Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ZAKAZANE IMIE IHVH -IAHSZUAH
 Post Napisane: 12 marca 2019, o 15:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Po pierwsze moje drogie panie Estera i Noemi transliteracja łacińska słów imion Boga pisana jest
Jahweh, a Allelujah pisze się Hallelujah a czyta Halleluja H końcowe jest nieme a to znaczy że literę się widzi ale nie czyta natomiast imię Jozuego po hebrajsku brzmi Jehoszu'a, imię Jezusa to Jeszu'a, a Izajasza to Jahweszanu pomimo zbliżonej transliteracji i pisowni a są do siebie podobne to jednak różne ale mimo to wszystkie trzy znaczą że Jahwe jest zbawieniem albo że zbawia, natomiast YHWH tzw. tetragram to transliteracja imienia Jahwe co cię tłumaczy Jestem, czas teraźniejszy, w 2 Mojżeszowej 3:14 i 6:2,3 Napisano Jahwe (Jestem), natomiast Boże stwierdzenie że Jestem który Jestem, tłumaczy się też na Byłem który Byłem i Będę który Będę wszystkie są poprawnymi tłumaczeniami, ponieważ YHWH jest czasownikiem i zawiera w sobie wszystkie czasy,
dlatego że Bóg jest ponad czasem i od niego nie jest zależny, co nawet pokazuje werset z Hebrajczyków 13:8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, Ten Sam także na wieki, wracając do Mojżesza to YHWH można i czyta się Wehu Haja, Wehu Howe, Wehu Hije co tłumaczy się na Byłem który Byłem, Jestem który Jestem i Będę który Będę co nawet gdzieś ma odnośnik właśnie do Hebrajczyków 13:8.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 marca 2019, o 15:56 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: ZAKAZANE IMIE IHVH -IAHSZUAH
 Post Napisane: 15 marca 2019, o 13:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To nie do konca tak ,ze sie nie wymawia ,owszem wymawia ale jest to jak tchienie
wiec nie słychac a w zapisie to juz chyba powinni podac koncowe-H-

Co do Imienia Jeszua Jehoszua itp jest tez tu taki temat,
ja pisałam JaszuaH dlatego ze W JH JEST SZUA czyli w srodku pomiedzy dwoma
literami J.....H
ale jak widac pisze i Jeszua i Jahszua .jesli ktos nie chce wogóle wypowiadac Imienia
Jeszua JeszuaH a utkwił w greckim Jezu ,bo tak nas ukształtowali i co wiecej mozna
zrobic ?
Czy YHVH jest czasownikiem ? tak bym tego nie ujęła no ale .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sfałszowanie proroctw Tory i inne fałszerstwa w Nowym Te
 Post Napisane: 7 sierpnia 2019, o 09:03 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
sarah napisał(a):
Noemi , pamietaj, zbawieni musza znac imie TEGO ktory zapłacił za nich okup..
Bo jak mozna nie znac Swojego Ojca ktory odkupił swoje dzieci?
Pozdrawiam , Sarah!

A jeżeli dziś po tysiącach lat nie znamy już prawidłowej wymowy tego Imienia to znaczy, że nie będziemy zbawieni ? Jezus ani razu na kartach Ewangelii nie wymawia tego Imienia. A przecież mamy go naśladować ! Dał przecież przykład Apostołom aby używać określenia "Ojcze" podczas modlitwy. Poza tym hebraizowanie na siłę Nowego Testamentu i cofanie się do Starego odebrałoby chrześcijaństwu wymiar ponadnarodowy, ponadrasowy, ogólnoludzki i uniwersalny.To już było niejednokrotnie przerabiane, bo żydujący chrześcijanie w Nowym Testamencie, inaczej judaizanci to chrześcijanie pochodzenia żydowskiego, którzy chcieli "judaizować" chrześcijan pochodzenia pogańskiego. Dzisiaj mamy znów Żydów mesjanistycznych, ‏jehudim meszichijim czyli współczesny ruch religijny łączący judaizm i chrześcijaństwo. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZAKAZANE IMIE IHVH -IAHSZUAH
 Post Napisane: 9 sierpnia 2019, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zastanawiam sie jak rabini wymawiaja Imie skoro nie wiedza jak wymawiac bo moze
sie okazac ze wzywaja jakiegos ,greckiego .

Komus zalezy zeby wprowadzac zamieszanie siac wątpliwość i strach
Co proponujesz ?
Jak ty wzywasz Najwyżzego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ZAKAZANE IMIE IHVH -IAHSZUAH
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 06:24 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Zastanawiam sie jak rabini wymawiaja Imie skoro nie wiedza jak wymawiac bo moze sie okazac ze wzywaja jakiegos ,greckiego .
Komus zalezy zeby wprowadzac zamieszanie siac wątpliwość i strach
Co proponujesz ?
Jak ty wzywasz Najwyżzego ?

Noemi droga, w judaizmie nie wymawia się od początku Imienia, tylko używa tytułów zastępczych. W tekstach pisanych używa się określenia "Haszem". modlitwach "Adnai". Dziś, po tysiącach lat nie znamy wymowy Imienia, więc nawet jakby ktoś chciał wymawiać to nie jest to możliwe. Pozostał Święty Tetragram, ale przecież nie będziemy wymawiać po polsku "JotHaWuHa" , ani "Jod He Vav He" jako pełne Imię, bo przecież brak tu samogłosek.

Religijni Żydzi niezwykle poważnie traktują formalizm językowy, dlatego piszą tak przez lęk przed Bogiem i szacunek dla Niego. Jaki pożytek z takiego lęku który jako taki nie jest cechą boską? Otóż ma to głęboki sens. Wyzwala on od innego lęku, przed ludźmi i światem, kiedy domaga się od człowieka postępowania niemoralnego.

"A teraz Jisrael co Haszem wymaga od ciebie to tylko bać się Haszem" - Dewarim 10,12

Co do mnie, to pisząc o judaizmie używam terminologii pojęciowej jego twórców i wyznawców, to znaczy Żydów. Analogicznie pisząc o chrześcijaństwie używam chrześcijańskich pojęć religijnych i korzystam z dorobku uczonych biblistów. A prywatnie
w modlitwie oczywiście słowa "Bóg".

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 06:24 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL