Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 21 października 2013, o 17:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
chcesz przeprosić proroka Mahometa ?
nie musisz już umarł
Mnie chodziło jedynie by nie pisać kłamstw mającyc na celu dyskredytację osoby
mozna się z pogladami nie zgadzać ale po co uzywać argumentów ad personam świadomie uwłaczajacych osobie z 7 wieku z pozycji osoby z wieku 21
typu analfabeta pastuch wielbłądów - co akurat nie jest prawdą
kim by nie był jest założycielem wielkiej religii
i nie jest madre takie dyskredytowanie go
Ja Branhama nie mam za co przepraszać - szanuję jego służbę choć nie uważam go za proroka ponadczasowego
dałem za przykład tu go by pokazać nieuczciwośc pana panie benpo w podejściu do Mahometa
pientnuje pan u niego to co u pańskiego autorytetu wcale panu nie przeszkadza wręcz przeciwnie
Nie mam wiec za co przeprazać
Ewald Frank we wstępie do ksiązki Tradycyjne Chrześcijaństwo pisał
jeżeli miliony Hindusów kłania się przed krową nie bedę z tego szydził
a pan benpo w stosunku do Mahometa pozwala sobie
co jest grane ?
Nie szanuje pan Ewalda Franka panie benpo ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 października 2013, o 17:15 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 21 października 2013, o 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
chcesz przeprosić proroka Mahometa ?
nie musisz już umarł
Mnie chodziło jedynie by nie pisać kłamstw mającyc na celu dyskredytację osoby
mozna się z pogladami nie zgadzać ale po co uzywać argumentów ad personam świadomie uwłaczajacych osobie z 7 wieku z pozycji osoby z wieku 21
typu analfabeta pastuch wielbłądów - co akurat nie jest prawdą
kim by nie był jest założycielem wielkiej religii
i nie jest madre takie dyskredytowanie go
Ja Branhama nie mam za co przepraszać - szanuję jego służbę choć nie uważam go za proroka ponadczasowego
dałem za przykład tu go by pokazać nieuczciwośc pana panie benpo w podejściu do Mahometa
pientnuje pan u niego to co u pańskiego autorytetu wcale panu nie przeszkadza wręcz przeciwnie
Nie mam wiec za co przeprazać
Ewald Frank we wstępie do ksiązki Tradycyjne Chrześcijaństwo pisał
jeżeli miliony Hindusów kłania się przed krową nie bedę z tego szydził
a pan benpo w stosunku do Mahometa pozwala sobie
co jest grane ?
Nie szanuje pan Ewalda Franka panie benpo ?

Adwokat Mahometa się odezwał.Oddaj mu pokłon jadąc do Mekki.Przeczytaj sobie mądralo wklejoną broszurkę br.Franka na temat Machometa i islamu, że nie użyłem obrażliwego lub szyderczego sformułowania wobec tego okłamanego i fałszywego proroka Mahometa, i nie deklarowałem się że będę tego biedaka przepraszał,za to ty masz przeprosić tych za nietaktowne podejście do Bożego proroka jakim był i jest W.M.Branham nawet jak jest w niebie, bo tam na pewno jest. A br.Franka wysoko sobie cenię. A że powiedziałem pastuch, mogłem powiedzieć pasterz, mało tego on nimi handlował. Tak to jest przekazane w tym wklejonym traktacie.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 21 października 2013, o 18:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
za kolejny osąd dziekuję panie benpo zzwłaszca za epitety typu mądrala
niestety nie moge spełnić pana życzenia
nie przeprosze W.M.Branama za to ,ze nie uważam go za proroka ponadczasowego
bo nie mam takiego obowiązku - by jego za takowego miec
gdybym go tak nazwał to skłamałbym wobec tego co wiem na temat proroków ponadczasowych ,którzy są w Słowie
chciałby pan panie benpo zmusić mnie do świadomego kłamstwa ?
nie uda się panu
jakie ja mam niewłaściwe podejście do Branhama ?
szanuję go ale nie ze wszystkimi pogladami się zgadzam
czy muszę ?
tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 21 października 2013, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
za kolejny osąd dziekuję panie benpo zzwłaszca za epitety typu mądrala
niestety nie moge spełnić pana życzenia
nie przeprosze W.M.Branama za to ,ze nie uważam go za proroka ponadczasowego
bo nie mam takiego obowiązku - by jego za takowego miec
gdybym go tak nazwał to skłamałbym wobec tego co wiem na temat proroków ponadczasowych ,którzy są w Słowie
chciałby pan panie benpo zmusić mnie do świadomego kłamstwa ?
nie uda się panu
jakie ja mam niewłaściwe podejście do Branhama ?
szanuję go ale nie ze wszystkimi pogladami się zgadzam
czy muszę ?
tyle

Dlatego śmiesz go porównywać do uzurpatora Mahometa, Ja wiem że prorok co Bóg mu objawił wszystkie tajemnice, a tylko proroków do tego zadania używa, posłał na obecny czas, i jest on ponadczasowy, ale niestety nie wszyscy to rozpoznają więc pod tym względem nie są lepsi od duchowo ślepych kaznodzieji co proroka i jego usługę odrzucili, ale to już twoja sprawa i nic mnie to więcej nie obchodzi, szkoda na ten temat kruszyć kopie. Może ci Bóg w końcu otworzy w tym zakresie oczy?,niech ci Bóg błogosławi i wybacz ostry nieraz język. Ja wiem że nie wszystko co powiedział prorok,jest tak mówi Pan, tylko to co rzeczywiście tak powiedział. Z tego powodu nie jeden się na mnie oburzył i na br. Franka także. Ale wiem że to był Boży prorok, jak i ci co wystąpią w Izraelu.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 22 października 2013, o 06:23 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
dlaczego stawiam Branhama obok Mahometa
bo dla Mahometan jest właśnie prorokiem Bożym
staosunek niektórych braci z poselstwa takich np jak pan benpo do W.M.Branhama przypomina mi stosunek Mahometan do Mahometa
nie widzi pan benpo tego ?
czasami stosnek podobny mają Badacze Pisma do Russella i Adwentuści do Elen G.White
Jak będę rozmawiał z nimi będą podobnie argumentować - że to Boży prorocy
Mnie ani Branham ani Elen G White ani Russell nie przeszkadzają ale kult tych ludzi i owszem
Dobrze że są Mahometanie bo widać do czego kult jednostki - proroka moze doprowadzić
jasne , że uznasz ,że u pana nie ma mowy o kulcie proroka
Cóż sam tak miałem
ale Chwała Bogu ,że mi otworzył oczy
Jeszcze raz podkreślam
Nie mam nic do Branhama z wymienionych postaci jest mi najmniej obcy bo jego nauczanie znam i w wielu miejscach jestem z tym nauczaniem zgodny
ale kult jednostki jest dla mnie złym zjawiskiem niezależnie od osoby ,której dotyczy
Wszelka chwała należy się Bogu
niec panu Bóg błogosławi i obdarzy tym co dla pana najlepsze
tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 22 października 2013, o 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Amen, chwała należy się tylko Bogu,a poselstwo które Boży prorok otrzymał nie jest jego tylko samego Boga,i ono poprzedza drugie przyjście Pana po jego oblubienicę by ją tym poselstwem wywołać z tych systemów religijnych, przygotować i przyodzianą w czysty bisior, zabrać w górę na wesele. Ja nie biję pokłonów prorokowi, ale żądam aby nie traktowano go jak wycieraczkę, czy porównał byś proroków i apostołów z Mahometem? z pewnością nie, to nie wolno tego robić i z obiecanym Eliaszem na ten czas, który został zabrany do nieba. A jego ciało spoczywa w grobie.A że muzułmanie w swym zaślepieniu uwazają Mahometa za proroka który wprowadził na nich tę pogańską religię, to nie wolno mi powiedzieć prawdy, takiej jaką jest?, powiem zawsze to samo ze był fałszywym prorokiem i tyle. Na papieża także inaczej nie powiem tylko to że jest i każdy poprzedni i przyszły, że jest antychrystem, bo duch antychrysta od stuleci ich używa. A wiem że katolicy tak go nie postrzegają,i uważają za świętego,niestety tak nie jest, i to jest smutne.Niech ci Bóg błogosławi.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 05:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
wszyscy wyznawcy proroków o swoich prorokach mówią ,ze ich poselstwo jest od Boga
uważasz ,ze Mormoni inaczej mówia o Smith, e
a Adewntyści wątpią że E.G White miała Ducha Proroctwa z innego zródła ?
właśnie o tym piszę
Na czym innym polega kult prorika jak nie na traktowaniu jego nauczania na równi ze Słowem ?
wiec wybacz pan panie benpo tak to widzę

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
wszyscy wyznawcy proroków o swoich prorokach mówią ,ze ich poselstwo jest od Boga
uważasz ,ze Mormoni inaczej mówia o Smith, e
a Adewntyści wątpią że E.G White miała Ducha Proroctwa z innego zródła ?
właśnie o tym piszę
Na czym innym polega kult prorika jak nie na traktowaniu jego nauczania na równi ze Słowem ?
wiec wybacz pan panie benpo tak to widzę

To kiepsko widzisz, bo to poselstwo które prorok głosił,,jest objawionym Słowem" które wyszło ze Słowa i do niego wraca.Bez tego poselstwa ludzie by nadal zgadywali co jest napisane w Biblii, Bóg obiecał że na końcu czasu łaski pośle proroka i objawi wszystkie tajemnice zawarte w Biblii, i co obiecał to wykonał,nieważne że ktoś tego tak nie widzi,ale inni to widzą i przyjmują i łączą się ze Słowem pod kierownictwem Ducha Świętego który używa obecnie br.Franka i braci co mają Boże powołanie jak kiedyś apostołowie i pozostałe służby, dla zbudowania zboru. porównując to Boże poselstwo do tego co głosił mormonom Smith i adwentystom E.G.White, chodzisz po bardzo cienkim lodzie który się w każdej chwili może zarwać i znajdziesz się w głębokiej wodzie pełnej drapieżnych ryb, i nie będzie już dla ciebie nadziei.Prorok na ten temat się wypowiadał,co się dzieje z ludżmi co wątpią w to poselstwo. I jest kolosalna różnica między darem proroctwa, a prorokiem których sobie Bóg obiera zanim się urodzą. Nie radzę ci tego więcej robić, bo nie mnie zranisz ale samego Pana Jezusa.ON dał prorokowi to poselstwo. Chcesz Go drażnić takimi wywodami?.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 12:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Jasne niczego innego po panu nie spodziewałem się
Chwała Bogu ,ze przynajmiej On darzy łaską
sądzić dopiero będzie

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
Jasne niczego innego po panu nie spodziewałem się
Chwała Bogu ,ze przynajmiej On darzy łaską
sądzić dopiero będzie

Czy wierzysz w to co jest napisane w Ew.Mat.24:45-47. I że Bóg zaszeregował to miejsce Pisma z powołaniem i usługą Br.Franka. Więc kto wierzy posłanemu przez Pana słudze, wiernemu i roztropnemu, jak go Pan w tym miejscu określił, wierzy Panu. Jak to z tobą jest w tym zakresie? czy współpracujesz z nim? i ze zborem który jest w Misji w Krefeld.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 13:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Co pan panie benpo
Nawet nie wszystkie społeczności w poselstwie respektują to co pan piszesz o usłudze Evalda Franka
a pan mnie pytasz ,kiedy ja nie ukrywam ,ze w poselstwie nie działam od 1999 roku ?
o co chodzi ?
Szanuję E.Franka doceniam jego działania czytam czasem co napisał
Ale potrzeby współpracy bliższej nie widzę
Bo jest sporo różnic w moim i jego podejściu do zagadnień biblijnych i współpraca z nim była by jakąś dziwną ekumenią
za bardzo go cenię by oszukiwać tak jego jak i siebie
Panie benpo czy agitacja do pańskiej konfesji jest akurat tym o co chodzi w temacie wątku
Dlaczego zadaje pan takie pytania - czy chodzi panu o spór ze mną kosztem forum ?
tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 23 października 2013, o 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Z pewnością nie,ale tu pokazałeś swoją barwę, i że masz własną teologię co koliduje z czystym biblijnym nauczaniem sługi Bożego który nie ma swojego nauczania, ale to co przez tego brata naucza Pan dla swoich wierzących dzieci.
Od początku zauważyłem że masz fałszywe zrozumienie Słowa Bożego i opacznie pojmujesz to co głosił prorok Boży i sługa Pana, br.Frank, dlatego go określił ,,wiernym i roztropnym" bo Bóg wie że on taki jest i że jak będzie głosił, to nic w tym głoszeniu nie przekręci.Ale kto ma spaczony umysł i głosi coś odmiennego od tego, nie jest w stanie zrozumieć bo jest pod wpływem innego ducha.
Na to wychodzi że tym swoim głosisz ,,inną ewangelię" od tej co głosił prorok i głosi br.Frank i która jest napisana w Słowie.
Płaci dla takich jak ty, to co jest napisane w Galacjan 1: 1 - 9. Nie ma więcej z tobą rozmowy.
Dziwię się że Noemi z tobą prowadzi dyskusje, ale cóż każdy musi sam podjąć decyzję,i z głoszącym inną ewangelię.
Ap.Jan ostrzegał przed takimi ludżmi. żegnam

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Allah - Bóg ISRAELA
 Post Napisane: 24 października 2013, o 05:47 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
wzruszająca postawa panie benpo
identyczna do tej jaka cechuje SJ do osób ,które uznały ,ze gloszone przez Ciało Kierownicze nauki nie są całkiem biblijne.
przytaczam przykład CK bo jego działanie SJ uzasadniają tym samym miejscem w Ewangelii co pan umocowując służbę E.Franka - jedynie określenie sługi w stosunku do pańskiego autorytetu jest u nich inne - pasuje im termin niewolnik wierny i roztropny .
Potwierdza pan mi panie benpo , że zrobiłem słusznie odchodząc z poselstwa
bo nauki tam panujace wywołują takie jak pańskie postawy.
Co do forum mogę tu nie rozmawiać jak ludzie nie będą chcieli
ale zdziwiłbym się bo to forum dyskusyjne
rozmawiamy o pogladach a nie osądzamy siebie nawzajem
nie będę płakał jak pan nie będzie się odnosił do moich postów
życzę panu błogosławieństwa Bożego

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Bóg chrześcijan, muzułmanów i żydów (jahwe) jest najgorszym
 Post Napisane: 15 lutego 2015, o 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Posted on 14 Luty 2015 by Jarek Kefir
Bóg chrześcijan, muzułmanów i żydów (jahwe) jest najgorszym diabłem jakiego zna Ziemia

https://kefir2010.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=562
.
Tak jak w tytule.
Bóg znany z pism żydowskich (tora, stary testament, nowy testament, koran) to istota zupełnie bez serca, o cechach najbardziej podłych i złych, niegodnych nie tylko prawdziwego Boga, ale nawet człowieka z jego wszystkimi ułomnościami i wadami. Istota ta zniewoliła lub stworzyłą (rózne są wersje) naszą planetę i pod względem ducha i energii, rządzi nią żelazną ręką do dziś.
Rządzi poprzez tzw „egregory”, czyli „świadomości zbiorowe”, za pomocą których kradnie i zasysa energię z całej planety.
Każdy twór stworzony do manipulacji – ideologia, religia, czy osobny schemat myślowy taki jak „wierność-monogamia-rodzina”, ma swoją świadomość zbiorową i jest mu podporządkowany.
Ta istota znana jest w wielu kulturach świata pod wieloma nazwami.
Oto niektóre z nich: jahwe, marduk, allah, bóg, demiurg, szatan.

Jednak jest to jedna i ta sama istota, której cześć oddają dziś miliardy ludzi.

Najpotężniejszy ładunek, którym ten byt duchowy się żywi, to oczywiście energia zła i cierpienia.
Analizowałem przez dosłownie tysiące, a nawet więcej, godzin, wiele elementów składowych tej planety.
Takich jak: biologia, konstrukcja ego i psychiki, polityka, ekonomia, rozrywka, okrutna matka natura..
No co tylko można sobie wyobrazić.
Analizowałem to pod względem holistycznym, tzn pod względem całościowym, starając się łączyć ze sobą elementy układanki, zamiast analizowania ich osobno.
Dochodziłem zazwyczaj do jednego, szokującego w swej istocie wniosku.

Otóż każdy, dosłownie każdy element tego świata, każdy system – od najmniejszej, elementarnej zasady dotyczącej np polityki, aż po ekstremalnie skomplikowane systemy – jest stworzony i skonfigurowany tylko i wyłącznie w jednym celu.
Cel takiej a nie innej konfiguracji jest taki, by było jak najwięcej zła, cierpienia, destrukcji, nienawiści, podziałów itp itd.
Doprawdy, zdumiewa i jednocześnie nieco przeraża precyzja, artyzm i nieopisane wręcz mistrzostwo, z jakim to zostało wykonane.
Ten system (matrix ziemski) to dzieło mistrza w swoim fachu, artysty, wirtuoza, takiego pełnego kunsztu i zimnego wyrafinowania Hannibala Lectera, tylko do potęgi miliardowej (bo kosmicznej) lub nie wiadomo ile wyższej.

Obrazek

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bóg chrześcijan, muzułmanów i żydów (jahwe) jest najgors
 Post Napisane: 15 lutego 2015, o 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Takich bluźnierców jest coraz więcej mozna ich spotkac na forach gdzie bluxnia
bez karnie a admini banują tych co stają w obronie Imienia JHVH .
Nie dziwi kiedy robią to na forach przeciwnych Bogu Izraela ,ale szokuje kiedy dzieje się
tak na forach ze wskazaniem na Biblie ..

Często sa to ci sami co ap Pawła nazywają oszustem a nazywaja bo nierozumieją lub
ROZUMIEJĄ co Paweł przekazał i robia wszystko by nie dotarło to do ludzi.

W wielkiej cierpliwości znosi naczynia gniewu przeznaczone na ZAGŁADE ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 lutego 2015, o 12:51 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL