Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » WYKŁADY- EWANGELIZACYJNE - NAUKA » LINKI do ...FILM -książka .. inne




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 9 grudnia 2014, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81





















_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 9 grudnia 2014, o 18:56 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 9 grudnia 2014, o 19:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Cytuj:
Jan 1,14 A Pan Bóg Logos staje się ciałem ziemskim i zamieszkuje wśród nas i ujrzeliśmy chwałę Jego jaką ma jedyny Syn od Ojca (czyt. Ducha) pełne łaski i prawdy. Umiłowani Identycznie rzecz miała się na samym początku przed stworzeniem świata z tą tylko różnicą, że do zrodzenia ciała uwielbionego nie potrzebował Pan Bóg niewiasty. Natomiast, żeby przyjść na świat posłużył się Pan Bóg normalną drogą, taką jak ludzie na świat przychodzą tj. przez kobietę. Tak też jest zapisane:
Mat.1,18-20 A z narodzeniem Pana Jezusa było tak: Gdy matka jego Maria została poślubiona Józefowi okazało się, że zanim się zeszli była brzemienna z Ducha Świętego (czyli z Pana Boga, który jest Duchem Świętym). A Józef mąż jej będąc prawym nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić. Gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy nie lękaj się przyjąć Marii żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego (czyli z Pana Boga). Kiedy Pan Jezus dorasta i ma około trzydzieści lat, ten sam Duch Święty jako Ojciec, jako Pan Bóg, jako Umysł, jako Myśl zstępuje z nieba, aby zamieszkać w Synu czyli w ciele, w tym wypadku ludzkim, na trzy i pół roku do ukrzyżowania jest to napisane w:
Mat.3,16; Jan1,33 I ja go nie znałem, lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie. Ten od tej pory chrzcić będzie Duchem Świętym. I tak ciało jest Synem, a Duch Święty jest Ojcem razem tworzą jedną Osobę, osobę wyciągniętego ramienia Pana Boga Wszechmogącego.

http://panmojbogmoj.eu/rozdzial-ii---strona-1.html

Ze 3 lata temu analizowaliśmy to z Pati.
Powyżej czytamy pewne nieścisłości.
Czytamy że CIAŁO jest SYNEM.
Ale jak to?
Samo CIAŁO?

SYNOSTWO polega na BOŻYM OBJAWIENIU a jeśli będziemy mówić że CIAŁO jako KREW i KOŚCI są SYNEM to jest to błąd.
SYNEM wciąż jest DUCH ŚWIĘTY ale będący w OBJAWIENIU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 9 grudnia 2014, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
veteran napisał(a):
Cytuj:
Jan 1,14 A Pan Bóg Logos staje się ciałem ziemskim i zamieszkuje wśród nas i ujrzeliśmy chwałę Jego jaką ma jedyny Syn od Ojca (czyt. Ducha) pełne łaski i prawdy. Umiłowani Identycznie rzecz miała się na samym początku przed stworzeniem świata z tą tylko różnicą, że do zrodzenia ciała uwielbionego nie potrzebował Pan Bóg niewiasty. Natomiast, żeby przyjść na świat posłużył się Pan Bóg normalną drogą, taką jak ludzie na świat przychodzą tj. przez kobietę. Tak też jest zapisane:
Mat.1,18-20 A z narodzeniem Pana Jezusa było tak: Gdy matka jego Maria została poślubiona Józefowi okazało się, że zanim się zeszli była brzemienna z Ducha Świętego (czyli z Pana Boga, który jest Duchem Świętym). A Józef mąż jej będąc prawym nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić. Gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy nie lękaj się przyjąć Marii żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło jest z Ducha Świętego (czyli z Pana Boga). Kiedy Pan Jezus dorasta i ma około trzydzieści lat, ten sam Duch Święty jako Ojciec, jako Pan Bóg, jako Umysł, jako Myśl zstępuje z nieba, aby zamieszkać w Synu czyli w ciele, w tym wypadku ludzkim, na trzy i pół roku do ukrzyżowania jest to napisane w:
Mat.3,16; Jan1,33 I ja go nie znałem, lecz Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, rzekł do mnie: Ujrzysz tego, na którego Duch zstępuje i na nim spocznie. Ten od tej pory chrzcić będzie Duchem Świętym. I tak ciało jest Synem, a Duch Święty jest Ojcem razem tworzą jedną Osobę, osobę wyciągniętego ramienia Pana Boga Wszechmogącego.

http://panmojbogmoj.eu/rozdzial-ii---strona-1.html

Ze 3 lata temu analizowaliśmy to z Pati.
Powyżej czytamy pewne nieścisłości.
Czytamy że CIAŁO jest SYNEM.
Ale jak to?
Samo CIAŁO?

SYNOSTWO polega na BOŻYM OBJAWIENIU a jeśli będziemy mówić że CIAŁO jako KREW i KOŚCI są SYNEM to jest to błąd.
SYNEM wciąż jest DUCH ŚWIĘTY ale będący w OBJAWIENIU.




Ja również analizowałam i wierzę.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 09:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Ale wierzysz że co?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
veteran napisał(a):
Ale wierzysz że co?

Wierzę w to co jest zacytowane.
A analizowaliście całą książkę czy tylko na tym się zatrzymaliście?
Przecież przez Ducha Synostwa Pana Jezusa, syn człowieczy dostał prawo stać się synem Bożym.
Jan 13,20 Kto przyjmuje tego kogo poślę Mnie przyjmuje.
Nie możemy inaczej przyjąć Ducha Prawdy jak tylko w człowieku który przychodzi w imieniu Pana Jezusa , podobnie jak przyszedł Jonasz i został przyjęty przez ludzi pokornych, którzy się przez jego słowa upamiętali.
Wyraźnie Pan Jezus wskazuje drogę w myśleniu mówiąc:
Mat.10,41 Kto przyjmuje proroka jako proroka, otrzyma zapłatę proroka
(zapłatą proroka jest duch proroctwa inaczej mówiąc- zrozumienie wszystkiego co tyczy poznania Pana Jezusa i wypełnienia Zamysłów Świętych);
a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, otrzyma zapłatę sprawiedliwego.
Duch może mówić przez syna Bożego.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 11:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Analizowaliśmy podług OBJAWIENIA jakim CHRYSTUS JEZUS nas obdarzył.
I dlatego nie mogę się zgodzić w pełni z tym co pisze Roman.


Cytuj:
Przecież przez Ducha Synostwa Pana Jezusa, syn człowieczy dostał prawo stać się synem Bożym.


?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
veteran napisał(a):
Analizowaliśmy podług OBJAWIENIA jakim CHRYSTUS JEZUS nas obdarzył.
I dlatego nie mogę się zgodzić w pełni z tym co pisze Roman.


Cytuj:
Przecież przez Ducha Synostwa Pana Jezusa, syn człowieczy dostał prawo stać się synem Bożym.


?


No to czytaliście całą czy nie? Ja zgadzam się ze wszystkim.
Jer.1:5 Wybrałem cię sobie, zanim cię utworzyłem w łonie matki, zanim się urodziłeś, poświęciłem cię, na proroka narodów przeznaczyłem cię.
Jan. 1:12 Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, 1:13 Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
II Kor.6:16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
Jeżeli tego nie rozumiesz, a pragniesz zrozumieć to módl się o zrozumienie... Bo nie wszystkim jest dane...

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 11:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
Rozumiem że zgadzasz się z Romanem ale Roman myli się w pewnych kwestiach, błądzi.
To co mogę doradzić to odciąć się od Romana i otworzyć się na BOŻE OBJAWIENIE.


BOŻE WCIELENIE
http://dobra-nowina.info.pl/viewtopic.php?f=3&t=103


Ostatnio edytowano 10 grudnia 2014, o 11:22 przez veteran, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 11:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
sendi00 napisał(a):
veteran napisał(a):
Ale wierzysz że co?

Wierzę w to co jest zacytowane. A analizowaliście całą książkę czy tylko na tym się zatrzymaliście? Przecież przez Ducha Synostwa Pana Jezusa, syn człowieczy dostał prawo stać się synem Bożym.
Jan 13,20 Kto przyjmuje tego kogo poślę Mnie przyjmuje. Nie możemy inaczej przyjąć Ducha Prawdy jak tylko w człowieku który przychodzi w imieniu Pana Jezusa , podobnie jak przyszedł Jonasz i został przyjęty przez ludzi pokornych, którzy się przez jego słowa upamiętali. Wyraźnie Pan Jezus wskazuje drogę w myśleniu mówiąc:
Mat.10,41 Kto przyjmuje proroka jako proroka, otrzyma zapłatę proroka (zapłatą proroka jest duch proroctwa inaczej mówiąc- zrozumienie wszystkiego co tyczy poznania Pana Jezusa i wypełnienia Zamysłów Świętych); a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, otrzyma zapłatę sprawiedliwego. Duch może mówić przez syna Bożego.


Jest tez napisane , by nie dowierzac kazdemu duchowi, lecz badac czy sa z Boga. i Ap. Jan daje wskazowki jak badac.

a Pan Jezus powie "idzcie precz" do tych co w Jego imieniu robili rozne rzeczy.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
veteran napisał(a):
Rozumiem że zgadzasz się z Romanem ale Roman myli się w pewnych kwestiach, błądzi.
To co mogę doradzić to odciąć się od Romana i otworzyć się na BOŻE OBJAWIENIE.


BOŻE WCIELENIE
http://dobra-nowina.info.pl/viewtopic.php?f=3&t=103


Odpisywałam na to ale gdzieś się zapodziało... a więc:
Nie jestem Romanowa: 1Kor.1:12-17 A mówię to dlatego, że każdy z was powiada: Ja jestem Pawłowy, a ja Apollosowy, a ja Kefasowy, a ja Chrystusowy. Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? Dziękuję Bogu, że nikogo z was nie ochrzciłem prócz Kryspa i Gajusa, Aby ktoś nie powiedział, że jesteście w imię moje ochrzczeni. Ochrzciłem też i dom Stefana; poza tym nie wiem, czy kogo innego ochrzciłem. Nie posłał mnie bowiem Chrystus, abym chrzcił, lecz abym zwiastował dobrą nowinę, i to nie w mądrości mowy, aby krzyż Chrystusowy nie utracił mocy.
2 Kor.4:13 Mając zaś tego samego ducha wiary, jak to jest napisane: Uwierzyłem, przeto powiedziałem, i my wierzymy, i dlatego też mówimy,
Job.5:27 Oto, cośmy zbadali. Tak to jest. Ty zaś słuchaj i rozważ to sobie!
Uwierzyłam w to co jest zapisane w Biblii.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Książka jest tylko jedną z form głoszenia ewangelii, by można było to szybko przeczytać :) Hab.2,2
Veteran wierzę w to, że to sam Bóg przyszedł w ciele Pana Jezusa i o tym nie musisz mnie przekonywać wysyłając mi link, gdzie było to wyjaśnione.
Tylko z jednym się nie zgadzam:

"JEGO CIAŁO nie pochodziło od człowieka - od Miriam.
Miriam biologicznie nie była matką CHRYSTUSA JEZUSA, nie dała nic JEGO CIAŁU.
Miriam była matką zastępczą."


Ciało ludzkie jest śmiertelne i w tym ciele był Bóg, bo gdyby Pan Jezus Chrystus przyszedł na ziemię w tym ciele, w którym ukazał się Abrahamowi, to do dziś ciało to byłoby żywe, a tym samym zawarty Nowy Testament do dziś nie miałby ważności. (Hebr.9,16-17) Testament nie ma nigdy ważności, dopóki żyje ten, kto go sporządził.

Poza tym ciało ziemskie było pośrednikiem między Bogiem, który jest Duchem Świętym, a ludźmi. (1Tym.2, 3-6)
A Bóg jest Wszechmogący bo będąc nieśmiertelny oddał życie za pomocą ciała.
Pan Bóg Słowo czyli Logos stał się ciałem i zamieszkał wśród nas i ujrzeliśmy chwałę Jego, chwałę jaką ma jedyny Syn od Ojca, który jest Duchem Świętym, który w Synu zamieszkał. Dopiero po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazał się w ciele uwielbionym.

Zresztą jak analizowałeś tą książkę to powinieneś to wiedzieć i albo przyjąć albo nie, jak widać nie przyjąłeś...
A czemu sądzisz, że Maria nie była biologiczną matką tylko zastępczą to już w ogóle nie rozumiem...
Przecież poczęła z Ducha Świętego i porodziła.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2014, o 10:40
Posty: 81
Jeszcze jedno:
"CHRYSTUS JEZUS był prawdziwym człowiekiem, z krwi i kości, i był pełny DUCHA ŚWIĘTEGO.
Był prawdziwym człowiekiem ale JEGO CIAŁO było z NIEBA - z WYSOKOŚCI, było ŚWIĘTE."


Jak Pan Jezus mógł być prawdziwym człowiekiem z krwi i kości, a jednocześnie mieć ciało z nieba i to Święte?
Przecież to zaprzecza jedno drugiemu:
1Kor.15:50 A powiadam, bracia, że ciało i krew NIE MOGĄ odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone.

Veteran czy mógłbyś podać mi jakiś osobisty kontakt do siebie? :P
Nie mogę wysyłać na razie wiadomości priv bo jestem nowa czy coś takiego.

_________________
Pan Jezus Chrystus jest Jedynym i Prawdziwym Panem Bogiem Wszechmogącym, któremu jedynie należy oddawać cześć i chwałę. Jedynie przed Panem Jezusem Chrystusem należy zgiąć kolano i złożyć pokłon bo jest Królem Izraela od wieków i na wieki. Amen.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KSIĄŻKA MÓWIONA "PAN MÓJ BÓG MÓJ"
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
sandi00 zagladnij w temat -Moje Ciało jest z Nieba

viewtopic.php?f=12&t=24

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 grudnia 2014, o 19:31 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strona główna forum » YOUTUB VIDEO » WYKŁADY- EWANGELIZACYJNE - NAUKA » LINKI do ...FILM -książka .. inne


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL