Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zbrodnie seksualne i Watykan
 Post Napisane: 24 stycznia 2013, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:58
Posty: 415
Zbrodnie Seksualne i Watykan / Sex crimes and Vatican (2006) Napisy PL (1/4)

https://www.youtube.com/watch?v=73Wzpdw ... 8519E35572
.
Dokument BBC z 2006 roku pokazujący jak wyglądało przez lata i wygląda nadal w większości państw na świecie traktowanie przez kościół katolicki przestępstw popełnianych przez swoich funkcjonariuszy.
Totalna bezkarność, ukrywanie kryminalistów w sutannach i brak współpracy z władzami świeckimi.
Wszystko to za pełną wiedzą i przyzwoleniem, a nawet według ścisłych nakazów najwyższej hierarchii kościelnej na czele z kardynałem Ratzingerem, obecnym papieżem Benedyktem XVI.
Dokument Watykanu nakazujący ochronę przestępców krzywdzących dzieci nazywa się "Crimen Sollicitationis".

.....

...........
Seks zbrodnie i Watykan PL (3/4)


.

Seks zbrodnie i Watykan PL (4/4)

.


Zbrodnie Seksualne i Watykan; NAPISY PL; CAŁY FILM
..
Skandal ujawnił tajemnicę tajnego dekretu watykańskiego ,który najwyraźniej chronił sprawców i uciszał ofiary molestowań.

.... kiedy mnie molestował zostawiał mnie w łóżku i schodził na dół by odprawic pierwszą mszę...


Ratzinger w 2001 opracował dokument zastępujący ekret . utrzymany w duchu roztaczania tajemnicy pod groźbą ekskomuniki
Wysłał jego egzemplarz każdemu biskupowi na świecie ,i nakazał 'Wyłączną kompetencję Watykanu"...wszystkie przypaki oskarżeń o seksualne wykorzystywanie dzieci muszą byc kierowane wyłącznie do Rzymu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 stycznia 2013, o 10:34 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Watykan - -PEDOFILIA -okiem kleru
 Post Napisane: 14 lutego 2013, o 18:41 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1492
Bp Pieronek: Pedofilia była i będzie. Żadna siła nie powstrzyma od tego, do czego pchają namiętności

Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. Sprawa pedofilska była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności - powiedział w "Kropce nad i" bp Tadeusz Pieronek. Hierarcha komentował decyzję papieża o rezygnacji.
Papież Benedykt XVI zapowiedział, że abdykuje. Swoją decyzję ogłosił na konsystorzu - zgromadzeniu kardynałów. Informacja ta zaskoczyła wszystkich, choć papież od trzech lat dawał wyraźne sygnały, że chce odejść ze względu na stan zdrowia.

Zaraz po ogłoszeniu decyzji pojawiły się spekulacje, czy nie przyczyniły się do niej pedofilskie skandale w Kościele. - Każdy papież był narażony na rozmaite skandale w Kościele. Kościół jest wspólnotą grzeszników. Opaczne rozumienie wolności nie jest jedynie wadą niektórych księży, ale jest wadą całego świata i wszystkich ludzi. Zjawisko pedofilii w Kościele jest marginesem - przekonywał w rozmowie z Moniką Olejnik bp Pieronek.
Kiedy dziennikarka stwierdziła, że pedofilia wśród duchownych nie jest zjawiskiem marginalnym, duchowny odparł: - Zwróćmy uwagę na coś innego: ileż ci chrześcijanie na świecie się rozwodzą, ileż dokonują gwałtów, zabójstw, różnego rodzaju przestępstw. Widzi się tylko to, co jest tą złą przypadłością u księży. Trzeba też widzieć belki we własnych oczach, zanim się dostrzeże te niewielkie elementy w skali światowej u tych, których chce się wystawić na pośmiewisko.

Bp Pieronek: Pedofilia była, jest i będzie

- Trzeba widzieć cierpienie dzieci, to jest najważniejsze. A nie cierpienie Kościoła z tego powodu, że się o tym [pedofilii - red.] mówi - zauważyła Olejnik. - Zawsze coś jest najważniejsze, zwłaszcza jeżeli ktoś ma jakiś plan i ten plan konsekwentnie realizuje. Dzieci... no weźmy dzieci. Cóż te dzieci mają za wspaniałe życie dzisiaj, w demokratycznym świecie, kiedy się je odsyła do poprawczaka, bo rodzice są biedni albo nieporadni. Trzeba tym rodzicom pomóc, a nie znęcać się nad dziećmi - odparł br Pieronek.

- Nie porównywałabym tego, księże biskupie, z pedofilią, bo to jest coś, co zostaje do końca życia - zauważyła Olejnik. - A takie sytuacje jak zabranie dziecka rodzicom i wysłanie ich do domu zastępczego, gdzie dwoje z tych dzieci ginie, to co - to nie jest skandal? - ciągnął duchowny.

- Benedykt XVI zmagał się [w trakcie swojego pontyfikatu - red.] z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele większe zadanie, niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności. Przepraszam bardzo, świata nie zmienimy - zaznaczył bp Pieronek.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Watykan -PEDOFILIA
 Post Napisane: 14 lutego 2013, o 18:55 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1492
Kłótnia o Benedykta XVI. "Kult jednostki, jak za Stalina" vs.
"Walczył z pedofilią"


film - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lina_.html

- Jestem zmęczony serią pochwał, peanów, wychwytywania zalet papieża - powiedział na antenie Radia ZET filozof Tadeusz Bartoś. - Do Polski nie dociera w ogóle krytyka Benedykta XVI. No kult jednostki jak za Stalina - stwierdził. - Ale proszę pana, nie kult jednostki.
Trzeba oddać sprawiedliwość, jak ktoś dokonuje historycznego czynu - oponował Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI.
- Wielką zasługą Benedykta XVI jest zachowanie jedności Kościoła - stwierdził w programie Moniki Olejnik Marcin Przeciszewski.
Szef Katolickiej Agencji Informacyjnej pozytywnie ocenił pontyfikat Benedykta XVI oraz jego działania przed wyborem na papieża. - Jedność polegała na tym, że wyeliminowano liberałów - odpowiadał mu Tadeusz Bartoś.

W ocenie Przeciszewskiego wielkim sukcesem Benedykta XVI jest walka z pedofilią w Kościele. - Hasło "zero tolerancji dla pedofilii" jest właśnie hasłem Benedykta XVI. Najpierw zderzenie z tym problemem w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko po dotarciu tej informacji do Watykanu wielka kampania walki - mówił dziennikarz. - No, to jest taka propaganda, co pan mówi, bo to ma się nijak do faktów - oburzał się Bartoś.

Bartoś: On to lekceważył

Zdaniem filozofa, Joseph Ratzinger zbyt późno zajął się tym problemem. - Te wszystkie przestępstwa zostały już popełnione. W 1999 r. biskup, duchowni próbują dotrzeć do kardynała Ratzingera. Docierają, mówią mu o przestępstwach w Stanach Zjednoczonych, on mówi, że teraz nie ma czasu, żeby tym się zająć - mówił oburzony Bartoś. - On po prostu wiedział i to lekceważył - przekonywał.

Tadeusz Bartoś stwierdził, że Benedykt XVI przeprosił za prawdziwe grzechy księży. - Benedykt XVI nigdy nie powiedział "przepraszam" za to, że on i jego poprzednik ukrywali, nie zrobili nic przeciwko systemowi ukrywania pedofilii - mówił.

- Muszę, w oparciu o fakty, stanowczo zaprotestować - odpowiadał Marcin Przeciszewski. - Owszem, bywały systemy ukrywania pedofilii, bo Kościół nie był na to przygotowany w kościołach lokalnych, w amerykańskim, w irlandzkim, niemieckim.
Ale kiedy ta sprawa dotarła do Stolicy Apostolskiej, kiedy prefektem Kongregacji Nauki i Wiary, której ta sprawa została powierzona, był właśnie Joseph Ratzinger, to zaczyna się zupełnie nowy nurt, ostrej walki - przekonywał.

:idea:

Prof. Bartoś w TOK FM: Decyzja Benedykta XVI uderza w myślenie magiczne o urzędzie papieskim
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 4.html?i=1

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 4.html?i=0


- W głowie się nie mieściło, że papież Polak idzie na emeryturę z powodów zdrowotnych. Benedykt XVI jest człowiekiem Kościoła, w którym szanuje się przepis i prawo. Papież, myśląc racjonalnie, podjął racjonalną decyzję - prof. Tadeusz Bartoś komentował w TOK FM abdykację papieża. Krytycznie oceniał konserwatywny pontyfikat Benedykta XVI.
Papież Benedykt XVI zapowiedział, że abdykuje. Swoją decyzję ogłosił na konsystorzu - zgromadzeniu kardynałów. Informacja ta zaskoczyła wszystkich, choć papież od trzech lat dawał wyraźne sygnały, że chce odejść ze względu na stan zdrowia.

- Ale wszystko profesjonalnie przygotowane. Każde pół zdania oświadczenia Benedykta XVI ma znaczenie. Podano datę abdykacji, z pewnym wyprzedzeniem - nie za długim, nie za krótkim - chwalił w "Post Factum" w Radiu TOK FM prof. Tadeusz Bartoś, b. zakonnik teolog i filozof.

Kwestia zdrowia jest jedynym powodem abdykacji? - Jeślibyśmy mieli informację, że są inne powody, że decyzja papieża nie jest suwerenna, to trzeba to wykazać. Lepiej nie puszczać w eter spekulacji, jeśli nie ma przesłanek - tonował prof. Bartoś. - Elementarna powaga musi być zachowana. Tutaj widać, że papież to przemyślał. Uznał, że osłabł. To, co mówił o sobie, może być dyplomatycznym sformułowaniem o chorobie. Człowiek 85-letni jest generalnie słaby - ocenił Bartoś.

Dożywotni papież?

Papież kojarzy się z osobą, która trwa na urzędzie do końca życia. -
Decyzja Benedykta XVI uderza w myślenie magiczne, spirytualistyczne. Jan Paweł II był wcieleniem misji, mesjasza, postacią ikoną z przesłaniem, charyzmatycznym.
W głowie się nie mieściło, że papież Polak idzie na emeryturę z powodów zdrowotnych, to byłoby niskie. Benedykt XVI jest człowiekiem z innej bajki.
On jest człowiekiem Kościoła, w którym szanuje się przepis i prawo.
Teologia jest nauką definiującą - istnieje pewna możliwość prawna działania legalnego i poprawnego, w związku z tym słusznego i wartościowego.
Papież, myśląc racjonalnie, podjął racjonalną decyzję - stwierdził filozof.

- To może uderzać w pewien wizerunek mistyczno-magiczny funkcji papieskiej. Wizerunek, że prorok w białej szacie jest na zawsze, póki śmierć nas nie rozłączy. Benedykt XVI bierze to w swoje ręce. Robi rozwód ze swoim urzędem - mówił prof. Bartoś.

Wygrała opcja prawnicza

- To nie jest prorok, tylko człowiek - stwierdziła Kowalska. -
To wszystko nie jest proste. Myśl teologiczna w historii Kościoła katolickiego była różnorodna.
Co dziś wiemy o tradycji teologiczno-kanonicznej?
W średniowieczu był spór między kanonistami (prawnikami) a teologami.
Teologowie chcieli bardziej rzecz ujmować w sposób mistyczno-sakramentalny.

Np. mówili, że śluby zakonne są konsekracją i tego nie da się zmyć.
A prawnicy mówili, że papież może zrezygnować. To dotyczy sakramentu biskupstwa. Wygrała dziś opcja prawnicza - komentował prof. Bartoś.

Filozof tłumaczył, że w teologii starożytnej biskup to oblubieniec Kościoła.
Jest pewna wizja teologiczna trwałości.

Papież wyrządził Kościołowi wiele krzywd

Jak oceniać pontyfikat Ratzingera? - Benedykt XVI chciał zatrzymać zeświecczenie Kościoła i duchownych.
To go bolało - stwierdził prof. Bartoś. - Przeciwstawiał się wszystkiemu, co przyniósł modernizm.
Chciał m.in. przywrócić liturgię trydencką.
Ratunek widział w zamknięciu w obrzędowości, w liturgii, w teologii, która była głucha na ustalenia naukowców - mówił gość Agaty Kowalskiej. - I to mu się udało.
Ze szkodą wielką dla Kościoła.
Z zahamowaniem sił twórczych i żywotnych.
Przez kilkadziesiąt lat teologowie zajmujący się tematami kontrowersyjnymi tracili swoją pracę.
Nieprawomyślność, autocenzura, zastraszanie - to wszystko jest wynikiem polityki najpierw kardynała Ratzingera, a potem Benedykta XVI - stwierdził prof. Bartoś.

Teolog dodał, że z liberalnego punktu widzenia Benedykt XVI wyrządził olbrzymie krzywdy Kościołowi. A z punktu widzenia papieża, że ratuje sakralną świętość Kościoła przed brudem świeckiego konsumpcjonizmu.

Idzie nowe?

Czy zmiana na papieskim fotelu może być początkiem w Kościele katolickim? - Kierunek, który wydaje się logiczny.
Że trzeba w Kurii Rzymskiej zrobić porządek.
Jan Paweł II nie dał rady, Ratzinger się wycofał, a skandali wypływa.
Tu już nie ma na co czekać. Konserwatywny papież będzie wprowadzał porządek nieskutecznie, bo nie zrobi głębokiej reformy, tylko będzie bardziej dyscyplinował.

I szukał jeszcze bardziej świętych.
A tu trzeba elementarnej wiedzy, jak wygląda zarządzanie zamkniętymi grupami ludzkimi, jakie są mechanizmy kontroli, przejrzysta księgowość.
Wtedy ci panowie będą inaczej chodzić, kiedy ktoś się będzie przyglądał ich pracy. Inaczej się rozwydrzają - ocenił prof. Bartoś.

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Watykan - -PEDOFILIA -okiem kleru
 Post Napisane: 22 lutego 2013, o 14:42 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1492
MIAŁEM SEN .. :idea:

"Jezus i jego bracia geje".
Arcybiskup interweniuje, wpis znika
.Obrazek
.
Wpis na blogu, w którym wieloletni rzecznik zmarłego abp. Józefa Życińskiego ks. Mieczysław Puzewicz pisał o "lesbijkach i gejach w niebie", został usunięty przez samego duchownego. Stało się to dziś po jego spotkaniu z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim. - Wierzę, że wszyscy mają prawo do zbawienia, również osoby określane mianem LGBT - napisał ksiądz kilka godzin w oświadczeniu dla KAI
.
Wpis ks. Puzewicza zdążył już skrytykować naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski. Nazwał go "homoherezją w dość wulgarnym wydaniu". Terlikowski stwierdził ponadto, że duchowny zupełnie otwarcie zakwestionował nauczanie Kościoła w sprawie oceny moralnej aktów homoseksualnych.

Dyrektor radia nie będzie rozmawiał

Ks. Mieczysław Puzewicz przez wiele lat był rzecznikiem abp. Józefa Życińskiego, metropolity lubelskiego. Obecnie jest dyrektorem archidiecezjalnego Radia eR . Dlaczego wpis zniknął z blogu duchownego? Ks. Puzewicz nie odbiera telefonów. Wiadomo, że dziś - już po tym, jak jego wpis zaczął być ostro krytykowany w internecie - ks. Puzewicz spotkał się z abp. Stanisławem Budzikiem, obecnym metropolitą lubelskim. Potem notka na blogu duchownego została usunięta.

Miał dobre intencje, ale...

- Ksiądz Mietek sam uznał, że ten wpis wycofa. Nie znam szczegółów jego spotkania z księdzem arcybiskupem - mówi ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji lubelskiej. - Moja interpretacja jest taka, że sam ksiądz Puzewicz po zamieszaniu z jego wpisem uznał, że należy go wycofać. Nie sądzę, by miał jakieś sugestie. Co do samego wpisu, ksiądz miał dobre intencje, ale zabrakło mu odpowiednich środków wyrazu. Jego wpis mógł wprowadzić zamęt w umysłach wiernych, bo część osób mogła odebrać to jak zmiękczenie stanowiska Kościoła w sprawie homoseksualizmu.

"Piękna sala z samymi kobietami"

Co ksiądz Puzewicz napisał na swoim blogu:

"Miałem taki sen, byłem w niebie. Pan Jezus zaprosił mnie do tradycyjnego obchodu po Włościach Niebieskich. I zobaczyłem. Najpierw była piękna sala z samymi kobietami. Były młodsze i starsze, całkiem szczupłe i nie całkiem szczupłe, z jasnymi włosami i brunetki. Kim są? - zgadywałem. A Pan Jezus, który nadal umie czytać w ludzkich myślach, bez wahania wyjaśnił: "To lesbijki. Moje siostry lesbijki". W drugiej sali, nie wiedzieć czemu różowej, byli z kolei sami mężczyźni, nastoletni i posiwiali, łysi i rozczochrani z bujnymi fryzurami. Już się domyślałem, ale Pan Jezus mnie uprzedził: "Tak, dobrze myślisz, to moi bracia geje!". W trzeciej i czwartej sali, sami już czujecie, towarzystwa były mieszane, damsko-męskie, w trzeciej byli biseksualiści, a w czwartej osoby o niezgodnej z biologiczną tożsamości płciowej (zwane jako transgenderyczne i transseksualne). Uff!

Pan Jezus nadal czytał w moich myślach i zagadnął z uśmiechem - "Niezgodne z tradycją? I z Pismem Świętym? Wiem, to moja specjalność! Od dwóch tysięcy lat".

I na koniec wycieczki zapytał: "Zostajesz?". A ja, zgodnie z sumieniem, odrzekłem: "Panie Jezu, gdzie Ty, zawsze i ja!".

"Homoseksualiści też są w Kościele"

Przed godz. 15 portal Katolickiej Agencji Informacyjnej opublikował oświadczenie księdza Puzewicza. Zaznaczył, że nie miał zamiaru pochwalać homoseksualizmu, ale podkreślił równocześnie, że homoseksualiści są obecni w Kościele. "Wierzę, że wszyscy mają prawo do zbawienia, również osoby określane mianem LGBT. Wszyscy, jako chrześcijanie, jesteśmy zobowiązani do walki z każdym grzechem. W moim tekście absolutnie nie było pochwały zachowań homoseksualnych. Była próba zwrócenia uwagi na to, że takie osoby są też w chrześcijaństwie, są w Kościele, też dążą do bliskości z Panem Bogiem, pragną prowadzić życie sakramentalne. Kościół w swoim nauczaniu nie potępił homoseksualistów jako orientacji, ale zwraca uwagę na to, że grzechem są akty homoseksualne." przypomniał duchowny.

Pełna treść oświadczenia tutaj.
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x63893 ... ksualizmu/
.
Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... z2LdfrDy9X


......
Nie było pochwały homoseksualizmu
W moim tekście absolutnie nie było pochwały zachowań homoseksualnych, ale próba zwrócenia uwagi na to, że takie osoby są też w chrześcijaństwie, są w Kościele, też dążą do bliskości z Bogiem i zbawienia. Kościół w swoim nauczaniu nie potępił homoseksualistów jako orientacji, ale zwraca uwagę na to, że grzechem są akty homoseksualne – wyjaśnia KAI ks. Mieczysław Puzewicz.

Ks. Mieczysław Puzewicz w jednym z wpisów na swoim blogu umieścił m.in. słowa:

„Miałem taki sen, byłem w niebie.
Pan Jezus zaprosił mnie do tradycyjnego obchodu po Włościach Niebieskich.
I zobaczyłem.
Najpierw była piękna sala z samymi kobietami.
Były młodsze i starsze, całkiem szczupłe i nie całkiem szczupłe, z jasnymi włosami i brunetki.
Kim są? – zgadywałem.
A Pan Jezus, który nadal umie czytać w ludzkich myślach bez wahania wyjaśnił:
„To lesbijki. Moje siostry lesbijki”.
W drugiej sali, nie wiedzieć czemu różowej, byli z kolei sami mężczyźni, nastoletni i posiwiali, łysi i rozczochrani z bujnymi fryzurami.
Już się domyślałem, ale Pan Jezus mnie uprzedził:
„Tak, dobrze myślisz, to moi bracia geje!”
W trzeciej i czwartej sali, sami już czujecie, towarzystwa były mieszane, damsko – męskie, w trzeciej byli biseksualiści, a w czwartej osoby o niezgodnej z biologiczną tożsamości płciowej (zwane jako transgenderyczne i transseksualne)”.

Wpis kapłana wywołał krytykę niektórych publicystów.
Pojawiły się zarzuty o „homoherezji”.
KAI poprosiła ks. Puzewicza o wyjaśnienie.


Podajemy pełny tekst wyjaśnienia ks. Mieczysława Puzewicza:

Wierzę, że wszyscy mają prawo do zbawienia, również osoby określane mianem LGBT.
Wszyscy, jako chrześcijanie, jesteśmy zobowiązani do walki z każdym grzechem.
W moim tekście absolutnie nie było pochwały zachowań homoseksualnych.
Była próba zwrócenia uwagi na to, że takie osoby są też w chrześcijaństwie, są w Kościele, też dążą do bliskości z Panem Bogiem, pragną prowadzić życie sakramentalne. Kościół w swoim nauczaniu nie potępił homoseksualistów jako orientacji, ale zwraca uwagę na to, że grzechem są akty homoseksualne.

Święty Paweł, tworząc listę tych, którzy nie posiądą Królestwa Bożego (np. 1 Kor 6), oprócz mężczyzn współżyjących ze sobą, wymienia także m.in. złodziei, pijaków i chciwców.
Jest więc oczywiste, że każdy grzech zamyka drogę do Królestwa Bożego.

W swojej wizji, zdecydowanie literackiej, w której umieściłem w niebie osoby o innych orientacjach seksualnych, nie dążyłem ani do promocji homoseksualizmu ani do lekceważenia problemu.
To reakcja wobec pojawiającego się czasem skrótu myślowego, który umieszcza osoby o orientacji homoseksualnej w piekle, czy też nie umieszcza ich wśród osób zbawionych.
To nie jest zgodne z nauką Kościoła.

Druga rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę, dotyczy tego, co się obecnie dzieje w przestrzeni publicznej.
Z jednej strony jest dyskurs prowadzony przez środowiska zbliżone do Ruchu Palikota, gdzie homoseksualizmowi nadaje się wartość dodaną: jeśli ktoś ma inną orientację seksualną to znaczy, że jest kimś lepszym.
Po drugiej stronie są tacy, którzy takim osobom odmawiają godności.
Tymczasem wszyscy, którzy w pracy duszpasterskiej spotykają się z tym problemem wiedzą, że nie można odmówić osobie o takiej orientacji ani prawa do zbawienia, ani godności, ani prawa do obecności w Kościele.

Możemy mówić o osobach homoseksualnych z dużym szacunkiem.
Skoro potrafimy tak mówić o osobach popełniających inne grzechy
(np. grzech pijaństwa czy kradzież) nie rozumiem dlaczego mielibyśmy odmawiać tego szacunku osobom o innej orientacji homoseksualnej.
http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x63893 ... ksualizmu/

..

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Watykan - -PEDOFILIA -okiem kleru
 Post Napisane: 5 marca 2013, o 16:32 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Mafia gejow w Watykanie spowodowala abdykacje Benedykta XVI - twierdzi wloski dziennik La Repubblica...

Mafia gejów w Watykanie spowodowała abdykację Benedykta XVI - twierdzi włoski dziennik La Repubblica. Powołuje się na tajny raport sporządzony na życzenie papieża przez trzech kardynałów
Mafia gejów w Watykanie spowodowała abdykację Benedykta XVI - twierdzi włoski dziennik La Repubblica. Powołuje się na tajny raport sporządzony na życzenie papieża przez trzech kardynałów
wpływu". Jego celem było m.in. wyciąganie z Watykanu pieniędzy i zyskiwanie wpływu na decyzje Stolicy Apostolskiej.

Członkowie homoseksualnej mafii spotykali się w wilii poza Rzymem, w jednej ze stołecznych saun, salonie piękności w centrum miasta oraz mieszkaniu jednego z arcybiskupów. "To wszystko można wytłumaczyć nieprzestrzeganiem szóstego i siódmego przykazania" piszą autorzy tajnego raportu.

Wkrótce zresztą raport przestanie być tajny. Jak pisze włoska gazeta, decyzją Benedykta XVI raport kardynałowie-detektywi przedstawią 1 marca na posiedzeniu kardynałów, a więc w pierwszym dniu wakatu w Stolicy Apostolskiej. Dzięki temu elektorzy jeszcze przed konklawe poznają zawartość tego szokującego dokumentu. Czy tak będzie rzeczywiście? Dowiemy się za tydzień w piątek!
http://www.fakt.pl/Dzialajaca-w-Watykan ... 249,1.html

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Ostatnio edytowano 9 marca 2013, o 12:21 przez anawa, łącznie edytowano 1 raz
poprawiono link ,dodano tresć


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: KRK w RP
 Post Napisane: 9 czerwca 2013, o 12:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Polska zostala wymieniona wsrod krajow, z ktorych do Watykanu naplywaja sygnaly o przypadkach pedofilii w Kosciele. Dane te przedstawil ksiadz profesor Davide Cito z Kongregacji ds. Duchowienstwa, a przytoczyl je portal dziennika "La Stampa" Vatican Insider.

Ze statystyki wynika, ze rocznie Watykan otrzymuje okolo 400 doniesien na temat seksualnego wykorzystywania nieletnich przez przedstawicieli duchowienstwa. Wedlug relacji ksiedza Davide Cito, ktory jest profesorem prawa kanonicznego, wczesniej doniesienia o czynach pedofilii w Kosciele naplywaly do Watykanu niemal wylacznie z Ameryki Polnocnej. Obecnie przekazywane sa z Ameryki Poludniowej, miedzy innymi z Meksyku, a takze z trzech krajow Europy - Wloch, Hiszpanii i Polski. Ta zmiana geograficzna dowodzi, ze kraje, ktore wydawaly sie "odporne" na to zjawisko, nie byly takie - ocenil konsultant kongregacji.

Ksiadz Cito przypomnial, ze ofiary wykorzystywania sa zachecane do tego, by skladac doniesienia w cywilnym wymiarze sprawiedliwosci. Ale, jak dodal, "bardzo czesto osoby te nie chca tego robic. "W niektorych krajach, jak zauwazyl, nawiazana zostala ostatnio scisla wspolpraca miedzy wladzami cywilnymi a koscielnymi, ktora juz przyniosla rezultaty.

400 przypadkow rocznie to dane, ktore "bola" - zaznaczyl przedstawiciel watykanskiej kongregacji, dodajac: "Nie trzeba pocieszac sie tym, ze w spoleczenstwie cywilnym jest ich wiecej".

Mowiac o typologii ofiar wloski ksiadz zwrocil uwage na to, ze podczas, gdy w spoleczenstwie cywilnym wiekszosc ofiar pedofilii ma mniej niz 10 lat, to w przypadku takich czynow ze strony ludzi Kosciola wiek ten jest wyzszy: od 15 do 17 lat. To zas oznacza, ze w sensie prawnym przypadki te kwalifikuja sie nie jako czyny pedofilii, lecz seksualne wykorzystywanie nieletnich - oswiadczyl ks. Cito. Ponadto, w 90 proc. przypadkow osoba dopuszczajaca sie takich czynow jest tej samej plci, co ofiara.

Ksiadz Cito pytany w zwiazku z tym, jaki wplyw maja na to homoseksualne sklonnosci sprawcow, odparl: "Homoseksualizm istnieje w Kosciele. Ale trzeba byc ostroznym w mowieniu, ze homoseksualizm jest przyczyna tego wszystkiego".

"Niewatpliwie w Kosciele panuje srodowisko, ktore moze temu sprzyjac. Ale trzeba unikac stwierdzen o przyczynach i rezultatach, bo to jest niemal obwinianie homoseksualizmu jako przyczyny tego problemu" - oswiadczyl ksiadz Cito w relacji przedstawionej podczas sympozjum na Papieskim Uniwersytecie Swietego Krzyza w Rzymie i przytoczonej przez portal dziennika "La Stampa".

Polozyl tez nacisk na realizowane z trudem zmiany w podejsciu do problemu seksualnych naduzyc. Jak stwierdzil, biskupi w poszczegolnych krajach nie chca brac na siebie pelni odpowiedzialnosci w rozpatrywaniu takich przypadkow i wola, by zajmowal sie tym Watykan. Jednak Stolica Apostolska chce, by zajmowaly sie tym poszczegolne diecezje, poinformowal.

Zrodlo: PAP

p s:

Diabel na papieskim tronie

http://www.youtube.com/watch?v=Vc7OtYQZ0zc

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Papiez Franciszek przyznal, ze w Watykanie dzialaja geje
 Post Napisane: 13 czerwca 2013, o 15:17 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Papiez Franciszek przyznal, ze w Watykanie dziala 'gejowskie lobby'?

- Mowi sie o "gejowskim lobby" w watykanskiej kurii. To prawda, ono istnieje. Musimy zobaczyc, co mozna z tym zrobic - mial powiedziec papiez Franciszek na spotkaniu ze zrzeszajacym poludniowoamerykanskich i karaibskich katolikow stowarzyszeniem CLAR. Jego slowa, cytowane przez strone Reflexion y Liberacion, przytacza agencja AFP. Rzecznik Watykanu odmowil komentarza

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=p ... a__HC-yG0g

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biskupi: Katolicy nie spedzaja niedzieli na zakupach
 Post Napisane: 14 czerwca 2013, o 07:55 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Biskupi: Katolicy nie spedzaja niedzieli na zakupach

Jak chrzescijanska rodzina powinna spedzac niedziele? Odpowiedz daje list pasterski polskich biskupow.Zakupy w niedziele to zlo Chrzescijanskie rodziny nie powinny spedzac niedzieli w centrach handlowych - list pasterski biskupow cytuje polskatimes.pl. Biskupi zaznaczaja, ze rodziny, ktore chodza w niedziele do centrow handlowych robia tym krzywde osobom, ktore tam musza pracowac. Apeluja o zmiane prawa w tej dziedzinie

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=l ... 3778,d.Yms

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Papiez Franciszek przyznal, ze w Watykanie dzialaja geje
 Post Napisane: 14 czerwca 2013, o 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Ciekawe do czego to wszystko zmierza , przeciez musiał o tym wiedzieć ,ze jego poprzednicy
taką wiedzę zamykali ogłupiając swoich wiernych.
Poprzedni papieże słyszeli płacz ,krzyk poszkodowanych a mimo to milczeli .
Ksiadz Natanek mówi o wielkiej mądrości JPII ,ze jakoby nie mogąc nic zrobić milczał.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biskupi: Katolicy nie spedzaja niedzieli na zakupach
 Post Napisane: 14 czerwca 2013, o 09:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
No właśnie to jezt pozór pobozności , niby sie troszczą o tych co pracują w niedziele ?
To niech alarmuja o przywrócenie 8 godz pracy.
O WOLNE SOBOTY .
Ale im nie chodzi o tych co pracują a o kase tych co zakupuja w niedziele obroty sa większe
a kapłani chętnie wzieli by dla siebie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Papiez Franciszek przyznal, ze w Watykanie dzialaja geje
 Post Napisane: 14 czerwca 2013, o 11:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Pozyjemy zobaczymy co bedzie mysle ze w KRK trwa spor w tej sprawie , pozdrawiam !
Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biskupi: Katolicy nie spedzaja niedzieli na zakupach
 Post Napisane: 14 czerwca 2013, o 11:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Nie wypełniamy woli Bożej, gdy siedzimy cicho, nie czyniąc nic...
Jako wierni strażnicy powinniśmy dać ludziom ostrzeżenie...
/Wydarzenia czasów końca, s.86.87/



Włącz się do projektu dystrybucji Wielkiego boju w naszym kraju:

http://www.youtube.com/watch?v=BLXhqhgrNEo


Mirosław Harasim

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Komitet ONZ prosi Watykan o wyjasnienia ws. pedofilii ....
 Post Napisane: 12 lipca 2013, o 10:28 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Komitet ONZ prosi Watykan o wyjasnienia ws. pedofilii w Kosciele

Komitet Narodow Zjednoczonych ds. Praw Dziecka poprosil Watykan o szczegolowe wyjasnienia dotyczace skandalu pedofilskiego w Kosciele. Wloskie media podaly, ze komitet przedstawil dluga liste pytan.
Komitet, ktory monitoruje wypelnianie przez panstwa postanowien Konwencji o Prawach Dziecka, wystosowal wniosek o informacje dotyczace wszystkich zgloszonych Watykanowi przypadkow naduzyc seksualnych wobec nieletnich popelnionych przez przedstawicieli duchowienstwa.
Ponadto w liscie zawarto na przyklad pytania jakie kroki podjeto, by zaden ksiadz oskarzony o pedofilie nie mial juz wiecej kontaktow z dziecmi oraz o wskazowki i zasady postepowania wobec przypadkow naduzyc i wspolprace Kosciola ze swieckim wymiarem sprawiedliwosci. Zapytano tez, wedlug mediow, o wyjasnienia dotyczace tego, w jakich sytuacjach poproszono hierarchie koscielna o to, by nie zawiadamiac policji i wymiaru sprawiedliwosci w poszczegolnych krajach.

Komitet ONZ zainteresowany jest tym jakiego wsparcia Stolica Apostolska udziela ofiarom wykorzystywania, sprawa odszkodowan dla nich oraz procesami kanonicznymi sprawcow takich czynow. Watykan zapytano tez o to, czy dochodzilo do przypadkow wyplaty zadoscuczynienia dla ofiary w zamian za jej milczenie na temat naduzyc. Kolejna przedstawiona do wyjasnienia kwestia to wprowadzone zasady zapobiegania pedofilii w Kosciele.

Inne punkty wniosku komitetu ONZ do Watykanu odnosza sie do skandalu naduzyc i maltretowania sierot w domach siostr magdalenek w Irlandii oraz wydarzen w zgromadzeniu Legionisci Chrystusa. Jego zalozyciel, ksiadz Marcial Maciel Degollado z Meksyku, przez kilkadziesiat lat dopuszczal sie pedofilii, a takze seksualnego wykorzystywania seminarzystow. Mial rowniez kilkoro dzieci. Papiez Benedykt XVI na poczatku swego pontyfikatu nakazal mu zycie w odosobnieniu. Sprawce tego najwiekszego skandalu w Kosciele nie spotkala nigdy zadna inna kara. Zmarl w 2008 roku.

Komitet ONZ ds. Praw Dziecka majacy swa siedzibe w Genewie oglosil, ze czeka na wyjasnienia Watykanu do 30 listopada.

- Z cala pewnoscia udzielimy odpowiedzi - oswiadczyl jeden z przedstawicieli Stolicy Apostolskiej przy siedzibie ONZ w Genewie ksiadz Massimo De Gregori. Wyrazil nadzieje, ze ta inicjatywa komitetu Narodow Zjednoczonych nie bedzie postrzegana jako specjalna procedura dla Watykanu i ze nie dojdzie do jej "instrumentalnych" interpretacji.

Wyjasniono, ze przedlozenie wniosku o wyjasnienia jest dzialaniem rutynowym, dotyczacym wszystkich panstw.

(GK)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=o ... nYFTloThWQ

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Polski nuncjusz na Dominikanie odwolany pod zarzutem pedofil
 Post Napisane: 5 września 2013, o 13:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Polski nuncjusz na Dominikanie odwolany pod zarzutem pedofilii

Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Jozef Wesolowski zostal odwolany ze stanowiska w zwiazku z oskarzeniami o pedofilie - doniesienia mediow potwierdzil rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi w rozmowie z PAP. Decyzje o odwolaniu podjal papiez.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=s ... p69seo4dNg

Rzadowy projekt przeksztalcenia Funduszu Koscielnego napotkal ostry sprzeciw polskich biskupow.

„Uwazamy, ze nie powinno sie kierowac projektu do dalszych prac w parlamencie” – napisal episkopat Polski w wyslanych do rzadu uwagach, do ktorych dotarla „Rz”. To opinia do projektu zmian w przepisach dotyczacych Funduszu Koscielnego.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=b ... gUqDQBV1Jw

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Watykan - -PEDOFILIA -okiem kleru
 Post Napisane: 24 września 2013, o 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18388
Gwałty! Straszenie bronią! Seks za pieniadze! Polski ksiądz na Dominikanie
Obrazek
Arcybiskup Józef Wesołowski i ks. Wojciech Gil

Wstrząsające szczegóły dotyczące afery pedofilskiej związanej z polskimi duchownymi na Dominikanie! Tygodnik „Newsweek” pisze o płaceniu dzieciom za seks albo straszeniu ich przykładaniem pistoletu do skroni




Po raz pierwszy telewizja polska pokazała wstrząsającą relację jednego z chłopców, który był krzywdzony na Dominikanie. Jego wspomnienia z tych drastycznych i upokarzających chwil mogliśmy oglądać w poniedziałek, w programie Tomasza Lisa.
Chłopiec opisywał, jak wraz z rówieśnikami był zmuszany przez abpa Józefa Wesołowskiego do seksu. Nikt z nich nie wiedział, że ma do czynienia z duchownym.

Dziennikarz „Newsweeka” pojechał na Dominikanę, aby dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi w aferze pedofilskiej, w którą zamieszani są polscy duchowni: nuncjusz abp Józef Wesołowski oraz ks. Wojciech Gil. Oto fragment reportażu „Newsweeka”:

Bolîvar R. Sánchez Veloz z prokuratury generalnej poprawia szarą marynarkę: – No więc najpierw chodzili za nimi dziennikarze.
Nie wiem jak, ale informacje o tym, że telewizja kręci się wokół nuncjusza, trafiły do kardynała Lópeza Rodrigueza, arcybiskupa Santo Domingo. Latem ktoś od kardynała sprawdzał, czy mieliśmy jakieś postępowanie w sprawie nuncjusza.
Dziś rozumiem, że Kościół robił własne śledztwo

– Nie prowadzę śledztw zza biurka – mówi Bolîar R. Sánchez Veloz. Po programie Nurii [dziennikarki, która jako pierwsza opisała sprawę nuncjusza Wesołowskiego – red.] pojechałem pod pomnik księdza Antonia Montesinosa. Szybko znalazłem tych chłopaków. O nuncjuszu już wiedzieli wszyscy. Opowiedzieli o jego jeepie. I o tym, że przychodził codziennie. Pytam kwiaciarza – też z nim byłeś? – Nie, nie. Ale kiedy koło nas przeszedł chłopak, sprzedawca kwiatów krzyknął: – To on, La Biblia, on był z tym księdzem!

La Biblia z kolei wskazał Olego, narzeczonego nuncjusza. I Tony’ego.
Ole był narzeczonym, bo jako jedynego nuncjusz miał całować go w usta.
Tony twierdzi, że nic nie robił. Że tylko Ole był całowany. Pozostali tylko byli masturbowani. Dostawali 500 peso.

Olego znalazłem po czterech dniach. Był „narzeczonym” nuncjusza, bo jako jedynego hierarcha miał całować go w usta.
Ma dziś 18 lat. Epileptyk, pół-Haitańczyk.
Kiedy to się zaczęło, miał 14 lat.
Opowiedział, że nuncjusza poznał na małej plaży pod pomnikiem Motesinosa.
Nuncjusz był po cywilnemu. Spytał, czy by dla niego nie popływał.
Za sto dolarów.
Ole odparł, że chętnie.
A bez majtek, żeby można było zrobić zdjęcia?
Popływał w sumie za 200 dolarów.

Dostawali 3000 pesos za „pełen” seks. Nigdy w nuncjaturze. Czasem w samochodzie. Czasem w jaskini przy plaży – relacjonuje Bolîar R. Sánchez Veloz

Jeszcze przed aferą z nuncjuszem, pod koniec maja, w Dominikanie wybucha sprawa ojca Wojciecha Gila, proboszcza z Juncalito. Jest podejrzewany o pedofilię.

Ksiądz Wojciech, nazywany padre Alberto, to znany organizator, dzieciaki marzą, żeby polecieć z nim na wycieczkę do Polski. Europa to dla nich egzotyka. Juncalito leży wysoko w górach. Prąd jest tam dopiero od dziesięciu lat. Najbliższe duże miasto to Santiago. Do stolicy, Santo Domingo, jedzie się kilka godzin.

Dwa dni kręcę się między Santo Domingo i Santiago, szukam zapalnika – sprawę nuncjusza zdetonowali dziennikarze.
Kto zdetonował sprawę ojca Wojciecha? Gdzie jest jej początek?
Prokuratura z Santiago nabiera wody w usta.
Dziś wiem, że sprawa ks. Wojciecha ujrzała światło dzienne, bo szesnastoletni ministrant Carlo chciał się zabić. Ks. Wojciech miał chłopców gwałcić analnie, a niepokornych straszyć bronią lub klątwą.
http://www.fakt.pl/wstrzasajace-szczego ... 875,1.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 września 2013, o 16:12 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL