Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żydzi ogłosili, że
 Post Napisane: 13 czerwca 2015, o 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14896
Żydzi ogłosili, że żydowski mesjasz, tj. antychryst żyje już na świecie

Dnia pierwszego lutego 2015 roku w imieniu ruchu Chabad Lubawicz, rabin Abraham Aronian przedstawiciel centralnego rejonu Kfar Saba ogłosił, że żydowski mesjasz. tj. antychryst żyje już na świecie.
Pod kanonicznym dokumentem stwierdzającym autentyczność tej informacji podpisało się 45 czołowych rabinów z Izraela i innych części świata.

Czy kandydat na żydowskiego mesjasza naprawdę istnieje, czy nie, nie jest teraz najistotniejsze.
Ważne, że oni w to wierzą i będą gotowi zrobić wszystko, aby ich mesjasz został ogłoszony … i narzucony nie tylko dla nich, ale zgodnie z żydowskimi planami – dla całego świata.
Jako, że ruch Chabad Lubawicz jest bardzo wpływowy, wydarzenia tego nie można pominąć, jako mało istotne.
Czy żydowskie plany się zrealizują ?
Zależy to nie od Żydów, ale od tego czy Bóg zablokuje ich podłe zamiary i działania. Bóg ma moc i możliwości, aby zablokować działania ludzi bezbożnych.
Czy jednak tak się stanie, czy Bóg nas ochroni, czy ochroni cały świat od zguby – zależy to przede wszystkim od nas, od naszej postawy, od nawrócenia i modlitwy.

(video) ПСАК ДИН о вечной жизни Ребе Короля Мошиаха
https://youtu.be/9CkoQd1J3Ro

Dokument stwierdzający obecność antychrysta w świecie

Obrazek

http://cyprianpolak.blogspot.com/2015/0 ... j.html?m=1

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 czerwca 2015, o 16:37 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Żydzi ogłosili, że
 Post Napisane: 28 grudnia 2015, o 06:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14896
Ortodoksyjni rabini Przynieś Jezus do domu na święta
Czwartek, 24 grudnia 2015 | Dawid Łazarz Obrazek
_________
Ponad 25 wybitnych rabinów z Izraela i za granicą niedawno wydała oświadczenie wzywające do ponownego spojrzenia na Jezusa, chrześcijan i wiary Nowego Testamentu. Cytując z własnych mędrców, tych wybitnych rabinów ortodoksyjnych nie wstydzą się wywyższać imię Jezusa, witając cieśla z Nazaretu do owczarni żydowskiej.

"Jezus przyniósł podwójne dobro dla świata", deklaruje grupa znantch rabinów.
"Z jednej strony, że wzmocniona Tory Mojżesza majestatycznie ... i nie jeden z naszych
Mędrców wypowiadał się bardziej zdecydowanie w sprawie niezmienność Tory, ", a z drugiej strony" usunął bałwany z narodów. "


Mówiąc, że Jezus, nawet bardziej, że każdy inny żydowski mędrzec, zaszczyt, wzmocniona i zabezpieczona na "niezmienność Tory" to niezwykłe uznanie.
Te wiodące rabini zwracają pływy historii przez usunięcie jednej z głównych Przeszkody na drodze poważnej rekultywacji żydowskiego Jezusa!
Pamięta pan, że religijni Żydzi odrzucili Jezusa od początku, z zarzutem, że nie są posłuszni Torę, w związku z tym, że nie może być oczekiwanym Mesjaszem.
W Nowym Testamencie znajdujemy faryzeuszy argumentując z Jezusem nad zasad szabatu, dietetycznych ustawowych, czystość rytualna, przepisów Małżeństwo i więcej. Twierdzili, że Jezus nie jest Mesjaszem, ponieważ "jest on wszędzie nauczania nie słuchać Mojżesza." (Dz 6:14)

Co teraz jesteśmy świadkami jest zgubą 2000 lat odrzucenia żydowskiej i wrogości wobec Jezusa, cud przez jakiegokolwiek szacunku.
Dla out-and-out odmowy przez Żydów do przyjęcia Jezusa jest powoli, ale pewnie, zbliża się do końca, a wzrostem liczby ortodoksyjnych rabinów prestiżowych Przyjmujemy Jezusa z powrotem.

A to nie wszystko. "Po prawie dwóch tysiącleci wzajemnej wrogości i alienacji, my Ortodoksyjni rabini, którzy prowadzą społeczności, instytucje i seminaria w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Europie ... starają się czynić wolę naszego Ojca w Niebie, przyjmując okazaną nam przez naszych chrześcijańskich braci i sióstr ", czytamy w oświadczeniu.

Dwa tysiące lat chrześcijańskiego antysemityzmu, wypraw krzyżowych, inkwizycji i Holokaustu nie może utrzymać Star of Bethlehem od zmartwychwstania w Izraelu.
To wezwanie przez tych wybitnych rabinów, aby objąć chrześcijan jako "braci i sióstr" jest nie mniej cud.
Dla Żydów do przyjęcia chrześcijan tak pieszczotliwe, po tak wiele nieporozumień i antysemickie brzydota, można rozumieć tylko jako boskiego dzieła niebieskiej łaski, tacy, których uważam, niezgłębiona.

Bo jak ta grupa ortodoksyjnych rabinów zwraca uwagę, że jest to ich "Ojciec w Niebie", kto dzwoni Żydów ustanowić przeszłość, odłożyć na bok nienawiść, i chętnie przyjąć chrześcijan i ich wiarę w Jezusa. To, moi przyjaciele, jest głębiej dzieło Ducha Świętego, jak mówi się o całym Piśmie.

Jako rabin dr Eugene Korna, Dyrektor Akademickiego Centrum żydowsko-chrześcijańskiego rozumienia i Współpracy zwraca uwagę, "przełom tego przepowiadania jest to, że wpływowym ortodoksyjnych rabinów we wszystkich ośrodków życia żydowskiego w końcu przyznał, że ... chrześcijaństwo i judaizm mają wiele wspólnego duchowo i praktycznie. Biorąc pod uwagę nasze toksyczne historia, to jest bez precedensu w prawosławiu. "

W swoim oświadczeniu, rabini chcą znaleźć sposób, aby potwierdzić różnice pomiędzy chrześcijańską i wierzeń żydowskich, bez podejmowania lub podając, przestępstwo. "Podobnie jak Majmonides Yehudah Halevi, uznajemy, że chrześcijaństwo nie jest ani przypadkiem, ani błąd, ale woli boskiej wynik i dar do narodów. W oddzielając judaizmu i chrześcijaństwa, Bóg zechciał przepaść między partnerami z istotnych różnic teologicznych, a nie podział na wrogów, "oświadczenie podsumowuje.

Te tak zwane "teologiczne" znaczące różnice między chrześcijaństwem a judaizmem są naprawdę o Jezusie.
On jest przeszkodą.
Jezus może być Mesjaszem, Synem Boga Żywego dla pogan, ale moi Żydzi nadal nie są pewni, kim on jest dla nich.
Tak więc, te Rabini robią główne i niespotykane postępy we wprowadzaniu moich ludzi bliżej Jezusa, nadal są dalekie od prawdy.
Bo jeśli Jezus jest Mesjaszem dla pogan, to o ileż bardziej musi być dla Żydów?

Być może Jezus nie będzie dość w domu to Boże Narodzenie w Izraelu, czy żydowskie domy na całym świecie, ale z pewnością jest pukanie do drzwi.

http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/tabid/178/nid/28027/Default.aspx
..............

Komentarz z tej gazety podaje, że w obliczu Holokaustu i krucjat takie porozumienie może być jedynie zrozumiane jako święte dzieło niebieskiej chwały, która jest nie wyobrażalna.


Czyli w Izraelu aż się gotuje od tej informacji.

Ortodoksyjni rabini doszli do wnioski, że Ojciec w Niebie wzywa Żydów do zapomnienia o przeszłości, odłożeniu wrogości oraz ochoczą akceptację Chrześcijaństwa oraz wiary w Jezusa.


Rabbi Dr. Eugene Korn

Niezwykłe przełamanie wpływowych ortodoksyjnych rabinów na obszarze wszystkich centrów żydowskiego życia na końcu przyznało, że... Chrześcijaństwo i Judaizm mają bardzo wiele wspólnego wierze i w praktyce. Znając naszą toksyczną historię jest to bezprecedensowe wydarzenie w żydostwie ortodoksyjnym.


Inna część oświadczenia...

..."przyznajemy, że Chrześcijaństwo nie jest ani przypadkiem, ani błędem, ale wolą boską i darem dla narodów.
W separacji Judaizmu i Chrześcijaństwa, Bóg wprowadził rozdzielenie pomiędzy partnerami z istotnych różnic teologicznych, a nie podział wrogów."

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Żydzi ogłosili, że żydowski mesjasz, tj. antychryst żyje
 Post Napisane: 28 grudnia 2015, o 06:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14896
Prawosławny rabiniczny Oświadczenie o chrześcijaństwie

03 grudnia 2015

Uwagi na wolę naszego Ojca w Niebie:
W stronę partnerstwa pomiędzy Żydami i chrześcijanami


Po prawie dwóch tysiącleci wzajemnej wrogości i alienacji, my, prawosławni rabini, którzy prowadzą społeczności, instytucje i seminaria w Izrael, Stany Zjednoczone i Europa rozpoznać historyczną szansę, teraz przed nami.
Staramy się czynić wolę naszego Ojca w Niebie, przyjmując okazaną nam przez naszych chrześcijańskich braci i sióstr.
Żydzi i chrześcijanie muszą pracować razem jako partnerów, aby sprostać wyzwaniom moralne naszej ery.Shoah zakończył się 70 lat temu.
To był wypaczony punkt kulminacyjny na wieki braku szacunku, ucisku i odrzucenie Żydów i wynikające z wrogości, które powstały między Żydami i chrześcijanami.
Z perspektywy czasu jest jasne, że niezdolność do przełamania tej pogardy i angażują się w konstruktywny dialog dla dobra ludzkości osłabiona odporność na siły zła antysemityzmu, który ogarnął świat w morderstwa i ludobójstwa.


2-Zdajemy sobie sprawę, że od Soboru Watykańskiego II oficjalne nauczanie Kościoła na temat judaizmu zmieniły całkowicie i nieodwołalnie.
Promulgacja Nostra aetate pięćdziesiąt lat temu rozpoczął się proces pojednania między naszymi społecznościami.

Nostra aetate a później oficjalne dokumenty kościelne to inspirowane jednoznacznie odrzucić wszelkie formy antysemityzmu, potwierdzają wieczne Przymierze pomiędzy Gd i narodu żydowskiego, odrzucić Deicide i stres unikalny relacji między chrześcijanami i Żydami, którzy nazywani byli "naszymi starszymi braćmi" przez papieża Jana Pawła II i "naszych ojców w wierze" przez papieża Benedykta XVI.
Na tej podstawie, katolicy i inni urzędnicy chrześcijańscy zaczęli uczciwy dialog z Żydami, co wyrosło w ciągu ostatnich pięciu lat.
Doceniamy potwierdzenie przez Kościół Izraela wyjątkowe miejsce w historii świętej i ostatecznego odkupienia świata.
Dziś Żydzi doświadczyli szczerą miłość i szacunek wielu chrześcijan, które zostały wyrażone w wielu dialogu inicjatyw, spotkań i konferencji na całym świecie.

3=Tak jak Majmonides Yehudah Halevi [1], uznajemy, że chrześcijaństwo nie jest ani przypadkiem, ani błąd, ale wolę boską wynik i dar do narodów. W oddzielając judaizmu i chrześcijaństwa, Bóg zechciał przepaść między partnerami z istotnych różnic teologicznych, a nie separacji między wrogami. Rabin Jakub Emden napisał, że "Jezus przyniósł podwójne dobro dla świata.
Z jednej strony, że wzmocniona Tory Mojżesza majestatycznie ... i nie jeden z naszych Mędrców wypowiadał się bardziej zdecydowanie w sprawie niezmienność Tory.
Z drugiej strony usunął bałwany z narodów i zobowiązuje je w siedmiu przykazań Noego, tak, że nie będą zachowywać się jak zwierzęta polne i zaszczepić je mocno z cech moralnych ... ..Christians są zgromadzenia, które pracują dla dobra Niebo, które przeznaczone są do zniesienia, którego zamiarem jest, ze względu na niebie i których nagrodą nie zaprzeczył. "
[2] Rabin Samson Raphael Hirsch nauczył nas, że chrześcijanie" przyjęli żydowską Biblię Starego Testamentu jako książka Bożego objawienia , Wyznają oni swoją wiarę w Gd Nieba i Ziemi, jak ogłosił w Biblii i uznania suwerenności Bożej Opatrzności. "

[3] Teraz, że Kościół katolicki uznał wiecznego przymierza między B-ga i Izraela, my, Żydzi mogą potwierdzić trwające konstruktywne ważność chrześcijaństwa jako naszego partnera w świecie odkupienia, bez obawy, że zostanie to wykorzystane w celach misyjnych.

Jak stwierdził Naczelni rabini Izraela w Dwustronnej Komisji ze Stolicy Apostolskiej pod kierunkiem rabina Shear Yashuv Cohen, "nie jesteśmy już wrogami, ale jednoznacznych partnerów w wyrażaniu podstawowe wartości moralne dla przetrwania i dobrobytu ludzkości".
[4 ] Żaden z nas może osiągnąć misję B-ga tylko w tym świecie.


4-Żydzi i chrześcijanie mają wspólne przymierza misję doskonalić świat pod władzą Wszechmogącego, tak, że cała ludzkość będzie wzywać Jego imienia i obrzydliwości zostanie usunięty z ziemi.
Rozumiemy wahania z obu stron, aby potwierdzić tę prawdę i wzywamy naszych wspólnotach, aby przezwyciężyć te obawy w celu ustanowienia relacji zaufania i szacunku.

Rabin Hirsch uczy również, że Talmud stawia chrześcijan "w odniesieniu do obowiązków między człowiekiem a człowiekiem na dokładnie tym samym poziomie, co Żydów.
Mają pretensje do dobra wszystkich obowiązków nie tylko sprawiedliwości, ale także aktywnego człowieka braterskiej miłości.
"W przeszłości stosunki między chrześcijanami a Żydami były często postrzegane przez kontradyktoryjności relacji Ezawa i Jakuba, jeszcze rabin Naftali Cwi Berliner ( Netziv) już rozumieć pod koniec 19 wieku, że Żydzi i chrześcijanie są przeznaczone przez Gd być kochający partnerzy:

"W przyszłości, gdy dzieci Ezawa są przenoszone przez czystego ducha rozpoznać lud Izraela i ich zalety, to pojawią się również przeniósł się do uznania, że ​​Ezaw jest naszym bratem. "[5]

5-My, Żydzi i chrześcijanie mają więcej wspólnego niż to, co nas dzieli: etyczny monoteizm Abrahama; relacja z Jedynego Stwórcy Nieba i Ziemi, która kocha i troszczy się o nas wszystkich; Pismo Święte; żydowskie wiara w tradycji wiążącej; i wartości życia, rodziny, współczującego prawości, sprawiedliwości, niezbywalnej wolności, miłości powszechnej i ostatecznego pokoju na świecie.
Rabin Mojżesz Rivkis (Be'er Hagoleh) potwierdza to i napisał, że "mędrcy odniósł się tylko do bałwochwalcy ich dzień, który nie wierzył w stworzeniu świata, Exodus, cudowne czyny GD i podane przez Boga prawo , W przeciwieństwie do ludzi, wśród których jesteśmy rozrzucone wierzą w te wszystkie podstawowe religii. "[6]

6-Nasza współpraca w żaden sposób nie ogranicza bieżących różnic między dwoma społecznościami i dwóch religii.
Wierzymy, że Bóg zatrudnia wielu posłańców, aby objawić Jego prawdę, gdy stwierdzamy, podstawowe obowiązki etyczne, że wszyscy ludzie mają przed Gd że judaizm zawsze nauczał poprzez uniwersalny Noahide przymierza.

7- W naśladując B-ga, Żydzi i chrześcijanie muszą oferować modele służby, bezwarunkowej miłości i świętości.
Wszyscy jesteśmy stworzeni w B-ga Świętego obrazu, a Żydzi i chrześcijanie pozostaną poświęcony Pakcie odgrywa aktywną rolę razem w odkupienie świata.

&
Wstępne sygnatariusze (w porządku alfabetycznym):

Rabbi Jehoszua Ahrens (Niemcy)
rabin Marc Angel (Stany Zjednoczone)
rabin Isak Asiel (Naczelny Rabin Serbii)
rabin David Bigman (Izrael)
rabin David Bollag (Szwajcaria)
rabin David Brodman (Izrael)
rabin Natan Lopez Cardozo (Izrael)
Rav Jehudy Gilad (Izrael)
rabin Alon Goshen-Gottstein (Izrael)
rabin Irving Greenberg (Stany Zjednoczone)
rabin Marc Raphael Guedj (Szwajcaria)
rabin Eugene Korn (Izrael)
Rabin Daniel Landes (Izrael)
Rabin Steven Langnas (Niemcy)
Rabin Benjamin Lau (Izrael)
rabin Simon Livson (Naczelny Rabin Finlandii)
rabin Asher Lopatin (Stany Zjednoczone)
Rabin Szlomo Riskin (Izrael)
rabin David Rosen (Izrael)
rabin Naftali Rothenberg (Izrael)
rabin Hanan Schlesinger (Izrael)
rabin Szmuel Strat (Francja),
rabin Daniel Sperber (Izrael )
rabin Jeremiasz Wohlberg (Stany Zjednoczone)
rabin Alan Yuter (Izrael)

Kolejne Sygnatariusze:


Rabin David Bauman (USA)
rabin Abraham Benhamu (Peru)
rabin Todd Berman (Izrael),
rabin Michael Beyo (USA),
rabin Michael Chernick (USA),
rabin David Ellis (Kanada)
rabin Seth Farber (Izrael)
rabin Ben Greenberg (USA)
rabin Yeshayahu Hollander (Izrael)
rabin David być Meir Hasson (Chile)
rabin Herzl Hefter (Izrael)
rabin Cwi Herberger (Norwegia / Estonia)
rabin David Jaffe (USA),
rabin David Kalb (USA)
rabin Shaya Kilimnick (USA)
Rabbi Jehoszua Looks (Izrael)
Rabin Ariel Mayse (USA)
rabin Bryan Opert (S. Africa)
rabin David Rose (UK)
rabin Cwi Salomona (UK)
rabin Yair Silverman (Izrael)
Rabin Daniel Rafał Silverstein (USA)
rabin Mashada Vaivsaunu (Armenia)
rabin Szmuel Yanklowitz (USA )
Rabbi Lawrence Zierler (USA)

Jeśli jesteś ortodoksyjnego rabina, który chciałby dodać swoje nazwisko do listy sygnatariusza, należy wypełnić dane w poniższych polach


http://cjcuc.com/site/2015/12/03/orthod ... istianity/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Żydzi ogłosili, że żydowski mesjasz, tj. antychryst żyje
 Post Napisane: 28 grudnia 2015, o 07:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14896
Co sie dzieje ?
Jeszcze nigdy nie słyszano takiego oświadczenia ze strony Żydów.
Jak Izrael zareagował na takie oświadczenie no i widac ,ze ktos bardzo sie zpieszy?


Czas dobiegł konca .

Co o tym myslicie co z tego bedzie dla swiata co dla biblijnie wierzących ,
co dla vatykanu ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Żydzi ogłosili, że
 Post Napisane: 29 grudnia 2015, o 17:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 14896
Kościół \ Kościół w dialogu
Ortodoksyjni rabini problem przełomowe oświadczenie o chrześcijaństwie


http://en.radiovaticana.va/news/2015/12 ... ns/1193458
..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 29 grudnia 2015, o 17:14 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL