Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
znalezione w sieci.... nie moje :idea:
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/1a0fc3

Polska forma pierwszego członu imienia – Jezus – pochodzi od łacińskiego Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς (Iesous).
Grecka forma jest hellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ישוע) יֵשׁוּעַ ; Yēšuaʿ, Joszua), które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְהוֹשֻׁעַ lub יהושוע ,יהושע) יְהוֹשׁוּעַ ; Yehōšuaʿ, Jehoszua) lub w języku polskim Joszua (inne formy: Jeszua, Joszue) [4] [5].

Imię Joszua zostało skrócone do ישו) יְשׁוּ ; Yěšû, Jeszu) i nadane przy obrzezaniu (por. Łk 2,21).
Było znane także w Starym Testamencie.
Nosił je następca Mojżesza Jozue (zob. Joz 1,1) – w tradycji polskiej brzmi ono inaczej ze względu na szacunek i wyjątkowość założyciela chrześcijaństwa, lecz po hebrajsku ich imiona brzmią identycznie.
Imię Jezus nosił również autor księgi Mądrości Syracha, z tego samego powodu nazywa się ją od imienia ojca autora[6].
W języku hebrajskim יְהוֹשֻׁעַ (Yehōšuaʿ ), gr. Ιησούς – znaczy Jahwe jest zbawieniem.
Drugi człon – Chrystus – określa mesjańską godność Jezusa z Nazaretu.
Już w Nowym Testamencie stał się jakby jego drugim imieniem: hebr. משיח) מָשִׁיחַ ; Mešiah, Meszjah) gr. Χριστός (Christós) – namaszczony, pomazaniec, Mesjasz[7].

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 kwietnia 2013, o 18:04 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 21 kwietnia 2013, o 08:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Jezus Chrystus czy Jeszua Ha’Maszijach
Opublikowano 02/11/2012 | Autor: MP


Niniejszą treść dedykuję memu przyjacielowi Markowi M. ze Stalowej Woli.

W języku Biblii czyli języku hebrajskim można czytać więcej znaczeń i odszukiwać większą głębię przekazu słów, niż oddawane jest to w naszym języku polskim. Język hebrajski jest wieloznaczeniowy, głęboki i kontekstowy. Gdy znający dobrze ten język czyta Biblię widzi dużo więcej niż my czytamy w tłumaczeniu na polski.

Podobnie ma się sprawa z imionami użytymi w Biblii – prawie we wszystkich przypadkach imiona te nie są jedynie abstrakcyjnymi słowami, a raczej są opisowe i posiadające określone znaczenie. Tak jest także w innych językach i w polskim również, np. Mirosław – złożone z członów Miro- („pokój, spokój, dobro”) oraz -sław („sława”). Mogło oznaczać „ten, który sławi pokój” albo „ten, który zdobywa sławę poprzez zaprowadzenie porządku, pokoju”.

Co z tego wynika dla tych, którzy niejako wędrowcy po biblijnych ścieżkach poszukiwań i dociekań doszukują się znaczenia słów danych nam od Boga?
Imion hebrajskich jest w Biblii dużo, setki, a może i tysiące.
Jednak, które z nich jest najcenniejszym imieniem znanym z kart Biblii?
To imię „Jezus” lub „Jezus Chrystus” – oczywiście w transliteracji greckiej (Yeysu.).
Czy zatem słowo „Jezus” niesie jakieś głębsze, ukryte, nieznane nam znaczenie?
Oczywiście, że nie, gdyż jest to słowo zhellenizowane – greckie nie hebrajskie, podobnie się ma słowo „Chrystus”.

Zatem, imię ישוע - Jeszua (Jehoshua) ma określone znaczenie tylko w języku hebrajskim. Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus nie ma żadnego specyficznego znaczenia, jest tylko zbiorem głosek.

Jehoshua to imię w oryginalnym języku hebrajskim. Jest to imię Jezusa z Nazaretu, żydowskiego rabina, który żył od około 6 roku pne do 27 ne. Innymi słowy, Jeszua to imię jakim jego matka Miriam Go nazwała, kiedy usłyszała takie polecenie od wysłannika Boga.
Czytamy w Ewangelii Mateusza 1:20, 21:
„I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. A urodzi syna i nadasz mu imię Jeh…….; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.” (BW)

Istotnie, hebrajskie JESZUA oznacza dosłownie: ZBAWIENIE – właśnie o tym mówił anioł.
Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia. Wypowiadając więc słowo: Jeszua – mówimy: ZBAWIENIE!

Zastanówmy się. Gdybyś mógł wrócić do czasów apostołów, i gdybyś zapytał Piotra (Kefa): „Proszę, weź mnie do Jezusa Chrystusa„, jak sądzisz czy Piotr (Kefas) nie byłby zdziwiony, a z wyrazu jego twarzy nie czytałbyś pytania: o kogo ci chodzi?
Więc cóż, czy kwestia używania w mowie codziennej imienia ‚Jezus’ lub ‚Jeszua’ jest indywidualną sprawą każdego z nas? O tym, jak dużą uwagę Bóg przykłada do imion świadczy fakt, iż zmienił On imię Awrama na Awraham, natomiast imię Jakowa na Izrael.
Załóżmy, że ktoś daje ci hasło, będące kluczem dostępu. Ktoś inny ma to samo hasło, lecz przetłumaczone na inny język – czy zadziała? Będzie to hasło nieprawidłowe. Tylko podanie oryginalnego hasła otwiera drzwi. Tak też jest w przypadku imienia naszego Zbawiciela, tym bardziej, że to imię ma konkretne znaczenie.

W Dziejach Apostolskich 4:12 napisano:
„I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”

Dlatego bardziej stosowne wydaje mi się używanie oryginalnego brzmienia imienia Mesjasza – Jeszua. Patrząc z ludzkiego punktu widzenia z pewnością każdy z nas woli, jeżeli nie przekręca się naszego imienia. Nawet będąc za granicą doceniamy starania kogoś, kto przynajmniej stara się wymówić nasze imię w miarę poprawnie. A gdyby jeszcze nasze imię miało jakieś konkretne znaczenie w naszym ojczystym języku, z pewnością bardzo zależałoby nam, żeby zachować jego oryginalne brzmienie.
Imię Zbawiciela świata (Jana 1:29) powinno być traktowane, z zasługującym na to, największym szacunkiem:
„Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jehoszua zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jeszua Ha Maszijach jest Panem, ku chwale Boga Ojca.” (Filipian 2:9-11)

Więc cóż, prawdziwe imię naszego Pana to imię „Jeszua” lub „Jehoszua”, a jest On naszym mesjaszem „Maszijah” a dokładniej „Ha’Maszijach”.
Co wtedy powie ktoś znający hebrajski, gdy czyta o „Jeszua Ha’Maszijach”?
Maszijach – cóż to za słowo? W języku polskim można je oddać jako „mesjasz” „pomazaniec”, a w hebrajskim znaczy „namaszczony”, „pomazany” i najczęściej odnosi się w Biblii do tych, którzy byli namaszczeni oliwą jako symbolem bożego wybraństwa do wielkiego znaczenia i wielkich dzieł bożych.

A dlaczego Jehoszua Ha’Maszijach a nie zas jedynie Jehoszua Maszijach – ten zwrot „ha” to rodzajnik wskazuje on na wyjątkowość słowa za nim stojącego, po polsku można by oddać go jako „TEN” – wielkim literami pisane. Więc nasz Pan jest „TEN jedyny, Namaszczony przez Boga do tego aby JHWH zbawiał”- to jest znaczenie słów Jehoszua Ha’Maszijach.

Jeszua jest właśnie „namaszczony”, o czym możemy przeczytać np. w Dz.Ap. 4:27 „Zeszli się, bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jeszule, którego namaściłeś„
Ps 2:2 zacytowany w Dz.Ap. 4:26 „Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi” czyli Mesjaszowi.
Dz.Ap. 18:5 „Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jeszua jest Mesjaszem.”
Podobnie i Apollos mesjąnski żyd :
Dz.Ap. 18:28 „Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jeszua jest Mesjaszem.”
I to Jeszua jest dla nas TYM jedynym Mesjaszem, pomazanym, namaszczonym nie za pośrednictwem człowieka lecz bezpośrednio przez samego Boga , tym który jest Ha’Maszijach nie zaś tylko Maszijach, tym jedynym imieniem przez które Bóg zbawia jest Jeszua -przez którego Bóg darowuje nam żywot wieczny. To przez Jeszuę możemy zbliżyć się do Boga, poznać wiekuistego Stwórcę, zwrócić oczy swego serca i swego ducha ku górze, podnieść wzrok z ziemi i patrzeć wysoko. To dzięki namaszczeniu Jeszuy, czyli „tego przez Którego Bóg Zbawia” widzimy czystą i nieskończoną miłość naszego Ojca.

Niech będzie wywyższone imię Jeszua, naszego Ha’Maszijach.

Amen.
MP


http://www.wspolnotajudeomesjanska.pl/jezus-chrystus-czy-jeszua-hamaszijach/

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 21 kwietnia 2013, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
David Stern powiedział ,że grecka wymowa nie ma żadnego znaczenia dopiero jako
Jeszuah HaMasziach ,niesie konkretne przesłanie znaczenia Imienia.
Jednak wychowani przez tradycje dawnych pokoleń cóż mają powiedzieć .
Dzieku Bogu ,ze patrzy w głab nas i Widzi tam Siebie , wtedy odpowiada na nasze wołanie.
Jednak wierzący powinni zmierzac do wyznania Jednego Imienia ,tak jak wyznaja jednakowo
Amen.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 25 lipca 2013, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Ciekawie piszecie lecz nie zgodzę się że Jehoshu'a to imię Jezusa w Tanach występują trzy imiona
które można za takie uznać,
Jehoshu'a to Jozue
Jeshajahu to Izajasz
i
Jeshu'a to Jezus
każde z tych imion na bardzo podobne znaczenie
I Jeshu'a występuje w Tanach jak i w Brit HaDasha
Jesous to grecka forma hebrajskiego Jeshu'a

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Jak z imieniem Jezus jest tak do końca nie wiem ,ale widzę ,ze przyszła moda na Isous z greckiego bo jak twierdzą hebr Jeszuah jest nieprawidłowe na co ja się nie zgadzam.
Bliższe memu sercu jest Jahszuah.

Nie wiem też dlaczego jest taki zapis z pominięciem literki - Hej.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Jezus to spolszczenie hebrajskiego imienia Jeszua i znaczy ono "zbawienie" , Jehoszua to to samo imię w j. aramejskim i oznacza „Jahwe zbawieniem” . To imię po polsku , grecku czy
angielsku nic nie znaczy , to tylko zbiór liter . Wolał bym żeby moje imię , czy to w Grecji , Anglii , Niemczech wymawiano po polsku , dlatego staram się jak najwięcej używać słów hebrajskich do określania czegoś , bo mają one swoje znaczenie i niosą w sobie swój ładunek emocjonalny .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 26 lipca 2013, o 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
efroni napisał(a):
Jezus to spolszczenie hebrajskiego imienia Jeszua i znaczy ono "zbawienie" , Jehoszua to to samo imię w j. aramejskim i oznacza „Jahwe zbawieniem” . To imię po polsku , grecku czy
angielsku nic nie znaczy , to tylko zbiór liter . Wolał bym żeby moje imię , czy to w Grecji , Anglii , Niemczech wymawiano po polsku , dlatego staram się jak najwięcej używać słów hebrajskich do określania czegoś , bo mają one swoje znaczenie i niosą w sobie swój ładunek emocjonalny .

Też tak czynię ,ale i nie panikuję kiedy powiem Jezus ... przeciez tak Go wzywałam tak
Usłyszałam ,tak mi odpowiadał .
Był też czas ,ze Jeszuah nie mogło mi przejść przez gardło z jakiejs dziwnej przyczyny.

Tak , niosą w sobie ładunek emocjonalny
A zobacz jak przed tym ładunkiem przestrzegają :)

viewtopic.php?f=67&t=737&p=5205#p5205

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 15 sierpnia 2013, o 05:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sierpnia 2013, o 17:09
Posty: 11
Pax.
Podczas egzorcyzmowania nie jest istotnym , w jakim języku jest wzywany Jezus. Taki jest moje doświadczenie
Pozdrawiam.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 15 sierpnia 2013, o 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Co do egzorcyzmów to nie wiem , nie mam doświadczeń .
Jednak zauważam ,ze co jakiś czas przychodzi jakaś dziwna moda
wręcz walka o wymowe .
Egzorcyzmy to inny temat :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 9 września 2013, o 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
efroni napisał(a):
Jezus to spolszczenie hebrajskiego imienia Jeszua i znaczy ono "zbawienie" , Jehoszua to to samo imię w j. aramejskim i oznacza „Jahwe zbawieniem” . To imię po polsku , grecku czy
angielsku nic nie znaczy , to tylko zbiór liter . Wolał bym żeby moje imię , czy to w Grecji , Anglii , Niemczech wymawiano po polsku , dlatego staram się jak najwięcej używać słów hebrajskich do określania czegoś , bo mają one swoje znaczenie i niosą w sobie swój ładunek emocjonalny .


Sorry ale TO IMIĘ ma znaczenie i nie jest tylko zbiorem liter, IHWH to Jahwe a Jahwe to po polsku Jestem, IHWH jest zbiorem czasowników
2 Moj. 3:14 Tak powiesz do synów Izraelskich (Byłem który Byłem BG), (Jestem który Jestem BW), (Będę który Będę BT) posłał mnie do was...
IHWH zawiera w sobie wszystkie czasy co po hebrajsku można napisać
Wehu Haja, Wehu Howe, Wehu Hije,
On jest tym który Jest nazwany Ojcem Wieczności ks. Izajasza 9:5(Adon Olam),
I zadam pytanie na kogo oczekują ludzie ?
oczekują na powtórne przyjście Jeshu'y HaMashijah, On był tym który był w dąbrowie mamre, wyprowadził Izraela z Egiptu i tym który stanął na drodze Jozuemu 5:13-15 był w Gorącym Piecu z towarzyszami Daniela, Dan. 3:12-25 (podobny Synowi Bożemu BT).
narazie wam to powinno starczyć !

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 9 września 2013, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
Co do egzorcyzmów to nie wiem , nie mam doświadczeń .
Jednak zauważam ,ze co jakiś czas przychodzi jakaś dziwna moda
wręcz walka o wymowe .
Egzorcyzmy to inny temat :)


Egzorcyzmy nie są od Boga tj. Pana Jezusa Eksorcismoi znaczy czarować, zamawiać a my wierzący mamy wypędzać demony z ludzi.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 10 września 2013, o 10:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlatego napisałam że nie wiem bo nie wiem nie brałam w czyms takim udziału nie wiem
jak to wygląda.
Jedynie tyle co na filmach .

Tak mamy wyganiac ,jednak co do tego też nie wiem jak to ma byc ,czy każdy moze
wyganiac jak wyganiac kiedy wyganiać ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 13 września 2013, o 10:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Noemi po co filmy ? wystarczy poczytać Brit HaDasza tam jest wzmianka o Egzorcyzmach gdy synowie Scewy próbują wygonić demona w imieniu Jezusa którego głosi Paweł... jest to jedyne miejsce gdzie występuje słowo Egzorcismoj co znaczy (zamawiać, czarować); Katolicy Egzorcyzmują, my wypędzamy. Nie ! raz widziałem Egzorcyzmy takie katolickie były to Egzorcyzmy Anne Rose (coś tam) i mogę ci powiedzieć że ci księża tylko je (demony) pobudzali. Mam artykuł o księdzu z warszawy który zawodowo zajmuje się egzorcyzmami i stwierdził sam że jemu nigdy jeszcze nie udało się wyegzercyzmować demonów z kogoś.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 13 września 2013, o 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
Noemi po co filmy ? wystarczy poczytać Brit HaDasza tam jest wzmianka o Egzorcyzmach gdy synowie Scewy próbują wygonić demona w imieniu Jezusa którego głosi Paweł... jest to jedyne miejsce gdzie występuje słowo Egzorcismoj co znaczy (zamawiać, czarować); Katolicy Egzorcyzmują, my wypędzamy.
Nie ! raz widziałem Egzorcyzmy takie katolickie były to Egzorcyzmy Anne Rose (coś tam) i mogę ci powiedzieć że ci księża tylko je (demony) pobudzali. Mam artykuł o księdzu z warszawy który zawodowo zajmuje się egzorcyzmami i stwierdził sam że jemu nigdy jeszcze nie udało się wyegzercyzmować demonów z kogoś.


Filmy na których egzorcyzmują , bo osobiscie przy tym nie byłam.
Zapomniałam o tych synach Scewy no i faktycznie czynili to w Imie Jeszua ,którego głosił
Paweł :) a to ci dopiero ...
Widziałam film o tej dziewczynie Anne Rose ,która dała sie wciągnąć i zatracić ..
Ten film pokazał ze nie mamy brac udziału w cudzych grzechach a Rose wzieła na siebie grzechy i otworzyła drzwi demonom .
Straszne.
Ale , jeszcze mam pytanie ja myslisz dlaczego synowie Scewy poniesli podobna klęske co Rose , przeciez oni czynili to w Imieniu Jeszuah.
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus -Iwsus- Iesous Joszua - Jehoszua -
 Post Napisane: 30 września 2013, o 23:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
noemi napisał(a):
ZibiShalom napisał(a):
Noemi po co filmy ? wystarczy poczytać Brit HaDasza tam jest wzmianka o Egzorcyzmach gdy synowie Scewy próbują wygonić demona w imieniu Jezusa którego głosi Paweł... jest to jedyne miejsce gdzie występuje słowo Egzorcismoj co znaczy (zamawiać, czarować); Katolicy Egzorcyzmują, my wypędzamy.
Nie ! raz widziałem Egzorcyzmy takie katolickie były to Egzorcyzmy Anne Rose (coś tam) i mogę ci powiedzieć że ci księża tylko je (demony) pobudzali. Mam artykuł o księdzu z warszawy który zawodowo zajmuje się egzorcyzmami i stwierdził sam że jemu nigdy jeszcze nie udało się wyegzercyzmować demonów z kogoś.


Filmy na których egzorcyzmują , bo osobiscie przy tym nie byłam.
Zapomniałam o tych synach Scewy no i faktycznie czynili to w Imie Jeszua ,którego głosił
Paweł :) a to ci dopiero ...
Widziałam film o tej dziewczynie Anne Rose ,która dała sie wciągnąć i zatracić ..
Ten film pokazał ze nie mamy brac udziału w cudzych grzechach a Rose wzieła na siebie grzechy i otworzyła drzwi demonom .
Straszne.
Ale , jeszcze mam pytanie ja myslisz dlaczego synowie Scewy poniesli podobna klęske co Rose , przeciez oni czynili to w Imieniu Jeszuah.
.


Mylisz się Noemi oni nie wypędzali demonów w imieniu Jezusa tylko Jezusa którego głosi Paweł a to jest wielka róznica. I jeszcze raz ci napiszę tam jest słowo Eksorcismoi co znaczy czarować, zamawiać. jak jeszcze nie rozumiesz tego co ci chce przekazać to zajrzyj do książki dr Kocha pt. Czary,Okultyzm itp.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 września 2013, o 23:35 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL