Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 30 października 2013, o 09:41 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
kinga35
włąśnie na tym polega ucisk
ludzie prześladują innych ze względu na przekonania
bo wydaje im się ,ze tak służą Bogu
prześladując innych za herezje itp
Słusznie Ci pisze Noemi
nie zrażaj się
Bóg rozlicza nas z wierności Jemu na miarę naszego poznania Jego Słowa
a nie z pozycji jakiejś doktryny takiej czy innej jedynozbawczej w swoim mniemaniu grupy
cząstkowe jest bowiem nasze poznanie - Bóg daje je też w różnym zakresie
jednemu 2 talenty innemu 5 innemu 10 itd
my odpowiadamy za to co czynimy ze swoimi talentami jak nimi obracamy
Rozmawiajmy
Może i ja się coś od Ciebie dowiem
Nie mam strachu ,że mi coś zabieżesz z tego co autentycznie mam od Boga - bo to zostanie
ale może pozbędę się czegoś co nie jest od Boga ?
wszak nikt z nas nie wie wszystkiego
bo w wierze a nie w poznaniu pielgrzymujemy
Chodzi by być nastawionym na wzrost
Jeżeli masz fundament - wiarę osobistą w ofiarę Mesjasza Jezusa Chrystusa za nas
to żadne wichry i żadne prześladowania Ci tego nie zabiorą - bo On to obiecał
,że nic nas nie odłączy od miłości Bożej - której wyrazem była ta ofiara
On tak umiłował świat ,że kto weń wierzy - żyć będzie
Zostań wiec i rozmawiajmy
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 października 2013, o 09:41 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 30 października 2013, o 10:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
benpo napisał(a):

,, Niestety benpo jest NADGORLIWY i to tak bardzo ze robi krecią robotę ".
Witam, mówiąc wyrażnie i otwarcie wykonuję ,,krecią robotę", to ciekawe określenie wypłynęło z twojej głowy.
A co zrobi twoja nowa rozmówczyni, gdy powiem że koścół rzymsko-katolicki nie ma nic wspólnego z apostołami ani z moim zbawicielem Jezusem Chrystusem?.
A Bóg powiedział w 1 Tymoteusza 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik miedzy Bogiem a ludżmi, człowiek,
Chrystus Jezus.
Czy tu jest napisane że Maria jest pośredniczką? wiem jako były katolik,że we mszach tak się do niej zwracają, bezprawnie, bo ona tym nie jest tylko Pan Jezus.
A teraz następne miejsce z tego 1 listu do Tymoteusza 4:1-5.cytuję: Rozdział 4
1 Tm 4,01 Duch zas otwarcie mówi, ze w czasach ostatnich niektórzy odpadna od wiary,
skłaniajac sie ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.
1 Tm 4,02 [Stanie sie to] przez takich, którzy obłudnie kłamia, maja własne sumienie
napietnowane.
1 Tm 4,03 Zabraniaja oni wchodzic w zwiazki małzenskie, [nakazuja] powstrzymywac
sie od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziekczynieniem
wierzacy i ci, którzy poznali prawde.
1 Tm 4,04 Poniewaz wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spozywane
z dziekczynieniem, nie nalezy odrzucac.
1 Tm 4,05 Staje sie bowiem poswiecone przez słowo Boze i przez modlitwę. Bóg w tym miejscu powiedział wyrażnie, że powstaną ludzie i będą stosować demoniczny celibat i to co w k.kat. nazywa się postem, jest zakaz jedzenia mięsa w piątek.Je się rybę,ryba też przecież składa się z mięsa i ości.
Pamiętam to gdy gościłem u mojej babci gorliwej katoliczki, należącej do kółka różańcowego, (różaniec został przejęty z pogaństwa).
Prawda jest często na temat tego kościoła dla jego wyznawców bardzo niepopularna i bolesna. czy taką mowę uważasz za krecią robotę, kret to bardzo pożyteczne stworzenie, bo wyżera wszystkie szkodniki.Możesz przekazać twojej rozmówczyni co nie ja myślę i mówię o jej kościele(wierze) ale co mówi sam Bóg w Swoim Słowie w tych 2 cytatach, co podałem z katolickiej Biblii tysiąclecia.
Coś kolekcjonerka słabo ją zna, i czyta. A szkoda.

Co twoja odpowiedz wnosi poza twoja nadgorliwościa ?

Robisz krecia robote bo zrazasz do Branhama i to tak bardzo ze na sam dzwiek jego Nazwiska robi sie nie tak .
Zatem powiedz jest Za czy nawet przeciw Branhamowi ?
On sie w grobie przewraca na takie wpychanie na siłe ,to zaczyna dławic.
Nawet sj tak nie robia jak ty a wiemy co oni potrafią.

Dlatego proponuje bys nie atakował kazdego kto ci sie pojawi na horyzoncie.
Nie tłams go na dzien dobry z jakiego to on jest babilonu ,bo mozna sie zadławic
Nie drwij ze kolekcjonuje Biblie a jesli nawet to JEJ sprawa a tobie nic do tego.
Nie dałes czasu by ja poznac na tyle by wiedziec czy jest szczera czy poszukuje Boga
Ale ona odniosła wrazenie ze tu sie łowi zagubione dusze .

Nie pytamy ciebie co kolekcjonujesz poza drwinami z piszących.

Nie podoba mi sie to jak sie odnosisz do piszących .
Czy zrozumiałes mnie ?

..
Jest mi przykro ,ze tak to wygląda.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 30 października 2013, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
(RP napisał(a):
kinga35
włąśnie na tym polega ucisk
ludzie prześladują innych ze względu na przekonania
bo wydaje im się ,ze tak służą Bogu
prześladując innych za herezje itp
Słusznie Ci pisze Noemi
nie zrażaj się
Bóg rozlicza nas z wierności Jemu na miarę naszego poznania Jego Słowa
a nie z pozycji jakiejś doktryny takiej czy innej jedynozbawczej w swoim mniemaniu grupy
cząstkowe jest bowiem nasze poznanie - Bóg daje je też w różnym zakresie
jednemu 2 talenty innemu 5 innemu 10 itd
my odpowiadamy za to co czynimy ze swoimi talentami jak nimi obracamy
Rozmawiajmy
Może i ja się coś od Ciebie dowiem
Nie mam strachu ,że mi coś zabieżesz z tego co autentycznie mam od Boga - bo to zostanie
ale może pozbędę się czegoś co nie jest od Boga ?
wszak nikt z nas nie wie wszystkiego
bo w wierze a nie w poznaniu pielgrzymujemy
Chodzi by być nastawionym na wzrost
Jeżeli masz fundament - wiarę osobistą w ofiarę Mesjasza Jezusa Chrystusa za nas
to żadne wichry i żadne prześladowania Ci tego nie zabiorą - bo On to obiecał
,że nic nas nie odłączy od miłości Bożej - której wyrazem była ta ofiara
On tak umiłował świat ,że kto weń wierzy - żyć będzie
Zostań wiec i rozmawiajmy
pozdrawiam



Nic dodać nic ująć . Podpisuje się pod tym .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 30 października 2013, o 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
benpo napisał(a):

,, Niestety benpo jest NADGORLIWY i to tak bardzo ze robi krecią robotę ".
Witam, mówiąc wyrażnie i otwarcie wykonuję ,,krecią robotę", to ciekawe określenie wypłynęło z twojej głowy.
A co zrobi twoja nowa rozmówczyni, gdy powiem że koścół rzymsko-katolicki nie ma nic wspólnego z apostołami ani z moim zbawicielem Jezusem Chrystusem?.
A Bóg powiedział w 1 Tymoteusza 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden tez pośrednik miedzy Bogiem a ludżmi, człowiek,
Chrystus Jezus.
Czy tu jest napisane że Maria jest pośredniczką? wiem jako były katolik,że we mszach tak się do niej zwracają, bezprawnie, bo ona tym nie jest tylko Pan Jezus.
A teraz następne miejsce z tego 1 listu do Tymoteusza 4:1-5.cytuję: Rozdział 4
1 Tm 4,01 Duch zas otwarcie mówi, ze w czasach ostatnich niektórzy odpadna od wiary,
skłaniajac sie ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.
1 Tm 4,02 [Stanie sie to] przez takich, którzy obłudnie kłamia, maja własne sumienie
napietnowane.
1 Tm 4,03 Zabraniaja oni wchodzic w zwiazki małzenskie, [nakazuja] powstrzymywac
sie od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziekczynieniem
wierzacy i ci, którzy poznali prawde.
1 Tm 4,04 Poniewaz wszystko, co Bóg stworzył, jest dobre, i niczego, co jest spozywane
z dziekczynieniem, nie nalezy odrzucac.
1 Tm 4,05 Staje sie bowiem poswiecone przez słowo Boze i przez modlitwę. Bóg w tym miejscu powiedział wyrażnie, że powstaną ludzie i będą stosować demoniczny celibat i to co w k.kat. nazywa się postem, jest zakaz jedzenia mięsa w piątek.Je się rybę,ryba też przecież składa się z mięsa i ości.
Pamiętam to gdy gościłem u mojej babci gorliwej katoliczki, należącej do kółka różańcowego, (różaniec został przejęty z pogaństwa).
Prawda jest często na temat tego kościoła dla jego wyznawców bardzo niepopularna i bolesna. czy taką mowę uważasz za krecią robotę, kret to bardzo pożyteczne stworzenie, bo wyżera wszystkie szkodniki.Możesz przekazać twojej rozmówczyni co nie ja myślę i mówię o jej kościele(wierze) ale co mówi sam Bóg w Swoim Słowie w tych 2 cytatach, co podałem z katolickiej Biblii tysiąclecia.
Coś kolekcjonerka słabo ją zna, i czyta. A szkoda.

Co twoja odpowiedz wnosi poza twoja nadgorliwościa ?

Robisz krecia robote bo zrazasz do Branhama i to tak bardzo ze na sam dzwiek jego Nazwiska robi sie nie tak .
Zatem powiedz jest Za czy nawet przeciw Branhamowi ?
On sie w grobie przewraca na takie wpychanie na siłe ,to zaczyna dławic.
Nawet sj tak nie robia jak ty a wiemy co oni potrafią.

Dlatego proponuje bys nie atakował kazdego kto ci sie pojawi na horyzoncie.
Nie tłams go na dzien dobry z jakiego to on jest babilonu ,bo mozna sie zadławic
Nie drwij ze kolekcjonuje Biblie a jesli nawet to JEJ sprawa a tobie nic do tego.
Nie dałes czasu by ja poznac na tyle by wiedziec czy jest szczera czy poszukuje Boga
Ale ona odniosła wrazenie ze tu sie łowi zagubione dusze .

Nie pytamy ciebie co kolekcjonujesz poza drwinami z piszących.

Nie podoba mi sie to jak sie odnosisz do piszących .
Czy zrozumiałes mnie ?

..
Jest mi przykro ,ze tak to wygląda.

Dzięki za uwagę, co miałem powiedzieć powiedziałem, a za prorokiem Bożym jestem zawsze za,ale jeszcze więcej jestem za Słowem Bożym, ono jest moim absolutem, i tej dziewczynie z tego absolutu podałem miejsca, by zobaczyła gdzie się obecnie znajduje, nie szydzę sobie z tego że ona kolekcjonuje sobie Biblie, wiem że to jest za mało by się podobać Bogu, należy poznać dokładnie co w nich jest napisane i respektować to,jeśli jest napisane Syn Boży to kto śmie mówić coś innego?,jeśli jest napisane syn człowieczy, to nikt nie ma prawa powiedzieć coś innego. Ja wiem że Bóg był w Chrystusie i w Nim będąc czynił to co jest napisane w Ewangeliach,ale najważniejsze, to przyjść osobiście do Pana i od Niego dożyć zbawienia, bo tylko On zbawia i uzdrawia, wasze dyskusje zatrzymują ludzi by tego mogli dożyć, człowiek musi poznać że jest zgubiony, i przyjść do Pana aby dożyć Jego łaski. Ja jej wskazałem gdzie ona obecnie się znajduje, jest nie tylko w zgubionym stanie,to jeszcze okłamana przez katolicyzm. To tyle.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 2 grudnia 2013, o 12:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Każdy to sie zanurzył w śmierc Jahszuah Mesjasza ten z Nim Zmartwychwstanie.
O Jahszuah czytamy ,ze Raz Cierpiał i więcej nie będzie Raz umarł i więcej nie umrze.
Uważam ,ze jesli Oblubienica jest W NIM to On juz więcej nie Cierpi i nie Umiera.
A Oblubienica ZMARTWYCHWSTAŁA z Nim również nie przejdzie przez ucisk.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 2 grudnia 2013, o 12:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.
Ap 2:9 bt "Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i obelgę [rzuconą] przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana."


Ap 2:10 bt "Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał.
Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia, abyście zostali poddani próbie, a znosić będziecie ucisk przez dziesięć dni.
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia."

2Kor 11/2
Zareczyłem was z jednym mężem jako Oblubienice Czystą .
Obleczeni w Jego Ciało Szatę -

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 2 grudnia 2013, o 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
Nie podzielam poglądu , że kościół nie przejdzie przez ucisk
Nie widzę na to uzasadnienia biblijnego
wiec powtórzę tylko to co słyszałem od Pana .Niech Twoja a nie moja wola sie stanie
Tylko wybrani będą mieli moc nie przyjąć znamienia bestii na rękę i czoło
i umrzeć za wiarę
wiec jak to ma być moim udziałem to modlę się bym wytrwał do końca
nie chcę karmić sie nauka co ucho łechce - że mnie to nie spotka
że na mnie to nie przyjdzie bo wszedłem do "właściwego garażu"
zbawienie jest bowiem z wiary - to osobista laska a nie z przynależności do "właściwej " konfesji
i z czytania "właściwych " kazań
ale Ty oczywiscie wiesz co robisz
i nie zamierzam Ci cokolwiek sugerować
Niech Ci Bóg błogosławi

Głupia panna przejdzie przez ucisk, a mądra w tym czasie będzie na weselu Baranka. Głupia panna dlatego pozostanie na wielki ucisk, bo bardziej wierzy interpretacjom swoim i kaznodziei bez Bożego powołania, a ty rp jesteś tego klasycznym przykładem. Proste.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 3 grudnia 2013, o 06:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
pokaż to w Słowie panie benpo ,że obie panny razem nie czekały na przyjście Pana
bo gdy On przyszedł to dokonał co dokonał ale do Jego przyjścia obie były w tej samej pozycji - zasnęły
po powtórnym przyjściu Jezusa będzie porwanie na powietrze kościoła
całego kościoła również i tych co umarli w Chrystusie i zmartwychwstaną
ci co pozostaną przy życiu w czasie wielkiego ucisku tamtych nie wyprzedzą
wiec nie wejdą wczwśniej przecież wśród tych co umarli w Chrystusie są ci co wyszli z ucisku po wypraniu szat w krwi Baranka - oni tam oddadzą życie ich koło tronu widział Jan w objawieniu .Musi się dopełnić liczba - cały kościół zbawionych Jego krwią wezmie udział w uczcie nawet ci zaproszeni na końcu
A zmartwychstanie będzie po ucisku
tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: P O CH W Y C E N I E Kościoła
 Post Napisane: 22 grudnia 2013, o 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
POCHWYCENIE KOŚCIOŁA

Obj. 1, 7: "Oto przychodzi wśród obłoków i ujrzy go wszelkie oko, a także ci,
którzy Go przebili, i będą biadać nad Nim wszystkie plemiona ziemi.
Tak jest! Amen."
ON przychodzi.
Jezus przychodzi.
Bóg przychodzi.
Prorok przychodzi.
Kapłan i Król przychodzi.
Przychodzi Ten WSZYSTKO we WSZYSTKIM.
Tak, przyjdź rychło Panie Jezu. Amen.
On przychodzi.
On przychodzi w obłokach, w obłokach chwały, tak jak był widziany na Górze Przemienienia, a Jego szata lśniła, kiedy otoczyła Go moc Boża.

UJRZY GO KAŻDE KAŻDE OKO.
TO OZNACZA, ŻE NIE JEST TO ZACHWYCENIE.


To jest pora, kiedy On przychodzi, aby zająć swoje prawnie należne Mu miejsce - jako władca świata.
To będzie wtedy, kiedy ci, którzy Go przebili swymi wyznaniami wiary i denominacyjnymi naukami, będą lamentować, i wszyscy ci ludzie będą wyć z przerażenia z powodu Tego, który jest Słowem.
To jest historia objawienia z Zachariasza 12, 9 - 14.

Zachariasz prorokował o tym około dwa i pól tysiąca lat temu.
To się właśnie dzieje.
Słuchajcie: "W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.

Lecz na DOM Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania.
Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli..."


Otóż, więc kiedy ewangelia powróci z powrotem do Żydów?
Wtedy, kiedy zakończy się czas dla pogan.
Ewangelia jest blisko tego, aby powrócić do Żydów.
O, gdybym wam tylko mógł powiedzieć coś, co się ma stać właśnie teraz w naszym czasie.
Ta wielka rzecz, która się ma wydarzyć, przejdzie do Objawienia 11. rozdziału i wzbudzi tych dwóch świadków, tych dwóch proroków - Mojżesza i Elijasza, przywracając z powrotem ewangelię Żydom.

Jesteśmy na to przygotowani.
Wszystko dzieje się po kolei.

***

Czy jesteście gotowi?
Pragnę wami trochę wstrząsnąć.

Zachwycenie odbędzie się właśnie w taki sposób.
Ono będzie tak proste - niewątpliwie odbędzie się podobnie - mianowicie zachwycenie przyjdzie jednego z tych dni, a NIKT NIE BĘDZIE O TYM NIC WIEDZIAŁ.

Otóż, NIE, NIE, NIE powstawajcie teraz, lecz rozważajcie o tym przez chwilę. Zachwycenie przyjdzie w taki prosty sposób - mianowicie sądy spadną na ziemię, a ONI UJRZĄ SYNA CZŁOWIECZEGO I POWIEDZĄ: "Czy nie mieliśmy przedtem otrzymać tego i tego?

Czy nie miał być posłany najpierw Eliasz?
Czy nie miało nastąpić najpierw zachwycenie?

Jezus odpowie: "Ono się już odbyło, a wy tego nie rozpoznaliście". Bóg w prostocie.
Widzicie?
Otóż, w tym tygodniu wejdziemy w bardzo głęboką naukę na ten temat.
UWAŻAJCIE TERAZ.
ZACHWYCENIE - TAK NIEWIELU BĘDZIE W OBLUBIENICY.

***

A więc najpierw On przyszedł, aby odkupić swoją oblubienicę.
Po raz drugi On przychodzi w pochwyceniu, aby oblubienicę stąd zabrać.
A po raz trzeci przyjdzie wraz z oblubienicą, jako Król i królowa.

WŁAŚNIE TEGO PRZYJŚCIA OCZEKUJE WIELU LUDZI.
Jednak kiedy przyjdzie On tym razem, prawie nikt nie zauważy Jego przyjścia oprócz tych, którzy będą na nie gotowi.
Po prostu pewni ludzie okażą się nieobecni.
Inni nie będą wiedzieli, co się z nimi stało.
Oni zostaną pochwyceni w jednej chwili i potem zostaną uznani za zaginionych.

***

Jesteście teraz na koncu. Kiedy? Nie wiem. Wyczekuję Go każdego dnia. Jeśli On nie przychodzi dzisiaj, wyczekuję Go jutro. Jeśli On nie powróci w tym roku, wyczekuję Go w następnym roku. Wiem, że On przychodzi. Nie znam minuty, ani godziny. LECZ WIEM ŻE WSZYSTKO SIĘ WYPEŁNIŁO i MOŻE NASTAĆ ZACHWYCENIE. Kościół jest powołany. Będzie to tajemnicze odejście, PO PROSTU ZNIKNIĘCIE i BĘDZIE PO WSZYSTKIM.

***

I Tesaloniczan 4, 13-18: "Gdyż sam Pan z okrzykiem... (16. wiersz)... na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba...".
Wydarzyły się trzy rzeczy, głos - okrzyk, głos archanioła i trąba muszą zabrzmieć, zanim pojawi się Jezus. Otóż - okrzyk.
JEZUS DOKONUJE WSZYSTKICH TRZECH, kiedy On - On - On - On zstępuje.
Okrzyk - czym jest okrzyk?
JEST TO POSELSTWO, KTÓRE WYCHODZI NAJPIERW, żyjący Chleb Życia, który wydaje na świat Oblubienicę.
Otóż, Bóg dokonuje tych rzeczy w pewien sposób, a On nie zmienia swojego sposobu postępowania.
On jest niezmieniającym się Bogiem.
On powiedział w Księdze Amosa 3, 7, że nie uczyni na ziemi niczego, dopóki tego wpierw nie objawi sługom swoim prorokom.
I On to uczyni z taką pewnością, z jaką to obiecał.

***

Ześlij deszcz świętego ognia Bożego i oświeć nasze dusze, Panie, obecnością Jezusa Chrystusa. Niechaj ci ludzie nie są tak powstrzymywani przez niewiarę, aby nie mogli zobaczyć, że Ty jesteś tutaj z nami. Ty jesteś Słowem, które rozróżnia myśli serca, ponieważ Biblia jest dla nas tego dowodem ciągle na nowo i na nowo. Panie Boże, pozwól, żebyśmy to sobie uświadomili naszymi zmysłami, że Duch Boży znajduje się pomiędzy nami. Udziel nam tego, Ojcze. Ja ich polecam Tobie, razem ze mną. Amen.
Bracie, siostro, ja nie wiem z mojej Biblii o żadnej dalszej rzeczy, którą Bóg obiecał uczynić przed pochwyceniem Kościoła. Ja nie wiem. Wy myślicie o tym, że przychodzi znamię bestii, ale ja wam powiedziałem, że ono już istnieje, oni to już uczynili.
Rozumiecie?
NASTĘPNĄ RZECZĄ, KTÓRA POZOSTAJE JEST ZACHWYCENIE KOŚCIOŁA.
ONO BY MOGŁO NASTAĆ W KAŻDEJ CHWILI, A ŻADNE MIEJSCE PISMA W BIBLII NIE ZOSTAŁOBY NARUSZONE
, na ile mi wiadomo.
Bóg wie, że to jest prawdą. O tak.
Ten czas jest tuż.
Jest później, niż sobie myślimy.

***

Dzisiaj potrzebujemy wykorzeniania. Może jest na to już za późno. Może ta godzina już minęła. Nie będziemy mieć już kolejnego przebudzenia. Wiem, że wyglądacie go, lecz ja nie widzę go w Piśmie.
JA OCZEKUJĘ NA ZACHWYCENIE, TYLKO GARSTKI LUDZI. Tak jest, tylko garstki ludzi. Świat w ogóle nie zauważy ich braku. Kiedy oni odejdą, nie poznacie w ogóle, że już ich nie ma. Tak jest. To przyjdzie jak złodziej w nocy.

***

Uczniowie pewnego razu zadali to pytanie. Zapytali: "Dlaczego uczeni w Piśmie, nauczyciele Pisma, mówią, że wpierw, zanim te wszystkie rzeczy się wydarzą, musi przyjść Eliasz?". Pamiętajcie, że On mówił do uczniów, nie do faryzeuszów, lecz do uczniów. Oni się zapytali: "Czemu uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz?"
On odpowiedział: "Eliasz już przyszedł i zrobili z nim, co chcieli, a wy nie wiedzieliście tego".
Co by było, gdybyście pewnego dnia zorientowali się, że znaleźliście się w okresie ucisku i powiedzieli: "Myślałem, że najpierw ma przyjść zachwycenie"?
Widzicie?
A głos odpowiedziałby wam takimi słowy: "Zachwycenie już miało miejsce, a wyście tego nie wiedzieli".
"Jak było w dniach Noego, kiedy osiem dusz zostało zbawionych przez wodę, tak będzie w przyjściu Syna Człowieczego".
Ludzie będą szli naprzód swoją drogą, myśląc sobie, że postępują właściwie, a będzie już po wszystkim.
O Boże, zmiłuj się nad nami!

***

Jak może posłaniec, posłany od Boga, wierzyć tylko części Słowa, a zaprzeczać jego reszcie? Prawdziwy prorok Boży w tych ostatecznych dniach będzie głosił całe Słowo. Denominacje będą go nienawidzić. Jego słowa będą może tak samo szorstkie jako słowa Jana Chrzciciela, który ich nazwał żmijami.
JEDNAK CI PREDESTYNOWANI BĘDĄ GO SŁUCHAĆ I BĘDĄ GOTOWI NA ZACHWYCENIE.
Królewskie Nasienie Abrahama, z taką wiarą, jaką miął Abraham, będzie się trzymać Słowa razem z nim, ponieważ oni są razem predestynowani.

***

Pan Jezus przyjdzie w jednym z tych dni! Wiecie o tym, że wierzę, iż będzie to tak nagłe i tak błogie, to będzie jedna setna... będzie to część z jednej setnej procentu, tych którzy będą widzieć, kiedy i jak to zachwycenie przybliża się!
BĘDZIE SIĘ TO PRZYBLIŻAĆ TAK CICHO, ŻE ŻADEN CZŁOWIEK NIE BĘDZIE O TYM NIC WIEDZIAŁ.
Widzicie?
To będzie...naturalne, te małe grupy powiedzą; W porządku, ten i ten? Och, oni powiedzą że po tamtej stronie jest jedna grupa fanatyków która gdzieś zaginęła.
To jednak nie jest tak. Oni po prostu gdzieś poszli. Znamy ten fanatyzm, widzicie?
Tak, powiedzą że miejscowości Jeffersonville, w tej małej kaplicy jest tak wiele członków zboru którzy gdzieś znikli.
Widzicie?
Oni po prostu bawią się i gdzieś poszli, lub coś podobnego, oni nic o tym nie będą wiedzieć.
Stanie się to w całym kraju, że ci co umarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Odbędzie się zachwycenie i Zbór [Kościół] zostanie zabrany do domu.

Potem rozpocznie się wielki ucisk. Och, nie chcemy tu być w tym czasie.
Ja nie chciałbym tu być w czasie wielkiego ucisku.
Nie.
BOŻE ZACHOWAJ, ABY KTOKOLWIEK Z NAS BYŁ W TYM UCISKU.
Albowiem jest napisane w Objawienie 22:11: "Kto szkodzi, niechaj jeszcze szkodzi; a kto jest plugawy, niech jeszcze będzie plugawszy; a kto jest sprawiedliwy, niech się jeszcze usprawiedliwi, a kto święty, niech jeszcze będzie poświęcony."

Nic tutaj więcej niema... Baranek wyszedł ze swoją Księgą Wyzwolenia i Oblubienica została zabrana.
Wszyscy ci którzy to odrzucą muszą iść przez ucisk, tak samo Żydzi jak i poganie.
Co za czas męki!
Ja bym tego nie chciał.

***

Ta wewnętrzna część was - tam głęboko wewnątrz - to jest ten człowiek, który nie może umrzeć.
Rozumiecie?
I to jest ta osoba, od której rozpoczyna się nowe życie - od tego znowuzrodzenia.
I ONO KSZTAŁTUJE INNĄ OSOBĘ NA PODOBIENSTWO TEJ OSOBY, KTÓRĄ TY JESTEŚ - wokół tego życia.
Czy to pojmujecie?
Więc pod pewnym względem ono (to ciało) znajduje się tam wewnątrz, a czym ono jest?
Tym Słowem obiecanym przed założeniem świata.
A to ciało wokół odzwierciedla tylko negatyw - TO ZAŚ BĘDZIE ODZWIERCIEDLAĆ POZYTYW - SŁOWO.
I tak samo będzie z pochwyceniem Oblubienicy.
TO SŁOWO, KTÓRE JEST W WAS - TO NOWE CIAŁO ZMATERIALIZUJE SIĘ WOKÓŁ TEGO SŁOWA, a ta sama rzecz stała się u Sary.

***

Gdy oni mówią: "Groby się otworzą".
JAK MOGĄ SIĘ OTWORZYĆ GROBY?
Nie mam czasu, aby w to wejść tak jak bym chciał.
Lecz będę się musiał tego podjąć, aby WAM POKAZAĆ PROSTOTĘ BOGA.
Wapien, potas - gdybyśmy zebrali wszystkie pierwiastki w waszym ciele, otrzymalibyśmy z tego tylko pełną łyżkę. To się zgadza. Polego to na tym, że po prostu przechodzicie z powrotem do Ducha i Życia.
BÓG TYLKO POWIE SŁOWO I NASTANIE ZACHWYCENIE.
ONO SIĘ NIE ODBĘDZIE W TEN SPOSÓB, że aniołowie zstąpią na dół, odgrzebią łopatami groby i wydostaną z nich te stare martwe ciała. One są zrodzone w grzechu, lecz TE NOWE są stworzone na Jego podobienstwo.

***

O Panie Boże, myślę o nas stojących, w jednej chwili, w oka mgnieniu, KIEDY TEN ŚWIAT NIE BĘDZIE WIEDZIAŁ CO SIĘ DZIEJE, lecz nagle, zobaczycie jak przed wami się pojawią wasi umiłowani, którzy odeszli, a którzy muszą zjednoczyć się z wami znowu.
Zostaniemy przemienieni w jednym momencie, w oka mgnieniu, zostaniemy pochwyceni razem, by spotkać naszego Pana na powietrzu i potem być na zawsze z Nim zjednoczeni, aby już nigdy nie być po za Jego Obecnością.

***

Moi drodzy, odczuwam, jakby Zachwycenie było tuż ponad Kościołem.
O, to sprawia, że się czuję tak dobrze. Wszystkie grzechy są pod Krwią.
Widzicie, Duch Święty lubi Słowo. Słowem właśnie karmi się Duch Święty, rozumiecie.
O, moi drodzy! On zstępuje w dół i przedostaje się między ludzi, oczyszcza ich grzechy, zabiera im ich choroby, uwalnia ich z przygnębienia i czyni upojonymi.

Teraz jestem upojony, tak pijany, jak tylko ja mogę być, upojony na skutek Ducha Świętego, miłość wypływa z mego serca. Nie ma znaczenia, co uczynił ktokolwiek, jest to przebaczone.
Zatem, najbardziej zawzięty wróg - to wszystko przeminęło, ktokolwiek, kto kiedykolwiek coś opowiadał, lub powiedział cokolwiek. Jeżeli ja..." O, pragnę, żeby to wszystko przeminęło". Wszystko jest teraz oczyszczone.

***

Otóż, pochwycenie, o którym mówimy jest tylko dla Oblubienicy.

Pamiętajcie, Biblia mówi: "A inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat".
Jeśli pochwycenie nie istnieje, przyjaciele, to gdzie my jesteśmy?
Co uczynimy?
W którym wieku żyjemy?
Jaką obietnicę mamy?
ZACHWYCENIE NASTĄPI.
Biblia mówi, że ono nastąp i ono będzie tylko dla wybranych - dla wybranej Pani, Oblubienicy w tym czasie, która została wyciągnięta.
Ono będzie dla Kościoła

http://www.goszen.pl/?action=b22

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O CH W Y C E N I E Kościoła
 Post Napisane: 23 grudnia 2013, o 06:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Bardzo ciekawe kazanie
nie rozumiem tylko skąd pomysł że ci dwaj świadkowie w Jerozolimie to Mojżesz i Eliasz
znam ten ogląd W.M.Branhama z kilku kazań
i zupełnie nie widzę dlaczego tak twierdzi
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O CH W Y C E N I E Kościoła
 Post Napisane: 23 grudnia 2013, o 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jeszcze sie nie wczytałam ,wczoraj było już dość późno ale nadrobię.
Co do tych świadków , wielu szuka którzy by to mieli byc.
Mówia ze Henoch i Eliasz bo żaden z nich nie zaznał śmierci więc teraz powrócą i będą zabici.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O CH W Y C E N I E Kościoła
 Post Napisane: 23 grudnia 2013, o 13:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
no tak ale Eliasz przyszedł i zrobili z nim co chcieli - tak stwierdził Joshuah
Czy mam mu nie wierzyć ?
Mojżesz umarł o ciało jego był spór opisany w liście aostoła
wiec skąd ci dwaj u Branhama ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: P O CH W Y C E N I E Kościoła
 Post Napisane: 23 grudnia 2013, o 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy i co stoi na przeszkodzie by uwierzyc ,ze Eliahu przyszedł w tamtym Czasie
dla israela przeciez chodzi o DUCHA Eliaszowego o jego postawe wzgledem Boga.
Jesli o Janie było powiedziane ze to Eliasz w co przeciez israelczycy nie uwierzyli.
Uwierzyli rzadzący kapłani faryzeusze ?
Nie ,zatem oni nadal czekaja na Eliasza - tak ?
A dlaczego nie miałby byc posłany Eliasz do Oblubienicy z Pogan ,czy Biblia zaprzecza zakazuje czegos takiego ?

Co do Mojzesza zapewne opiera sie na tym ze Mojzesz wraz z Eliaszem byli na Górze
kiedy Jahszuah Objawił sie im w Chwale .
Mozna tez sie zastanawiac dlaczego ci dwaj a nie jacys inni np Noe i Henoch ?

Mk 9:4 bp "I zobaczyli Eliasza i Mojżesza, którzy rozmawiali z Jezusem."

Mk 9:5 bp "Wtedy Piotr odezwał się do Jezusa: Rabbi, dobrze nam tutaj; rozbijemy trzy namioty, jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza."

Moze trzeba by zgłebic dlaczego ci dlaczego nie inni.
Moze jeszcze raz przyjda i beda jako ci co Umrali w Mesjaszu pierwszymi którzy
WSTANA i bedzie to ZNak ze ZACZEŁO SIE .

Popatrz na słowa czy to nie znaczy ze ci co beda mieli byc POCHWYCENI UJRZĄ
Tych co wstali z Umarłych sa to co co Umrali w Mesjaszu ..
Jakosc czuję tak włąsnie będzie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 26 grudnia 2013, o 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Oblubienica to ktos SZCZEGÓLNY ktoś WYJATKOWY i tak bedzie potraktowany.
Nie moze miec tego samego udziału co pozostali .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kościół przez ucisk
 Post Napisane: 26 grudnia 2013, o 16:32 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Czy Izrael nie jest oblubienicą
małzonką oślubioną w młodości ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 grudnia 2013, o 16:32 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL