Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Cytaty z wątku: - Rozmowy bezbarwne" - TUTAJ
ZAMOS napisał(a):
Wydaje mi się, że nadal nie będziemy mówić do BOGA po imieniu tak jak nie mówi się po imieniu, czy nazwisku do naszych rodziców. Ja do mamy mówiłem mamo a do ojca tato. Nigdy nawet prze myśl mi nie przeszłoby zwrócić się do nich po imieniu, choć je znałem, a co dopiero by się stało jak bym ich nazwał po swojemu. Okropny brak szacunku i wstyd na całe lata.

oraz refleksja
seler napisał(a):
refleksja...
nie sztuką jest cytować kolorowo wspaniałe wersety biblijne, bo i szatan je na pamięć zna,
na próżno jest szaty rwać nad Imieniem, i na userów plwać, i udowadniać jakie On litery Ma,
gdy Istoty Imienia nie zna szię, nie ma szię, nie rozumie, w sobie, w duszy, w nocy i za dnia.
Porównajmy zatem demoniczną duchowość wersetów ludzkich, co o imię zaprzedali szię
temu, co w Literze bóstwo widzi swe... a zapomniał duch, i człowiek, że Ojcu nie dorósł do pięt.
...po spotkaniu ze służebnicą Litery, co istotą gardzi, i co bardzo duże o Sobie ma mniemanie swe.
seler

Cytuj:
żaden ludzki wyraz, ani język, ani literowy Skrót – Nie Odda i nie może Nazwać Wielkości Stwórcy !
Imię Ojca JEST Niewyrażalne żadnym ludzkim językiem, ani demonicznym, ani anielskim !
My mamy umieć żyć, według Słowa, a nie kłócić szie o Wyrazy Imion !

seler

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytaty z wątku: - Rozmowy bezbarwne" - TUTAJ
ZAMOS napisał(a):
Wydaje mi się, że nadal nie będziemy mówić do BOGA po imieniu tak jak nie mówi się po imieniu, czy nazwisku do naszych rodziców. Ja do mamy mówiłem mamo a do ojca tato. Nigdy nawet prze myśl mi nie przeszłoby zwrócić się do nich po imieniu, choć je znałem, a co dopiero by się stało jak bym ich nazwał po swojemu. Okropny brak szacunku i wstyd na całe lata.

Jesli sie Go nie zna jeśli sie na Niego bluźni to jak mówic do Niego po Imieniu ?
To fak szacunku brak ,ale jesli sie nie zna imienia ojca to jak mozna imie wymienic co najwyzej ..
Ojciec nieznany ..
.. ;)


oraz refleksja
seler napisał(a):
refleksja...
nie sztuką jest cytować kolorowo wspaniałe wersety biblijne, bo i szatan je na pamięć zna,
na próżno jest szaty rwać nad Imieniem, i na userów plwać, i udowadniać jakie On litery Ma,
gdy Istoty Imienia nie zna szię, nie ma szię, nie rozumie, w sobie, w duszy, w nocy i za dnia.
Porównajmy zatem demoniczną duchowość wersetów ludzkich, co o imię zaprzedali szię
temu, co w Literze bóstwo widzi swe... a zapomniał duch, i człowiek, że Ojcu nie dorósł do pięt.
...po spotkaniu ze służebnicą Litery, co istotą gardzi, i co bardzo duże o Sobie ma mniemanie swe.
seler

Trafione - Gdy Istoty Imienia nie zna sie nie rozumie w sobie w Duszy w nocy i za dnia.
Wtedy porównuje sie demonicznie , powołuje na Ojca któremu sie do piet nie dorosło .
Gdybyscie Mnie znali - Ojca byscie znali ale ze Mnie nie znacie ....


Cytuj:
żaden ludzki wyraz, ani język, ani literowy Skrót – Nie Odda i nie może Nazwać Wielkości Stwórcy !
Imię Ojca JEST Niewyrażalne żadnym ludzkim językiem, ani demonicznym, ani anielskim !
My mamy umieć żyć, według Słowa, a nie kłócić szie o Wyrazy Imion !

seler

chybione wszystko chybione
____________

Kesja - Ty sobie czcij Wyraz, a mnie pozwól czcić Ojca - sprawdzisz JAK żyję ? - a Bóg owszem... - seler

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.Cyprian. napisał(a):
Interesujące jest to, co Józef Flawiusz pisze na rozważany tu temat. W swoim dziele pt: Wojna żydowska (plik.rtf <-- tutaj) w Księdze 5, Rozdziale 5, Sekcji 7 - tak opisuje strój kapłanów:

Cytuj:
...
Na głowę wkładał lnianą mitrę opasaną obwódką błękitną, którą otaczał inny wieniec
złoty z wyciśniętymi literami świętymi. Były to cztery samogłoski.
...



Samogłoski, nie spółgłoski. To daje dużo do myślenia. Nie mógł się tu pomylić. Musiał wiedzieć, co pisze.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.Cyprian. napisał(a):
Kesja, odpowiedz mi, proszę, czy w Biblii Hebrajskiej, w jakimkolwiek kodeksie - czy to Leningradzkim, czy to z Aleppo - są tylko same spółgłoski w tetragrammatonie?

.
.Cyprian. napisał(a):
Interesujące jest to, co Józef Flawiusz pisze na rozważany tu temat. W swoim dziele pt: Wojna żydowska (plik.rtf <-- tutaj) w Księdze 5, Rozdziale 5, Sekcji 7 - tak opisuje strój kapłanów:

Cytuj:
...
Na głowę wkładał lnianą mitrę opasaną obwódką błękitną, którą otaczał inny wieniec
złoty z wyciśniętymi literami świętymi. Były to cztery samogłoski.
...



Samogłoski, nie spółgłoski. To daje dużo do myślenia. Nie mógł się tu pomylić. Musiał wiedzieć, co pisze.


Samogłosek mamy 5 i jesli maja to byc samogłoski to które i a u e y ? :)
No tak jeszcze - O -
tylko czy w hebr jest - nasze - y ?
na nasze to jak Jod - ale czy to bedzie dokładnie nie wiem .
poza tym nasze - U - to ich - vav - KRESECZKA - a Vav w zalezności od miejsca kropeczki czytasz albo - O albo U

Cytuj:

Zapomniałaś o "o" :-). Chociaż nie zapomniałaś o tych, które akurat są w tym - uznawanym przez niektórych - cztero - samogłoskowym tetragrammatonie. Jeszcze o tym napiszę, ale to bardzo złożona kwestia.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.Cyprian. napisał(a):
Kesja, odpowiedz mi, proszę, czy w Biblii Hebrajskiej, w jakimkolwiek kodeksie - czy to Leningradzkim, czy to z Aleppo - są tylko same spółgłoski w tetragrammatonie?

W leningradzkim kolumna prawa jest zapis z samogłoskami -
Aleppo lewa kolumna zapis z samogłoskami .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.Cyprian. napisał(a):
Zastanówcie się. Wyraz, zwany dziś tetragrammatonem znali już Prarodzice w Edenie. Świadczy o tym Biblia i werset Genesis 4:1

וְהָ֣אָדָ֔ם יָדַ֖ע אֶת־ חַוָּ֣ה אִשְׁתֹּ֑ו וַתַּ֙הַר֙ וַתֵּ֣לֶד אֶת־ קַ֔יִן וַתֹּ֕אמֶר קָנִ֥יתִי אִ֖ישׁ אֶת־ יְהוָֽה׃

Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana. (gdzie w BH jest tetragrammaton w tym miejscu i wymawia go Ewa)

Czyli znany był ten wyraz od początku! Znał go też Noe i wszyscy po potopie! Dopiero - jak tłumaczą np. ŚJ - znaczenie miało zostać objawione dopiero Mojżeszowi. Akurat się nie do końca z tym zgadzam, ale przyznaję, że jest to logiczne.

Ale sam wyraz był znany od dawien dawna, i musiał przetrwać we wszystkich kulturach na Ziemi. I przetrwał.


veteran napisał(a):
Bzdury opowiadasz.

.
.Cyprian. napisał(a):
veteran napisał(a):
Bzdury opowiadasz.


Poczekaj, aż rozwinę tą myśl. Nie oceniaj pochopnie. Zejdzie mi trochę czasu nad tym, ale warto to prześledzić.

.
veteran napisał(a):
Tetragrammaton to taka szatańska czekoladka.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Przeciez nazwa tetragramaton to nazewnictwo greckie .
Majac na uwadze Ksiege Machabejska - zbeszczeszczenie Świątyni- ofiara wieprza.
zakaz wymawiania Imienia IHVH , NIENAWIŚĆ do JAHudim .

Jak mozna nie widziec nienawiści jak i tego ze to robota Nachasz.
Kim sa grecy ze swoimi bogami zeusem ,całym tym opisem przeciwników YHVH .

Nie ma czegos takiego jak tetragramaton .ale ja widac zamiar im sie udał i realizacja przebiega.

A to jak nazwac Pieciogram ?

יְהוּדָה

skoro to nazwali Czterogram

יְהוָֹה
.
Rz 2:28 bg "Albowiem nie ten jest Żydem-יְהוּדִי, który jest Żydem-יְהוּדִי na jawie, ani to jest obrzezka, która jest na jawie na ciele;"

Nie mozesz być JeHU'di -ie mozesz miec obrzezki jesli odrzucasz odrzucasz Tego który Obrzezuje
יְהוָֹה

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlaczego kapłan tak sie rozsierdził dlaczego uwazali ze bluźnierstwem jest zakazane Imie :o ?

Yahshua sam został skazany ponieważ Mówił IMIE przed Sanhedrynem,
który spowodował najwyższy kapłan rozdarł swoje szaty, mówiąc:

"On wypowiedział bluźnierstwo"

[To można znaleźć w Mattityahu 26:65,
Łukasza 22: 66-69;
Jochanan 10:33]
33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: "Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn,

ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga". (יְהוָֹה)

I wtedy nie potrzebuje świadków.
Bluźnierstwo polega tylko jedno: IMIE (יְהוָֹה.)

Dlaczego Saul / Paweł był w drodze do Damaszku, aby aresztować Nazarejczyków?

I sprowadzenia ich do Sanhedrynu, aby zobaczyć, czy wymawiają IMIĘ ,
a podobnie potępiać ich na śmierć - pamiętaj, że Saul u stóp którego wprowadzone ubrania Stefana.
_____________
kłamia i zwodzą ci co twierdza ze w NT Imie YHVH nie było wymawiane
Mimo ZAKAZU było WYMAWIANE ale były za to konsekwencje nawet ŚMIERĆ !.


viewtopic.php?f=67&t=150&p=1015#p1015

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Imię Boga

Czy imię Boże oznacza „jestem, który jestem” ? – NIE
http://www.biblia.wortale.net/100-Czy-i ... tem39.html
Cytuj:
Czy imię Boże oznacza 'jestem, który jestem'?
NIE.
Imię Boże zapisane czterema hebrajskimi literami יהוה (jod-heh-waw-heh, JHWH) nie znaczy "jestem, który jestem".
Zwrot "jestem, który jestem" zaczerpnięto z Wyjścia 3:14 (2 Mojżeszowa, ve'ellehshemoth). W transliteracji z hebrajskiego ów zwrot brzmi: "ehjeh aszer ehjeh".
Co oznacza ten zwrot?
Przekład "Twenty-Four Books of the Holy Scriptures", dokonany przez rabina Izaaka Leesera oddaje to tak: "będę, kim będę". "The Emphasised Bible" Josepha B. Rotherhama podaje: "STANĘ SIĘ, kimkolwiek zechcę". Tu w uwadze marginesowej do tego wersetu napisano: "'Hajah' (słowo oddane powyżej przez 'stanę się') nie znaczy 'być' w sensie zasadniczym, czyli ontologicznym, lecz w sensie fenomenologicznym. (...) Jaki On będzie, to nie zostało wyjawione - On będzie z nimi, będzie im pomagał, będzie ich krzepił i wyzwalał".

Jednakże zwrot "jestem, który jestem" czy "będę, kim będę" nie jest ani rozwinięciem tetragramu ani znaczeniem imienia Bożego, ani też imię Jehvah/Jehovah/Jahveh nie jest jakimś skrótem zwrotu "ehjeh aszer ehjeh". "Ehjeh", czyli "będę" lub "okażę się" nie jest powtarzającym się w całej Biblii imieniem prawdziwego Boga. Imię Boże zapisane czterema hebrajskimi literami יהוה (jod-heh-waw-heh, JHWH) jest niesprecyzowaną, kauzatywną formą hebrajskiego czasownika "hawah" - 'stawać się'. Wobec tego imię Jehvah/Jehovah/Jahveh znaczy:
"On powoduje, że się staje", bądź "On powoduje, że się dzieje".
Ów hebrajski czasownik występuje w formie gramatycznej oznaczającej czynność w trakcie wykonywania, czyli w trybie ciągłym niedokonanym.

Zatem יהוה (JHWH) nie oznacza "jestem, który jestem".


Imię Boga w Biblii. O Tetragramie JHWH. [też o: Jehova, lub Jahve [Lord – Pan] ].
http://www.youtube.com/watch?v=4SRjwMUYsrA

pod filmem komentarz autorów:
Cytuj:
Przesłano 20 kwi 2010
Szanowni widzowie. Pojawiło się wiele jak dotąd komentarzy do tego filmu, której treści nie akceptuję.
Treści obraźliwe nie wchodzą w grę, jednak co do pozostałej części komentarzy pisanych przez samych ŚJ do tego filmu. Zwracam Wam uwagę na samo-zaprzeczanie sobie.
Imię Boga nie jest znane.
I Wy nie znacie tego imienia jak ktokolwiek inny.

Po co wypisujecie te bzdury o szlachetnym wymawianiu imienia kogoś, którego ostatecznego brzmienia jak dotąd nie udało się nikomu ustalić?
To czyje imię szlachetnie wymawiacie?
Forma Jehowa nie pochodzi od samogłosek A O A czy E O I.
Wam tak pasuje bo tak się nazwaliście.
I uczą Was w Waszych szkołach teokratycznych, że ktoś podważając takie imię jest na pewno wrogiem Boga.

Zwyczajnie jesteście podatni na manipulacje.
I jeszcze dajecie sobie wmówić wszystko bez prawa do myślenia.
Chcecie żeby ludzie oglądali i czytali TYLKO Wasze publikacje.
A kiedy Wam się mówi gdzie się mylicie, to uczy się Was, że tak macie poznawać swoich wrogów, wrogów Boga, i uciekać od takich ludzi.
Samogłoski A O A i E O I nie odtwarzają imienia Bożego.
Jak w hebrajskim wygląda zapis czyjegoś imienia i samogłosek odmieniając je przez przypadki?
W języku polskim zaznaczało się w szkole „temat" „końcówkę" i „oboczności".
Piotr, Piotra, Piotrowi, Piotra, Piotrem, Piotrze, Piotr.
To samogłoski statyczne w tetragramie.
Nawet połowy rzeczy nie wiedzie.
A już chodzicie nauczać ludzi.
Proszę mi tu od Świadków dać znawcę hebrajskiego który zrobi wykład i obroni Waszą wersję imienia... z wyczerpującym uzasadnieniem.


Moze len by poszukał czy w ST jest zapis JeHOWaH..





No i znalazł sie "ZNAWCA" uczen Wężzża jak nic !
Maipulant jak Wąż !
Zdumiewa mie ta DYJABELSKA-Smocza WSCIEKŁOSĆ ujawniająca sie przeciw Imieniu YHVH .



Cytuj:
Osobiście używam zwrotu: - Ojcze – tak modlił się Jezus, lub Boże – nie posługując się
żadnym konkretnym, lub wymyślonym imieniem, by „adresata” nie pomylić...
– seler



Jasne zeby NIE pomylic - jak sie ich tylu ma to nie dziwota ze pomylic mozna.

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=4SRjwMUYsrA

dopisek
____________
Otóż według "Strong Concordance" hebrajskie słowo 'hovah' oznacza - ruin, mischief.
Ruin - zburzyć, zniszczyć, zrujnować; doprowadzić do ruiny
Mischief - szkoda, intryga, figlarność, psota, mąciwoda, podżegacz, krzywda
Forma - "Jehowa" oznacza w sumie niszczycielskiego mąciwodę, podżegacza i krzywdziciela !!!
http://watchtower.org.pl/forum/topic/68 ... my-jehowa/
____________


a wiesz ze hebr Prawda kiedy usuniesz Alef pozostaje zapis- Śmierć ?
zacznijcie wrzeszczec - ze to diabelska czekoladka czekoladka -
Dziwi cie -was ze kiedy usuniecie Jod - Ręka - pozostanie wam ruina ?


M A N I P U LA C J A
Ktos podał porozrywane Imie na strzepy a reszta zapamietale powtarza bo sie boi ze jak wypowie YaHVeH ,
to co ? ZBLUŹNI ?
komu ?
grekom fałszywym żydom co to sie za zydów podaja a nimi nie są ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka napisał(a):
kesja napisał(a):
M A N I P U LA C J A
Ktos podał porozrywane Imie na strzepy
to prawda, ze jest manipulacja, ale nie tylko w tym, ze porozrywano Imie na strzepy.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Kesja w tym wątku napisał(a):
Kiedy byłes w sytuacji ze pytano cie ;Imie matki - Imie ojca ...
Mówiłes imie czy mówiłes Nie wiem jakie jest imie mojego ojca ...?
Kazdy z nas ma taka sytuacje ze jest o to zapytany i co odpowiadaliscie ?
'Nie wiem "

__________________ odpowiedziałem Dopiskiem – Nie wolno ?!? :o
__________________
przykladowo:
imię mojego taty: mówiłem, że GNSZ + [po dodaniu samogłosek] e, u, e, i, u = było naprawdę Wspaniałe i prawdziwe.
EUGENIUSZ.
Jak szie ktoś pomylił z tymi samogłoskami, to wychodzilo jeszcze lepiej: - GENIUSZ !
W życiu nie był zbyt genialny...
(SLR + 2e), no...

Jak podawałem skrót imienia mojego taty - GNSZ - to zawsze trafiałem na izbę wytrzeźwień, albo do psychiatry...
Nie warto :lol:
__________________

Słowo Ojca, kiedy zabijano Jego Człowiecze Ciało, zwrócił się do Woli Najwyższego:
(BW) Mat.27:46 napisał(a):
A około dziewiątej godziny zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani! Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

(BW) Mar.15:34 napisał(a):
O godzinie dziewiątej zawołał Jezus donośnym głosem: Eloi, Eloi, lama sabachtani? Co się wykłada: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

Modlitwa Słowa [Syna] do Ojca [Stwórcy]:
(BW) Mat.6:9 napisał(a):
A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.

(BW) Łuk.11:2 napisał(a):
Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień, I odpuść nam grzechy nasze, albowiem i my odpuszczamy każdemu winowajcy swemu, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego.

Nie użył Jezus żadnego konkretnego Imienia: - czy to Ojcze Jehowo, czy Ojcze IHVH, żadnego... Imię to Jestestwo Prawdziwego Stwórcy, zwracając się: „Ojcze” wiemy, że
o Stwórcę chodzi
, a nie o szatana Udającego Boga, lub maskującego się pod imionami.
A Słowo stało się Ciałem – Ew. Jana.
seler

[faryzeusze też nazywali Jezusa Słowo bluźniercą, oszustem, pijakiem, żarłokiem... taaa...]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Słowo Ojca, kiedy zabijano Jego Człowiecze Ciało, zwrócił się do Woli Najwyższego:
(BW) Mat.27:46 napisał(a):
A około dziewiątej godziny zawołał Jezus donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachtani!
Co znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?

Zabijali Jego człowiecze ciało - tak wierzysz ?
Nikt Mi ŻYCIA nie odbiera Sam mam Moc połozyc .
Nikt ,ale to Nikt nie miał mocy nad Jego CIAŁEM -SŁOWEM OJCA - kiedy to ujrzysz ?
Człowieczy przez zrodzenie ale nic z człowieka z Miriam.
SŁOWO Sam Siebie Przemienia Staje sie Komórka Życia Wiecznego w łonie kobiety.
Sam Jest Wola Najwyższego .
Jest WIDZIALNYM OBRAZEM BOGA NIEWIDZIALNEGO czyli Siebie Samego .

Cytuj:

Modlitwa Słowa [Syna] do Ojca [Stwórcy]:
(BW) Mat.6:9 napisał(a):
A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.

Nie widzisz ?
Nie zostawie was sierotami - tak mói Ojciec-Matka a nie brat -siostra.
Królestwo Moje - nie jest z tego świata .
Na Jego Imie zegnie sie kazde kolano ...
Dana jest Mi wszelka władza - WOLA ...

Cytuj:

(BW) Łuk.11:2 napisał(a):
Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień, I odpuść nam grzechy nasze, albowiem i my odpuszczamy każdemu winowajcy swemu, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego.

Nie użył Jezus żadnego konkretnego Imienia: - czy to Ojcze Jehowo, czy Ojcze IHVH, żadnego... Imię to Jestestwo Prawdziwego Stwórcy, zwracając się: „Ojcze” wiemy, że
o Stwórcę chodzi
, a nie o szatana Udającego Boga, lub maskującego się pod imionami.
A Słowo stało się Ciałem – Ew. Jana.
seler

Taaak a co zrobiłes ze słowami gdzie mówi Imie ?
Dlaczego tchórzliwie przemilczasz ?
szatan nie jest w stanie udawac Boga ale ludzie owszem moga pozamieniac Prawde w śmierc .
szatan staje i mówi oddaj mi pokłon ... JAHSZUAH mówi
Elohejnu bedziesz sie kłaniał
Niechcesz uznac ze jest tu mowa o YHVH .

Szema israel YHVH Elohejnu YHVH Jeden .


[faryzeusze też nazywali Jezusa Słowo bluźniercą, oszustem, pijakiem, żarłokiem... taaa...]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka napisał(a):
Cytuj:
Nie użył Jezus żadnego konkretnego Imienia: - czy to Ojcze Jehowo, czy Ojcze IHVH, żadnego... Imię to Jestestwo Prawdziwego Stwórcy, zwracając się: „Ojcze” wiemy, że
o Stwórcę chodzi, a nie o szatana Udającego Boga, lub maskującego się pod imionami.

A Słowo stało się Ciałem – Ew. Jana.
seler
i nadano mu imie Jezus.
Czy widac niedorzecznosc stwierdzenia, ze szatan maskuje sie pod imionami ?

Cytuj:
Słowo Ojca, kiedy zabijano Jego Człowiecze Ciało, zwrócił się do Woli Najwyższego:
dobrze wierzysz - mial czlowiecze cialo;

2 List Jana 7
„Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają,
że JEZUS CHRYSTUS PRZYSZEDŁ W CIELE LUDZKIM
Taki jest zwodzicielem i Antychrystem.”


Cytuj:
[faryzeusze też nazywali Jezusa Słowo bluźniercą, oszustem, pijakiem, żarłokiem... taaa...]
tylko trzeba dodac jeszcze, ze bez powodu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
agnieszka napisał(a):
seler napisał(a):
Syn Człowieczy Bóg...
Bóg uniżył się do postaci Syna Człowieczego – Jego Słowo stało się Ciałem człowieczym,
i nadano Mu Imię Jezus, bo wśród ludzi przebywał jako Człowiek Bóg,
Amen!
Cytuj:
jak więc miał mieć
na Imię ? – Tetragram !?!
Tetragram zawiera sie w imieniu Jezus.

Jezus (łac. Iesus, gr. Ἰησοῦς) – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Polska forma imienia wywodzi się z formy łacińskiej i greckiej. Forma grecka jest przekształceniem imienia hebrajskiego, ישוע ,ישו Jehoszua, w formie skróconej Jeszua. Imię hebrajskie oznacza „Jahwe jest zbawieniem

Cytuj:
Bóg Ojciec i Słowo Jezus może Wszystko, albowiem Stwórcą JEST
Amen!
JHWH pochodzac od czasownika HAWAH znaczy JEST, dlatego PAN JEZUS mowil JAM JEST/ JA JESTEM i wszyscy upadli przed Nim.

Wj.3,13 Mojżesz zaś rzekł Bogu: "Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?" 14 Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: "JESTEM, KTÓRY JESTEM". I dodał: "Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was". 15 Mówił dalej Bóg do Mojżesza: "Tak powiesz Izraelitom: "JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

Teraz imie JEZUS jest imieniem przez ktore mamy sie zwracac do OJCA

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Kesja,
Syn Człowieczy Bóg...
Bóg uniżył się do postaci Syna Człowieczego – Jego Słowo stało się Ciałem człowieczym,
i nadano Mu Imię Jezus, bo wśród ludzi przebywał jako Człowiek Bóg, jak więc miał mieć
na Imię ? – Tetragram !?!
Kesja czego Ty tutaj nie rozumiesz ?!? – tak wierzę, bo Tak nauczał Słowo i Apostołowie !
Bóg Ojciec i Słowo Jezus może Wszystko, albowiem Stwórcą JEST.... Taka Jego Wola.
seler

[kolejna userka robi ze mnie idiotę... i tchórza, ...bezczelność]


Nie robie z ciebie idioty to twoja opinia o tobie - masz do takiej prawo.
..
Tak unizył Siebie ale nie tym ze był Postacia Człowieka bo taki był tez w ST ,tak Go widział Abraham Mojzesz
Izajasz Daniel itp .
Unizenie do Sługi polegało raczej na tym ze Pozwolił Siebie zniewazac nie oczekiwał Chwały od człowieka.
Tak i tym ze RODZI sie z niewiasty przechodząc przez jej łono .
Staje sie pozornie jednym z nas bo nikt nie jest w stanie rozeznac z Kim ma doczyienia .
Jesli chodzi o Ciało, to tez nie macie chociazby takiego poznanaia jak veteran który wam pisze ze miał
Wyjatkowe DNA .
Nadano mu Imie Jeszuah bo znaczy to Pomoc/Ratunek .
Pojmujecie ?
Napisano
YHVH Moca moja piesnia moja i moim Jahszuah ...
z isaj.
Twoje pytanie czy miał miec na imie tetragramaton - odpowiadam.
Brak ci Bojazni Boga
To o to chodziło grekom kiedy MORDOWALI Lud Bozy to grecy zakazali pod kara smierci
wymawiac Imie YHVH - mówi co to coś ?
Grecja odbierze zapłate za to ,bo jeszcze nie odebrała .


Cytuj:
_____________________ dopisek EDIT _______

Syn Człowieczy – Jezus Słowo Ojca – stał się Ciałem Człowieczym, by pokazać i Udowodnić,
że każdy Człowiek, wierny Ojcu i Pośrednikowi Słowo, może wypełnić Prawo i Wolę Stwórcy, by stać się Oblubienicą,
i żeby nie zarzucono Bogu, że dał ludziom „ciężar” nie do uniesienia.

Dlatego był Człowiekiem... jako Bóg Ojciec... a będąc tylko Bogiem jako Syn, mógłby
mieć postawiony Zarzut, że żaden człowiek nie może wykonać Tego, co Jezus.... Proste.
Cierpiał też, jak człowiek, ...nie Udawał.
seler

Czesc napisałem wyzej.
Nie !
Nic z tego chcesz udowodnic cos co własym życiem zaprzeczasz ? :roll:
Jesli jest to takie wykonalne to dlaczego nie wykonujesz a tylko filozofujesz ?
No dla ciebie to takie proste ze az nie wykonalne .
Mylisz ty i inni bo waszym zdaniem zeby cierpiec byc głodym smutnym itp , to potrzeba miec grzeszne smiertelne ciało?
Uwazacie ze Bóg nie cierpi jest maszyna ?
A kto mówi i o Kim - Nie ZASMUCAJCIE DUCHA ŚWIĘTEGO ....
No jak to mozna zasmucic Ducha bez ciała a w CIELE juz nie mozna musi byc skazone smiertelne ?


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:38 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL