Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW » ŚWIADECTWA - Słowem i Video




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tatuaże - liderzy ,pastorzy
 Post Napisane: 27 czerwca 2014, o 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Czy chrześcijaństwo i tatuaże mogą iść w parze?

Obrazek

Pewien tatuażysta w amerykańskim stanie Georgia łączy je bardzo często w praktyce.

Ron Hendon zdradza, że wśród jego klientów jest wielu chrześcijan, w tym kościelnych liderów i pastorów.
Zamawiają oni tatuaże związane z wiarą.

Każdego tygodnia Hendon ma do pięciu takich klientów.
Wśród nich szczególnie dużo jest Latynosów, którzy chcą mieć tatuaże przedstawiające krzyż, biblijne wersety i inne symbole wiary.

Hendon przyznaje, że odbył wiele rozmów z ludźmi, którzy uznają robienie tatuaży za grzech.
On sam nie zgadza się jednak z tym poglądem.
Jego zdaniem, chrześcijanie źle interpretują Biblię w tej sprawie.

Wielu wierzących odnosi się do fragmentu z Księgi Kapłańskiej 19,28:

"Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani nakłuwać napisów na skórze swojej; Jam jest Pan."

Jefferson Bethke, młody kaznodzieja, znany szczególnie w Internecie, uważa, że wierzący nie biorą pod uwagę kontekstu.

- To brzmi nieco inaczej, jeśli czytać to w kontekście. W tym rozdziale Bóg daje wiele przykazań, jak Izraelici mieli żyć w tamtym czasie. Kiedy ludzie cytują ten werset, mam nadzieję, że są w stanie spełniać również pozostałe - mówi Bethke w filmiku "Czy tatuaże są grzeszne?".

Ron Hendon podkreśla, że robienie tatuaży związanych z wiarą sprawia mu przyjemność, ponieważ są one robione nie tylko ze względu na upodobania estetyczne, ale i przekonania.

A co Ty sądzisz na temat tatuaży u chrześcijan?




Źródło: Christian Post
http://chnnews.pl/index.php/pl/ameryka/ ... torzy.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 czerwca 2014, o 09:05 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 5 czerwca 2016, o 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tatuaże są Rytuały krwi?
Obrazek
tatuaże Byłem bardzo podekscytowany, aby uzyskać swój pierwszy tatuaż.
To było moje osiemnaste urodziny i mój najlepszy przyjaciel zaproponował, że zapłaci za to jako dar.
Byłem doczekać tatuaż od dłuższego czasu!
Dla mnie to był symbolem, kim jestem i mojej wolności.
Ona nawet wybrał miejsce dla nas, aby przejść i mieć go zrobić.

Byłem trochę nieufny kiedy pojechaliśmy mnie do innej części miasta nie bardzo dobrze znam i nie wyglądają bardzo ładnie.
To było około 20 lat temu, gdy tatuaże nie były tak popularne, a bardziej ukryte w seedier obszarach miasta.

Ten facet, który dał mi tatuaż miał swój sklep w przed jego domem i był rowerzysta. Idealnie miłym facetem, ale bardzo niezwykłego doświadczenie dla mnie.
Początkowo chciałem mały tatuaż na ręce księżyc .
Na szczęście rozmawiał mnie z coraz to na mojej ręce i gdzieś mogę ukryć, że łatwiej. Więc mam księżyc średnich z gwiazd na wewnętrznej stronie prawej kostki.
Prawdę mówiąc Nienawidziłem go później.
Czułam się, jakbym popełnił ogromny błąd.


To nie było to, co sobie wyobrażałem, ale ja teraz skazani na to, bo miałem zamiar mieć go zawsze!

To tatuaż przyjdzie znaczy dla mnie więcej później zacząłem wielbić księżyca.
Była to raczej symbol, kim jestem jako poganin i czarownicy.

Chciałbym siedzieć na podwórku w pełni księżyca i wielbić go.
Uwielbiałam księżyc i wierzył, że była boginią.
Byłem pod wrażeniem w mocy i majestacie księżyca.
Chciałbym rozmawiać z księżyca i wygrzać się w jego świetle.
To co mi uwierzyli.
Wychowałem dalej w moich wierzeń New Age i okultyzmu, podczas gdy moja praktyka czary zintensyfikowane.
Kilka lat później, w końcu miałem szansę na kolejny tatuaż na pamiątkę moją dedykację do mojego pogańskiej wiary i bycia wiedźmą.

Mam pentagram tatuaż na lewym ramieniu, z winorośli owinięte wokół niego.
Kocham to.
To było wszystko, co miałem.


Wymienili prawdę o Bogu w kłamstwo, i służyli stworzone rzeczy,
zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

Rzymian 1:25


Mój następny tatuaż był wiele lat po tym.
Pozwoliłam moim chłopakiem w czasie tatuaż mnie.
Nie był artystą tatuażu, ale pretenduje do bycia.
I niech tatuaż duży czarny Dragonfly na moim prawym ramieniu.
To było duże i mocno w dół i czarny.

Ciemny czarny.
To był bardzo toksycznym związku.
Skończyło się wkrótce po tym (po 5 latach piekła) i ja bardzo chciał, aby nigdy nie zobaczyć podły tatuaż ponownie.
Niestety jest to bardzo trudne do ukrycia czarny tatuaż.
Mam kwiat lotosu nad nim, ale krwawił wskroś.
Trzy razy.
I nie mógł objąć tego potwora i przypomnieniem bólu w górę.
Wreszcie poszedłam do siedmiu artystów tatuażu, aby zobaczyć o coraz to zatuszować. Powiedziano mi, że muszę iść duże, aby odwrócić uwagę od tatuaż starałem się ukryć. Więc skończyło się na pół rękaw.
I tak naprawdę nie mają nic chciałem dodać do tego, co miałem, więc poszedłem z sugestią ryby koi i trochę wody.
Jest to bardzo ładny tatuaż.
Chwali go cały czas. Nienawidzę go.
Nigdy nie chciałem tatuaż tak duże i znam znaczenia.
Ból.

Gdy stałam się chrześcijaninem moje tatuaże stały się symbolem mojej przeszłości.
Moje zaangażowanie w czary i okultyzm, a ból mojego złamanego życia.
Nienawidziłem nie gardzili je całkowicie.

Byłem zakłopotany przez mojego pentagram tatuaż.
I został popełniony do Jezusa Chrystusa i teraz nie chce nikogo myśleć byłem jeszcze poganinem.
Poszedłem do sklepu tatuaż dowiedzieć się o coraz to zatuszować.
Naprawdę nie chciał nawet kolejny tatuaż.
To był kolejny obskurny sklep tatuaż z facetem, który wypowiedział się nie tylko swoją miłość do Jezusa, ale także pulę palenia.
Był bardzo miły, ale byłem bardzo wstrząśnięty całą sprawę.

Nie miałam wiele opcji dla tuszowanie pentagram, z wyjątkiem kwiatem.
Albo mogę iść duże ponownie.
Nie ma mowy.
Wyszłam myśleć o po prostu robi to, ale nie czuje się bardzo dobrze o uzyskanie kolejnego tatuażu.
" 'Nie ciąć swoje ciała za zmarłych lub wprowadzonych znaków tatuaż na siebie.
Ja jestem Pan ". Kapłańska 19:28


Werset na temat tatuaży w Biblii bardzo mnie do myślenia.
Wydawało się całkiem jasne, że Bóg mówił, aby nie dostać tatuaże.
Wiedziałem jednak chrześcijanie, którzy mieli tatuaże, niektóre były nawet w pamięci o zmarłych.
Chciałem pójść, co Bóg powiedział, bo nie oszukujmy się, on wie lepiej niż my.
Jeśli Bóg powiedział, że nie powinniśmy coś zrobić, to za dobry powód.
Po prostu nie był pewien, czego powodem było.
Postanowiłem zbadać więcej na temat tatuaży i dlaczego chrześcijanie nie powinni je dostać.
Znalazłem wiele powodów, o tym, dlaczego chrześcijanin nie powinien dostać tatuaż, takich jak nasze ciało jest świątynią Boga i że nie powinniśmy go zbezcześcić, albo powinny być rozstawione i święte.
Istnieje kilka bardzo dobrych argumentów dla Dlaczego chrześcijanin nie powinien dostać tatuaże.
Potem znalazłem artykuł o tatuażach i rytuałów krwi czasów starożytnych.
Artykuł był bardzo otwarcie oczu dla mnie, bo byłam jeszcze bardzo naiwna do sfery ducha i sposobów diabła.
Nigdy nie byłem w stanie go odnaleźć tego artykułu.

Od tamtej pory nauczyłem się sporo o rytuałach krwi i ofiar.
W moim wybawienie z opresji demonicznej
I okazało się, że mój dziadek dał prawa do mojego życia nad diabłu w rytuale krwi, gdzie przelał swoją krew.
Rytuał krwi jest satanistycznym rytuałem, który odbywa się w przymierzu lub paktu.
Istnieją co najmniej dwie osoby zaangażowane w tego rodzaju rytuału.
Osoba, która jest przelewając własną krew, a osoba, która jest wywoływanie demona i jego moc.
Osoba, która jest przelewając swoją krew jest odbiorcą w tej transakcji.
Oni dają ich krew (życie) w celu uzyskania jakiś korzyści, takich jak życie, dobrobytu, sławy, bogactwa czy władzy.
Cięcia są teraz otwarte drzwi do wejścia złe duchy (demony), które zostały przyznane uprawnienia.
Zgadzając się i uczestnicząc w przelania krwi, trzeba dać diabłu prawo do ciebie.
Często ludzie, którzy uczestniczą w rytuale krwi również dać się praw do przyszłych pokoleń.

Te rytuały krwi trwają od tysięcy lat, w wielu różnych kultur.
Inne formy rytuałów krwi obejmować cięcie lub okaleczenie się w żałobie za zmarłych lub przebłagać bogów (demony), który czci.
Wierzono, że bogowie byli pod kontrolą wszystko od pogody dla zdrowia i ludzie chcieli robić, co mogli, aby pokazać bogom, że będą one uczynić z nich zadowolony.
Obejmowało przelania własnej krwi, lub zabicia drugiego człowieka.
Bogowie byli często zły i wymagający, a ludzie byli bardzo przestraszony, co bogowie chcą robić.

Gdyż życie ciała jest we krwi, a ja dałem to dla ciebie na ołtarzu, aby dokonać przebłagania za dusze wasze, gdyż to krew dokonuje przebłagania przez życie.
Kapłańska 17:11


Zdaję sobie sprawę, że tatuaże nie są dokładnie takie same jak skaleczeń.
Nie biorą nóż do ręki i cięcie go.
Jednak są przekłuwania skóry igłą między 50 do 3,00 razy na minutę.
Jesteś również przelewając swoją krew, a ty dokonaniem wyboru, aby przebić skórę i przelał swoją krew.
Trzeba też wziąć pod uwagę osobę, która robi tatuaż.
Gdzie oni są w religijnie i duchowo?
Jeśli są innego wyznania lub przekonań duchowych trzymać z New Age i okultyzmem, co to znaczy tatuaż z nimi?
Ten, kto trzyma pistolet tatuaż jest ten, kto jest przelewając swoją krew.
To bardzo silnej pozycji na ciebie.
Jeśli modlą nad wami do ich boga lub bogini, jak to wpływa na ciebie, gdy jesteś otwarcie składania im przelewając swoją krew?
Czy to naprawdę znaczenia, czy tatuaż krzyża lub wersetem biblijnym w tym przypadku?

W dzisiejszych czasach tatuaże są uważane za dzieło sztuki i symbole rzeczy, które wpłynęły na nasze życie.
Jeszcze w starożytności tatuaże były o wiele więcej niż to.
W Egipcie podczas ery BC 1400, tatuaże były często tributes bogów i bogiń, a także symbole ochrony przed złem lub stałego magicznego talizmanu.
Byli też ewentualnie używane w rytuałach aby oznaczyć wierność z pewnym Boga, czy nawet do tego przymierza Boga.
Te rytuały musiałby rzucić krwi i prawdopodobnie były natury seksualnej, jak również.
W Israelistes byłby silnym wpływem świata Egipcjan, pochodzących z Egiptu i to jest taki potężny naród.
Egipcjanie są dobrze znane ze swojej czczenia wielu bóstw, a także ich obsesji na punkcie seksu, śmierci i magii.

W starożytnej Grecji i Rzymie, tatuaże były stosowane jako kara i znakiem byłeś niewolnikiem lub karnej.
Tatuaże były używane w ten sam sposób w starożytnej Japonii aż do 18 wieku.

Prymitywne plemiona używać tatuaże podobnie jak Egipcjanie zrobili - jako forma związku z ich bóstw i ochrony.
Tatuaże miał jakiś udział w różnych kulturach od wieków.
Tatuaże, od swoich początków są z okultyzmem .
Z biegiem czasu, tatuaże zostały zmienione, aby przejść z czasów współczesnych.

To nie byłoby dopuszczalne w wielu kulturach, aby wykorzystać je jako karę i już większość osób twierdzi, tatuaże jako dzieła sztuki. Jednak tatuaże posiadają bardzo głębokie znaczenie dla ludzi, którzy się do nich przez większość czasu.
Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego w was i którego macie od Boga?
Nie jesteś swoim własnym, bo zostały zakupione w cenie.
Więc chwalić Boga w waszym ciele.

1 Koryntian 6: 19-20


Nie mam twardych dowodów, że tatuaże są częścią rytuału krwi, ale myślę, że możemy zobaczyć z badań, które tatuaże pewnością są częścią głębszej praktyki duchowej, która pochodzi z czasów starożytnych.
Biblia ostrzega przed coraz tatuaże lub skaleczeń, ponieważ w tym czasie to było wspólne dla Israelistes spadać od Boga i do praktyk świata wokół nich.
Świat wokół nich była przesiąknięta okultyzmem - czary, wielbienie wielu bóstw, rytuałów i ofiar.
Choć wielu ludzi dzisiaj nie ma żadnego zamiaru wobec angażowania się w czary lub krwi rytuałów, kiedy się tatuaże, nie znaczy, że są nieodwracalnie robić.
Okultyzm jest głęboko zakorzenione w naszym świecie , ponieważ jest narzędziem diabła do doprowadzić nas do swego królestwa.
Ten świat jest domeną diabła, a my jesteśmy tu tylko odwiedzić.
Jest bardzo łatwo dać się wciągnąć w tej sferze fizycznej i wszystko, co widzimy, i zapomnieć jest sfera duchowa, która dotyka nas co minutę.
Jest również łatwo wziąć wszystko za dobrą monetę i nie patrzeć w głąb znaczeń i pochodzeniem, co robimy.

shedbloodCzy Bóg tatuaże nienawidzisz?
On jest zły na ciebie, bo masz tatuaż?
Nie Bóg nienawidzi zła, a Bóg zna wasze serca.
Jeśli masz tatuaży to nie znaczy, że są złe lub przeciw Bogu.
Musisz wziąć swoje serce przed Bogiem miłosierdzia i miłości, niech się dogadać ze sobą. Bóg pokaże, co jest tuż przed oczy i to, co jest szkodliwe dla Ciebie.

Piszę o tym, ponieważ to było w mojej głowie od dłuższego czasu, myśląc o tatuaże i dlatego Biblia wypowiada się przeciwko nim.
Słyszałam wiele argumentów o tym, dlaczego w Księdze Kapłańskiej wers o tatuażach nie ma znaczenia dzisiaj, i dlatego chciałem przedstawić do myślenia.
Jak dowiedzieć się więcej o moim życiu io wewnętrzne funkcjonowanie sfery duchowej, zdałem sobie sprawę, jak głęboko oszustwa diabła iść.

On warstwa po warstwie oszustwa na tym świecie, dzięki czemu może on zachować jego kłamstwa i jego urządzeń przed nami w tajemnicy.
Robi świetną robotę na niego.

Jestem tutaj, aby pomóc w odkryciu ich.


Bez względu na to, że jesteś dzieckiem Jedynego Prawdziwego Króla, i są głęboko i całkowicie kochany przez Jezusa.
On umarł za ciebie, abyś mógł mieć obfite życie.
Jednak to Bóg, który określa, co jest bogactwo, a nie my.
Patrzymy na rzeczy i osiągnięć, aby znaleźć nasze bogactwo, ale nasze bogactwo leży samotnie w Jezusie Chrystusie.
Nie mamy pojęcia, wspaniałych rzeczy Bóg ma w zapasie dla nas, jeśli nie możemy zatrzymać się i połączyć nasze serca Jego.

Musimy codziennie zatrzymują, aby wyrównać się z serca i woli naszego Stwórcy, Boga. On poprowadzi nas do sprawiedliwości, a nie ten świat.
Po prostu trzeba zachować ufając Bogu, przybliżają nas do chwały, dzień po dniu, kiedy patrzymy z Nim dla wszystkich naszych potrzeb, a wszystkie odpowiedzi na nasze życie.

On sam poniósł nasze grzechy w swoim ciele na drzewo, abyśmy uczestnikami grzechów, a żyli dla sprawiedliwości.
Przez Jego ran zostaliście uzdrowieni. 1 Piotra 2:24

http://www.theothersideofdarkness.com/?s=tattoo

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 13 lipca 2016, o 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nigdy nie rób tatuażu!
To furtka dla szatana!



Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym.
Nie będziecie się tatuować.
Ja Jestem Pan”. Kpl 19,30

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 13 lipca 2016, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tatuowanie ciała przeżywa dziś prawdziwy renesans. W Stanach Zjednoczonych już co piąta dorosła osoba nosi przynajmniej jeden z nich. To dwukrotnie więcej niż jeszcze dziesięć lat temu.


Gwiazdy show-biznesu, sportowcy, a nawet model popularnej lalki Barbie mają liczne i bardzo widoczne tatuaże.
Wobec powszechności tego zjawiska słuszne jest pytanie chrześcijanina co na to Biblia?


Najkrótsza odpowiedz to - nic.
A przynajmniej nic konkretnie zdefiniowanego.
W Biblii nie ma odniesienia do tatuażu, tak jak my go rozumiemy dzisiaj.
Niektórzy chrześcijanie uważają tatuowanie ciała za grzech śmiertelny, gdyż Bóg wyraźnie tego zabronił mówiąc:
"Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym.


Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!" (Kpł19, 28).


Dla innych chrześcijan słowa te nie są jednoznacznym zakazem tatuowania ciała, gdyż stanowią przepisy starotestamentowego prawa, wobec którego chrześcijanie są wolni.


Śledząc Internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o tatuaż, spotkamy się właśnie z tymi dwoma stanowiskami.
Oba są błędne, gdyż Biblia nie mówi nic o ozdabianiu skóry poprzez wprowadzanie pod nią tuszu, tworząc obrazki, wzorki czy tekst.
To właśnie jest tatuaż w dzisiejszym rozumieniu.


Przywołany fragment z Księgi Kapłańskiej może być również przetłumaczony w następujący sposób:
"Nie będziecie nacinać skóry na znak żałoby ani nie będziecie pisać na swoim ciele żadnych znaków. Ja jestem Pan!".


Termin "pisać" odnosi się do inskrybowania znaków lub słów i w tym znaczeniu użyte jest w Biblii tylko w tym miejscu.
Słowo "znak" nie ma jasnego pochodzenia, również występuje tylko w tym jednym miejscu w Biblii, do końca nie wiemy, co konkretnie oznacza.
Sam termin "tatuaż" pojawił się dopiero w XVIII w.


Warto również poznać kontekst wprowadzonego zakazu.
Izraelici po uwolnieniu z niewoli znaleźli się między Egiptem a Kanaanem.
Współczesne badania archeologiczne ujawniły, że w starożytnym Egipcie znane były praktyki ozdabiania ciała za pomocą tatuaży.
Dotyczyły one jednak wyłącznie kobiet.



Umieszczały one symbole boga Bes na tych częściach ciała, które kojarzone były z płodnością (piersi, biodra, uda, brzuch).



W Kanaanie, oprócz tatuowania ciała przy użyciu różnych barwników, praktykowano jeszcze inne formy ingerencji w skórę; wypalanie znamion, nacinanie czy skalpowanie jej. Badania archeologiczne potwierdziły, że to, co Biblia mówi o Kananejczykach okaleczających swoje ciało w celach rytualnych (por. 1 Krl, 18, 28), jest prawdą.


W świetle tych informacji widzimy, że słowa z Księgi Kapłańskiej wyrażają Boży zakaz wobec rytualnego okaleczania ciała oraz umieszczania symboli oddających cześć obcym bogom.
Nie odnoszą się one automatycznie do dzisiejszych tatuaży.


Wniosek ten nie oznacza, że teraz, w sposób całkowicie nieskrępowany, możemy tatuować swoje ciała, bo Bóg nie zabrania tego.
Nadal warto gruntownie przemyśleć decyzję o zrobieniu sobie tatuażu, zwłaszcza jeśli jesteś chrześcijaninem.
Poniższe pytania mogą być dla ciebie pomocne w procesie rozeznawania decyzji.


Ciało - Czy w związku z tym, że Biblia nie wypowiada się bezpośrednio o tatuażu, zakazując go lub nie, istnieją może jakieś inne wskazania pomocne w tym temacie?
Wiemy, że nasze ciało nie jest naszą absolutną własnością, lecz stanowi świątynię
Ducha Świętego (1 Kor 6, 19-20).

Biblia wyraźnie ukazuje, że jest ono owocem pracy rąk samego Boga i nie może być ono deformowane.
W przeciwieństwie do narodów pogańskich, starożytni Izraelczycy przestrzegali tej prawdy.
Dziś możemy spotkać osoby, które w takim stopniu zmodyfikowały swoje ciało, że wyglądem zbliżają się do świata zwierzęcego lub nawet pozaziemskiego.

Musimy zadać sobie pytanie, w jakim stopniu możemy ingerować w ciało, tak by nie zniekształcić piękna ludzkiej formy danej nam przez samego Boga.


Motywacja - Po co robisz tatuaż?
Jeśli jest on tylko wyrazem buntu wobec rodziców, to może warto to przemyśleć
(Ef 6, 1-3).
Artysta może widzieć w nim narzędzie samoekspresji.
Dla osoby wierzącej nadrzędnym celem jest chwała Boża, nie samoekspresja (1 Kor 10, 1).
Oznacza to, że uwagę i zainteresowanie kierujemy na Niego, nie na nas.
Zrobienie sobie tatuażu z intencją świadczenia o Bogu wydaje się szczytnym celem, pamiętać jednak trzeba, że nie jest to podstawowy i najbardziej efektywny sposób ewangelizowania.
Nie zwalnia to nas ze świadczenia o Nim naszym codziennym życiem.
Nasze zbawienie nie zależy od tego, czy mamy wytatuowany na ramieniu fragment z Biblii, ale czy według tych słów żyjemy.


Przyzwoitość - Na co chcesz zwrócić uwagę, robiąc tatuaż?
Na Boga czy na siebie?
Tatuaż wyróżnia część ciała, na której się znajduje.
Wątpliwe, by wytatuowane ma pośladkach religijne motywy miały faktycznie zadanie ewangelizacyjne.
Uwzględniając przyzwoitość, tatuaż może być mniejszy, stosowniej umiejscowiony, w mniejszej ilości.


Przydatność- Czy pracodawca zatrudni osobę z tatuażem?
Wiele firm nie życzy sobie, by tatuaże pracowników były widoczne.
Mogą domagać się, by miejsca te były zakrywane, uważając, że nie wpływają one pozytywnie na wizerunek firmy.
Czy zatem podejmując decyzję o zrobieniu wyraźnego tatuażu, nie ryzykujesz ewentualnych trudności ze znalezieniem dobrej pracy?


Przekaz- Co chcesz zakomunikować światu?
Tatuaż ma dużą siłę oddziaływania.
Jest mocnym kanałem przekazu, mówiącym, co jest ważne dla jego właściciela.
Tatuaż jest niezmywalny, często towarzyszy do końca życia.
Jak długo jesteś w stanie utożsamiać się z treściami umieszczonymi na swojej skórze? Coraz częściej mówi się o syndromie "tattoo regret" (żałowanie decyzji o zrobieniu tatuażu).
Jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości przestaniesz tak silnie utożsamiać się ze swoim tatuażem, ostatecznie żałując decyzji o jego zrobieniu.
Warto o tym pamiętać już teraz.



Pieniądze - Czy zrobienie tatuażu to rozsądny wydatek? Nie ma jednej ceny za tatuaż. Każdy wzór ma swoją indywidualną cenę, uzależnioną od wielkości i stopnia skomplikowania. Cena za sesję to 600-1200 zł, w zależności od wybranego tatuatora i czasu jej trwania, który może wynosić 4, 6 lub 8 godzin. Pamiętajmy również, że usunięcie niechcianego wzoru to wydatek często większy niż jego naniesienie.
Chrześcijanin musi pamiętać o odpowiedzialności przed Bogiem za to, w jaki sposób gospodaruje pieniędzmi.


Zdrowie - Z tatuowaniem skóry związane jest realne zagrożenie zdrowia.
Jedna z amerykańskich klinik ostrzega, by nie bagatelizować tego ryzyka.
Zachęca swoich pacjentów by decyzji o zrobieniu tatuażu nie podejmowali zbyt pochopnie. Informuje, że proces nanoszenia tatuażu może skutkować poważnymi alergiami oraz różnymi zakażeniami, w tym żółtaczką typu B i C.
Pamiętać trzeba, że podczas tatuowania przebija się skórę, przez co stwarza się możliwość kontaktu naszej krwi z różnymi bakterii.
Salony tatuażu nie są sterylnymi gabinetami zabiegowymi, trzeba o tym pamiętać, decydując się na ich odwiedzenie.


Rozważ te pytania. Nie podejmuj decyzji w pośpiechu i pod wpływem emocji. Znajdź czas, by porozmawiać o tym z zaufaną osobą.
http://www.deon.pl/religia/wiara-i-spol ... isz00.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 13 grudnia 2016, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jakie znaczenie ma wytatuowana CZARNA róza ,bo napewno jakies ma .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 14 grudnia 2016, o 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
znalazłam
______________
Czarne róże – symbolika w tatuażach:

Wzory czarnych róż są popularne głównie wśród ludzi, którzy gustują w gotyckich tatuażach, a także wśród osób, które zostały “spalone” przez miłość – czyli wśród tych, którzy oddali miłości wszystko co mieli.
Czarna róża może symbolizować śmierć związku lub niechęć do jego kontynuowania.
...

czarna róża – symbol żałoby, smutku, cierpienia.
Gustują w nich osoby o zainteresowaniach gotyckich, a także ludzie ze złamanym sercem.
(red. Osobiście uważamy, że jeżeli masz złamane serce to nie tatuuj sobie tego na ciele tylko spróbuj o tym zapomnieć

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tatuaże są Rytuały krwi?
 Post Napisane: 27 marca 2017, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Egzorcysta, - Siła tatuażu,szatańskie symbole zniewolenia duchowego



____


Egzorcysta - Tatuaż dla Jezusa: wiara na własnej skórze


1min jest do pominiecia

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 marca 2017, o 17:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » ŚWIADECTWA ŻYDÓW » ŚWIADECTWA - Słowem i Video


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL