Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 26 listopada 2019, o 09:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie potrafia wymówic Jod? to niec sie naucza a nie wymyslaja własne .
skretki jak pies doq i qod.
Nie bede sie spierac któreo imienia szatan nienawidzi bo krk mówia ze maryja nienawidzi.
Prorok Jeremiasz przez któreo Duc Mesjasza mówił zapowiedział ze wymazuja
Imie YHVH czy IeHUaH .
V ebr czyt jako U-O.dlateo maja IEHOWH ale maja zaduzo liter W jest nie na miejscu

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 listopada 2019, o 09:35 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 27 listopada 2019, o 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Nie potrafia wymówic Jod? to niec sie naucza a nie wymyslaja własne .
skretki jak pies doq i qod.
Nie bede sie spierac któreo imienia szatan nienawidzi bo krk mówia ze maryja nienawidzi.
Prorok Jeremiasz przez któreo Duc Mesjasza mówił zapowiedział ze wymazuja
Imie YHVH czy IeHUaH .
V ebr czyt jako U-O.dlateo maja IEHOWH ale maja zaduzo liter W jest nie na miejscu


Powiedz mi czy jesteś Świadkiem Jehowy ?
Imię boże to czasownik Jestem - Jahwe, Anglicy tworząc imię Jehowa przetłumaczyli je jako
"Istniejący" ale to imię nie odzwierciedla prawdziwej natury Boga, dlatego też w Biblii
mamy inne dodatkowe możliwości odczytywania imienia Bożego bo w 2 Ks. Mojżeszowej 3:14
Bóg powiedział do Mojżesza że: A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" (JAHWE) posłał mnie do was!

Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was.

Więc imię Jehowa nie ma podstaw Biblijnych, nie może też być traktowane jak prawdziwe imię, a pełne imię Boga brzmi: Byłem który Byłem, Jestem który Jestem i Będę który Będę,
lecz że u Boga czas nie biegnie bo Bóg nie podlega czasowi jak my ludzie więc u Boga
jest cały czas DZIŚ więc imię Boga to Jestem (JAHWE).

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 3 grudnia 2019, o 15:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ale ja nie pisze Jehowa tylko YHVH

a to ,jest wyjasnieniem ze w zapisie nie powinno byc W a V
Imie YHVH czy IeHUaH .
V hebr czyt jako U-O.dlateqo maja IEHOWH ale maja za duzo liter
W jest nie na miejscu.
czy jestem świadkiem ? jesli juz to ,ze YHVH to Jeszua.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 3 grudnia 2019, o 19:40 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
..Świadczy o tym niezbicie odkryty Papirus Fouad 266..

Tetragram (A nie Jehowa) jaki znajdujemy wpisany w powyższym papirusie Septuaginty (LXX) Fuad nr 266 został w nim dopisany dopiero później i nie znajdował się w nim oryginalnie, tzn. kopista jaki sporządził ten papirus LXX nie umieścił go tam, zostawiając tylko puste i wykropkowane miejsca .Późniejszy skryba dopisał tetragram tak małymi hebrajskimi literami, że nie wypełnił on całej przydzielonej mu przestrzeni. Paleograf Albert Pietersma jest zdania, że rękopis pierwotnie zawierał ΚΥΡΙΟΣ, a dopiero późniejszy korektor poprawił na tetragram wielkimi literami. (Bruce M. Metzger, Manuscripts of the Greek Bible: An Introduction to Greek Palaeography)
Albert Pietersma and Benjamin G. Wright, eds., A New English Translation of the ... Biblia Hebraica

Pozostałe równie stare papirusy LXX z grupy Fuad nie tylko nie zawierają tetragramu tam, gdzie rzekomo powinien on być, ale zawierają słowo Theos - Bóg. Przykładem takiego papirusu jest pochodzący również z pierwszego wieku przed Chrystusem papirus Fuad 266a, który choć zawiera fragmenty księgi Rodzaju, to ani razu nie znajdujemy w nim nawet tetragramu lecz Theos - Bóg. Pisze o tym dr Kraft w tekście http://ccat.sas.upenn.edu/rak/jewishpap.html.

W czasach bliskich apostołom istniały teksty LXX bez YHVH i z Kyrios ("Pan") oraz Theos ("Bóg") zamiast tetragramu. Taki właśnie zapis zawiera manuskrypt Septuaginty nr 963 z początku II wieku n.e. (zawiera księgę Liczb i Pwt. Pr). Ów papirus nr 963 opublikowano w dziele: F.G. Kenyon, The Chester Beatty Papyri, 1937. Papirus LXX IEJ 12 również ma zamiast tetragramu słowo "Theos" w Nahuma 1:9 i Zach 4:8a.

Najstarszy zachowany papirus grecki nie zawiera imienia Jahwe, a w NT, w którym cytowana jest Septuaginta nigdy nie było hebrajskiego imienia Boga. W manuskryptach Septuaginty Bóg widniał jako Kyrios. Nigdy więc, z tekstu greckiego Biblii chrześcijanie nie usunęli imienia Jahwe, ponieważ go tam nie było .

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 grudnia 2019, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zatem kto powstawiał tetraqram po co to zrobił o zastąpił ?
Bóg to za mało bo boqów mieli w kazdym miescie swojeqo wiec jak sie zwracali i jak
wy sie zwracacie zeby było prawidłowo /

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 grudnia 2019, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zatem kto powstawiał tetraqram po co to zrobił o zastąpił ?
Bóg to za mało bo boqów mieli w kazdym miescie swojeqo wiec jak sie zwracali i jak
wy sie zwracacie zeby było prawidłowo /

Spory fundamentalistów o Tetragram i nadawanie mu magicznej roli są katolikom obce. W przekładach Biblii spotykamy różne formy zwracania się do Boga. Jak się należy zwracać do Boga chrześcijanom jest to pytanie głęboko teologiczne i dotykające samej istoty Trójcy Świętej do której zwracamy się przez modlitwę podczas mszy św. Zwracamy się zazwyczaj do Boga Ojca przez Jedynego Pośrednika Syna Jezusa Chrystusa który stał się człowiekiem w Duchu Świętym. Podobnie nie jest po katolicku stawianie szatana na równorzędnym miejscu obok Boga. Szatan wobec Boga i świętości jest całkowicie bezsilnym, bezbronnym i tchórzliwym.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 25 marca 2021, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
tak katolikom jest obce dlatego jp2 nakazał wymazac z biblii imie YHVH
a jak kazał tak i bedzie wymazany.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 30 marca 2021, o 04:26 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
tak katolikom jest obce dlatego jp2 nakazał wymazac z biblii imie YHVH
a jak kazał tak i bedzie wymazany.
Katolicy koncentrują się na Panu Jezusie który w ciągu swego ziemskiego życia modlił się na różne sposoby. Mamy okazję obserwować na kartach Ewangelii, jak wielbi Ojca: "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi…" (Łk 10,21), a także jak wielokrotnie wyraża zaufanie do Niego: "Ojcze, […] Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz" (J 11,41-42). Kiedy tak mówi, nie jest to przejaw zadufania we własnej woli, ale pragnienia, by wypełniać wolę Ojca: "Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło" (J 4,34). Często odmawia modlitwy wstawiennicze – apostoła Piotra zapewnił: "prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara" (Łk 22,32), uczniom z kolei obiecał: "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam […]" (J 14,16). "Albowiem to samo, co On [Ojciec] czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co On sam czyni” ( J 5,19-20). To doskonałe zjednoczenie w działaniu wynika z jedności natury Ojca i Syna. My zaś zwracamy się do Ojca przez Jezusa, wspomagani przez Ducha Świętego.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 05:38 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
tak katolikom jest obce dlatego jp2 nakazał wymazac z biblii imie YHVH
a jak kazał tak i bedzie wymazany.
Tytułem uzupełnienia warto zauważyć, że pierwsi chrześcijanie korzystali z rękopisów z imieniem Kyrios i taką Septuagintę cytowali w Nowym Testamencie. Potwierdzają to liczne teksty wczesnochrześcijańskie, w których także w cytatach ze Starego i Nowego Testamentu nie występuje Tetragram JHWH. Dlatego w tekstach Ojców Apostolskich również nie występuje hebrajskie imię Boga. Twierdzenia, że ktoś tu coś specjalnie wymazywał jest pozbawione podstaw naukowych.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 06:30 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
tak katolikom jest obce dlatego jp2 nakazał wymazac z biblii imie YHVH
a jak kazał tak i bedzie wymazany.
Autor Didache choć pisze „Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za święte Imię Twoje” (10:2), „stworzyłeś wszystko dla Imienia Twego” (10:3), to jednak nie używa imienia Jahwe.

Oto zaś imiona i określenia Boga, które on stosuje, często identyczne jak w Nowym Testamencie:

„Bóg” (np. 1:2, 4:9-12);

„Pan” (np. 4:1, 12-13);

„Stwórca” (5:2);

„Ojciec” (7:1, 3);

Słowa modlitwy ‘Ojcze nasz’ (8:2);

„Ojciec nasz” (9:2-3);

„Ojciec święty” (10:2);

„święte Imię Twoje” (10:2);

„Pan wszechmogący” (10:3);

„Bóg Dawidowy” (10:6);

„Król wielki” (14:3).

Autor cytuje też Stary Testament po grecku, który jak widać nie posiadał imienia Jahwe:

„Oto bowiem słowa Pana: ‘Na każdym miejscu i w każdym czasie składać mi będą ofiarę czystą, ponieważ jestem Królem wielkim, mówi Pan, a Imię moje budzi podziw między narodami’ [Ml 1:11]” (Didache 14:3).

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 06:40 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
tak katolikom jest obce dlatego jp2 nakazał wymazac z biblii imie YHVH
a jak kazał tak i bedzie wymazany.
Wczesne dzieła chrześcijańskie i autorzy:
Anonimowe Didache

Klemens Rzymski

Ignacy Antiocheński

Anonimowy „List Barnaby”

Polikarp ze Smyrny

Anonimowe „Męczeństwo świętego Polikarpa biskupa Smyrny”

Hermas

Anonimowy „II List do Koryntian”

Papiasz z Hierapolis.

Ojcowie Apostolscy stosują imiona Boga takie same jakie ma Nowy Testament, niczego nie wymazywali. Takim samym absurdem byłoby twierdzenie, ze autorzy Nowego Testamentu coś wymazywali. :D: Klemens Rzymski choć pisze w „Liście do Kościoła w Koryncie” „żeby oddawać cześć imieniu prawdziwego i jedynego Boga” (43:6), „abyśmy pokładali nadzieję w Twoim Imieniu” (59:3) oraz „byśmy byli posłuszni wszechmocnemu i chwalebnemu Imieniu Twemu” (60:4; por. 64:1), to jednak nie używa imienia Jahwe. Ignacy Antiocheński choć pisze, że jest „zaszczycony imieniem boskiej wspaniałości” („Do Kościoła w Magnezji” 1:2), „w imię Boże powitałem całą waszą wspólnotę” („Do Kościoła w Efezie” 1:3) oraz „potraficie zrobić to dla imienia Bożego” („Do Kościoła w Filadelfii” 10:2), to jednak nie używa imienia Jahwe. Autor „Listu Barnaby” choć pisze „pozdrawiam was (...) w imię Pana” (1:1), „[świątynia] zostanie zbudowana w imię Pana” (16:7), to jednak nie używa imienia Jahwe.
Polikarp ze Smyrny choć pisze „biada temu, kto sprawia, że inni bluźnią Pańskiemu Imieniu” („List do Kościoła w Filippi” 10:3), to jednak nie używa imienia Jahwe. Hermas choć wielokrotnie pisze o „imieniu” np. by „modlić się do Pana i wielbić Jego Imię” („Pasterz”, ‘Widzenie drugie’ 1:2), że inni „cierpieli już dla Jego imienia” (jw. ‘Widzenie trzecie’ 1:9) itp. (np. jw. ‘Widzenie trzecie’ 2:3, 3:5; 5:2; ‘Przypowieść szósta’ 2:3; ‘Przypowieść ósma’ 6:2, 4), to jednak nie używa imienia Jahwe. "List do Koryntian" podaje „Stale, wśród wszystkich narodów znieważają Imię moje” i „biada temu, z czyjego powodu znieważane jest Imię moje” („II List do Koryntian” 13:2; por. 13:4), to jednak nie użyto w nim imienia Jahwe. W ocalałych fragmentach z dzieła Papiasza pt. Wykłady mów Pańskich nie ma śladów tego, iż on używał imienia Jahwe. W zachowanych jego ‘skrawkach’ w pismach Ireneusza (ur. 130-140) i Euzebiusza (ur. 260) mówi on przede wszystkim o Jezusie, choć są dwa urywki w których nazywa on Boga „Panem”. Oto jego słowa:
„przeze mnie chwal Pana”; <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 06:58 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
"""
Imienia JEHOWAH nienawidzi szatan..
Gdzie można znaleźć w Biblii, ze szatan nienawidzi Imienia JEHOWAH?
Cytuj:
..Ale jaki byłby np. sens odczytywania wyrazów polskich przy pomocy zasad fonetyki narodów sąsiedzkich ?
Jaki byłby sens historycznego nauczania chrześcijańskiego jedynie w języku hebrajskim, skoro orędzie Chrystusa kierowane jest do wszystkich narodów ? Czy jest możliwe, aby w I wieku wszyscy mówili po hebrajsku? <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 15:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):

Autor cytuje też Stary Testament po grecku, który jak widać nie posiadał imienia Jahwe:

dlaczego nie posiadał przeciez miał panteon bogów to dlaczego nie miał Imienia
YHVH ?
Cytuj:
„Oto bowiem słowa Pana: ‘Na każdym miejscu i w każdym czasie składać mi będą ofiarę czystą, ponieważ jestem Królem wielkim, mówi Pan, a Imię moje budzi podziw między narodami’ [Ml 1:11]” (Didache 14:3).


a Imie Moje budzi podziw
Jakie jest to Imie ?
Adonai ...?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 6 kwietnia 2021, o 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Fedorowicz napisał(a):
noemi napisał(a):
"""
Imienia JEHOWAH nienawidzi szatan..
Gdzie można znaleźć w Biblii, ze szatan nienawidzi Imienia JEHOWAH?
Cytuj:
..Ale jaki byłby np. sens odczytywania wyrazów polskich przy pomocy zasad fonetyki narodów sąsiedzkich ?
Jaki byłby sens historycznego nauczania chrześcijańskiego jedynie w języku hebrajskim, skoro orędzie Chrystusa kierowane jest do wszystkich narodów ? Czy jest możliwe, aby w I wieku wszyscy mówili po hebrajsku? <lol>


najwidoczniej nienawizi skoro wierzacy nie wymawiaja
a jak wymawiaja Jezus to bluznia .
jakie oredzie ?
do Swoich przyszedł ale Go odrzucili nie przyjeli nie uwierzyli ze On YHVH
dlatego Israel-Syn został odepchniety by Łaska dotarła do narodów .
Ale narody przez niemal 2 tysiace lat marnowały czas na religie na encykliki
na rytuały poganskie
Dlatego siekiera juz przyłozona i beda odrabywane galezie by ponownie wszczepic
Israela.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia IEHOWH nienawidzi szatan
 Post Napisane: 11 kwietnia 2021, o 17:08 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
..nie uwierzyli ze On YHVH..
Werset z Mateusza 27: 46

“Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachthani? to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?“

Czy to możliwe zakładając Jezus=Jahwe, żeby Bóg sam siebie opuścił?

W ewangelii Marka 14: 35-36 według BT czytamy kolejne słowa przeczące twierdzeniu, że Jezus to Jahwe.

“I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby – jeśli to możliwe – ominęła Go ta godzina. I mówił: Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!“

Czy przy założeniu, że Jahwe to Jezus nie powinno dziwić , że Jezus w zasadzie modli się sam do siebie?

Wytłumaczenie jest jedno-JAHWE i JEZUS to dwa byty ze znamionami Boga … Ojca i Syna.

Hbr 1,2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez (dia)którego (autou – genetivus od autos) także wszechświat stworzył. (BW)
" I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży."

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 kwietnia 2021, o 17:08 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL