Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » SZEMA ISRAEL - SŁUCHAJ ISRAELU




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czasy Abrahama
 Post Napisane: 25 grudnia 2012, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Gdyby traktować każdą krytykę Izraelitów jako antysemityzm - jak to się w chwili obecnej uważa,
Bóg był i jest jaskrawym antysemitą - Słowo Boże jest pełnym tego potwierdzeniem.
Do takich absurdalnych wniosków można łatwo dojść stosując dzisiejszy nonsensowny język zakłamanego świata polityki, czyli szatańskiej propagandy.

Ponieważ Bóg w swoim Słowie, Biblii nie jest zachwycony postępowaniem synów Izraela, dzisiejsi promotorzy Izraela, jako "Narodu Wybranego" przez Boga chcą za wszelką cenę zapobiec temu, abyś poznał rzeczywistą opinię Boga o Izraelu.

Jest to kolejna przyczyna zniechęcenia nas do czytania Biblii.

Wróćmy jednak do czasów Abrahama.

Księga Rodzaju 17:1 A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt dziewięć lat, ukazał mu się YHVH i rzekł do niego: «Jam jest Bóg Wszechmogący.
Służ Mi i bądź nieskazitelny,

2 chcę bowiem zawrzeć moje przymierze pomiędzy Mną a tobą i dać ci niezmiernie liczne potomstwo».

Bóg jednak postawił warunek!

9 Potem Bóg rzekł do Abrahama: «Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną » .

Obietnica była więc dana [size=150]pod warunkiem zachowywania przymierza - nie tylko przez Abrahama ale także przez wszystkie jego pokolenia.

Zanim Mojżesz wyprowadził Izraelitów z niewoli egipskiej, sam miał on do czynienia z charakterem Izraela, znanym z biblijnego określenia jako lud twardego karku.
Tak określił Izraela sam Stwórca.

Zanim Mojżesz został powołany na przywódcę Izraelitów, stanął on w obronie bitego Hebrajczyka i zabił katującego go Egipcjanina.

Na drugi dzień Mojżesz został zrugany przez dwóch innych Hebrajczyków, którzy najwidoczniej zgłosili owo zabójstwo do faraona.
Mojżesz z obawy o własne życie został zmuszony do ucieczki do ziemi Midianitów.
( Wyjścia 2:11-15.)

Natychmiast po cudownym wyprowadzeniu z Egiptu, podczas którego Izraelici byli naocznymi świadkami 10 plag Bożych, rozpoczęli oni nieustanny ciąg narzekań i utyskiwań, które oczywiście Bogu się nie podobały.

Wyjścia 14:(10) A gdy faraon się zbliżył, synowie izraelscy podnieśli oczy swoje i ujrzeli, że Egipcjanie ciągną za nimi, i zlękli się bardzo.
Wołali tedy synowie izraelscy do Pana,

(11) a do Mojżesza rzekli: Czy dlatego, że w Egipcie nie było grobów, wyciągnąłeś nas, abyśmy pomarli na pustyni?
Cóżeś nam to uczynił, wyprowadzając nas z Egiptu?


(12) Czy nie powiedzieliśmy ci tego już w Egipcie, mówiąc: Zostaw nas w spokoju, będziemy służyli Egipcjanom, gdyż lepiej nam służyć Egipcjanom, niż umierać na pustyni.

Brak wiary w zademonstrowaną nadzwyczaj wyraźnie niezwykłą moc Boga był co najmniej uwłaczający Stwórcy.
Oczywiście Bóg zadbał o bezpieczeństwo Izraelitów i pod wodzą Mojżesza przeszli oni suchą nogą na drugi brzeg Morza Czerwonego a podążająca ich śladem armia egipska z faraonem na czele, została na oczach Izraela zatopiona.


Na górze Synaj Bóg powtórzył podobne obietnice Mojżeszowi.
Pan zaoferował "Przymierze".

(Wyjścia 19:5;)

5 Teraz jeśli pilnie słuchać będziecie głosu mego i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów, gdyż do Mnie należy cała ziemia.

Na Górze Synaj Bóg podał Mojżeszowi dokładnie to samo Przymierze i podał takie same warunki.
Pokolenia Izraela musiały także przestrzegać tego Przymierza.


Powtórzonego Prawa 28:1
Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu YHVH, Boga swego , wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi.

2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu YHVH ,Boga swego.

3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu.

4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego.

5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża.
6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście.
7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie.
Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.

8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz.
On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje YHVH, Bóg twój.

9 YHVH uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia YHVH, Boga swego, i chodził Jego drogami.

10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię YHVH zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały.

11 Napełni cię YHVH w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie.

12 YHVH otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk.
Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki.

13 YHVH umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń YHVH Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać.

14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.

Widać wyraźnie, przymierze Izraela z Bogiem miało jeden zasadniczy warunek - posłuszeństwo wobec Jego przykazań i wierność w wielbieniu.
Nagroda za posłuszeństwo była bardzo wysoka, ale kara za złamanie owego przymierza była bardzo sroga.

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 grudnia 2012, o 16:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » SZEMA ISRAEL - SŁUCHAJ ISRAELU


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL