Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kobieta
 Post Napisane: 25 grudnia 2012, o 19:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Metodyka szczęścia cz.1
Autor: Michael Laitman

Od autora
Mam ogromną nadzieję, że jesteście szczęśliwi w swoim życiu,
a jeśli to niezupełnie tak,
to pragnę z całego serca życzyć wam największego szczęścia,
jakie jest tylko możliwe w tym świecie.

Cel moich rozmów i objaśnień nie leży w tym, żebyście ograniczyli siebie w życiu i doszukiwali się w nim nieprzyjaznych zjawisk.
Przeciwnie, nauka Kabbala nosi nazwę nauki o otrzymywaniu o tyle, o ile przyprowadza człowieka do odzyskania nieskończonego szczęścia, odpoczynku,
błogości i spokoju, wypełnienia, wiedzy i miłości, którym nie ma granic.
I wówczas wszystkie one razem przychodzą do człowieka i wzrastają.

Jak uczynić takim nasze życie? I na to pytanie jest w stanie jasno odpowiedzieć ta metodyka – nauka Kabbala, stając się naszym instruktorem, pomagającym osiągnąć ten stan.
Mówi się, że jest przeznaczona przede wszystkim dla mężczyzn, tak jak było w poprzednich pokoleniach, które chroniły i rozwijały tę metodykę, aby przetrwała i stała się przydatną do wykorzystania w naszych czasach.

Obecnie widzimy, że w wyniku rozwoju świata kobiety ucierpiały znacznie bardziej, niż mężczyźni.
Kobieta straciła dom, który służył jej ochronie, dzieci, które wzrastały
wokół niej i żyły razem z nią.
Nie ma u niej związków z rodzicami, z wnukami.
Kobieta oznaczająca „dom” utraciła całą swoją osnowę, a jej życie zostało spustoszone znacznie bardziej niż (życie) mężczyzny, który przeciwnie, zyskał wolność od rodziny, mnóstwo zabawek i możliwości wypełnienia swojego czasu.

Trudno więc się dziwić, że z całego mnóstwa ludzi cierpiących na depresję,
większość stanowią kobiety.
Przecież mężczyzna otrzymuje zadowolenie od tego, że patrzy na kobietę,
podczas gdy kobieta nie odczuwa żadnego zadowolenia od spojrzenia na mężczyznę.
Jej niezbędna jest głęboka więź z nim.

I ponieważ trudno dać odpowiedź na głęboko wewnętrzne potrzeby kobiet, w naszym świecie one cierpią bardziej.
Wytrzymałość kobiety, jej zdolność znoszenia cierpień jest o wiele razy większa niż u mężczyzny.
Z tego powodu nie czujemy cierpień kobiet w ich prawdziwej mierze.

Dlatego będę się cieszyć szczególnie, jeżeli te rozmowy choć odrobinę pomogą kobietom pojąć kroplę światła w swoim życiu i poczuć siebie bliższymi do nasłodzenia, spokoju, błogości, wieczności i wypełnienia swojej duszy.

Zamiast przedmowy

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 grudnia 2012, o 19:05 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kobieta
 Post Napisane: 8 lutego 2016, o 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
..ON będzie panował nad tobą..."

komentarz pod filmem
__________


Eliyahu Yosef
Pozwole sobie opisac to troche inaczej niz to jak kazdy postrzega i czyta w pismie.
Jesli juz czytamy to trzeba czytac WSZYSTKO a nie bo mezyczyna panuje nad kobieta :) Judaizm mowi prosto o kobietach:

Kobiety sa wazniejsze od mezczyzn, kobieta jest tak duzo wyzej od mezyczyz w Judaizmie ze nas potrzeba 10 zeby sie modlic[/u] a kobieta wystarczy ze pomysli o HaShem i B-g jest z nia.
Kobieta to "Princess of HaShem" i dlatego z kobietami sie "nie mieszamy"

Dlatego kobiety sa w synagodze oddzielne, dlatego kobiety modlic sie nie maja jako takiego obowiazku oprocz raz dziennie kiedy im w zasadzie pasuje, dlatego kobiety sie nie dotyka publicznie z szacunku i zeby nawet uscisk reki nie byl zwyklym dotykiem bo kobieta zalsuguje na to zeby kazdy dotyk byl dla niej szczegolny
.

Dlatego mamy Shomer Nagiyah.

Nie ma tu seksizmu, segregacji plciowej, zyjemy wedlug zasad, nie jestesmy dzikusami, nie dreczymy kobiet, nie ponizamy, nie mamy porawa nic kobiecie kazac zrobic, nie mamy nawet prawa podac jej alkoholu.


Nie mowcie tylko o rownouprawnieniu tutaj, zyjemy wedlug zasad, i one okreslaja miejsce tych i tamtych i dla jednych to ze kobiety nie moga czytac z Torah bedzie okrutnym przykladem ze Judaizm pomiza i sponiweiera kobiece wartosci, beda o tym myslec ci ktorzy plytko spojrza na temat bo dla nas ma to ogromny sens, my wiemy czemu nie moze kobieta czytac z Torah.

My wiemy ze dla kobiety sa wazniejsze zadania w zyciu niz czytanie z Torah, zadania o ktorych my mezczyzni nawet nie mamy co myslec zeby sie zblizyc.


Sprobuj wychowac dzieci jako samotny ojciec.
Osmarkasz sie bardzo szybko a kobieta? 2,3,4 BA!
nawet 5-6 dzieci sama wychowa na wspanialych ludzi i to jest ta wyzszosc kobiety nad mezczyzna i nie ma w tym nic zlego.

My poprostu wiemy co do kogo nalezy.
Czasem slysze argument od reformowanych zydow ze kobiety chca czytac z Torah zeby byc blizej HaShem...

moja rada: Zaczynij trzymac Shabbos nic nie zblizy cie bardziej do HaShem, Shabbas jest najwyzej a [u]czytanie z Torah w porownaniu do Shabbos jest poprostu czytaniem ktore nigdziej cie nie zblizy
.

Tutaj widzimy pierwsza roznice miedzy Judaizmem a wymyslonymi religiami.
My zyjemy wedolu praw bez patrzenia co nam lepiej pasuje i co abrdziej wypada... inni zyja wedlug niektorych praw i popadaja w selektywnosc tego co beda przestarzegac a co gorsze nawet decyduja jak interpretowac B-skie prawo zeby tylko pasowalo do ich ideologii.

Eli niestety musze ci powiedziec ze ogromnym bledem jest wspominanie o tym ze kobieta zostala z zebra zrobiona... aj aj aj... tu jest ogromny blad tlumaczeniowy.
Zebro to przeciwne nam religie widza my musimy na to patrzec z innej strony, zupelnie innej.
Zacznijmy od tego ze Torah nas uczy ze HaShem jest i kobieta i mezczyzna w jednej postaci.
Adam jest stworzony na wzor HaShem czyli tez jest jendoczesnie kobieta do momentu jak HaShem odziela od niego "w bok" kobieca nature tworzac wlasnie kobiete.

Ci ktorzy wedlug Tory nie zyja i jej nieznaja czytaja to jako wyjecie zebra my Eli musimy patrzec na to tak jak nam Hahmim powiedzieli i jak nas uczy naprzyklad Rambam i Rashi.
Myslenie o tym ze HaShem wzial zebro jest bardzo plytkie i nie przystaje nam myslec w taki sposob.
Pokaż mniej
........

Takie mam PYTANIE odnośnie relacji męża i żony:
Jeśli np. Twoja żona Eli, poczytałaby to tu, to tam i zrodziłoby się w niej silne przekonanie, że Jeszua jest Mesjaszem, a do tego zaczęłaby praktykować coś niezgodnego z judaizmem, ale jako inaczej niż Ty wierząca wciąż chciałaby być Twoją żoną, to jak Ty powinieneś się wobec niej zachować?
Akceptować, tolerować, wyrzucić z domu?
I podobnie, jeśli mój mąż jest katolikiem i nie podoba mu się, że ja, zgodnie ze swoim silnym przekonaniem, zachowuję szabat, to co byś mi, kierując się znajomością Tory, poradził?
....
+PSALMY Sylwia Przede wszystkim takie rzeczy należy uzgadniać PRZED ślubem. Małżeństwo to poważna sprawa i jednym z jego celów jest wychowanie dzieci. W przypadku małżeństwa żydowskiego chodzi o wychowanie źydowskich dzieci po żydowsku. Jeśli którakolwiek ze stron 'rozmyśliła się', ta strona jest winna rozpadowi małżeństwa. Ja bym się rozwiódł, choć ogólnie to ciężko teoretyzować.
Ja wiem, że moja żona rozumie o co chodsi z Jezusem i wiem, że nie pójdzie się ochrzcić. Powinnaś docenić powagę sytuacji - sprawy takie jak wiara w obcych bogów w judaiźmie zagrożone są karą śmierci.
To nie jest coś co podlega kompromisom.
A fakty są takie, że Jezus, czy tam Jeszua jest właśnie "bogiem którego nie znali nasi ojcowie".
A jeśli chodzi o moje rady dla ciebie to mogę ci powiedzieć tylko tyle, że judaizm nie wypowiada się na temat małżeństw ani innych relacji pomiędzy wyznawcami innych bogów. Faktycznie moglibyście się nawet pozabijać a Żydom ani Torze nic do tego.
Nie obraź się, wiem że to strasznie brzmi ale po prostu takie są fakty, że wg. Tory to taka sytuacja nie powinna wogóle się wydażyć.
Nie-monoteiści są jakby względem siebie wyjęci z pod prawa, więc kiedy nawet katolicy mordowaliby protestantów, albo na odwrót, sąd Żydowski nie mógłby wydać żadnego wyroku w tej sprawie.
..
Izaj 46 /10
____________________-
chwilowo dałam tu bo nie wiem gdzie dać

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 lutego 2016, o 14:12 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM » KILKA POJĘĆ KABALA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL