Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 21 września 2017, o 22:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
dzieki.

...no mowilam, ze jestes na innej fali... :), jesli to Cie buduje to Chwala Bogu!, sluchaj ich...
Znam obydwoch, sluchalam i slucham rowniez. Do jednego i drugiego mozna byloby sie tez z czyms przyczepic, tylko po co ?

veteran napisał(a):
Podstawowe pytanie: jaką on EWANGELIĘ głosi?

moim zdaniem ta;
J 17,3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Sluchanie jego kazan sprawia, ze chce byc jeszcze blizej Boga i poznac Go jeszcze lepiej.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 września 2017, o 22:39 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 05:12 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
czy to nie jest piekne ?;



I want to be close, close to your side
So heaven is real and death is, a lie
I want to hear voices of angels above
Singing as one


Hallelujah, holy, holy
God almighty, the great I am
Who is worthy, none beside thee
God almighty, the great I am

I want to be near, near to your heart
Loving the world and hating the dark
I want to see dry bones living again
Singing as one

Hallelujah, holy, holy
God almighty, the great I am
Who is worthy, none beside thee
God almighty, the great I am

The great I am
The mountains shake before you the demons run in fear
At the mention of the name king of majesty
There is no power in hell
Or any who can stand
Before the power and the presence of the great I am

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 05:16 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
agnieszka napisał(a):
Do jednego i drugiego mozna byloby sie tez z czyms przyczepic, tylko po co ?


Do głoszonej przez nich EWANGELII nie można się przyczepić.
Głoszą obydwaj pełną i prawdziwą EWANGELIĘ CHRYSTUSOWĄ.

agnieszka napisał(a):
moim zdaniem ta;
J 17,3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.


Podany werset nie zawiera pełnej EWANGELII a jedynie jej podstawowe motto.
Z tego co wyczytałem Godawa głosi inną ewangelię więc jest fałszywym nauczycielem, zwodzicielem.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 07:11 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
oj veteran, veteran, troszke mu sie poprzygladales, nie do konca posluchales, gdzies tam cos przeczytales i juz osadziles od zwodzicieli, ani jednego konkretnego dowodu, przykladu w czym, gdzie, jak zwodzi nie przdstawiajac... , ale skoro uznales za zwodziciela to nie sluchaj. :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 07:46 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Czy warto żyć uprzedzeniami cz. 1


Czy warto żyć uprzedzeniami cz. 2

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 08:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
polecam szczegolnie uwaznie przesluchac 2 czesc od minuty 14.30

SWIETE SLOWA

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 08:57 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Agnieszka, czy znalazłaś jakiś fragment gdzie Godawa głosi EWANGELIĘ?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
On tak o tych uprzedzeniach i tak przezywał tego ksiedza a ciekawe jakby
zareagował na Branhama .
Tu by sie okazało jaki jest bez uprzedzen.

veteran zauwazyłes ,ze te ''kazania' sa jakies pociete powtarzaja sie tym samym
zwrotem ,to juz ktores w ktorym zauwazam takie powtórki i cięcia.
Mysle ,ze on 'pracuje' na rzecz ekumenii i oswaja ,ze ekumenia ,charyzmaty sa ok.

Czy on mówi w zborze do swoich czy to jakies wystapienia w terenie ?

waldek a kto nie jest zwodzicielem
do kazdego mozna cos podczepic

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Ja mówię tylko o samej EWANGELII.
Papierkiem lakmusowym jest to czy głosi o KRZYŻU.
To jest kluczowe.
W pozostałych kwestiach były, są i będą różnice.
Waldek czy Paweł uznają trójcę ale nie czynię z tego zarzutu.
Dla mnie to są BOŻY LUDZIE głoszący PRAWDZIWA EWANGELIĘ.
Sam kontakt z Pawłem jest dla mnie kojący a zdarzyło mi się z nim rozmawiać.

Godawa jest świetnym mówcą, widać że wyćwiczonym, świetnie panuje nad mową, zna odpowiednie techniki, prezentuje się elegancko, jest modnie ubrany, robi wrażenie choć nie na mnie albo robi na mnie ale nie pozytywne.
http://instytutdidaskalos.pl/mentoring/ ... lem-godawa
Cytuj:
Andrzej Mytych: Mam dzisiaj przyjemność rozmawiać z Pawłem Godawą. Jest pastorem kościoła Woda Życia w Koszalinie, autorem poczytnych książek i znanym mówcą konferencyjnym. Chciałbym dzisiaj dotknąć mentoringu, wiem, że masz bogate doświadczenia w tym temacie. Sam masz mentorów i jesteś mentorem dla wielu. Powiedz, czym jest mentoring?

Paweł Godawa: Przede wszystkim ten temat jest w dalszym ciągu dla mnie świeży, mimo że jestem z nim zapoznany od około 15 lat. Rozumiem go częściowo, więc będę odpowiadał z perspektywy człowieka uczącego się. Nie chcę unikać odpowiedzi, natomiast wydaje mi się, że prawdopodobnie nie będą one do końca pełnymi definicjami.


Według mnie mentoring to umiejętność przekazania właściwego sposobu na dokonywanie różnych rzeczy, na ich tworzenie. Jest to umiejętność pokazania procesu, który stoi za pewnymi przedsięwzięciami, ale jest to również pewien rodzaj transparentności charakteru człowieka i jego życia, a także wewnętrznego ułożenia tego w sobie.

Więc mentoring ma wiele aspektów, możemy uczyć się w wielu wymiarach i myślę, że gdy połączą się wszystkie razem w pewną całość, to dopiero wtedy rodzą pożądany efekt.

Andrzej Mytych: Dlaczego mentoring jest istotny?

Paweł Godawa: Człowiek przede wszystkim został stworzony, aby być naśladowcą. Naśladujemy świadomie lub nieświadomie. Każdy człowiek naśladuje. Dziecko uczy się języka naśladując. Taki jest cały człowiek. Zawsze będzie naśladował, a mentoring jest świadomym wyborem tego kogo, lub co będę naśladował.

Mentroing jest bardzo ważny, ponieważ świadomość wyboru odnośnie tego, kogo będę naśladował, jakie postawy będę naśladował, co chciałbym w życiu osiągnąć, a także za czym naprawdę pójdę, jest chyba pierwszym wyborem, który prowadzi mnie do sukcesu.

Andrzej Mytych: Czego nauczyłeś się o relacjach uczeń – mentor?

Paweł Godawa: Myślę, że w relacjach uczeń – mentor uczę się w dalszym ciągu tego, na czym polega tego typu relacja. Uczeń musi wykazać inicjatywę, nie jest tym, który skupia na sobie uwagę, więc staram się rozpoznać, gdzie są moi potencjalni mentorzy. Musiałem rozpoznać za kim pójdę i podjąć inicjatywę, aby być razem z nim.

Jedną z najtrudniejszych cen do zapłacenia jest to, że człowiek musi zainwestować swój czas, pieniądze i siebie w coś, co jest na wyższym poziomie niż on sam i to jest dosyć trudne. Kiedyś miałem okazję podróżować dwa dni, aby spędzić z kimś godzinę. Wydaje mi się, że to jest inny przelicznik i umiejętność dostrzeżenia wartości tej godziny. Tego, że przełoży się ona na wiele miesięcy mojego myślenia, tworzenia i budowania.

Musiałem nauczyć się inicjatywy i płacenia ceny, ponieważ inicjatywa związana jest z ceną. Myślę, że nie powinienem być obciążeniem dla mentora, to ja jestem wsparciem dla niego. Ja jestem tym, który zaprasza i płaci rachunek. To są pewne zasady, które sprawiają, że tu nie chodzi o to, że ty mi coś dasz, a ja tobie dam w zamian to samo. Ja zapewniam ci coś, ponieważ chcę z tobą być i chcę zaczerpnąć z twojej mądrości.

Andrzej Mytych: Kłóci się to trochę z roszczeniowym myśleniem porażki i ubóstwa.

Paweł Godawa: Tak, to jest zupełnie inne podejście. Widziałem wielu ludzi, którzy próbują sięgnąć po pomoc, odgrywając rolę ofiary. Myślę, że pomoc przychodzi, ale na naszych warunkach i niestety pozostawia nas w tym samym miejscu.

Uważam, że pomoc, która jest prawdziwie skuteczna zawsze przychodzi w innej formie, niż chcemy, czy tego oczekujemy.

Andrzej Mytych: I nie na naszych zasadach.

Paweł Godawa: Tak.

Andrzej Mytych: Czego nauczyłeś się w relacjach mentor – uczeń?

Paweł Godawa: Po tych wszystkich latach nauczyłem się lepiej przyglądać prawdziwym motywom ludzi, którzy chcą abyś ich mentorował.

Wydaje mi się, że jest wiele osób, które gdy poznają temat mentorstwa i chcą mieć mentora jako szyld, ale niekoniecznie jako coś prawdziwego w ich życiu.

Nauczyłem się lepszego weryfikowania tych ludzi, daję im więcej zadań, sprawdzam jakie są ich motywy, sprawdzam, czy są gotowi zapłacić cenę. Jeśli ktoś mi mówi, że mu się nie opłaca jechać siedem godzin, aby spędzić ze mną godzinę, to wiem, że nic się nie opłaca. Możemy dalej się przyjaźnić, ale wydaje mi się, że nie rozumie mentorstwa.

Andrzej Mytych: Jest cena do zapłacenia.

Paweł Godawa: Ona jest na początku, to jest jak inwestycja.

Andrzej Mytych: Jakie błędy popełniłeś mentorując innych?

Paweł Godawa: Szczerze mówiąc popełniłem ich wiele. Wybranie jednego jest trudne.

Mentoring wiąże się z chęcią pomocy ludziom, a ja zawsze chciałem pomóc tak wielu, jak to tylko możliwe, więc często śpieszyłem z pomocą zbyt szybko, bez rozpoznania kto naprawdę podróżuje. Starałem się wybić ludzi z miejsca, w którym są, ale drugi człowiek nie wybije nas z miejsca postoju. To my sami musimy z niego wyjść. Drugi musi nam tylko powiedzieć jak to uczynić. Był to chyba mój największy błąd, widząc potencjał nie uruchamiałem siły tego potencjału od wewnątrz, próbowałem go samemu inicjować.

Andrzej Mytych: Nad czym trzeba pracować, aby być dobrym mentorem?

Paweł Godawa: Myślę, że dobry mentor to człowiek, który podróżuje sam, szczególnie mentalnie, rozwija się, czyta. Lubię to określenie, które kiedyś powiedział Peter Daniels: „To muszą być ludzie, którzy mają imperium w swojej głowie”. Imperium nie powstaje w ciągu jednego dnia, powstaje ono przez lata praktykowania, myślenia i uczenia się, budowania koncepcji, analiz.

Więc dobry mentor to człowiek, który ciągle podróżuje. Drugą cechą dobrego mentora jest ciągłe kształtowanie swojego charakteru. Czyli z jednej strony mamy rozwój mentalność i myśli, a z drugiej strony rozwój charakteru i osobowości.

Andrzej Mytych: Co doradziłbyś człowiekowi, który chciałby być mentorem przywódców?

Paweł Godawa: Przywódcy przeważnie są silnymi ludźmi i rzadko kiedy można oddziaływać na nich bezpośrednio z góry. Najlepiej prowadzić ich stając się ich przyjacielem. Dlatego też, jeśli ktoś chce być skutecznym mentorem przywódców, powinien przejść tak szybko, jak to jest możliwe w relacjach z nimi do przyjaźni, bo to właśnie dzięki niej najszybciej dokonuje się proces mentoringu.

Andrzej Mytych: Dziękuję Ci bardzo za rozmowę.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
noemi, to jest chyba ich sala w Koszalinie ale pewnie jakieś konferencje wyjazdowe też są nagrane.

Wrażenia o których mówię są istotne choć nie można na ich podstawie budować opinii ale porównajcie nagrania Godawy z kazaniami Ryszarda. Czy dostrzegacie różnice, prosty, szary człowiek [to komplement dużego kalibru, Ryszard] vs. superstar?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie wiele z tego rozumiem o jakie mentorowanie chodzi kto kogo i po co ma mentorowac ?
Nie ma tu słóweczka o Jezusie nic a nic cała chwałe bierze dla siebie.
Corazz bardziej przypmomina to kluby dyskusyjne a nie Szorstki Krzyz
który czeka na ukrzyzowanie Starego adama z prochu Ziemi.
Nie mam mentora co kolwiek to znaczy .
Az jestem ciekawa czy znajdzie sie jego głoszenie o ukrzyowaniu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 11:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
noemi napisał(a):
Az jestem ciekawa czy znajdzie sie jego głoszenie o ukrzyowaniu.


To stawiamy orzechy przeciwko kasztanom.
Nie znajdzie się?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 11:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
polecam jeszcze raz przesluchac szczegolnie od minuty 14,30


Wybacz veteran, Ty sam nie wysluchales , nie wskazales gdzie , czym , jak zwodzi, ale poslugujesz sie ludzkimi opiniami, ktore dla mnie sa malo wazne, a ja nie mam zamiaru zmieniac Twojego nastawienie/uprzedzenia, ktore sobie nastawiles na ludzkich opiniach.
Nie sluchaj "zwodzieciela" wiec, nikt Cie nie zmusza, jedynie polecam jeszcze raz ten urywek od minuy 14,30 jako zakonczenie tematu.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 11:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Czy Godawa głosi EWANGELIĘ? I jaką?

Bo jako mówca motywacyjny sprawdza się.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Blizej siebie
 Post Napisane: 22 września 2017, o 12:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
veteran napisał(a):
Czy Godawa głosi EWANGELIĘ? I jaką?

veteran, jesli Ciebie to naprawde interesuje, to nie pytaj ani mnie, ani nie czytaj plot, opinii innych ludzi - zgorzknialych czesto, ale sprawdz sam i zapytaj Ducha Swietego.
A jesli juz zaliczyles do zwodzicieli to po co nadal pytasz ? Nie sluchaj po prostu.
Nikt Cie nie zmusza.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 września 2017, o 12:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL