Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 14 grudnia 2014, o 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Zacznijmy od tego iż j h w h nie jest słowem, a tym bardziej imieniem. Są to cztery hebrajskie spółgłoski.

Stąd j h w h określa się mianem: tetragram, czyli "cztery litery". Wśród biblistów toczy się spór o to, jak należy właściwie odczytywać i wymawiać.
Rzecz dotyczy nie tyle spółgłosek (ich wymowa jest określona i nie budzi większych zastrzeżeń), ile raczej samogłosek.
W języku hebrajskim nośnikiem sensu są spółgłoski, natomiast samogłoski zmieniają się w zależności od formy gramatycznej słowa.
Zjawisko to jest na tyle swobodne, że przez bardzo długi czas w ogóle ich nie zapisywano.

Warto zwrócić uwagę, że z czterech spółgłosek dodając do nich samogłoski można utworzyć wiele kombinacji co wcale nie oznacza, że utworzymy przez to właściwe słowo jeśli go wcześniej nie poznaliśmy.

Tak właśnie przedstawia się sprawa czterech spółgłosek występujących w oryginalnych pismach hebrajskich.
Nikt nie wie jak pierwotnie próbowano je wymawiać, zresztą bogobojni żydzi automatycznie widząc w tekstach owe spółgłoski wymawiając zastępowali tytułem np. Adonaj co znaczy Wszechwładny Pan.


W całym ST nie zostało imię Boże objawione, nawet takiemu przyjacielowi Boga jakim był Abraham.

Te cztery spółgłoski kryją w sobie imię Boże, które objawione zostało dopiero gdy Bóg przyszedł do Izraela jako Mesjasz.
Dlatego w liście do Hebrajczyków w 7 rozdziale zostało wierzącym objawione co znaczy ukryte imię w czterech spółgłoskach
j h w h co wcale nie znaczy, że j h w h jest imieniem Bożym.

Hebr.7,(1) Ten to Melchisedek, król Salemu, kapłan Boga Najwyższego, który wyszedł na spotkanie Abrahama, gdy wracał po rozgromieniu królów, pobłogosławił mu,
(2) Abraham zaś dał mu dziesięcinę ze wszystkiego.
Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju.
(3) Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze.


Pan Jezus stał się Arcykapłanem gdyż oddał życie swoje w ciele człowieka śmiertelnego jako doskonałą ofiarę.
Wszystko dzieje się według porządku Melchisedeka.

Jeśli chodzi o Króla Sprawiedliwości, Króla Pokoju, Króla Salemu to właśnie te tytuły odnoszą się do j h w h.

Kto wjechał jako Król do Jerozolimy?
jehowa?
Kto obdarzył swój lud pokojem?
jehowa?
Co to jest Królestwo Boże?
Czy nie sprawiedliwość?
Czyje to wszystko jest?
jehowy?
2 Piotra 1,11 W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa.


j h w h znaczy Król Sprawiedliwości Król Pokoju Król Salemu
(a nie jehowa) Pan Jezus jest Wybawieniem, Zbawieniem, Odkupieniem, gdyż Król Izraela jest Zbawicielem, nie posłaniec i nie anioł lecz Jego Oblicze wybawiło ich i nas.


.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Ostatnio edytowano 3 stycznia 2015, o 11:43 przez noemi, łącznie edytowano 1 raz
rozjasniono kolor


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 grudnia 2014, o 16:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 14 grudnia 2014, o 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Czemu przesuwają mi się tak same linijki? :(

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 07:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jakie linijki same sie przesuwaja ?
sendi00 czy mogła byś wyrac jakiś jaśniejszy kolor a nie ten bordo
bo ten moze byc za ciemny dla niektórych do odczytania. :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Piszę ciągiem i tak wstawiam, a jak zaglądam z jakiś czas linijki przesuwają się do kropki (.) i zdania schodzą w dół... ok natępnym razem użyje innego koloru :P

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
:) No widzisz ja piszesz ciągiem to nie ma przejrzystości a wtedy niechce sie czytac .
Jak by pisano przejrzyście to i czytać sie chce .
Lepiej za oszczędzic modowi pracy i pisac odrazu ładnie :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Owszem JHWH jest imieniem Boga.Imię to znane było znacznie wcześniej ,niż przyszedł Mesjasz...
Natomiast nie rozumiem zdania:"Te cztery spółgłoski kryją w sobie imię Boże, które objawione zostało dopiero gdy Bóg przyszedł do Izraela jako Mesjasz. "
Innymi słowy ,w jaki sposób Mesjasz czy;li pomazaniec Boży może być Bogiem.Bo tak wynika z kontekstu zdania że to Bóg jest Mesjaszem .......

Biorąc pod uwagę, że w Imieniu Boga jest zawarta pełnia Jego działania,czy też jestestwa,to to Imię jeszcze nie jest nam objawione,pomimo ze je znamy w takiej czy innej formie.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
j h w h znaczy bo imię to nie są cztery spółgłoski, jak przeczytałeś wyżej...
Ojciec jest w Synu Panu Jezusie Chrystusie Ojciec, który jest Duchem Świętym mieszka w Synu inaczej w postaci, którą sobie zrodził i jest jeszcze imię Ojca i Syna– Jezus.
Imię dane ludziom, przez które mogą być zbawieni.

Dlatego Ojciec Święty Pan Jezus Chrystus jest Władcą, Królem, Panem, Bogiem Wszechmocnym i Wszechmogącym.
Ten Sam Pan Bóg Wszechmocny j h w h, który zawarł przymierze z Jakubem.
I tak powinno być j h w h Ojciec Święty Pan Jezus Chrystus swojemu ludowi objawił spółgłoski j h w h przedstawiając się Ja Jestem.
Obj.22,3-4 „Tron Boga i Baranka” Pana Jezusa Chrystusa; „a Jego słudzy służyć mu będą”;
„Będą oglądać Jego oblicze”; „Jego imię będzie na ich czołach”.
Jeżeli są dwaj to, którego z nich „słudzy służyć mu będą”, którego z nich „oblicze oglądać będą” i którego z nich „imię będzie na czołach”?
Siedzącemu na tronie Bogu i Barankowi służyć Jego słudzy będą czyli Osobie Pana Boga Wszechmogącego, aby oglądali oblicze Osoby Boga i Baranka i będą mieli wypisane imię Osoby Boga i Baranka, które zna tylko Sam Pan Bóg Wszechmogący.
Imię, którego nikt nie zna, aby nie było zbezczeszczone jak imię- Jezus dane ze świata. To imię będzie wypisane na czołach sług Pana i Baranka Boga, nikt jednak nie będzie mógł go przeczytać, to tak samo jak Polak nie znając np. chińskiego pisma nie odczyta tekstu, tak jest z imieniem wypisanym na czołach świętych.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 15 grudnia 2014, o 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Objawianie Obj.22,3-4 ...czyli kogo oblicze będzie my oglądali?Boga czy Baranka?

Imię Boga JHWH było znane,imię Jezus nie jest zbezczeszczone skąd ten pomysł?

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 16 grudnia 2014, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Jedno oblicze bo Bogiem i Barankiem jest Pan Jezus. Nie jest bezczeszczone? A czyje imie jest lzone dzien po dniu? Na calym swiecie ludzie wzywaja imienia Pana Jezusa do wszystkiego na dodatek bez czci jaka sie nalezy Panu panow i Krolowi krolow...

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 16 grudnia 2014, o 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak sendi00 doładnie kazdego dnia bluźnia Imieniu Bożemu.
Wszedzie sie słyszy o Jezu o Jezu - to jest bluźnierstwo bo wzywa sie na przemiennie ze
wyrażeniem...
Wzywaja na kazdym kroku jako przerywnik dobrze nam znany albo łacznie z nim.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 22 grudnia 2014, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
sendi00 napisał(a):
Jedno oblicze bo Bogiem i Barankiem jest Pan Jezus. Nie jest bezczeszczone? A czyje imie jest lzone dzien po dniu? Na calym swiecie ludzie wzywaja imienia Pana Jezusa do wszystkiego na dodatek bez czci jaka sie nalezy Panu panow i Krolowi krolow...

Zatem niezrozumiałe stają się słowa apostoła :"Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc"
Rodzi się również kolejne pytanie któż jest Bogiem i Ojcem Jezusa skoro Jezus jak powiadasz jest Bogiem?
Jeśli mówimy o bezczeszczeniu Imienia Jezusa to myślę że, czynią to nie tyle ci co bezmyślnie to imię wypowiadają ile ci, co na nie się powołując jak pisze apostoł : Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.[...] Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 22 grudnia 2014, o 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
gapik napisał(a):
Zatem niezrozumiałe stają się słowa apostoła :"Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc"


Obj.5,5 "A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci." wskazuje kim jest LEW, jest Nim Pan Jezus.
Obj.1,7-19 "Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący. Ja, Jan, brat wasz i uczestnik w ucisku i w Królestwie, i w cierpliwym wytrwaniu przy Panu Jezusie, byłem na wyspie, zwanej Patmos, z powodu zwiastowania Słowa Bożego i świadczenia o Panu Jezusie. W dzień Pański popadłem w zachwycenie i usłyszałem za sobą głos potężny, jakby trąby, który mówił: To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei. I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników, A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem; Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty, A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód. W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku. Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła. Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem" również opisuje Pana Jezusa.
Obj.19,10-16 "I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Pana Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Pana Jezusa jest duch proroctwa. I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. Oczy zaś jego jak płomień ognia, a na głowie jego liczne diademy. Imię swoje miał wypisane, lecz nie znał go nikt, tylko on sam. A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże. I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior. A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów." także wskazuje na Pana Jezusa.
Izaj.44,6 Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga. 43,15 Ja, Pan, jestem waszym Świętym; Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym Królem. wskazuje kto jest Królem
Jer.10,10 "Ale Pan jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem wiecznym; Od jego gniewu drży ziemia, a narody nie mogą znieść jego groźby." również mówi kto jest Królem.
W liście 1Tym.6,13-16 "Nakazuję ci przed obliczem Boga, który wszystko ożywia, przed obliczem Chrystusa Pana Jezusa, który przed Poncjuszem Piłatem złożył dobre wyznanie, Abyś zachował przykazanie bez skazy i bez nagany aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, Które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, Jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen." masz potwierdzenie iż chodzi o Osobę Pana Boga Wszechmogącego, który jest Panem panów i Królem królów.
1Tym.1,17 "A królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, niechaj będzie cześć i chwała na wieki wieków. Amen." Jego jest Królestwo wieczne.
2Piotr.1,10-11 "Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie. W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa."
Zastanów się po przeczytaniu tych wersetów czy jest możliwe aby w jednym Królestwie panowało dwóch królów i czy takie królestwo rozdwojone ma szansę ostać się i to wiecznie? Nie można dwom panom służyć, jedne jest tron i jeden jest Król i jeden jest lud, który przez wiarę staje się dziedzicem Królestwa według obietnicy.


gapik napisał(a):
Rodzi się również kolejne pytanie któż jest Bogiem i Ojcem Jezusa skoro Jezus jak powiadasz jest Bogiem?

Ojcem jest Duch Święty, który również był na ziemi w postaci człowieka -Pana Jezusa. Spójrz na post o takim temacie przeze mnie napisany.
viewtopic.php?f=14&t=2256
1 Jan. 5,20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE. ON JEST TYM PRAWDZIWYM BOGIEM I ŻYCIEM WIECZNYM. 5:21 Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych bogów.

gapik napisał(a):
Jeśli mówimy o bezczeszczeniu Imienia Jezusa to myślę że, czynią to nie tyle ci co bezmyślnie to imię wypowiadają ile ci, co na nie się powołując jak pisze apostoł : Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.[...] Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa.

Wszyscy co nadużywają imienia Pańskiego jednocześnie nie przestrzegają przykazania tyczącego Boga, o nie nadużywaniu imienia Pana. (5Moj.5,11)

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
No tak...nieco zaciemnia sprawę wersetów użyte słowo "Pan",które to w niektórych przekładach Starego Testamentu zastępuje Czteroliterowe Imię Boga.W Nowym Testamencie jest użyte w stosunku do Jezusa jako naszego "Pana" w sensie właściciela .

Myślę że w zasadzie wystarczy odnieść się do jednego przytoczonego wersetu z Obj.1,7-19,który to rzeczywiście odnosi się do Boga lecz nie do Jezusa o czym autor księgi informuje w pierwszym wersecie tegoż rozdziału że jest to :" Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg."
Pozostaje zatem otwarte pytanie skoro Bóg jest Jeden ,kim jest Bóg o którym mówi nam Jan?
Myślę również iż nie ma potrzeby brnąć w tezę że Jezus będąc Bogiem sam się do siebie modli spełnia swoją wolę czy sam się wskrzesił etc,etc....gdyż jak wskazują na to autorzy pism Nowego Testamentu Jezus nazywa Boga swoim Ojcem,nie nazywa zatem tak siebie.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 15:11 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
sendi00 napisał(a):
j h w h znaczy bo imię to nie są cztery spółgłoski, jak przeczytałeś wyżej...
Ojciec jest w Synu Panu Jezusie Chrystusie Ojciec, który jest Duchem Świętym mieszka w Synu inaczej w postaci, którą sobie zrodził i jest jeszcze imię Ojca i Syna– Jezus.
Imię dane ludziom, przez które mogą być zbawieni.

Dlatego Ojciec Święty Pan Jezus Chrystus jest Władcą, Królem, Panem, Bogiem Wszechmocnym i Wszechmogącym.
Ten Sam Pan Bóg Wszechmocny j h w h, który zawarł przymierze z Jakubem.
I tak powinno być j h w h Ojciec Święty Pan Jezus Chrystus swojemu ludowi objawił spółgłoski j h w h przedstawiając się Ja Jestem.
Obj.22,3-4 „Tron Boga i Baranka” Pana Jezusa Chrystusa; „a Jego słudzy służyć mu będą”;
„Będą oglądać Jego oblicze”; „Jego imię będzie na ich czołach”.
Jeżeli są dwaj to, którego z nich „słudzy służyć mu będą”, którego z nich „oblicze oglądać będą” i którego z nich „imię będzie na czołach”?
Siedzącemu na tronie Bogu i Barankowi służyć Jego słudzy będą czyli Osobie Pana Boga Wszechmogącego, aby oglądali oblicze Osoby Boga i Baranka i będą mieli wypisane imię Osoby Boga i Baranka, które zna tylko Sam Pan Bóg Wszechmogący.
Imię, którego nikt nie zna, aby nie było zbezczeszczone jak imię- Jezus dane ze świata. To imię będzie wypisane na czołach sług Pana i Baranka Boga, nikt jednak nie będzie mógł go przeczytać, to tak samo jak Polak nie znając np. chińskiego pisma nie odczyta tekstu, tak jest z imieniem wypisanym na czołach świętych.


tutaj piszesz, ze Ojciec jest w Synu, a w dwoch ostatnich mailach do mnie to cio Ty tam mi wypisujesz , kochana ....hmmm? :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tetragram j h w h.
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Duch Święty (Bóg) na początku zrodził dla siebie Postać (Syna Logosa), w którym zamieszkał oczywiście nie cały, ponieważ Duch Święty nie ma początku ani końca, część Ducha Bożego zamieszkała w Postaci zrodzonym Synu Logosie i zasiadł na tronie swej Chwały. Opis Osoby siedzącej na tronie znajdujemy w Biblii. Postać zrodzona z Ducha Świętego nigdy nie opuszcza tronu. Bóg schodzi na ziemię w różnych postaciach i posługiwał się swoim wyciągniętym ramieniem. Objawione zostało też imię Boże Imię Pańskie, które zostało dane ludziom ze świata, imię przez które, możemy być zbawieni jeśli wzywamy z czcią jaka należy się Jedynemu Prawdziwemu Panu Bogu Wszechmogącemu Zbawicielowi. Jeśli ludzie znali Zbawiciela Boga z ciała to teraz już nie znają. Dlatego wielokrotnie Pan Jezus wskazywał na tę myśl: A to wam powiedziałem z wami przebywając.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 grudnia 2014, o 19:03 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL