Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Posłuszeństwo wobec Boga.
 Post Napisane: 12 listopada 2014, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
"„Niech cię błogosławi Pan i niechaj cię strzeże.
Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie.
Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.”
(4 Mojż.6,24-26)
Boże żądania sprawiedliwości względem jego ludu są całkowicie i ostatecznie wypełnione w Jezusie Chrystusie, który przyszedł wypełnić prawo w naszym imieniu (Mt.5,17)

Pismo Święte uczy, że chrześcijaninem jest ten, kto ufa Chrystusowi jako swemu Zbawicielowi i jest Mu posłuszny jako swemu Panu.
Ufność pozwala wejść do Królestwa, ale posłuszeństwo i miłość do Boga nadają obywatelstwo.

5 Mojż.11,26-28:

"Oto ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo. Błogosławieństwo, jeżeli będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, które ja wam dziś daję; a przekleństwo, jeżeli nie będziecie słuchać przykazań Pana, Boga waszego, i zejdziecie z drogi, którą wam dziś wskazuję, i pójdziecie za innymi bogami, których nie znacie."
1 Sam.15,22:
"Samuel odpowiedział: Czy takie ma Pan upodobanie w całopaleniach i w rzeźnych ofiarach, co w posłuszeństwie dla głosu Pana? Oto: Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani."
Iz.48,17-18:
"Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraelski: Ja, Pan, twój Bóg, uczę cię tego, co ci wyjdzie na dobre, prowadzę cię drogą, którą masz iść. O, gdybyś był zważał na moje przykazania, twój pokój byłby jak strumień, a twoja sprawiedliwość jak fale morskie!"
Łuk.6,46:
"Dlaczego mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?''
Jan 14,15,21:
"Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. ... Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."
1 Jana 2,5:
"Lecz kto zachowuje słowo jego, w tym prawdziwie dopełnia dopełnia się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy."
1 Piotra 2,13-16:

"Bądźcie poddani wszelkiemu ludzkiemu porządkowi ze względu na Pana, czy to królowi jako najwyższemu władcy, czy to namiestnikom, jako przezeń wysyłanym dla karania złoczyńców, a udzielania pochwały tym, którzy dobrze czynią.
Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich. Jako wolni, a nie jako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga."

Kol.3,20:

"Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim; albowiem Pan ma w tym upodobanie."
To poddanie się całkowicie woli Bożej w Jezusie Chrystusie czyni nas nie tylko Chrześcijaninem ,ale Jego ludem nabytym cierpieniem i przelaną krwią naszego Zbawiciela.
Jeśli całkowicie poddamy się tej woli wzrasta w Nas: pokój,miłość i cierpliwość, Wzrastajmy w poznaniu Boga i upodabniamy się do Chrystusa, gdy jesteśmy posłuszni Bożemu Słowu i pozwalamy, aby Duch Święty nas prowadził i zmieniał,a wtedy błogosławieństwo Boże będzie spływać na Nas jak olejek na brodę Arona
[color=#40BF00](Ps.133,2)./color]

https://www.youtube.com/watch?v=As8DgkW8thE


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 listopada 2014, o 12:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL