Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 11 listopada 2013, o 16:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
tak
mniemam ,że brzmienie imienia Boga
język w którym je wymawiamy
to sprawy tecniczne
istotna jest treść jaka w imieniu się kryje
wiec czczenie tetragramu jest czczeniem jakiejś formy - jakiegoś obrazu
dla mnie ociera się cześć taka o bałwochwalstwo
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 11 listopada 2013, o 16:31 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 11 listopada 2013, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie rozumiem o jakie czczenie może tu chodzić i moim zdaniem samo okreslenie
z greckiego tetragram- jest jakieś nie na miejscu .
Ale żeby bałwochwalstwo ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 11 listopada 2013, o 19:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZAMOS napisał(a):
Tetragram został zapodany twórcom Kabały,
Talmudu i późniejszych rozwinięć tej wiedzy w gnostycyzmie.
Jest też grupa wtajemniczonych, która naucza Gnozy podobno dłużej niż istnieje Kabała i Talmud, a więc było to chyba jeszcze przed Babilonem, a nawet dużo wcześniej, bo przed potopem.
Część ludzi zawsze była i jest bardziej podatna na bałwochwalstwo, magię, wróżbiarstwo i kontakty z siłami niematerialnymi bardziej niż inni.
To ci ludzie, mając zdolności paranormalne, kontaktują się z demonami, a ci podają im wiedzę tajemną, którą można posługiwać się, na co dzień w celu zdobycia władzy, bogactwa, zwodzenia i zniewalania tym ludzi nawet tych, co chcą modlić się do BOGA OJCA.
Nie wiem, kto napisał apokryfy Jana, choć ten podaje się za Apostoła to nie mogę jednoznacznie i bez wątpliwości uwierzyć w to, iż Jan (autor apokryfów) był uczniem Chrystusa.
Jakoś dziwnie to brzmi bardzo podobnie do całej nauki gnostycznej.
Jest tam też o Jahwe. Pisze nawet, że to dobry bóg.
Tak jak z całą nauką Kabały.
Tam też Jahwe jest tym dobrym.
W magii też podstawową zasadą jest „nie krzywdzić” żadnego życia, a przede wszystkim ludzi.
Jest jednak problem, który zrozumiałem dopiero niedawno.
Otóż niby nikogo się nie krzywdzi, ale jak w dziwny sposób człowiek (nawet dobry) zdobywa władzę nad innymi, bogactwo i wiedzę tajemną, która na to pozwala to czy aby tak mimochodem nie krzywdzi innych, którzy muszą mu być (wbrew wolnej woli) posłuszni, a więc poddani?
Władza i bogactwo zdobyte jakby nielegalnie.
Nie poprzez pracę, a dzięki magii.
Trochę za dużo i agresywnie ten byt jehowy zdobywa swych wyznawców, dając im w zamian na chwilę to, o czym tak bardzo marzy wielu ludzi.
Każdemu to, na co się załapie.
Jednemu ewolucję
Innemu UFO i kosmitów
Islam, Buddyzm i właściwie mógłbym tutaj wypisać wszystkie kościoły wyznania zbory i tradycje kulturowe i filozoficzne. Wszystko tylko nie Chrystus i Bóg Ojciec.
Chyba, dlatego napisano „Wyjdźcie z niego ludu mój…”. Trochę to brutalne, ale jakże prawdziwe widząc, co się dzieje wokół nas.


Gdzie ty byłes czym sie zajmowałes co to za kabała tak cie skrzywdziła ?

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 12 listopada 2013, o 06:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Bałwochwalstwem moim zdaniem może być doszukiwanie się głębszego sensu we włąściwym wymówieniu tego imienia wyrazem nadmiernej wręcz bałwochwalczej ekscytacji formą jest zakaz wymieniania - wymawiania tego imienia by nie zbluznić złym wymówieniem
tej doskonałości
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 12 listopada 2013, o 09:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 09:23
Posty: 87
Będąc szczerą, to tak przeglądam ten wątek od jakiegoś czasu i jedno mnie zastanawia. Deliberujecie nad tym, jakie to imię Boże faktycznie jest, co oznacza według takiego uczonego, a co według innego, czy mówienie to bluźnierstwo czy nie, a na 49 postów w tym wątku, wersetów biblijnych jak kot napłakał. Na palcach jednej ręki idzie policzyć - w porywach dwóch.

To co to oznaczało, jak było faktycznie zapisywane i czy oni go używali czy nie to moim zdaniem z naszego punktu widzenia jest dzisiaj nie istotne. Jeśli czytamy regularnie Pismo Święte i na podstawie tej lektury i szczerej modlitwy dochodzimy do jakiegoś konkretnego wniosku, to cała reszta jest kompletnie bez znaczenia.

Czytając dzisiaj Biblię wpadłam na taki bardzo ciekawy fragment, który moim zdaniem idealnie tutaj pasuje:

Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Kol 2:8

abyście na naszym przykładzie nauczyli się następującej zasady: "Nic ponad to, co zostało napisane" 1 Kor 4:6.

I ja kierując się tymi zasadami widzę ten temat w ten sposób:

Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie. Dz. 2:21; gdzie przekłady, które imienia Bożego nie usunęły podają zamiast imienia Pańskiego "imienia Jahwe/Jehowa".

Natomiast Psalm 83:18/19 podaje:

Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią. (biblia tysiąclecia)

Z kolei w księdze wyjścia mogę przeczytać tak:

Lecz dlatego zostawiłem cię przy życiu, byś zobaczył siłę moją i by imię moje zostało rozsławione po całej ziemi. Wj. 9:16

Każdy lud miał jakiegoś tam swojego bożka. Tak jak np. istniał Baal. Dlatego Bóg Ojciec musiał mieć swoje własne imię, po którym narody miało poznać, że to właśnie o tym konkretnym Bogu mowa. Ezechiel około 120 razy w swoim proroctwie podał:

Pośrodku was padną polegli i poznacie, że Ja jestem Pan. (znów w przekładach z imieniem Bożym znajduje się tam Jahwe/Jehowa).

Zarówno Jahwe jak i Jezus mówili do ludzi prostych, do pasterzy, rybaków i ludzi którzy bardzo często nie umieli pisać ani czytać. Nie trzeba studiować filozofii ani teologii, by zrozumieć Pisma. Trzeba się modlić o zrozumienie i przede wszystkim CZYTAĆ. Ale nie szukać tego co byśmy chcieli zobaczyć, tylko tego co tam zostało na prawdę napisane...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wersetów niewiele bo nie maja znaczenia , zauwaz co w postach wysuwa sie na
pierwsze miejsce ?
Chodzi o Imie a wersety z Imieniem YHVH uwaza sie za zafałszowane ,tzn ze nie ma
takiego Imienia ,ze zostało 'wcisniete ,wmanipulowane'

Wrecz uwazaja ze jest to imie szatan który sie podszywa od Prawdziwego Boga.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Kesja,
pytałaś niedawno, a co z Matką, bo tylko o Ojcu słyszymy ?
Miłość to jedno z Imion Ojca... – seler
Cytuj:
Bóg Prawdą - Bóg Sprawiedliwością - czyli narazie mamy tylko Dwa imiona... ale dojdę i do 99... :D

ta Prawda – ta Sprawiedliwość – ta Miłość – u ludzi mówi się, że To rodzaju żeńskiego Wyraz.
zapiszmy „go” w skrócie: PSM

Przepraszam Cię Ojcze, że nie znam Twojego Konkretnego Imienia, albo "nie pamiętam"...
ale wiem Kim Jesteś i To mi wystarczy, ...i jeszcze wiem Czego Oczekujesz ode mnie,
bym Twoim Dzieckiem był, nawet ...bezimiennym, jak ...seler [...czy "niewiadomo" Kto ?]


Ale żeby szie „przypodobać” niektórym userom, to pojadę Po Całości [klawiatury], i nie
będę pisał tylko Tak Małego skrótu, jak tetragrammaton... jak szaleć, to szaleć: - więc Oto multigrammaton:
QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM – może to jeszcze nie wszystko, ale może być ?!?
seler - [niewiadomo "kto"...?] :D

________________________
EDIT - komentarz uzupełniony


Wiesz co ?
Te twoje wypowiedzi to takie drwiny i nic więcej .
Przepraszam cie ojcze ze cie nie znam nie znam twojego konkretnego imienia ?
O kim ty mówisz z kogo drwisz ?
To Go poznaj najwyższa pora .
Wymyslasz sprawidliwośc , jasne miłość to jedno z imion ojca którego nie znasz - super wspaniale .




Iz 1:3 bp "Zna wół gospodarza swojego a osioł żłób swego pana, lecz Izrael znać [mnie] nie chce, mój lud nie nabiera rozumu."


Gdybys wiedział Kim JEST to byś takich ??? nie wypisywał .
SZYDZISZ i nie masz u ciebie Bojaźni YHVH , nic a nic -

Cytuj:

komentarz selera: - oto "ślepy" judaizm - koniec komentarza

============
Przepraszam Cię Ojcze, że nie znam Twojego Konkretnego Imienia, albo "nie pamiętam"...
ale wiem Kim Jesteś i To mi wystarczy, ...i jeszcze wiem Czego Oczekujesz ode mnie,
bym Twoim Dzieckiem był, nawet ...bezimiennym, jak ...seler [...czy "niewiadomo" Kto ?]


seler napisał(a):
Kesja po raz kolejny robiąc ze mnie idiotę napisał(a):
Nie, nie wiadomo - ty chcesz uniknąć Imienia ,ale kto jest ten twój ojciec ?
Dobrze wiesz co Jahszuah powiedział do tych co nie wymawiali Imienia co za Imie więzili.

JEST

Jam Jest (Ew. Jana 8.58, z 2 Księgą Mojżeszową 3.14)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2013, o 09:23
Posty: 87
No dobra, tylko skoro to jest forum NA TEMAT Biblii, to zagadnienia powinno się analizować z punktu widzenia BIBLII. Jeśli uważam, że Biblia jest nieautentyczna, czy cokolwiek innego jest z nią nie tak, to jaki sens ma dyskutowanie na jej temat? Skoro nie jest to księga natchniona przez Boga (bo gdyby była, to sprawa o jakiej mówisz- o manipulacji i dodawaniu do treści - nie miałaby racji bytu), to równie dobrze można deliberować na temat Harrego Pottera, Gwiezdnych Wojen albo innej książki fantastycznej. Co za różnica.

A jeśli uważam, że Biblia JEST natchniona przez Boga, to nie ma co majstrować na około, tylko skupić się na tym co tam - w Biblii - zostało napisane, a nie na tym co mówią na ten temat filozofowie, naukowcy tacy i inni, bo Biblia mówi wprost, że nie powinno się stawiać ludzkich nauk ponad nauki pochodzące ze Słowa Bożego.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Masz słuszne uwagi ,ale co zrobisz ludzie sa jacy sa jedni szukaja a inni szydzą z szukających badź z tych co znaleźli.
Może nie jest ci wiadome ,ale obecnie jest taki trend taka moda taki Atak szatnaski,
ze usuwa sie Imie YHVH jako pochodzące z babilonu jakiegos bożka.

Cóz można by nie rozmawiac ,ale może oni sa tak zagubieni ze tylko kpiny im zostały .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZAMOS napisał(a):
Jakby Profesor Szlomo Sanda nie był Żydem to wszystkie stacje telewizyjne, w których Żydzi mają udziały trąbiłyby na cały świat,
że to „farbowany” Żyd.
Oszust i kłamca, a stało się inaczej.
Napisali tylko, że to zdrajca swojego narodu bez uzasadnienia jakimkolwiek faktem historycznym.
Mogli napisać cokolwiek, co byłoby, choć częściowym wytłumaczeniem, a tu nic.
Totalna cisza.
Tylko obelgi i wyzwiska, jak to zwykle bywa u wyznawców Jahwe we wszelkich odmianach.
Śmieją się w necie, że jakby dzisiaj Arabowie wkroczyli do Izraela i tym, co przejdą na islam zlikwidują podatki to religia talmudystyczny Judaizm zaniknąłby w kilka dni.
Taka to wiara i jej wyznawcy.
Taka też jest cała prawda, jaką obecnie głoszą.
Naprawdę musicie się postarać by tę prawdę obalić. Nie jakimiś śmiesznymi tekścikami chciejstwa i mniemanologii.
Piszcie prawdę i tylko prawdę, a wtedy się okaże czy i w czym pomylił się profesor Szlomo Sanda.
Obrzucanie mnie błotem i wyzwiskami niczego nie zmieni. Ludzie od wieków wiedzą, z kim mają do czynienia i odpowiednio postępują. Po prostu prawie nikt nie daje wiary tym wszystkim kłamstwom, a każdy, kto w europie i na świecie słyszy jehowa to się śmieje. Z czegoś ta śmieszność się wzięła.
Mnie natomiast śmieszy natarczywość jehowitów, ale już drażni nazywanie Chrystusa jahwe zbawiciel, lub bardziej bluźnierczo jahszuah. Okropne bluźnierstwo.

Zydem to on moze i jest ale czy jest israelitą ?
Jest czy tak myslisz ,ze jest bo wszystko jest tak pomieszane ze juz nie wiadomo kto jest kto .
w Talmudzie mają taki zapis

Cytuj:
Albowiem nie ten jest Żydem-Jahudim, który jest nim na zewnątrz, ale ten jest Żydem-Jahudim, który jest obrzezany na sercu.
Nawet Talmud przyznaje, że ludzie, którzy antropologicznie, czy genetycznie są Żydami, rozpoznaliby swojego
Mesjasza, jeżeli byliby prawdziwymi Żydami, lub Żydami na sercu.

Jezus nazywa ten judaizm który odrzuca
swojego własnego Mesjasza

„synagogą szatana”.

Widzisz to jest gdzies wewnatrz zapisane ze mozna rozpoznac Mesjasza .
Maja wiele zapisane nawet w Talmudzie ale widocznie nie sa Jahudim ani antropologicznie ani genetycznie a jeno
zajeli ich miejsce.

Cytuj:
Tylko obelgi i wyzwiska, jak to zwykle bywa u wyznawców Jahwe we wszelkich odmianach. Śmieją się w necie, że jakby dzisiaj Arabowie wkroczyli do Izraela i tym, co przejdą na islam zlikwidują podatki to religia talmudystyczny Judaizm zaniknąłby w kilka dni. Taka to wiara i jej wyznawcy. Taka też jest cała prawda, jaką obecnie głoszą.


A ty za ile bys sie sprzedał ? jesteś inny nie jestes przekupny ?
A poco zajmowałes sie kabała co chciałes zyskac i ci sie nie udało ze tak plujesz jadem ?
Co kabała obiecuje ?
Swiat sie smieje ale do czasu do Czasu a Czas a własciwie Pół Czasu dobiega końca a potem smiech ich w płacz sie obróci.
Ciebie drażni bo takiego masz ducha ale Prawda jest że JAHUSZUAH MESJASZ JEST YHVH MOSZIJA - Zbawicielem i nie ma innego który Zbawia.
Pisac ci Prawde i tylko Prawde ?
a jak rozpoznasz jesli nie masz Bina .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 listopada 2013, o 19:18 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL