Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » SZEMA ISRAEL - SŁUCHAJ ISRAELU




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PAN JEZUS PRAWDZIWYM IZRAELEM
 Post Napisane: 27 grudnia 2012, o 17:59 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1495

PAN JEZUS prawdziwym IZRAELEM
No to może pewne rzeczy napiszę jednak już dziś.

Chcę napisać o drugim przyjściu Pana Jezusa w kontekście chrześcijan z pogan jak i powrotu Izraela do łask.

Biblia mówi o końcu czasu pogan. Możemy się zastanawiać, co się pod tym kryje i co przez to rozumieć.
Przytoczony przeze mnie fragment z Rz.11:25 mówi ,że gdy poganie w pełni wejdą, zostanie odwrócona od Izraela zatwardziałość.
Łuk 21: 24 wspomina o zakończeniu się czasu pogan.

Jezus powiedział w Mat 24:15
"I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec"

Zadajmy sobie pytanie proste, czy rzeczywiscie ta ewangelia już została wszystkim narodom - poganom ogłoszona ?
Niewątpliwie tak, w kazdym razie jeśli nie, to i tak wypełnienie tego wielkimi krokami się zbliża.

Ten werset z ew. Mateusza, to znak bliskiego przyjscia Pana. Ja jednak chcę zwrócić uwagę na zestawienie tych podanych wersetów.

Gdy ewangelia już poganom zostanie ogłoszona i oni w pełni wejdą, to skończą sie czasy narodów.
Oblubienica Chrystusa przygotowana bedzie gotowa na wesele. I zostanie przez Pana porwana na spotkanie z Nim.
Dopiero wtedy do łask wróci Izrael i Pan znowu go sobie obierze, jak dawniej , bo :

"otrzymało z ręki Pana podwójną karę za wszystkie swoje grzechy"(Iz 40:1,2)

Werset 3. z tego rozdz. Izajasza mówi:

"Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla Boga naszego!"

A słowa te spełniły się na Janie Chrzcicielu za pierwszego przyjścia Pana.

Przyjrzyjmy się jednak dokładnie ich spełnieniu.

Mat.17:10-13

"I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?
A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi. Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go,
ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich. Wtedy zrozumieli uczniowie, że mówił do nich o Janie Chrzcicielu."

Jezus mówi dość dziwne słowa, że rzeczywiście Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi, ale że Eliasz też już przyszedł w postaci Jana
Chrzciciela.

Te słowa Jezusa są jednoznaczną wskazówką, że tak jak Jezus przyjdzie dwa razy tak samo Eliasz.

Gdy zobaczymy na kontekst 40. rozdz. Iz. to widzimy, co zwiastuje ten głos Eliasza:

-że dopełniła się niewola Izraela

-że odpuszczona jest jego wina

-że otrzymał już karę za swe grzechy

-że objawi się chwała Pańska i ujrzy to wszelkie ciało pospołu.

-że Pan przychodzi w mocy i Jego ramie włada


Do kogo miał przyjść Eliasz? Do Żydów.

Za pierwszym razem przyszedł do Żydów, a jego rola to przygotowanie ich na przyjście ich Mesjasza.

Do kogo ma przyjść za drugim razem? Też do Żydów

Mal.3:23

"Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana,"

Kontekst tego wersetu wskazuje, że chodzi tu o Żydów przed drugim przyjsciem Pana.


Chcę teraz zwrócić uwagę na księgę Zachariasza.

Eliasz ma zwrócić serca Żydów do Pana przed Jego przyjściem.

4.rozdz. mówi o dwóch drzewach oliwnych, które są dwoma pomazańcami. Obj 11. rozdz. mówi o dwóch świadkach,ktorzy przez
1260 dni będą składać swe świadectwo.
Gdzie i komu będą składać to świadectwo i w jakim czasie?
Czy ten 11. rozdz. Objawienia należy rozumieć dosłownie czy przenośnie?

Czy tyczy on sie Żydów czy chrześcijan z pogan?

Zwróćmy uwagę na ksiegę Zachariasza i popatrzmy na to , co ona mówi o fałszywych prorokach.

10:3
"3Przeciwko pasterzom zwraca się mój gniew, kozły ukarzę, gdyż Pan Zastępów ujmie się za swoją trzodą, za domem Judy,
i uczyni z nich wspaniałego rumaka bojowego."

Cały rozdz.11
13:1-6.

Dlaczego tam w kontekście zbliżającego się przyjscia Pana tak dużo jest o fałszywych prorokach?

Bo to oni , jako nieuzyteczni pasterze pasli cały czas Izrael i odstręczali ten naród od ich Mesjasza.

Ale Pan mówi, że ujmie się za swą trzodą, za domem Judy, bo da im prawdziwego pasterza - Eliasza, który zwróci ich serca
do ich Mesjasza.

Mich. 7:15 mówi
"Daj nam oglądać cuda jak w dniach, gdy wychodziłeś z ziemi egipskiej!

Obj. 11 rozdz. mówi, że narodowi izraelskiemu znowu będzie dane takie cuda ogladać.

Zach 13:3,4,5 mówi

" A gdy wystąpi jeszcze ktoś jako prorok, wtedy jego ojciec i matka, własni jego rodzice, powiedzą do niego: Nie będziesz żył,
gdyż mówiłeś kłamstwo w imieniu Pana. Jego ojciec i jego matka, własni jego rodzice, przebiją go, gdy wystąpi jako prorok.
I stanie się w owym dniu, że fałszywi prorocy okryją się hańbą, każdy z powodu swego widzenia, gdy wystąpi jako prorok.
I nie będą się przeoblekać we włosiennicę, aby mamić. Każdy będzie mówił: Nie jestem prorokiem, jestem rolnikiem, rolnictwo jest moim zajęciem od młodości."

Gdy objawi się Eliasz narodowi izraelskiemu z Bożą mocą, nie ostaną się już fałszywi prorocy i nauczyciele - bo jawnym się dla wszystkich stanie, że
zwiedli oni lud izraelski .

Ale temu ludowi dopiero teraz zostaną oczy otworzone, że Mesjasz już do nich raz przyszedł, jednak oni go wtedy przebodli.
Bedą nad tym rozpaczać i lamentować i nawrócą się do tego Mesjasza, którego przebodli wcześniej.

A Pan mówi o tym ludzie w tym czasie (Zach 10: 3 -12)

"gdyż Pan Zastępów ujmie się za swoją trzodą, za domem Judy, i uczyni z nich wspaniałego rumaka bojowego.
Z niego wywodzi się kamień węgielny, z niego palik namiotu, z niego łuk bojowy, z niego pospołu wszyscy mocarze.
I będą wszyscy jak bohaterzy, którzy w bitwie depczą wroga jak błoto uliczne, walcząc tak, że wstydem okrywają jeźdźców, gdyż Pan jest z nimi.
I wzmocnię dom Judy, i wybawię dom Józefa. Sprowadzę ich z powrotem, gdyż lituję się nad nimi. I będą takimi, jak gdybym ich nie odrzucił,
ponieważ Ja jestem Panem, ich Bogiem, i wysłucham ich. Efraim stanie się podobny do bohatera, a ich serce radować się będzie jakby od wina.
Ich synowie zobaczą to i będą się radować, ich serce będzie się weselić w Panu. Zaświstam na nich i zgromadzę ich, gdyż ich odkupię;
i będą tak liczni jak niegdyś. Chociaż ich rozproszyłem pośród ludów, jednak będą pamiętali o mnie w dalekich krajach, odchowają swoje dzieci i wrócą.
Sprowadzę ich z powrotem z ziemi egipskiej i zgromadzę ich z Asyrii. Sprowadzę ich do ziemi Gilead i do Libanu, lecz nie starczy dla nich miejsca.
Gdy będą przechodzili przez niebezpieczne morze, On w morzu rozbije fale, i wyschną wszystkie głębie Nilu. Upokorzona też będzie pycha Asyrii,
a berło władcy Egiptu zniknie. I wzmocnię ich w Panu, i będą postępowali w jego imieniu - mówi Pan.

I nie ma tu mowy o Izraelu "duchowym".

Oblubienicy Chrystusa z pogan to nie dotyczy, bo ona została już wcześniej porwana, a czasy pogan się skończyły.

Zach.8 :20 -23 mówi :

"Tak mówi Pan Zastępów: Jeszcze będzie tak, że przyjdą ludy i mieszkańcy wielu miast. Mieszkańcy jednego miasta pójdą do drugiego, mówiąc:
Nuże, pójdźmy przebłagać oblicze Pana i szukać Pana Zastępów! Ja także pójdę! I przyjdzie wiele ludów i potężnych narodów, aby szukać Pana Zastępów w Jeruzalemie
i przebłagać oblicze Pana. Tak mówi Pan Zastępów: Stanie się w owych dniach, że dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów odważy się i uchwyci się
rąbka szaty jednego Judejczyka, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg."

Wiele osób ten fragment tłumaczy przenośnie, ale mówi on o tym, że błogosławieństwo dla pogan znów będzie się przez Żydów odbywać.
Ich przyjęcie z powrotem i powrót do łask i ich pełnia będzie dla świata błogosławieństwem.



No i teraz w końcu o tej oblubienicy Chrystusa z pogan.



Może dla wielu bedzie to nowość, co teraz napiszę i tajemnica - jesli tak to weźcie sobie ją głęboko do serca, bo drogowskazem na czas końca jest.

Jezus o czasie końca i przyjściu po swój kościół mówił wiele razy, a podkreślał bardzo mocno jeden aspekt -

" czuwajcie i módlcie się"

Łuk21:36

"Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym"

Obj 3:10

"Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat,
by doświadczyć mieszkańców ziemi"


Jezus mówi wiele przypowieści w kontekście swego przyjścia np. o 10 pannach.
O tych , którzy nie byli gotowi na Jego przyjscie mówi np., że zostaną wrzuceni w ciemnosci zewnętrzne, gdzie bedzie płacz i zgrzytanie zębów,
i że ich los zrówna z obłudnikami.

Wiele osób utożsamia to z wyrokiem śmierci i potępieniem, ale zastanówmy się nad słowami z Łuk 12:45-47 :

"Jeśliby zaś ów sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, i zacząłby bić sługi i służebnice, jeść, pić i upijać się,
Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna, usunie go i wyznaczy mu los z niewiernymi.
Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego, a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów."

1Kor 3:15 mówi:

"Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień. "


Nagrodą dla chrześcijan za czuwanie i wierne trwanie przy Jezusie jest pochwycenie.

To pochwycenie oznacza, że ci ludzie, którzy będą godni tego zaszczytu - nigdy nie umrą.

To jest szczególne wyróżnienie, ale również to , że nad nimi już śmierć nie bedzie miała mocy i bedą należeć do tych
pierworodnych wybranych Chrystusa oraz to, że oszczędzona im zostanie próba, która przyjdzie na cały świat.

Tą próbą bedzie wielki ucisk.

Chrześcijanie, którzy nie byli przygotowani na przyjscie Pana otrzymają karę, taką, że zostaną wydani na pastwę antychrysta- co najprawdopodobniej
bedzie dla nich oznaczało śmierć. Jeśli się wtedy Chrystusa nie zaprą i znamienia antychrysta na swą rekę nie wezmą, to uratuja dusze swoje.

jednak ich zbawienie bedzie " jak przez ogień".

Ten lud święty, który ma być zniszczony przez bestię w wielkim ucisku, to ci chrześcijanie, którzy nie czuwali, jak ich Pan kazał.
Upamiętają się prawdziwie w wielkim ucisku dopiero i zrozumieją, że za nieposłuszeństwo spotyka ich ta kara.

W wielkim ucisku upamiętają się też inni, ale ich zbawienie też prawdopodobnie bedzie jak przez ogień - bo choć na całej ziemi ewangelia była
głoszona, to oni się tym nie zainteresowali i Boga nie szukali.


Wtedy właśnie, gdy oblubienica Chrystusa zostanie zabrana, Izrael wróci do Bożych łask i Pan przez ten Izrael będzie działał, bo czasy pogan dobiegły
końca. Pan ochroni Izrael i bedzie za niego walczył, a wszyscy poganie którzy się nie upamiętają, zostaną zniszczeni.



Listy do zborów z Objawienia są wezwaniem do kościoła -oblubienicy Chrystusa przed Jego przyjsciem, aby usunęła wszystkie rzeczy złe, które oddzielają
ją jwszcze od Pana i żeby była doskonała na dzień przyjścia Pana.
To jest Jego ostatnie ostrzeżenie dla oblubienicy - jeśli nie posłucha, to Pan wyznaczy jej los z niewierzącymi i wejdzie w wielki ucisk, gdzie odbierze
wiele batów a do zbawienia przez ogień bedzie musiała wchodzić - nie wejdzie już też w skład pierworodnych, którzy jak gwiazdy na niebie świecić mają.




To tyle.
Według mnie wszystko to, co napisałam jest zgodne z Biblią i pokazuje szeroki obraz, a nie wycinek.

Jeśli do kogoś bardziej dotarło wezwanie Jezusa o czuwaniu w czasach końca, to niech weźmie sobie te słowa mocno do serca,
aby i on uszedł przed tym, co ma przyjść na cały świat.

Stosunek do Izraela też ma tu olbrzymie znaczenie, bo choć obecny Izrael to jeszcze nie ten nawrócony do Pana i łatwo jest się nim gorszyć,
to jednak weźcie sobie to do serca, że już niedługo takiego Izraela nie bedziemy znać.
Pan go umiłował i w takim świetle na niego spójrzmy.

Pozdrawiam
Aga
>>>>>>>>>>

Chcę poruszyć kilka kwestii dotyczących Izraela, a zacznę od słynnego , trudnego fragmentu z Listu do Rzymian 11:25-32

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu,
gdy poganie w pełni wejdą, I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania,
są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże. Bo jak i wy byliście niegdyś nieposłuszni Bogu,
a teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich nieposłuszeństwa, Tak i oni teraz, gdy wy dostępujecie miłosierdzia, stali się nieposłuszni,
ażeby i oni teraz miłosierdzia dostąpili. Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby się nad wszystkimi zmiłować."

Gdy czytamy ten fragment prosto i dosłownie, to wyciągamy wnioski czarno na białym tam napisane, że Izrael,który teraz uległ zatwardziałości, kiedyś się nawróci.
Jak weźmiemy pod uwagę Twoją interpretację, to sytuacja się komplikuje, choć na "upartego" można by przyjąć , to co napisałeś.


Mam pytanie, na czym polega ta tajemnica w tym fragmencie objawiona przez Pawła. Czy na tym, że obecna zatwardziałość zostanie od Izraela odwrócona, czy na tym,
że poganie staną się dopełnieniem Izraela?
Że poganie otrzymają zbawienie już od dawna tajemnicą nie było.

To artykuł pokazujący szerokie spojrzenie na ten fragment z Listu do Rzymian. Mam nadzieję, że to,że napisał go ksiądz,nie będzie "kamieniem obrazy"

http://www.tygodnik.com.pl/numer/279505/witczyk.html

A tu artykuł inny o nawróceniu Izraela w czasach końca.

http://www.hatikvah.pl/index.php?option=...&Itemid=32



Zachariasza 12: 9-13 i 13:1

W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.

Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać,
jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.

W owym dniu będzie w Jeruzalemie wielkie narzekanie, jak narzekania o Hadad-Rimmon na równinie Megiddo.

Będzie narzekał kraj, każdy ród z osobna, ród Dawida osobno i jego kobiety osobno, ród domu Natana osobno i jego kobiety osobno;

Ród domu Lewiego osobno i jego kobiety osobno, ród Szimei osobno i jego kobiety osobno, wszystkie pozostałe rody i ich kobiety osobno.

W owym dniu dom Dawida i mieszkańcy Jeruzalemu będą mieli źródło otwarte dla oczyszczenia z grzechu i nieczystości.


Fragment ten występuje w kontekście ataku narodów na Jerozolimę, kiedy to Pan jej mieszkańców ochroni. Kontekst to drugie przyjście Mesjasza, kiedy
Żydzi Go przyjmą. Za pierwszym razem ulegli zatwardziałości i Go przebodli, wypełniając proroctwa tego dotyczące. Przy drugim przyjściu Mesjasz
jak przyjdzie odwróci bezbożność od Jakuba.

Biblia w Starym Testamencie w olbrzymiej ilości proroctw zapowiada powrót Izraela do Bożych łask.
Jeremiasza 33.rozdz.
Ozeasza 11.rozdz., 14. rozdz.
Ezechiela 16:60-63
I masa innych wersetów. Niektóre z nich naprawdę cieżko jest zinterpretować inaczej niż jako odnoszące się do Izraela cielesnego, choć
na upartego oczywiście można.

Za swe grzechy i odrzucenie Mesjasza Żydzi otrzymali olbrzymią karę, jakiej nie doświadczył żaden naród na świecie.
Mają swą Ścianę płaczu, a duża część ich narodowych pieśni, to lamentacje i modlitwa o Bożą łaskę, wręcz jakby duch błagania już był na nich
wylewany. Coraz bardziej też rozwija się ruch Żydów mesjańskich, którzy już Jezusa przyjęli.

Modlitwa - zmiłuj się

http://www.youtube.com/watch?v=8_O3PnKB32c

Psalm 137 - Jeśli zapomnę cię, Jeruzalem

http://www.youtube.com/watch?v=nBVmoyNW-OE


Artykuł o dwóch przyjściach Mesjasza i analiza życia Józefa jako prorocza zapowiedź tego, co dotyczyło przede wszystkim
pierwszego przyjścia Mesjasza.

http://messiahiscoming.pl/james-jacob-pr...przyjscia/


Artykuł o drugim przyjściu Mesjasza jako wyzwoliciela dla Izraela od jego wrogów

http://messiahiscoming.pl/sad-nad-muzulm...iblijnych/


Temat jest skomlikowany. Ja przychylam się to takiego poglądu, jaki przedstawiłam. Może kiedyś opiszę to szczegółowo w kontekście bliskiego przyjścia
Pana zwracając uwagę na pewne istotne szczegóły.

Aga

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 grudnia 2012, o 17:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » SZEMA ISRAEL - SŁUCHAJ ISRAELU


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL