Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: co głosić światu
 Post Napisane: 16 września 2013, o 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
do mnie przemawia to co Paweł zaleca
w miejsce Chrystusa /wierzę ,że z Jego namaszczeniem/ poselstwo /Ducha Sw/ sprawujemy
prosimy - pojednajcie się z Bogiem
Poselstwo od Boga to poselstwo łaski
łaska to też sprawiedliwość Boża
On Jest bogaty w miłosierdzie - pokornych łaską daży
Łaska zbawieni jesteśmy Boży to dar - aby się nikt nie clubił
wiec proszę ludzi wskazując na Jezusa sprawcę i dokończyciela wiary - by się opamiętali
przyjęli ofiarę Jego śmierci -zanurzyli się w tą śmierć - weszli do wody wzywając Imienia zbawienia Jeshuah HaMesajach - i przekazuję im dobrą nowinę ,ze Bóg da im dar Ducha Sw - nowe życie w Jezusie
rownież przeczytałem ponad 100 publikacji sygnowanych imienie W.M.Branhama - wysłuchalem z 30 kaset z jego kazaniami i obejżałem parę fimow o jego służbie
był to wielki mąż boży wiec oczywiście trzymam się tego co w jego kazaniach naprowadzało na Jezusa .To był taki jak pisał E Frank jakby "drogowskaz" do Drogi jaką jest Jezus .
Nie trzymam się jednak "oburącz " "drogowskazu " a idę już "drogą " Nauczanie W.M.Branhama bylo mi pomocne przy wyjści z KZ jestem wdzieczny Bogu ,ze miłem je wtedy w ręku
Obecnie jednak staram się zgodnie z pouczeniem W.M.Branama wracać do Slowa i od 1999 roku kieruję się w życiu tylko tym co Bóg osobiście objawi mi w Słowie - kazania W.M.Branhama czasem czytam nadal ale nie są one dla mnie w tej chwili zródłem objawienia a jedynie pomocą
wiec nie każdy poglad Branhama jest moim
pozdrawiam

Chwała Bogu za to że to zrozumiałeś, ale pamiętaj że br. Frank nadal głosi jako sługa Boży i to co z jego ust słyszymy jest nadal ważne dla tego kto chce być gotowy do zachwycenia zboru, ja Bożemu poselstwu uwierzyłem kilka lat wcześniej niż ty i potem dzięki łasce Bożej zetknąłem się z Okólnikiem br.Franka i do dziś każdy z otrzymanych czytam, bo to jest nauczanie Boże, czytam także poselstwa z usługi proroka które mi przysyłają z Krefeld. Nie można ich odkładać na bok, więc uważaj abyś nie został w tyle. Czy oglądasz usługę br.Franka na żywo z misji w każdy pierwszy łyk-end? Trzeba być w tych sprawach na bieżąco. Mi także z misji przysyłają płytki dvd z tych zgromadzeń. Jak K Z zareagował na twoje decyzje: precz z denominacji?. napisz o tym. Ja już tu pisałem jak zareagował pastor K Z W. Rutkowski z Koszalina( od kilku nastu lat nie żyjący), gdy mu powiedziałem o proroku i co zrobiłem. A ty?.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 września 2013, o 20:52 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Przestałem sie trzymac drogowskazu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 05:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
No ja przestałem się trzymać drogowskazu a idę Drogą
obecnie czytam Słowo i czekam na Ducha Sw by mi osobiście objawiał co dla mnie jest pozyteczne
Nie neguję ani kazań W.M.Branhama ani nauczania Ewalda Franka ,ktorego słyszałem "na żywo " i na kasetach
ale nie neguję też innych ,którymi się Bóg posługuje
wszystko jedenak sprawdzam w Słowie
i przyjmuję jedynie to co w Słowie widzę
Za troskę ,ze zostanę "z tyłu " dziękuję
Wierzę w obietnice Pana - że nikt mnie nie wyrwie z Jego ręki
Nie mam wiec takich obaw o których raczysz pisać

tyle
ps
KZ wyłaczył mnie w 1993 .Stało się to 4 miesiace po moim odejściu ze zboru pod moja niobecność . Odszedłem sam i wyslalem pismo z rezygnacją z członkostwa - na który nie uzyskalem odpowiedzi .Po 4 miesiącach po tym pastor W.Ziemba na nabozenstwie ogłosił
że jestem eretykiem zwiedzonym przez W.M.Branhama i ostrzega czlonkow przed kontaktami ze mną
oficjalnie nie powiadomiono mnie o tym

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
No ja przestałem się trzymać drogowskazu a idę Drogą
obecnie czytam Słowo i czekam na Ducha Sw by mi osobiście objawiał co dla mnie jest pozyteczne
Nie neguję ani kazań W.M.Branhama ani nauczania Ewalda Franka ,ktorego słyszałem "na żywo " i na kasetach
ale nie neguję też innych ,którymi się Bóg posługuje
wszystko jedenak sprawdzam w Słowie
i przyjmuję jedynie to co w Słowie widzę
Za troskę ,ze zostanę "z tyłu " dziękuję
Wierzę w obietnice Pana - że nikt mnie nie wyrwie z Jego ręki
Nie mam wiec takich obaw o których raczysz pisać

tyle
ps
KZ wyłaczył mnie w 1993 .Stało się to 4 miesiace po moim odejściu ze zboru pod moja niobecność . Odszedłem sam i wyslalem pismo z rezygnacją z członkostwa - na który nie uzyskalem odpowiedzi .Po 4 miesiącach po tym pastor W.Ziemba na nabozenstwie ogłosił
że jestem eretykiem zwiedzonym przez W.M.Branhama i ostrzega czlonkow przed kontaktami ze mną
oficjalnie nie powiadomiono mnie o tym

Więc niech ci Bóg za to błogosławi mój drogi bracie, takich jak my na całym świecie jest tyciące. Zapewne bracia z K Z. po usłyszeniu tego co Zięba ogłosił, nie przestrzegali nakazu pastora i niektórzy mają kontakt z tobą bo przekazali ci te rewelacje. Taki człowiek jak ten pastor w ten sposób wypełnił to co Pan powiedział: sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść innym.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Zapewne powiedziałeś o tym gościu prawda? Wiesław Ziemba – pastor – mentor Kościoła Bożego w Chrystusie w Malborku i Gdańsku. Będzie mu ciężko gdy Pan zabierze swoich. Chyba że Bóg mu daruje łaski aby przejrzał na oczy.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 12:10 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Tak to ten
był pastorem zboru Anastasis KZ
w Legnicy
gdy Rada Naczelna KZ "zdieła " go z funkcji pastora
wyszedl z KZ ze swoimi stronnikami
i przystąpił do ruchu Polska dla Jezusa
organizacyjnie w ramacch KBw CH
to on mnie tak wykluczal
Jestem mu za to wdzięczny bo nie mam dzięki temu żadnych wyrzutow
,ze odszedłem ze zboru w którym się nawracałem
to jak mnie potraktował "rozgrzeszyło " mnie
bo nie zastosowano wobec mnie biblijnego wzorca a potraktowano jak śmiecia
wiec nie jestem zborowi temu nic winien
tyle

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Oj bracia radowac sie nam trzeba chociaz czasem przez łzy .
Ja byłam zanurzana w Legnicy i znam W Zięba heh jaki ten świat internetu jest malutki.
Mnie tez uznano za zwiedzioną i z powodu krzyża jako takiego Nie mylic z Krzyzem Jeszuah Mesjasza .
I z powodu Ciała Jeszuah Mesjasza i trójcy i jeszcze W.Branham ....
No cóz tak to jest ze nie my sie od nich odwracamy a oni nas odrzucają i z tego sie ciesze
ze nie ja gardze a ze jestem wzgardzona.

To zastanawiające jak Branham jest znienawidzony ,wczoraj az była :oops: ze złości ,słyszac-czytając jak go oczerniają .

viewtopic.php?f=78&t=1169

.
viewtopic.php?f=82&t=1177

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 16:02 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
No cóż być może minelismy się
Idea podejścia do Boga jako do Ducha objawionego w Jezusie Chrystusie w pełni Boskości
wykluczająca tz trójcę w Polsce upowszechniła się dzieki braciom z poselstwa przyniesionego przez W.M.Branhama. Ta idea - odrzucenie trójcy jest znienawidzona bo trójca to wlaśnie znamię przeciwnika - system narzucony rzez Konstantna.
Jestem wdzięczny Bogu za to że dostalem do rąk kazanie W.M.Branama - Poselstwo Wielkanocne
bo to kazanie wstrząsnęło w moim przypadku wiarą w tz trójcę
Na świecie jednak inaczej jak w Polsce jest więcej osób i społeczności odrzucających trynitarianizm
Dzieki internetowi nawiązałem kontakty z wieloma braćmi ,którzy nie zgieli kolan przed trynitarnym Ballem a jednocześnie nie muszę być w poselstwie .Choć szanuję W.M.Branhama i jego służbę to nie wszystkie jego nauki są dla mnie tożsame z moimi przeżyciami i doświadczeniami wiec bylbym raczej obłudnikiem odczuwając to i pozostając w strukturach rchu zwanego poselstwem
jestem wolny w Chrystusie i dobrze mi z tym
Nie podobaja mi sie personalne ataki na nieżyjącgo od 1965 roku człowieka i nie przykładam do nich ręki
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Cóż zaglądałem na to forum i wiem co się na temat osoby br. Branhama wypisuje zwłaszcza niejaki Hardi, co kiedyś chciał ze mnie wypędzić demona i to bez użycia imienia Pańskiego, rozbawił mnie tym tak że mu odpisałem jak to się robi. Wszędzie to zaślepienie się potęguje, i to się w końcu ze strony zielonoświątkowych denominacji i protestantów przejawi w otwarte prześladowanie wobec takich jak my. Zgodnie z tym co zapowiedział prorok Boży na ten temat. Ale najpierw okaże się podana w Słowie manifestacja synów Bożych, to będzie dla nich za wiele kiedy Bóg w potężny sposób okaże swoją moc na niespotykaną skalę. To jest nad wyraz blisko.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 17:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Hardi
tępi wszystkich heretyków
mnie też
ostrzegał przede mną wiele osób i tam i na forum ulica prosta straszył braci z którymi w Cieszynie nawiązałem współpracę /z KZ / ze poinformuje zarząd KZ że wchodzą w spoleczność z wilkiem w owczej skórze
pisał przy tym ewidentną nieprawdę - że ja nie uznaję Boskosci Jezusa Chrystusa
wiec atak na W.M.Branhama akurat w wypadku tego gentelmana jest czymś "normalnym"
Hardi już tak ma
to "zawodowy " łowca zwiedzeń

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Boża MIŁOSĆ czy SPRAWIEDLIWOŚĆ co głosić światu
 Post Napisane: 17 września 2013, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
Hardi
tępi wszystkich heretyków
mnie też
ostrzegał przede mną wiele osób i tam i na forum ulica prosta straszył braci z którymi w Cieszynie nawiązałem współpracę /z KZ / ze poinformuje zarząd KZ że wchodzą w spoleczność z wilkiem w owczej skórze
pisał przy tym ewidentną nieprawdę - że ja nie uznaję Boskosci Jezusa Chrystusa
wiec atak na W.M.Branhama akurat w wypadku tego gentelmana jest czymś "normalnym"
Hardi już tak ma
to "zawodowy " łowca zwiedzeń

Biedak sam nie wie jak bardzo jest zwiedziony, udowadniałem mu to na podstawie Pisma, ale to przynosiło odwrotny efekt, czyli że Słowo Boże nie ma mu nic do powiedzenia jeśli nie pasuje do jego konceptu.To taki swoisty fanatycznie zacietrzewiony dominikanin bez habitu. Należy go pozostawić Bogu jak Paweł to uczynił z Aleksandrem kotlarzem.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 września 2013, o 21:37 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL