Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:32 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
To jest temat Słowo do mnie- do ciebie
dobrze o tym pamiętac Obrazek

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:32 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Ja tez obrazalam kiedys ludzi. Mi wybaczono, wiec i ja wybaczam.
Najgorzej bylo z Axanna.
Wiesz, moja coreczka urodzila sie 2.5 miesiaca za wczesnie, z waga 960 g. Lekarze nie dawali jej szans. Ja jednak posiadalam Boza obietnice dana mi w czasie ciazy, ze dziecko urodzi sie zdrowe
. Dzieki lasce Pana Jezusa zyje i ja tez, gdyz moj stan zdrowia byl zagrozony.
To wszystko mialo miejsce po wymianie zdan z Axanna na forum...to co pisala, przyjelam prosto do serca.
Mi Pan Jezus wybaczyl, wiec prosze, aby i mnie obdarzyl ta laska.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Ja tez obrazalam kiedys ludzi. Mi wybaczono, wiec i ja wybaczam. Najgorzej bylo z Axanna.
Wiesz, moja coreczka urodzila sie 2.5 miesiaca za wczesnie, z waga 960 g. Lekarze nie dawali jej szans. Dzieki lasce Pana Jezusa zyje i ja tez, gdyz moj stan zdrowia byl zagrozony. To wszystko mialo miejsce po wymianie zdan z Axanna na forum...to co pisala, przyjelam prosto do serca.
Mi Pan Jezus wybaczyl, wiec prosze, aby i mnie obdarzyl ta laska.


Rozumiem, nawet i ja mialam gniew na Axanne za to, ze wtedy tak do Ciebie mowila, ale nie tylko na Axanne, na innych tez, ze Cie nie obronili.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Wiem Aga, teraz zatem prosze Cie nie policzkuj tylko dlatego, ze Ty tego jeszcze nie widzisz. Pisze jeszcze, gdyz wierze, ze nie przypadkiem sie tutaj spotkalysmy. Nauka o ciele jest wielkim orzechem do zgryzienia. Mozna karmic sie mlekiem i byc na poziomie oseska, a mozna zapragnac twardego pokarmu, tyle ze trzeba gryzc Aga. Jak masz zeby, to gryz.... nie mowie, ze to bedzie latwe( obserwuje to na przykladzie mojej coreczki-pierwszy pokarm staly, ktory przyjela WYPLULA....
Aga, Ty plujesz i plujesz....
niech Cie Duch prowadzi!

Mam Cie w sercu, jestes mi PRZYJACIELEM nie wrogiem.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
agnieszka napisał(a):
Emily napisał(a):
Ja tez obrazalam kiedys ludzi. Mi wybaczono, wiec i ja wybaczam. Najgorzej bylo z Axanna.
Wiesz, moja coreczka urodzila sie 2.5 miesiaca za wczesnie, z waga 960 g. Lekarze nie dawali jej szans. Dzieki lasce Pana Jezusa zyje i ja tez, gdyz moj stan zdrowia byl zagrozony. To wszystko mialo miejsce po wymianie zdan z Axanna na forum...to co pisala, przyjelam prosto do serca.
Mi Pan Jezus wybaczyl, wiec prosze, aby i mnie obdarzyl ta laska.


Rozumiem, nawet i ja mialam gniew na Axanne za to, ze wtedy tak do Ciebie mowila, ale nie tylko na Axanne, na innych tez, ze Cie nie obronili.


Wiesz, to jest dla mnie nawet dzisiaj bolesne. Prosze zatem o usniecie wszystkiego co sie w sercu rodzi, ozywia, gdyz troche kwasu.....


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 13:28 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Wiem Aga, teraz zatem prosze Cie nie policzkuj tylko dlatego, ze Ty tego jeszcze nie widzisz.

Mozesz mi powiedziec kogo i jak ja policzkuje ?, bo nie rozumiem. Mozesz podac przyklad.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Aga,tutaj nie, a po co Obrazek


Ostatnio edytowano 26 lutego 2013, o 14:37 przez noemi, łącznie edytowano 2 razy
korekta


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2012, o 19:39
Posty: 48
Emily, bardzo dobrze wszystko pamiętam. To był przełom jeśli chodzi o moją wiarę.
W jednej chwili wszystko zrozumiałam. Oczywiście mam wątpliwości o których już tu pisałam, ale ogólnie rzecz biorąc .... Jezus jest Bogiem, ale TYM WIELKIM I PRAWDZIWYM.
Cieszę się, że córeczka Emily jest już zdrowa :) No przecież nie mogło być inaczej ! :)

_________________
(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.
(1 Jana 5)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 26 lutego 2013, o 21:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Aga,tutaj nie, a po co Obrazek


poniewaz jesli sie komus cos zarzuca, to nalezy to wyjasnic szczegolnie jesli ktos o to prosi. W innym wypadku sa to bezpodstawne pomowienia.

p.s. widze, ze Twoj post zostal edytowany tak jak i moj, czyli "nieh zyje poprawnosc polityczna".

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 05:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Anna napisał(a):
Emily, bardzo dobrze wszystko pamiętam. To był przełom jeśli chodzi o moją wiarę.
W jednej chwili wszystko zrozumiałam. Oczywiście mam wątpliwości o których już tu pisałam, ale ogólnie rzecz biorąc .... Jezus jest Bogiem, ale TYM WIELKIM I PRAWDZIWYM.
Cieszę się, że córeczka Emily jest już zdrowa :) No przecież nie mogło być inaczej ! :)


"Kochana" Ania to kiedys sie ze mna zgadzala w temacie ciala Pana Jezusa, prawda ?, a teraz jak jest ? zmienilo sie cos, czy nie? , czy mozna "kochana" Anie spytac ? :)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 09:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Tak, bylo mi dane przeczytac Twoje slowo do kesji na tamtym forum. To tyle odnosnie policzkowania.


Dziekuje za odpowiedz, choc to znow nie jest zadnym wyjasnieniem. "tam, gdzies, kiedys cos" czyli moje widzimisie.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 10:02 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
I na tym kończymy .

POWRACAMY DO TEMATU

a tu przeniesiony o mówieniu prawdy
viewtopic.php?f=7&t=618

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 5 marca 2013, o 06:26 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
:D:

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 11:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Anna napisał(a):
Od dłuższego czasu mam problem z zaakceptowaniem Boga Starotestamentowego, a właściwie z zaakceptowaniem, tego co Prorocy - poprzez swoje proroctwa - mówią o Bogu.
Stale tłumaczyłam Boga, tłumaczyłam, usprawiedliwiałam jego rozkazy rzezi.
Wg. proroków Bóg z jednej strony tępił bałwochwalców, wyznawców bożków - zabijając tysiące przy tym np. niewinne dzieci, a z drugiej strony innych bałwochwalców i buntowników CHRONIŁ, a wręcz darzył sympatią !!! Jakże to tak ?! Gdzie tu sprawiedliwość, gdzie tu miłość ? Wręcz OTUMANIANIE ludzi !
I przyszedł czas, że już przestałam usprawiedliwiać, tylko ... odrzuciłam "prawdę" przekazywaną przez proroków i przestałam mieć wyrzuty sumienia, że nie przyjmuje do wiadomości takiej "prawdy".
Co było przełomowym momentem ???
Prosiłam Boga o wyjaśnienie i dostałam BARDZO KONKRETNE. Kilka zdań, które wypowiedział Jezus.

37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił.

Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem, (55) ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję.

Jezus również stwierdził, że TYLKO ON ZNA OJCA ! I PRZEKAZUJE TO CO JEST OD OJCA.
Czyli nawet MIŁOŚĆ DO WROGA ! NAWET DO MAŁEGO DZIECKA WROGA ! A jak to się ma do rzezi boga ST ?

(27) Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (28) Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (29) Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (30) Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Jeśli mnie poznacie, poznacie i Ojca mego. Wówczas jeden z uczniów poprosił: „Panie, pokaż nam Ojca”, myśląc, że byłoby to najlepsze zadośćuczynienie naukom Chrystusa. Jezus odparł: „Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca”.



Dlaczego nie poznawali Boga, pomimo, że Jezus mówił, że jest odbiciem Boga ?
Bo przez dziesiątki lat funkcjonował Bóg ukazywany przez proroków !
Wymieszano PRAWDZIWEGO BOGA z bogiem.
Bóg dał DEKALOG i PRAWDZIWY BÓG jest Bogiem Dekalogu.
A tam mamy min. " NIE ZABIJAJ", "KOCHAJ BLIŹNIEGO".
Nie ma "OKO ZA OKO" i Jezus wyraźnie o tym mówi " (38) Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! (39) A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (40) Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! (41) Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! (42) Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. (43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. (44) A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;
Jezus jest PRAWDZIWYM BOGIEM - jest obrazem Miłości bożej do ludzi. Jest obmywającym nogi, nie mordującym. Miłość rodzi Miłość, agresja agresję, zło rodzi zło.


Jest tez TYM, ktorego jedynie mamy sie bac poniewaz On moze zatracic dusze w piekle, ktory zlapal za bicz i powyganial przekupniow, porozwalal stoly w swiatyni.
Do innych mowil plemie zmijowe, groby pobielane.

Mamy napisane tez,
"Bog jest ogniem trawiacym"
"Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego" (Hbr 10,31)
i, ze On nie da sie z siebie nasmiewac, oraz ze wymierzy kare tym, ktrzy Boga nie uznaja i nie sa posluszni Ewangelii - wieczna zaglade

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie mam sie bać Boga ,dlatego ,że może moja Dusze zatracić w piekle , nie.
Dusza która osiągnęła Cel jest ZBAWIONA , nie ma odwrotu nie ma strachu przed zatraceniem.
Bojaźń Boża - moim zdaniem - polega na świadomości
JEGO POTĘGI, MOCY,CHWAŁY.MAJESTAT Jego Sam w Sobie jest Bojaźnia ,która mnie przenika.
To Dar zaczątke Mądrości .
Kiedy lew zaryczy - kto by sie nie bał - i nie chodzi o to ,ze lew może mnie pożreć ale
DZWIEK ryku jest tak przenikający do szpiku i kości ,ze budzi lęk.
Podobnie z Błyskawicą i grzmotem .

Anna pisze to co odczuwa o Bogu Starotestamentowym ,widzi to co ja widziałąm kiedyś ,czytając ST, nasze widzenie polegało czy polega na naszej cielesności nasza sprawiedliwosć bierze góre nad Sprawiedliwością IHVH .
St to nie Czas łaski ale posłuszenstwa - albo-albo .

Teraz Bóg patrzy i szuka tylko Siebie w nas w Wewnętrznym CZŁOWIEKU ,bo miłuje Siebie bedac MIŁOŚCIĄ.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 marca 2013, o 12:20 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL