Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Bóg jest duchem,jednak duch św.nie jest Bogiem a jedynie tym przez co człowiek Boga postrzega na ile pozwala mu jego postrzeganie spraw.

Bóg też nie jest iluzjonista i magikiem aby schodzić i wchodzić czy zmieniać postaci.
Ciało nie może być Boskie gdyż jest synonimem ograniczenia.Nie jest również śmiertelny co związane jest z cielesnością.
Tron jest atrybutem władzy i raczej nie chodzi tu o stołek gdyż:"Tak mówi Pan: Niebiosa są Moim tronem, a ziemia jest Moim podnóżkiem".

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 19:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
gapik napisał(a):
Bóg jest duchem,jednak duch św.nie jest Bogiem a jedynie tym przez co człowiek Boga postrzega na ile pozwala mu jego postrzeganie spraw.

Bóg nie jest Duchem Świętym tylko zwykłym duchem?
Dz.5:3 I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę?
5:4 Czyż póki ją miałeś, nie była twoją, a gdy została sprzedana, czy nie mogłeś rozporządzać pieniędzmi do woli? Cóż cię skłoniło do tego, żeś tę rzecz dopuścił do serca swego? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu.

gapik napisał(a):
Bóg też nie jest iluzjonista i magikiem aby schodzić i wchodzić czy zmieniać postaci. Ciało nie może być Boskie gdyż jest synonimem ograniczenia.Nie jest również śmiertelny co związane jest z cielesnością.
Tron jest atrybutem władzy i raczej nie chodzi tu o stołek gdyż:"Tak mówi Pan: Niebiosa są Moim tronem, a ziemia jest Moim podnóżkiem".


Pan Jezus nie musiał schodzić z tronu za każdym razem kiedy chciał wykonać coś osobiście np. stwarzać, przemówić do człowieka, pobłogosławić człowiekowi, wyprowadzić swój lud z Egiptu, pokazać się ludowi, posłużył się Wyciągniętym Ramieniem!
Tak też osobiście dokonał dzieła zbawienia posługując się ciałem śmiertelnym a takie jest ciało ludzkie! Okazał doskonałą miłość Ojca do synów Bożych, a skoro synowie Boży to zrodzeni nie z ciała i krwi lecz z Ducha Świętego Pana Jezusa Chrystusa! Skoro dzieci mają udział w doświadczeniach tak też i On miał w tym udział!
Wyraźnie cała Biblia wskazuje, że Jeden jest Pan Bóg a jest Nim Pan Jezus Chrystus. Dlatego nie można ani rozdwajać osobowo na ojca i syna ani roztrajać na ojca syna i ducha, gdyż jest to przekroczenie pierwszego przykazania!

Jan.3,35 Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce.
Ojciec to Bóg, czyli Bóg miłuje Syna i wszystko oddaje w Jego ręce. Natomiast Bóg jest Duchem czyli Duch Święty miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce, a, że Duch to Rozum, Umysł to znaczy, że Umysł Święty miłuje postać, w której mieszka i wszystko oddał w ręce tej postaci.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
"I spocznie na niej Duch Pański,
duch mądrości i rozumu,
duch rady i męstwa,
duch wiedzy i bojaźni Pańskiej."

Duch św.nie jest zatem Bogiem lecz tym przez co Boga postrzegamy .

"Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie”
Apostoł mówi nam o duchowej ,bezcielesnej naturze Boga jak i oddawaniu Mu Czci w duchu czyli umysłem.

Jeśli zaś bóg jest bezcielesny ....Jezus nie jest bezcielesny i nazwany jest przez apostoła człowiekiem.

Pierwsze przykazanie powiada że:
Ja Jestem Jahwe, twój Bóg, który wyprowadziłem cię z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.

Jezus nie musiał schodzić z Tronu gdyż na nim nie zasiadał.
6 I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt
a kręgiem Starców
stojącego Baranka jakby zabitego,


«Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie
i u Baranka».

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
gapik napisał(a):
"I spocznie na niej Duch Pański,
duch mądrości i rozumu,
duch rady i męstwa,
duch wiedzy i bojaźni Pańskiej."


To cały czas ten sam Duch Święty,Pański, Chrystusowy, Boży ^

gapik napisał(a):
Duch św.nie jest zatem Bogiem lecz tym przez co Boga postrzegamy .

No to czym według ciebie jest Duch Święty skoro nie Bogiem... ?

gapik napisał(a):
"Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie”
Apostoł mówi nam o duchowej ,bezcielesnej naturze Boga jak i oddawaniu Mu Czci w duchu czyli umysłem.

Bóg jest Duchem? -Tak. Jest Święty? -Zapewne odpowiesz: -Tak. Bóg jest Duchem Świętym? -Nie. Nie rozumiem takiej teorii.
Zgadzam się że mamy oddawać Bogu cześć w Duchu i w Prawdzie bo Duch to Myśl i swoim rozumem, umysłem mamy czcić Boga. Ja nie napisałam, że Bóg ma ciało tylko, że ma postać siedzącą na tronie.


gapik napisał(a):
Jeśli zaś bóg jest bezcielesny ....Jezus nie jest bezcielesny i nazwany jest przez apostoła człowiekiem.

2Kor. 5:16 Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.

gapik napisał(a):
Pierwsze przykazanie powiada że:
Ja Jestem Jahwe, twój Bóg, który wyprowadziłem cię z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.

Widząc to zdanie od razu nasuwa mi się pytanie czy jesteś świadkiem jehowy?

gapik napisał(a):
Jezus nie musiał schodzić z Tronu gdyż na nim nie zasiadał.
6 I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt
a kręgiem Starców
stojącego Baranka jakby zabitego,
«Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie
i u Baranka».

Bogiem i Barankiem jest Pan Jezus.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 24 grudnia 2014, o 00:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
sendi00 napisał(a):
Duch Święty (Bóg) na początku zrodził dla siebie Postać (Syna Logosa), w którym zamieszkał oczywiście nie cały, ponieważ Duch Święty nie ma początku ani końca, część Ducha Bożego zamieszkała w Postaci zrodzonym Synu Logosie i zasiadł na tronie swej Chwały. Opis Osoby siedzącej na tronie znajdujemy w Biblii. Postać zrodzona z Ducha Świętego nigdy nie opuszcza tronu. Bóg schodzi na ziemię w różnych postaciach i posługiwał się swoim wyciągniętym ramieniem. Objawione zostało też imię Boże Imię Pańskie, które zostało dane ludziom ze świata, imię przez które, możemy być zbawieni jeśli wzywamy z czcią jaka należy się Jedynemu Prawdziwemu Panu Bogu Wszechmogącemu Zbawicielowi. Jeśli ludzie znali Zbawiciela Boga z ciała to teraz już nie znają. Dlatego wielokrotnie Pan Jezus wskazywał na tę myśl: A to wam powiedziałem z wami przebywając.


Czyli co ? jak jest w koncu ? Ojciec jest w Synu, czy Go juz w Synu nie ma jak to pisalas mi w mailu ?

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 24 grudnia 2014, o 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
agnieszka napisał(a):
Czyli co ? jak jest w koncu ? Ojciec jest w Synu, czy Go juz w Synu nie ma jak to pisalas mi w mailu ?

Napisz kim dla ciebie jest Ojciec to ci odpowiem. Bo w Ojca, Syna i Ducha Świętego wierzą też katolicy ale to jest trójca, a trójcy nie uznaje. Teraz my mamy prawo stać się synami Bożymi poprzez wiarę w Pana Jezusa.
Gal.3:26 Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 24 grudnia 2014, o 12:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ech Sandi Sanci, mam wrazenie sie sie wykulas wiedzy z tej ksiazki co linkowalas i rozmowa jest niemozliwa, raczej.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 24 grudnia 2014, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Skoro tak uważasz... Trudno. Jak już ci pisałam, że nim powstała książka ja uwierzyłam, a słowa zapisane w książce "Pan Mój Bóg Mój" to jeden ze sposobów głoszenia ewangelii aby można to było szybko przeczytać...

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 29 grudnia 2014, o 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
sendi00 napisał(a):

No to czym według ciebie jest Duch Święty skoro nie Bogiem... ?


Jest trzecią osobą Trójcy św.
Pośród wszystkich znaczeń słowa "duch"w Biblii ,nie jest z pewnością Bogiem .
sendi00 napisał(a):
"Ja nie napisałam, że Bóg ma ciało tylko, że ma postać siedzącą na tronie.[/color]

Jeśli piszesz że Bogiem jest Jezus ,to według Twoich słów Bóg ma ciało.
Inną kwestią jest Postać siedząca na Tronie,gdyż określenie to dotyczy wizji,nie zaś widzenia Boga.Podobnie jak ma się sprawa z aniołami.Prorok opisuje anioła aby dopełnić obraz wizji.


gapik napisał(a):
Jeśli zaś bóg jest bezcielesny ....Jezus nie jest bezcielesny i nazwany jest przez apostoła człowiekiem.

sendi00 napisał(a):
2Kor. 5:16 Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.


Myślę że werset jasno mówi iż" nie znając nikogo według ciała,"również Chrystusa,znamy go od strony duchowej.
gapik napisał(a):
Pierwsze przykazanie powiada że:
Ja Jestem Jahwe, twój Bóg, który wyprowadziłem cię z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.

sendi00 napisał(a):
Widząc to zdanie od razu nasuwa mi się pytanie czy jesteś świadkiem jehowy?


Przykazanie to jest zapisane w Torze,więc rozmawiając o Biblii dotyczy chyba każdego powołującego się na nią .

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 30 grudnia 2014, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
gapik napisał(a):
sendi00 napisał(a):

No to czym według ciebie jest Duch Święty skoro nie Bogiem... ?


Jest trzecią osobą Trójcy św.
Pośród wszystkich znaczeń słowa "duch"w Biblii ,nie jest z pewnością Bogiem .

Duch Święty nie jest osobą!!!! Każdy może otrzymać zaczątek Ducha Świętego, lub być pełen Ducha Świętego, gdyż są to Myśli Święte Pana Jezusa Chrystusa. Kto nie ma Ducha Chrystusowego ten nie jest Jego! (Rzym.8,9) Gdyby była to osoba to jak można osobę mięć w osobie czyli w sobie?
Łuk.24,39 Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.
sendi00 napisał(a):
"Ja nie napisałam, że Bóg ma ciało tylko, że ma postać siedzącą na tronie.

gapik napisał(a):
Jeśli piszesz że Bogiem jest Jezus ,to według Twoich słów Bóg ma ciało.
Inną kwestią jest Postać siedząca na Tronie,gdyż określenie to dotyczy wizji,nie zaś widzenia Boga.Podobnie jak ma się sprawa z aniołami.Prorok opisuje anioła aby dopełnić obraz wizji. Jeśli zaś bóg jest bezcielesny ....Jezus nie jest bezcielesny i nazwany jest przez apostoła człowiekiem.Myślę że werset jasno mówi iż" nie znając nikogo według ciała,"również Chrystusa,znamy go od strony duchowej.

Ani krew ani ciało i to co skażone nie może odziedziczyć Królestwa Bożego (1Kor.15,50) więc jak twoim zdaniem ciało może siedzieć na tronie? Pana Jezusa nie ma już obecnego ciałem, był człowiekiem gdy był na ziemi. Potem zasiadł w sprawiedliwości swojej na tronie. Pan Bóg z tronu nigdy nie schodzi. Duch Święty, który zstąpił podczas chrztu to Ten, który jest w Głowie Osoby Pana Boga! Dlatego też rzekł Pan Panu memu: siądź w sprawiedliwości swojej, a Ja położę nieprzyjaciół jako podnóżek stóp Twoich! Dawid nie miał dwóch panów ani dwóch bogów, wyznawał Jedynego Pana Boga Abrahama Izaaka i Jakuba podobnie jak teraz!

gapik napisał(a):
Pierwsze przykazanie powiada że: Ja Jestem Jahwe, twój Bóg, który wyprowadziłem cię z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.

sendi00 napisał(a):
Widząc to zdanie od razu nasuwa mi się pytanie czy jesteś świadkiem jehowy?

gapik napisał(a):
Przykazanie to jest zapisane w Torze,więc rozmawiając o Biblii dotyczy chyba każdego powołującego się na nią .

2Moj.20.2-3 Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
Fil.2.10-11 Aby na imię Pana Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią. I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
Gdyby tzw. jahwe istniał musiałby zgiąć kolano przed Panem Jezusem...
Mat.6,24 Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 2 stycznia 2015, o 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
No tak...napisałem jeśli duch św,miałby być osobą to jest nią w postaci trzeciej osoby Trójcy św.Której jak się wyraziłem nie uważam za Boga.

Królestwo Boże nie może odziedziczyć ani ciało ani krew,czyli coś materialnego.Zatem dziedziczy je nasza świadomość,umysł,inaczej mówiąc coś duchowego.


Cytuj:
Dlatego też rzekł Pan Panu memu: siądź w sprawiedliwości swojej, a Ja położę nieprzyjaciół jako podnóżek stóp Twoich

Słowa psalmisty wyraźnie oddzielają Boga od osoby będącej Panem Dawida.Chociażby ze względu na konstrukcję wypowiedzi.W innym razie oznaczało by to że Bóg mówi te słowa do siebie .Lecz tak Panem Dawida ,według Chrześcijan jest Mesjasz (zasiadający po prawicy Boga ).
Natomiast komentator Raszi przedstawia werset w słowach :"Słowo Pana do mojego mistrza" ,wskazując na to ,iż słowo mistrz odnosi się do Abrahama...

Tak czy owak w zdaniu tym występuje Imię Boga JHWH,(tzw.PAN)Czytając je właściwie

Rzekł JHWH do Pana mego kwestia znaczenia słowa "Pan" jest zrozumiała .

Tę samą kwestię poruszyłeś /poruszyłaś w treści Przykazania.
Słowo Pan zastępuje w nim Imię Boga JHWH,w innym przypadku PAN to tak zwany bożek znany lepiej jako Satyr.


Cytuj:
Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.
Jest to treść drugiego przykazania.

Cytuj:
że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

Nie jest tym samym Ojcem,jak nazywał Boga .Jest natomiast Panem ku chwale Boga.Pan w przypadku Jezusa jest określeniem w sensie właściciel.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 3 stycznia 2015, o 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
No tak...napisałem jeśli duch św,miałby być osobą to jest nią w postaci trzeciej osoby Trójcy św.Której jak się wyraziłem nie uważam za Boga..


A to dlaczego Trzecia Osoba z jakiej racji trzecia i z jakiej racji Osoba.
Osoba Stał sie w Jahoszua Mesjaszu
Cytuj:
Królestwo Boże nie może odziedziczyć ani ciało ani krew,czyli coś materialnego.
Zatem dziedziczy je nasza świadomość,umysł,inaczej mówiąc coś duchowego


Nasze na pewno nie ,ale Jego jak najbardziej TAK.

Ciało i Krew
viewtopic.php?f=16&t=1569

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 3 stycznia 2015, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Ani krew ani ciało i to co skażone nie może odziedziczyć Królestwa Bożego (1Kor.15,50)
więc jak twoim zdaniem ciało może siedzieć na tronie?
Pana Jezusa nie ma już obecnego ciałem, był człowiekiem gdy był na ziemi.
Potem zasiadł w sprawiedliwości swojej na tronie.
Pan Bóg z tronu nigdy nie schodzi.
Duch Święty, który zstąpił podczas chrztu to Ten, który jest w Głowie Osoby Pana Boga! Dlatego też rzekł Pan Panu memu: siądź w sprawiedliwości swojej, a Ja położę nieprzyjaciół jako podnóżek stóp Twoich!
Dawid nie miał dwóch panów ani dwóch bogów, wyznawał Jedynego Pana Boga Abrahama Izaaka i Jakuba podobnie jak teraz!

Wyrocznia JHVH ;Adonai siedzi na Prawicy ....
Kto komu kładzie wrógów pod Stopy Jego Stopy Moje ?
sendi00 co z JHVH jest nie tak ?
i dlaczego nazywacie po grcku oni sie na tym nie znali zrobili to z nienawiści nazywajac
cztery litery .
Takich czterech liter jest wiele to dlaczego własnie Imie postanowili tak okreslac ?
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 3 stycznia 2015, o 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
sendi00 napisał(a):
Duch Święty (Bóg) na początku zrodził dla siebie Postać (Syna Logosa), w którym zamieszkał oczywiście nie cały, ponieważ Duch Święty nie ma początku ani końca, część Ducha Bożego zamieszkała w Postaci zrodzonym Synu Logosie i zasiadł na tronie swej Chwały.
Opis Osoby siedzącej na tronie znajdujemy w Biblii.
Postać zrodzona z Ducha Świętego nigdy nie opuszcza tronu.
Bóg schodzi na ziemię w różnych postaciach i posługiwał się swoim wyciągniętym ramieniem.
Objawione zostało też imię Boże Imię Pańskie, które zostało dane ludziom ze świata, imię przez które, możemy być zbawieni jeśli wzywamy z czcią jaka należy się Jedynemu Prawdziwemu Panu Bogu Wszechmogącemu Zbawicielowi.
Jeśli ludzie znali Zbawiciela Boga z ciała to teraz już nie znają.
Dlatego wielokrotnie Pan Jezus wskazywał na tę myśl: A to wam powiedziałem z wami przebywając.


Jak to nie cały a cały to jaki to ?
czytamy - W NIM ZAMIESZKAŁA PEŁNIA Elohim .
nie czytam ze zadatek - jak w nas ale PEŁNIA.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 3 stycznia 2015, o 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Zacznijmy od tego iż j h w h nie jest słowem, a tym bardziej imieniem.
Są to cztery hebrajskie spółgłoski.

Stąd j h w h określa się mianem: tetragram, czyli "cztery litery".
Wśród biblistów toczy się spór o to, jak należy właściwie odczytywać i wymawiać.
Rzecz dotyczy nie tyle spółgłosek (ich wymowa jest określona i nie budzi większych zastrzeżeń), ile raczej samogłosek.
W języku hebrajskim nośnikiem sensu są spółgłoski, natomiast samogłoski zmieniają się w zależności od formy gramatycznej słowa.
Zjawisko to jest na tyle swobodne, że przez bardzo długi czas w ogóle ich nie zapisywano.


niech sobie grecy mówia jak chca ae niech nie wmawiają ze J H V H nie ma samogłosek
zawsze wymawiano a potem zapisano.
Biblisci niech tocza spór jak wymawiac ,to politycy oni tak musza a ja nie musze jak oni.
Jesli tak zaczniesz to moge zapytac Skąd wiedza jak wmawiac
Stół ?
albo Oko ?
albo cokolwiek innego przeciez tam tez zapisano samogłoski skad wiedzieli jakie ?

Samogłoski sie zmieniaja tak jak i w naszym języku który juz jest inny niz onegdaj
Kto zrozumie co znaczy - nara- spoko - zresetuj sie - i takie tam :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 stycznia 2015, o 11:54 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL