Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O. SzustakMa nieść grzechy papieża do Bożego Grobu
 Post Napisane: 25 czerwca 2019, o 17:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
O. Szustak „wbił do Watykanu na pełnej petardzie”. Ma nieść grzechy papieża do Bożego Grobu

Kard. Konrad mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski!
Pod koniec kwietnia o. Adam Szustak OP wyruszył na pieszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. „Postanowiłem, że pójdę pieszo z Krakowa, od grobu św. Jacka, pierwszego dominikanina, do grobu Pana Jezusa. Pójdę na około, przez Słowację, Węgry, Chorwację, Włochy, bo chciałbym poprosił jeszcze o błogosławieństwo papieża Franciszka” – mówił wtedy dominikanin.

Teraz doszedł do Wiecznego Miasta. Sam pisze na swoim profilu FB Langusta na palmie w ten sposób: „No więc tak. Jakimś cudem doszedłem do Rzymu:)”.

Wiadomo również, że w Rzymie zakonnik odwiedził chorą na nowotwór mózgu Marysię Szlązak, która właśnie w stolicy Włoch poddawana jest leczeniu. O. Szustak odprawił w jej intencji eucharystię.

A dziś dominikanin dotarł do Watykanu. Jak wyglądało spotkanie z Franciszkiem? Sami przeczytajcie:

Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem, kard. Konrad mnie poratował i mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski!
Więc ja mówię: Ojcze! Tyle tu lazłem, to mnie pobłogosław. Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko. Połowa za mną, połowa przede mną. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Do sierpnia, bączki drogie. o. adam. +

https://pl.aleteia.org/2019/06/18/o-szu ... O4fpOCaadA

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 czerwca 2019, o 17:48 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: O. SzustakMa nieść grzechy papieża do Bożego Grobu
 Post Napisane: 25 czerwca 2019, o 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
O. Szustak wyruszył pieszo do Jerozolimy. „Adaś, potrzebujesz pokuty!”

„Potrzebuję pokuty i potrzebuję zanieść to do grobu Bożego. Więc idę. Widzimy się w sierpniu. To będzie błogosławiony czas dla mnie i dla was, bo jesteśmy jedną rodziną. Odnawiajmy Kościół, bo musi wreszcie przyjść wiosna Kościoła” - powiedział o. Adam Szustak, który pieszo pielgrzymuje do Jerozolimy.
Jeden z najbardziej znanych polskich dominikanów, o. Adam Szustak, wyruszył na pieszą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Od kilku dni jest już w drodze, jeszcze w granicach Polski.

„Postanowiłem, że pójdę pieszo z Krakowa, od grobu św. Jacka, pierwszego dominikanina,

do grobu Pana Jezusa. Pójdę na około, przez Słowację, Węgry, Chorwację, Włochy, bo chciałbym poprosił jeszcze o błogosławieństwo papieża Franciszka” – powiedział o. Szustak.

Skąd wziął się pomysł, by pieszo pokonać blisko 4 tys. kilometrów? O. Szustak wyjaśnia, że zrodziło się w nim takie pragnienie podczas modlitwy w Guadalupe, w Meksyku. To dla niego ważne miejsce, w którym doświadczył za przyczyną Matki Bożej wielu łask. Ufa, że to natchnienie też przyszło od Niej. „Adaś potrzebujesz jeszcze pokuty” – te słowa usłyszał dominikanin podczas modlitwy w tym właśnie miejscu.

Idę za pokutę

„Idę za pokutę za własne grzechy i za grzechy Kościoła, zwłaszcza duchowieństwa” – powiedział.

Co sobotę o. Szustak będzie też sprawdzał intencje internautów, które raz w tygodniu będzie można zapisać na kanale „Langusta na Palmie”. Jak zapowiedział, będzie się w tych intencjach modlił.

Zachęcił także, aby towarzyszyć mu duchowo. „Ustal sobie codzienną modlitwę i codziennie z Szustakiem módl się w drodze do Jerozolimy”.

Dominikanin planuje pielgrzymować ok. 3,5 miesiąca. Podczas trasy nie będzie robił żadnych transmisji, vlogów, znika – jak zapowiedział – z mediów społecznościowych, bo chce, żeby ta pielgrzymka odbywała się tylko między nim a Panem Bogiem. „Nie chcę, żeby to było jakieś wydarzenie medialne. Jak nie będziecie o mnie nic słyszeli, to znaczy, że jest wszystko dobrze” – wyjaśnił.

Musi wreszcie przyjść wiosna

„Potrzebuję pokuty i potrzebuję zanieść to do grobu Bożego. Więc idę. Widzimy się w sierpniu. To będzie błogosławiony czas dla mnie i dla was, bo jesteśmy jedną rodziną. Idźmy razem do Jerozolimy i w ten sposób odnawiajmy Kościół, bo musi wreszcie przyjść wiosna Kościoła” – zakończył o. Szustak.

W tym czasie na YouTubie będą publikowane filmy, które o. Szustak nagrał wcześniej.
https://pl.aleteia.org/2019/04/29/o-szu ... sz-pokuty/


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 czerwca 2019, o 17:58 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL