie prawa do twierdzenia, że opowiadacie się za sprawiedliwością. Utrzymujecie, że jesteście nieskazitelni. Zdecydowanie tacy nie jesteście.

• Jeśli wasza koncepcja szlachetnej sprawy obejmuje obieranie za cel i zastraszanie żydowskich studentów na kampusach, przypisywanie sobie ich historii wygnania i powrotu i kształtowanie jej na wasze podobieństwo, nie macie prawa do twierdzenia, że robicie to w imię swobód obywatelskich i wolności słowa.

• Nie możecie bronić i popierać reżimów, które mordują, torturują i prześladują własną ludność, umyślnie utrzymując ją w nędzy i kradnąc jej miliardy dolarów – i twierdzić, że jesteście “pro-arabscy”. Nie jesteście.

• Nie możecie bronić i popierać systemu, w którym Żydzi mają zakaz kupowania ziemi, podróżowania po pewnych terenach i życia w ten sposób tylko dlatego, że są Żydami – i twierdzić, że propagujecie równość dla wszystkich. Nie możecie popierać takiego systemu przez propagowanie bojkotu żydowskich przedsiębiorstw, sklepów i instytucji – a potem twierdzić, że jesteście „przeciwko apartheidowi”. To jest zło.

• Nie możecie usprawiedliwiać dokonanych rozmyślnie i z premedytacją zamachów bombowych, bicia i linczowania żydowskich mężczyzn, kobiet i dzieci przez mówienie o takich haniebnych zbrodniach jako o części szlachetnego “powstania” uciśnionych – to jest rasizm. To jest zło.

• Nie macie prawa udawać, że gdybyście żyli w latach 1960. bylibyście wielkimi przyjaciółmi z Rosą Parks. Rosa Parks była prawdziwą Bojowniczką o Wolność. Rosa Parks była syjonistką.

Coretta Scott King była syjonistką.

A. Phillip Randolph był syjonistą.

Bayard Rustin był syjonistą.

Count Basie był syjonistą.

Dr Martin Luther King Sr. był syjonistą.

W rzeczywistości oni i wielu, wielu innych mężczyzn i kobiet podpisało w 1975 r. list, który stwierdzał: „Potępiamy antyżydowską czarną listę. Walczyliśmy zbyt długo i zbyt ciężko, by wykorzenić dyskryminację w naszym kraju, by siedzieć bezczynnie, kiedy zagraniczne interesy importują bigoterię do Ameryki. Po tak wielkim cierpieniu, jakiego zaznaliśmy z powodu takich uprzedzeń, uważamy za odrażające starania państw arabskich, które używają siły ekonomicznej dzięki zyskom ze swojej niedawno odkrytej ropy naftowej do bojkotowania firm, które mają kontakty z Izraelem lub mają żydowskich właścicieli, dyrektorów lub managerów, jak również narzucają antyżydowskie warunki wstępne na inwestowanie w tym kraju”.



Widzicie, moi ludzie zawsze byli syjonistami, ponieważ moi ludzie zawsze popierali wolność dla uciśnionych. Zdecydowanie więc nie macie prawa przywłaszczania sobie historii moich ludzi. Nie macie prawa powoływania się na walkę moich ludzi dla waszych podłych celów i nie macie prawa do udawania ofiar w naszym imieniu. Nie macie prawa do szkalowania dobrego imienia moich ludzi i wiązania waszej sprawy ze sprawą dra Kinga. Nasze dwie sprawy są ze sobą diametralnie sprzeczne.

Wasza sprawa jest antytezą wolności. Kosztowała życie setek tysięcy Arabów i Żydów. Rozdzieliła te dwa narody i wzbudziła między nimi wrogość. Doprowadziła do męczarni, udręki, śmierci i zniszczenia.

Oczywiście, nadal macie prawo używać frazesów propagując waszą sprawę. Macie pełne prawo skandować takie słowa jak „równość”, „sprawiedliwość” i „bojownicy o wolność”.

Możecie używać tych słów, jak długo chcecie. Nie sądzę jednak, byście wiedzieli, co one znaczą.


To the Students for Justice in Palestine, a Letter from an Angry Black Woman

Tablet, 28 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska (listyznaszegosadu.pl)
Obrazek
Chloé Valdary


Studentka na wydziale Stosunków Międzynarodowych University of New Orleans.

Pisze o sobie:

„Mam na imię Chloe i jestem chrześcijanką.
Odczuwałam uczucie przerażenia w minionym roku, grozę, której większość świata nie zauważa.
Rośnie czarna chmura niechęci do jednego z narodów.
W pokoju międzynarodowych stosunków od dawna jest słoń, którego nikt nie widzi”.

http://izrael.org.il/opinie/4332-list-o ... biety.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 31 lipca 2014, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Wyznanie palestyńskiej matki

Jej syn jest ciężko chory, jest leczony w izraelskim szpitalu przez izraelskich lekarzy, jest pod czułą opieką izraelskich pielęgniarek. Jej marzeniem jest, ...
youtube.com

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 31 lipca 2014, o 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Psalm 83 : Thousands ordered to Evacuate as Israeli Commando's raid Northern Gaza (Jul 13, 2014)
.


Ocalenie Jerozolimy i nawrócenie ludu

12
1 Wyrok. Słowo JAHWEH o Izraelu.
Wyrocznia JAHWEH, który rozpostarł niebiosa i założył fundamenty ziemi, i ducha tchnął we wnętrze człowieka.

2 Oto uczynię Jeruzalem upajającą czarą1 dla wszystkich postronnych narodów. Na Judę również ześlę doświadczenie w czasie oblężenia Jeruzalem.
3 W owym dniu uczynię Jeruzalem ciężkim głazem2 dla wszystkich ludów. Każdy, kto go spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się zgromadzą przeciw niemu.
..

Sof2/2-7
3 Szukajcie JAHWEHa, wszyscy pokorni ziemi,
którzy pełnicie Jego nakazy;
szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory,
może się ukryjecie w dzień gniewu JAHWEH.

4 Bo Gaza będzie opuszczona,
Aszkelon zaś w pustynię się obróci,
Aszdod w południe wypędzą
i Ekron będzie zburzony3.

5 Biada zamieszkującym wybrzeże morskie -
narodowi Kreteńczyków!
Słowo JAHWEH przeciwko wam; Kanaanie, ziemio filistyńska:
«Zniszczę cię przez brak mieszkańców».

6 I będzie wybrzeże morskie pastwiskiem -
legowiskiem pasterzy i [miejscem] na zagrody dla trzód.
7 Będzie także pas morski dla reszty z domu Judy:
tam będą oni paśli4 swe stada,
w domach Aszkelonu będą się wieczorem wylegiwali,
bo nawiedzi ich JAHWEH, Bóg ich,
i odmieni ich los.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 14 sierpnia 2014, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389
Muzułmanin poparł Izrael, ryzykując życie (WIDEO)

Mohammed Zoabi poparł Izrael Mohammed Zoabi poparł Izrael

Nagrywając ten filmik, Mohammed Zoabi zaryzykował swoje życie. Poparł Izrael.

W nagraniu 17-latek występuje z izraelską flagą w tle. Zoabi podkreśla, że choć jest Arabem, to jest także Izraelczykiem. Swoją ojczyznę nazywa "nadzieją dla demokracji na Bliskim Wschodzie" i "niebem pośrodku piekła". Jego zdaniem, choć Izrael nie jest doskonały, to jest "bardzo bliski doskonałości".

Po proizraelskich wypowiedziach Zoabiego w jego stronę popłynęły pogróżki, także ze strony jego krewnych. W związku z tym izraelska policja aresztowała trzy osoby.

Nastolatek opublikował filmik jeszcze w czerwcu. Od tamtej pory pojawiły się również inne głosy izraelskich Arabów, którzy nie chcą być zmuszeni do wyboru pomiędzy swoimi arabskimi i izraelskimi przyjaciółmi.

"Moje łzy wybierają stronę pokoju. Jesteśmy zmęczeni zabójstwami. Zmęczeni tym, że musimy biec do schronów za każdym razem, gdy słyszymy syreny... Nie sądźcie, módlcie się. Módlcie się, by to się skończyło" - napisał 23 lipca na swoim blogu Bissan Salman - izraelski Arab z Ramli.

Jak wiadomo, obecnie bojownicy z palestyńskiego ugrupowania Hamas ostrzeliwują Izrael dziesiątkami rakiet. W opowiedzi Izrael dokonuje nalotów na Strefę Gazy.

Poniżej wspomniane wideo Mohammeda Zoabiego.

http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-s ... ideo.html#

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KONFLIKT Israel kontra palestyna i reszta świata
 Post Napisane: 28 sierpnia 2014, o 16:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18389

Oto prawdziwy cel Hamasu!
Posłuchaj uważnie!


Obrazek

Rzecznik Hamasu Abu Zuhri publicznie wyjaśnia, że celem Hamasu nie jest ani zniesienie blokady, ani otwarcie przejść granicznych. Celem Hamasu jest zdobycie Jerozolimy i oczyszczenie ziemi Izraela z Żydów

Materiał filmowy z napisami w języku polskim - wystarczy włączyć je w funkcji 'Subtitles/CC'.

Philo/http://izrael.org.il
27.08.2014, 13:45
Jaki jest cel Hamasu?


Opublikowany 25 sie 2014

Rzecznik Hamasu Abu Zuhri publicznie wyjaśnia, że celem Hamasu nie jest ani zniesienie blokady, ani otwarcie przejść granicznych, celem Hamasu jest zdobycie Jerozolimy i oczyszczenie ziemi Izraela z Żydów.
(Więcej filmów i tekstów na podobne tematy znajdziesz na stronie http://www.listyznaszegosadu.pl/)
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 sierpnia 2014, o 16:57 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » Izrael, Izrael


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL