Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nicea-Turcja-Monachium cdn ?
 Post Napisane: 28 lipca 2016, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Zamordowany kapłan zmuszony uklęknąć jako ' wykonywanej kazania w języku arabskim " atakujących

Atak na kościół w pobliżu Rouen w Normandii nastąpiło, gdy od czterech do sześciu osób, w tym ks Jacques Hamel, dwie zakonnice i wierni przyjmowali masę.

Policja uratował trzy osoby z Kościoła katolickiego w Saint-Étienne-du-Rouvray rano i " zneutralizowany " dwóch napastników .

Jedna osoba , która została ciężko ranna , teraz walczą o ich życie.

Zakonnica , który został zidentyfikowany jako Siostry Danielle powiedział BFM TV : " Zmusili go na kolana . Chciał się bronić. I właśnie wtedy doszło do tragedii ." Nagrali siebie. Zrobili coś w rodzaju kazania wokół ołtarza , po arabsku. Jest to horror . Był wielkim kapłanem .

Francuski policjant stoi blisko ciała jednego z atakujących (Zdjęcie : Getty )

Czytaj więcej : http://metro.co.uk/2016/07/26/hostage-s ... z4FhLsI9Tl

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lipca 2016, o 10:34 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Nicea-Turcja-Monachium cdn ?
 Post Napisane: 2 sierpnia 2016, o 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Francja: Muzułmanie na mszach w kościołach za zabitego księdza.
Odmówili pogrzebu dżihadyście
Obrazek

Muzułmanie dołączyli do niedzielnej mszy w kościele w gotyckiej katedrze w Normandii, która odprawiona została w intencji brutalnie zamordowanego 86-letniego księdza. Zbrodni dokonali terroryści z Państwa Islamskiego. Ponadto, muzułmanie odmówili pochówku dżihadystom.

Ksiądz Jacques Hamel został zamordowany przez dwóch 19-letnich dżihadystów. Katolicki duchowny prowadził dialog z muzułmanami, oddał nawet za bezcen ziemię pod meczet. W samej katedrze zebrała się ponad setka muzułmanów, aczkolwiek wyznawcy islamu przybywali do kościołów na terenie całej Francji. Niewielkie grupy pojawiły się też we włoskich świątyniach. To odpowiedź na apel Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego, która wezwała do solidarności z chrześcijanami. Wcześniej zarzucano muzułmanom, że zbyt słabo odcinają się od zamachów dokonywanych przez Państwo Islamskie.

– Miłość dla wszystkich, nienawiść wobec nikogo – głosiły muzułmańskie plakaty.

Akcję muzułmanów skomentował arcybiskup, który odprawiał mszę w normandzkiej katedrze.

– Dziękuję w imieniu wszystkich chrześcijan. Potwierdzacie w ten sposób, że odrzucacie śmierć i przemoc zadawaną w imieniu Boga. Z waszych ust, które uważamy za szczere, usłyszeliśmy, że to nie jest islam – mówił hierarcha.

Wcześniej muzułmanie wraz z katolikami wspólnie modliwi się przy portrecie zamordowanego księdza. Z kolei muzułmańscy naukowcy, artyści i przedsiębiorcy zaapelowali o reorganizację islamu we Francji i kulturową batalię przeciwko radykalnemu islamowi, który pochłania młodych ludzi.

Ponadto, muzułmanie odmówili pochówku terroryście, który zamordował katolickiego księdza. Stwierdzili, że byłoby to splamienie islamu.
Zapowiedziano, że muzułmanie nie wezmą również udziału w tradycyjnych przygotowaniach ciała do pogrzebu, ani w samej ceremonii. Meczet nie chce mieć nic wspólnego z terrorystą i oświadcza, że ten swoim mordem wykluczył się ze społeczności.
http://pikio.pl/muzulmanie-na-przy-w-ko ... ihadystow/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zamordowano księdza Normandia
 Post Napisane: 2 sierpnia 2016, o 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Wszyscy którzy sprzeciwiaja sie islamowi zasługuja na smierc
http://chnnews.pl/index.php/pl/reszta-s ... mierc.html

_________________

cos tu jest nie tak ładny to obrazek jak tak sobie siedza banawet katolicy maja
zbierac pieniadze i budowac muzułmanom meczety zeby mieli więcej ?

o co chodzi kto wie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zamordowano księdza Normandia
 Post Napisane: 6 sierpnia 2016, o 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380

Francja: Arcybiskup Paryża nazywa Allaha krwawym pogańskim bożkiem


Kardynał André Vingt-Trois, arcybiskup Paryża, wyrzekł te słowa w katedrze Notre Dame podczas homilii w trakcie Mszy celebrowanej w intencji ks. Jacques'a Hamela, kapłana, który stał się ofiara terrorystów islamskich w Normandii.

- Ci, którzy chcą zasłonić się religią do maskowania swojego śmiertelnego projektu - powiedział arcybiskup. - Ci, którzy chcą głosić nam Boga śmierci, Molocha, którzy cieszą się śmiercią ludzi i obiecują raj dla tych, którzy zabijają, niech nie oczekują, że ludzkość ulegnie ich złudzeniom.

Porównanie Boga i pogańskiego boga Moloch jest szczególnie dotkliwe.
Moloch był bogiem znanym jako wymagający niezliczonych ofiar z niemowląt i jest często identyfikowany jako kananejski i fenicki boga Baal.
Wizerunek Baala z kolei jest często używany jako symbol przez wiele grup satanistów.
Kardynał następnie powiedział, że do walki z przesłanie islamu, wiara katolicka musi przeciwdziałać Ewangelią

Kardynał jest członkiem Kongregacji ds. Biskupów i Papieskiej Rady ds. Rodziny. W latach 2007-2013 pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Francji.


http://www.dzienniknarodowy.pl/1934/fra ... rwawym-po/
.
źródło
http://www.paris.catholique.fr/homelie- ... 40311.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zamordowano księdza Normandia
 Post Napisane: 25 września 2016, o 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Śledztwo w sprawie zamordowania francuskiego księdza? Jest brukselski trop

Poszukiwania zleceniodawców bandytów, którzy w lipcu tego roku zabili księdza we francuskim Saint Etienne – de Rouvray, doprowadziły policję do Brukseli.



To tam natrafiono na ślad kobiety, mieszkającej w dzielnicy Molenbeek.
Została ona aresztowana pod zarzutem przynależności do grupy terrorystycznej.
Policji udało się zebrać dowody współpracy kobiety z Państwem Islamskim.
Kobieta wysyłała m.in. informacje z szyfrującego komunikatora.



Policja przejęła cześć wysyłanych przez kobietę wiadomości.
Okazuje się, że na niedługo przed zabiciem księdza kontaktowała się ona z jednym z zabójców przy pomocy szyfrującej aplikacji.



Do zabójstwa księdza doszło w jednym z kościołów w Normandii. Napastnicy, związani z Państwem Islamskim, wzięli wówczas zakładników, którymi byli obecni w świątyni wierni.
W wyniku akcji służb antyterrorystycznych zamachowcy zostali zastrzeleni.




Źródło: Interia.pl

ged

Read more: http://www.pch24.pl/sledztwo-w-sprawie- ... z4LGa4S0vX

------------------

a kto zlecił kobiecie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 25 lutego 2017, o 16:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Ksiądz Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku w Londynie! Zarzuca się mu mowę nienawiści
Opublikowano: 25 Lut 2017Tags: ks. Jacek Międlar, londyn, mowa nienawiści, wielka brytania, Wojciech Sumliński
Wydrukuj E-mail

Jak donosi Wojciech Sumliński, powołując się na informacje Piotra Szlachtowicza z portalu „Nowy Polski Show”, ksiądz Jacek Międlar został zatrzymany na lotnisku w Londynie. Duchowny miał wygłosić referaty na temat wolności.

Ksiądz Międlar został zatrzymany dziś rano na lotnisku Stansted w Londynie przez Border Force. Zarzuca mu się propagowanie „mowy nienawiści”. To, póki co, jedyna informacja o zatrzymaniu polskiego duchownego. – Na razie nie ma informacji o toku dalszego, przyjętego przez brytyjskie władze, postępowania wobec księdza Jacka Międlara – informuje Sumliński.

Międlar do Wielkiej Brytanii poleciał na zaproszenie miejscowej Polonii oraz „brytyjskich organizacji protestujących przeciwko specyficznie pojmowanej „poprawności” polegającej na wyciszaniu i blokowaniu opinii publicznej dostępu do informacji o muzułmańskich gwałtach na brytyjskich dzieciach”. Miał wygłosić serię wykładów w kilku angielskich miastach, poświęconych tematyce wolności.

AKTUALIZACJA

Duchowny w sobotę miał wziąć udział w marszu organizowanym przez Britain First. Z kolei w niedzielę powinien wygłosić wykład w polskim klubie w Slough podczas Biegu Tropem Wilczym.
Źródło: Facebook
Fot. YouTube/Jacek Międlar
http://wmeritum.pl/ksiadz-jacek-miedlar ... sci/173469

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 30 października 2017, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Sumliński: „Zniszczyć Księdza Małkowskiego!”
Apeluję do jego przełożonych o godne traktowanie tego niezwykłego kapłana
.
z 8 czerwca 2014
[img]https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/pictures/2014/06/08/595/311/malkowski_ks_blogpress.jpg%20][/img]

K… pier…, jeśli wygłosisz ten pier… wykład, to gorzko tego pożałujesz” - takimi słowami miał zwrócić się do księdza Stanisława Małkowskiego jego przełożony, ksiądz proboszcz z parafii pod wezwaniem Świętego Ignacego Loyoli na Wólce Węglowej w Warszawie.
Za co wyzwiska? -
Bo ksiądz Stanisław Małkowski znalazł się w gronie prelegentów Kongresu
„Dla społecznego panowania Chrystusa Króla”.


O co chodzi? Przed kilku dniami zadzwonił do mnie profesor Mirosław Dakowski. -
Panie Wojtku, niech pan coś zrobi, bo zamęczą Stasia.
On sam nie ma już siły się bronić – rzucił krótko, by po chwili dodać: - Został wyzwany od najgorszych i to nie pierwszy raz.
Tym razem tylko za to, że znalazł się na liście prelegentów Kongresu „Dla społecznego panowania Chrystusa Króla”, który odbył się 24 i 31 maja br. w Warszawie i Częstochowie.
Jest coraz gorzej…

Zapytałem księdza Stanisława Małkowskiego, czy to prawda. - I cóż ja mogę odpowiedzieć? Prawda, niestety – odparł smutno.

Z dalszej relacji księdza wynikało, że nie uległ groźbom i wykład wygłosił. I od tamtej pory ksiądz proboszcz nasilił ograniczanie odnośnie liczby odprawianych pogrzebów - ograniczając tym samym do minimum sprawowanie służby (i przy okazji także możliwość pozyskiwania środków do życia).

Przez kilka dni zastanawiałem się, czy można, czy wolno mi, taką informację upublicznić – Ksiądz Stanisław zostawił mi w w tej kwestii wolną rękę. Rozważałem różne aspekty sytuacji, radziłem się osób, którym ufam i doszedłem do wniosku, że milczeć w tej sprawie jednak nie można, z wielu względów - nie tylko dlatego, że w ten sposób nikt nie ma prawa zwracać się do starszego człowieka, tym bardziej do kapłana – i to jeszcze takiego Kapłana…

Refleksje dotyczące osoby księdza Stanisława Małkowskiego, z którym mam zaszczyt się przyjaźnić, zawarłem w książce „Z mocy nadziei”. Tak naprawdę tyle jest do opowiedzenia o tym kapłanie, że nie wiadomo, od czego zacząć. Z jednej rzeczy wypływa sto innych. Problem polega na tym, żeby się zdecydować, o której opowiedzieć najpierw.

Wydarzenie, które charakteryzuje go najlepiej, miało miejsce latem 2010 roku. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie podjęto właśnie walkę z krzyżem, bo nowo wybranemu prezydentowi, Bronisławowi Komorowskiemu, przeszkadzał ten symbol Zmartwychwstania, przyniesiony przez harcerzy pod pałac prezydencki po tragicznej śmierci w Smoleńsku prezydenckiej pary, Lecha i Marii Kaczyńskich oraz towarzyszących im blisko stu osób. Krzyża broniło kilkaset modlących się przy nim osób, z księdzem Stanisławem Małkowskim na czele. I właśnie wówczas w samym sercu stolicy miały miejsce wydarzenia, w które pewnie nigdy bym nie uwierzył, gdybym ich nie widział na własne oczy.

Podczas jednej z rozmów ksiądz Stanisław zasugerował mi, że będzie dobrze, jeśli do modlitwy pod krzyżem włączy się więcej osób, więc przyjechałem do Warszawy i dzięki temu mogłem obserwować dramatyczne wydarzenia znajdując się w oku cyklonu. Wraz z innymi modlącymi się osobami spędziłem pod krzyżem tylko jeden dzień, ale to wystarczyło, by zobaczyć dość: hordy satanistów z wytatuowanymi trzema „szóstkami” na palcach i wielkimi przenośnymi magnetofonami, które dudnieniem zagłuszały modlitwy, dziesiątki łysogłowych, pijanych mężczyzn, szarpiących starszych ludzi oraz podobna liczba policjantów, którzy bezczynnie stali tuż obok udając, że nie widzą oprawców oraz ich poniewieranych ofiar. Całość przedstawiała obraz więcej, niż abstrakcyjny.

Mimo takiej sytuacji, potencjalnie bardzo groźnej, kilkaset osób trwało pod krzyżem do czasu, aż pod osłoną nocy zabrano krzyż spod pałacu. Zanim to nastąpiło, ksiądz Stanisław Małkowski został wezwany przez przełożonych do odstąpienia od obrony krzyża, pod groźbą suspensy, czyli zawieszenia czasowo wyrzucającego poza nawias Kościoła. Jednocześnie powiedziano mu ironicznie, że - jak to określił w rozmowie z księdzem jeden z przełożonych - „nie załapałeś się na prawdziwe męczeństwo, to teraz twoje męczeństwo będzie polegać co najwyżej na oblaniu ciepłym moczem”.

Ostatecznie Stanisława Małkowskiego, którego postawa stanowiła wzór dla wszystkich kapłanów, „nagrodzono” odebraniem duszpasterstwa w Hospicjum dla umierających Sacra Miser na Krakowskim Przedmieściu - służby, którą kochał i którą pełnił od lat. Taka „nagroda” za obronę krzyża spotkała bohaterskiego kapłana, który w stanie wojennym cudem uniknął śmierci z rąk Służby Bezpieczeństwa, ale nie uniknął rozlicznych przykrości, a nawet prześladowań w wolnej, podobno, Polsce, w której do dziś, gdyby nie mieszkanie matki na Saskiej Kępie, nie miałby gdzie się podziać.

Pamiętam, jakie wrażenie wywarł na mnie ten niezłomny i skromny ksiądz, gdy przed laty spotkałem go po raz pierwszy. „Prawdziwy kapłan i uczciwy człowiek” – taka była moja pierwsza myśl i taka była pierwsza myśl prawie każdego, kto spotkał na swojej drodze Stanisława Małkowskiego.
O takiej ocenie decydowała cała sylwetka, ale przede wszystkim twarz, bo na twarzy człowieka zapisane jest wszystko wstecz, od samego początku.
Była to twarz człowieka o takiej uczciwości, że nie było w nim miejsca na nic innego. Po prostu niczego nie pragnął, a trzeba czegoś pożądać, żeby być nieuczciwym. Szczera twarz, otwarta twarz, patrzenie prosto w oczy – to w pierwszej kolejności zwracało uwagę u księdza.

Przez szereg następnych lat przy każdym spotkaniu jedynie utwierdzałem się w przekonaniu, że mam szczęście przyjaźnić się z człowiekiem niezwykłym.
Tak było, gdy odwiedzałem go w Hospicium Res Sacra Miser na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i widziałem, z jakim zaangażowaniem pomaga umierającym pacjentom w przygotowaniu się do przejścia na Drugą Stronę.
Tak było, gdy każdą wolną chwilę poświęcał na wspieranie kilkuset nieszczęśników, którzy trafili do miejsc odosobnienia.
Tak było, gdy z pokorą znosił nieformalny zapis na jego nazwisko, utrudniający, a częstokroć wręcz uniemożliwiający mu głoszenie homilii w kościołach na terenie całego kraju.
Tak było, gdy na spotkaniu bohaterów programu „Pod prąd” w warszawskich Hybrydach zapytany, co zmieniło się u niego od lat osiemdziesiątych, odpowiedział bez cienia skargi: „nic się nie zmieniło, wtedy byłem w podziemiu i dziś jestem w podziemiu”.
Tak było, gdy bliscy generała Zenona Płatka ze zbrodniczego Departamentu IV SB, nieświadomi niezwykłości sytuacji, poprosili księdza Małkowskiego o zgodę na poprowadzenie katolickiego pogrzebu dla generała, który w latach osiemdziesiątych właśnie na księdza Małkowskiego wydał wyrok śmierci – i uzyskali akceptację niedoszłej ofiary. Tak było wreszcie, gdy każdorazowo w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pokonanie dwustu metrów, od cmentarnej bramy wejściowej do Pomnika Gloria Victis na warszawskich Powązkach, zajmowało nam godzinę, bo setki osób chciało podziękować księdzu za to, że jest, jaki jest…

O tym, jak to możliwe, że taki kapłan traktowany jest w taki sposób w wolnej – podobno – Polsce, szerzej w książce – już jesienią.
A niniejszym publicznie apeluję do przełożonych księdza Stanisława Małkowskiego o godne traktowanie tego niezwykłego kapłana.
Od dłuższego czasu ten przyjaciel Błogosławionego Księdza Jerzego nie jest traktowany tak, jak na to zasługuje.

Czy jednak to, że tak jest oznacza, że tak być musi?

autor: Wojciech Sumliński

Dziennikarz, publicysta. Napisał książkę "Z mocy bezprawia"
https://wpolityce.pl/kosciol/199743-sum ... go-kaplana

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 30 października 2017, o 16:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Cały KRK jest dla mnie nie wiarygodny ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 31 października 2017, o 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Co masz na mysli ze niewiarygoddny ?
tu chodzi jak ksieza przesladuja księzy .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 31 października 2017, o 09:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Cały KRK jak wszyscy księża dla mnie są nie wiarygodni a ich nauki fałszywe dobry ksiądz czy wierny odchodzi z KRK jeśli pozna biblijną prawdę i w to uwierzy a reszta to wojny o kasę i stołki ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 22 czerwca 2019, o 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
Archidiecezja Łódzka: ksiądz przyjął ponowny chrzest u protestantów – zaciągnął ekskomunikę

Ksiądz Michał Misiak z archidiecezji łódzkiej zaciągnął na siebie karę ekskomuniki z mocy samego prawa (latae sententiae). Przyczyną było przyjęcie chrztu z wody u protestantów – co zdumiewa tym bardziej, że ksiądz był już przecież ochrzczony. O zaciągnięciu ekskomuniki poinformowała Kuria Metropolitalna Łódzka.



Podlegający tej karze nie może sprawować Mszy ani sakramentów. Nie wolno mu też pełnić kościelnych funkcji i urzędów ani przyjmować sakramentów. Duchowny nie może też nosić stroju duchownego ani liturgicznego. O ekskomunice poinformował Kanclerz Kurii ksiądz prałat Zbigniew Tracz 18 czerwca.



Ekskomunika wynika z kanonu 1364 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Zgodnie z nim „1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3”. Ekskomunika latae sententiae oznacza, że człowiek zaciąga karę przez sam swój czyn. Kościół jedynie orzekł, że taka sytuacja miała właśnie miejsce.



Michał Misiak praktykował niekonwencjonalne metody duszpasterskie.
Pracował między innymi w Łodzi i Pabianicach z osobami w trudnej sytuacji społecznej.



Pamiętając, że celem kar kościelnych, w tym ekskomuniki jest skłonienie do nawrócenia, zachęcamy do modlitwy.



Źródła: misyjne.pl / archidiecezja.lodz.pl / Kodeks Prawa Kanonicznego / pch24.pl

mjend
DATA: 2019-06-21 20:23
https://www.pch24.pl/archidiecezja-lodz ... 076,i.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niewygodni księża
 Post Napisane: 22 czerwca 2019, o 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18380
To pokazuje jak krk watykanski ma za nic zapis Biblii i wprowadził swoje prawdy a protestantów mają za nic za odstępców i najprawdopodobnie w ich oczach-krk
protestantom nałozyli ekskomunike za Naśladowanie Jesua Mesjasza .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 22 czerwca 2019, o 12:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL