Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: * Dawid YHVH -Jeszuah MOSZIJA -ZBAWICIEL -Mesjasz
 Post Napisane: 6 lipca 2012, o 17:21 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
.
2Samuela 22/1- 2-
Dawid wygłosił na cześć IHVH słowa pieśni.
Było to wtedy, gdy IHVH wyzwolił/הִצִּיל heicil- go z ręki wszystkich wrogów i z ręki Saula.

.
וַיְדַבֵּר דָּוִד לַיהוָה אֶת-דִּבְרֵי הַשִׁירָה הַזֹּאת בְּיוֹם הִצִּיל יְהוָה אֹתוֹ מִכַּף כָּל-אֹיְבָיו וּמִכַּף שָׁאוּל׃
.
וַיֹּאמַר יְהוָה סַלְעִי וּמְצֻדָתִי וּמְפַלְטִי-לִי׃
:
IHVH jest opoką moją i twierdzą moją, i wybawicielem/schronieniem-מְפַלְטִ moim,
.
22/3
Bóg, skała moja, w nim będę ufał, tarcz moja, róg zbawienia/iszai-יִשְׁעִי/ mego, podwyższenie moje, i ucieczka moja,
zbawiciel/Moszia-מֹשִׁעִי mój, który mię od gwałtu/chamas wybawia/תֹּ-
שִׁעֵנִיtoszia
.
מְהֻלָּל אֶקְרָא יְהוָה וּמֵאֹיְבַי אִוָּשֵׁעַ׃

Uwielbionego wzywam, IHVH ,
I będę wybawiony/אִוָּשֵׁעַ od nieprzyjaciół moich.
.
Isaj43/3
Albowiem Ja jestem IHVH, twój Bóg, Święty Izraela, twój Zbawca/Moszia/מוֹשִׁיעֶךָ.
Daję Egipt jako twój okup, Kusz i Sabę w zamian za ciebie.
.
Isa49/26
Ja Pan, zbawiciel/Moszia twój, i odkupiciel twój, mocny Jakóbowy.

אֲנִי יְהוָה מוֹשִׁיעֵךְ וְגֹאֲלֵךְ אֲבִיר יַעֲקֹב׃ ס

.
Isa62/11
Oto co Pan obwieszcza wszystkim krańcom ziemi:
Mówcie do Córy Syjońskiej:
Oto twój Zbawca/יִשְׁעֵךְ przychodzi.
Oto Jego nagroda z Nim idzie i zapłata Jego przed Nim.
.
Isaj63/8
Powiedział On: Na pewno ci są moim ludem, synami, którzy Mnie nie zawiodą!
I stał się dla nich wybawicielem/Moszia- לְמוֹשִׁיעַ
.
וַיֹּאמֶר אַךְ-עַמִּי הֵמָּה בָּנִים לֹא יְשַׁקֵּרוּ וַיְהִי לָהֶם לְמוֹשִׁיעַ׃


>
Zach9/9
Wesel się bardzo, córko Syońska!
wykrzykaj, córko Jeruzalemska!

Oto król twój przyjdzie tobie sprawiedliwy i zbawiciel/נוֹשָׁע ubogi i siedzący na ośle, to jest, na oślęciu, źrebiątku oślicy.
.
Ps18/47

חַי-יְהוָה וּבָרוּךְ צוּרִי וְיָרוּם אֱלוֹהֵי יִשְׁעִי׃

Biblia Warszawska:
IHVH żyje!/Chai Niech będzie błogosławiona skała moja!
Niech będzie wywyższony Bóg, mój Zbawiciel!/יִשְׁעִי
.
Ps25/5
Prowadź mnie według Twej prawdy i pouczaj, bo Ty jesteś Bóg, mój Zbawca/יִשְׁעִי, i w Tobie mam zawsze nadzieję.
.
Ps42/6
מַה-תִּשְׁתּוֹחֲחִי נַפְשִׁי וַתֶּהֱמִי עָלָי הוֹחִילִי לֵאלֹהִים כִּי-עוֹד אוֹדֶנּוּ יְשׁוּעוֹת פָּנָיו׃


Czemu jesteś zgnębiona, moja duszo, i czemu jęczysz we mnie?
Ufaj Bogu, bo jeszcze Go będę wysławiać:
Zbawienie/Jeszua-יְשׁוּעוֹת mego oblicza

.
Ps44/5

אַתָּה-הוּא מַלְכִּי אֱלֹהִים צַוֵּה יְשׁוּעוֹת יַעֲקֹב׃

Ty ,On Królem moim, Boże; sprawże wybawienie/יְשׁוּעוֹת Jakóbowi.
.
יֵשׁוּעַ
Jeszua (Jozue); Jezus ...
.
Isa59/11
Mruczymy wszyscy jako niedźwiedź, jako gołębica ustawicznie stękamy; oczekujemy na sąd, ale go nie masz;
na Jeszua-Jezusa-wybawienie/לִישׁוּעָה, ale daleki jest od nas.
.
Ps62/3
אַךְ-הוּא צוּרִי וִ ישׁוּעָ תִי מִשְׂגַּבִּי לֹא-אֶמּוֹט רַבָּה׃

Biblia Warszawska:
Tylko On jest opoką moją i Jeszua-Jezusem-zbawieniem/ישׁוּעָתִי moim, Twierdzą moją, przeto się nie zachwieję.
.
Ps80/3
Biblia Warszawska:
Przed obliczem Efraima, Beniamina i Manassesa Zbudź moc swoją i przybądź nam z pomocą!/Jeszua
לִפְנֵי אֶפְרַיִם וּבִנְיָמִן וּמְנַשֶׁה עוֹרְרָה אֶת-גְּבוּרָתֶךָ וּלְכָה לִישֻׁעָתָה לָּנוּ
.

Sedz6/15
וַיֹּאמֶר אֵלָיו בִּי אֲדֹנָי בַּמָּה אוֹשִׁיעַ אֶת-יִשְׂרָאֵל הִנֵּה אַלְפִּי הַדַּל בִּמְנַשֶׁה וְאָנֹכִי הַצָּעִיר בְּבֵית אָבִי׃
Biblia Warszawska:
On zaś rzekł do niego: Za pozwoleniem, Adonai mój!
Czym wybawię/אוֹשִׁיעַ Izraela?
Oto mój ród jest najbiedniejszy wśród Manassesytów, ja sam zaś najmłodszy w domu .
.
w16
וַיֹּאמֶר אֵלָיו יְהוָה כִּי אֶהְיֶה עִמָּךְ וְהִכִּיתָ אֶת-מִדְיָן כְּאִישׁ אֶחָד׃
Biblia Warszawska:
A IHVH rzekł do niego: Ponieważ będę/EHEJEHאֶהְיֶה z tobą, pobijesz Midiańczyków jak jednego męża.
.
Dz 7:35 Tego Mojżesza, którego się zaparli, mówiąc:
Kto cię ustanowił przełożonym i sędzią? - tego posłał Bóg jako wodza i wybawiciela za pośrednictwem anioła, który mu się ukazał w krzaku.
.
Gdzie tu jest Moszia ? gdzie pisze ze Mosze jest Zbawicielm -Jeszua?
.
1Sam14/6
.
Jonatan rzekł do swojego giermka: Chodź, przeprawmy się ku czatom tych nie obrzezańców;
może IHVH uczyni coś dla nas, gdyż IHVH nietrudno wybawić/לְהוֹשִׁיעַ przez wielu czy przez niewielu.
.

Nehem9/2
Biblia Tysiąclecia:
Wtedy wydałeś ich w ręce ich wrogów, żeby ich dręczyli.
W czasie swego udręczenia wołali do Ciebie, a Ty z niebios wysłuchałeś i według wielkiego miłosierdzia
Twego dałeś im wybawicieli/מוֹשִׁיעִים, żeby ich wybawili/יוֹשִׁיעוּם z ręki wrogów.

..
Ks Izaj 43 ;11 Ja/Anochi , JA/Anochi IHVH a oprócz mnie nie ma wybawiciela/Moszia-מוֹשִׁיעַ.

אָנֹכִי אָנֹכִי יְהוָה וְאֵין מִבַּלְעָדַי מוֹשִׁיעַ׃

Cytat:
Tak naprawdę to Bóg wybawiał Izraela poprzez tych posłańców
zatem ?
.
israel oczekiwał na Moszia,który bedzie walczył z bronia w ręku -
Tym czasem YHVH mówił o tym ,że tylo On JEST Moszija Jeszua od grzechów ich.
.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 lipca 2012, o 17:21 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Rabbi o Messiah "JESUS","Yehoshua
 Post Napisane: 16 lipca 2012, o 19:16 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Orthodox Rabbi Reveals Name of Messiah "JESUS","Yehoshua" or "Yeshua"(Hebrew)




Rabin: Jeszuh to Mesjasz

14 maja 2007 przez Jarosław Śliż
W kategorii Artykuły, Świadectwa

Dodaj komentarz

Jeden z najbardziej szanowanych rabinów napisał przed śmiercią list, w którym ujawnił imię Mesjasza.
Według niego brzmi ono Jeszua – Jezus.
Żydzi są w szoku…


Rabbi

W pogrzebie zmarłego w zeszłym roku rabina Icchaka Kaduriego wzięło udział 300 tysięcy ludzi.
Gigantyczny kondukt żałobny przeszedł ulicami starej Jerozolimy.
Mówiono wówczas, że odszedł jeden z najważniejszych żydowskich duchownych XX wieku.
Miał -według różnych źródeł – od 106 do 118 lat.

Jego współpracownicy od dawna mówili, że Kaduri miał wizję, podczas której rozmawiał z Mesjaszem.
Na krótko przed śmiercią rabin postanowił ujawnić jego imię. Z
apisał je w liście, który kazał otworzyć rok po swojej śmierci.
Wierni z niecierpliwością czekali na wyznaczony dzień.

W pogrzebie zmarłego w zeszłym roku rabina Icchaka Kaduriego wzięło udział 300 tysięcy ludzi.
Gigantyczny kondukt żałobny przeszedł ulicami starej Jerozolimy.
Mówiono wówczas, że odszedł jeden z najważniejszych żydowskich duchownych XX wieku.
Miał -według różnych źródeł – od 106 do 118 lat.

Jego współpracownicy od dawna mówili, że Kaduri miał wizję, podczas której rozmawiał z Mesjaszem.
Na krótko przed śmiercią rabin postanowił ujawnić jego imię.
Zapisał je w liście, który kazał otworzyć rok po swojej śmierci.
Wierni z niecierpliwością czekali na wyznaczony dzień.
To nie musiał być Chrystus

Gdy wreszcie list został otwarty, nie mogli uwierzyć własnym oczom.
Według Kaduriego imię Mesjasza brzmi Jeszua – Jezus.
Izraelska prasa, która rok wcześniej szeroko rozpisywała się o pogrzebie rabina, teraz nabrała wody w usta.
Sprawę opisało tylko kilka hebrajsko języcznych gazet i portal “Israel Today”.

-Nie chcę oczywiście podważać autorytetu zmarłego rabina, ale sprawa budzi wiele wątpliwości – powiedział “Rz”
rabin Jaakow Mosze Poupko z Jerozolimy. – Jeszua to popularne imię wśród Żydów.
Nie wiadomo, o którego Jeszuę chodziło rabinowi. Niekoniecznie musiał to być Jezus -dodał.
Od dawna znacie to imię

Część zwolenników rabina sugeruje, że list mógł zostać sfałszowany.
Według 80-letniego syna zmarłego Dawida Kaduriego, jego ojciec pod koniec życia był w tak złym stanie, że nie mógł go samodzielnie napisać.

Dwóch współpracowników rabina, do których dotarł “Israel Today”, potwierdziło jednak autentyczność dokumentu.
Przypominają, że Kaduri zapowiadał rychłe przyjście Mesjasza.

“Ludzie się zastanawiają, jak brzmi Jego imię? Wielu je zna, ale nie wierzy, że to jest Mesjasz” -mówił rabin.

Sensacyjna informacja o liście rabina wywołała w Izraelu szok.
“Czy to oznacza, że rabin Kaduri przeszedł na chrześcijaństwo?”, “Chrześcijanie pewnie teraz tańczą i świętują” – pisali zaskoczeni internauci.

- To faktycznie dobra wiadomość – powiedział “Rz” John Vennari, redaktor naczelny amerykańskiego
konserwatywnego magazynu “Catholic Family News”.

- Ale nie oszukujmy się, jeśli Żydzi nie rozpoznali Mesjasza, gdy był wśród nich, tym bardziej teraz w niego nie uwierzą – dodał.

Choć Kaduri był jednym z najbardziej szanowanych rabinów, prowadził niezwykle barwne życie.
Rozdawał tysiące specjalnych amuletów (według niektórych miały one właściwości lecznicze), aw1996 roku zaangażował się
w politykę i latał helikopterem na wiece wyborcze jednej z partii religijnych.
Mając już ponad 90 lat, ożenił się z młodszą o połowę kobietą.
Ten list niczego nie zmieni

Największą niespodziankę sprawił po śmierci.

- To rzeczywiście zadziwiające.
Może rabin się nawrócił, a może rzeczywiście chodziło mu o jakiegoś innego Jeszuę -powiedział
“Rzeczpospolitej” profesor teologii Seth D. Kunin z brytyjskiego Uniwersytetu Durham.

-Bez względu na to, co miał na myśli, nie sądzę, żeby miało to poważne konsekwencje.
Żydzi spierają się z chrześcijanami oto, czy Jezus był Mesjaszem, od2000 lat, i żaden list rabina, nawet najbardziej znanego, tego nie zmieni

.
Obrazek
.

http://www.wieczernik.pl/rabin-jezus-to-mesjasz

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIERPIĄCY MESJASZ
 Post Napisane: 28 lipca 2012, o 03:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Cierpiący Mesjasz ~~ Co mówi Rabin ?~~




Czy pisma Rabiniczne mówią o „cierpiącym Mesjaszu" ?
Odpowiedzią na to pytanie jest donośnie: tak !

Skąd Rabini sprzed wieków czerpali to przekonanie ?
Z Żydowskiego Pisma Świętego !
Dwa najważniejsze fragmenty , na których opierają sie w swych pismach o cierpiącym Mesjaszu , to psalm 22 i 53 rozdział Izajasza .



PESKITA RABBATI, którą Żydowscy badacze datująca VI-VII wiek n.e.,
to rabiniczny dokument poświęcony świętom w Izraelu .

Tak mówi się tam o cierpiącym Mesjaszu :

„[ Stworzywszy Mesjasza ] Święty –niech będzie błogosławiony - zaczął mu oznajmiać warunki [jego przyszłego zadania] i tak mu rzekł : Ci którzy w tobie [ twoim pokoleniu ] są, grzechy ich wtłoczą Cię w jarzmo żelazne i przez grzechy ich język twój przylegnie do podniebienia [ psalm 22,16] czy przyjmujesz to ?

„ Rzekł Mesjasz : Władco światów !
Z weselem w duszy i radością w sercu przyjmuje to , ażeby nie zginął żaden spośród Izraela .
A nie tylko żywi winni być za mych dni zbawieni , lecz nawet umarli , którzy zmarli poczynając od dni Adama , pierwszego człowieka aż do dziś „ .

Midrasz ASERET MEMROT podaje , że Mesjasz będzie uczyniony ofiarą za grzechy „ Ażeby dokonać przebłagania za obydwu [tj. Adama i Dawida ], Mesjasz uczyni swą duszę ofiarą za grzech (iż 53,10] , Jak napisano obok w Paraszy „Oto sługa Mój" [iz53,13].

W midraszu Konen(110-1100n.e.) znajdujemy słowa
„Mesjasz syn Dawida , który miłuje Jeruzalem – Eliasz chwyta go za głowę i powiada :Ponieś cierpienie i rany , którymi wszechmocny karci się za grzechy Izraela ; jak napisano : Zraniony został za występki nasze , , zbity za nieprawości nasze [iz53,5].

Zohar , dzieło kabalistyczne , które według leksykonu Everyman's Judaica powstało w XIII wieku n.e., ale zawiera materiał wcześniejszy , jest uważany za jedną z trzech „świętych ksiag" judaizmu , po biblii i Talmudzie .
Dwa cytaty z Zoharu tworzą zgodnie zdumiewającą zapowiedź o przebłaganiu i Mesjaszu :

„Synowie świata są członkami innego .
Kiedy Święty pragnie dac światu uzdrowienie , tylko jednego człowieka spośród nich poraza i ze względu na niego cała reszte uzdrawia .
Skąd o tym wiemy ???
Ze słów : Zraniony jest za występki nasze , zabity za nieprawości nasze [iż 53,5] , poprzez przelanie krwi .
Tak jak upuszczając krew z ramienia człowieka dajemy uzdrowienie wszystkim członkom ciała – czyli nam wszystkim .

„Póki Izrael mieszkał w ziemi świętej , dokonywane przez niego [w świątyni ] rytuały i ofiary gładziły wszystkie te dolegliwości świata : tak teraz zaś Mesjasz usuwa je z synów świata" (zohar 2,12a).

Jest nad czym pomyśleć .

Czy idea cierpiącego Mesjasza to coś obcego myśli żydowskiej ?
Z pewnością nie !
Jakże jednak często Żydom wpajano , ze idea cierpienia Mesjasza jest judaizmowi obca ! Czemu zatem nie podjąc się wysiłku i nie przeczytać samodzielnie psalmu 22 i 53 rozdziału Izajasza ?
Wtedy dostrzeżemy w nich te sama ideę cierpiącego Mesjasza , Którą przed wiekami dostrzegali Rabini .
Johan , żydowski autor z I wieku , notuje pełen zapału okrzyk swego rodaka na temat Tego o którym pisaliśmy : „Znaleźliśmy tego , o którym pisał w zakonie Mojżesza , a także prorocy"

Ten sam autor napisał również : „Tym zaś, którzy Go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi , tym którzy wierzą w imie jego" (Ew. Jana 1,42.12).
Jakże wspaniałe to dla nas zaproszenie !

.,

Chose People Ministers

www.chosenpeople.com
Winnica 2005

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabbi o Messiah "JESUS","Yehoshua
 Post Napisane: 10 listopada 2012, o 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

"Boże, poślij Jeszuę swojemu narodowi...Panie Wszechświata , zbaw nas..
." 1 Kronik 16:23 "Dibre Hajjamim" (hebr. "wydarzenia dni")
Śpiewaj Adonai, cała ziemio, Głoście dzień w dzień dobra wieść o jego zbawieniu! יְשׁוּעָתוֹ

1 Samue
l 2:01 "Szemuel alef" I modliła się Hanna i rzekła: Weseli się serce moje w Adonai, Wywyższony jest róg mój w Adonai, Szeroko rozwarte są usta moje nad wrogami mymi, Gdyż raduję się ze zbawienia twego. בִּישׁוּעָתֶךָ׃

1 Samuela 14:45 " Lecz lud rzekł do Saula: Czy miałby zginąć Jonatan, który sprawił Jisraelowi to wielkie ocalenie. הַיְשׁוּעָה

2 Krn 20:17"Melachim bet" Nie waszą rzeczą będzie tam walczyć, ustawcie się tylko i stójcie, i oglądajcie ratunek יְשׁוּעַת Adonai o Judo i Jeruszalaim!

Wyjścia 15:2 „Szemot" Adonai jest mocą i pieśnią moją, I stał się zbawieniem
moim לִישׁוּעָה .
On Bogiem moim, przeto go uwielbiam; On Bogiem ojca mojego, przeto go wysławiam.


Wyjścia 14:13 ” Na to rzekł Mosze do ludu: Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie wybawienie יְשׁוּעַת Adonai

Habakuka 3:08 Czy twoja popędliwość, Adonai, zwraca się przeciw rzekom, czy gniewasz się na strumienie, czy oburzyłeś się na morze, że siadasz na swoje rumaki, na swoje wozy zwycięskieיְשׁוּעָה ׃ ?

Izajasza 26:1 "Jeszaja" W owym dniu tę pieśń śpiewać będą w ziemi judzkiej: Mamy miasto potężne; dla ocalenia יְשׁוּעָה wzniósł On wały obronne i baszty.

Izajasza 56:1 Tak mówi Adonai: Przestrzegajcie prawa i kierujcie się sprawiedliwością, gdyż bliskie jest nadejście mojego zbawienia יְשׁוּעָתִי i objawienie się mojej sprawiedliwości.

Izajasza 62:1 Ze względu na Cijon nie będę milczał i ze względu na Jeruszalaim nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie ישׁוּעָתָ הּ jak pochodnia.

Izajasz 12:02 Oto, Bóg zbawieniem moimיְשׁוּעָתִי ! Zaufam i nie będę się lękał: gdyż Adonai jest mocą moją i pieśnią moją, i zbawieniem moimלִישׁוּעָה׃ .

Izajasza 33:2 Adonai!
Bądź nam miłościw, ciebie oczekujemy! Bądź naszym ramieniem każdego poranka i naszym zbawieniem יְשׁוּעָתֵנוּ czasu niedoli!

Izajasz 12:03 I będziecie czerpać z radością ze zdrojów zbawienia.הַיְשׁוּעָה׃

Izajasza 33:6 Nadejdą dla ciebie czasy bezpieczne, Bogactwem zbawienia יְשׁוּעֹת to mądrość i poznanie, bojaźń przed Adonai to jego skarb.

Izajasza 49:6 " Mówi: To za mało, że jesteś mi sługą, aby podźwignąć plemiona Ja'akowa i przywrócić oszczędzonych synów Jisra'ela, więc ustanowiłem cię światłością goim, aby moje zbawienie יְשׁוּעָתִי sięgało aż do krańców ziemi.

Izajasza 51:6 " Podnieście ku niebu oczy i spojrzyjcie na ziemię w dole!
Gdyż niebiosa rozwieją się jak dym, ziemia rozpadnie się jak szata, a jej mieszkańcy poginą jak komary, lecz moje zbawienie וִישׁוּעָתִי będzie trwać wiecznie, a moja sprawiedliwość nie ustanie.

Izajasza 52:7 Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie יְשׁוּעָה ,
który mówi do Cijonu: Twój Bóg jest królem.

Izajasza 45:8 Tak mówi Adonai: W czasie łaski wysłuchałem cię i w dniu
zbawienia יְשׁוּעָה pomogłem ci; stworzyłem cię i ustanowiłem cię pośrednikiem przymierza z ludem, abyś podźwignął kraj, porozdzielał spustoszoną własność dziedziczną

Izajasza 51:8 Bo jak szatę pożre ich mól i jak wełnę pogryzie ich robak; lecz moja sprawiedliwość trwać będzie wiecznie, a moje zbawienie וִישׁוּעָתִי z pokolenia w pokolenie.

Izajasz 52:10 Adonai obnażył swoje święte ramię na oczach wszystkich narodów i oglądają wszystkie krańce ziemi zbawienie יְשׁוּעַת naszego Boga.

Izajasz 59:11 Mruczymy wszyscy jak niedźwiedzie i bez przerwy gruchamy jak gołębie; oczekujemy sądu, ale go nie ma, zbawienia לִישׁוּעָה , lecz ono jest od nas daleko.

Izajasz 59:17 Przyoblókł się w sprawiedliwość jak w pancerz i hełm zbawieniaיְשׁוּעָה włożył na swoją głowę, przyoblókł się w szatę pomsty i odział się w płaszcz żarliwości.

Izajasz 60:18 I już nie będzie się słyszeć o gwałcie w twojej ziemi ani o spustoszeniu i zniszczeniu w obrębie twoich granic, lecz nazwiesz swoje mury zbawieniem יְשׁוּעָה , a swoje Bramy Chwałą.

Jona 2:10 Lecz ja pragnę ci złożyć ofiarę z głośnym dziękczynieniem, spełnię, co ślubowałem. U Adonai jest wybawienie יְשׁוּעָתָה .

Psalm 21:2 „Tehilim” Adonai mocą twoją będzie się cieszył król i ocaleniem
וּבִישׁוּעָתְךָ twoim jakże będzie się radował,bardzo.

Psalm 62:2 Jedynie w Bogu jest uciszenie duszy mojej.
Od niego jest zbawienie mojeיְשׁוּעָתִי׃

Psalm 88:2 Adonai, Boże zbawienia mego יְשׁוּעָתִי , We dnie i w nocy wołam do ciebie.

Psalm 62:3 Tylko On jest opoką moją i zbawieniem moim וִישׁוּעָתִי , Twierdzą moją, przeto się nie zachwieję.

Psalm 96:2 Śpiewajcie Adonai, błogosławcie imię jego,
Zwiastujcie co dzień zbawienie יְשׁוּעָתוֹ׃ Jego!

Psalm 98:2 Adonai objawił zbawienie יְשׁוּעָתוֹ swoje, Na oczach narodów okazał sprawiedliwość swoją.

Psalm 98:3 Wspomniał na łaskę swoją i wierność dla domu Jisraela; Wszystkie krańce ziemi ujrzały zbawienie יְשׁוּעַת Boga naszego.

Psalm 70,5 Niech się rozweselą i rozradują w tobie Wszyscy, którzy cię szukają!
Niech mówią zawsze: Wielki jest Bóg!
Ci, którzy miłują zbawienieיְשׁוּעָתֶךָ׃ Twoje.

Psalm 106:4 Pomnij o mnie, Adonai, przez życzliwość dla ludu swego.
Nawiedź mnie zbawieniem swoimבִּישׁוּעָתֶךָ ׃

Psalm 149:4 Bo Adonai upodobał sobie lud swój, Pokornych ozdabia zbawieniemבִּישׁוּעָה׃ !

Psalm 13:6 Ja bowiem ufam łasce twojej!
Niech się raduje serce moje w zbawieniem twoim! בִּישׁוּעָתֶךָ
Będę śpiewał Adonai, bo okazał mi dobroć.

Psalm 20:6 Będziemy się weselić ze zbawienia בִּישׁוּעָתֶךָ Twego i w Imię Boga naszego wzniesiemy sztandary!
Niech Adonai spełni wszystkie prośby twoje!

Psalm 21:6 Chwała jego jest wielka dzięki zbawieniu בִּישׁוּעָתֶךָ Twemu, Wspaniałością i dostojeństwem okryłeś go.

Psalm 62:7 Tylko On jest opoką moją i zbawieniem moim וִישׁוּעָתִי ,
Twierdzą moją, przeto się nie zachwieję.

Psalm 14:7 Oby przyszło z Cijonu zbawienie יְשׁוּעַת Jisraela!
Kiedy Adonai odwróci niewolę ludu swego, Uraduje się Ja'akow, rozweseli się Jisra'el.

Psalm 140:8 O, JHWH, Panie mój, mocy zbawienia mego יְשׁוּעָתִי ,
Ty osłaniasz głowę moją w dzień walki.

Psalm 35:9 Wtedy dusza moja będzie weselić się w Adonai, Będzie radować się ze zbawienia Jego. בִּישׁוּעָתוֹ׃

Psalm 74:12 Wszak Ty, Boże, z dawna jesteś moim królem;
Ty dokonujesz dzieł zbawienia יְשׁוּעוֹת na ziemi.

Psalm 116:13 Podniosę kielich zbawienia יְשׁוּעוֹת i wzywać będę Imienia Adonai.

Psalm 9:15 Abym głosił wszelką chwałę twoją w bramach córki Cijonu, Radować się będę wybawieniem Twoim. בִּישׁוּעָתֶךָ׃

Psalm 118:14 JAH jest mocą i siłą moją, On stał się wybawicielem moim. לִישׁוּעָה׃

Psalm 91:16 Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje. ישׁוּעָבִּתִי

Psalm 68:19-20 Wstąpiłeś na wysokość, wiodłeś z sobą jeńców wojennych,
Wziąłeś ludzi; nawet oporni mieszkają u JAH Boga.
Błogosławiony niech będzie Adonai!
Codziennie dźwiga ciężary nasze Bóg, zbawienie nasze. יְשׁוּעָתֵנוּ Sela

Psalm 118:21 Dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał I stałeś się zbawieniem moim. לִישׁוּעָה׃

Psalm 78:22 Że nie uwierzyli Bogu I nie zaufali zbawieniuבִּישׁוּעָתוֹ׃ Jego.

Psalm 89:27 On wzywać mnie będzie: Tyś Ojcem moim, Bogiem moim i Skałą Zbawienia mego. יְשׁוּעָתִי׃

Psalm 69:30 Ja zaś jestem nędzny i zbolały; Niech zbawienie יְשׁוּעָתְךָ
Twoje podniesie mnie, Boże!

Psalm 119:123 Oczy moje tęsknią za zbawieniem Twoim לִישׁוּעָתֶךָ
I za słowem sprawiedliwości twojej.

Psalm 119:155 Zbawienie יְשׁוּעָה Jeszuah dalekie jest od bezbożników, Bo nie szukają ustaw Twoich

Psalm 119:166 Wyczekuję zbawienia לִישׁוּעָתְךָ Twego, Adonai,
I pełnię przykazania Twoje.

Psalm 119:174 Zbawienia Twego לִישׁוּעָתְךָ pragnę, Adonai,a Twoja Tora jest rozkoszą moją.

Hiob 13:16 „Ijow” Już to może być ratunkiem לִישׁוּעָה dla mnie, bo żaden niegodziwy nie może stanąć przed Nim

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Narodzi sie wam ZBAWICIEL - Moszija
 Post Napisane: 25 grudnia 2012, o 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czekając na Mesjasza .... przeoczyli ,że juz przyszedł

Łk 2:11 "Iż się wam dziś narodził
zbawiciel,מוֹשִׁיעַ- Moszia,który jest Chrystus-Mesjasz -HaMasziach הַמָּשִׁיחַ-
Pan, w mieście Dawidowem."


Obrazek

Mt 1:16 bg "A Jakób spłodził Józefa, męża Maryi, z której się narodził Jezus, którego zowią Chrystus."
Mt 2:1 bg "A gdy się Jezus narodził w Betlehemie Judzkiem za dnia Heroda króla, oto mędrcy ze wschodu słońca przybyli do Jeruzalemu, mówiąc:"

Mt 2:2 bg "Gdzież jest ten, który się narodził, król żydowski?
Bośmy widzieli gwiazdę jego na wschód słońca, i przyjechaliśmy, abyśmy mu się pokłonili."

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Narodzi sie wam ZBAWICIEL - Moszija
 Post Napisane: 2 lipca 2013, o 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Czy Jezus jest Mesjaszem?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 lipca 2013, o 19:49 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » JERUSALEM - JERUSALEM » CZEKAJĄC na Mesjasza


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL