Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 3 września 2014, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 grudnia 2013, o 12:33
Posty: 103
noemi napisał(a):
Królowa Niebios niszczy Europę.

Katolicy znani są z tego, że uwielbiają Matkę Boską, wiecznie dziewicę, nazywając ją także Królową Niebios.
niestety niewielu ludzi szczerze wierzących zdaje sobie sprawę z tego, komu w rzeczywistości oddają oni cześć oraz uwielbienie.

Termin - Królowa Niebios nie jest terminem nowym i występuje także w Biblii.
Biblia nam mówi, ze odstępczy Izraelici czcili Królową Niebios i z tej właśnie przyczyny zostali srogo przez Boga ukarani.
Było to około roku 530 p.n.e.

Jeremiasza 7:17 Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu?18 Dzieci zbierają drwa a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.

.
Oto wyrok Boga za wielbienie Królowej Niebios.
.
Jeremiasza 44:23 Ponieważ spalaliście kadzidła i grzeszyliście przeciwko Panu, i nie słuchaliście głosu Pana, i nie postępowaliście według jego zakonu, jego przykazań i jego świadectw, dlatego spotkało was to nieszczęście, jak to jest dzisiaj.
24 I rzekł Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet:
Słuchajcie słowa JHWH, wszyscy Judejczycy, którzy jesteście w ziemi egipskiej:
25 Tak mówi JHWH Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, ślubowałyście swoimi ustami i spełniałyście swoimi rękami to, co mówiłyście:'
Chcemy spełnić nasze śluby, które ślubowałyśmy, że będziemy spalać kadzidło królowej niebios i wylewać dla niej ofiary z płynów.
Dochowujcie więc gorliwie waszych ślubów i spełniajcie pilnie wasze śluby!
26 Wszakże słuchajcie słowa JHWH, wszyscy Judejczycy, którzy mieszkacie w ziemi egipskiej: Oto Ja przysięgam na wielkie moje imię - mówi JHWH - że moje imię już nigdy nie będzie wzywane ustami któregokolwiek męża judzkiego w całej ziemi egipskiej i nikt nie powie: J
ako żyje Wszechmocny JHWH !
27 Oto Ja pilnować ich będę ku złemu, a nie ku dobremu, i wszyscy mężowie judzcy, którzy są w ziemi egipskiej, zginą doszczętnie od miecza i głodu,
28 A tylko nieliczni ocaleni od miecza wrócą z ziemi egipskiej do ziemi judzkiej, aby cała resztka Judy, która przyszła z ziemi egipskiej, by tam przebywać jako obcy przybysze, poznała, które słowo się sprawdzi: Moje czy ich.
29 A to będzie wam znakiem - mówi JHWH, że nawiedzę was na tym miejscu, abyście poznali, że moje słowa przeciwko wam sprawdzą się na pewno ku złemu.

.
całość pod linkiem
http://www.proroctwa.com/krolowa-niebios.htm


"noemi" OTO NASTĘPNA matka boska-bozia katolicka,Oni mają tysiące tych swoich boziów,a jeszcze co dodam.

Kiedyś przychodziła do mnie pewna kobieta,pożyczyć parę groszy,biedna kobieta choć miała dzieci to była samotna jak palec-staczała się na dno piła już od kilkudziesięciu lat, przyznać muszę że miała zdrowie,tyle razy spała na dworze gdzieś w rowie nawet i w zimę,szkoda mi jej było,
W tedy już byłam narodzoną na nowo osobą i jak przychodziła zawsze Jej mówiłam
o Bogu ,o tym co dla mnie i mojej rodziny zrobił ,cieszyłam się ze mogłam kiedy przyjdzie złożyć Jej świadectwo i powiedzieć o Jezusie,
słuchała z zaciekawieniem ,i gdy się odezwała to pierwsze słowa były takie
" Moja matuchna,ona wstawia się za mnie do bozi ,boziunia ukochana wie,ona wie że
Ja ją kocham matuchne boską i boziunie też i tylko do niej buziuchny się modle,

...'Nie wiedziałam tak konkretnie kogo ma na myśli,czy Boga ,czy Marię,ale gdy powtórzyła słowa:matuchna boska,wiedziałam że chodzi tu o Marię,a bozia to był nasz Bóg -Ojciec.
.Ci ludzie katolicy ,tak mówią o Bogu -poniżają Go nazywając Ojca - Boga potężnego do jakiegoś boziuni,jakby to był maleńki jakiś bożek który cieszy się ze Oni do Niego tak się zwracają.
Tłumaczyłam tej kobiecie ,na tyle ile Bóg udzielił mi mądrości,bym mogła jak najlepiej jej wytłumaczyć kim jest Bóg ,a kim była Maria.
Ta kobieta jeszcze kilka razy była u mnie i pewnego dnia spotkałam ja dosłownie prawie nie przytomną z picia, nie była w stanie się podnieść ,a było ciepło bo to lato, i Ona tak pod tym murkiem ,próbowała się podnieść ,widząc mnie uśmiechała się do mnie próbując coś mi powiedzieć,ale nie była w stanie,
Ja wprawdzie chodziłam już o kulach,nie byłam w stanie nic Jej pomóc powiedziałam Jej tylko dzień dobry i uśmiechnęłam się do Niej, poszłam dalej,zostawiła Ją tam ,leżącą pod tym murkiem wprawdzie w cieniu,zresztą bardzo często tam leżała pijana, to była Jej polna droga ze sklepu do domu,
często nie doszła do niego z powodu upicia się alkoholem.
To było ostatnie spotkanie moje z tą kobieta ,wiem że Bóg nie bez powodu przysłał Ją do mnie gdyż nigdy przez tyle lat nigdy nie była w moim domu ,a tu nagle przez kilka miesięcy przychodziła i słuchała, tylko nic z tym nie zrobiła,mówiłam jej o łasce o tym jak Bóg działa ,jak pomaga tylko trzeba chcieć ,że można żyć i bez alkoholu,aby zerwała z tym nałogiem,że Bóg Jej pomoże,nie przyjęła żadnego słowa,
wtedy gdy Ją spotkałam ,to było ostatni Jej dzień życia, gdy trochę otrzeźwiała poszła do domu ,potem pojechała do córki,tam z zięciem wypiła i zabrało ją pogotowie,zmarła nie odzyskując przytomności.
Szkoda mi było tej kobiety gdyż znałam ją od dziecka i wiem że nic dobrego w swoim życiu nie użyła ,była dobrą matką pracowała ,pomagała swej córce która mieszkała obok Niej ,brała dla niej kredyty spłacała je sama a ona,nawet talerza zupy Jej nie przyniosła wolała wylać jak dać matce.

A ta biedna kobieta nigdy nie skarżyła się na nią.
Tak żyją wszyscy katolicy, Oni mają swoją buziunie matkę i bozie-boga ,martwych bogów ,dlatego ich modlitwy nie są nigdy wysłuchiwane,gdyż modlą się nie do ŻYWEGO BOGA A DO boziuni,bozi- którym jest PAN CIEMNOŚCI.A to zdjęcie to ich boziunia od ćpunów, gdy modlą się do tej mateczki -boziuni,mogą więcej ćpać :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Odpowiadając Jezus,rzekł mu:Zaprawdę,zaprawdę powiadam ci,jeśli się kto nie narodzi na nowo,nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Jn.3,3 )


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 września 2014, o 10:14 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 4 września 2014, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wiola ja też mówiłam "matuchno" - niestety to chwyt podstępny bo do kogo sie lgnie
jak nie do matki .
Tak robi kler to ich robota oni mówili i mówią ze ojciec moze cie zostawic moze odejść ale
matka nigdy nie zostawi .
Tak i ja dałam sie na to złapać i nie mając mamy do tego obrazu z bliznami zwracałam sie
matuchno.
Niestety moje życie jako katoliczki nie różniło sie od innych ,modliłam sie i płakałam i nic sie nie zmieniało na dobre.
Wrecz oskarżałam Boga za taki stan rzeczy .
Wiola do głowy ludziom nie przychodzi zeby to zmienic ,żeby otrząsnąc z tego bo nie wychylisz sie .
Jak nie krk to zostaje śj a tam choc przestaja pic? palić ? nie maja choinki i rózańca
tez nic sie nie zmienia w poznaniu Boga.

gdzie by sie nieznalazł bora pod regulamin wyznaniowy , a że człowiek niechce wędrowac od -do , to siedzi cicho .

Tak i ta kobieta o której piszesz .Ona nie jest wyjątkiem zobacz ile tzw celebrytów
jeżdzi autem po pijanemu zobacz ile kobiet pije .
To ucieczka od szarości życia ,tylko ze jeden z biedy a drugi z nadmiaru jednak i ci i ci sa
SAMOTNI.
Ta kobieta robiła dla córki wszystko a córka nie miała dla niej czasu ani talerza zupy.
Dlaczego ?
Co córka by powiedziała? ze matka jej nie kochała nie tuliła nie ...takie slyszy sie tłumaczenia i dzieci i psychologów.
Ta kobieta ,to taki obrazek naszego starego człowieka -odrzuconego , przez świat i bliskich a zbuntowanego wobec Boga i obwiniającego Boga o brak miłości .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 4 września 2014, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Matka Boska ekumeniczna?
Świat szuka planu pokojowego. Każdego dnia jesteśmy bombardowani wiadomościami o tym, że gdzieś na świecie ludzie zabijają się nawzajem.
Przywódcy światowi nieustannie debatują nad tym jak osiągnąć pokój na świecie.
To wszystko jednak nie działa.
Niektórzy opowiadają się za rozwiązaniami religijnymi.
Wydaje się jakby do tej pory to własnie religia była źródłem problemów.
Jak to może się zmienić?

Dnia 11 lutego 2002 roku w Vailankanny, mieście położonym w południowych Indiach, miało miejsce szczególne wydarzenie.
To miasto zostało przez papieża Jana Pawła II określone mianem "Laurdes Wschodu".
Jest to miejsce gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Dobrego Zdrowia.
Papież nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystościach i zamiast tego wysłał swojego reprezentanta.
Dnia 14 stycznia arcybiskup Javier Lozano Barragan, przewodniczący Papieskiej Rady Pracowników Opieki Zdrowotnej, został skierowany przez papieża jako jego specjalny wysłannik na tą uroczystość.

W przesłaniu z okazji obchodów Światowego Dnia Chorych, papież Jan Paweł II powiedział: "Vailankanny przyciąga nie tylko chrześcijańskich pielgrzymów, ale również naśladowców innych religii, zwłaszcza hinduistów, którzy w Matce Boskiej Dobrego Zdrowia zobaczyli troskliwość oraz miłosierdzie Matki cierpiącej ludzkości".

Stwierdzenie, że Matka Boska Dobrego Zdrowia przyciąga wyznawców różnych religii, włączając w to hinduistów, jest bardzo interesujące.
Papież stwierdza również, że: "Różne ludzkie systemy wierzeń od zawsze starały się znaleźć odpowiedź jaki jest sens cierpienia.
Jednocześnie muszą one uznać potrzebę okazywania współczucia oraz miłosierdzia wszystkim tym, którzy cierpią.
Religijne przekonania dały początek medycynie, która leczy choroby".
Obrazek
http://2.bp.blogspot.com/-N-LsjhwtLqw/T ... 1%255D.jpg
Chociaż to stwierdzenie wygłoszone przez papieża może być prawdziwe, jednakże istnieje lepsze wyjaśnienie, dlaczego hinduiści oraz przedstawiciele innych religii są tak mocno przyciągani do Matki Boskiej Dobrego Zdrowia.
Papież oświadczył, że miasto Vailankanny jest "Lourdes Wschodu".
Mają tam miejsce znaki i cuda.
A więc rozsądnie byłoby zasugerować, że "Matka Boska" łączona ze znakami i cudami, jest bardzo ekumeniczna.

Mówiąc o "Matce Boskiej" i ekumenii, przypomina mi się fotografia, którą niedawno widziałem.
Było to zdjęcie przedstawiające Dalajlamę, który stał naprzeciwko obrazu Matki Boskiej Fatimskiej, znanej również jako Królowa Nieba.
Fatima jest miejscem gdzie, jak wierzy papież oraz wielu innych ludzi, dnia 13 maja 1917 roku objawiła się ludziom w ponad naturalny sposób Królowa Nieba

Miasto Fatima leży w Portugalii, a nazwane zostało na cześć córki Mahometa.
A skoro mówimy już o Mahomecie i "Matce Boskiej" czy wiecie, że cały rozdział Koranu został poświęcony "Maryi" matce Jezusa?


To wszystko jest bardzo interesujące.
Hinduizm! Buddyzm! Islam!
Chrześcijaństwo!
Inne religie!

Rzeczywiście "Matka Boska" jest bardzo ekumeniczna.
Zgodzicie się z tym?

Biblia ostrzega nas przed fałszywa ewangelią i przed innym duchem (2Kor 11,3-4). Powiedziano nam również, abyśmy zwracali uwagę gdy ktoś będzie głosił fałszywy pokój – jest to czas zbliżania się gniewu Bożego (1Tes 5, 1-5).

Czy czytasz swoją Biblie?

Roger Oakland
http://www.understandthetimes.org/commentary/c12.shtml

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 4 września 2014, o 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362

Dodatkowe informacje:

Obrazek
Rektor sanktuarium Matki Zdrowia, o. Arockiasamy powiedział, że codziennie modli się tam ok. 5 tysięcy pielgrzymów z całego świata.
W weekendy tłumy sięgają nawet 10 tysięcy osób!
To ciekawe bo ponad 60% pielgrzymów odwiedzających sanktuarium to niechrześcijanie, a głównie wyznawcy islamu, buddyzmu i hinduizmu.
Sam o. Arockiasamy widząc codzienne cuda i uzdrowienia, z uśmiechem na twarzy przyznaje: "Matka Boża Dobrego Zdrowia to najbardziej kochająca i szczodra Matka na Ziemi.
Matka nas wszystkich".

Jeśli chodzi o wspomnianą przez Rogera Oaklanda Fatimę warto pamiętać, że orędzie z Fatimy informuje nas, że Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje, a będzie to zwycięstwo eucharystii.
Jednocześnie oddając kult Jezusowi eucharystycznemu, oddajemy prawdziwe uwielbienie Maryi.

Kościół Katolicki naucza, że ofiara mszy św. jest tą samą ofiarą, którą Chrystus złożył na krzyżu.
"Niewiasta Eucharystii" jak często określana jest Maryja, stanowi jeden z najbardziej bałwochwalczych kultów w Kościele Katolickim.

Zastanawiając się nad czynnikiem, który będzie elementem łączącym wszystkie religie świata, możemy postawić hipotezę, że będzie to właśnie "Matka nas wszystkich".

Pamiętajmy, że kobieta objawiona w Fatimie jako "Matka Boża" miała swoje określone żądana, które papież Pius XII nazwał "jedynym ratunkiem dla świata".
Co ciekawe jednym z nich było wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny według jej własnych słów: "Mój syn pragnie, abym była więcej znana i miłowana".
Drugą częścią poselstwa było rozszerzenie miłości i czci do "Przenajświętszej Eucharystii". Kościół Katolicki wielokrotnie potwierdzał, że centrum jego wiary stanowi eucharystia.

Polecamy zapoznać się z dostępnymi materiałami autorstwa Rogera Oaklanda, w których stwierdza on jednoznacznie, że Jezus Chrystus Kościoła Katolickiego to "inny Jezus", przed którym ostrzegał apostoł Paweł.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 5 września 2014, o 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek


PISMO ŚWIETE O ASZERACH
Ks. Wyjścia

(13) Natomiast zburzcie ich ołtarze, skruszcie czczone przez nich stele i wyrąbcie aszery.

Ks. Wyjścia 34:13
Ks. Powt. Prawa

(5) Ale tak im macie uczynić: ołtarze ich zburzycie, ich stele połamiecie, aszery wytniecie, a posągi spalicie ogniem.

Ks. Powt. Prawa 7:5
(3) Wywrócicie ołtarze, połamiecie ich stele, aszery ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.

Ks. Powt. Prawa 12:3,
(21) Nie ustawisz aszery z żadnego drzewa koło ołtarza JHWH, Boga swego, jaki sobie zbudujesz.

Ks. Powt. Prawa 16:21
Ks. Sędziów

(26) Następnie zbudujesz ołtarz dla JHWH, Boga twego, na szczycie tej skały układając [kamienie], weźmiesz tego drugiego cielca i złożysz z niego ofiarę całopalną, używając drewna ściętej aszery.

Ks. Sędziów 6:26
1 Ks. Królewska

(15) Potem JHWH uderzy Izraela i zachwieje nim, jak chwieje się trzcina na wodzie, aż wreszcie wyrwie Izraela z tej pięknej ziemi, którą dał ich przodkom. Później rozsieje ich poza Rzekę za to, że zrobili sobie aszery i pobudzali JHWH do gniewu.

1 Ks. Królewska 14:15
(23) Bo i oni sobie zbudowali wyżyny i stele, i aszery przy ołtarzach na każdym wzgórzu wyniosłym i pod każdym drzewem zielonym.

1 Ks. Królewska 14:23
(13) A nawet swą matkę Maakę pozbawił godności królowej-matki za to, że sporządziła bożka ku czci Aszery. Ponadto Asa ściął i spalił tego bożka przy potoku Cedron.

1 Ks. Królewska 15:13
(19) Więc zaraz wydaj rozkaz, aby zgromadzić przy mnie całego Izraela na górze Karmel, a także czterystu pięćdziesięciu proroków Baala oraz czterystu proroków Aszery, stołowników Izebel.

1 Ks. Królewska 18:19
2 Ks. Królewska

(10) Ustawili sobie stele i aszery na każdym wyniosłym pagórku i pod każdym drzewem zielonym.

2 Ks. Królewska 17:10
(4) On to usunął wyżyny, potrzaskał stele, wyciął aszery i potłukł węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz, ponieważ aż do tego czasu Izraelici składali mu ofiary kadzielne - nazywając go Nechusztan.

2 Ks. Królewska 18:4
(7) Posąg Aszery, który sporządził, postawił w świątyni, o której JHWH powiedział do Dawida i do syna jego, Salomona: W świątyni tej i w Jeruzalem, które wybrałem ze wszystkich pokoleń Izraela, kładę moje Imię na wieki.

2 Ks. Królewska 21:7
(4) Następnie król wydał rozkaz arcykapłanowi Chilkiaszowi, kapłanom drugiego rzędu oraz strażnikom progów, aby usunęli ze świątyni Wiekuistego wszystkie przedmioty sporządzone dla Baala Aszery i całego wojska niebieskiego. Kazał je spalić na zewnątrz Jerozolimy, na polach nad Cedronem, a popiół z nich zanieść do Betel.

2 Ks. Królewska 23:4
(7) Zburzył domy osób, uprawiających nierząd sakralny w świątyni Wiekuistego , gdzie kobiety przędły zasłony dla Aszery.

2 Ks. Królewska 23:7
(14) Połamał stele i wyciął aszery, a miejsca ich zarzucił kośćmi ludzkimi.

2 Ks. Królewska 23:14
2 Ks. Kronik

(2) Usunął ołtarze obcych bogów i wyżyny, pokruszył stele, wyciął aszery.

2 Ks. Kronik 14:2
(16) Król Asa nawet swą matkę Maakę pozbawił godności [królowej] za to, że sporządziła obrzydliwość ku czci Aszery. Asa ściął tę obrzydliwość, porąbał i spalił przy potoku Cedron.

2 Ks. Kronik 15:16
(6) Serce jego umocniło się na drogach Wiekuistego, nadal więc usuwał wyżyny i aszery z Judy.

2 Ks. Kronik 17:6
(3) Przecież znalazły się i u ciebie dobre czyny, usunąłeś bowiem aszery z tej ziemi, a swoim sercem skłoniłeś się do szukania Boga.

2 Ks. Kronik 19:3
(18) Opuścili więc świątynię JHWH, Boga swego, i zaczęli czcić aszery oraz posągi. Wskutek ich winy zapłonął gniew Boży nad Judą i nad Jerozolimą.

2 Ks. Kronik 24:18
(1) Kiedy to wszystko się zakończyło, wszyscy Izraelici, którzy tam byli, udali się do miast Judy, zniszczyli wtedy stele, połamali aszery, znieśli całkowicie wyżyny i ołtarze w całej ziemi Judy i Beniamina, Efraima i Manassesa. Potem powrócili wszyscy Izraelici do swych miast, każdy do swej posiadłości.

2 Ks. Kronik 31:1
(3) Z powrotem odbudował wyżyny, które zniszczył jego ojciec Ezechiasz. Wznosił ołtarze Baalom i porąbał aszery. Oddawał pokłon całemu wojsku niebieskiemu i służył mu.

2 Ks. Kronik 33:3
(19) Jego zaś modlitwa i jej wysłuchanie, wszystkie jego grzechy i występki, miejsca, na których ustanowił wyżyny, ustawił aszery i posągi przed jego upokorzeniem się, zostały zapisane w Dziejach Chozaja.

2 Ks. Kronik 33:19
(4) W jego obecności burzono ołtarze Baalów; zwalił on stele słoneczne, które były na nich u góry, połamał aszery, posągi rzeźbione i odlewane z metalu, pokruszył je, zmiażdżył, a szczątki ich porozsypywał na grobach tych, którzy im składali ofiary.

2 Ks. Kronik 34:4
(7) wywrócił ołtarze, rozbił i pokruszył aszery i posągi oraz zwalił wszystkie stele słoneczne w całej ziemi Izraela; potem zaś wrócił do Jerozolimy.

2 Ks. Kronik 34:7
Ks. Izajasza

(8) Nie popatrzy więcej na ołtarze, dzieło rąk swoich, ani nie rzuci okiem na to, co uczyniły jego palce: na aszery i stele słoneczne.

Ks. Izajasza 17:8
(9) Toteż wina Jakuba przez to będzie zmazana; i ten będzie cały owoc usunięcia jego grzechu; wszystkie kamienie ołtarza przeznaczy on na pokruszenie jak kamienie wapienne. Nie będą stać już aszery ni stele słoneczne.

Ks. Izajasza 27:9
Ks. Micheasza

(13) Powyrywam spośród ciebie twe aszery i wyniszczę twoje posągi.

Ks. Micheasza 5:13

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 6 września 2014, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Spotkanie Matek Boskich na Jamnej

Obrazek
O. Kamil Szustak, paulin z Jasnej Góry, wśród wizerunków Matki Bożej, które „przybyły” na Jamną 12 sierpnia 2006 r.
Aleksandra Auleytner

Oj, gdyby żył Ojciec Święty Jan Paweł II, to poznałby się na sprawie od razu. Spotkanie Matek Boskich dla człowieka o wybitnej wrażliwości teatralnej i duchowej byłoby wydarzeniem bez precedensu i znalazłoby zainteresowanie i uznanie.
Pierwotna intuicja pochodzi jeszcze z czasów moich studiów w Krakowie. Będąc kiedyś u mojego wuja - prof. Mariana Plezi, dowiedziałem się, że w Beniowskim Słowackiego jest epizod opowiadający o tym, jak spotkały się trzy Matki Boskie. Niby dobrze to usłyszałem, ale dość szybko puściłem w niepamięć, bo wtedy pomysł wydał mi się dziwaczny.

http://www.niedziela.pl/artykul/80138/n ... -na-Jamnej

Przybycie Matek Boskich

I oto na Anioł Pański w sobotę 12 sierpnia zaczęły na Jamną przybywać Matki Boskie.
Cóż za radość! Każda inna, każda w innym orszaku.


Najpierw - powitanie przed kościołem. Pogoda wyśmienita. Świeciło słońce. Przed głównym wejściem do kościoła stała nasza Matka Boska Jamneńska.
Była orkiestra, kadzidło na powitanie i dużo ludzi pięknie ubranych.
Poszczególne orszaki podchodziły kolejno przed kościół, gdzie wraz z jamneńską delegacją witałem je, okadzając i całując obraz w ramę - bo Matki Boskiej nie wypada całować w twarz, całuje się Jej rękę, kraj szaty lub ramę obrazu.

Orkiestra odgrywała każdej Matce Boskiej z osobna, jak na powitanie pary młodej czy znamienitszych gości.

Zupełnie niespodziewanie przybył na to spotkanie Matek Boskich sam Chrystus Przemieniony - ikona z Nowego Sącza - w stosownej asyście, na czele z Księdzem Prałatem.
Ucieszyliśmy się z przybycia Chrystusa, ale zastanawialiśmy się, dlaczego wybrał się w drogę na Jamną tego właśnie dnia.
Ksiądz Prałat bez zawahania odpowiedział, że zanosi się na to, że spotkanie się przeciągnie aż do popołudnia, a może i wieczora, a - jak wiadomo - kobieta sama po zmroku nie powinna wychodzić z domu, szczególnie tak piękna jak Maryja, więc powziął decyzję, aby zabrać Chrystusa i towarzyszyć tym znamienitym Kobietom.

Potem Matki Boskie, już w towarzystwie Chrystusa i domowników, schodziły do ogrodu, gdzie czekały udekorowane fotele, poczęstunek z chleba i soli, a na ludzi - żurek staropolski z chlebem.
Agata wypytywała każdą z delegacji, skąd przybywa, jakiż to skarb przywozi i w czym specjalizuje się dana Matka Boska.
Jeden z gospodarzy powiedział: -
Mój dziadek Ją kochał i przed Nią się modlił, podobnie mój ojciec, tak samo i ja, i moje dzieci.
To nasz skarb i centrum naszego życia.
Wszystko u nas obraca się wokół tego obrazu.

Otwierały mi się oczy na te Klejnoty, które przybyły na Jamną.
Obrazy będące ośrodkami życia poszczególnych miejscowości, powiernikami najskrytszych uczuć, żalów i radości.
Osobistych, intymnych.
Kiedy poszczególne Matki Boskie, a ściślej ich delegacje, wypowiedziały się, o. Walenty odmówił z ludźmi kilka tajemnic Różańca.
Później zagrały orkiestry i Matki Boskie poszły sobie na spacer po Jamnej.

Na tle jamneńskiego krajobrazu orszak Matek Boskich wyglądał niezwykle malowniczo. Kiedy jedna kompania zaczynała pieśń, to właśnie inna ją kończyła.
Przecudnie wyglądały te Niewiasty schodzące z góry od kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, Tej, co to uratowała Ojca Świętego 13 maja 1981 r.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 22 września 2014, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
czwartek, 18 września 2014
Przez Maryję do Jezusa

Nienawiść krajów muzułmańskich wobec Zachodu staje się obecnie nienawiścią wobec chrześcijaństwa.
Mimo że politycy nie biorą tego jeszcze pod uwagę, wciąż istnieje poważne zagrożenie, że doczesna siła islamu powróci, a wraz z nim powróci niebezpieczeństwo, iż pokona on Zachód, który przestał być chrześcijański, aby utwierdzić się jako wielka antychrześcijańska siła w świecie.

Muzułmańscy pisarze mówią: Gdy szarańcza obsiądzie czarną chmarą niezmierzone kraje, będzie ona niosła na skrzydłach te oto arabskie słowa:
jesteśmy tłumem Boga, każdy z nas ma dziewięćdziesiąt dziewięć jaj, a gdybyśmy mieli ich sto, spustoszylibyśmy świat wraz ze wszystkim, co się na nim znajduje.

Pytanie brzmi: W jaki sposób powinniśmy zapobiec wykluciu z setnego jaja?

Jestem mocno przekonany, że obawy dotyczące muzułmanów nie ziszczą się, lecz że wyznawcy islamu nawrócą się w końcu na chrześcijaństwo i stanie się to w sposób, którego nie spodziewają się nawet nasi misjonarze.

Wierzę, że stanie się to nie poprzez bezpośrednie głoszenie nauki chrześcijańskiej,
lecz przez wezwanie muzułmanów do oddawania czci Matce Boga.
Oto moja linia argumentacji:

Koran, który jest świętą księgą muzułmanów, zawiera wiele ustępów dotyczących Najświętszej Dziewicy.
Przede wszystkim Koran wierzy w Jej Niepokalane Poczęcie i w dziewicze narodzenie Jezusa.
Trzecia sura Koranu sytuuje historię rodu Maryi w genealogii, która sięga do czasów Abrahama, Noego i Adama.

Gdy porównamy opis narodzin Maryi w Koranie z apokryficzną ewangelią narodzin Maryi, można pokusić się o wniosek, że Mahomet bardzo mocno opierał się
o to ostatnie źródło.
Obie księgi opisują zaawansowany wiek i niewątpliwą bezpłodność matki Maryi.
Gdy Anna zachodzi w ciążę, mówi ona według Koranu:
O, Panie, ślubuję i poświęcam Ci to, co już jest we mnie.
Przyjmij to ode mnie*.

Gdy Maryja przychodzi na świat, jej matka mówi: Oddaję ją z całym jej potomstwem pod Twoją opiekę, o Panie, przeciw szatanowi!

Koran nie wspomina o Józefie w życiu Maryi, lecz tradycja muzułmańska zna jego imię i zawiera pewną wiedzę na jego temat.
Zgodnie z tą tradycją Józef miał rozmawiać z Maryją, która była dziewicą.
Gdy spytał ją, w jaki sposób poczęła Ona Jezusa bez męża, Maryja odpowiedziała:
Czy nie wiesz, że gdy Bóg stworzył pszenicę, nie potrzebował ziarna i że Bóg dzięki swojej mocy stworzył drzewa bez pomocy deszczu?
Wystarczyło, że Bóg powiedział 'niech tak się stanie' i tak się stało.

Koran zawiera również wersety poświęcone Zwiastowaniu, Nawiedzeniu i Narodzeniu.
Aniołowie przedstawieni są jako towarzysze Matki Najświętszej, którzy mówią do Niej: O, Maryjo, Bóg Cię wybrał i oczyścił i wywyższył Cię ponad wszystkie niewiasty na ziemi.
W dziewiętnastej surze Koranu znaleźć można czterdzieści jeden wersetów poświęconych Jezusowi i Maryi.
Obrona dziewictwa Maryi zawarta w Koranie jest tak silna, że w czwartej księdze potępia on żydów za ich potworne oszczerstwa przeciwko Dziewicy Maryi.

Maryja jest zatem dla muzułmanów prawdziwą Sayyidą, czyli Panią color]
Jej jedyną ewentualną poważną rywalką w ich wyznaniu wiary mogłaby być Fatima, córka samego Mahometa.
Lecz po śmierci Fatimy Mahomet napisał: Będziesz w raju najbardziej błogosławioną spośród niewiast, zaraz po Maryi.
W innej wersji tego tekstu w usta Fatimy włożone są słowa:
Przewyższam wszystkie kobiety, z wyjątkiem Maryi.

W ten sposób dochodzimy do drugiej kwestii, a mianowicie pytania, dlaczego Najświętsza Maryja Panna objawiła się w niepozornej wiosce Fatima, aby przyszłe pokolenia znały Ją jako Matkę Boską z Fatimy.

Ponieważ wszystko, co przychodzi z Nieba, cechuje się niesłychanym dopracowaniem szczegółów, wierzę, że Maryja wybrała imię Matki Boskiej z Fatimy, jako dowód i znak nadziei dla muzułmanów i jako zapewnienie, że ci, którzy okazują Jej tak wiele szacunku, pewnego dnia uznają również Jej Boskiego Syna.

Dowody na poparcie tej tezy znaleźć można w faktach historycznych; muzułmanie przez stulecia okupowali Portugalię.
W czasie, gdy wreszcie zostali oni wypędzeni, ostatni dowódca muzułmański miał piękną córkę o imieniu Fatima.
Zakochał się w niej katolicki chłopak
, i dla niego nie tylko została ona w Portugalii, ale przyjęła też wiarę.
Młody mąż był w niej tak zakochany, że zmienił nazwę miasteczka, w którym żył i nazwał je Fatima.
I tak oto miejsce, w którym Maryja objawiła się w 1917r., jest historycznie powiązane z Fatimą, córką Mahometa.



Ostateczny [color=#FF8000]dowód związków Fatimy z muzułmanami przejawia się w entuzjastycznym przyjęciu statuy Matki Bożej Fatimskiej przez wyznawców islamu podczas jej peregrynacji po krajach Afryki i w Indiach.
Muzułmanie brali udział w nabożeństwach katolickich, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę, zezwolili na procesje religijne i nawet na to, aby modlitwy odmawiane były przed meczetami; w Mozambiku muzułmanie zaczęli nawracać się na chrześcijaństwo, gdy tylko wzniesiono tam pomnik Matki Bożej Fatimskiej.


Misjonarze w przyszłości będą coraz lepiej rozumieć, że sukces ich apostolatu wśród muzułmanów będzie uzależniony od stopnia, w jakim będą oni nauczali o Matce Boskiej Fatimskiej.
Maryja jest adwentem Chrystusa, ponieważ przyniosła Ona ludziom Chrystusa, zanim się On narodził.
W każdym wysiłku apologetycznym zawsze najlepiej jest zacząć od tego, co ludzie już akceptują.
Ponieważ muzułmanie mają nabożeństwo do Maryi, nasi misjonarze powinni zadowolić się szerzeniem i rozwijaniem tego nabożeństwa, zdając sobie w pełni sprawę z tego, że Maryja sama dalej poprowadzi muzułmanów do swego Boskiego Syna.
Jest ona odwieczną zdrajczynią w tym sensie, że nigdy nie zatrzymuje dla siebie skierowanego do Niej nabożeństwa, lecz zawsze doprowadza Ona tych, którzy mają do Niej nabożeństwo, do Jej Boskiego Syna.


Podobnie jak Ci, którzy tracą nabożeństwo do Niej, tracą wiarę w boskość Chrystusa, tak i ci, którzy wzmacniają nabożeństwo do Maryi, stopniowo umacniają się w tej wierze.

Wielu spośród naszych wielkich misjonarzy udało się dzięki czynom miłosierdzia, dzięki szkołom i szpitalom, przełamać gorzką nienawiść i uprzedzenia żywione przez muzułmanów wobec chrześcijan.

Pozostaje zatem zastosować inny sposób, a mianowicie wziąć czterdziestą pierwszą surę Koranu i pokazać muzułmanom, że została ona zapożyczona z Ewangelii św. Łukasza, że nawet w ich oczach Maryja nie mogłaby być najbardziej błogosławioną spośród wszystkich niewiast w niebie, gdyby nie zrodziła Ona tego, który był Zbawicielem świata.

Skoro Judyta i Estera ze Starego Testamentu były prefiguracją Maryi, jest też możliwe, że Fatima miała być Jej postfiguracją.

Powinno się zatem przygotowywać muzułmanów do uznania faktu, że skoro Fatima - pod względem oddawanej jej czci - musi ustąpić miejsca Matce Bożej, jest tak, ponieważ Maryja różni się od wszystkich innych matek na świecie i ponieważ bez Chrystusa byłaby Ona nikim.

Arcybiskup Fulton J. Sheen

Źródło: The World's First Love, 1953r., str.205-209.
Autor: Abp Fulton J. Shee
http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.be/2 ... ezusa.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 22 września 2014, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
WIDZICIE ten Węzowy podstep ?
Teraz wiecie co od dawien dawna zamierzali wiecie dlaczego ich maryja ma rózaniec muzułmanski w ręku ?
Od lat mówiłam ze to muzułmanka a nie Żydowska dziewczyna bo te nigdy przenigdy nie
znały różanca poganskiego mamidła.

Wiecie dlaczego muzułamanie zabijają za Imie Jeszua dlaczego obcinają głowy maltretuja?!
Poniewaz od lat zamierzaja podstepnie wprowadzic kult Fatimy pod płaszczykiem jakiejs maryji.

Dlatego najemnicy łacznie z JPII całuja koran dlatego usuwa sie Syna Bożego dlatego
ich ręce ociekają krwią .dlatego vatykan wprowadził jakas chostie nazywajac to to
"ciałem jezusa" i kazdego dnia na całym świecie PONOWNIE KRZYŻUJA Syna Bożeg.
ogłaszajac swoje zwycięstwo nad JHWH .


To wszystko jest ZAPLANOWANE !!!!!! tak jak Ekman zaplanował powrót do vatykanu a w swoim ogordzie ma posazek tej Fatimskiej matki.córki machometa.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Okultyzm i pogaństwo w Kościele Katolickim. Królowa Nieb
 Post Napisane: 1 października 2014, o 16:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.

Papież Franciszek stwierdził: Kiedy jakiś chrześcijanin mówi mi, nie że nie kocha Maryi, ale że mu na Niej nie zależy, że się do Niej nie modli, to bardzo mnie to zasmuca

powiedział Franciszek. –

Pamiętam, że kiedy przed 40 laty byłem w Belgii na pewnym kongresie, spotkałem tam parę katechetów, profesorów uniwersyteckich, którzy mieli dzieci, piękną rodzinę i pięknie mówili o Chrystusie.

W pewnym momencie zapytałem: «A nabożeństwo do Maryi?»
«My ten etap mamy już za sobą.
Tak dobrze znamy Jezusa Chrystusa, że nie potrzebujemy Maryi».
I pomyślałem wtedy: «biedne sieroty».
Tak.
Chrześcijanin bez Maryi jest sierotą.
Podobnie jak chrześcijanin bez Kościoła.
Chrześcijanin potrzebuje obu tych Matek, obu Dziewic:
Kościoła i Maryi.
Aby zrobić test zdrowego powołania chrześcijańskiego, trzeba się zapytać o relację z tymi dwiema Matkami.
I nie jest to jakaś dewocja, to teologia w najczystszej postaci.
Jaka jest moja relacja z Kościołem, moją matką Kościołem, świętą matką Kościołem hierarchicznym?
I jaka jest relacja z Maryją, która jest moją mamą?”


W świetle Słowa Bożego stwierdzenie papieża jest nieprawdą.
Chrześcijanin bez Maryi nie jest sierotą.
To nie jest „teologia w najczystszej postaci” jak sam mówi papież Franciszek, ale kłamstwo.

Każdy nowonarodzony chrześcijanin nie jest sierotą, ale ma Ojca w Niebie.
Mnóstwo ludzi dziś zanosi modlitwy do Boga zwracając się „Ojcze nasz”.
Wielu z nich nie ma prawa, aby w ten sposób zwracać się do Boga.
Ale chrześcijanie, jako dzieci Boże mogą w duchu usynowienia przychodzić przed oblicze Boże, a to wszystko dzięki krwi Chrystusa.
Na podstawie Biblii możemy osądzić słowa papieża i je odrzucić.
Nie jesteśmy sierotami!
Krzyż Chrystusa zapewnił nam pokój z Bogiem.
Nie słuchaj człowieka, który wprost przeczy Biblii, słuchaj Słowa Bożego!

„Wszyscy bowiem ci, którzy są prowadzeni przez Ducha Bożego, są synami Bożymi. Gdyż nie otrzymaliście ducha niewoli, aby znowu się bać, ale otrzymaliście Ducha usynowienia, przez którego wołamy: Abba, Ojcze!
Ten to Duch poświadcza naszemu duchowi, że jesteśmy dziećmi Bożymi”
(Rz 8, 14-16)

„A ponieważ jesteście synami, Bóg posłał do waszych serc Ducha swego Syna, wołającego: Abba, Ojcze!” (Gal 4,6)

A wszyscy ci, którzy nazywają siebie chrześcijanami, niech mają na uwadze ostrzeżenie proroka Malachiasza:
„[…]Jeżeli jestem ojcem, to gdzież jest moja cześć?”
(Mal 1,6) abyśmy my, którzy otrzymaliśmy królestwo niezachwiane,
służyli Bogu tak jak mu się to podoba, z czcią i bojaźnią (Hbr 12,28).
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Królowa Nieba- ZWIEDZENIE Okultyzm
 Post Napisane: 19 stycznia 2015, o 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Biblijne spojrzenie na objawienia Maryji Dziewicy w czasach ostatecznych
Wiadomości o paranormalnych zjawiskach docierają do nas coraz częściej.
Miliony ludzi odwiedza miejsca objawień z nadzieją ujrzenia Błogosławionej Dziewicy Maryji.
Wielu wierzy, że te coraz częstsze zjawiska wskazują na nadejście nowej ery.
Tysiące przesłań pochodzących z objawień maryjnych mówi, że wkraczamy w krytyczny moment historii świata,
w którym wkrótce mogą nastąpić drastyczne przemiany.
Osoby, które śledzą objawienia Maryji wierzą, że przychodzi ona, aby skierować nas z powrotem do Boga.
Inni natomiast twierdzą, że te zjawiska są manipulacją lub działaniem szatana.
Czy Biblia przepowiada objawienia, znaki i cuda w dniach ostatecznych?
Czy Słowo Boże wyjaśnia prawdziwe pochodzenie tych zjawisk?
W jaki sposób objawienia maryjne oraz inne paranormalne zjawiska mogą zmienić świat w trzecim tysiącleciu?



Objawienia Maryjne

Isaj47/ 1
Zstąp i usiądź w prochu,
Dziewico, Córo Babilońska!
Usiądź na ziemi, zrzucona z tronu,
Córo Chaldejska!
Bo przestaną cię nazywać
rozpieszczoną i rozkoszną.


2 Uchwyć żarna i miel [zboże] na mąkę,
zdejm twoją zasłonę,
podkasz suknię, odkryj nogi,
brnij przez strumienie!

3 Nagość twoją odsłoń,
niech widzą twą hańbę!
Wezmę pomstę, nie oszczędzę nikogo. -

4 [Mówi] nasz Odkupiciel,
na imię MuJHVH Zastępów,
Święty Izraela. -

5 Usiądź w milczeniu i wejdź w ciemności,
Córo Chaldejska!
Bo nie nazwą ciebie ponownie
władczynią królestw.


6 Rozgniewałem się na mój naród,
sponiewierałem moje dziedzictwo.
Wydałem je w twoje ręce,
ty nie miałaś dla niego litości.
Sprawiłaś, że starcom twe jarzmo
zaciążyło ogromnie.

7 Mówiłaś: "To już na wieki
będę zawsze władczynią".

Nie wzięłaś sobie do serca tych zdarzeń,
nie rozpamiętywałaś ich końca.

8 A teraz posłuchaj tego, Wykwintna,
siedząca sobie bezpiecznie,
która mówisz w sercu swoim:

"Tylko ja i nikt inny!
Nie zostanę wdową
i nie zaznam sieroctwa".

9 Lecz spadnie na ciebie jedno i drugie
w jednym dniu, niespodzianie.
Sieroctwo i wdowieństwo
w pełni spadną na ciebie,
pomimo wielu twoich czarów
i mnóstwa twoich zaklęć.
10 Polegałaś na twojej złości,
mówiłaś: "Nikt mnie nie widzi".
Twoja mądrość i twoja wiedza
sprowadziły cię na manowce.
Mówiłaś w sercu swoim:
"Tylko ja, i nikt inny!"

,,,,,,,,,,,,
Jan 8l36
Jan11.
Isaj 25 .22

.
Kiedy zostanie ogłoszony ostatni dogmat
Pani zapewni pokój prawdziwy pokój dla świata
Muszą wiedzieć ,ze Pani wszystkich Narodów
stała sie WsPÓŁOdkupicielka wszystkich Narodów
Pośredniczką i Orędowniczką .
matka eucharystii ?




Kiedy wstaje o poranku
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua

mozesz miec ten cały swiat
ale daj mi Jeszua
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua

kiedy jestem sama
kiedy jestem sama
kiedy jestem sama
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua

kiedy nadejdzie moja smierc
kiedy nadejdzie moja smierc
kiedy nadejdzie moja smierc
daj mi Jeszua
daj mi Jeszua

mozesz miec cały ten swiat
mozesz miec cały ten swiat
mozesz miec cały ten świat
ale daj mi Jeszua

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Królowa Nieba- ZWIEDZENIE Okultyzm
 Post Napisane: 19 stycznia 2015, o 14:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Z powyższego wynika,że z chwila zatwierdzenia dogmatu o WSPÓŁODKUPICIELCE

Beda mówic -'Pokój ,Pokój '
I wtedy przyjdzie na nich ZAGŁADA.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Królowa Nieba- ZWIEDZENIE Okultyzm
 Post Napisane: 16 maja 2015, o 16:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Trupy wasze położę przed waszymi bożkami

Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba,składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy.

Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego.

Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu».


A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?
Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź:
«Czy JHVH nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud?

JHVH nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście.
Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców - jak to trwa do dziś.
Za to,że składaliście ofiary kadzielne i grzeszyliście przeciw JHVH, że nie słuchaliście głosu JHVH i nie postępowaliście zgodnie z Jego Prawem, Jego przykazaniami i Jego rozporządzeniami, przyszło na was takie nieszczęście, jakie trwa dzisiaj».
Następnie powiedział Jeremiasz do całego ludu i do wszystkich kobiet:
«Słuchajcie słowa JHVH, cały ludu judzki, przebywający w Egipcie!

To mówi JHVH Zastępów, Bóg Izraela: Wy, kobiety, mówicie to własnymi ustami i wykonujecie własnymi rękami, mówiąc:
"Wypełnimy niezawodnie nasze śluby, jakie uczyniłyśmy, by ofiarować kadzidło królowej nieba i wylewać na jej cześć płyny".
Dobrze!
Wypełniajcie więc swe śluby, wylewajcie płynne ofiary!
Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, cały Judo, mieszkający w ziemi egipskiej. Przysiągłem na swe wielkie Imię - mówi JHVH - że w całym Egipcie nigdy nie będzie już wzywane moje Imię przez kogokolwiek z Judy, który by mówił: "Na życie JHVH !"

Oto czuwam nad wami na wasze nieszczęście, a nie na pomyślność.
Wszyscy ludzie z Judy znajdujący się w ziemi egipskiej wyginą doszczętnie od miecza i głodu.
Jeremiasza 44:16-27

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nieprzypadkowa zbieznosc ...Swieto Wniebowziecia
 Post Napisane: 13 sierpnia 2015, o 14:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Nieprzypadkowa zbieznosc (ZC 08/2015)

Swieto Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny oraz Swieto Wojska Polskiego laczy ta sama data — 15 sierpnia. Przypadek?

Sierpien to w Polsce miesiac Swieta Wniebowziecia NMP oraz pielgrzymek do Czestochowy. Blizsze przyjrzenie sie istocie tego swieta ujawnia jego watle podstawy. Dogmat o wniebowzieciu Marii jest ostatnim z czterech dogmatow maryjnych. W katolicyzmie dogmat to prawda wiary objawiona przez Boga, a autorytatywnie przekazana przez Kosciol, czy to jako definicja soborowa, czy papieska. Dogmaty w katolicyzmie maja charakter nieomylny; maja wyplywac z Pisma Swietego, tradycji i samoswiadomosci Kosciola. Te cztery to dogmat o Marii jako matce Boga, o jej niepokalanym poczeciu, jej nieustajacym dziewictwie i wreszcie jej wniebowzieciu. Ten ostatni zostal ogloszony dopiero w... 1950 roku. Troche pozno jak na rzekomo nieustanna i od samego poczatku obecna w chrzescijanstwie wiare w owo wniebowziecie, nieprawdaz? Z udowodnieniem „wyplywania” tych dogmatow z Biblii tez bylby klopot. Felieton to nie miejsce na szczegolowa analize teologiczna, wiec wykazywanie problematycznosci trzech pierwszych dogmatow sobie daruje, ale nie czwartego, zwlaszcza ze chodzi o sierpien... Dogmat o wniebowzieciu Marii probuje sie uzasadniac fragmentem z Ksiegi Apokalipsy o znaku na niebie — brzemiennej kobiecie odzianej w slonce, z ksiezycem pod stopami i w koronie z dwunastu gwiazd.

Kobieta ta w bolach urodzila syna, ktory ma rzadzic wszystkimi narodami, ale wczesniej sam zostal „porwany do Boga i do jego tronu”1. Katolicka interpretacja jest prosta — ta kobieta to Maria, a ze znak byl na niebie, to wniebowzieta. Jej syn to Jezus, a Jego porwanie do Boga to Jego wniebowstapienie. To tylez proste, co bezpodstawne. Ksiega Apokalipsy to ksiega symboliczna. W calym Pismie Swietym kobieta jest symbolem Kosciola, ludu Bozego, a nie samej Marii. „Mezowie, milujcie zony swoje, jak i Chrystus umilowal Kosciol (...). Dlatego opusci czlowiek ojca i matke, i polaczy sie z zona swoja, a tych dwoje bedzie jednym cialem. Tajemnica to wielka, ale ja odnosze to do Chrystusa i Kosciola”2.

Przykladow takiej symboliki jest wiecej. Z lona ludu Bozego, Izraela, w bolach przesladowan i cierpien, jakich narod ten doswiadczal na przestrzeni wiekow, przyszedl na swiat wyczekiwany Mesjasz, Jezus z Nazaretu. Jedyne wniebowziecie wspomniane w tym fragmencie to wniebowstapienie Jezusa. A skad zbieznosc dat tych swiat? Swieto Wojska Polskiego upamietnia tzw. cud nad Wisla — przelom w wojnie polsko-rosyjskiej z 1920 roku. 15 sierpnia wojska polskie po miesiacach cofania sie dzieki smialemu manewrowi oskrzydlajacemu marszalka Jozefa Pilsudskiego wyprowadzonemu znad rzeki Wieprz, doprowadzily wroga do odwrotu spod Warszawy, by go nieco pozniej ostatecznie pokonac. Nie byloby zadnego problemu, gdyby ow „cud” rozpatrywac jedynie w sensie niezwyklego, nadzwyczajnego, niespodziewanego zdarzenia, jakim byl ow ryzykowny manewr. Jednak Kosciol katolicki zadbal, by ten cud przypisac wniebowzietej Marii, „Patronce, Tarczy i Obronczyni” Warszawy.

Twierdzi sie, ze to jej pojawienie sie na niebie w ow dzien wywolalo wsrod bolszewickich soldatow przerazenie i paniczna ucieczke. No coz... O cudach niebedacych zadnymi cudami tez w tym numerze piszemy. Natomiast jedynym religijnym aspektem wojskowego cudu nad Wisla bylo zagluszanie przez Polakow radzieckich radiostacji polowych z rozkazami silniejszym sygnalem z polskiej radiostacji przez nadawanie Rosjanom przez dwa dni... tekstow Pisma Swietego.

Andrzej Sicinski.
Skrot artykulu. Calosc juz do przeczytania w wersji elektronicznej, PDF lub EPUB miesiecznika „Znaki Czasu”.

1 Zob. Ap 12,1-2.5. 2 Ef 5,25.31-32; por. Jr 3,6-10.20; Ez 16,8-14; Oz 2.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nieprzypadkowa zbieznosc ...
 Post Napisane: 13 sierpnia 2015, o 15:17 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Falszywe Cuda Wyobraz sobie, ze jestes jedna z setek osob, ktore przyszly uslyszec Slowo Boze. Wtem podczas kazania ewangelista wola cie po imieniu: „Hej, wiem, ze jestes tu dzis, Janie Kowalski!”. Zachodzisz w glowe: Skad on to wiedzial? I wtedy podaje na glos twoj adres. Co wiecej, wie, na co chorujesz. Mowi, ze objawil mu te fakty Duch Panski, po czym wzywa cie do wyjscia do przodu, aby moc sie o ciebie pomodlic. Czy to cud?

Taka historia wydarzyla sie naprawde, jednak caly ten „cud” byl szalbierstwem. Wczesniej zona ewangelisty z ukrytym radionadajnikiem przechadzala sie posrod zgromadzonych. Rozmawiajac z nimi, zbierala informacje i po cichutku przekazywala mezowi, ktory mial w uchu malenki odbiornik. Opisany przypadek sklania do postawienia sobie pytania o cuda i ich miejsce w dzisiejszym chrzescijanstwie.

Czy nalezy sie ich spodziewac? Czy dowodza, ze kto ich dokonuje, na pewno pochodzi od Boga? Czy szatan potrafi je czynic? Nawet najbardziej pobiezna lektura Biblii unaocznia realnosc cudow — wydarzen, ktore nie daja sie wytlumaczyc inaczej jak nadprzyrodzona Boza interwencja. Duza czesc sposrod dzisiejszych elit intelektualnych nie uznaje mozliwosci istnienia takich fenomenow, jednak w Pismie Swietym znajdujemy mnostwo opisow cudow. Jednak czy kazdy cud pochodzi od Boga? Diabel wszakze rowniez potrafi czynic cuda.

Badz co badz to upadly aniol, nadprzyrodzona istota wyposazona w wielka moc. Ksiega Apokalipsy opisuje go tak: „I zostal stracony wielki Smok, waz starodawny, ktory sie zwie diabel i szatan, zwodzacy cala zamieszkala ziemie; zostal stracony na ziemie, a z nim straceni zostali jego aniolowie”.

Sam Jezus dal wyraznie do zrozumienia, ze w czasach ostatecznych zjawiska nadprzyrodzone zwioda na manowce miliony ludzi: „Powstana bowiem falszywi mesjasze i falszywi prorocy, i dzialac beda znaki i cuda, by w blad wprowadzic, jesli to mozliwe, takze wybranych”. Wszystko to powinno nas sklonic do ostroznej oceny kazdego wydarzenia sprawiajacego wrazenie nadprzyrodzonego, tak abysmy ustalili, po czyjej stronie znajduje sie cudotworca. W Pismie Swietym czytamy: „Umilowani, nie kazdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy sa z Boga, gdyz wielu falszywych prorokow pojawilo sie na swiecie”. Najlepszy sposob to porownac nauki cudotworcy z biblijnymi, czy ze soba harmonizuja. Jedyny prawdziwy miernik to Biblia.

Clifford Goldstein.

Skrot artykulu. Calosc juz do przeczytania w wersji elektronicznej, PDF lub EPUB miesiecznika „Znaki Czasu”.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Królowa Nieba- ZWIEDZENIE Okultyzm
 Post Napisane: 12 maja 2016, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
02.05.2016

Biskupi na Jasnej Górze podpisali akt oddania Polski w macierzyńską niewolę miłości Maryi

Dzisiaj na Jasnej Górze podczas Rady Biskupów Diecezjalnych doszło do historycznego odnowienia aktu oddania Polski w macierzyńską niewolę miłości Maryi Matki Kościoła Chrystusowego.
Akt został podpisany przez biskupów 50 lat temu i został skierowany do
Najświętszej Matki 50 lat temu, 3 maja 1966 roku.

Teraz został oficjalnie odnowiony


http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... a,9946286/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 maja 2016, o 11:14 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL