Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » moja choroba




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Udar mózgu - igła ratuje zycie
 Post Napisane: 27 marca 2013, o 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Udar mózgu - igła ratuje zycie
Obrazek
ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska powoli umiera. Każdego roku w Polsce umiera ok 200 tys. osób tylko z powodu Chorób Układu Krążenia (ChUK). Czyli miasto wielkości Torunia lub Kielc.

Najważniejszą rzeczą i zadaniem każdego człowieka i narodu jest - przetrwać, przeżyć. Codziennie!!! umiera z tego powodu 550 osób: 250 na zawał a 150 na udar mózgu.

Przerażające dane. Statystycznie to 2.5 x więcej niż w krajach „starej” UE. Przyczyn tego dramatu Naszego Kraju - jest wiele. Niewątpliwą rolę odgrywają: fatalny, pogarszający się stan służby zdrowia, brak edukacji, niewłaściwa dieta, styl życia, (stresy, brak ruchu, wypoczynku, praca) Polaków.

Będziemy o tym pisać więcej - dziś parę słów na temat bardzo ciekawej metody chińskiej - pierwszej pomocy w przypadku wylewu. (opisanej przez Pana Teofila Stanisławskiego).

Objawy tej nagłej choroby, są łatwo rozpoznawalne, nawet dla laika.
Do nich należą m.in: Silny ból głowy, nudności, zaburzenia mowy, czucia, niedowład, (opadnięcie 1 kącika ust) - utrata świadomości.
Do wylewu dochodzi, kiedy kruche naczynia krwionośne w mózgu pękają, najczęściej z powodu nadciśnienia, szczególnie o osób starszych.
Przyczyną udaru może też być zator naczyń w mózgu.
Warto wiedzieć jak udzielić 1-szej pomocy rodzicom czy nieznajomym w takich nagłych przypadkach.

Oto rady profesora z Chin – pierwszej pomocy w przypadku wylewu – udaru mózgu. Zasady 1-szej pomocy:

Trzymaj zawsze w domu strzykawkę z igłą lub nawet zwykłą igłę do szycia, szpilkę..

1. „Nie ruszać chorego z miejsca”, ponieważ naczynia krwionośne mogą, będą dalej pękać, krwawić i niszczyć mózg. Zabezpiecz pozycję chorego przed upadkiem.
2. Poszukaj strzykawki z igłą, jeżeli nie masz - wystarczy igła do szycia lub szpilka.
3. Umieść igłę nad ogniem, aby ją wysterylizować.
4. Następnie nakłuj opuszki wszystkich 10-ciu palców.(To nie są punkty do akupunktury).
Trzeba po prostu nakłuć opuszki 2-3 mm poniżej paznokcia.
5. Nakłuwaj, aż ukaże się krew.
(Jeżeli krew nie wypływa, uciskaj opuszki palców chorego aż do jej wypłynięcia z nakłutych miejsc)
.

6. Jeżeli usta chorego są wykrzywione, nacieraj uszy chorego aż będą czerwone.
7. Następnie nakłuj płatki uszu 2 razy, aż wypłyną po 2 krople krwi z każdego płatka.
8. Chory powinien powrócić do przytomności i wtedy zabierz go wtedy do szpitala.

Jeżeli nie zrobisz tego jak wyżej a chorego zabierze pogotowie, w czasie transportu od wstrząsów drogi, popęka więcej naczyń krwionośnych w mózgu.
Wylew się powiększy.


Metoda upuszczania krwi – to stara chińska forma leczenia, (stosowana obecnie przez chińskiego profesora Ha Bu Ting - mieszkającego w Sun Juke).
Często ratuje życie, chroni chorych przed konsekwencjami wylewu – paraliżu ciała. Metoda jest skuteczna w 100 %.

To zdumiewające, jak w ten nietypowy (chiński) sposób można odwrócić skutki wylewu.

Źródło: Pan Teofil Stanisławski, który opisuje następujące zdarzenie w Chinach:

„W 1979 r podczas wykładu, w Fung Gaap College w TaiChung, zobaczyłem Chen Fu Tiena.
Był blady, jego mowa była niewyraźna, usta wykrzywione i miał wszystkie objawy wylewu.
Poprosiłem jednego ze studentów, by pobiegł do najbliższej apteki - kupił igłę, strzykawkę, którą ponakłuwałem opuszki palców chorego.
Kiedy wszystkie 10 palców krwawiły (krople krwi wielkości ziarna grochu), nacierałem jego uszy.
Po kilku minutach twarz pana Chen odzyskała kolor i pojawił się blask w oczach, ale jego usta ciągle były wykrzywione.

Więc pociągałem jego uszy, aby napłynęła krew.
Kiedy uszy były już czerwone, nakłułem płatki uszu dwukrotnie do pojawienia się dwóch kropli krwi na każdym uchu.
W przeciągu 3-5 min usta powróciły do normy i jego mowa stała się wyraźna.
Pozwoliliśmy mu chwilę odpocząć a następnie podaliśmy filiżankę herbaty.
Po czym sprowadziliśmy go na dół i zawieźliśmy do szpitala.
Pozostał w szpitalu przez noc, ale następnego ranka powrócił na uczelnie na zajęcia. Wszystko powróciło do normy.
Nie było żadnych zmian chorobowych”.

Zwykle ofiary wylewu cierpią z powodu nieodwracalnych pęknięć naczyń krwionośnych w mózgu w czasie transportu do szpitala, w wyniku czego nigdy nie powracają do pełnego zdrowia. Szczęśliwcy pozostają przy życiu – ale z reguły są sparaliżowani do końca życia”.

Opisane zdarzenie i polecana metoda wydaje się być bardzo prosta, empiryczna, logiczna.
Podczas wylewu krwi, (u chorych którzy przeżywają) pękają naczynia krwionośne, głównie małe, włosowate.
(Jeżeli pęka duże naczynie – śmierć jest z reguły natychmiastowa).
I w takich wypadkach pierwsza pomoc w postaci upuszczania krwi z naczyń obwodowych, jest uzasadniona. Zmniejsza ciśnienie krwi, pękanie naczyń, rozmiary wylewu, zakrzepy krwi w mózgu – a to są główne powody komplikacji po udarze, (paraliżu czy niedowładu mięśni).

Warto pamiętać o metodzie upuszczania krwi i rozpoczęciu ratowania życia i zdrowia natychmiast, w rezultacie ofiary wylewu mogą być uratowane i powrócić do normalnego życia w 100%.

Warto wiedzieć o zasadach udzielania 1-szej pomocy, w warunkach zagrożenia życia.
Nie zmieni to, być może dramatycznie, fatalnego stanu Polskiej Służby Zdrowia, ale może zmienić życie wielu Polaków i będzie pierwszym krokiem na drodze koniecznych reform.

PS. Jeżeli jest zainteresowanie problemami medycznymi wśród społeczności NE, czy też porad medycznych, pierwszej pomocy, etc. - z chęcią mogę i będę o tym pisał.

http://m.nowyekran.pl/1da6e71805221d82a ... 5,14,0.jpg

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 marca 2013, o 11:16 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strona główna forum » KAWIARENKA - » LEKI z BOŻEJ APTEKI » moja choroba


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL