Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 10:19 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Na różnych forach można znależć bez liku oskarżycieli IHVH , sa zgodni i kraczą w jednym chórze ,zaciskając pieści ku Niebu.
Oni tez sa takim pszetakiem dla odsiania plew od Ziarna i w penym sensie sa pożyteczni bo i na to sa jakoby przeznaczeni a kres ich taki jakie owoc języka.
Omijam takie tematy i takich osobników ,ale oni pociągają za soba i zwodzą o ile to mozliwe ,wybranych .Dlatego bede TRĄBIC tutaj bo tam mnie zbanowanozamknieto drzwi.

Ale Bóg OTWORZYŁ tutaj.
Na początek Ledy z czerwonym okiem mówi samo za siebie co za istota.
Cytuję
Obrazek
Jak w ogóle można śpiewać, że Bóg Starotestamentowy jest miłością, skoro dopuszczał się zbrodni gorszych niż niejeden człowiek.
I nie piszczcie, że tu chodzi i Bożą sprawiedliwość, czy karę za grzechy dla niewiernych ludzi (czytaj: Nie-Żydów).
Bóg niejednokrotnie zabijał niemowlęta, a co one mogły być winne grzechom ojców?

Przykład:
Pan rzekł do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi..

(5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie!
Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!


(6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!
Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak.
Zacznijcie od mojej świątyni! I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. [Ez 9: 4-6]
..
Nie boi się oskarżać Boga IHVH ?! wszak o NIEGO tu chodzi .

Jakos nie chce zauważyc ,ze inni maja na sobie Znak bestii , który przyjeli idąc za Zwierzęciem ...
Moze warto sie zastanowic KOGO mieli zabijac Kim oni byli ,ze IHVH nakazał ich zgłądzić
A moze zagrażali Tym co biadali ?
..
Hi 8:3 br "Czy Bóg zmienia swoje prawa, a Wszechmocny łamie sprawiedliwość?"


Jednego oskarżyciela już mamy...ale jak widać rozmnożyli sie jako zgorzel

.
Ap 12:10 10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie:
"Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
.
Oko pisze

Czy pisze coś, co jest nieprawdą? Czy cytat który podałam pochodzi z mojej fantazji? Nie, to wszystko i wiele innych rzeczy znajduje się w Biblii.
W tym rzeź niemowląt ręką Boga lub pod jego nakazem.

.
Alez oczywiście w Biblii jest wiele napisane nawet o takich co tak piszą i jaki ich koniec.
zapewne jest to obrończyni życia poczętego ... :wink: a gdyby dokonałą abrocji to znaczy ze zrobiła to pod naazem IHVH :shock:
.
Oko atakuje dalej ...cyt Widzenie to zesłał prorokowi Bóg, o ile się nie mylę.
Bóg przedstawia siebie jako okrutnika, który zezwala na mordowanie niemowląt.
Czy Bóg może zsyłać wizje przedstawiające fałszywy obraz samego siebie?

Wniosek że grzech zabija?
Czy niemowlęta zdążyły zgrzeszyć? A może zabił je grzech ich rodziców?
Coś naciągane te argumenty trochę.

..................
Ano o ile sie nie myli a czy sie nie myli ?
Nie !
przenigdy IHVH Siebie nie przedstawia jako okrutnika ,ale takim przedstawia Go Nachasz
i jego nasienie.

Dlaczego nie ma takiej samej oceny wobec Mordowania przez Egipcjan wszystkich niemowląt- chłopców Czy tez kiedy herod zabijał ze strachu przed utrata swego stanowiska ?!
Moze należało by zacząc od MYSLENIA nad tym Czy ...a potem Oskarżać ?
Ja kiedys jeszcze nie rozumiejąc pytałam ...co Ci były winne te dzieci ,dlaczego ?
A On w swojej wielkiej Cierpliwości czekał az pewnego dnia pojme co mówie i zrozumiem dlaczego Tak a nie inaczej .

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 10:19 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 10:58 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
al mudrasin-Obrazek
To, że JHVH zabija to fakt . To że ludzie zabijają w imię jakiegoś boga to też fakt.
W imię szatana też zabijają , ale na nieporównywalnie mniejszą skalę to też fakt.
Ludzie są ogłupiali i próbują jakoś to poskładać do kupy.
Gdzie by i jakby nie spojrzeć to ludzie płacą najwyższą cenę i jeszcze wmawia się im , że są źli,podli i niegodni .
To nie w porządku , to jest nieuczciwe i trzeba zdać sobie z tego sprawę .
Uświadomienie sobie tej prostej sprawy jest pierwszym krokiem do wyleczenia się z uzależnienia , zupełnie jak z alkoholizmu .


Czy jest w stanie tego dowieść czy co jest bardziej oczywiste -od lat - jest oszczerca.
Niestety ,radzi a sam jest uzalezniony .
Owszem wmawia sie ludziom ze sa podli i nie godni , ale kto to robi jak nie własnie tacy sami co oskarżaja IHVH .


Natomiast ten drugi (JHWH) uzurpator dąży wręcz do czegoś odwrotnego.Owija i omamia ludzi jedynymi słusznymi objawieniami,dogmatami,zakuwa w skosniałe formuły i prawa( których sam ani myśli przestrzegać),podaje pseudofilozoficzną papkę dla ubogich(tzn.niemyślących).
Nie wiem,czy zauważyliście,że w biblii nie ma nic takiego szczególnego, co lezy poza mozliwościami intelektualnymi człowieka.Ktoś powie, a 10 przykazań? Tak , jest parę praw kosmicznych,uniwersalnych,które zapisane są w każdym człowieku i znane były na całe tysiąclecia przed JHWH.Cała reszta to dodatek mający zniewolić ludzi.Mnie cały czas zastanawia fenomen,jak taka chora bajda mogła zaistnieć w świadomości ludzi,jako pismo objawione od BOGA.Przecież tak naprawdę ten tekst literacko nie sięga do pięt np Trylogii,albo Quo vadis. Ty mozesz sobie pozwolić na to by ten pan ciemności(JHWH)mieszał w twoim zyciu, ale mnie na to nie stać.

.
Więc na początek JHWH jest dla mnie zwykłym oszustem,uzurpatorem i kimś,kto wręcz nienawidzi ludzi.
Co do tzw bogów to wystarczy poczytać pisma sumeryjskie,akkadyjskie,babilońskie. Można poczytać też Mahabharatę , swoiste BHP na wypadek wojny atomowej. Są to dzieła o ok 2500 do 500 lat starsze od biblii. Trzeba mieć naprawdę dużo wiary , żeby wierzyć w hebrajskie pisma które są niczym innym,jak tylko plagiatem o wiele starszych pism.Biblia zaczyna trzeszczeć w szwach pod naporem faktów :mrgreen: . Przygotowuję teraz dość duży skrypt, specjalnie dla forumowiczów Biblia_2. Postaram się tam wykazać punkt po punkcie , jak Żydzi zostali wmanipulowani w coś,co i dzisiaj nie mieści się w głowie.

.
odwdzięczę się pytaniem: jeśli JHWH wyprowadził Żydów z niewoli, to po choinkę targał ich 40 lat po pustyni?No dobra,ponoć ciężko zgrzeszyli, ale i tak widzę tu sprzeczność, bo przez te 40 lat zapewniał im codzienny wikt w postaci manny.Dla mnie to jest nielogiczne. Po prostu narobił sobie kupę niepotrzebnej roboty.

1.JHWH to nie jest fikcyjna postać.Moim zdaniem to gość jak najbardziej realny. Jak przeglądnąć nazwy tych wszystkich bogów, to JHWH jest sumeryjskim Enlilem.

2. Zakładam,że tamci bogowie(z zapisków sumeryjskich,czy indyjskich,a nawet samej biblii ) dysponowali techniką jeszcze bardziej zaawansowaną niż posiadamy ją teraz.
Wobec czego lądowanie pojazdu orbitalnego to był jeden huk,grzmot i ryczące słupy ognia,które powodowały drżenie ziemi w promieniu 20-30 km.Głos?
No cóż sprawę głosu załatwi dobry wzmacniacz i kolumny kierunkowe.

3. Powtarzam JHWH był(a może jeszcze jest) bytem jak najbardziej realnym, ale to nie on stworzył wszechświat.On tylko sobie to uzurpował wobec prymitywnych plemion,wykorzystując technikę jaką dysponował i robił to w najbardziej podły i nikczemny sposób,żeby zdobyć władzę i uznanie.Ta ciągła potrzeba bycia uwielbianym jest doprawdy żenująca.

.
wit
Al Mudrasimie

Postępujesz według zasady: "Dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf". Najpierw znalazłeś sobie ofiarę, i dopiero następnie będziesz doszukiwał się zarzutów, które możnaby jej postawić. Z góry więc widać, że Twoje "śledztwo" od samego początku będzie posiadało znamiona nieuczciwości.

.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 11:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Bóg daje życie i Bóg zabiera
bo Jego ono jest
Błogosłwaione niech będzie Jego imie ,że łaską darzy i żyć dozwala

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 11:43 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Henryk napisał/a:
Ale oburzonym opisom eksterminacji narodów, opisanych w Biblii powiem:
Idźcie sobie do Diabła!
On będzie w/g Was lepszym od Jahwe.
Nie wierzycie w Boga, to oskarżajcie sobie... Ewolucję!


Obrazek
W zasadzie każąc mi iść do diabła i tak każesz mi iść do Jahwe :-)
Szatan i Jahwe długo byli utożsamiani jako jedno.

Szatan był tą złą, niszczycielską stroną Boga.
Później w Judaizmie rozdzielono te dwie postacie.
Szatan (przeciwnik) nigdy nie działa w Starym Testamencie wbrew Bogu.
Wykonuje zawsze tylko jego rozkazy i polecenia, czeka na jego zezwolenie.

Wyraz diabeł (διάβολος) w Nowym Testamencie pisany jest z małej litery i oznacza zwyczajnie oskarżyciela czy oszczercę.
W liście do Tymoteusza występuje słowo διάβολος i nie oznacza ono diaboliczne.

(11) Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. [1 Tym 3: 11]
γυναῖκας ὡσαύτως σεµνάς, µὴ διαβόλους, νηφαλίους, πιστὰς ἐν πᾶσιν.

W Nowym Testamencie gdy mowa o Szatanie, też raczej nie zawsze chodzi o imię/ nazwę anioła. Często chodzi właśnie o rzeczownik przeciwnik.

2. Szatan/ diabeł jako "imię" Bożego przeciwnika w Nowym Testamencie?

Co jednak z fragmentami Pisma, w których faktycznie istnieje istota (mówiąca i działająca ;-) ) określana jako diabeł? Każdy z nas zna historię kuszenia Jezusa na pustyni. Ewangelista-narrator określa tę istotę jako diabeł [Mt 4: 1, 8, 11], ale już sam Jezus określa go jako Szatana [Mt 4: 10]

Czy Szatan faktycznie kusił Jezusa na pustyni?

Szatan w Starym Testamencie działał jako oskarżyciel człowieka, nigdy jednak wbrew woli Jahwe.
Czy we fragmencie Nowego Testamentu mówiącym o kuszeniu Jezusa, Szatan uprawia samowolę obiecując coś, czego nie posiada? Warto się nad tym zastanowić, czy przypadkiem i tutaj Szatan jest po prostu jedną z natur samego Boga. Sam Jezus wypowiadał się o swoim Ojcu jako o.. kusicielu.
Najpopularniejsza modlitwa wszystkich Chrześcijan, zawiera przecież takie właśnie słowa skierowane do Boga, a dane nam przez Jezusa:[i] i nie wódź nas na pokuszenie
[Mt 6: 13]

Nie mniej jakby tego nie tłumaczyć, już w świadomości pierwszych Apostołów istniało pojecie diabła jako przeciwnika Boga, buntownika, który zagraża ludziom, a którego Jezus przyszedł zwalczyć.
Przykład jeden z wielu:

Cytat:
(14) Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła,
(15) i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli. [Heb 2: 14-15]


Skąd się wzięła taka nauka?
Przecież Jezus nie przyszedł pokonać Szatana, skoro w Judaizmie Szatan jest Bożym sługą?
Po co Bóg-Twórca miałby musieć pokonywać swoje własne stworzenie, zresztą mu poddane?

Dlaczego diabeł nazywany jest panem śmierci, skoro w Starym Testamencie wielokrotnie jest wspomniane, że Panem życia i śmierci jest Jahwe?

Odpowiedzi należy szukać w innych religiach i filozofiach, które mogły wpłynąć na Judaizm i Chrześcijaństwo[/i]
Cytat:
(6) Czyż dmie się w trąbę w mieście, a lud się nie przelęknie? Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Pan tego nie sprawił?[Am 3: 6]


Cytat:
(7) Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko [Iz 45: 7]



W Starym Testamencie jest wiele fragmentów mówiących o tym, że Bóg jest zarówno dobrem jak i złem.
Bóg posiada dwoistą naturę, potrafi tworzyć ale i niszczyć.
Od dziecka powtarza się nam, że Bóg jest miłością.
Jednak jest on także dawcą śmierci i to jak wiemy, nie zawsze sprawiedliwej.

Jahwe posiada według mnie kilka odrębnych złych natur które będąc jego częścią, działają często jakby osobno.
Jednym z takich natur jest duch kłamstwa zwany także paradoksalnie duchem pańskim, pojawiający się między innymi w
Drugiej Księdze Kronik [2 Kr: 18: 19-24].
Drugim takim alter ego jest Niszczyciel, który zabija synów pierworodnych Egiptu. [Wyj 12: 23]. Z którąś z ciemnych stron Boga walczy też Jakub w 32 rozdziale Księgi rodzaju.

Czytając Stary Testament można dojść do wniosku, że Szatan jest także taką ciemną strona Boga.
Jego jasna strona kocha człowieka, ciemna zaś oskarża.
Widać pewne podobieństwo w działaniach.
Przykładowo w rozdziale 6 Księgi Izajasza czytamy, że Jahwe nie chce, aby jego lud się nawrócił.
Chciał mieć pretekst do wygania go (!)

Czy podobnie nie zachowuje się Szatan, który w rozdziale 3 Księgi Zachariasza nie chce nawrócenia ludzi i oskarża arcykapłana?

Kolejna rzeczą jest ciekawostka, która już pojawiła się na forum.
Jedno działanie przepisuje się raz Szatanowi (1 Krn 21: 1-2), a raz Bogu ( 2 Krl 24: 1-2).
Tak więc wiele przesłanek wskazuje na to, że Biblijny Jahwe, od którego pochodzi zarówno dobro i zło ma kilka natur, z której jedną z nich może być właśnie Szatan.

A jak sie nazywa ten który ZABIJAŁ synów israela ? moze oko tez wie ?
Az niechce sie tego komentowac
Jedno jest pewne ,jesli Sam IHVH nie Objawi Siebie jesli do Siebie nie przyciągnie powrozami Miłości to beda sie RODZIC takie oto hybrydowe potworki .

Jest to siec ptasznika zarzucana na tych co nie chca Poznac Prawdy ku Wyzwoleniu
Umysłu z niewoli ludzkich mąrosci filozofji takich i owakich.
Dając rade innym dobrze jest wiedziec a moze wie ze jest ?



Krecik, opanuj emocje, bo właśnie sam zachowujesz się jak oskarżyciel, a wiemy czyje imię to jest

czy wie ? ze chodzi o Nachasz o Smoka ?

Ap 12:9 bw "I zrzucony został Ogromny Smok/Tanin, Wąż/Nachasz starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat;
zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 11:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
w czasach u soc realizmu na temat pisarza soc relisty Putramenta
krązło powiedzenie
Dla Putramenta szkoda atramenta
ten Henryk to taki niby badacz realista /moim zdaniem to katolik/
dla odpowiedzi na jego prowokacje szkoda czasu i energii
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 12:07 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
RP nie o henryka tu chodzi o dziwo on stanął w obronie IHVH ,tu chodzi o mudrasina i czarna Ledi to sa bluzniercy i oskarżyciele IHVH .
Widzisz jeśli robia to świadomie i celowo to znaczy ze przyszli zarzucac pajęczą siec i łowic Dusze ku zatraceniu .
Dlatego masz ostrzegac bo taki Czas i służba .
Nie mam patrzeć na putramenta ale na Ukrzyzowanego .

Mudrasin juz wczesniej bluznił IHVH i nikt palcem nie kiwnał w Jego obronie a mnie zbanowano.
SAM chyba widzisz co tam sie dzieje kto tam sie udziela i nie można byc obojetnym bo to nie czas pogaduszek .

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 12:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
No cóż pewnie masz rację
osobiscie jednak patrzę na los pewnego chłopa ,który cciał bronić Boga
a właściwie arkę przed spadnięciem z wozu
dla mnie jest ważne nie tylko co ale i z kim
z Henrykiem nie zamierzam - nic robić
Branham miał racje by bardziej się wystrzgać letnich niż niewierzących zupełnie - bluznią bo nie wiedzą przeciw komu i czemu to robią
moze się mylę - a może nie
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 15:20 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
A co to ma dorzeczy?
Co wspólnego maja bgowie którzy odbieraja dla siebie chwałe z
TYM JEDNYM JEDYNYM
czy On podzielił Swoja Kawod czy oddał Swoje Miejsce ?
to ci co upadli zapragneli poczuc sławy od człowieka ,który zgłupiał i nie wie
Komu Chwała sie nalezy

.
Kesja, YHWH musiał zacięcie walczyć o swoją pozycję. a że musiał walczyć to nie był prawdziwym bogiem
.
dlaczego tak uwazasz ,ze musiał zawziecie walczyc o Swoja Pozycje ?
gdzie to wyczytałes?
Pozycje sie ma albo nie.
ciągle przyrównujesz niewidzialne to tego co ziemskie.?

Stwórca to nie partia polityczna ON WIE KIM jest.

.
Wreszcie jestem wolny od tego czadu dogmatyzmu i rzekomej nieomylności jakim jest biblia
.
arek-taa... wolny jesteś, dopóki Duracell nie siądzie. A Baal nie ma ładowarki. :mrgreen:
a nawet jesli, to jak wieść niesie to podróba :xhehe:

No ale ty ani w Baala ani w Jehowę?
czyzby plus jeden.

Al- Kesja,bo lubię wiedzieć .Mi wiara nie wystarcza.Poza tym wiara ma to do siebie,że wierzyć można przestać, a wiedzieć się nie przestaje
.

Wj 20:2-3 "Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.(3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!"
"jestem Pierwszy i Ostatni, nie ma poza mną boga, który ZBAWIA" (Iz 44:6)

.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 9 kwietnia 2013, o 17:25 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Al mudrasin-
Obrazek

To co przedstawia biblia, to po prostu mit. Bóg, który w jednym akcie woli stwarza cały wszechświat , nagle biedzi się i mozoli 6 dni nad ziemią i tak się biedny umęczył , że musi odpocząć :mrgreen: . Ale to jeszcze nic.
Ogromu Uniwersum nie jesteśmy w stanie objąć.
Są w nim miliardy , a może nawet i więcej metagalaktyk, w metagalaktykach jest miliardy galaktyk, w galaktykach miliardy gwiazd, a on toczy wojnę ze swoim stworzeniem, gdzieś na totalnym (przepraszam za kolokwializm) zadupiu.

Morduje, okłamuje, straszy i żąda jeszcze za to uwielbienia(skromność godna podziwu).
Dla mnie jest to żałosny analfabeta uczuciowy, rasista,homofob, psychol i seryjny morderca wyniszczający całe narody.


Czy istnieją inni bogowie?
Moim zdaniem istnieją.
Może nie bogowie, ale pomocnicy prawdziwego Stwórcy.
Jedni powstali wcześniej, inni później.
Jedni są bardziej rozwinięci , a inni mniej.
Niektórzy z nich pobłądzili i stali się najeźdźcami, pasożytami żerującymi na nieszczęściu istot, które napadli i do których ewidentnie należy zaliczyć JHWH.
Z racji ich rozwoju, umiejętności i nierzadko zaawansowania technicznego , które prawdopodobnie jest dla nas niewyobrażalne można (ale czy należy)nazwać ich bogami, dobrymi lub złymi (opcja do wyboru).
.
Czy nie zauważyliście podczas lektury biblii, że jest ona pełna efektów specjalnych? Błyskawice,grzmoty, dymy, obłoki, eksplozje i ognie.
Ciągle zastanawiam się po co?
Zastanawiam się także nad słowami Daniela :"Ja, Daniel, oglądałem tylko sam widzenie, a ludzie, którzy byli ze mną, nie oglądali widzenia, ogarnęło ich jednak wielkie przerażenie, tak że uciekli, by się ukryć.
Tylko ja sam pozostałem, by oglądać to wielkie widzenie, lecz nie miałem siły, zmieniłem się na twarzy, opuściła mnie moc.
Wtedy usłyszałem dźwięk jego słów, i na dźwięk jego słów upadłem oszołomiony twarzą ku ziemi.
Ale oto dotknęła mnie ręka i wprawiła w drżenie moje kolana i dłonie moich rąk."
O podobnym paraliżu mówią ludzie , którzy spotkali UFO.
Z resztą to nie jedyna taka relacja w biblii.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 15 kwietnia 2013, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Sprawiedliwy to ten kto usprawiedliwia Stwórcę a grzech to coś co nas oddala od Stwórcy . Sprawiedliwi nie potrzebują usprawiedliwienia .
Usprawiedliwienia potrzebują grzesznicy (będący w najdalszym oddaleniu) ,
my potrzebujemy usprawiedliwienia

Czy w takim oddaleniu potrafimy dostrzec , że Stwórca dobry , czyni dobro i tylko dobro ? Usprawiedliwiamy Stwórcę ???

Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie.
Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości. (Księga Powtórzonego Prawa 7,1-2)

Wypełnienie klątwy polegało na całkowitym zniszczeniu tego, czego klątwa dotyczyła ; mężczyzn i kobiety, młodzieńców i starców, woły, owce i osły (Księga Jozuego 6,21).

Jak tu usprawiedliwić Stwórcę ?
Jak tu powiedzieć że to troskliwy , najczulszy Ojciec , jednako kochający wszystkie swoje stworzenia ; przecież jego słońce jednako pada na wszystkie stworzenia a jego rosa na wszystkie pola , PRZECIEŻ NIE MA NIKOGO OPRÓCZ NIEGO !

Usprawiedliwiamy Stwórcę ???

….można te słowa (Księga Powtórzonego Prawa 7,1-2) odczytać jako wskazówki , pouczenia , naukę DOBREGO , TROSKLIWEGO OJCA . Wszystko zależy od tego jak odczytujemy te Święte Księgi

Jeżeli to tylko historia narodu Izraela , to próżny nasz trud .
Ale jeśli czytamy te Księgi jako wskazówki , pouczenia , naukę dla mojej / twojej , naszej / ludzkiej duszy to znajdziemy usprawiedliwienie dla tych słów , znajdziemy tu troskę DOBREGO OJCA .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 16 kwietnia 2013, o 08:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Swego czasu byłam po tej stronie oskarżania Boga ,uważałam ,że było niesprawiedliwym
aby gineły dzieci wraz z dorosłymi bo co te dzieci były winne.

Przecież Bóg mógł okazac jakies zrozumienie jakoś inaczej postapić a nie koniecznie
np ukamieniować jak tego co w szabat zbierał patyki .
No a Sodoma ...najbardziej bolałam nad dziecmi .... może jest to w nas jakoś zakodowane ze
dzieci zawsze uważamy za niewinne.
Wiele czasu tam rozmyślałam uważając ,ze Bóg jest niesprawiedliwy a ja zrobiła bym to inaczej lepiej ,ale jak ?
Dziwne to bo przeciez wystarczy popatrzec jak reagują ludzie na wieść ze zamordowano dziecko ,przeciez ludzie sa gotowi własnymi rękami tu i teraz wykonac wyrok nie pytając ,dlaczego .
Mamy ostatnio takich sytuacji sporo i nie ma najmniejszych wątpliwości co by zrobiono z tymi
'rodziciami'.

Pewnego dnia 'ujrzałam' to wszystko inaczej ,Bóg JEST Sprawiedliwy a nie człowiek ,Bóg
Jest niewyobrażalnie Cierpliwy ,że znosi tych co Go znieważają i powodzi im sie dobrze.

Spierałam sie z Bogiem , mówiąc -czy nie mógł sie odwrócic, udać ,ze nie widzi,..co Ci były winne te dzieci .... nigdy nie nazywałam Go ..
Cytuj:
Morduje, okłamuje, straszy i żąda jeszcze za to uwielbienia(skromność godna podziwu).
Dla mnie jest to żałosny analfabeta uczuciowy, rasista,homofob, psychol i seryjny morderca wyniszczający całe narody.


Nie wierzę,że taki człowiek może kochać ,może mieć miłosc w sobie.
Moze jest bardzo rozgoryczony moze doznał jakiegoś nie szcześcia ,ale to i tak nie może byc usprawiedliwieniem , takich jego/ich wypowiedzi .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 17 kwietnia 2013, o 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Ponury , nieprzystępny , mruk , jakby ciągle był na kogoś zły .

...........................

Otwarty , serdeczny , inteligentny , chętnie pomaga nie oczekując rewanżu .

...........................

Charakterystyka dwóch zupełnie różnych osób ?
Nie , to jedna i ta sama osoba .
Różnica się bierze stąd że ci drudzy poznali go bardzo blisko - dał się im poznać .
Jakże różne "imiona" nadali mu ludzie , jedni bo go nie znają , drudzy bo go poznali .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 17 kwietnia 2013, o 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wynika to stąd ,ze patrząc na codziennosć na to co nas otacza i nie zawsze trzeba
patrzeć gdzieś na coś 'wielkiego' , ale nasze życie tu i teraz .
Bywa ,że niesprawiedliwosć jaka nas spotya przerasta nasze dobre myslenie o Stwórcy,no bo jakże tak , patrzy ni nie reaguje ?

Naprawdę trudno jest przestawić myslenie , potrzeba czasu ,czasu i Światła , bo samemu to nie możliwe żeby zobaczyć Dobro tam gdzie leją sie łzy.
Bywa ze sie powie- jak długo jeszcze ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 23 czerwca 2013, o 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Khari napisał/a:
Po prostu czasem ciężko zrozumieć, dlaczego Jahwe dopuszczał się mordu.

..


Pwt 20:10-16
10. Jeśli podejdziesz pod miasto, by z nim prowadzić wojnę, najpierw ofiarujesz mu pokój,
11. a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, zejdzie do rzędu robotników pracujących przymusowo, i będą ci służyli.

12. Jeśli ci nie odpowie pokojowo i zacznie z tobą wojować, oblegniesz je.
13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza.
14. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.

15. Tak postąpisz ze wszystkimi miastami daleko od ciebie położonymi, nie będącymi własnością pobliskich narodów.

16. Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.


Lb 31:1-3
1. Rzekł Pan do Mojżesza:
2. Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków.
3. Rzekł więc Mojżesz do ludu: Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana.

Lb 31:7-10
7. Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
8. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora.
9. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
10. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.

Lb 31:14-18
14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.

17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
18. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. "


Wj 32:26-29
26. Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: Kto jest za Panem, do mnie! A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego.

27. I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego.

28. Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów.
29. Mojżesz powiedział wówczas do nich: Poświęciliście ręce dla Pana, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!

Rodzaju 17, 8
“Ziemię do której przybywasz jako przychodzień… dam tobie i twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”


“I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzoziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami, a Wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą ; zużyjecie bogactwa narodów i w ich sławę odziewać się będziecie.”
Izajasza 61, 5-6

“Tak mówi Pan Bóg: “Oto skinę ręką na pogan i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą. I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.“
Izajasza 49, 22-23

“Przyjdą do Ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą padać i mówić do ciebie błagalnie.”
Izajasza 45, 14

„Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.”
Powtórzonego prawa 7, 2

“Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo. Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie, gdzie tylko dojdą ludzkie ślady. Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami, tak jak bedą tego pragnęli…”

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: OSKARŻYCIELE IHVH
 Post Napisane: 23 czerwca 2013, o 10:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
anowi-choć tego przykładu oczekiwałam:


Wj 32:26-29
26. Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: Kto jest za IHVH, do mnie!
A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego.
27. I rzekł do nich: Tak mówi IHVH , Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku.
Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego.

28. Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów.
29. Mojżesz powiedział wówczas do nich: Poświęciliście ręce dlaIHVH, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby IHVH użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!


Cytuj:
sądzisz, że była to bratobójcza rzeź? Mylisz się

dalej napisano:


(Wj 23:30) Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, może otrzymam przebaczenie waszego grzechu.
(31) I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: Oto niestety lud ten dopuścił się wielkiego grzechu, gdyż uczynił sobie boga ze złota.

(32) Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś.

(33) IHVH powiedział do Mojżesza: Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi.
(34) Idź teraz i prowadź ten lud, gdzie ci rozkazałem, a mój anioł pójdzie przed tobą.
A w dniu mojej kary ukarzę ich za ich grzech.

(35) I rzeczywiście IHVH ukarał lud za to, że uczynił sobie złotego cielca, wykonanego pod kierunkiem Aarona.

Cytuj:
gdyby brat zabił brata to nie byłoby już winnych grzechu i Mojżesz nie musiałby prosić Boga o przebaczenie ani w desperacji wołać wymaż mnie ze swej księgi.

Co w takim razie się stało? Co miał na myśli Mojżesz pisząc, że tego dnia zginęło 3 tys mężczyzn?


Cytat:
Poświęciliście ręce dla IHVH ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!

anowi
Błogosławieństwo nigdy nie było zachętą do mordu. Pamiętasz za jaki grzech został ukarany Heli? Za brak skarcenia synów. Lewici poświęcili się i każdy w bramach nauczał prawa, byli sędziami swoich krewnych, a to że 3 tys zostało "uśmierconych" znaczy tylko, że zostali przywróceni życiu z Bogiem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 czerwca 2013, o 10:05 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL