Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » WYKŁADY- EWANGELIZACYJNE - NAUKA » LINKI do ...FILM -książka .. inne




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kiążki
 Post Napisane: 29 sierpnia 2012, o 07:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:58
Posty: 415
"Człowiek z Nieba"
Dobra treść mocny przekaz ,człowiek sam nie wiem ile jest w stanie wytrzymać.
Może też dręczyć pytanie ,Boże dlaczego na to przyzwalasz.
:)
Obrazek

„Człowiek z nieba” - punkt zwrotny w Twoim życiu?
Człowiek z nieba” Paula Hattaway'a to książka, która wciągnie każdego bez wyjątku.
To historia brata Yuna, przez którego Bóg doprowadził do przebudzenia w Chinach.
Bóg użył w cudowny sposób tego chłopca z ubogiej rodziny z Henanu. Brat Yun stał się jednym z przywódców chińskiego kościoła domowego.

Z powodu swojej wiary trafiał do więzienia. Miał niezwykłą wiarę i świadomość, że żyje dzięki mocy Bożej i to Bóg go prowadzi. Komunizm, prześladowania, uzdrowienia, moc to cechy tej niesamowitej ale prawdziwej historii przeżytej przez brata Yuna .
Ta historia jest inspiracją do przemyśleń odnośnie swojej wiary i życia. Jest motywacją do głoszenia Chrystusa.
A prześladowania są przywilejem i pomagają w rozrastaniu się Królestwa Bożego.
Życie brata Yuna było przepełnione Bożą mocą i prawdziwym ogniem, ale wymagało od niego wielu poświęceń, jednak przyniosło wiele owoców.
Ta książka może być punktem zwrotnym w Twoim życiu.

Myślę, że w Polsce mamy dobrze i musimy dziękować Bogu za wolność i tym bardziej głosić Chrystusa. „Człowiek z nieba” to obowiązkowa lektura dla każdego pokazująca, co to znaczy nieść swój krzyż codziennie a jednocześnie żyć życiem pełnym mocy Ducha Świętego.
http://twojruch.net/archiwum/item/244-% ... woim-zyciu
.
:idea: Tutaj wywiad przetłumaczony na pl:
http://gospel.pl/33.html?plikaudio=asse ... ba%201.mp3 :idea:

Człowiek z nieba - fragmenty rozmowy z Bratem Yunem

http://vimeo.com/51128195


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 29 sierpnia 2012, o 07:03 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kiążki- Człowiek z Nieba
 Post Napisane: 12 września 2012, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
"Człowiek z nieba", brat Yun, wziął udział w konferencji internetowej.IObrazek

Oto jego odpowiedzi
środa, 15 lutego 2012 14:34

Brat Yun, główny bohater znanej książki "Człowiek z nieba", wziął udział w konferencji internetowej przeprowadzonej przez portal Invictory.org.

Jego życie to historia wiary, ciągłych prób i prześladowań ze strony władz. Niejednokrotnie był sądzony za swoje przekonania.
Był również poddawany torturom w więzieniu.
W tym wszystkim w niesamowity sposób pomagał mu Bóg, który czynił na jego drodze liczne cuda.


Poniżej zamieszczamy najciekawsze naszym zdaniem pytania do brata Yuna oraz jego odpowiedzi.


1.
Digger: Niektórzy chrześcijanie uważają, że prawdziwe przebudzenie przychodzi tylko, gdy są prześladowania. Czy Ty też tak uważasz? Ilu chrześcijan byłoby w Chinach, jeśli władze nie przeszkadzałyby w rozprzestrzenianiu się chrześcijaństwa? Ile procent ludności Chin to wierzący?

Brat Yun: Przebudzenie przychodzi od Pana i On używa tych, którzy pozwalają Mu to robić. Tylko Bóg wie, ile w Chinach jest obecnie niezarejestrowanych chrześcijan, ale moim zdaniem około 150 milionów.

2.

Yuris: Jesteś teraz usługującym w kościele. Czy władze nadal Cię prześladują? Czy chrześcijanie mogą jakoś wpłynąć na sytuację w Chinach, jeśli chodzi o wolność wyznania (oprócz modlitwy)? Czy też powinno coś się wydarzyć, coś w rodzaju tego, co miało miejsce w ZSRR?

Brat Yun: Ponieważ mieszkam obecnie w Niemczech, nie mam kontaktu z władzami w Chinach. Przede wszystkim, chińskie kościoły poza modlitwami starają się napełnić serca ludzi miłością. Dlatego wysyłają do chińskich władz listy, w których mówią, o tym, jak ważne jest dla jedności narodu, by ludzie mieli w sercach Bożą miłość.

3.

Digger: Czy w Chinach są różnice zdań pomiędzy poszczególnymi wyznaniami?

Brat Yun: Tak, ale Bóg wszędzie działa. Te różnice zdań polegają bardziej na tym, że poszczególne wyznania przykładają większą uwagę do różnych rzeczy.

4.

Alenka: Co możesz doradzić chrześcijanom "zachodniego" Kościoła, by pozostawali gorący dla Boga?

Brat Yun: Moja rada to modlitwa i jeszcze raz modlitwa, a także pragnienie Bożej woli.

5.

lenok-fiva: Drogi bracie Yunie, czy masz objawienie dotyczące czasów ostatecznych? Chwała Bogu za Ciebie. Niech nasz Bóg Cię wzmocni i niech Jego wola wypełni się w Twoim życiu. Podziwiamy Twoją rodzinę i służbę Panu. Życie Twojej żony to przykład dla służby wielu sióstr.

Brat Yun: Wierzę, że Jezus wkrótce przyjdzie. Wielkie Posłannictwo zostało już bowiem prawie wypełnione.

6.

Komp: Czy w kościołach w Chinach zbierana jest dziesięcina?

Brat Yun: Tak.

7.

advocat: Co odczuwałeś podczas przesłuchań?
Co pomogło Ci wytrzymać?

Brat Yun: Pomoc Ducha Świętego i Boża miłość.

8.

ukrainiec: Zostałeś skazany przez chińskie władze. A ile siedziałeś w więzieniu?

Brat Yun: Około 8 lat!

9.

Igor: Czy w Chinach jest w ogóle możliwy dialog pomiędzy kościołami i władzą?

Brat Yun: Bardzo rzadko, a nawet takie przypadki nie dają zbyt dużych rezultatów.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kiążki
 Post Napisane: 13 grudnia 2013, o 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Paul Hattaway Człowiek z nieba cz.0a słowo wstępne
http://www.youtube.com/watch?v=cLFFcuqhL5U

.


Człowiek z nieba rozdz.01 Skromne początki


.
Człowiek z nieba rozdz.02 Zaspokojony głód

http://www.youtube.com/watch?v=pm0ZM3Nd3O0
.

Człowiek z nieba rozdz.03 Idź na zachód i południe
http://www.youtube.com/watch?v=8JpYY7dA8D4
.


Człowiek z nieba rozdz.04 Bóg błogosławi całą moją rodzinę

http://www.youtube.com/watch?v=3SHLs3QhoGM

.

Człowiek z nieba rozdz.05 Droga przez prześladowania

http://www.youtube.com/watch?v=1R73C5SZm3I

.

Człowiek z nieba rozdz.07 Bóg chce całego mojego serca
http://www.youtube.com/watch?v=F9KH5IRm-K0
.
Człowiek z nieba rozdz.08 Przestań i poznaj żem ja Bóg
http://www.youtube.com/watch?v=NnCsEZmXuLQ
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kiążki
 Post Napisane: 15 lutego 2014, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Bardzo dobra ksiązka a zarazem świadectwo ..Obrazek

"Zniewolony przez piekło Wybrany przez Niebo "
autor Earthquake'a Kelleya


Obrazek



Autor: Kelley Curtis
Tytuł: Zniewolony przez piekło wybrany przez niebo
Format: wys 20,5 x szer 13
Wydawca Polski: Wydawnictwo Jakub, Wrocław
Na licencji: CopperScroll Publishers
ISBN: 978-83-929446-1-4
Ilość stron: 135
Waga: 160 g
Cena detaliczna: 19 PLN

W tej niesamowitej książce, sługa Boży i były bokser wagi ciężkiej,
Curtis „Earthquake” Kelley, przedstawia niecodzienne świadectwo swojego zbawienia i uwolnienia z mocy voodoo oraz magii.
Autor opowiada też o swoich doświadczeniach związanych ze śmiercią kliniczną.
Pierwszy raz zmarł w wieku kilkunastu lat po przedawkowaniu narkotyków.
Trafił wówczas do piekła.
Drugi raz na skutek pęknięcia tętniaka mózgu kilka lat później.
Trafił wówczas do raju.
Curtis Kelley odpowiada na takie pytania jak: Czy niebo i piekło są realne?
Co dzieje się, gdy umieramy?
Jakie przesłanie do Kościoła kieruje dzisiaj Bóg?
Jakie są schematy działania diabła? Jak żyć w zwycięstwie, które Jezus zapewnił nam na krzyżu oraz… jak być pewnym tego, gdzie spędzi się wieczność?

Curtis „Earthquake” Kelley to namaszczony mówca i wspaniały mąż Boży.
Przemawiał na wielu naszych zgromadzeniach w całym kraju.
Gorąco polecam tę książkę!
- Richard Shakarian
PRZEWODNICZĄCY MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA BIZNESMENÓW PEŁNEJ EWANGELII



Były bokser wagi ciężkiej Curtis „Earthquake” Kelley jest założycielem i pastorem The Bridge of Deliverence International w Hollywood, w Kalifornii.
Usługuje na całym świecie.
Jest nie tylko popularnym mówcą, ale też człowiekiem potężnie namaszczonym do służby uwolnienia.
Pojawił się w telewizji TBN oraz programach Manna-fest i It’s Supernatural.

__________________________________________________________________________________________________

Rozdział 2

Klątwa voodoo (fragmenty)



Po pewnym czasie przekonałem się, że klątwy nie działają na wszystkich ludzi – mianowicie… na nowo narodzonych chrześcijan. Zobaczyłem też, że są istoty, które mają więcej mocy niż duchy, którym służyłem.

Miałem dwóch kolegów, z którymi chodziłem do szkoły.
Byli to bracia Davis.
Nasze mamy przyjaźniły się.
Pewnego dnia bracia Davis oddali swoje życia Bogu.
Zwracając się do Jezusa, porzucili nas, dlatego przestałem ich lubić.

Ponadto straciliśmy dwóch stałych klientów, którym dostarczaliśmy narkotyki, a ja nie chciałem tracić klientów z powodu Jezusa.
Postanowiłem więc użyć moich umiejętności voodoo, by ich przekląć.

Wysłałem złego ducha, aby ich dręczył.
Jednak ten wrócił i powiedział: „Nie jestem w stanie ich tknąć”.

Spróbowałem ponownie, wysyłając go po raz drugi.
Powrócił z tą samą odpowiedzią: „Nie mogę im nic zrobić”.

Do tego czasu byłem już na tyle mocno zaangażowany w okultyzm, że praktykowałem podróże astralne.
Jest to praktyka o podłożu demonicznym.
Polega na tym, że osoba zmusza swego ducha do wyjścia z ciała i dzięki temu może przenieść się dokądkolwiek zechce.
Zdecydowałem udać się do braci Davis w wymiarze duchowym i na własne oczy zobaczyć, czemu demon nie mógł ich tknąć.

Gdy tam dotarłem, przeżyłem szok.
Zobaczyłem dwa, wielkie – mające dwa i pół metra wzrostu – anioły z płonącymi mieczami, otaczające tych chłopców i strzegące ich jak wojownicy.

Przemieszczali się z jednej ich strony na drugą z wyciągniętymi mieczami, jakby byli gotowi do bitwy.
Pomyślałem: „O rany, jak to możliwe, że te istoty są silniejsze ode mnie?”.

Od tamtej pory zawsze już byłem miły dla braci Davis.
Niestety później obaj chłopcy odwrócili się od Boga.
Kiedy pewnego razu zobaczyłem ich w nocnym klubie, pijących i tańczących, byłem na nich wściekły. Nie byłem jeszcze wtedy zbawiony – byłem zepsutym grzesznikiem, tkwiącym po uszy w okultyzmie – ale miałem ochotę potrząsnąć nimi i krzyknąć: „Zwariowaliście? Czy w ogóle macie pojęcie, kto was ochraniał? Nie miałem mocy, żeby przeciwstawić się tym aniołom. Jak mogliście odwrócić się od Boga!”.

Sami widzicie – opłaca się być zbawionym, posłusznym Bogu i pełnym Jego Ducha. Nie ma większej ochrony. Żaden człowiek ani demon z piekła nie może nałożyć na ciebie klątwy, gdy ochrania cię Bóg i jego dwu i półmetrowi aniołowie uzbrojeni w ogniste miecze. Możesz ich nawet nie widzieć, ale jesteś przez nich chroniony.

Przypomina mi się pewna lekcja fizyki, która miała miejsce w siódmej klasie. Nasz nauczyciel powiedział, że w wodzie znajduje się wiele stworzeń niewidocznych gołym okiem. Ponieważ uważałem, że wiem lepiej, zaprotestowałem: „Wcale nie, woda jest przeźroczysta – jak coś w niej może być?”.

Odpowiedział: „Skoro uważasz, że wszystko wiesz, nalej wody z kranu do szklanki i przynieś tutaj”. Gdy to zrobiłem, nauczyciel polecił mi wziąć kroplę wody i umieścić pod mikroskopem.

– „Teraz popatrz przez mikroskop i powiedz, co widzisz”.

Gdy to zrobiłem, ledwie mogłem uwierzyć własnym oczom! W wodzie ruszało się i wiło mnóstwo żyjątek: „O rany! Ile stworzeń jest w jednej małej kropli wody!”– krzyknąłem.

Wtedy nauczyciel powiedział coś, co utkwiło mi na zawsze w pamięci: „Tylko dlatego, że czegoś nie widzisz, nie oznacza, że tego nie ma”.

Ta sama prawda odnosi się do rzeczywistości duchowej. Niektórzy chrześcijanie są jak Curtis – siódmoklasista, który myślał, że wie lepiej niż nauczyciel. Może wierzą w anioły, ale nie w demony. Nie wierzą w sferę demoniczną, myśląc, że skoro jej nie widzą, to jej nie ma.

Proszę, uwierzcie komuś, kto miał z tym styczność – demoniczne duchy są rzeczywiste. Czasem to, czego się nie widzi, jest bardziej realne niż to, co się widzi. Tylko dlatego, że tego nie widać, nie znaczy, że tego nie ma


Rozdział 7

To jest raj (fragmenty)

Pewnego wieczoru poprosiłem pielęgniarkę o zamknięcie drzwi od mojej sali, bo chciałem zostać sam na sam z Bogiem. Gdy tak leżałem w łóżku, znów chwaliłem Pana za uratowanie mi życia. Możecie sobie wyobrazić, jak wdzięczny Mu byłem, że po raz kolejny uratował mnie od piekła! Myślałem o tym, jak byłem Mu nieposłuszny, o czasie, który zmarnowałem, i o tym, jak Go zraniłem. Tamtego wieczoru chwaliłem Go z całych sił. Powtarzałem w kółko „dzięki Ci Jezu”. Następnie zamilkłem i płakałem z wdzięczności do Niego.

Nagle zacząłem mocno odczuwać Bożą obecność, a w sali robiło się coraz jaśniej. Wcześniej nie było całkiem ciemno, bo przez okno wpadało światło z ulicznych latarń. Jednak to światło nie pochodziło z zewnątrz. Gdy zastanawiałem się, skąd się ono bierze, nagle zauważyłem coś zbliżającego się od strony sufitu. Byłem zachwycony, gdy okazało się, że jest to piękna prostokątna złota skrzynia, misternie zdobiona płaskorzeźbami i pokryta płatkami czystego złota. Musiał ją zaprojektować jakiś niezwykły artysta. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, co to jest, ale później, w 2006 roku, zobaczyłem replikę Arki Przymierza. Wyglądała tak samo jak ta złota skrzynia w szpitalu, z tym że na „mojej” skrzyni nie było cherubów.

Nagle poczułem, że wyszedłem z ciała. Byłem lekki jak piórko i unosiłem się w powietrzu. Popatrzyłem na mężczyznę, który leżał w łóżku, z rurkami podłączonymi do ramienia i innymi, doprowadzającymi tlen do nosa. Pomyślałem: „Ten człowiek jest w strasznym stanie. Wygląda na to, że nie przeżyje”.

Następnie dotarło do mnie, że tym człowiekiem jestem ja. Nie miałem pojęcia, że jest ze mną aż tak źle.
Pomyślałem: „Earthquake Kelley, już po tobie.
Gdy pielęgniarki wejdą do sali, odkryją, że umarłeś”.
Nie było mi żal, że nie żyję.
Zastanawiałem się tylko, co teraz będzie – czy tak będę dryfował cały czas pod sufitem?

Nie trwało to jednak długo.
Aniołowie tak jaśni, że ciężko było na nich patrzeć, czekali już na mnie.
Poprosili mnie, bym wsiadł do skrzyni, i gdy to zrobiłem, delikatnie mnie podnieśli.
Ja w tym czasie chwaliłem Boga za to, że jestem zbawiony.
Wydawało się, że upłynęła sekunda, a już byłem w raju.
Aniołowie wyjęli mnie ze skrzyni i postawili obok innego anioła, ubranego w złoto.
Ten powiedział do mnie: „Pochodź sobie trochę i porozglądaj się”.

Brak mi słów, by opisać to, co zobaczyłem i czego doświadczyłem!
Niewyobrażalne piękno otaczało mnie ze wszystkich stron! ….


http://jakubwydawnictwo.com/?page_id=29

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kiążki
 Post Napisane: 23 stycznia 2015, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Profesor, który powrócił z nieba: Doktor Eben Alexander przekonał się, że życie po życiu istnieje

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/72634 ... l?cookie=1


http://www.polskatimes.pl/artykul/72634 ... l?cookie=1

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kiążki
 Post Napisane: 21 kwietnia 2015, o 16:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Inne książki:
W. Nee: NORMALNE ŻYCIE
CHRZEŚCIJAŃSKIE, 216 S.
W. Nee: NORMALNE ŻYCIE KOŚCIOŁA, 153 S.
W. Nee: ŻYCIE W CHRYSTUSIE, 264 S.
W. Nee: ROZDZIELENIE DUSZY I DUCHA, 19 S.
W. Nee: KOŚCIÓŁ PEŁEN CHWAŁY
J. So: JEDNOŚĆ KOŚCIOŁA
WIDOCZNA CZY NIEWIDOCZNA, 47 S.
Traktaty:
J. So: CZŁOWIEK NACZYNIEM, 7 S.
Dystrybutor książek w Polsce:
Zbór w Wodzisławiu Śląskim
ul. Goździkowa 22; 44-300 Wodzisław Śląski

________________




PRZEDMOWA do książki W. NEE „NORMALNE ŻYCIE CHRZECIJAŃSKIE”

Z chwilą uwierzenia
i odrodzenia człowiek staje się dzieckiem Bożym (Jan 1 : 12), królem, kapłanem
(Obj. 1:6) itd., a więc osiąga najwspanialsze stanowisko, jakie tylko istnieje.
Jest ono wynikiem dzieła Chrystusa, Jego śmierci, zmartwychwstania i
uwielbienia.
Jest ono darem Bożym danym w odpowiedzi na wiarę.
Stanowisko, jakie wierzący ma w Chrystusie, jest doskonałe i niezmienne.
Jest też ono równe dla wszystkich wierzących.
Od stanowiska (pozycji) człowieka wierzącego trzeba odróżnić jego stan.
Stan ten może się zmieniać, gdyż jest zależny od tego, w jakim stopniu wierzący stosuje się do praw rządzących życiem duchowym.
Bóg daje nowozrodzonemu człowiekowi wspaniałe stanowisko w Jezusie Chrystusie, a potem
napomina go, by swój każdorazowy stan (czyli chodzenie) do tego stanowiska
dostosowywał.
Dla wyjaśnienia tego podajemy przykłady.
W Liście do Efezjan 5 : 8
czytamy: „teraz jesteście światłością w Panu”.
Jest to nasze stanowisko.
Potem jednak następuje napomnienie: „postępujcież jako dzieci światłości”.
Nasz stan zależy od tego, jak postępujemy.
W 1 Liście do Tesaloniczan 5 :5 Paweł pisze:
„Wy wszyscy jesteście synami światłości i synami dnia”
(stanowisko), lecz już w
wierszu następnym napomina, by swój stan dostosować do tego stanowiska.
Wyraża to słowami: „Przeto nie śpijmy jak drudzy, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwymi”.
Autor Listu do Żydów w rozdz. 10 w. 14 podaje nam zdumiewającą prawdę w słowach:
Jedną ofiarą doskonałymi uczynił na wieki tych, którzy bywają poświęceni”
(stanowisko), a Paweł dąży do dostosowania się do tego stanowiska.
Formułuje to następująco: „Nie jakobym już pochwycił, albo .już był doskonałym;
ale dążę, czy nie pochwycę, gdyż i pochwycony jestem przez Chrystusa Jezusa” (Filip. 3 : 12).

Takich przykładów mamy w Nowym Testamencie znacznie więcej.
Autor książki
„Normalne życie chrześcijańskie” zajmuje się zasadniczo zagadnieniem stanowiska człowieka wierzącego w Jezusie Chrystusie, a kwestii jego stanu (chodzenia)
poświęca znacznie mniej uwagi.
Pomija on zagadnienie pokuty, umartwiania swych członków, etyki i wiele napomnień Słowa Bożego, do których chrześcijanin winien się stosować w swym codziennym życiu.
Czytelnik musi więc pod tym względem sam kontrolować swe życie w świetle Pisma Świętego i sprawować swe zbawienie z bojaźnią i ze drżeniem (Filip.2:12).


Źródłem, centrum i celem życia chrześcijanina jest Chrystus.
Przez Chrystusa i w Chrystusie Bóg rozwiązuje wszelkie sprawy człowieka.

Dlatego też autor zaraz na wstępie swej książki podaje następującą definicję życia chrześcijańskiego: „Żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus” (Gal. 2 20).
Stawianie zagadnienia w taki właśnie sposób Bóg uważa za normalne i dlatego przymiotnik ten kładzie autor w tytule swej książki.
Znaczna część książki „Normalne życie chrześcijańskie” to wnikliwy wykład 5, 6, 7, 8 i 12 rozdziału Listu do Rzymian.
Przy tej okazji autor wyjaśnia szereg ważnych terminów biblijnych, gdyż jest to konieczne do
zrozumienia zarówno Listu do Rzymian jak i Bożego planu zbawienia człowieka.
Zajmuje się więc różnicą między „grzechami” a „grzechem”, krwią a krzyżem[b]
Chrystusa, pokojem z Bogiem a pokojem Bożym,
Ostatnim Adamem a Drugim Człowiekiem, ciałem grzechu a ciałem śmierci itd.

Mówi o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby żyć normalnym życiem chrześcijańskim, jaki jest Boży cel w stworzeniu i zbawieniu, zajmuje się problemem uwolnienia od grzechu i uwolnienia
od Zakonu, chodzeniem w Duchu, ciałem Chrystusa (Kościołem), życiem duszy,
noszeniem krzyża na co dzień, owocnością i wreszcie kończy swe dzieło wspaniałym
rozdziałem zatytułowanym „Ostateczny cel Ewangelii”. [/b]

Według autora normalne życie chrześcijańskie rozpoczyna się od uświadomienia sobie prawdy, od dokonania pewnego „odkrycia”> które otrzymuje się przez objawienie Boże.
Boże fakty i Boże prawdy przyjmujemy wiarą.
Wiara ma w zasadzie do czynienia z przeszłością, z faktami, które już istnieją.
Znamienne są tu 2 wiersze Słowa Bożego, a mianowicie Mar. 11 : 24 i Żyd. 11: 1.
Według oryginału greckiego wiersze te brzmią następująco: „ O cokolwiek byście, modląc się, prosili, wierzcie, że już
otrzymaliście, a stanie się wam” (Mar. 11 : 24) i „Wiara jest urzeczywistnianiem
rzeczy, których się spodziewamy” (Żyd. 11 : 1).


Autor podkreśla współzależność faktów dokonanych przez Chrystusa, wiary i życia chrześcijanina.
Aby życie chrześcijańskie było normalne, te rzeczy muszą iść w parze.
Dalszym warunkiem normalnego życia chrześcijańskiego — według autora — jest poświęcenie się Bogu.
Poświęcić można tylko to, co należy do nowego stworzenia, a nie do starego, a
więc to, co przeszło przez śmierć i zmartwychwstanie.
Kto się poświęcił (oddał) Bogu, staje się nie tylko Jego sługą, lecz także Jego niewolnikiem.

I wreszcie ostatni warunek to chodzenie w Duchu.
Żyć w ciele znaczy żyć w swojej własnej mocy i pod własnym kierownictwem,
natomiast żyć (chodzić) w Duchu oznacza zaufać Duchowi Świętemu, że On uczyni we mnie to, czego ja nie jestem w stanie uczynić sam.
I tutaj trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu.


Czytelnika mogą niektóre sformułowania autora zaskoczyć, niektóre przykłady mogą wydawać się mu niedostosowane do naszych warunków, zawsze jednak zmuszą go do skonfrontowania
swoich poglądów, swojego wierzenia i swojego życia z nauką Pisma Świętego.
A o to przecież chodzi, byśmy tak wierzyli i tak żyli, jak uczy Słowo Boże; byśmy roznosili wonność Chrystusa i by naszym celem było podobać się Jemu (2 Kor. 5 :9) i oddawać Mu chwalę.

_____________
Obrazek
Watchman Nee - chrześcijański teolog i męczennik, wielokrotnie (łącznie 20 lat) więziony z powodu wiary i głoszenia ewangelii.
Zmarł w obozie pracy w Chinach w 1972 roku.


We fragmencie ostatniego listu, który napisał przed śmiercią do bliskiej osoby nie wymienia słowa Bóg, ani nie pisze na temat wiary, gdyż nie zezwalała na to cenzura.
Z treści jego listu jednak wynika, że pomimo życia w niewoli jego "serce przepełnione było radością":

"Moja chroniczna dolegliwość nie ustąpiła. Ataki są bardzo bolesne, lecz w międzyczasie było nie najgorzej. Jestem jednak pełen radości. I Ciebie także proszę, żebyś się nie niepokoiła. Mam nadzieję, że uważasz na siebie i że Twoje serce jest przepełnione radością".


Osiem godzin dziennie przez 20 lat człowiekowi temu próbowano wpajać komunistyczne i ateistyczne poglądy, ale wszystkie te próby zawiodły.
Więzień, którego zwolniono z tego samego obozu pracy, w którym przebywał
Watchman Nee oznajmił, że z jego celi codziennie rozbrzmiewały wielbiące Boga pieśni, którym przysłuchiwali się inni więźniowie.

Oto, co napisał on w popularnej w środowiskach chrześcijańskich i stanowiącej doskonały komentarz do Listu do Rzymian książce "Normalne Życie Chrześcijańskie":

.......

Nie tylko nasze grzechy zostały złożone na Chrystusa, ale my sami zostaliśmy umieszczeni w Nim!
Zostałeś ukrzyżowany na tym samym krzyżu, na którym umarł Pan Jezus, gdyż znajdowałeś się w Nim...
Dlaczego wierzysz, że Pan Jezus umarł?
Czy wierzysz, ponieważ czujesz, że On umarł?
Nie, nie mogłeś tego czuć.
Wierzysz w to, ponieważ Słowo Boże tak mówi.
Gdy Pan został ukrzyżowany, wraz z Nim ukrzyżowano dwóch złoczyńców.
Również, co do tego nie masz żadnych wątpliwości, ponieważ mówi o tym Pismo Święte. Wierzysz więc w śmierć Pana Jezusa i w to, że dwóch złoczyńców umarło razem z Nim.
Ale, czy wierzysz, że ty również wówczas umarłeś?
To, że Chrystus umarł jest faktem.
To, że owych dwóch złoczyńców umarło - też jest faktem.
Takim samym faktem jest to, że i ty umarłeś!
Pozwól, że powtórzę ci to jeszcze raz, TY UMARŁEŚ!
Zostałeś zgładzony, zostałeś unicestwiony!
To "ja," którym się brzydzisz,było na krzyżu w Chrystusie!!!

A kto umarł, usprawiedliwiony jest od grzechu (Rzym. 6,7).
Oto Ewangelia dla chrześcijan".

"To ja, którym się brzydzisz, było na krzyżu w chrystusie!"


Autor powyższego komentarza z pewnością doskonale rozumiał intencje apostoła Pawła, który w Gal. 2:20 napisał:

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus...".


Wraz z Chrystusem i w Chrystusie uśmiercone zostało moje "ja".
W Nim ukrzyżowana została zasada egocentrycznej ludzkiej miłości, która w Biblii określona jest mianem "zakonu grzechu", lub nazwana "grzechem" w liczbie pojedynczej.
Kiedy Paweł stwierdza: "żyję więc już nie ja", to używa tu greckiego słowa "EGO" i ma też na myśli własne "ja" czyli "grzech", który w nim mieszkał i mieszka w nas.
Grzech ten niósł w swoim ciele Pan Jezus, nigdy jednak grzechowi temu nie uległ.
Ta "wytwórnia grzechów" nigdy nie zdołała w Jego ciele wyprodukować ani jednego grzechu, co oznacza, że Chrystus był jedynym Człowiekiem, który będąc "w ciele" doskonale jako nasz przedstawiciel wypełnił Boże Prawo, legalnie mogąc dzięki temu przypisać nam swoją reprezentacyjną sprawiedliwość.
Jednak Prawo wymaga od nas nie tylko doskonałej sprawiedliwości, ale i uśmiercenia tej "wytwórni" grzechu, która jest w nas. Z tego właśnie powodu "Bóg potępił (uśmiercił) grzech (nasze reprezentacyjne "ego") w ciele" (Rzym 8.3).

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dwa mocarstwa w Niebie:
 Post Napisane: 8 września 2015, o 14:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dwa mocarstwa w Niebie: Wczesne rabiniczny doniesienia o chrześcijaństwie i gnostycyzmu Paperback - 01 sierpnia 2002
przez Alana F. Segal (autor), AF Segal (Autor), Segal (Autor)
.
Format: Książka w miękkiej okładce
Wydawcy informacji:
W tym badaniu z rabinicznych heretyków, którzy wierzyli w dwóch potęg w Niebie, Alan Segal bada pewne relacje między judaizmu rabinicznego, mistyka merkawy i wczesnego chrześcijaństwa.
Dwa mocarstwa w Niebie był bardzo wcześnie kategoria herezji. Była to jedna z podstawowych kategorii, które rabini postrzeganych nowy fenomen chrześcijaństwa i jednym z centralnych zagadnień, nad którym judaizm i chrześcijaństwo oddzielone.
Segal rekonstruuje rozwój herezji przez ostrożnego randki z etapów rabinicznych tradycji. Podstawowym herezja Zaangażowany interpretacji Pisma do powiedzenia zrobił główną manifestację hipostatycznej anielską lub w niebie, co odpowiada Bogu.
Najwcześniejsze heretycy wierzą w dwóch uzupełniających się kompetencji w niebie, a później heretyków wierzyli w dwóch przeciwstawnych sił w niebie.
Segal znaczenie stresu postrzegania znaczenia rabiniczny OF tradycyjny materiał do rozwiązywania problemów z Nowego Testamentu i gnostyckiej stypendium i na Sametime Utrzymuje konieczność czytania literatury materiał Those przyjaźń rabiniczny.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 września 2015, o 14:58 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » WYKŁADY- EWANGELIZACYJNE - NAUKA » LINKI do ...FILM -książka .. inne


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL