Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » moja choroba




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 27 marca 2015, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Masz pytania rady i porady ?
To sie podziel bo dobrze sie dzielic i przypomniec sobie jak to kiedyś
leczono sie bez tych bogów farmacji .
Nie mówię ze sa nie potrzebni ,mówię ze ci co nacodzien powinni leczyc to tego
nie robią.
Nie mozna sie doprosic zeby przepisali na recepte wit cos co kieeedys było bez recepty
teraz jest obwarowane przez kartele farmaceutyczne .

Ale jak to kiedys było przeciez leczyli sie ,cos brali a było to cos prostego coś co dzisiaj zapomniane.
A mamy to zasięgu ręki i pomaga .
Nie leczymy ale doradzic i pomóc jeden drugiemu moze i powinien, tak jak temu poranionemu
leżacemu przy Drodze pomógł i zawiózł do gospody ..
Oliwa ,wino ,ocet jabłkowy - soda ....

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 marca 2015, o 18:02 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 30 marca 2015, o 07:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
Z racji tego że sam kiedyś otrzymałem pomoc od Boga za pośrednictwem ludzi. W podobny sposób chcę się podzielić.

Słusznie zauważasz ekspansję „bogów farmacji”. Myślę że ich prosperity związane jest z szalonym postępem w różnych dziedzinach, a w medycynie szczególnie. Zjawisko postępu niestety ma też uboczne, negatywne skutki. Jest nim zapominanie i pomijanie Dawcy życia i Sprawcy że JAKIEKOLWIEK środki (naturalne i chemiczne) bez Jego ingerencji byłyby nieskuteczne...

Wpisem tym i skromną poradą chcę zwrócić uwagę na aspekt duchowy, wszystkiego co związane jest z chorobą i leczeniem ciała. Bo przecież człowiek to duch (poziom na którym możemy mieć łączność z Bogiem) dusza, sfera emocji i uczuć, no i ciało z którym chyba mamy najwięcej kłopotu.
Ten poniższy fragment biblijny, stawia mnie na takim podejściu jak tutaj prezentuję:
„  Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień. Niewielkie bowiem utrapienia nasze obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.  „
[2 Kor 4;16-18].
Dajesz fajny przykład (Łk 10;30-36) z gościem który dostał się w ręce zbójców. Generalnie to każdy człowiek jest poraniony przez oprawcę który jest księciem tymczasowym tego świata. Dlatego chwała Bogu za „Samarytan” którzy niosą pomoc, oraz Ducha Świętego, który jest symbolizowany w tej przypowieści poprzez oliwę i wino...Dzięki też za społeczność ludzi wierzących (zbory\kościoły) które jest symbolizowana przez gospodę.

Oczywiście ważne jest ciało, lecz to co dostrzegamy naszymi zmysłami jest przemijające. Ojczyzną dzieci Bożych jest niebo...Czy takie spojrzenie na doczesne kłopoty, jest pomocne ?

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 30 marca 2015, o 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Masz słusznosć ,ale tak to jest ,że kiedy ciało doskwiera to duchowe tez zniża loty.
Chodzi o to ,ze można polegac na lekarzach bo i oni są na tyle lekarzem na ile sa człowiekiem
a to nie zawsze idzie w parze.
Gdyby tak zapytac wierzącego tego czy tamtego jak sie leczy to pomijając ,ze polega na Bogu ,ze modlitwa itp zacznie wymieniać leki ale nie z Bożej apteki.
Z własnego doświadczenia powiem ze swego czasu miałam ból bioda i dosłownie wrzeszczałam z bólu nijak sie szło ruszyc.
Modlitwa jak najbardziej ale ból jak był tak nie ustawał a ja sie zastanawiałam - dlaczego ,po co ?
Brałam przeciw bólowe to pomagało na dwie godziny no to ile tego łykac ?
ale łykałam bo trzeba było do wc .
I wiesz co mi pomogło o czym nie miałam pojęcia ze pomoże ,
Wit C czyli Kwas L-askorbinowy.
Po czasie zauwazyłam ,ze ból zniknał .
Widzisz coś co mamy niemal pod ręką ,ale nie mamy pojęcia bo zawsze to inaczej
jak lekarz przepisze recepte .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 31 marca 2015, o 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
"noemi"]

Tobie też przypisuję słuszność że bardzo często proste rozwiązania są najlepsze, nie tylko w medycynie i pozbywaniu się dolegliwości. Dlatego tak ważną rzeczą jest stale mieć łączność z Bogiem i być pouczanym przez Ducha Świętego. To On pobudza nasz umysł, posyła odpowiednich ludzi i aranżuje okoliczności.
Jednak nie zgodzę się z tezą że kłopoty cielesne osłabiają zaangażowanie w sprawy Boże. Ten poniższy fragment wydaje się temu przeczyć. „ Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił.  
W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie. 
 Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości.
Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa.  Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny. „

[2 Kor 12;7-10].
Nie wiemy co to był za cierń wbity w ciało Pawła, zapewne coś niebolesnego. Bo faktycznie gdy doskwiera wielki ból to człowiek nie ma siły się nawet modlić.

Poniekąd to słusznie domniemasz w innym wątku, gdyż napisałaś tak „ Złagodniej , potrafisz .chyba ze masz jakis "ościen" co cię uwiera ?
bywa ze nadmiar bólu odbija sie na innych
. „
Prawdą jest że noszę straszne choróbsko w swoim ciele, lecz to powoduje że więcej czasu daję Panu. Prawdą też jest że nie dotyka mnie żaden ból, ani też przeziębienia. Lecz myślę że Twój wniosek jest chybiony, ponieważ od chwili nawrócenia Duch Święty rozlał miłość w moim wnętrzu. Tak iż naprawdę kocham ludzi, a zwłaszcza moich Rodaków Rzymskokatolików.

Myślę też że u wielu wierzących ludzi jest odwrócona kolejność sięgania po pomoc. Ponieważ najpierw łykają pigułki i radzą się lekarza, a w następnej kolejności modlą się do Boga prosząc o pomoc...

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 1 kwietnia 2015, o 08:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Prawdą jest że noszę straszne choróbsko w swoim ciele, lecz to powoduje że więcej czasu daję Panu. Prawdą też jest że nie dotyka mnie żaden ból, ani też przeziębienia.

To znaczy ze to choróbsko ma i dobre strony skoro sie nie przeziębiasz nie dotyka cie żaden ból.
Ale nie jest tak ze nie czujesz bólu bo cos tam uszkodzone tylko ze nic cie nie boli ?

Lecz myślę że Twój wniosek jest chybiony, ponieważ od chwili nawrócenia Duch Święty rozlał miłość w moim wnętrzu. Tak iż naprawdę kocham ludzi, a zwłaszcza moich Rodaków Rzymskokatolików.
Moze jest chybiony jak sobie chcesz ,ale twój sarkazm wobec mnie to raczej nie jest chybione.
Dlaczego szczególnie kochasz katolików skad taka segregacja i po co ?

Cytuj:
Myślę też że u wielu wierzących ludzi jest odwrócona kolejność sięgania po pomoc. Ponieważ najpierw łykają pigułki i radzą się lekarza, a w następnej kolejności modlą się do Boga prosząc o pomoc...

Moze i tak jest ale jak boli to łapia za tabletke o ile ja mają .
Jednak łykając tabletke mozna z błogosłaienstwem .
Mozesz powiedziec czy na oje straszne choróbsko bierzesz leki z Bozej apteki czy z
koncenrów a moze i tak i tak .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 1 kwietnia 2015, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
noemi napisał(a):
To znaczy ze to choróbsko ma i dobre strony skoro sie nie przeziębiasz nie dotyka cie żaden ból.
Ale nie jest tak ze nie czujesz bólu bo cos tam uszkodzone tylko ze nic cie nie boli ?

Lecz myślę że Twój wniosek jest chybiony, ponieważ od chwili nawrócenia Duch Święty rozlał miłość w moim wnętrzu. Tak iż naprawdę kocham ludzi, a zwłaszcza moich Rodaków Rzymskokatolików.
Moze jest chybiony jak sobie chcesz ,ale twój sarkazm wobec mnie to raczej nie jest chybione.
Dlaczego szczególnie kochasz katolików skad taka segregacja i po co ?


Na temat dolegliwości nie chcę już pisać. Odczuwam ból psychiczny. Lecz jestem dobrej myśli że wkrótce nastąpi jakaś...zmiana.

Napisałem że szczególnie leżą mi na sercu Rzymskokatolicy, gdyż jest ich najwięcej.

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 29 kwietnia 2015, o 21:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Przy ostrych stanach zapalnych gardła typu angina itp. bardzo fajna jest mikstura zrobiona w domu przy pomocy jodyny i gliceryny płynnej:1 miarka jodyny + 2 miarki gliceryny płynnej ( kupujemy w aptece), mieszamy i przelewamy do ciemnej buteleczki.Tym specyfikiem smarujemy lub pędzlujemy gardełko.... Wszystkie naloty z gardła schodza a migdałki obkurczaja sie i zdrowieją... tak leczyłam swoje dzieci bo czasem antybiotykoterapia celowana zawiodła...i stany zapalne się utrzymywały.

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 29 kwietnia 2015, o 21:10 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Cedr!
Mat. 22:39
39. A wtóre podobne jest temuż: Będziesz miłował bliźniego twego, jako samego siebie.
(BG)
Mamy miłować bliźniego swego a bliźni nasz to ten tuż obok czyli niekoniecznie katolik ale każdy tuż obok nas... ja to tak rozumiem ... :roll:

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 30 kwietnia 2015, o 06:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 marca 2015, o 09:39
Posty: 112
whitedove napisał(a):
Przy ostrych stanach zapalnych gardła typu angina itp. bardzo fajna jest mikstura zrobiona w domu przy pomocy jodyny i gliceryny płynnej:1 miarka jodyny + 2 miarki gliceryny płynnej ( kupujemy w aptece), mieszamy i przelewamy do ciemnej buteleczki.Tym specyfikiem smarujemy lub pędzlujemy gardełko.... Wszystkie naloty z gardła schodza a migdałki obkurczaja sie i zdrowieją... tak leczyłam swoje dzieci bo czasem antybiotykoterapia celowana zawiodła...i stany zapalne się utrzymywały.


Dzięki za ten prosty przepis i świadectwo że jest skuteczny.

_________________
Jezus żyje i kocha każdego człowieka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 1 maja 2015, o 20:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 listopada 2014, o 21:26
Posty: 239
Na zdrowie !

_________________
whitedove / ona


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 15 lipca 2015, o 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cedr
Cytuj:
Prawdą jest że noszę straszne choróbsko w swoim ciele, lecz to powoduje że więcej czasu daję Panu. Prawdą też jest że nie dotyka mnie żaden ból, ani też przeziębienia.


Zgodnie z tematem by sie tego trzymac ..
Moze masz jakieś rady dla kogoś z takim choróbskiem cos co tobie pomogło
moze i innym przyniesć ulgę.
A moze ktoś wie jak poradzic tobie ,zawsze mozna połaczyc rady by sobie
czy innym pomóc.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zapytaj doradź pomóż
 Post Napisane: 2 marca 2016, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Od jakiegoś czasu mamy CZAS przeziębień katar gardło migdały .
Nawet szpitale co niektóre sa zamknięte bo ponoc ptasia grypa atakuje.

Na fb mozna poczytac co komu i jak sobie radzą ten bierze to albo tamto.

No i złapało i mnie bo ja złapałam od domownika kichnięcie kaszlnięcie i siadło
na migdałach .

Nie zwlekałam i od zaraz zaczełam płukać woda utleniona kilka kropel na moze
pół szklaneczki wody .
Do tego plasteri cytryny no i zwiększyłam dawke GLUTAMINY ,+ MSM i Tauryna

płukałam tez miedzianowa woda .
Na drugi dzien juz migdał był wolny ale przeszło na drugi wiec zastosowałam
podobnie .
Gardło i migdały nie bola ale poczułam ,ze usadowiło sie w oskrzelach ?
No nie i katar z bolaca głową ,to lepiej niz bolace gardło ale i tego niechcę.
Dzisiaj dodałam CZYSTEK z malinami zagryzam jak poprzedio i czosnkiem i imbirem.
Do czystka dodałam tez L-askorbine ..powinno zadziałac.

A co wam pomaga ,jakie macie skuteczne sposoby na przeziębienia ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 marca 2016, o 12:49 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » moja choroba


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL