Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szykuja sie na powitanie Mesjasza
 Post Napisane: 3 stycznia 2017, o 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226
Izrael Law Enforcement szykuje się do Welcome Mesjasza

Przez Adama Berkowitz Eliyahu 02 stycznia 2017, 12:30

Sędziowie i urzędnicy uczynisz cię we wszystkich bramach twoich, które Haszem, Bóg twój, da tobie, plemię przez pokolenia; albowiem oni ocenić i ludzi sprawiedliwie. " Księga Powtórzonego Prawa 16:18 (Izrael Biblii ™)

image: https://www.breakingisraelnews.com/wp-c ... -Yosef.jpg


Szef policji, Roni Alsheikh, Rabin Ściany Płaczu Szmuel Rabinowicz, Naczelny Rabin Izraela, Icchak Yosef, wziąć udział w zapalając świece chanukowe na dużym Menora ustawiony przy Ścianie Płaczu w Starym Mieście w Jerozolimie, w dniu 28 grudnia 2016 (fot Mendy Hechtman / Flash90)
Alsheikh Roni , izraelski komisarz policji, bo w zeszłym tygodniu ogłosił, że jego dział kadr ścigania przygotowuje się na nadejście Mesjasza w sposób naprawdę wyjątkowy ograniczeń.
WAS Alsheikh filmowane AT odbyła się uroczystość przy tym Chabad chasydów w jego dzielnicy z Givat Shmuel, a nie daleko od Tel Awiwu, w 19 cześć hebrajskiego miesiąca Kislev .

"My, policja, są bardzo zaangażowani w umacnianiu micwot (przykazań biblijnych) między człowiekiem a jego kolega," ogłosił Alsheikh na zgromadzeniu. "Gdy Mesjasz przyjdzie, każdy będzie chciał [podejście] go więc będzie bardzo tłoczno," przewidział komisarz. "To będzie czas, kiedy będziemy musieli być bardzo silny w przestrzeganiu naszych kolegów."

Opisując bardzo ważną rolę izraelscy policjanci będą grać po przybyciu Mesjasza, Alsheikh powiedział radosne chasydzi zebrane, "Nie tylko jesteśmy zajęci egzekwowania prawa, staramy się również do przyjęcia środków zapobiegawczych [dotyczących] jak wzmocnić wzajemną zapłatę za nasze towarzysz ".

19 Kislevie jest uważany Nowy Rok Hasidut wielu chasydzkich Żydów, upamiętniająca rabina Szneur Zalman uwalniania Ladów z więzienia w 1798 roku rabin Szneur Zalmana jest uważany przez wielu za pierwszy przywódca Chabad ruch, grupa poświęcona żydowskiej zasięg i dokręcając więź ludzkości jako nakazane przez Boga.

Alsheikh było przypisanie funkcji do policji , która jest obowiązkiem każdego, podanej jako przykazania biblijnego w Księdze Kapłańskiej.

Nie będziesz zemsty, nie ponosi żadnej urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego: Jestem Haszem. Kapłańska 19:18

Komunikat Komisarza i jej silny związek z ruchem Chabad i Hassidut został dobrze przyjęty przez biesiadników.

misja policji, aby skupić się na biblijnym wymogu "Miłujcie waszych kolegów 'jest rzeczywiście odpowiednim czasie. Święta w wysokosci Chanuki tego, który zakończył się w niedzielę, upamiętnia zwycięstwo The Machabeuszy nad Grekami ", a ich triumf nad zhellenizowanej (zasymilowanej) Żydów. W tym czasie Izrael był rozdarty konfliktem: było szerzący nienawiść między Żydami, do której rabini przypisują zniszczeniu Świątyni.

Nie ma wątpliwości, że szczęście i służąc Bogu przybliży nas" Alsheikh powiedział na zebraniu. "Wkrótce, jeśli Bóg pozwoli, będziemy potrzebować, aby rozpocząć przygotowania do operacji bezpieczeństwa niezbędnego po przybyciu Mesjasza."Read more at https://www.breakingisraelnews.com/8131 ... ZLIc8p7.99

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 stycznia 2017, o 16:06 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Szykuja sie na powitanie Mesjasza
 Post Napisane: 15 marca 2019, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14226
Rabbi: Mesjasz rozpoczął się w niedzielę, pojawi się w Purim i zakończy się wyborami izraelskimi
Autor: Adam Eliyahu Berkowitz 22 stycznia 2019, 14:40
„Rzeczywiście, mój Bóg nic nie czyni bez objawienia Swoich sług ,
swoim sługom Neviim”. Amos 3: 7 (The Israel Bible ™)
.Obrazek

Rabin Chaim Kanievsky, jeden z najwybitniejszych rabinów tego pokolenia, wydał szokujące oświadczenie, twierdząc, że Mesjasz będzie poprzedzał nadchodzące wybory izraelskie .
Kilku rabinów zauważyło, że pismo jest na ścianie i znaki, że proces prowadzący do Mesjasza już się rozpoczął… dla tych, którzy mają oczy, aby to zobaczyć.

Rabin Yekutiel Fish , ekspert w dziedzinie kabały (żydowski mistycyzm) dał w tym tygodniu lekcję, w której omówił, jak Mesjasz był bliski.
Rabbi Fish cytował rabina Chaima Kanievsky'ego , jednego z najwybitniejszych charedich (ultraortodoksyjnych) rabinów tego pokolenia, który zaczął przepowiadać nadejście Mesjasza zaledwie kilka lat temu.

„Jest napisane, że w dniach poprzedzających Mesjasza cadykowie (prawi ludzie) zaczną ogłaszać swoje przybycie, ale niektórzy ludzie, którzy nie przygotowali się na Jego przyjście, będą się śmiać z sprawiedliwych i uczonych”,
Rabbi Fish powiedział, ostrzegając, że zabronione jest szydzić ze sprawiedliwych.

ObrazekRabin Chaim Kanievsky, czołowy autorytet w społeczności żydowskiej Haredi, (Credit: Yaakov Naumi / Flash90

Fish podkreślił, że Kanievsky szczególnie nadaje się do zapowiadania przybycia Mesjasza. Rabin Kanievsky jest nie tylko jednym z najbardziej uczonych i prawych żyjących dziś Żydów, ale jest też inny przejaw jego związku z Mesjaszem (Mesjaszem). Pełne imię rabina Kanievsky'ego to Shmaryahu Yosef Chaim ben (syn) Miriam. Rabbi Fish zauważył, że pierwsze litery każdego z hebrajskich imion rabina Kanievsky'ego mogą zostać zmienione w celu przeliterowania „Moshiach”.

Rabbi Fish opowiedział historię, która właśnie jest opowiadana w kręgach charedich w Izraelu. Młody uczony Tory spoza Izraela był gospodarzem Szabatu kilka tygodni temu w domu wyznawcy rabina Kanievsky'ego.
Młody mężczyzna odwiedził Kanievsky'ego podczas szabatu.
Zapytał rabina, czy powinien ubiegać się o obywatelstwo izraelskie, aby zagłosować na partię charedim w izraelskich wyborach, które odbędą się 9 kwietnia.

„Nie ma takiej potrzeby” - odpowiedział rabin Kanievsky. „Mesjasz już tu będzie przed wyborami”.

Młody człowiek nie był pewien, czy słusznie usłyszał rabina, więc po odejściu z domu poprosił wnuka Kanievskiego, czcigodnego rabina, aby potwierdził odpowiedź.
Wnuk wszedł do komnaty rabina i zapytał ponownie:
„Czy młody mężczyzna powinien ubiegać się o obywatelstwo przed wyborami?”.

Rabin Kanievsky odpowiedział: „Już mu powiedziałem, że nie ma potrzeby.
Mesjasz będzie tu przed wyborami ”.


Rabin Fish podkreślił, że rabin Kanievsky musi wydawać takie oświadczenia.

„Ludzie muszą działać w praktyczny sposób, aby przygotować się na Mesjasza, a nie tylko mówić o tym”, powiedział Rabbi Fish Breaking Israel News .

„Rabin Kanievsky wzywa wszystkich religijnych Żydów i wszystkich Żydów w ogóle, aby się zjednoczyli, aby pokazać jedność, nie tylko dla wyborów izraelskich lub interesów narodowych.
Naszym ostatecznym celem jako narodu jest sprowadzenie Mesjasza, a my musimy być zjednoczeni, aby rzeczywiście się wzajemnie kochać, aby to zrobić ”.

Rabin Pinchas Winston , ekspert w dziedzinie żydowskich źródeł dotyczących Mesjasza, zwykle unika przepowiedni przyjścia Mesjasza w oparciu o dokładną datę, ale zauważa, że ​​takie oświadczenie uczonego i prawego Żyda o postawie rabina Kanievskiego musiało być powiązane z innym sposób.

„Powinniście wiedzieć, że Żydzi, którzy żyją w świadomości Mesjasza, traktują te przepowiednie poważnie” - powiedział Rabbi Winston w
„ Breaking Israel News” .
„Ludzie, którzy nie zostali odpowiednio przeszkoleni, aby to zobaczyć, nie widzą tego. Nie zobaczą tego nawet wtedy, gdy dzieje się to na naszych oczach. ”

Winston zauważył, że paradygmat tej zdolności widzenia Odkupienia był ukryty w historii Wyjścia z Egiptu.

„Mojżesz chodził przez 79 lat, a kiedy się objawił, wielu ludzi, Żydów i Egipcjan, było zaskoczonych”.


Winston zauważył, że wielu ludzi nie widzi początków Mesjasza, tak jak się faktycznie pojawiają, ponieważ nauczono ich, że odkupienie nigdy się nie wydarzyło.

„Współczesne państwo Izrael po raz drugi powraca do Izraela” - zauważył rabin Winston.
„W Jerozolimie były już dwie żydowskie świątynie.
Ludzie, którzy nie są wykształceni lub żyją w kontekście Mesjasza, nie odnoszą się do tego, więc nie widzą tego jako możliwości, nawet gdy to się dzieje ”.

Rabin Winston zastosował tę koncepcję do współczesnej historii.

„Holokaust nigdy się nie wydarzył, dopóki nie nastąpił”
- powiedział rabin Winston. „Więc Żydzi byli tym zaskoczeni, mimo że budowali się przez lata.
Dzisiaj ludzie dowiadują się o Holokauście, jakby nigdy więcej się nie wydarzyło, więc nawet po strzelaniu do synagogi w Pittsburghu i wyborze otwarcie antysemickich polityków, upierają się, że nie może się to powtórzyć ”.

„Bóg może mówić wprost do ciebie, mówiąc, że Mesjasz jest tuż przed tobą, ale jeśli nie chcesz słyszeć, nie będziesz” - wyjaśnił Winston.

Rabbi Fish zgodził się, podkreślając, że prorocze prognozy mogą się zmaterializować, pozostając niezauważone.
Osiem dni temu rabin Fish przewidział, że księżycowe zaćmienie księżyca, które w niedzielę przeszło przez kontynentalne Stany Zjednoczone, będzie znaczącym omenem, tym bardziej, że zbiegło się to z żydowskim świętem Tu B'Shevat.

W rzeczywistości bezprecedensowy nalot światła dziennego przez izraelskie siły powietrzne na irańskie cele wojskowe w południowej Syrii w niedzielę doprowadził do nasilenia konfliktu. Irański generał oświadczył, że jego siły są gotowe „zniszczyć Izrael”, a izraelski minister wywiadu określił sytuację jako „otwartą konfrontację” z Iranem.


„Prawdą jest, że rabin Kanievsky mówił, że Mosziasz jest bliski od kilku lat, ale to nie jest tak długo, kiedy mówimy o Mesjaszu” - powiedział Rabbi Fish.
„Za każdym razem rabin Kanievsky mówi różnymi słowami, opisując inny aspekt procesu” - dodał.

„Mesjasz jest już aktywny na świecie, ale nie wszyscy chcą to zobaczyć” - powiedziała Fish. „Niektórzy ludzie nie chcą tego zobaczyć, niezależnie od przedstawionego dowodu. Jeśli dojdzie do konfliktu z Syrią, stanie się jasne, że proces Mesjasza rozpoczął się na Tu B'Shevat. ”

Rabin Fish podkreślił, że nadchodzące wybory w Izraelu są wynikiem politycznego podziału, który może okazać się nie do pogodzenia.

„To może być koniec rządu izraelskiego, jaki znamy” - powiedział Fish. „Konflikt dotyczy prawa dotyczącego projektu.
Sąd Najwyższy dał im trzy miesiące na rozwiązanie tego problemu.
Po tym nikt nie wie, co się stanie.''

„Jedynym rozwiązaniem jest jedność”, utrzymywał.
„Nie pojawienie się jedności dla celów politycznych, ale szczera i głęboka jedność narodu żydowskiego.
Ostatni raz, kiedy staliśmy razem jako naród, był w czasach Świątyni.
Jeśli ten kryzys polityczny lub kryzys militarny doprowadzą nas do siebie, rezultatem może być Mesjasz ”.”

Obrazek

Rabbi Matityahu Glazerson (zrzut ekranu)
.
Wypowiedź rabina Kanievsky'ego była również omawiana w niedawnym filmie przez rabina Matityahu Glazersona , eksperta w dziedzinie kodów Tory .
Korzystając z programu Tory, który szuka równomiernych sekwencji liter w Biblii, rabin Glazerson poszukiwał odpowiednich wyrażeń dotyczących ogłoszenia Kanievsky'ego. Zauważył, że termin „יבוא משיח” (przyjdzie Mesjasz) pojawia się raz w Księdze Kapłańskiej 23 obok liter „תשעט” oznaczających obecny rok hebrajski, 5779.

Rabin zauważył również, że w tabeli znajduje się słowo „מפורים” (z Purim).
Święto Purim przypada na 21 marca tego roku,
trzy i pół tygodnia przed wyborami w Izraelu.

W tabeli znajduje się również słowo „תשובה” (pokuta) i אמונה (wiara).

„Tuszu i wiara są tym, co przynosi Mesjasza”
- powiedział rabin Glazerson.
„Nawet w czasach, które nadają się na przyjście Mesjasza, bez tshuvy, nie może być Mesjasza.
A wiara jest tym, co prowadzi do odkupienia Izraela ”.


https://www.breakingisraelnews.com/1206 ... 1i31_GDnlI

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 marca 2019, o 11:07 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL