Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza

Autor Wiadomość
 Tytuł: 14 Maja 1948 roku - Izrael powrócił na własne ziemie i
 Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 15:52 

Anna Bergander
Słowo Boga jest żywe

14 Maja 1948 roku - Izrael powrócił na własne ziemie i został uznany przez ONZ jako Naród - Drzewo Figowe wypuściło pączki – rozpoczęła się WIOSNA dla POKOLENIA, które nie przeminie, dopóki proroctwa o dniach ostatnich nie spełnia się.

w Maju 2021 r. - Pokolenie zamieszkujące Izrael będzie miało 73 lata

(Mt 1:17) Tak więc w całości od Abrahama do Dawida jest 14 pokoleń; od Dawida do przesiedlenia babilońskiego 14 pokoleń; od przesiedlenia babilońskiego do Chrystusa 14 pokoleń.
Abraham urodził się w 2123 r. BC
Dawid został królem całego Izraela ok 1008 BC
Przesiedlenie Babilońskie (wikipedia) – 586 BC
Powrót z babilonu (wikipedia) – 538 BC
Od Abrahama do Dawida: 2123-1008=1115 lat / 14 pokoleń; 1 pokolenie=79,6 lat
Od Dawida do Babilonu: 1008-586=422 lat / 14 pokoleń; 1 pokolenie=30,1 lat
Od Babilonu do Chrystusa: 538+4=542 lat / 14 pokoleń; 1 pokolenie=38,7 lat
(ja nie rozumiem dlaczego 1 pokolenie może mieć inna ilość lat, ale może ktoś z was to rozumie i jest w stanie wytłumaczyć?)

(Łuk 21:29)- I powiedział im przypowieść: «Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. 30 Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato.
31 Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże.

32 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. 33 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.

Zadziwia nas jeden z cudów Pana Jezusa, który przeklinając drzewo figowe powoduje jego uschnięcie.
Jest to chyba jedyny cud, w którym Pan Jezus używa swojej mocy, aby coś zniszczyć, unicestwić. Jest to również jedyny cud, który nie przyniósł nikomu żadnego pożytku.
Aby zrozumieć - należy cud ten rozpatrywać w kontekście przypowieści Jezusa Pana o nieurodzajnym drzewie figowym.

(Łuk 13:6-9) "Człowiek niektóry miał figowe drzewo wsadzone na winnicy swojej, a przyszedłszy szukał na nim owocu, ale nie znalazł.

Tedy rzekł do winiarza: Oto po trzy lata przychodzę, szukając owocu na tym drzewie figowym, ale nie znajduję.
Wytnijże je; bo przeczże tę ziemię próżno zastępuje? Ale on odpowiadając rzekł mu: Panie! zaniechaj go jeszcze i na ten rok, aż je okopię i obłożę gnojem; owa snać przyniesie owoc, a jeśli nie, potem je wytniesz"

Przypowieść ta poprzedzona była słowami: "Jeśli pokutować nie będziecie, wszyscy także poginiecie".
Właściciel winnicy to Bóg Izraela (Iz 5:7).
Winiarzem natomiast jest Mesjasz, który po trzech latach swej misji jeszcze raz poprzez okopywanie i okładanie gnojem chce, aby naród ten zaczął przynosić owoce Bogu.
W chwili wypowiadania tej przypowieści los tego narodu nie był jeszcze przesądzony.
Przed Jezusem Panem było jeszcze pół roku prac pielęgnacyjnych.

Wydaje się, że przeklęcie figowego drzewa jest jakby dokończeniem tej przypowieści bez zakończenia.
Po triumfalnym wjeździe do Jerozolimy zbliża się koniec misji Jezusa Pana.
Wracając z Betanii - Jezus podchodzi do figowego drzewa i szuka na nim owoców. Gdy ich nie znajduje, wydaje wyrok na figę:

(Mat 21:19) "Niechaj się więcej owoc z ciebie nie rodzi na wieki"
Niektórzy tłumaczą to wydarzenie literalnie, jako przeklęcie zwykłego drzewa nie przynoszącego owocu.
Jednak takiemu wytłumaczeniu przeczy notatka autora Ewangelii Marka, który podkreśla, że wówczas nie był czas na figi (Mar 11:13).

Zarówno Jezus jak i uczniowie zdawali sobie sprawę, że o tej porze, wczesną wiosną nie mogło być fig na drzewie figowym. Lekcja nasuwała się sama.

Szukanie owocu miało znaczenie symboliczne, było żywą przypowieścią, którą tak często posługiwali się prorocy.
Jezus chciał dokończyć opowiedzianą wcześniej historię nieurodzajnego drzewa figowego.
Gdy trzy i pół roku pielęgnacji dobiegło końca chciał pokazać, że symboliczne drzewo figowe nie przyniosło owocu. Los drzewa został przesądzony.
Nazajutrz uschło
Drzewo figowe nieprzypadkowo zostało tutaj użyte jako symbol Izraela.
Figę uosabiali z narodem izraelskim już prorocy Starego Testamentu.
Ozeasz pisze:
"Znalazłem Izraela jako jagody winne na puszczy, widziałem ojców waszych jako pierwszy owoc figowy na początku ich" (Oz 9:10).
Jeremiasz otrzymuje widzenie dwóch koszy fig, które przedstawiają Izraela:

(Jer 24:5). "Jak na te wyborne figi, tak patrzę życzliwie na mieszkańców Judy uprowadzonych w niewolę, których wysłałem z tego miejsca do ziemi Chaldejczyków - dla ich dobra. "

Szybko spełniła się przepowiednia Chrystusa o uschnięciu symbolicznego figowego drzewa.

W roku 70 n.e. zostaje zburzona świątynia. Nie ma już miejsca, na którym można składać ofiary; kończy się możliwość służenia Bogu zgodnie z przepisami Zakonu.
Jerozolima legła w gruzach, a cały naród został wygnany ze swej ziemi i rozproszony po całym świecie. Nie jest to jednak koniec historii figowego drzewa.
Chrystus mówiąc uczniom o czasie przyjścia swego Królestwa, znowu ich uwagę kieruje na to właśnie drzewo.

(Mat 24:32) A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo!
Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam:
Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.

35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.
Podobieństwo to było wypowiedziane tego samego dnia, w którym została przeklęta nieurodzajna figa.
Dlatego też trudno przypuszczać, aby Chrystus przypadkowo kazał uczniom obserwować znaki mające się dziać na tym właśnie drzewie.

Te dwa wydarzenia łączą się w jedną całość.
Skutkiem odrzucenia przez Żydów Mesjasza, podczas jego pierwszego przyjścia, było odejście od nich łaski Bożej, co pokazywało uschnięte figowe drzewo.

Natomiast odmładzanie się gałęzi i wypuszczanie liści pokazuje powrót łaski do tego narodu w czasie ustanawiania Królestwa podczas drugiego przyjścia Chrystusa. Patrzmy więc uważnie na to symboliczne figowe drzewo.

14 Maja 1948 roku - rozpoczął się czas Wiosny dla POKOLENIA które nie przeminie dopóki proroctwa o dniach ostatnich nie spełnia się.

(1 Kor 10:10) „Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez DOKONUJĄCEGO ZAGŁADY.
A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało KU POUCZENIU NAS, KTÓRYCH DOSIĘGA KRES CZASÓW.

Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł.
Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi.
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać.

.......
dyskusja z fb uznałam za ciekawą

Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!

.

Tytuł:
 Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 15:52 

Tytuł: Re: 14 Maja 1948 roku - Izrael powrócił na własne ziemie i
 Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 16:00 

An Lasek
cześć rabinów mówi ,że to jest diabelskie państwo..
.
Antonina Sabra
An Lasek
może tak być bo to co tam się dzieje to Sodoma i Amora w przenosni
LGBT światową stolicą tel Aviv dlatego czeka ich wielki ucisk
.

Antonina Sabra
Anna głoszę o tym od lat że 1948r spełniło się co Jahszua powiedział o Drzewie
Gdy ujrzycie że uschniete Drzewo wypuści gałązkę...
Uschniete kości zebrano obleczono skóra teraz Duch do nich powróci.
Narody w ogole o tym nie mają pojecia są pyszni jakakby stali się jedynymi ale Israel jest Synem
nie umiem tak obliczać jak ty ale zobaczyłam, że 1948 ma w sobie Czas
Dwa Czasy
Pół Czasu
.
Anna Bergander
Antonina Sabra
Kurcze, Antonia – coś w tym jest i aż się boję mówic ale mnie tez przyszło na myśl że tu chodzi o czas, czasy i połowa czasu.
Tylko jak to zrozumiec?
Nie wiem, ale dziękuję że o tym napisałaś bo dodałaś mi otuchy a już myślałam że jestem nienormalna. Dzięki
.
An Lasek
co to za drzewo ,ten dzisiejszy Izrael?
o takim drzewie mówił?
gdzie ,pan Jezus mówił o odbudowie państwa żydowskiego?
że ,będzie i że to miałoby być znakiem?
.
Antonina Sabra
Anna Bergander
ja też byłam zaskoczona i nie wiedziałam komu mówić a kiedy mówiłam to reakcja była co brałaś
Niestety żyjemy poza Czasem ino Łaska

Anna Bergander
Antonina Sabra
Kurcze, Antonia – coś w tym jest i aż się boję mówic ale mnie tez przyszło na myśl że tu chodzi o czas, czasy i połowa czasu.
Tylko jak to zrozumiec?
Nie wiem, ale dziękuję że o tym napisałaś bo dodałaś mi otuchy a już myślałam że jestem nienormalna. Dzięki
.
An Lasek
co to za drzewo ,ten dzisiejszy Izrael?
o takim drzewie mówił?
gdzie ,pan Jezus mówił o odbudowie państwa żydowskiego?
że ,będzie i że to miałoby być znakiem?

.
Antonina Sabra
An Lasek
cigla się dziwie jak wy czytacie biblie ot po lebkach jak zmusu myślicie że to co wiecie powali drugiego bo wiecie że on nawet tyle nie przeczytal❓
Ja nie oto prosilam czytałam i do znudzenia zadawalam pytania Duchowi Świętemu i ludziom i smutno mi że im niezalezy
.
An Lasek
ja nie wiem co ty odkryłaś.
ja wiem ,że pan Jezus nigdzie nie mówił, że odbuduje państwo Izrael .takie pomysły mają właśnie czytelnicy Biblii ,widzą w Biblii coś czego nie ma .
ciągle im to powtarzam ,ale oni dalej widzą coś czego nie ma.
Antonina Sabra
An Lasek
jak ty czytasz że nie widzisz? Powiedział że Uschniete Drzewo wypuści zielona gałązkę ujrzy to Ostatnie pokolenie
Może ci się nie podobać ale uschle kości zebrały się w jedno i oblekly w skórę
.

An Lasek
gdzie ,powiedział o uschniętym drzewie...
?
i co jest tym drzewem?
i co tu do rzeczy mają słuche kości...?
Antonina Sabra
An Lasek
Suche kości SUCHE

· Odpowiedz
· 22 godz.

An Lasek
to są twoje pomysły ,twoje interpretacje. słuche kości przedstawione prorokowi mówią o zmartwychwstaniu, a zmartwychwstanie tyczy wszystkich.
a nie tylko Izraela.
.
Antonina Sabra
An Lasek
ty nawet nie wiesz co Jahszua powiedział co ty tu robisz pierw Biblię przeczytaj chłopie wstydz sie
.
Antonina Sabra
An Lasek
wstydz się masz uszy nieobrzezane

Antonina Sabra
An Lasek
my Israela nie wyprzedzimy musimy czekać
.
An Lasek
pan Jezus wszystko powiedział, ale nic nie powiedział o drzewie jako Izraelu.
gdzie to niby wy czytałaś? gdzie to jest zapisane? w twojej wyobraźni, bo w Biblii tego nie ma... ty masz uszy obrzezane ciekawe przez kogo.
wykłócać się potrafisz,ale cytatu przytoczyć już nie potrafisz.
wstydź się ty tej twojej wody sodowej co ci w głowie chlupie . martw się o siebie co ty tu robisz...
zwodzicielko.
.
Antonina Sabra
An Lasek
mam ci cytat podawać ❓ mam cie karmić mamki potrzebujesz❓ biblie na stół i czytaj wcześniej popros o namaszczenie oczu obrzezanie serca i uszu
.
An Lasek
sama sobie poproś, bo ja nic z tego co tutaj dzisiaj powiedziałaś w Biblii nie znajduje.
ty masz tą Biblię na stole czytasz już 100 lat ,a i tak byle jak rozumiesz ,bo nic z tego co tu mówisz w niej nie ma .
mamkuj sobie bo teraz robisz wykręty, dobrze wiesz, że nie ma żadnego cytatu ,mówiącego o Izraelu jako o drzewie figowym, ani o tym ,że Jezus ma odbudować państwo Izrael. to są wasze wymysły wasz odczyt i waszej mamki co wam protestantom mąci w mózgach.
dobranoc.

.

Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 16:21 

Anna Bergander
An Lasek
(Łuk 21:29)- I powiedział im przypowieść: «Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. 30 Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato.

31 Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże.
32 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.
33 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą
.
An Lasek
no i gdzie tu jest mowa o odbudowie państwa żydowskiego?
.
Anna Bergander
Antonina Sabra
Ciekawie powiedziałaś „żyjemy poza czasem ino łaska’.
Tak nawiasem mówiąc czy ty czasem nie otrzymałaś ducha proroctwa?

Ale wracając do „żyjemy poza czasem’ – Paweł napisał:
(1 Kor 7: 29) Mówię, bracia, czas jest krótki…..Przemija bowiem postać tego świata. …
Paweł jakby się spieszył, jakby wiedział że świat jaki znany był dotąd się zmieni a mówiąc że „czas jest krótki” – ja myślę, że odnosił się do nadchodzącego prześladowania rzymian i …początku Apokalipsy.

Jeśli więc ‘czas’ się skończył wraz z pokoleniem Apostołów, to tak jak napisałaś „żyjemy poza czasem’ w świecie którym rządzą inne reguły (inne moce)
No a to znaczy że czas Apokalipsy to nasz czas bo dla kogo by Jan pisał Apokalipsę skoro chrześcijanie zostali wyrżnięci w pień?
.
Antonina Sabra
Anna Bergander
nie chciałam tego podawać bo on musi sam kopać i szukać perły A, on nie przeczytał Biblii nie ma pojęcia co w niej napisane nie zna Proroków on chce cycka zamiast innych karmić
Tak 1948 to Ostatnie pokolenie

.Antonina Sabra
Anna Bergander
Jesli otrzymałam Ducha proroctwa to niech to inni osadza widzisz co "
an lasek pisze ? dla niego zwodzicielka

.

Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 16:26 

Krzyśek Las Piaskiewicz
Antonina odwrotnie.... Donich wruci łaska a donas przyjdzie ucisk....
Izrael jest jak zegar czasu.... Zapisano że nie przeminie to pokolenie a wypełni się wszystko więc czeba liczyć od 48r.
.
Antonina Sabra
Krzyśek Las Piaskiewicz
Do nich wróci Duch Mesjasza poganie mieli 2 tys lat Żydzi mieli głoszone przez 3 i pół roku a 2 tys lat byli odepchnieci dla naszego dobra to Laska ale poganie im nie mogą darować popadli w zarozumialstwo pychę wyniosłość zamiast ubolewać że oni beli odcięci z powodu niewiary ale i dla naszego dobra które tak marnuja
.
Antonina Sabra
Krzyśek Las Piaskiewicz
do nich ucisk wielki ucisk Jakuba od pogan będą biadac woląc i wtedy ujrzą kogo przebili
.
Anna Bergander
Krzyśek Las Piaskiewicz
Ciekawe Krzychu - może masz rację żeby liczy od końca tylko po co?
Czy masz na mysli obliczenie kiedy się zaczął Wielki Ucisk?
.
Krzyśek Las Piaskiewicz
Anna Bergander
.... Mam na myśli kiedy się zaczęły czasy ostateczne a się zaczęły wraz z powstaniem pastwa Izrael
.
Dorothea Gunia
Krzyśek Las Piaskiewicz
bzdura
.
Antonina Sabra
Krzyśek Las Piaskiewicz
coś w tym jest bo Czas
Dwa Czasy
Pół Czasu odliczają nieuchronne zakończenie systemu Węża

.
Antonina Sabra
Dorothea Gunia
nie niebzdura Czas jest odliczany i prawdopodobnie zakończony i żyjemy poza Czasem coś jak termin porodu minął i nadal jest brzemienna
Może być cesarskie ciecie
.
Anna Bergander
Napisałam ten Post nie po to tylko by rozprawiać o Pokoleniu, tylko po to, żebyśmy zastanowili się co robić. Ciarki przechodzą, jak się pomyśli, że jesteśmy w czasie Wielkiego Ucisku a to znaczy Wielkiej Próby dla Kościoła, bo na nas polega PAN co zrobimy z Izraelem. Na nich spadnie ogromne nieszczęście, bo będzie Wielka Wojna, która ich wyniszczy, ale to jest Lud Boga i kto jak kto, ale kościół Chrystusa nie może zostać bierny. Przynajmniej winniśmy się modlić wstawienniczo o Jakóba, bo to od nich przyszło do nas zbawienie i to dla naszego zbawienia – ich serca zostały zatwardzone.
A że jest szansa, żeby nie doszło do tej tragedii w Izraelu i na całym świecie, to wiemy, bo Bóg powiedział:

(Joel 2:12) «Przeto i teraz jeszcze … Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament».

13 Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli.
14 Kto wie? Może znów pożałuje i pozostawi po sobie błogosławieństwo ………

20 Tego nieprzyjaciela, co przychodzi z północy, oddalę od was, wypędzę go do ziemi suchej i spustoszonej; przednia jego straż obróci się ku morzu wschodniemu, a tylna jego straż ku morzu zachodniemu; i pozostanie po nim zaduch, i pozostanie zgnilizna, bo bardzo hardo sobie poczynał».
.
Dorothea Gunia
Anna Bergander
jakie to wymysly sie rodza jak sie niezna historii,Chcialabys Israel zniszczyc?No niedoczekanie
.
Zinedin Zinedan
Anna Bergander
Czym jest nieprzyjaciel z północy? Chodzi o Rosję?
/
Antonina Sabra
Dorothea Gunia
gunia gdzie Anna tak napisala❓
.
Anna Bergander
Zinedin Zinedan
Nieprzyjaciel z północy to raczej Liban (za którym stoi Rosja)
(Jer 8:16) Od Dan słychać parskanie jego koni, na odgłos rżenia jego mocarzy zadrżała cała ziemia.
Nadciągają, aby pożreć ziemię i wszystko, co jest na niej, miasto i jego mieszkańców.
W Libanie jest ‘przekleta’ góra Horeb a dodatkowo – z Dana pochodził Samson który był Sędzią Izraela no i jeszcze jedno – pokolenia Dana nie będzie wśród 144000 Izraelitów wybawionych z ziemi.

.

Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 16:39 

Anna Bergander
Dorothea Gunia
przepraszam że pytam, ale czy ty celowo zmieniasz sens moich słów czy tylko nie słyszysz co sie do ciebie mówi?
/
Antonina Sabra
Anna Bergander
Anna tak mi przyszło jak pisałam do guni że będzie cesarskie ciecie bo termin porodu minął
W bólach rodzenia krzyczała
.
Antonina Sabra
Anna Bergander
widziałam vidio gdzie pokazywał stara mapkę resyn to nie Rosja to błędne myślenie biblistów
Tak jak piszesz Rosja stoi za Libanem
A Horeb to ta góra na która zastąpiło 200 aniołów
Chrześcijanie nie mają pojęcia dlaczego Israel jest tak oblegany dlaczego walczą o Gazę tam są ludzie nie ludzie hybrydy które chcą zguby Israela
.
Krzyśek Las Piaskiewicz
Narazie jesteśmy na progu wielkiego ucisku....
.
Antonina Sabra
1948 piękny podział
Ciekawe co ta liczba pokazała by w stronga?
.
Joanna Lewandowska
O tym dniu nie wie nikt.
Jest napisane,, Lecz o tym dniu i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam mój Ojciec.
A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. ...
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie spodziewacie«.
Wiec te wasze wyliczenia są na nic.
Poza tym nie ma jeszcze wielkiego ucisku.
Najpierw Jezus zabierze swój kosciol.
Więc po co się tym przejmować.
.
Antonina Sabra
Joanna Lewandowska
jak możesz tak pisać
Po co się tym przejmować?
a kiedy masz zamiar zacząć?
Jahszua jest Ojcem Wieczności
Tak powiedział Jego Duch przez Proroka
Właśnie przyjdzie z zaskoczenia i co wtedy zaczniesz się przejmować?
Głupia Panna ma zawsze czas a potem się zdziwi
.
Joanna Lewandowska
Pierwszym wersetem wspominającym o paruzji jest 1 List św. Pawła do Tesaloniczan 4:13-18). Mówi on, że wszyscy żyjący wierzący, wraz z wierzącymi, którzy już umarli, spotkają się w niebie z Panem Jezusem i zostaną z Nim na zawsze. Paruzja polega na tym, że Bóg zabierze swój lud z ziemi. Kilka wersetów dalej, w 5 rozdziale i 9 wersecie, Paweł mówi: „Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa”.
Księga Apokalipsy, która mówi o czasie ucisku, jest proroctwem na temat tego, jak Bóg wyleje swój gniew na ziemię podczas ucisku.

Byłoby wielce niekonsekwentne ze strony Boga, gdyby obiecał wierzącym, że nie będą musieli cierpieć z powodu Jego gniewu, a potem zostawiłby ich na ziemi w trakcie ucisku.
Fakt, że Bóg obiecał wierzącym, że ominie ich dzień gniewu krótko po tym, jak obiecał, że zabierze wierzących z ziemi, wydaje się łączyć te dwa wydarzenia.

Kolejnym bardzo ważnym wersetem mówiącym o pochwyceniu jest Apokalipsa 3:10. Tam Chrystus obiecał, że wyratuje wierzących od „godziny sądu”, która przyjdzie na ziemię. Może to oznaczać dwie rzeczy:
(1) Chrystus obroni wierzących w trakcie sądu, lub
(2) Chrystus zabierze wierzących z sądu. Oba te słowa są zgodne z greckim znaczeniem słowa „od”.
Jednak ważne jest zrozumienie, że chrześcijanie mają zostać uchronieni „od” sądu.
I to nie tylko od sądu, ale i od „godziny sądu”.
Chrystus obiecał, że uratuje wierzących od okresu, w którym ten sąd się odbędzie, czyli od ucisku.
Cel ucisku, cel pochwycenia, znaczenie 1 Listu św. Pawła do Tesaloniczan 5:9, i interpretacja Apokalipsy 3:10
.
An Lasek
jakoś pierwszego kościoła nie zabrał z ucisku .pierwsi chrześcijanie musieli cierpieć ,choć nie cierpieli ze strony gniewu Boga tylko z powodu gniewu ludzi.
tak będzie i teraz.
.
Joanna Lewandowska
An Lasek
wątpię. Biblia mówi wyraźnie co będzie.
An Lasek
wcale tego nie mówi o czym piszesz.
to co piszesz są to interpretacje.
w Biblii pisze o porwaniu... ale piszę, że ono nastąpi na samym końcu świata ,już po wszystkim.. to z tekstu jasno wynika.
nic nie ma ,co by dawało jakiś dowód na to że nastąpi wcześniej, że chrześcijanie pouciekają z ziemi i ,że świat jeszcze będzie długo istniał i ,że bez chrześcijan będą się na nim działy złe rzeczy i dopiero potem pan Jezus przyjdzie.
nic takiego nie ma, są natomiast interpretację i wydaje mi ,że są całkiem niezgodne z Biblią.
kiedy w apokalipsie jest pokazany sąd ostateczny? w jakim czasie?
wystarczy tylko na to spojrzeć i już wiadomo w czym rzecz.

Antonina Sabra
Joanna Lewandowska
a jednak Panna nierozumna-glupia nie weszła niedbała żeby mieć Oliwę więc została w ucisku czy nie?
Powiedz jak nazwać to co teraz się dzieje z chrześcijanami
Mordowani gwalceni paleni to Teraz się dzieje
Nigeria a Kanada?
Vatykanska bestia Mały róg pozwala swoim wasalom na to prześladowanie
,
Antonina Sabra
An Lasek
już po wszystkim❓czyli Oblubieniec przeczolga Oblubienice przez to samo co ladacznice❓
.
An Lasek
jakoś w pierwszym wieku przeczołgał...?? oddał oblubienice lwom na arenach, prawda?
a ,wy macie się za coś lepszego?
wy macie tylko wodę sodową w główkach.
i to przeciąganie wam się należy i będzie, już się zaczyna.
a,ladacznica ma się dobrze ,śmieje się was.
..znawców Biblii..

.

Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 17:10 

Krzyśek Las Piaskiewicz
Jezus przyjdzie do Izraela otym czasie części kościoła już na zemi już niebedzie a mianowicie 5pannien z olejem w lapach zostanom przedtem zabrane i dźwi się zamkną nadejdzie ucisk bo łaska wruci od pogan do Izraela....
Po ucisku Pan Jezus z oblubienico wruci na Syjon.....
.
Antonina Sabra
Krzyśek Las Piaskiewicz
wcześniej będzie Dwóch świadków woląc że ten w świątyni jest mesjaszem Ucisku
Potem będą zabici bedzie też trzęsienie ziemi 2 świąd wstanie i będą zabrani Może wtedy będzie pochwycenie
.
Krzyśek Las Piaskiewicz
Jeśli już będzie tych dwuch świadków w Izraelu wtedy na świat przyjdą plagi otym czasie części kościoła na ziemi już niebedzie.... Zostanie te 5panien pez oleju by wyprać szaty swoje w wielkim ucisku.... Gdy będom zabić i zmartwychstanie nadejdzie Jezus z oblubienicą na górę Syjon

.

Tytuł:
 Post Napisane: 26 kwietnia 2021, o 17:10 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza