Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zochar Intencja ukończony plan działania
 Post Napisane: 23 stycznia 2013, o 18:10 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
z Lekcji o Zoharze 10.05.2011
Intencja - to ukończony plan działania.

Opublikowane w środę 4 maja 2011

Pytanie: Co oznacza intencja ?
Moja odpowiedź: Załóżmy, że życzenie znajduje się w jakims określonym stanie, jednak pragnie podążać w innym kierunku.
W tym przypadku powinniśmy wykonać takie działania, by ze stanu początkowego dostać się do stanu pożądanego.
Cały plan działania polega na tym, by dokładnie rozpoznać, gdzie w tej chwili się znajduję i gdzie chcę być w następnej chwili, jakie siły i działania są potrzebne by z jednego stanu dostać się do następnego - dokładnie taki program nazywany jest: intencją .

Tym samy boski plan jest doskonały, określa początek i zakończenie, jakie kroki muszą być na tej drodze wykonane, jaki materiał, siły i środki użyte do osiągnięcia tego co zamierzone. Jak powiedziano: " Wynik działania zależny jest od początkowego zamiaru" .

To wszystko istnieje w potencjale intencji i realizuje się z czasem.
To oznacza, że intenccja istnieje tylko w ten czas, gdy w moim zmieniajacym się stanie dobrze rozpoznaje i dokładnie wiem co jako następne pragnę osiągnąć.
Pytania brzmią: " jakie masz intencje, co chcesz osiągnąć, co chcesz zrobić ? "

Tym samym intencja jest tym co wyraża nasze potrzeby, pragnienia zmian, które planujemy, rozumiemy , odczuwamy, urzeczywistniamy i dokańczamy.
Działanie wykonywane jest poprzez siłę światła i dlatego nie ma nic wspólnego ze stworzeniem.
Stworzenie posiada intencję: czy siebie dobrze zbadało, czy odkryło Stwórcę, czy zmusiło Stwórcę do określonego działania.
Dlatego człowiek powinien wiedzieć jak najwięcej.
Za każdym razem, gdy staje sie bardziej dojrzały i osiągam wyzsze stopnie schodów, tym większe są moje oczekiwania względem Stwórcy, poprzez co wszystkie detale Jego działania są określone.
Wiem już, jak On działa i wpływa na mnie.
Rozpoznaję we wszystkich detalach i szczegółach jaki program w moim wnetrzu , w moim "ciele " ( moim zyczeniu ) działa.

Z własnego doświadczenia rozumiem Stwórcę i działania wychodzące od NIego.W końcowym efekcie rozpoznaje poszczególne elementy, szczegóły, środki, aż do nadrobniejszych detali .

Jeśli osiągam końcową naprawę ( gmar tikun ), to w ten czas rozpoznaję Jego plan od początku do końca, znam wszystkie kroki - tak z Jego strony jak i z mojej.
Oznacza to, ze osiągnąłem ostateczną końcową intencję.
Światło zawsze oddziałuje.
Jak oddziałuje i jakie działania mam dokonać by siebie zmienić - to wszystko jest pracą człowieka, który rozpoznać ma związek i oddziaływanie światła na życzenie .
..

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 stycznia 2013, o 18:10 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL