Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ela klucze
 Post Napisane: 16 października 2013, o 18:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Elisheva Brandstetter Klucze niestety, przekazywane są od NIEGO B'H! Oczywiście można się ich trochę nauczyć, jednak praca z tekstem jest raczej samodzielna pracą i choć wiele można przejąć od Mędrców - Chachamim, to jednak bez "sterowania z GÓRY" jest to niemożliwe, bo Usta HASHEM tak powiedziały: "Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną? Złamałem jego wielkość mym prawem, wprawiłem wrzeciądze i bramę. Mówiąc: Dotąd dojdziesz, lecz nie dalej! I tu zatrzymają się twe wzdęte fale! ".............. zatem nikt i nic nie jest w stanie przekroczyć
g r a n i c y jeśli STWÓRCA drzwi wewnątrz nie otworzy!
20 sierpnia o 09:09 · 1
Elisheva Brandstetter To jest MOWA STWÓRCY z Hiobem (to imię wyraża misje STWÓRCY dla świata) zapisana w 38 rozdziale, gdzie WIEKUISTY wyraża niemal cały swój ZAMIAR - PLAN językiem Tory, językiem Gałęzi jakim wypowiadał przekazując korzeń JEGO odczytywania w przekazie Proroków....dla przykładu: ....co...oznacza... wyraz "morze" u HASHEM B'h! ? ?
20 sierpnia o 09:23
Elisheva Brandstetter W Izajaszu 57:19 czytamy ""Pokój! Pokój dalekiemu i bliskiemu - mówi Pan, Ja go uleczę."" i po tych słowach..... : Biblia Warszawska: (Izajasz 57:20)
Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto.
Biblia Tysiąclecia:
Bezbożni zaś są jak morze wzburzone, które się nie może uciszyć i którego fale wyrzucają muł i błoto.
Biblia Gdańska:
Lecz niepobożni będą jako morze wzburzone, gdy się uspokoić nie może, a którego wody wymiatają kał i błoto. ....................................... to nie wszystko... takich wersetów jest wiele, ja wzięłam dla przykładu najlepszy
20 sierpnia o 12:17 · Edytowany
Elisheva Brandstetter ..bo czyż tego nie widzimy tutaj w Mowie do Hioba? Tak.. na pewno ! To nie spekulacja, przyjrzyjmy się zatem: "Kto zamknął morze drzwiami, gdy pieniąc się, wyszło z łona, gdym chmury mu dał za ubranie, za pieluszki ciemność pierwotną?"
20 sierpnia o 10:08
Elisheva Brandstetter Jakie MORZE wychodzi z "łona"? Czyż nie "morze ludzkości"? Tak z pewnością ! Czy zwykły homo-sapiens nie rodzi się w "ciemności" , bo "nic" nie wie, nawet jak nazywają się elementy natury jak "słońce", "drzewa" i t p ... .? ? Czy to nie jest " ciemność" - b r a k świadomości istnienia? Wyobraźcie sobie, że w hebrajskim wyrazie "ja" (ego - odczuwanie siebie) - "ani" (alef+nun+jod) jest w glosie (ukryty) wyraz "obłok"?
20 sierpnia o 10:19
Elisheva Brandstetter Czyż to nasze ludzkie "ja" nas nie przyodziewa? Tak z pewnością! W nim widnieje nasze "chmurzaste" okrycie dla myślenia, odczuwania osobowości, - naszego indywiduum - jako zasłona!?
20 sierpnia o 10:27
Elisheva Brandstetter Dlatego w dalszej mowie.. do Hioba rozdział 38, STWÓRCA B'"H nazywa siebie "OJCEM DESZCZU", to jest 'Nas", jako kropelek spuszczanych w to Morze. Gdzie "my" potrzebujemy w nim wołać jak Dawid król, aby z tego Martwego Morza nas z powrotem szczęśliwie wydobył i wyprowadził po suchym np. dnie... jak to widzimy w ludzie Israela, w "Morzu Czerwonym" po hebrajsku "ADOM", które samą nazwą nas informuje, że chodzi o "Morze Adam" to jest "Morze Ludzkości"... . Jeśli znamy strukturę (budowę) języka hebrajskiego, gdzie wyrazy hebrajskie nie posiadają w zapisie żadnych samogłosek , a jedynie "znaki diakrytyczne" (nekudot) dodane przez masoretów w późniejszych wiekach dla upowszechnienia dla ogółu św, tekstów, to zobaczymy, że czytanie tekstu nie jest łatwe i że te same słowa mają wieloznaczność tak niespotykaną nigdzie indziej.
20 sierpnia o 10:43
Elisheva Brandstetter A w tekście tworzą korzenie słowa - "spółgłoskowe" nieodgadnioną głębie przekazu zamkniętą Wrotami Czasu.., do których muszą być klucze ( jako kod w rozmyślaniu i czytaniu tekstów, o takich i innych WROTACH powiedział dalej STWÓRCA B'"H! : "przyprawiłem zaworę i drzwi do niego" [morza] ).
20 sierpnia o 11:01

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 października 2013, o 18:12 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL