Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prezydent Izraela świętował z muzułmanami
 Post Napisane: 7 października 2014, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Prezydent Izraela świętował z muzułmanami



Opublikowano: 06 października 2014

Izraelski prezydent Reuwen "Rubi" Riwlin udał się do miasteczka Kfar Jasif w pobliżu Akki (północny Izrael) z okazji muzułmańskiego święta ofiarowania Id al-Adha, które w tym roku zbiegło się w czasie z żydowskim świętem Jom Kipur (dzieje się tak tylko raz na 33 lata!).

Riwlin wziął udział w głównych obchodach Id al-Adha, na które przyszły setki ludzi
(m.in. arabscy burmistrzowie, przywódcy religijni i społeczni, sędziowie i naukowcy).
Kfar Jasif zamieszkują muzułmanie, Druzowie i chrześcijanie.


Prezydent opowiadał o budowaniu mostów i wspominał postać swojego ojca prof. Josefa Joela Riwlina (1889-1971), który pracował na rzecz pojednania między różnymi kulturami (przełożył na hebrajski m.in. Koran i Księgę tysiąca i jednej nocy).

"Wykształcenie, które odebrałem od mojego ojca nauczyło mnie, że klucze do partnerstwa między Żydami, muzułmanami, Druzami i chrześcijanami nie unoszą się gdzieś nad nami, (...) ale są tutaj w naszych rękach, w rękach każdego z nas".

Riwlin mówił także o swoim optymizmie związanym z obecnymi staraniami na rzecz poprawy relacji arabsko-żydowskich.

"Zaczynam widzieć małe światło po długim i bolesnym lecie, które nas dotknęło. Czytałem, słyszałem i dowiedziałem się, że w takich miastach jak Hajfa, Jafo, Akka i innych miejscach mieszkańcy razem z liderami społecznymi i władzami lokalnymi , przywódcami religijnymi, działaczami, Żydami i Arabami różnych poglądów razem starają się znaleźć wspólną drogę".

Izraelski prezydent zakończył swoje wystąpienie błogosławieństwami wypowiedzianymi po hebrajsku i arabsku.

"Życzę wam, abyście byli zapisani w Księdze Życia na dobry rok, Chag Sameach oraz Id Mubarak, podczas którego będziemy działać z dobrocią i dobroczynnością".

Na uroczystościach pojawił się również minister spraw wewnętrznych Gideon Saar.

"W tym roku zbiegają się 2 wielkie święta dla judaizmu i islamu.
Apelowałem do lokalnych władz, przywódców religijnych i innych, żeby wezwali obywateli Izraela do zachowywania się z szacunkiem i tolerancją dla wiary i zwyczajów innych.
Chcę także światecznie pozdrowić wszystkich żydowskich, muzułmańskich, druzyjskich i czerkieskich obywateli Izraela".

Prezydent Reuwen Riwlin w swoją pierwszą wizytę zagraniczną wybierze się do Polski.
Dnia 28 października weźmie udział w uroczystym otwarciu wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (szczegóły tutaj).
http://polin.pl/pl/wielkieotwarcie

Anav Silverman, opracowanie Erec Israel
http://izrael.org.il/news/4393-prezyden ... anami.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 października 2014, o 16:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL