Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » TEORIE SPISKOWE-świat i kraj » Wężowe geny - ilumin




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nefilim -Anunaki BAZY
 Post Napisane: 22 lutego 2014, o 16:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nefilim (hebr. נפלים – giganci lub upadli) – w hebrajskich i wczesnochrześcijańskich pismach
ludzie o gigantycznym wzroście (3–10 m), urodzeni wskutek obcowania "synów Bożych" z "córami człowieczymi", potomkiniami Kaina.
Spis treści

1 Olbrzymi w Starym Testamencie
2 Nawiązania w Nowym Testamencie
3 Nefilim w tradycji hebrajskiej
3.1 Nefilim w mitologii hebrajskiej
3.2 Nefilim w apokryfach Starego Testamentu
3.3 Nefilim w agadach talmudycznych
4 Przypisy
5 Linki zewnętrzne

Olbrzymi w Starym Testamencie

Nefilim pojawiają się w Księdze Rodzaju bezpośrednio przed opisem potopu.

Po wypędzeniu Adama i Ewy z raju ludzkość zaczęła się mnożyć.
Synowie Boga brali sobie za żony córki człowiecze.
Istnieją różne interpretacje pojęcia terminu „synowie Boga”[4].
Zdaniem niektórych synami Boga byli potomkowie Seta, trzeciego syna Adama i Ewy.

Niektórzy upatrują w nich wszystkich żyjących wówczas mężczyzn.
Kobiety, które poślubiali, pochodziły z linii Kaina[5].
Sądzi się również, że mogli być to czciciele Jahwe, którzy żenili się z pogańskimi kobietami z powodu ich urody. W każdym razie opis wskazuje na złamanie Bożego porządku[4]. Potomkami tych związków byli olbrzymi:
Quote-alpha.png
A w owych czasach byli na ziemi olbrzym-Gigancii; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.
Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach[6].

Nie jest jasne, czy nefilim zostali unicestwieni podczas potopu.
Księga Mądrości Syracha zawiera wzmiankę o tym, że zbuntowani olbrzymi zostali ukarani:
Quote-alpha.png
Nie przepuścił [Pan] starodawnym olbrzymom, którzy się zbuntowali ufni w swą siłę[7].

Natomiast Księga Liczb podaje, że w Kanaanie żyli potomkowie olbrzymów.

Po wyjściu z Egiptu Hebrajczycy dotarli do Kanaanu.
Do miasta Hebron zostali wysłani zwiadowcy.
Po powrocie z misji do obozu Hebrajczyków na pustyni, szpiedzy donieśli, że widzieli w kraju olbrzymów:
Quote-alpha.png

Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach[8].

O olbrzymach wspomina też kilka innych fragmentów Biblii, jednak użyte jest tam słowo refaim4].
Nawiązania w Nowym Testamencie

Rozpowszechniona jest interpretacja, według której fragment Jud 6–7 stanowi nawiązanie w opisu powstania nefilim i jest argumentem za pozaziemskim pochodzeniem „synów Boga”.
Wypowiedź Jezusa o naturze aniołów (Mt 22,30) zdaje się jednak przeczyć możliwości związku anioła z człowiekiem[4].
Nefilim w tradycji hebrajskiej
Nefilim w mitologii hebrajskiej

Nefilim, czyli upadli, nosili także inne imiona plemienne: Enim (potworności),
Refa'im (osłabiający), Gibborim (wielcy bohaterowie), Zamzummim (dokonujący wyczynów), Anakim (o długich szyjach, vel noszący naszyjniki),

Awwim (niszczyciele vel węże).
Według legend hebrajskich nefilim Arba założył miasto Hebron, nazywane także Kiriat-Arba, "miastem czterech" na pamiątkę czterech szczepów, którym dał początek Arba. Arba był ojcem Anaka.
Synowie Anaka, Szeszaj, Achiman, Talmaj, zostali wygnani z Hebronu przez towarzyszy Jozuego[9].
Z kananejskimi olbrzymami także walczył Kedorlaomer.

Przez Moabitów olbrzymi byli nazywani Emim (postrachy),
przez Ammonitów – Zumzummim vel Zuzim (krzątający się), przez Gileadytów zaś Refaim (osłabiający).
W mitologii ugaryckiej występowali pod postacią upiorów10].
Nefilim w apokryfach Starego Testamentu

Apokryficzna etiopska Księga Henocha, której część pierwsza, zwana Księgą czuwających, rozwija przekaz Księgi Rodzaju 6, 1-4, traktuje o łączeniu się synów Bożych z córkami ludzkimi (Hen 6-36).
Z tych związków poczęci zostali giganci, którym przypisywano czynienie zła na Ziemi, za co na ludzkość został sprowadzony potop[11].

Aniołowie ujrzeli kobiety ziemskie i za namową ich dowódcy, Szemihaza, złożyli przysięgę, że spłodzą z nimi dzieci.
Dwustu aniołów zstąpiło na Ziemię, każdy wybrał sobie kobietę, którą nauczył czarów i zaklęć.
Ze związków tych narodzili się giganci, wysocy na trzy tysiące łokci.
Ponieważ ludzie nie mogli ich utrzymać, giganci obrócili się przeciwko nim.
Księga Henocha przedstawia nefilim jako istoty niegodziwe, niszczące ziemię, zabijające ludzi i praktykujące kanibalizm[12].

Jako potomkowie aniołów duchy nefilim nie mogły umrzeć tak jak ludzie podczas potopu, została im odebrana tylko ich ziemska powłoka, sami natomiast pozostali na Ziemi w postaci bezcielesnych demonów.

Odtąd nękają ludzkość tak, jak robili to w czasach przed potopem, zazdroszcząc śmiertelnikom ciał i możliwości zbawienia[13].

Analogiczną legendę o pochodzeniu nefilim ze związków upadłych aniołów ze śmiertelnymi kobietami podaje Księga Jubileuszów.

Według tego apokryfu Bóg w akcie gniewu za ich niegodziwości zesłał na nich szał i giganci pozabijali się nawzajem[14].

Nefilim w agadach talmudycznych

Według Agad talmudycznych aniołowie zstąpili na Ziemię z polecenia Boga.
Wkrótce potem ożenili się ze śmiertelnymi kobietami, a z tych związków zrodzili się giganci.

Dwaj synowie upadłego anioła (grigori) Simchaziego, Hamija i Haja, mieli prorocze sny, iż wkrótce na Ziemię zostanie zesłany potop.

Gdy już nastąpił, jeden z gigantów, Og, król Baszanu, uratował swoje życie, bowiem uprosił Noego o wpuszczenie go do Arki[15]
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 lutego 2014, o 16:44 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: NEFILIM - ANANUKI
 Post Napisane: 27 lutego 2014, o 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.

NEFILIM Anunnaki 1/8
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: "Nefilim"
 Post Napisane: 19 lutego 2015, o 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362


ANCIENT GIANTS existed - Best Full Documentary
Deutronik 3/11
Refaim jest Giganci
Malta wyspa ostatni bastionGigantów w Europie
Świątynia w Gosal
Zatoka Perska Babilon

Anunnaki lub niebieskie Giganty pochodzą z Nibiru
tekst Sumeryjski mówi ze 400 000 Anunaki pochodza z kosmosu
i wyladowali na Ziemi w dolinie Tygrysu i Eufratu
załozyli kolonie Eden gdzie Adam został stworzony z pyłu i Ewa z jego zeber ..
.
3Stycz 1996r
...

Nephilim giants or tall people ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NEFILIM - ANANUKI
 Post Napisane: 21 lutego 2015, o 19:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
NOE NEFILIM UPADŁE ANIOŁY HOLLYWOOD MALEZYJSKI BOEING ITP

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NEFILIM - ANANUKI
 Post Napisane: 7 czerwca 2015, o 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
„Podziemne bazy i Nefilim istnieją naprawdę”


„Jeśli świat wydaje ci się miejscem bardziej złowrogim niż 20 czy 30 lat temu…
to nie wydaje ci się… Dzisiaj mamy pośród nas przedstawicieli zła w formach fizycznych. Wyglądają jak ludzie, ale nimi nie są.„

Carolyn Hamlett (henrymakow.com), tłumaczenie: Radtrap

Po lekturze artykułu Fritza Springmeiera „Podziemne sekrety” postanowiłam się wtrącić i odpowiedzieć na niektóre komentarze czytelników [na Henrymakow.com].
Wiem że temat hybryd i Nefilim wydaje się być nierealny, ale można spróbować to przeskoczyć i wyjaśnić to ludziom w bardziej zrozumiały sposób:.

Urodziłam się w rodzinie wielopokoleniowych agentów organizacji zajmującej się wdrażaniem w życie „Planu” Nowego Porządku Świata.
Mogę potwierdzić że duże podziemne bazy naprawdę istnieją, zaś niezwykłe projekty typu manipulacje genetyczne i tworzenie ludzkich hybryd prowadzone są od wielu lat.

Obrazek
Carolyn Hamlett

Jeden z komentujących nie wierzy w to, mówiąc że przy tak dużej ilości pracowników nie sposób byłoby zachować sekretów tychże miejsc w tajemnicy.

Można to wyjaśnić na kilka sposobów:

1) Po pierwsze, nikt w wojsku ani w organizacjach pracujących na rzecz NWO nie powierzyłby takich sekretów ani odpowiedzialności komuś kto nie był uprzednio testowany i sprawdzony pod kątem zdolności do zachowania tajemnicy.

2) Niektóre bazy wojskowe zlecają kontrakty firmom prywatnym.
Te zatrudniają cywilów którzy dostęp do utajnionych dokumentów itd. otrzymują dopiero po przejściu różnych testów sprawdzających czy będzie zdolny do zachowania tajemnicy. Mój były mąż pracował w takich tajnych projektach, lecz nigdy nie powiedział niczego o swojej bazie ani o pracy tam wykonywanej.
(Wyjaśnił to Chuck Missler w „Powrocie Nephilim”
– przyp. tłum.)

3) Pewni ludzie „zatrudnieni” w tych podziemnych kompleksach są tam przez całe swoje życie. [Te bazy są ich życiem]

4) Należy pamiętać że najważniejsze tajne programy istniały już w czasach II wojny światowej i skupiały wokół siebie wielu, absolutnie oddanych idei – lub wystarczająco strachliwych -ludzi zdolnych do milczenia.
Mój były teść był szyfrantem i specjalistą od łamania kodów pracującym w miejscu znanym nam jako „farma”. Wszyscy z „farmy” wiedzieli że w razie naruszenia tajemnicy całe to miejsce wraz z jego pracownikami zostanie wysadzona w powietrze.

Inny z moich znajomych, emerytowany fizyk jądrowy pracujący przez jakiś czas na „farmie”, był również częścią projektu bomby wodorowej w Los Alamos.
On również zachował milczenie jeśli chodzi o szczegóły swojej przeszłej pracy.

Do dnia dzisiejszego wszelkie szczegóły operacji mających miejsce na „farmie” oraz w Los Alamos pozostają tajemnicą.
Ludzie stojący za tymi projektami robią wszystko by opinia publiczna nigdy nie dowiedziała się prawdy lub – jeśli jednak się dowie – nie uwierzyła w to co słyszy.

NADNATURALNE ZŁO


Wielu ludzi mówi o Nefilim, lecz czy są gotowi na ideę że Nefilim istnieją naprawdę?
Jeśli spotkają kogoś kto powie że Nefilim istnieją bo miał z nimi kontakt – czy uwierzą komuś takiemu?


Wiem że ludzie mogą rozmawiać o Nefilim całymi dniami, lecz gdy pojawi się człowiek mówiący że miał osobiste doświadczenia z tymi istotami i wie że istnieją naprawdę, to nikt mu w to nie uwierzy.

Przemyśl to: jeśli czegoś nie widzisz i nie słyszysz, nie oznacza to automatycznie że to coś nie istnieje.

Psy słyszą częstotliwości nie słyszalne dla ludzkiego ucha.
Ziemia wygląda na płaską ale nią nie jest.
W naszym fizycznym świecie istnieją gazy których nie widzimy ale mimo to istnieją.
Fale radiowe, mikrofale – nie widzimy ich, nie słyszymy ich – ale wiemy że istnieją.

Fakt że istnieje tak wiele rzeczy których dzisiaj nie rozumiemy, nie oznacza że jesteśmy za mało inteligentni jako rasa ani że nie rozwinęliśmy się wystarczająco mocno duchowo aby je zrozumieć.

Prawda jest bardzo prosta – często nie posiadamy wystarczającej ilości informacji aby nasza analiza była prawidłowa.
Informacje istnieją, można je udowodnić i niedługo zostaną zaprezentowane całemu światu – lecz zrobi się to w zniekształconej formie w celu wsparcia ich agendy, agendy organizacji zwanej przez niektórych „Illuminati”.

Czy miałeś kiedyś coś takiego?
Podróżujesz, w pewnym momencie wjeżdzasz do obcego, dużego miasta i nie możesz oprzeć się wrażeniu że wyczuwasz wiszącą nad nim złowrogą aurą.

Nie widzisz tego ale wyczuwasz że coś jest nie tak.
W rzeczywistości wcale nie musi ci się wydawać.
Tak jak istnieją burmistrzowie i przedstawiciele rządowi w świecie fizycznym, istnieją również „zwierzchności” przypisane poszczególnym regionom, służące agendzie prawdziwej władzy.
Poetycko możemy określić ją mianem królestwa ciemności
.

Jeśli masz przeczucie że nasz świat nie jest tym samym miejscem co 20 czy 30 lat temu, jeśli wyczuwasz że aura zła jest gęstsza niż kiedyś – to nie jest to twoja wyobraźnia.

Rzeczywiście, ta aura na Ziemi robi się coraz gęstsza.
Robi się taka na potrzeby ostatniej fazy „Planu”.
W ostatnim jego etapie siły nadnaturalne łączą się z ciałem fizycznym, a kulminacją tego będzie duchowy i globalny Porządek Świata.

Wielu ludzi nie wierzących w zjawiska paranormalne, nadnaturalne istoty, hybrydy czy choćby nawet istoty pozaziemskie, niedługo zacznie w to wierzyć.
Cała ta agenda jest częścią „Planu” opracowanego wiele wieków temu.

Moja rodzina służyła temu planowi przez wiele pokoleń.
Podczas gdy wielu zaczyna rozumieć Boski plan końca czasów, ja służyłam agendzie stojącej w absolutnej sprzeczności ze wszystkim co pochodzi od świętego i sprawiedliwego Stwórcy.

Wszystko czym się dziele pochodzi z moich osobistych doświadczeń, chyba że zaznaczę inaczej. To co powiem może różnić się od wielu rzeczy które słyszeliście wcześniej. Wielu mi nie uwierzy, przynajmniej nie na początku.

NEFILIM

Ideą stojąca za „Nefilim” jest hybrydyzacja – nie tylko fizycznego DNA, ale również „duchowa” hybrydyzacja, połączenie ludzkiego DNA i duszy z „duchem” innego rodzaju, duchem nie manifestującym się i nie widocznym na naszej fizycznej płaszczyźnie.

To że nasze oczy nie widzą tych „duchów” nie oznacza że one nie istnieją, ani że nie potrafią się czasem manifestować a nawet „rozmnażać”. Wszystko jest kwestią znalezienia brakującej informacji i zdania sobie sprawy że taka możliwość istnieje.

Ktoś spytał się mnie niedawno czy kiedykolwiek w swoim życiu byłam świadkiem nadnaturalnej manifestacji i magii rytualnej. Pierwsze co przyszło mi do głowy – tak, każdego dnia od kiedy pamiętam, przez cały mój okres pracy dla ciemnych sił.

Kolejne co przyszło mi do głowy: nigdy nie uważałam by słowo „magia” było terminem pasującym do moich doświadczeń. Gdy człowiek pojmie już naturę nadnaturalnego, nie widzi w tym nic magicznego ani tajemniczego. Wszystko da się wyjaśnić. (..)

Temat Nefilim jest tylko małą częścią moich doświadczeń życiowych z czasów gdy służyłam, jak ja ich nazywam, organizacji. Projekt tworzenia fizycznych ciał dla duchowych zwierzchności istnieje naprawdę. Był na tyle prawdziwy i przerażający że porzuciłam całe swoje poprzednie życie, moją tożsamość i wszystko to nad czym ja i moja rodzina pracowaliśmy przez całe życie.

Te programy można podsumować tak: opony nadnaturalnego zła zaczynają dotykać fizycznej drogi.

(…) Mamy pośród nas reprezentantów zła w fizycznych formach, wyglądających jak ludzie, lecz nimi nie będącymi.

Istnieją kombinacje ludzi i „nadnaturalnych” zdolne do działania w obu światach.

Wiem że dzisiaj brzmi to jak fantastyka, ale niedługo wszyscy się przekonacie że nią nie jest.

Wszystkie te formy zła przygotowują się do ostatniej fazy „Planu” który jest czymś więcej niż tylko fizycznym i globalnym przejęciem kontroli nad ludzkością.

https://radtrap.wordpress.com/2012/05/2 ... -istnieja/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 czerwca 2015, o 17:32 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » TEORIE SPISKOWE-świat i kraj » Wężowe geny - ilumin


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL