Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jezus stał sie DIABŁEM WĘZEM - NAUKA Franka papieza
 Post Napisane: 7 kwietnia 2017, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
SZOK !!!
Franciszek twierdzi, że Jezus stał się diabłem, wężem.

Radio i TV Watykańska pomijają te słowa


Tak, dokładnie to powiedział Franciszek.
W swojej homilii z 4 kwietnia 2017 roku. Słowa Franciszka wypowiedziane tego dnia podczas porannej Mszy Świętej w Domu św. Marty przekazuje za L’Osservatore Romano portal News.va.

Jak można w taki sposób przeinaczać słowa Chrystusa?
Czy Franciszek naprawdę nie wie, co mówi?

[center]Franciszek powiedział w tejże homilii:
«Ma cosa è la croce per noi?» è la questione posta da Francesco. (…) “Sì, io porto la croce per far vedere che sono cristiano”». E «sta bene», però «non solo come distintivo, come se fosse una squadra, il distintivo di una squadra»; ma, ha detto Francesco, «come memoria di colui che si è fatto peccato, che si è fatto diavolo, serpente, per noi; si è abbassato fino ad annientarsi totalmente».


.
„Ale czym jest dla nas krzyż?” – to pytanie zadał Franciszek. (…)

„Tak, noszę krzyż, by pokazać, że jestem chrześcijaninem”.
To jest „w porządku”, jednakże „nie tylko jako jako odznaka, tak jak w jakiejś drużynie, odznaka wskazująca na przynależność do jakiejś drużyny”;
ale jak powiedział Franciszek,
„jako wspomnienie tego, który dla nas stał się grzechem,
KTÓRY STAŁ SIĘ DIABŁEM, WĘŻEM.
Tak się uniżył aż do całkowitego unicestwienia”.



Jakże bluźniercze są te słowa Franciszka! Jak można w tak haniebny sposób przeinaczać sens Pisma Świętego, tworząc własne dopowiedzenia. Jezus całkowicie unicestwił się, stając się szatanem?

Franciszek cytuje tutaj 2 List do Koryntian (5,21), w którym czytamy: „On [Bóg] to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą”, ale dokłada od siebie słowa o diable, wężu.

Oczywiście w sensie ścisłym, ontologicznym, człowiek nie może stać się grzechem.
Może popełnić grzech (grzech jest czynem albo inną przypadłością ludzką, a człowiek jest odrębnym bytem).
Stwierdzenie, że Jezus został uczyniony dla nas grzechem przez Boga jest metaforyczne – wyraża głębszy sens.
Redaktorzy Biblii Tysiąclecia tłumaczą w komentarzu, że Jezus zostaje określony grzechem: Albo w sensie przyjęcia solidarności zewnętrznej z grzesznym rodzajem ludzkim
(por. Rz 8,3), albo grzechem w oczach ówczesnych Żydów, uważających za zbrodniarza każdego, kto umierał na krzyżu (por. Ga 3,13), bądź w sensie ofiary za grzechy
(por. Iz 53,10nn), co ST oddaje niekiedy terminem „grzechu”.

W jakim metaforycznym sensie Jezus staje się diabłem, wężem?
Jak można w ogóle wypowiedzieć takie bluźnierstwo i czynić takie porównania, metafory?! Że przychodzi kusić ludzkość, że jest największym grzesznikiem, sprzeciwiającym się Bogu, że jest tak sprytny jak diabeł?



Kolejna wypowiedź Franciszka, która wprowadza zamieszanie, dodając coś od siebie do sensu Pisma w dziwny sposób, która jest bardzo trudno do pogodzenia z nauczaniem Kościoła i ludzkim rozumem.

Czy naprawdę trzeba posługiwać się tak szokującymi metaforami, które nie mają najmniejszego sensu i podpadają pod bluźnierstwo?
Co Franciszek chciał przez to powiedzieć?
Chyba zakpić z wszystkich tych, którzy będą próbowali tłumaczyć jego słowa po katolicku
.

Warto dodać, że Radio Watykańskie, relacjonując tę homilię Franciszka, pomija wskazane wyżej słowa.
Ciekawe, ile jeszcze wyśmienitych wypowiedzi Franciszka z wcześniejszych homilii zostało pominiętych przez redaktorów.
Cóż jeszcze kryją w sobie homilie Franciszka z Domu św. Marty, które trafiają do nas zazwyczaj w urywkach i to zaprezentowanych według logiki dziennikarzy?

Relacja Radia Watykańskiego: it.radiovaticana.va/…/1303293

Relacja News.va za L’Osservatore Romano: www.news.va/…/nel-segno-della…

Relacja TV Watykańskiej: www.youtube.com/watch

https://gloria.tv/article/dFUcPxcUW1j21S9P8nXudMNMf

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 7 kwietnia 2017, o 18:40 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Jezus stał sie DIABŁEM WĘZEM - NAUKA Franka papieza
 Post Napisane: 7 kwietnia 2017, o 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Papiez Franciszek: "Jezus jest diablem, wezem". SZOK!!!


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus stał sie DIABŁEM WĘZEM - NAUKA Franka papieza
 Post Napisane: 8 kwietnia 2017, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
W Znaku Krzyża (04 kwietnia 2017)

PAPA FRANCESCO

ROZMYŚLANIE rano w kaplicy
DOMUS sanctae Marthae

W znaku krzyża

Wtorek, 04 kwietnia 2017

(Z. L'Osservatore Romano i codziennie, rok CLVII, 79, 05/04/2017)

Farsi „skrzyżowane” „symbol chrześcijański niedbale i afiszować” jak „odznaki zespołu” lub „ozdoba”, być może z „kamieni szlachetnych, kamieni i złota”, nie ma nic wspólnego z " tajemnicę „Chrystusa. Tak bardzo, że Franciszek zaproponował rachunek sumienia na krzyżu, aby zobaczyć, jak każdy z nas nosi w codziennym życiu jedyną prawdziwą „narzędziem zbawienia”. Oto refleksje którym papież oferowane Msza obchodzony we wtorek rano, 04 kwietnia, w Santa Marta.

„To przyciąga uwagę - zauważył natychmiast, odnosząc się do etapu ewangelistę Jana (8: 21-30) - że w tym krótkim fragmencie z Ewangelii trzy razy Jezus powiedział do prawników, uczonych w Piśmie, faryzeusze niektóre: "Umrzesz w grzechach swoich„. Powtarza „trzy razy.” I „mówi - dodał - bo nie zrozumieć tajemnicę Jezusa, ponieważ oni zamknęli swoje serca i nie byli w stanie otworzyć się trochę.”, Aby spróbować zrozumieć tajemnicę, że to jest Pan " W rzeczywistości, Papież powiedział, że „śmierć w grzechu jest złe: oznacza to, że wszystko kończy się tam, w błocie grzechu.”

Ale wtedy „dialog ten - w którym Jezus powtarza trzy razy” pomrzecie w grzechach swoich „- kontynuuje i, w końcu, Jezus spogląda wstecz na historię zbawienia i przypomina im coś:” Kiedy masz wywyższył Syna Człowieczego, wtedy wiem, że jestem i że ja nic od siebie nie czynię ". Pan mówi dokładnie: „Po wywyższył Syna Człowieczego”.

Tymi słowami - powiedział Papież, nawiązując do fragmentu z Księgi Liczb (21: 4-9) - „Jezus przypomina nam, co wydarzyło się na pustyni i słyszeliśmy w pierwszym czytaniu.” To jest moment, kiedy „znudzeni ludzie, ludzie, którzy nie mogą znieść ten sposób odwraca się od Pana, mówi źle o Mojżeszu i Panem, i znaleźć te węże, które gryzą i spowodować śmierć.” Wtedy „Pan powiedział Mojżeszowi zrobić węża z brązu i podnieść ją, a osoba, która cierpi rany węża, i że wygląda brązu, będzie uzdrowiony”.

„Wąż - kontynuował papież - jest symbolem zła, jest symbolem diabła: to było zwierzę najbardziej przebiegły w raju.” Ponieważ „wąż to taki, który jest w stanie uwieść kłamstwami”, że jest „ojcem kłamstwa: to jest tajemnicą.” Ale wtedy „musimy spojrzeć diabłu, aby nas uratować? Wąż jest ojcem grzechu, co nie grzeszy ludzkość. " W rzeczywistości, „Jezus mówi:” Kiedy jestem podniósł, wszyscy przyjdą do mnie. " Oczywiście jest to tajemnica krzyża. "

„Brązowy wąż uzdrowiona - powiedział Francesco - ale miedziany wąż był znak z dwóch rzeczy: grzech przez węża, wąż uwodzenia, węża; a także był sygnał z krzyża Chrystusa, była proroctwem ". I „dlaczego Pan mówi do nich:„Gdy wywyższył Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem”. Można więc powiedzieć, Papież powiedział, że „Jezus” made węża „Jezus” stał się grzechem „i wziął na siebie brud całej ludzkości, cały brud grzechu. Został on wykonany „grzech”, powstał w celu podniesienia ponieważ wszyscy ludzie patrzą na niego, rannych ludzi od grzechu, z nami. To jest tajemnica krzyża i Paweł mówi: „Zrobił grzech” i wziął wygląd ojcem grzechu, przebiegły wąż "

„Kto nie spojrzał na węża miedzianego po rannych przez węża na pustyni - wyjaśnił Papież - zmarł w grzechu, grzech szemrania przeciwko Bogu i Mojżeszowi.” Podobnie, „którzy nie uznają mężczyzna podniósł się, jak wąż, siła Boga, który stał się grzechem dla nas uzdrowić, umrze w grzechu.” Ponieważ „zbawienie przychodzi tylko z krzyża, ale ten krzyż jest Bogiem Wcielonym: nie ma zbawienia w idei, nie ma zbawienia w dobrej woli, chęć być dobre.” W rzeczywistości, Papież podkreślił, „jedynym ratunkiem jest Chrystus ukrzyżowany, bo tylko on, jak spiżowy wąż oznaczało, był w stanie przyjąć całą truciznę grzechu i uzdrawiał nas tam.”

„Co jest krzyż dla nas?” To pytanie postawione przez Franciszka. „Tak, to jest znak chrześcijan, to symbol chrześcijański, a czynimy znak krzyża, ale nie zawsze dobrze, czasami robimy tak ... bo mamy tę wiarę do krzyża”, powiedział papież. krzyż, a potem powiedział: „dla niektórych ludzi jest oznaką przynależności”. Tak, nieść krzyż, aby pokazać, że jestem chrześcijaninem "" To jest w porządku „ale” nie tylko jako charakterystyczny jak gdyby był to zespół, odznakę zespół "; Ale powiedział Francis „, jak pamięć o człowieku, który stał się grzechem, który stał się diabłem, wąż, dla nas; Jest ona obniżona aż całkowicie unicestwione ".

Co więcej, jest prawdą „inni nieść krzyż jako ozdoba, ołów krzyże z kamieni szlachetnych, aby je zobaczyć.” Ale ostrzegł papieża: „Bóg powiedział do Mojżesza:” Kto ogląda wąż będzie uzdrowiony „; Jezus mówi do swoich wrogów:
„Kiedy masz wywyższył Syna Człowieczego, wtedy poznacie„.”
W istocie, jak powiedział, „kto nie patrzy na krzyżu, więc z wiarą, umrze w swoich grzechach, nie otrzyma zbawienie.”

„Dziś - podniósł się z papieżem - Kościół proponuje dialog z tajemnicą krzyża, z tym Bogiem, który stał się grzechem przez wzgląd na mnie.”
I „każdy z nas może powiedzieć:” z miłości do mnie ' ".
Tak, on nadal, należy zapytać:
„Skąd ja wezmę krzyż jako przypomnienie?
Kiedy robię znak krzyża, zdaję sobie sprawę z tego, co mam zrobić? Jak wezmę krzyż tylko jako symbol przynależności do grupy religijnej?
Jak wezmę krzyż jako ozdoba, jak klejnot z tak wieloma złotymi klejnotami?”. Lub „Nauczyłem się wziąć go na ramionach, gdzie boli?”.

„Każdy z nas dzisiaj - zasugerował Papież podsumowuje swoją medytację. - Patrząc na krucyfiks, oglądać tego Boga, który stał się grzechem, bo nie umrze w naszych grzechów, i odpowiedzieć na te pytania, że ​​mam sugerowanych”

____________
moze ktos przetłumaczy dokładnie ?

http://www.news.va/it/news/nel-segno-de ... prile-2017

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jezus stał sie DIABŁEM WĘZEM - NAUKA Franka papieza
 Post Napisane: 15 kwietnia 2017, o 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

Jesli w kosciołach maja takie Cos to nie dziwota ze Jezus jest dla nich Wezem
szatanem/Smokiem

i jak to sie ma do ich nauk ze maryja miazdzy łeb wezowi /Smokowi .
Czyzby był to ukryty przekaz ze ich maryja pokonała Zbawiciela i
odebrała dla siebie chwałe ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: FRANCISZEK: Zwiazki z Jezusem sa niebezpieczne i szkodliwe .
 Post Napisane: 24 lipca 2017, o 15:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
PAPIEZ FRANCISZEK: Zwiazki z Jezusem sa niebezpieczne i szkodliwe ....

Papiez Franciszek powiedzial do 33 000 katolikow w Rzymie, ze nalezy unikac za wszelka cene, osobistych relacji z Jezusem Chrystusem: – Szukanie osobistego zwiazku z Jezusem jest niebezpieczne i bardzo szkodliwe – stwierdzil papiez Franciszek, majac na mysli kontakty poza Kosciolem.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... FYIbwWumzg

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FRANCISZEK: Zwiazki z Jezusem sa niebezpieczne i szkodli
 Post Napisane: 27 lipca 2017, o 07:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Niebezpieczne i szkodliwe związki ?
A czegóz to ten niby papiez tak sie boi czy tego ,ze
nie beda mieli zbytu na '' biały chlebek''?
Nie ma nic do zaoferowania i próbuje zatrzymac strachem ,alecoraz wiecej
ludzi widzi ,ze potrzebuja Żywego Jeusa a nie rekami ludzkimi ulepionego.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FRANCISZEK: Zwiazki z Jezusem sa niebezpieczne i szkodli
 Post Napisane: 27 lipca 2017, o 10:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Może chodzi papie oto by ludzie o Jezusie dowiadywali się tylko w KRK ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 lipca 2017, o 10:42 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL