Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RESZIMO - zapis w pamięci -wspomnienie - jestestwo Duszy
 Post Napisane: 20 listopada 2012, o 10:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ujawniające się dziś Reszimo domaga się duchowego rozwoju całej ludzkości


ReszimoPytanie które otrzymałem: Jaki jest związek pomiędzy Reszimo, a historią ludzkości? Powiedział Pan, że pierwszym Reszimo, które rozwinęło się w tym świecie był punkt w sercu.
Czy to znaczy, że historia ludzkości jest ciągłym, sekwencyjnym wyrażaniem się Reszimot ?


Obrazek

Moja odpowiedź: Cała materia opuściła się z góry na dół, ze Świata Nieskończoności do naszego świata, a każdy poziom zejścia pozostawił po sobie Reszimo (wspomnienie, ślad, informacja, zapis).

W naszym świecie wszystko wyświetla się, czy też rozwija się z tej spirali Reszimot w odwrotnej kolejności - z dołu na górę.

Najpierw rozpoczyna się rozwój Reszimot poziomu nieożywionego przyrody, potem poziomu roślinnego, po którym następuje rozwój Reszimot poziomu ożywionego, a na końcu poziomu mówiącego, lub inaczej człowieka.
Człowiek także rozwija się stopniowo wskutek łańcucha Reszimot, a to z kolei kształtuje rozwój historyczny.

Jednakże, pierwsze duchowe [color=#FF8000]Reszimo[/color] na naszej drodze z powrotem (z dołu na górę) ujawniło się 5768 lat temu w człowieku o imieniu Adam, a potem u coraz większej ilości ludzi.
Dlatego właśnie kabaliści biorą Adama za początek swojego kalendarza.
Naród Izraela zrodził się z grupy kabalistów, i dlatego także uznaje Adama za początek swojej historii.
Adam był pierwszym człowiekiem który osiągnął Stwórcę i opowiedział nam o Nim w księdze zatytułowanej „Anioł Raziel”.

Dziś Reszimot ujawniają się i rozwijają na swoim etapie końcowym i domagają się swojego duchowego urzeczywistnienia przez wszystkich ludzi - wejścia wszystkich ludzi do Świata Nieskończoności.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 listopada 2012, o 10:21 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: RESZIMO - zapis w pamięci -wspomnienie - jestestwo Dusz
 Post Napisane: 20 listopada 2012, o 10:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Reszimot de-itlabszut i reszimot de-awijut

Reszimot oznacza "wspomnienie" poprzedniego stanu, jego zapis w pamięci.
Słowo reszimot pochodzi o roszem(starohebr), co dokładnie oznacza zapis, czyli zapis poprzedniego stanu KLI.

Czym dokładnie jest stan KLI, który jest przedmiotem zapisu?
Stany, których znajduje się KLI, możemy opisać za pomocą stosunku wielkości napełnienia do wielkości pragnienia.
Wielkość napełnienia nazywana jest itlabszut, a "grubość" KLI, tj. wielkość pragnienia, nazywana jest awijut.
Stąd, pamięć o stanie poprzedniego napełnienia nazywa się reszimot de-itlabszut, a pamięć poprzedniego pragnienia, nazywa się reszimot de-awijut.
Malchut jest czwartym stadium rozwoju wiekości pragnienia, więc inaczej można powiedzieć, że awijut = 4.
Stadium zerowe (bchina szoresz, KETER) nie bierzemy w ogóle pod uwagę, gdyż jest to pierwotne pragnienie narozkoszowania tworu pochodzące od Stwórcy.

http://www.kabbalah.nazwa.pl/phpBB2/vie ... e3388416ff
starohebr praojca Abrahama
roszem = napisany (zapis imienia -tym czym była istota -)

.

http://kabalapolska.streemo.pl/Communit ... ryId=85715

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RESZIMO - zapis w pamięci -wspomnienie - jestestwo Dusz
 Post Napisane: 26 listopada 2012, o 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wiele cyklów życia w jednym ciele


Pytanie: Co oznacza cykl życia?

Moja odpowiedź: Znajduję się w pragnieniu otrzymywania i w nim zostaje mi ujawnione rozbite reszimo, to znaczy że czuję, iż moje połączenie z otoczeniem i ze Stwórcą jest rozbite. I dlatego staram się łączyć z otoczeniem, aby przygotować odpowiednie naczynie dla objawienia Stwórcy, Światła. Załóżmy, że pracowałem wewnętrznie, modliłem się, działałem powyżej moich rozbitych egoistycznych pragnień, i dzięki temu osiągnąłem wpływ Światła, które naprawiło moje połączenie z rozbitymi sąsiednimi pragnieniami, tak że złączyliśmy się i osiągnęliśmy jeszcze większe podobieństwo do Światła. Teraz naprawione przeze mnie naczynie napełniło się Światłem Nefesz. W ten sposób zrealizowałem odkryte mi rozbite pragnienie. Oznacza to, że przeżyłem jedno życie i dokonałem naprawy.
I wtedy zostaje mi ujawniony następny stopień. Poprzednie pragnienie umiera, ponieważ nie potrzebuję go już. Światło opuszcza poprzedni duchowy parcuf i zostaje ujawnione kolejne, wyższe reszimo. Oznacza to, że jest ono jeszcze bardziej rozbite! Ale na podstawie moich doświadczeń z poprzedniego życia, już wiem jak mam je naprawić. Dlatego robię postępy i kontynuuję moją naprawę.
Będę łączyć pragnienia, które są jeszcze bardziej rozbite i sprzeczne, a także prosić Światło o połączenie. W taki sposób przemija jeden cykl życia za drugim, dopóki nie osiągnę całkowitej naprawy, kiedy rozbite reszimot nie budzą się już, ponieważ już wszystko naprawiłem, czyli przeszedłem przez wszystkie cykle życia.
Cykle te nie mają nic wspólnego z naszym fizycznym ciałem, które istnieje tak samo jak zwierzę. Lecz ono jest tylko podobne do zwierzęcia, ponieważ w istocie nasze życie oznacza rozwój pragnienia otrzymywania.
W przeciwieństwie do nieożywionej, roślinnej i zwierzęcej natury, jesteśmy tak osobliwymi indywiduami, w których pragnienie otrzymywania stale się rozwija i w końcu osiąga impas, w którym się dziś znajdujemy.
I wtedy nagle widzimy, że to nie jest życie i nie rozumiemy, dokąd idziemy.

Cierpienia zmuszają nas do pytania o sens życia, jego cel, jego korzenie.
Oznacza to, że w tym pragnieniu, które znajduje się jeszcze na nieożywionym, roślinnym i zwierzęcym poziomie rozwoju, jest już zaprogramowany zalążek nowego dążenia, które zaczyna budzić w nas pytanie, co znajduje się na wyższym ode mnie poziomie.

Fragment z lekcji do artykułu Rabasza, 08.06.2012

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 listopada 2012, o 17:53 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL