Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Imienia JHWH NIE OBJAWIŁEM IM
 Post Napisane: 16 listopada 2013, o 19:22 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahweh.
(Ks. Wyjścia 6:2, Biblia Tysiąclecia)

Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahweh, nie objawiłem im.

(Ks. Wyjścia 6:3, Biblia Tysiąclecia)
JHWH, mocarz wojny, Jahweh jest imię Jego.

.
(Ks. Wyjścia 15:3, Biblia Tysiąclecia)
A JHWH zstąpił w obłoku, i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe.
.

(Ks. Wyjścia 34:5, Biblia Tysiąclecia)

Przeszedł JHWH przed jego oczyma i wołał: Jahweh, Jahweh, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
.

Ks. Jozuego
Jahweh, Bóg bogów; Jahweh, Bóg bogów, wie to dobrze, i Izrael powinien również wiedzieć: jeśli to był bunt lub jeśli to była niewierność względem JHWH, niech nas nie wybawi jeszcze tego dnia!
.
s. Psalmów
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu; wyrównajcie drogę Temu, co cwałuje na obłokach! Jahweh Mu na imię; radujcie się przed Jego obliczem!

(Ks. Psalmów 68:5, Biblia Tysiąclecia)
(19) Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahweh na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią.
.

(Ks. Psalmów 83:19, Biblia Tysiąclecia)
(7) [size=150]On, Jahweh, jest naszym Bogiem: Jego wyroki obejmują świat cały.[/size]

Ks. Izajasza
Ja, któremu na imię jest Jahweh,
chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom.
.

Ks. Jeremiasza
Raczej chcąc się chlubić, niech się szczyci tym, że jest roztropny i że Mnie poznaje, iż jestem Jahweh, który okazuje łaskawość, praworządność i sprawiedliwość na ziemi - w tym to mam upodobanie - wyrocznia Jahweh.
.

(Ks. Jeremiasza 9:23, Biblia Tysiąclecia)
(21) Dlatego też pokażę im, tym razem dam im poznać moją rękę i moją siłę; i zrozumieją, że moje imię - Jahweh!
.

(39) Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: Naprawdę Jahweh jest Bogiem!
Naprawdę JaHWeH jest Bogiem!

(1 Ks. Królewska 18:39, Biblia Tysiąclecia)

..............


וָאֵרָא אֶל־אַבְרָהָם אֶל־יִצְחָק וְאֶל־יַעֲקֹב בְּאֵל שַׁדָּי וּשְׁמִי יְהֹוָה לֹא נֹודַעְתִּלָהֶם


ראה ra'ah (nifal imperfectum ) - być doświadczanym, ukazywać się,
נֹודַעְתִּי - od formy ידע yada` znać, poznać, objawić

Cały więc werset
2 Moj.6 : 3 można by przetłumaczyć dokładnie : " Ukazywałem się Abrahamowi, Jakubowi i Izaakowi jako Bóg Wszechmocny, lecz w imieniu moim JEHOWAH nie objawiłem się im. "

Nie znaczy więc to, że Abraham nie wiedział, że JEHOWAH - to imię Boga Najwyższego - por. Genesis 15 : 2, 6 - 8 Biblia Hebraica
Znał Go jednak tylko jako Wszechmocnego, ale nie doświadczył Jego istnienia objawiającego się ku wybawieniu tych, którzy tego oczekiwali jak to było w przypadku Mojżesza i ludu izraelskiego będącego w niewoli egipskiej.


Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה עַתָּה תִרְאֶה אֲשֶׁר אֶעֱשֶׂה לְפַרְעֹה כִּי בְיָד חֲזָקָה יְשַׁלְּחֵם וּבְיָד חֲזָקָה יְגָרְשֵׁם מֵאַרְצוֹ׃ ס
Biblia Warszawska:
I rzekł JHWH do Mojżesza: Teraz zobaczysz, co uczynię faraonowi, że zmuszony silną ręką wypuści ich i zmuszony silną ręką wypędzi ich z ziemi swojej.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 listopada 2013, o 19:22 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Imienia JHWH NIE OBJAWIŁEM IM
 Post Napisane: 20 czerwca 2014, o 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ciekawostki j. hebrajskiego - Jahwe czy Jehowa??? (czesc 6)

.

Można i w taki sposób bo kto zabroni ? a nawet wielu bedzie zalecac skreslic przekleslic
i po sprawie .

Mysleli ze jak Ukrzyżuja to tez będzie ,po sprawie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imienia JHWH NIE OBJAWIŁEM IM
 Post Napisane: 20 czerwca 2014, o 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
2Moj6/1וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה עַתָּה תִרְאֶה אֲשֶׁר אֶעֱשֶׂה לְפַרְעֹה כִּי בְיָד חֲזָקָה יְשַׁלְּחֵם וּבְיָד חֲזָקָה יְגָרְשֵׁם מֵאַרְצוֹ׃ ס
Biblia Warszawska:
I rzekł JHWH do Mojżesza: Teraz zobaczysz, co uczynię faraonowi, że zmuszony silną ręką wypuści ich i zmuszony silną ręką wypędzi ich z ziemi swojej.

.
2Moj6/2וַיְדַבֵּר אֱלֹהִים אֶל-מֹשֶׁה וַיֹּאמֶר אֵלָיו אֲנִי יְהוָה׃
Biblia Tysiąclecia:
Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahwe.


2M6/3
וָאֵרָא אֶל-אַבְרָהָם אֶל-יִצְחָק וְאֶל-יַעֲקֹב בְּאֵל שַׁדָּי וּשְׁמִי יְהוָה לֹא נוֹדַעְתִּי לָהֶם׃

Biblia Gdańska:
Którym się ukazał [size=150]Abrahamowi, Izaakowi i Jakóbowi
w tem imieniu, żem Bóg Wszechmogący; ale w imieniu mojem, Jehowa, nie jestem poznany od nich. [/size]

...........
Czy dostrzegacie o czym tu mowa ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 czerwca 2014, o 17:33 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL