Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:04 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
viewtopic.php?f=69&t=795&p=4120#p4120
.
CAŁY FILM
Michael Heiser Annunaki i Czuwające Wężowe Istoty PL

https://www.youtube.com/watch?v=LxC5WH3 ... A27D0A611C


Michael Heiser Annunaki i Czuwające Wężowe Istoty PL

.
Cytat:
Synowie Boga ,Czuwający
genesis 3 i 6 opis Anunnakich

" WĄŻ" czyli NACHASH po hebr,był najsprytniejszy ze wszystkich dzikich bestii,które Pan Bóg uczynił

...Bedziesz jak Bóg i zjadła ...
wers15 'Umieszczę wrogość pomiedzy toba i kobieta twoim potomstwem -nasieniem i jej potomstwem -nasieniem" "
On uderzy cie w głowę ,ty powinienes uderzyc w jego"tego" pięte.
I to zalezy od tego jak myslisz rozegra sie proroctwo w NT.

Nie sadze żeby NACHASZ był wezem (jak dzisiaj)

Jest tu jakies dziwne zwierze które było wtedy i juz go nie ma, ma nogi stoi wyprostowane i mówi ,

o wypadki w ogrodzie Eden WYMAGAJĄ by NACHASZ był widziany jako Boska Istota a NIE WĄŻ ! .
Mamy boska istotę o jakiegoś rodzaju
WĘZOWYM lub GADZIM WYGLADZIE.


która była bardzo świetlista- LSNIĄCA, bardzo inteligentna i bardzo piekna w tym samym czasie .
.
To ze NACHASH był boska istotą a
nie Wężem [/u]mozna ustalic w tekście tutaj i
czy wyklucza to węzowy wyglad Nachash ?
NIE,nie wyklucza

.
Słowo samo w sobie trzy sylaby w hebr. N-CH-SH

N, KHET i SHEN - NACHASH moze funkcjonowac jako rzeczow czasow i przymiot w hebr biblii.

Jako rzeczownik , bedzie tłumaczone jako "Wąż "
czasownikowo w jego znaczeniu jako " ZWODZĄCY " lub " RÓŻDŻKARZ"
praktykujący " różdżkarstwo " ...akt oszustwa ..

Jesli jako przymiotnik oznacza " LŚNIĄCEGO " ponieważ

NACHASH jako przymiotnik gdy jest uzywane by opisać ,
rzeczowniki,obiekty i ozn
" LŚNIĆ" lub byc oslepiającym ,świetlistym lub cos w tym rodzaju .

Jest to hebr słowo Nechosheth i dodajesz tylko - T-

i formujesz rzeczownik oznaczający " POLEROWANY MOSIĄDZ" - 'LŚNIĄCY MOSIĄDZ:'znowu efekt lśnienia.

Równoległe ustępy o upadku

Ez 28 - Isaj 14 "
Oślepiająca lśniąca anielsko/boska istota .
Zostaje wygnana z Edenu.


Zaden z tych wersetów nie ma Węża w opowieści i kontekstem każdego ustępu wraz z Genesis 3 jest
Miejsce spotkań Boskiej Rady.Gen3 isaj14 Ez28 .

To 3 ustepy ST które maja do czynienia z tym co sie stało w Eden maja miejsce w lokalizacji gdzie spotyka sie
Boska Rada .te miejsca razem spójne i dwa z nich nie mają WĘŻA.

Sugeruje ze miejsce gdzie sie pojawia mozemy tłumaczyc jako ' LSNIĄCY " zamiast " WĘŻA"

BY DOPASOWAC je razem .Boska Rada wraz z " Annunaki w Wielkim Boskim Zebraniu powiedzieli ..to i to "

Boska Rada Boskie Zgromadzenie JEST wspomniane.
Jest to WYSOKI bóg lub bogowie i ich biurokratyczna świta ,niebiańscy gospodarze wśród których
ANIOŁY ,
stanowią zaledwie jedna kategorie członków ..


We wszystkich starozytnych sródziemnomorskich religiach
właczajac Izraela ,Rada spotyka sie w okreslonych miejscach zwykle w siedzibie wysokiego boga ( sanchedryn ?)i chociaz sa podobienstwa w " Radach "

pomiedzy Hebr Biblia i żródłami klinowymi to paralele wystepuja pomiedzy Biblia Hebr i jej najblizszym geograficznym i lingwinistycznym sasiadem starozytnym Ugarit,- SYRIA - ugarycki jest najblizszy do hebr .

[u]W hebr Biblii jest wiele słów zwanych HAPAX LEGOMENA,,
,
9 słowa pokazujące sie TYLKO JEDEN RAZ ) skad mamy wiedziec co oznaczają ,nie masz nic z czym je porównac .

Ugaryckie tablice pokazuja ,ze to co jeden raz w Hebr biblii, to były w tym jezyku .
Znaczenie za znaczeniem .

Jedno z imion boga Izraela - EL z Biblii Hebr,było tez imieniem Wysokiego Boga Ugarit .
Wezyrem Ela lub jego wiceregentem który był zwany
..' " Władca Bogów " " był Baal to tytuł który otrzymywał...ta bliska terminologia mówi dlaczego Baal był głównym Nemesis izraelskich proroków ..

Israel miał również druga władze w niebie ,drugiego boga -wezyra w ST.
W izraelskiej wersji Rady mozesz miec Jahwe i innego boga oddzielonego od Jahwe i rządzącego kosmosem ,więc tym co Izraelici lubili rozbic co był całkiem cwane i
sprytne było powiedzenie " DRUGA OSOBĄ JEST ESENCJA Jahwe-
(wym -Jaułe).manifestująca sie w różnych formach"


nie mamy Jahwe konkurującego z innymi bogami ,mamy Jahwe i jego esencje manifestująca sie inaczej ..

"Imie" robi to, Imie robi tamto, Imie idzie do bitwy ale jest hipostaza Jahwe esencja Jahwe manifestujaca sie
oddzielnie od niego jest nim ale Nim nie jest .

To punkt rozpoczecia dla bilateryzmu W ZYDOWSKIEJ MYSLI.
Póżniej o Duchu Boga beda mówic w ten sam sposób.

Stad mamy TRYNITARYZM i to jest faktycznie zydowskie , znane w judaizmie Moloch Adonai Anioł Pana Boga powiedział;Ten Anioł jest inny poniewaz "Moje Imie jest w Nim " "Moja esencja jest w Nim " i dlatego Anioł Pana i Jahwe ..sa zamieniani w rozlicznych wersetach ponieważ On jest Jahwe ale jakby nie jest ,

Ustale ze gen3 - Ez 28 - Isaj 14 - sa powiedzeniami Boskiej Rady..
W Ugarit miejsca spotkan Boskiej Rady pochodzi z opisów
" u żródeł dwóch rzek " .
"Pośród dwóch głebokich fontann" to sa miejsca gdzie spotyka sie " Niebo i Ziemia" ..
Wzgórze Tsaphanu, to Góra Bela ,Wzgórze Zgromadzenia Rady ..TSAPANU tutaj PUHRU MO'ED..Zion i Eden sa " dobrze nawodnione" mozecie pomyslec "

4 rzeki w opisie Edenu" ..Zion i Eden " tam gdzie zyje Bóg"
lub gdzie była Świątynia
" Dobrze nawodniony " mamy tutaj " WODNY " jezyk

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:04 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:05 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Michael Heiser - Anunnaki i Czuwające Wężowe Istoty 2/5
http://www.youtube.com/watch?v=QeCfXhsEQQw


Eden jest zwany "Górą boga w ogrodzie Boga " Ez28-Eden Góra
Zion Wzgórzami Tsaphon- Ps 48/1-2 i isam14/13 i Tsaphanu to to samo .

Isaj14 Góra Zgromadzenia ( grecy tez nie wiedza co to jest litera - "rrrrhhhh" i zdecydowali "
ojej hmmm
to brzmi jak rrrhhh" tak jak Gomorrah - Rrrrhhhamorah ok ? i Grecy wstawili tu Gomora a jesli wstawisz tu -G-
mamy -H- wyjmij samogłoske H -R-M-G-D...ok ?

W Apokalipsie jest słowo Armagedon w mowie hebrajskiej - mówi Jan i było by to Haar mo'ed -N- - nazwa miejsca .
jest to bitwa o Wzgórze Zion- Wzórze Zgromadzenia "
Qumryci ujeli to w Zwoju Wojennym wojna bogów i ludzi .' w domu ELa dekrety zostały wydane z 'namiotów ELa to " wad il w ugaryckim .

Wszyscy bogowie zyli w ' NAMIOTACH " O'halim..w " Tabernakulach " Mishkenot.
Dwór ELa jest " siedzibą " mgb,mzil,"schrnonieniem".

El i rada spotykali sie w 'domu i światyni " pałąc Baala wyłozony cegła i miał dwór" kamieniami lapis lazuli"
Jahwe zyje w namiotach te same spółgłoski,
Namiot spotkan i tabernakulum to ta sama rzecz ,
Wyjscia24 dom Jahwe opisany z podwórzem z cegieł hodnik jak szafir .

Rebelia w Boskiej radzie z upadkiem boskich istot i zepsuciem ludzkości.
nie sa o boskich istotach jako takich ,ale o złych tyranskich królach ..Isaj 14 i Ez28


Prorocy zebrali sie przeciwko królowi Tyru a w drugi Babilonu i na nich nalatują i pokazują ze sa tak zli jak boska istota upadła z raju w buncie przeciwko Bogu "zilustruje twoja arogancję porównując do tej istoty " .

Ez28 Słowo Pana przyszło do mnie ;O śmiertelniku o ludzki o synu człowieka "dosłownie zaintonuj piesn załobna nad królem Tyru ///Byłes pieczęcia perfekcji
pełnym mądrości i nieskazitelnym w pieknie.BYŁES EDENEM "
Byłes Edenem ogrodem Boga.kazdy cenny kamien był twoja ozdoba Stworzyłem cie jako cheruba z rozciagnietymi

ochronnymi skrzydłami i rezydowałes na swietej górze Boga .
Chodziłes pomiedzy kamieniami ognia byłes niewinny oddy stworzony az nie znaleziono w tobie złych uczynków .Przez twój nieuczciwy handel zostałes wypełniony nieprawościa i zgrzeszyłes''
Straciłem cie w dól z góry Boga i zniszczyłem cie obronny cherubie sposród kamieni ognia Stałes sie pyszny z powodu swojego piekna .
Pogardziłes swa madroscia przez swój splendor.
Wygnałem cie na Ziemie.
Uczyniłem cie obiektem do patrzenia dla królów



isaj 14 - gniew przeciw królowi Babilonu -tyran
Sheol ponizej był poruszony powitac twoje przybycie
"Budząc dla ciebie Rephaim ze wszystkich ziemskich wodzów ,wstających ze swych tronów"
Rephain sa na tronach w Sheolu ,pamietajcie o tym .
'Podnoszac z ich tronów wszystkich królów "

hebr M-L-K-M nie jest to Malakim-anioły.nie ma tu Alef litery

Wszyscy przemawiają i mówią do ciebie Więc zostałes uderzony jak i my,stałes sie jednym z nas "
'Twój przepych został sprowadzony do Sheolu.
I struny twej lutni
Robaki beda twoim łózkiem .
Larwy twym okryciem '
'Jak upadłes z niebios o LSNIACY,synu Daan'a.
Jak zostałes wygnany na Ziemie O Zwycięsco narodów
Gdy juz pomyslisz sercem-wzniose sie do niebios"[JA]wzniose sie do niebios.
Wyzej niz gwiazdy Boga ustawie mój tron.

bede siedział na Górze Zgromadzenia ,na spotkaniu Zaphon - "Pólnoc"
Północ to Zaphon poniewaz Góra EL'a była na Północy geografcznej."

Usiade na plecach Obłoku '

tytuł Jahwe tytuł Baala,dosiadający Obłoku bede podobny NAJWYZSZEMU "(?)
..Zamiast tego zostałęs sprowadzony do Sheolu.
Na dno studni [Otchłani}
Genesis 3 Nachash oznacza LŚNIĄCEGO ..
jest on opisany z jasnymi świetlistymi kamieniami ,te klejnoty sa opisywane jako jasność tronu Boga -sa całkiem jasne..'Namaszczony Cherub " i to zakłada ze słowo

NAMASZCZONY jest prawidłowym tłumaczeniem hebr MASCHACH.stad mamy mesjasza MASICHACH - namaszczonego .

To również hebr Maschaach które oznacza ??? -" LŚNIĆ"

co mozna przetłumaczyc " Stworzyłem cie jako LŚNIĄCEGO Cheruba " ...Lśniący Cherub a izaj 14 " O Lśniący "

hebr Helel Ben Shachar I stad mamy słowo-" LUCYFER" bo kiedy tekst na łacinę,
słowo Lśniący-Helel to po łacinie Lucyfer,Lśniący oznacza cos świetlistego .

Nahash MA TU dwa znaczenia ,"WĘŻOWATY i ZWODZĄCY "
i mysle ze węzowy ma znaczenie i to dziwne wyrażenie z Ez 28...Byłeś " PIECZĘCIĄ IDEAŁU "
Hebr " Pieczęc perfekcji -"-HWTM TKNYT- "M' jest nieme,
tak jak nieme ' I' w ang i mamy fraze "Uzdolniony Wąż"
bo słowo HET WAW TAB miało nieme -M-oznaczające ' WĘZA"
Uzdolnionego węża" w jezyku kananickim.
To jedno z ogólnych słów dla 'Węża" ..więc mozemy miec

" Stworzyłem cie jako Lśniącego cheruba" .i "Uzdolnionego Węża lsniąca węzowa istote" .
Gen3' On był Edenem" Wiedział ze gdy Adam i Ewa zjedza to ,to staliby sie jak "jedno" z bogów.
Znów ,Eden był Miejscem RADY Ez28- Eden Góra Boga"

"On chodzi pomiedzy kamieniami ognia zrzuconymi z Nieba"[miejsca gwiazd] "Został wyrzucony z nieba "
-czym sa "kamienie ognia "sa uważane za planety lub gwiazdy..
" I boskie istoty były uważane za ciałą niebieskie "


Gwiazdy dla starozytnej osoby były albo boskimi istotami same ,albo zamieszkiwane przez boskie istoty,
' Gwiazdy Boga Isaj13-14 i w Ugarit i Hioba38/9-2?
/Gdzie byłes Hiobie gdy ustawiałem fundamenty Ziemi ?"

gdy gwiazdy Nieba Gwiazdy Boga Synowie Boga drżały z radości poranne Gwiazdy '
Gwiazdy Boga to boskie Istoty sa one w Liczbie Rady.
,są one Elohim ,Bene Elohim Hiob38.

Mamy Lsniącego chce on ustawic SWÓJ TRON.isa14
Na Górze Boga i Eden - Góra Zgromadzenia - PONAD gwiazdami Boga

'Ja chce być Najwyższy i bede Najwyższy w Radzie .
.>wykopie ELA z tronu i zamierzam podporzadkowac sobie te pozycje.ja bede ponad wszystkimi innymi bogami ,ponad gwiazdami Ela ja bede doradzał Górze Zgromadzenia ..
Nachasch Wezowa istota pieczec perfekcji "

Co z klatwami ?
'pytaj
a
"Jak mozesz brac tego Węża w Genes 3 za boska istote" w koncu został ukarany sprawiono ze zaczał sie czołgac brzuchem ,to sprawia ze wyglada jak zwierze.któremu odebrano nogi i stał sie węzem itp
.
Interpretacja tych klatw ez28 i Izaj14
Straciłem cie w dół z góry Boga ,zniszczyłem cie '
Pomiedzy kamieniami ognia wykopałem cie z Rady z nieba

"Zrzuciłem cie na Ziemie" jest to krytyczne słowo,
RS w ugaryckim z kropką "ARTS' w ugaryckim "ERETS"
to słowo ogólne w hebr Biblii dla ziemi grunt.
W dialekcie kananickim ozn "Swiat podziemny " ARTS"-SZEOL miejsce zmarłych " uczyniłem cie obiektem dla spojrzenia królów ez28..
boska istota wykopana z Rady

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Michael Heiser - Anunnaki i Czuwające Wężowe Istoty 3/5
http://www.youtube.com/watch?v=X4PUD43UG_A

Boska istota wykopana z krainy bogów i zesłąny do
królestw umarłych.ARTS -Sheolu iz14

Szeol poniżej był poruszony czekajac na twoje przybycie "


Porywając dla ciebie Rephaim
" którzy tam 'ŻYJĄ" twoja pycha stracona do Szeolu' /

Jak spadłes z Nieba o Lsniący synu Dana" zostałes wygnany na ziemie ku ziemi"
Hiob 26-Rephaim drża ponizej wód i ich mieszkańcy.

Szeol jest nagi przed nim Abadddon nie ma okrycia '


Abaddon,Rephaim,Sheol...

To dlatego Szatan w pózniejszej teologii jest bogiem świata.bogiem Ziemi bogiem Piekła liderem Piekła.
.
boska istota ma węzowy wyglad ,boskośc,został wygnany pod ziemię,

W hioba ta istota ten Lsniący biegał i przemierzał Ziemie,by oskarżac ludzi przed Panem.i jest zwany "bogiem tego świata" przez ap Pawła.

Węze nie jedza ziemi i nie wszyscy obawiaja sie ich

Nachasz został wygnany do ziemi i jego potomstwo Lsniacy zesłany do królestwa ludzi,by w efekcie rzadzic i działając pomiedzy ludzmi ,wygnany z boskiego królestwa i rządzi Piekłem-Szeolem oto chodzi w tej klatwie.
.

.Szeol był wiazany z martwymi gigantami Rephaim ,których duchy były zywe w Świecie Zmarłych.


jeden z klanów gigantów izaj14 .Hiob26 inne Ez 32 ..pisza jak Enoch o mieszkajacych w Studni.

..W Eposie Gilgamesza Tbl11 Wąż kradnie niesmiertelność ludzkości -werz 283,Gilgamesz lamentuje ze
'Lew Ziemi"skradł jego szanse na wieczne zycie.

'Lew Ziemi jest tym samym sposobem w jaki grecy wyrażają słowo "KAMELEON" 'KHAMAI LEON; KHAMAI- NA GRUNCIE" na Ziemi a 'Leon" to lew 'Lew Ziemi dosłownie ozn 'KAMELEON" ...akkadyjskie ' NESU " Z eBLAICKIM ' na is" i wtedy to słowo z hebr NaHASH..

'Nesu,;Nesu'Nesu" i Nachash i prowadzi ze mamy węzowa istote w historii Edenu która była ZMIENNOKSZTAŁTNA.

Kameleony zmienjaja swój wyglad.1Enoch19/1 obserwatorzy sa w stanie zmienic forme byc moze to samo w
2 Koryntian 11/14..wers mówi o szatanie który moze sie transformowac w anioła światła moze sie pojawiac jako cos jasnego i cudownego ,ale na prawde nie jest
..

.
Torzsamosc o naturze i losie Węza -Węzowe istoty
odniesienie do ŚWIETLISTEJ ISTOTY w ogrodzie w Ez
jako LŚNIĄCEGO namaszczonego cheruba ,ale badacze uwazaja ze Cheruby i Serafy sa inne Wielu uczonych zakłada " ,ze Seraf ozn 'Płonacych" od hebr "Saraph"

Ale cherub ozn sfinksowate stworzenie w oparciu starozytna srodkowowschodnia boska ikonografia tronowa]
Cheruby wygladaja jak stworzenia w typie sfinksów
Cherub o 4 twarzach zodiaku Cherub o 2 twarzach
Ez47/18-25 ..Ez10/7-8 Isaj 6/6
Cheruby sa skrzydlatymi istotami .

Serafy strzega Tronu isaj 6 gen 3/24

Saraph jest wymienne z Nachash" waz w ogrodzie Lsniacy.

Mojzeszowe weze kasały Izraelitów.Liczb21 ida przez pustynie
Bóg ich karze za marudzenie zsyła Weze które ich kasaja izrael sa tu opisane jako Nachasz i Saraph"[Numer21}

Nachasz ozn węzowa rzecz ale wiekszosc badaczy mówi ,
ze Saraph ozn Płonący rdzen "srf" ozn "PONĄC e hebr
jest poprostu Węzem sugeruje ze Serafim moze byc Węzowa istota .
wEgipcie 'srf" łaczy cechy postaci- ]Seraf jest Lśniacym lub Płonacym Węzem. [jakby podwajaja obydwie mozliwosci]

Synowie Boga i CZUWAJĄCY gen 6/-1-4 z córkami człowieka poczynający Nefilim " Synowie Boga czesto sa zwani CZUWAJĄCYMI /OBSERWATORAMI w literaturze zydowskiej.
Obserwatorzy schodza w dół na Ziemie i ucza synów człowieka i koncza popełniajac grzechy z córkami człowieka.tak ze moga one byc skazone '

ksiega Daniela 4/13(aram4/10- i1794/14) i 23(4/20)'swiety
" Obserwator
jest swietym co zn Obserwator ..
nie wszyscy sa zli w Gen sa widziani jako zli,
W wizji mego umysłu w łozu spojrzałem i ujrzałem Obserwatora ,tj swietego zstepujacego z niebios.
'Król widział schodzacego z nieba OBSERWATORA ŚWIĘTEGO


Nie o to ,ze przyszli z wyrokiem o którym wie Bóg,ale ,ze sa członkami Rady i Rada zdecydowała w Dan 7 spotkanie Rady która zdecydowała ze to sie stanie.

w hen OBSERWATORZY sa żli wiemy i słyszymy o tym dosc .
2Enoch18 liczba upadłych Obserwatorów ok 200,skazani są uwiezieni wewnatrz ziemi za zepsucie,ludzkiej rasy - motywy
.

Odtad nie wejdziecie do nieba przez cała wieczność i w wiezach Ziemi poziom 6 wystapił by zwiazac was po wszystkie dni swiata.

1Enoch18 "I ujrzałem głęboka otchłan z kolumnami niebieanskiego ognia.
To miejsce jest koncem Nieba i Ziemi to stało sie wiezieniem dla gwiazd anielskich istot i gospodarza niebios .

1 Enoch20 -Uriel jest jeden ze swietych aniołów ,których sa 3 ponad światem i ponad Tartarem otchłania gdzie zsyła sie Obserwatorów.

Gabriel jeden z 8 swietych aniołów ,który jest ponad Rajem i ponad Węzami i Cherubami ..

2 Piotr2 Bóg nie oszczedził aniołów gdy zgrzeszyły wysłał do Tartaru i skazał na okowy najgłebszych ciemnosci " .

Natura ich grzechu jest jakos zwiazana z aktywnością seksualną-

Judy 6..nie trzymały swego miejsca i opusciły i zostali zakuci w wieczne łancuchy ,
Podobnie Sodoma i Gomora i miasta ktore JAK ONI oddawali sie seksualnej niemoralności, i gonili za nienaturalna żadza" Nienaturalna znów- niebo i ziemia .

"Posłuzyły za przykład " Oni-anioły
Anioły strzegace Węzy
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Michael Heiser - Anunnaki i Czuwające Wężowe Istoty 4/5

http://www.youtube.com/watch?v=d3niggOSEMw
.
Odniesienia do dobrych i złych Obserwatorzy którzy sa związani w otchłani Tartaru.
Komplikuje nieco sprawe " I URIEL powiedział do mnie,tu niech staną Anioły ,które połaczyły sie z KOBIETAMI ..

[kimkolwiek one sa] i ich duchy przybierają wiele róznych form,które zwodza ludzkość i sprowadzaja ja na manowce składania ofiar demonom jako bogom .[jesli sa uwięzieni to kto to robi ? kim sa ci goście ]
Jesli OBSERWATORZY sa uwięzieni to czym sa te duchy ?

Jakie duchy Obserwatorów mogą nawiedzac ludzkość ,jesli są w więzieniu ,sa w okowach czy nie ich kara nie była zbyt efektywna?...]

[Enoch 15/8-10]
GIGANCI
zrodzeni ze związku ciała i ducha będą zwane złymi duchami ponieważ ich miejsce bytu będzie na ziemi i wewnątrz ziemi ZŁE duchy wyszły ze swych ciał..ponieważ od dnia gdy zostali stworzeni ze świetych byli Obserwatorami .
.Enoch nazywa ich GIGANTAMI - Obserwatorów mówiącego ,ze sa to ZŁE duchy.
I zyja wewnatrz ziemi i na ziemi ..co sie tu dzieje ?

Mamy Obserwatorów uwięzionych w Tartarze/otchłani,i mamy duchy Obserwatorów które wciaż sa wolne by chodzić po ziemi ,te duchy moga zmieniac formę
,mamy GIGANTÓW spłodzonych przez
"DUCHY"OBSERWATORÓW

najwyrazniej odnoszace sie do orginalnych sprawców z Genesis 6 którzy zostali uwięzieni, ale wtedy mamy samych GIGANTÓW zwanych OBSERWATORAMI lub Złymi duchami
.I wtedy mamy ich na ziemi oraz w ziemi.
--Moja próba wytłumaczenia tego ...]

Orginalni Obserwatorzy którzy popełnili grzech w Gen6,
są uwięzieni według tych tekstów-wszystkich tradycji z
grecka historia TYTANÓWwłacznie umieszcza ich tam po kres czasów.

To jedna grupa potomstwo tych Obserwatorów którzy byli
GIGANTAMI NEFILIM było w połowie ludzmi i OBSERWATORAMI
..

stąd prawdą jest że byli OBSERWATORAMI od urodzenia .przynajmniej połowa z nich miała to w opisie

.Jako taki ,kiedy GIGANT był zabijany ,przez potop ,kanibalizm,
Enoch odnosi sie do tego kilka razy,lub przez Archanioła, tylko ludzka strona umierałą
Duch - połowa Obserwatora zyła dalej jako OBSERWATOR,

duch Obserwatora ,który wyszedł z ich ciał "
te
"następne pokolenia ""
Obserwatorów były również zwane
SHADIM - DEMONAMI.
[jest to żydowskie wytłumaczenie,dla pochodzenia demonów.]

Te demony Obserwatorzy mogą być w Otchłani ale sa również na ziemi, nie sa uwięzieni tylko ci orginalni są.

Mamy odniesienia do Mastema ,który jest liderem Obserwatorów.

W jednym z enochenskich tekstów to słowo moze być łaczone ze słowem Satan więc może to byc Szatan.

Sa w ziemi i na ziemi i chca byc czczone jak bogowie prosza i otrzymuja ofiary jak bogowie.
[Jest obraz zydowskiej demonologii jak mozna uczciwie powiedzieć ]

Tekst z Qumran-4QAmram Manuskrypt B ,który mówi nam ,ze

Obserwatorzy mieli WĘZOWATY wygląd
.Tekst opisuje Obserwatorów.
Abraham który jest ojcem Mojzesza tak jest nazwany [??]

Widzi on dwóch Obserwatorów walczących o jego ciało o jego osobę
Czy to przed czy po smierci to i tak częśc procesu umierania.
Gdzie sie udasz kto bedzie toba rządził Jest tam dwóch Obserwatorów i jeden z nich pyta go ;Który z nas ma tobą rządzic ?

W NT ..jest fragment gdzie Szatan i Archanioł Michał walczą o CIAŁO MOJŻESZA .
.To różne sytuacje ludzie zastanawiaja sie czy ten zwój odnosi sie do powyzszego fragmentu.
Ten wers odnosi sie do wygladu jednego z OBSERWATORÓW

''Jego wygląd był grożny jak u Węża""**
wers na dole mówi ponownie ze wygladał jak Żmija.
problemy ;jesli Obserwatorzy mogą być[wciąż są]dobrzy sa węzowe z natury czy tylko stwarzają takie pozory ?

Obserwatorzy to Synowie Boga [pamietajcie]jaki zwiazek miedzy Obserwatorami ,Synami Boga i Serafami ?

Jesli nie sa dobrzy to co z tym wezowym wygladem ?

Enoch1/20 wyróznia pierwotnych Obserwatorów pochodzących
z Othłani/Tartaru od Węzy.

Jednak upadły " NACHASZ"JEST
Wężem ,który rządzi "w Ziemi" [Arts}- gdzie demony Obserwatorów funkcjonują.


Różnica miedzy Gen 3 a GEN 6 zagadnieniem jest " ZIARNO/nasienie Nachasz ..czy ziarnoo Nachasz sa dosłownie Obserwatorami z Gen 6.

Skoro mamy upadek w Gen3 przez boskie stworzenie i kolejny upadek w nie łaske przez boskie stworzenia
w Gen6
,to czy sa powiązania nie przekazały tego wyraźnie teksty biblijne
Lecz zydowscy pisarze tak .pisarze widzieli jako Gen 6 a nie 3 jako opis wstapienia zła w lukdzka rasę.

Nie mieli idei "upadku" .Jesli znasz ST mysle ,ze to niegodne jesli Gen 3 jest uapadkiem w " moralną winę "
punktem przejścia to chciałbym wiedziec czemu nigdy więcej nie zostało to właczone do heb Biblii.

Nikt sie do tego nie odnosił ale sie rozwinał dosc szybko ten pomysł w zydowskich kręgach .mamy utrate niesmiertelności a nie z'poczuciem winy" jest to dalekie od tego o czym tu mówimy, co stanowi potrzebę wybierania podczas odkupienia,.[Rzym5/12].

Enoch69/6 opisuje anioła...
"TRZECI anioł nazywał sie GADREEL ,on jest tym ,który pokazał dzieciom Ziemi wszystkie ciosy śmierci,sprowadził Ewe na błedna droge ..na zła droge .
Enoch nazywa tego który kusił Ewę.
GADreel ? i pokazał ludziom broń zniszczenia.

W innym miejscu Enocha anioł który nauczał ludzi ,sztuki wojennej to Azazel on nie miał nic wspólnego z Ewą.zydowskie teksty sie gmatwają .

jesli ten tekst Enocha jest pierwszym ogniwem łaczacym kuszenie Ewy z geb6 to pierwszy raz powiazanie .
Sa tez te dwa imiona .Gaderrel/Azazel znany jako przywódca

Obserwatorów.dla zydowskich czytelników został on umieszczony w ogrodzie.kiedy posądzono go o bycie Nachasz-Wąż.,,
Co w tej sytuacji robia zydzi Patrza na historie Obserwatorów i jest dla nich oczywiste ze sa żli.ze sa Węzami w zydowskim umysle.

Umysle obeznanej z Qumran.było pewne ze jeden z Obserwatorów moze ich lider odpowiedzialny był za kuszenie Ewy...zgadują

Pisarze łaczyli grzech pierworodny z Gen 6 z TYM co zaszło miedzy Ewą a Wezem.

Laurense Gardner rabini wpadli na taki pomysł "Upadek"Ewy jest ona w idealnym środowisku bez grzechu ponosi kleske popełnia jakis bład.jedynym wyjasnieniem jest zawarcie tej trzeciej osoby.

Trzecia istota Wąz czy Nachasz-wszystko jedno -Zaczynaja sie kłócic spekulowac a z czasem ich domysły staja sie doktryna w zydowskich kregach Ewa i waz mieli stosunek .
Współzyli to był
upadek Tekst nigdy tego nie mówi.
Staraja sie połączyc te dwa rozdziały Gardner i inni gnostycy reprezentuja taki poglad

Gardner udawadnia ,ze Biblia naucza gen 4/1..
"otrzymałąm meżczyzne od Pana "Hawa to Ewa problem w tym ze usuwa on 2/3 wersów swoim czytelnikom..

Ewa "otrzymałam/przyznano mi mężczyzne "OD"co tłumaczy " z" Pana sens taki tego zdania jest taki ze uprawiałą
seks z Panem.usuwa 2/3wersów i zakłąda ze Jahwe Pan jest
Wężem Szatanem
- gnostycki sposób myslenia?
od Pana a Nie z panem jakby odbyli stosunek ,mówi Bóg dał mi syna"


Sa dwie opcje jesli chodzi o zwiazek z "nasieniem" Nachasz..
pierwsze - Wprowadze nieprzyjazn pomiedzy twoje nasienie a nasienie kobiety Gen3.

Do synów bogów .Masz bezposredni ród dziecka ,bezposrednie genetyczne powiazanie lub przedstawicieli.
Nie ma tekstu mówiacego ze Wąż Nachasz był ojcem czegokolwiek lub jakiegos gatunku.

wiec biblijny punkt widzenia prowadzi do tego ze nasieniem Nachasz jest kazda istota boska lub ludzka .
kazde zło które działą zgodnie z ich zamiarami w porównaniu z Nachasz..

Isaja 14/29" Z rodu Węza ,," dosłownie "ze żródła Nachasz ..mówi o Asyrii przy podboju Babilonu
" Sa tylko siewcami zła którzy nienawidzą ludu Boga"
Więc zostaja powiązani z Węzem z Nachasz.

Jan8/44- Mat 3/7
Przez zwroty jak " Twój ojciec diabeł "Ty pomiocie zmiji " według mnie Nasienie Nachasz to poprostu złoczyncy,któzy sprzeciwiają sie boskiemu planowi.

gen6 opis próba "zepsucia" lini Mesjasza poprzez "ziarno Nachasz " którzy tego chcieli.
Jubileuszów 4 mówi o tym [to nie jest chrzescijanski pomysł ,jest żydowski ]ze powodem dla którego Obserwatorzy zeszli na Ziemie i współzyli z ziemskimi kobietami, było SPLUGAWIENIE ICH.
Mocno to podkreslają.
Tak rozumieja to zydzi.

Nachasz i osąd buntowników boskich istot z Ez28 i Isaj14 jeden tekst Enocha wiaze te istoty.tematycznie z Obserwatorami z Gen 6 tak jak w Jubileuszy.
Obydwaj Nachasz i pierwotni Obserwatorzy zamieszkiwali otchłan.byli tam uwięzieni.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Michael Heiser - Anunnaki i Czuwające Wężowe Istoty 5/5
http://www.youtube.com/watch?v=GkMow9vCs9U


.
Obydwaj Nachasz i pierwotni Obserwatorzy zamieszkiwali otchłan.byli tam uwięzieni.
Jedni i drudzy dązyli do unicestwienia ludzkości.
Obie Nachasz i 'druga" generacja Obserwatorów sa opisani jako Weze.
Obie moga swobodnie podrózowac po Ziem
i.

Kiedy Obserwatorzy odnosza sie do "obronców tronu" obu mówi sie w tych terminach,
Jedni i drudzy maja mocne transformacje ,w znaczeniu mozliwości zmiany ich wygladu[kształtu]

Synowie boga/Obserwatorzy sa synami Wysokiego Boga i maja wysoka pozycje w Boskiej Radzie.

.Ale staja sie żli zaraz przed potopem
.Ksiega Enocha mówi ze jest ich 200.

Byli ojcami Gigantów,którzy byli boskimi hybrydami o ludzkich korzeniach.
Zamieszkiwali podziemny świat i byli Węzami
.


A co z Anunnaki ? czy cos wiąze sie z Anunnaki ?z obserwatorami i Synami Boga ?

słowo 'Anunnaki" wcale nie oznacza "Ci którzy przybyli z nieba"[twierdzi ZachariaSitchin] znaczenie jest podobne ale on chciał zeby zeby znalazło sie tam słowo

" przybyli" bo widzi on Anunnaki jako kosmicznych bogów z innej planety.

Raczej słowo to oznacza 'bogowie z wysoka" lub "ksiązece potomstwo lub nasienie:"

Anunnaki zazwyczaj oznacza " ksiązece potomstwo/nasienie" odnosi sie do ludzi, Szlachetne nasienie potomstwo kogos kto jest królem.

Ale moze tez znaczyc "grupa bogów" ale nie 'ci którzy przybyli z nieba' w sensie statkami kosmicznymi .(Psa 82/1- 82/6.. Dan10/13,20.21

o Nefilim ,biblijni synowie bogów sa równiez nazywani "synami najwyższego" Biblijni synowie bogów byli

Nadzorcami narodów..nazywano ich "ksiązetami"

W swym"wysokim stanie" Anunnaki dzialali jako SEDZIOWIE?
Orzekali los opisano w Atrahisis dyktowali przeznaczenie.
Sa boskimi sedziami Psam82 - gdzie synowie bogów byli krytykowani za bycie niesprawiedliwymi sedziami.

W Babilonskim starozytnym tekscie Atrahasis wszyscy bogowie boskiej rady sa opisani jako sunowie Anu.
Anu był wysokim bogiem zatem sa to synowie wysokiego boga.

Synowie Najwyższego
-widac zwiazek pomiedzy biblijnymi Synami Boga i Anunnaki -duze zbieznosci.
Skoro Anunnaki sa synami Anu wysokiego boga
.Sa całkowicie boscy w religii Mezopotami nie sa hybrydami,
ani Nephilim .


Anunnaki zostały całkowicie zdegradowanew religii Mezopotamskiej ,,sprzeczny tekst.
Pierw Atrahasis byli bogami którzy zmuszali innych bogów Igigi do przymusowej niewolniczej pracy.
Istnieja trzy poziomy nieba
Na Wysokosci Ziemia i Otchłan.
Anu urzedował na najwyzszym , kolejna to "siedziba Marduka" otoczony przez niebianskich bogów -Igigi

Najniższe niebo dla gwiazd i konstelacji .
Anunnaki zostali wygnani do otchłani ? Jean Bottero -

ekspert-- mówi ;Anunnaki najbardziej wpływowi najbardziej dostojni klasa wyższa "szefami" pozostałych

Atrahasis wysoko postawieni bogowie kazali innym pracowac ..pracowali Igigi .
Dlaczego sie sytuacja odwróciła i kiedy.teraz ci drudzy reprezentowali niebianskich bogów.

Anunnaki zamieszkali otchłan.
Cos zrobili ze zostali wysłani do piekła.
Piekielni bogowie w najnizszej sfery otchłani gdzie ludzki " duch" zostaje po smierci .

W otchłani Anunnaki osadzali każda ," etemmu"[dosł duch smierci] by zatwierdzic kazde z wejśćie umarłych do Mezopotamskiej otchłani piekła.

W hebr biblii zamieszkiwały inny świat z Rephaim duszami zmarłych. powiązane z Obserwatorami którym przyznano to miejsce .
Nawet drugie pokolenie Obserwatorów miało pozwolenie zeby włóczyc sie po Ziemi
jako demony.
Ale byli takze mieszkancami otchłani piekła tartaru.?


Anunaki 300 w otchłani ,600 w niebie ?
Podobnie jak Obserwatorzy sa podzieleni na upadłych i nie upadłych ale inna tradycja mówi,ze jest ich 200 co odpowiada liczbie upadłych obserwatorów..

Czy istnieje czynnik seksualny zwiazany z tym co Anunnaki robią ?

gen6-współzycie seksualne
badacze mówili ze nie istnieje cos podobnego w mezopotam wersji potopu.

"Synowie Enki"
Te istoty 'Synowie Enki" uwazano za połaczenie boskiego ciała z krwia i gliną .
W przemowie Enkiego przed stworzeniem tych istot wymawia fragment który..o jego wizji tego co bedzie miało miejsce.Mówi;
"Wspólnie ,bóg i człowiek niech zostaną złączeni razem w glinie"

'Kiedy bogowie byli ludzmi " - kontrowersyjny zwrot.
Sitchin opisuje ich jako tych od inzynierii genetycznej.
Atrahasis opisuje ludzkie hybrydy.
Giganci sa nazywani ludzmi w Gen ale sa w połowie ludzmi w połowie boscy.
Sa stworzeni przez boga Nintu.za zgoda synów Anu.
Gen6/1 co przyczyniło sie do Potopu

Nie ma dowodów ze Anunnaki wyglały jak Węze.
Biblijni synowie boga Obserwatorzy przed ich osadem

.Sprzymierzeni z wezami lub demonicznymi wezami.

Istnieje7 konkretnych bogów którzy sa Węzami moze siedmiu Anunnaki sa podgrupa bogów w otchłani moze sa Węzami.[spekulacje]

Zydowskich przesłan ze synowie bogów obserwatorzy,którzy współzyli z ludzkimi kobietami w Gen6.
.jest mozliwe ze mieli wezowy wyglad tekst u Abraham4 to sugeruje nie odnosi sie do Gen6. poprostu mówi ze Obserwatorzy którzy ze mna rozmawiali wygladali w ten sposób.istoty te zmuszono do zamieszkania w otchłani piekła ich potomstwo GIGANCI..Rephaim itd równiez skonczyli w piekle ze oni sa Anunnaki.


/
ugarit
http://biblia.webd.pl/for...der=asc&start=0

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
http://niezatrzymywalna.b...2,ID432107637,n

28 lipca 2011
Chuck Missler - Upadli Aniołowie czy Setyci?



Dlaczego Bóg w czasach Noego zesłał sąd w postaci potopu?
Niezwykłe, unikatowe wydarzenia historyczne, które doprowadziły do potopu warunkują zrozumienie proroczych zapowiedzi naszego Pana odnośnie Jego powtórnego przyjścia.1

Te dziwne wydarzenia zapisane w Rodzaju 6 były zrozumiałe dla starożytnych rabinów, a także tłumaczy Septuaginty, odnosząc je do upadłych aniołów płodzących z ludzkimi kobietami dziwne hybrydowe potomstwo znane jako "Nefilim."

Było to zrozumiałe także dla ojców wczesnego kościoła.

Te dziwne wydarzenia maja także swoje odbicie w legendach i mitach każdej starożytnej kultury na ziemi: starożytnych Greków, Egipcjan, Hindusów, mieszkańców Wysp Mórz Południowych, Indian Amerykańskich i praktycznie wszystkich innych.

Jednak wielu studentów Biblii było nauczanych, że te fragmenty Rodzaju 6 odnoszą się do zachowanej od upadku "wiernej" linii Seta oddzielonej od "świeckiej" linii Kaina.

Ta idea utrzymywała, że po zabiciu Abla przez Kaina, linia Seta została oddzielona i pozostała wierna, a linia Kaina stała się bezbożna i zbuntowana.
Ci "Synowie Boży" mieli być przywództwem w linii Seta; "córki człowieka" miały oznaczać linię Kaina.
Małżeństwa zawierane między nimi rzekomo miały zamazywać to oddzielenie.
(Dlaczego potomstwo z tych związków zostało nazwane "Nefilim" pozostaje bez wyjaśnienia.)

Jezus prorokował: "Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,"
2 i ma to zasadnicze znaczenie co w tych dniach się działo.

Pochodzenie Poglądu Setyckiego

W 5 wieku AD "anielska" interpretacja Rodzaju 6 została poddana krytyce.
(Co więcej, w kościele zaczęto czcić aniołów.
Powstała także instytucja celibatu.
"Anielska" perspektywa Rodzaju 6 budziła lęk w tym kontekście.)

Celsus i Julian Apostata użyli tradycyjnego "anielskiego" poglądu, aby zaatakować chrześcijaństwo.
Juliusz Africanus użył setyckiej interpretacji jako wygodniejszej.
Cyryl Aleksandryjski także odrzucił ortodoksyjną "anielską" postawę na rzecz interpretacji "linii Seta".
Augustyn także przyjął teorię setycką, a więc ona przeważała w średniowieczu.
Nadal w wielu kościołach jest ona szeroko nauczana, gdyż dosłowna "anielska" perspektywa jest niewygodna.
Jest wielu wybitnych nauczycieli Biblijnych, którzy wciąż odrzucają ten pogląd.

Problemy z Poglądem Setyckim

Poza niejasnym pełnym zrozumieniem tych wydarzeń w początkowych rozdziałach Rodzaju, ten pogląd utrudnia także zrozumienie proroczych3 Niektóre z wielu problemów z "poglądem setyckim" to: odniesień Pisma do "Dni Noego."

1. Sam Tekst

Propozycja umieszczenia w tym tekście Setytów jest zbyt liberalna. (Chociaż w analizie danych mówi się, że
"jeśli dane poddasz odpowiednio ciężkim torturom, to przyznają się do wszystkiego.")

Określenie "Synowie Boży" to po hebrajsku בְנֵי-הָאֱלֹהִים B'nai HaElohim, "Synowie Elohim," co w Starym Testamencie konsekwentnie używane jest w stosunku do aniołów,4 a nigdy nie zostało użyte wobec wierzących.

To było zrozumiałe przez starożytnych rabinów, tłumaczy Septuaginty w 3 wieku przed Chrystusem i przez ojców wczesnego kościoła.
Próby używania tego terminu dla "bożego przywództwa" nie ma uzasadnienia w Piśmie.5

Interpretacja"Synów Seta i córek Kaina"
zniekształca i zaciemnia zamierzoną antytezę gramatyczną pomiędzy Synami Bożymi a córkami Adama.
Próby narzucenia jakiejkolwiek innej interpretacji tego hebrajskiego tekstu pozostaje w sprzeczności ze zrozumieniem zarówno rabinów jak i badaczy wczesnego kościoła.

Leksykograficzna antyteza jasno wskazuje na kontrast pomiędzy "aniołami" a ziemskimi kobietami.

Jeśli w tekście miałby się znajdować kontrast między "synami Seta i córkami Kaina," to dlaczego to nie jest tam napisane?
Set nie był Bogiem, a Kain nie był Adamem.
(Dlaczego nie "synowie Kaina" i "córki Seta?"
Nie ma podstaw do ograniczenia tekstu do potomstwa Adama.
Poza tym nie ma wzmianki o córkach Elohim.)

I jak ta "setycka" interpretacja przyczynia się do wyjaśnienia powodu potopu, co jest podstawowym zamiarem tekstu? Cały ten pogląd wywołuje serię przypuszczeń bez biblijnego uzasadnienia.

Biblijny termin "Synowie Elohim" (to znaczy Samego Stwórcy), ogranicza się do tych, którzy zostali stworzeni bezpośrednio przez Boga, a nie do tych, którzy się urodzili później.6

W genealogii Jezusa w ew. Łukasza tylko Adam jest nazwany "synem Bożym."7

Cały Biblijny dramat dotyczy tragedii upadku ludzkości, która utraciła nieśmiertelność z Adamem jako pierwszym.
Chrystus daje tym, którzy Go przyjęli, moc stania się synami Bożymi.89 przy zmartwychwstaniu zostaną przyobleczeni i staną się budowlą Bożą 10 i staną się równi aniołom.11

Termin oiketerion, aluzja do niebiańskiego ciała, za którym tęskni wierzący, aby zostać w niego ubranym, jest precyzyjnym terminem używanym dla niebiańskich ciał, których pozbawieni są upadli aniołowie.12 Narodzeni na nowo z Ducha Bożego, jako całkowicie nowe stworzenie,

Próba zastosowania określenia "Synowie Elohim" w szerszym sensie nie ma podstaw w tekście i zaciemnia precyzję właściwego użycia. Jest to niezgodne z jednolitym użyciem tego terminu w Biblii.

2. Córki Kaina

"Córki Adama" także nie oznaczają jedynie córek Kaina, ale całą ludzką rasę.
Te córki były córkami urodzonymi z ludzi, o czym mówi początek rozdziału:

A kiedy ludzie zaczęli się rozmnażać na ziemi i rodziły się im córki, ujrzeli synowie Boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. Rodzaju 6:1,2

Z tego tekstu wynika jasno, że te córki nie były ograniczone do szczególnej rodziny, ale wszystkie były Benot Adam, "córkami Adama."
Nie chodzi tu o to, że córki Seta były pozbawione urody w przeciwieństwie do córek Kaina.
Dotyczy to całego żeńskiego potomstwa Adama.
(A co z "synami Adama?"
Do czego oni pasowali, używając tej dychotomii?)

Co więcej, linia Kaina niekoniecznie była znana ze swojej bezbożności.
Ze studiowania imion dzieci Kaina wynika, że wiele z nich zawierało w sobie imię Boga,13 i nie jest jasne, że wszyscy byli niewierni.

3. Naciągana Separacja Rodów

Koncepcja oddzielnych "rodów" jest sama w sobie podejrzana i sprzeczna z Pismem.
14 Narodowe i rasowe podziały były rezultatem Bożej interwencji w Rodzaju, pięć rozdziałów później.
Nie ma żadnych podejrzeń, że linie rodowe Seta i Kaina trzymały się osobno i nigdzie nie było takiego zalecenia.
Taki nakaz pojawił się dużo później.
15 Rodzaju 6:12 potwierdza, że wszelkie ciało skaziło Jego drogi na ziemi.

4. Naciągana Pobożność Seta

Nie ma żadnych dowodów (bezpośrednich lub pośrednich) na to, że Set był pobożny.
Tylko jedna osoba była zabrana przed nadchodzącym sądem (Enoch), i tylko osiem osób schroniło się w arce.
Poza najbliższą rodziną Noego nikt nie był godny zbawienia.
Z tekstu wynika, że to oni różnili się od innych.

(Nie ma żadnych dowodów na to, że żony synów Noego pochodziły z rodu Seta.)
Nawet Gaebelein zauważa, że "określenie 'Synowie Boży' w Starym Testamencie nigdy nie odnosiło się do wierzących," których synostwo jest objawieniem nowotestamentowym."16

"Synowie Elohim" widzieli, że córki ludzkie były ładne i brali sobie za żony te, które chcieli.
To znaczy, że kobiety miały mało do powiedzenia w tej sprawie.
Despotyczna implikacja rzadko sugeruje pobożne podejście do związku małżeńskiego.
Już wzmianka o tym, że wyglądały atrakcyjnie wskazuje na to, że chodziło tylko o normalną biologię.
(A czy córki Seta nie były atrakcyjne?)

Podkreśla się, że synem samego Seta był Enosz, ale z kontekstu wynika, że wtedy zaczęto wzywać imienia Bożego raczej Mu bluźniąc, niż w postawie pobożności.17

Jeśli ród Seta był wierny to dlaczego zginął podczas potopu?

5. Nienaturalne Potomstwo

Największą usterką tej "setyckiej" teorii jest pojawienie się Nefilim נְּפִלִים jako rezultatu tych związków.
(Tłumaczenie tego słowa jako "giganci" nie rozwiązuje problemu.)
To jest potomstwo zrodzone z tych dziwnych związków z Rodzaju 6:4, które wydają się być podstawowym powodem potopu.

Prokreacja rodziców o różnych poglądach religijnych wydaje nienaturalne potomstwo.
Wierzący poślubiający niewierzącego może wydać na świat "potwora," rzadko nadczłowieka czy nienaturalne dzieci!
W wyniku tej nienaturalnej prokreacji pojawiły się nienormalne stworzenia, które były głównym powodem potopu.


Tylko rodzina Noego miała niezafałszowaną genealogię, co jest udokumentowane w Rodzaju 6:9:
Rodzina Noego wyróżniała się nieskazitelnością.
Określenie tamijm, dotyczy fizycznego skażenia.18

Dlaczego to potomstwo zostało nazwane "mocarzami" i "ludźmi znanymi od dawna?"
Ten opis nigdy nie charakteryzował dzieci i nie dotyczy ojców, którzy byli tylko ludźmi, nawet pobożnymi.

Kolejną trudnością wydaje się być to, że potomkami byli jedynie mężczyźni; nie ma żadnej wzmianki o "kobietach znanych od dawna".
(Czyżby wśród Setytów miał miejsce ubytek chromosomalny?
Czy w tym rodzie występował tylko chromosom "Y"?)19

6. Potwierdzenia w Nowym Testamencie

"Każde sprawa ma być oparta na dwóch lub trzech świadkach."20
W sprawach Biblijnych zawsze należy szukać potwierdzenia w Piśmie.
Nowy Testament potwierdza to w Liście Judy i 2 Piotra.21

Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy ich do otchłani [Tartarus], umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;
Również starożytnego świata nie oszczędził, lecz ocalił jedynie ośmioro wraz z Noem, zwiastunem sprawiedliwości, zesławszy potop na świat bezbożnych; 2 Piotra 2:4-5

Komentarz Piotra ustanawia nawet czas upadku tych aniołów na dni potopu Noego.

Nawet słownictwo Piotra jest prowokujące.

Piotr używa terminu Tartarus, który bywa ]tłumaczony jako "piekło."
To jest jedyne miejsce, gdzie to greckie słowo pojawia się w Biblii.

Tartarus jest greckim określeniem "ciemne miejsce biadania"; "dół ciemności w niewidzialnym świecie."

Użyte przez Homera w Iliadzie: "...hades jest umieszczony w takim oddaleniu poniżej ziemi, jak ziemia poniżej nieba`.
"22
W mitologii greckiej niektórzy półbogowie, Chronos i buntowniczy Tytani zbuntowali się przeciwko swojemu ojcu, Uranosowi, i po walce zostali pokonani przez Zeusa i skazani na Tartarus.[/b

List Judy23 także zawiera aluzję do tych dziwnych wydarzeń z[b] "obcymi" stworzeniami wtrąconymi w proces reprodukcji człowieka:

Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na dzień sądu;

Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to. Judy 6,7


Te aluzje do "oddawaniu się przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała," "niezachowanie zakreślonego dla nich okręgu," "opuszczenie własnych mieszkań," i "oddawanie się rozpuście," zdaje się wyraźnie pasować do obcych intruzów z Rodzaju 6.
(Termin mieszkanie, oivkhth,rion, wskazuje na ich niebiańskie ciała, których zostali pozbawieni.24)

Te aluzje z Nowego Testamentu wydają się obalać "setycką" alternatywę interpretacji Rodzaju 6.
Jeśli pożycie pomiędzy "synami Bożymi" a "córkami ludzkimi" było jedynie małżeństwami pomiędzy Setytami a Kananitami, to wydaje się niemożliwe wyjaśnienie tych fragmentów, i powód dla którego niektórzy upadli aniołowie są uwięzieni, a inni mają wolność do odbywania niebiańskich wędrówek.

7. Następstwa Po Potopie


To dziwne potomstwo występowało także po potopie: "A w owych czasach, również i potem…byli na ziemi Nefilim..."25 "Setycki" pogląd nie spełnia warunków tego zwrotu "również potem."
Nie ma wytłumaczenia skąd wzięli się "giganci" w ziemi Kanaan.

Jednym z kontrowersyjnych nakazów Boga zapisanych w Starym Testamencie było
wytępienie po wejściu do ziemi Kanaan każdego mężczyzny, kobiety i dziecka pewnych plemion zamieszkujących tę ziemię.
Jest to trudne do usprawiedliwienia bez wejrzenia w "problem puli genowej"
pozostałych Nefilim, Refaim, i innych, którzy wydawali się sprawiać najwięcej trudności.


8. Prorocze Następstwa

Innym powodem dla którego zrozumienie Rodzaju 6 jest tak ważne jest także uwarunkowanie zrozumienia
(i spodziewania się) szatańskiego systemu26, a w szczególności zwiedzenia, które ma przyjść na całą ziemię jako wypełnienie wielkiego proroctwa dotyczącego czasów ostatecznych.27
Zajmiemy się tym tematem w Części 2 "Powrót Nefilim."

Podsumowanie

Jeśli mamy integralny pogląd na Pismo, wówczas wszystko powinno być ze sobą związane.
Pogląd autora jest taki, że "Perspektywa Anielska," jakkolwiek budząca niepokój, jest klarowna, wynika bezpośrednio z tekstu biblijnego, współgra z różnymi odnośnikami Nowego Testamentu i była zrozumiała zarówno dla Żydów jak i badaczy chrześcijańskich;

"Pogląd Setycki" jest narzędziem konwencji sieci nieusprawiedliwionych oczekiwań, sprzecznych z pozostałym zapisem Biblii.

Należy także podkreślić, że większość konserwatywnych badaczy Biblijnych przyjmuje pogląd "anielski".
28 Są wśród nich: G. H. Pember, M. R. DeHaan, C. H. McIntosh, F. Delitzsch, A. C. Gaebelein, A. W. Pink, Donald Grey Barnhouse, Henry Morris, Merril F. Unger, Arnold Fruchtenbaum, Hal Lindsey, i Chuck Smith, którzy są najbardziej znani.

Dla tych, którzy traktują Biblię poważnie, argumenty za "Poglądem Anielskim" są pociągające.

Dla tych, którzy oddają się chęci pozwalania sobie za dużo w stosunku do prostego przedstawienia tekstu, żadna obrona nie może okazywać się ostatnia.
(i czekają na nich większe niebezpieczeństwa niż implikacje towarzyszące tym kwestiom!)

Dla dalszego rozpracowania tego tematu zobacz:

George Hawkins Pember, Earth's Earliest Ages, first published by Hodder and Stoughton in 1875, and presently available by Kregel Publications, Grand Rapids MI, 1975.
John Fleming, The Fallen Angels and the Heroes of Mythology, Hodges, Foster, and Figgis, Dublin, 1879.
Henry Morris, The Genesis Record, Baker Book House, Grand Rapids MI, 1976.
Merrill F. Unger, Biblical Demonology, Scripture Press, Chicago IL, 1952.
Clarence Larkin, Spirit World, Rev. Clarence Larkin Estate, Philadelphia PA, 1921.

Przypisy

Mat 24:37.
Mat 24:37.
Mat 24:37; Łuk 17:26, jak również starotestamentowe aluzje jak Daniel 2:43, i inne.
Job 1:6; 2:1; 38:7 (gdzie istnieli oni zanim pojawiło się stworzenie na ziemi).
Jezus także używa tego terminu w Łuk 20:36.

Przypis w wydaniu Scofield Bible sugeruje, że "synowie Elohim" nie zawsze oznaczają istoty anielskie, wskazując na rzekomy wyjątek (Iz 43:6), ale tam nie występuje to określenie!

Bóg mówi o Izraelu po prostu "moi synowie" i "moje córki."
Rzeczywiście cała rasa Adama jest określana jako Boże potomstwo w Dz 17:28 (chociaż Paweł cytuje tu greckiego poetę).

Synowie Elohim są nawet użyci jako przeciwieństwo synów Adama (Psalm 82:1, 6)
i jest tu ostrzeżenie, że jeśli pójdą za złym określonym w wersecie 2, to mogą umrzeć jak Adam (człowiek).
Kiedy nasz Pan cytował ten werset (Jana 10:34) nie wspomniał On do jakiego rodzaju istot Bóg zwracał się w tym Psalmie, ale Słowo Boże jest nienaruszalne czy istoty w tym pytaniu były aniołami czy ludźmi.
Łuk 3:38.
Jana 1:11, 12.
2 Kor 5:17.
2 Kor 5:1-4.
Łuk 20:36.
Ten termin pojawia się w Biblii tylko dwa razy: 2 Kor 5:2 i Judy 1:6.
Rodzaju 4:18.
Rodzaju 11:6.
Ta instrukcja została dana potomkom Izaaka i Jakuba.
Nawet przypuszczalni potomkowie Ismaela nie mogą wykazywać, że ich oddzielenie zostało utrzymane.
A.C. Gaebelein, The Annotated Bible (Penteteuch), p. 29.

Rodz 4:26 jest szeroko uznawane jako błąd w tłumaczeniu: "Wtedy ludzie zaczęli bluźnić imieniu Pana."
Zgadza się z tym szacowny Targum of Onkelos; Targum of Jonathan Ben Uzziel; a także ważne źródła rabinackie jak Kimchi, Rashi, i inni. Także Jerome. Także znany Majmonides, Komentarz do Miszny, 1168 a.d.
Wyjścia 12:5, 29; Kapłańska 1:3, 10; 3:1, 6; 4:3, 23; 5:15, 18, 25; 22:19, 21; 23:12; Liczb 6:14; i inne.
Ponad 60 odnośników, zazwyczaj wskazują na wolność od fizycznego skażenia ofiar.

Każda ludzka gameta ma 23 pary chromosomów: męskie mają zarówno "Y" (krótszy) jak i "X" (dłuższy);
żeńskie mają tylko chromosomy"X".

Płeć zarodka jest determinowana przez plemnika zapładniającego komórkę jajową: "X+Y" dla potomka męskiego; "X+X" dla żeńskiego.
Gamety męskie determinują płeć.

Powt. Prawa 19:15; Mat 18:16; 26:60; 2 Kor 13:1; i inne.
Judy 6, 7; 2 Piotra 2:4-5.
Homer, Iliada, viii 16.
Juda jest powszechnie uznawany za jednego z braci Pana. (Mat 13:55; Marek 6:3; Gal 1:9; Judy 1:1.)
Inne użycie tego słowa w Nowym Testamencie znajduje się jedynie w 2 Kor 5:2, kiedy jest mowa o tym, że wierzący tęskni za przyodzianiem się w niebiańskie ciało.
Rodzaju 6:4.
2 Kor 2:11.
Łuk 21:26; 2 Tes 2:9, 11; i inne.
The International Standard Bible Encyclopaedia, Wm. B. Eerdmans Publishing Co., Vol V, p.2835-2836.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Pati

Tyle tylko że Branham nie nauczał o kontaktach aniołów z niewiastami
a raczej popierał koncepcję dwóch grup
pokoleń Kaina i Seta
miesznie tych pokoleń uważał za złe
a za początek podziału widział ewentualny stosunek niewiasty z wężem /nasienie węża/
czy mozna te dwie koncepcje połączyć ?
Powiem tak....nie wierze w sex Ewy z wezem. Przemoglam sie i obejrzalam ten wyklad i ....O DZIWO.... autor rowniez nie potwierdza tych rewelacji! Patrzy na ten problem pod innym katem-kim byl Nachasz i CZEMU NAZWANO GO WEZEM???? No wlasnie, dlaczego Biblia okrela szatana i jego dzieci jako gada-weza, zmije , smoka...bardzo ciekawe i kosztowne wytlumaczenie. Spodziewalam sie krzyzowek ze zwierzakami :shock: a jednak milo zostalam zaskoczona. Tam gdzie sa watpliwosci, czy spekulacje autor podkresla je!!!! nie zamierza forsowac na sile swoich badan-mysle -warto obejrzec, najfajniejszy wyklad...oprocz kilku wstawek typu - JHWH JEST Baalem .

Osobiscie dziekuje Ci za to video kesja.

ojoj
Piotr wspominal o laczeniu sie upadlych aniolow z corkami ludzkimi...okreslenie padlo ANIOLOWIE, wiec mysle ze chodzi o obcowanie aniolow. Tak sie zatanawiam... buntownicy nasladowali swojego przywodce???? Tylko jak by wtedy bylo z..... ADAMEM, z tym mam problem, no chyba ze-szatan moze przybierac kazda POSTAC, nawet kobieca..czy tak moze materializowac sie? Kto wie??
Satanisci widza go jako mezczyzne i kobiete...a nawet zwierze.
Upadly nasladuje Stworce, wszak w nim tez kobieta i mezczyzna...
DO MNIE DOTARLO to-SZATAN BYL -mieszkal W OGRODZIE EDEN...."fizycznie".


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Pati napisał/a:

Powiem tak....nie wierze w sex Ewy z wezem.
Przemoglam sie i obejrzalam ten wyklad i ...
.O DZIWO.... autor rowniez nie potwierdza tych rewelacji! Patrzy na ten problem pod innym katem-kim byl Nachasz i CZEMU NAZWANO GO WEZEM????

No wlasnie, dlaczego Biblia okrela szatana i jego dzieci jako gada-weza, zmije , smoka...bardzo ciekawe i kosztowne wytlumaczenie. Spodziewalam sie krzyzowek ze zwierzakami :shock: a jednak milo zostalam zaskoczona.

Tam gdzie sa watpliwosci, czy spekulacje autor podkresla je!!!!

nie zamierza forsowac na sile swoich badan-mysle -warto obejrzec, najfajniejszy wyklad...oprocz kilku wstawek typu - JHWH JEST Baalem .

Osobiscie dziekuje Ci za to video kesja.


To dlaczego Węza nazwano Wężem nie jest dziwne , ale co znaczy Nachasz-Lsniący
moze dac obraz tego jak Wąż-Nachasz wyglądał .

Autorr nie potwierdza ,ale jakos nie przeszkadza mu pisac ze IHVH jest Baal ?
Cos mi sie zdaje ze autor kieruje mysli słuchacza ze Wąż to IHVH ?
A wtedy mamy ze Ewa urodziła Kaina z IHVH ? idac dalaej ze Kain syn Złego ?
No i masz ze IHVH jest tym co pisze na forum Al i volumen i henryk ?
Teraz dopiero mamy zamieszanie ....
Wąż-Nachasz IHVH wygania Nachasz z Edenu czyli sam siebie wygania ?
Jednak dalszy wykład mówi o Wezowatych ...
Pytanie czy nasienie Węża-nachasz nadal sie łączy z ludzkim ( porwania Ufo) ...
Wszystko to rozgrywa sie na naszych oczach ale my tego nie widzimy .

Cytat:

Piotr wspominal o laczeniu sie upadlych aniolow z corkami ludzkimi...okreslenie padlo ANIOLOWIE, wiec mysle ze chodzi o obcowanie aniolow.

Tak sie zatanawiam... buntownicy nasladowali swojego przywodce????
Tylko jak by wtedy bylo z..... ADAMEM, z tym mam problem, no chyba ze-szatan moze przybierac kazda POSTAC, nawet kobieca..czy tak moze materializowac sie?
Kto wie??
Satanisci widza go jako mezczyzne i kobiete...a nawet zwierze.
Upadly nasladuje Stworce, wszak w nim tez kobieta i mezczyzna...
DO MNIE DOTARLO to-SZATAN BYL -mieszkal W OGRODZIE EDEN...."fizycznie".


A jesli Wąz-Nachasz nalezy do grupy Aniołów- Cherubów ?
Serafy i Cheruby to tez jakis rodzaj zwierząt i to o wygladzie Wężowatym.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
kesja napisał/a:
A jesli Wąz-Nachasz nalezy do grupy Aniołów- Cherubów ?
Serafy i Cheruby to tez jakis rodzaj zwierząt i to o wygladzie Wężowatym.

Ja to tak obebralam-NACHASZ to sam satan, to wlasnie TO INTELIGENTNE ZWIERZE- gdyz upadly aniol przyjmuje cechy dzikiego zwierzecia. Nie jako ZWIERZE ja zwidlo:::WIDZISZ TO?
Jakie tam bylo tlumaczenie waz?-lsniaca postac..lsniacy-


Ezech.28

12) Synu człowieczy, zanuć pieśń żałobną na królem Tyru i powiedz mu: Tak mówi Wszechmocny Pan:Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna,
(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.
(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.

LSNIACY.....


swietlista postac ktora przybiera szatan....

cytuje:
ma nogi stoi wyprostowane i mówi ,
o upadki w ogrodzie Eden WYMAGAJĄ by NACHASZ był widziany jako boska istota a NIE WĄŻ !

to kto to mogl byc...kto byl jeszcze w Eden????

.Mamy boska istotę o jakiegoś rodzaju WĘZOWYM lub GADZIM WYGLADZIE.
która była bardzo świetlista - LSNIĄCA,bardzo inteligentna i bardzo piekna w tym samym czasie
.


Ktoz to taki...czemu nazwano go WEZEM, czemu przedstwiono go jako WAZ ßßß


To ze NACHASH był boska istotą a nie Wężem mozna ustalic w tekście tutaj i czy wyklucza to węzowy wyglad Nachash

? NIE,nie wyklucza .


Słowo samo w sobie trzy sylaby w hebr. N-CH-SH
N, KHET i SHEN - NACHASH moze funkcjonowac jako rzeczow -czasow i przymiot w hebr biblii.

Jako rzeczownik bedzie tłumaczone jako "Wąż " czasownikowo w jego znaczeniu jako " ZWODZĄCY " lub " RÓŻDŻKARZ"praktykujący " różdżkarstwo " ...akt oszustwa ..

Jesli jako przymiotnik oznacza " LŚNIĄCEGO " ponieważ NACHASH jako przymiotnik gdy jest uzywane by opisać ,rzeczowniki,obiekty i ozna " LŚNIĆ" lub byc oslepiającym ,świetlistym lub cos w tym rodzaju .

( moje dlatego pslepia umysły niewierzących )

Jest to hebr słowo Nechosheth i dodajesz tylko - T-
i formujesz rzeczownik oznaczający " POLEROWANY MOSIĄDZ" - 'LŚNIĄCY MOSIĄDZ znowu efekt lśnienia.

Kim jest SWIETLISTA POSTAC.... a aniolowie Cheruby maja cos ze ZWIERZECIA-prawda?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Wysłany: 2012-05-09, 15:40
ojkot napisał/a:
wszelkie symbole nie są od Boga
bo Bóg to Duch
a symbol to materia - proch ziemii
ale my też nie sam Duch
więc raczej nie zagłębiam się aż tak
chociaż jak widzę pogański rodowód to odrzucam symbol
np odrzucam trójcę jako sposób na opisanie złożoności Elohim
opisuję Go tym co w Biblii objawione bez posługiwania się tym nie biblijnym terminem
więc moze i tetragram jest trakim symbolem
nie wiem
jeszcze nad tym nie myślałem i nie przemodliłem tego
ale nie wykluczam
bo moje poznanie nie jest pełne a cząstkowe
pozdrawiam


ja tez tego nie przemodlilam, wiec nie wypowiadam sie-zastanawia mnie dlaczego zmiana imienia w NT????

i to z Ozeasza...

16) Dlatego teraz Ja zwabię ją i zaprowadzę na pustynię, i przemówię do jej serca. (17) I dam jej tam winnice, a z doliny Achor uczynię bramę nadziei, i słuchać mnie tam będzie jak w dniach młodości i jak w dzień swojego wyjścia z ziemi egipskiej. (18) W owym dniu - mówi Pan - powie do mnie: Mężu mój! I nigdy już nie powie do mnie: Baalu mój! (19) Wtedy usunę z jej ust imiona Baalów, tak że ich imion nie będzie się już wspominać. (20) W owym dniu ustanowię dla niej przymierze ze zwierzętami polnymi i ptactwem niebieskim, i płazami ziemi, a łuk i miecz, i wojnę zniosę z ziemi i sprawię, że będzie mieszkać bezpiecznie. (21) I zaręczę cię z sobą na wieki; zaręczę cię z sobą na zasadzie sprawiedliwości i prawa, miłości i zmiłowania. (22) I zaręczę cię z sobą na zasadzie wierności, i poznasz Pana. (23) W owym dniu wysłucham - mówi Pan - wysłucham nieba, a ono wysłucha ziemi, (24) a ziemia wysłucha zboża, moszczu i oliwy, a te wysłuchają Jezreela. (25) I zasieję sobie lud w kraju, i zmiłuję się nad Niemiłowaną, i powiem do Nie-ludu: Ty jesteś moim ludem, a on powie: Boże mój!

(Ks. Ozeasza 2:1-25, Biblia Warszawska)

oni wiedzieli, ze JESTEM poslal po nich do Mojzesza...
Pan Jezus tez tak o sobie mowil, to fakt...ale temat tak zakrecony i niewiarygodny, ze nie tykam... nie na moj poziom...boje sie bluznierstwa.
Ale to z Ozeasza juz wczesniej widziaalam...

Ojkot, tak masz racje...trojca to symbol...zobacz co w ksiedze DANIELA WYLUSKALAM.

Dan. 4

(15) Oto sen, który widziałem ja, król Nebukadnesar, a ty, Baltazarze, wyłóż mi go, gdyż żaden z mędrców mojego królestwa nie mógł mi oznajmić jego wykładu, ale ty możesz, gdyż duch świętych bogów jest w tobie. Elohim-l.mn. a mimo wszystko JEDEN.... a nie osobno trzech, czyzby poganin wiedzial wiecej niz chrzescijanie?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
1Moj3/1
A wąż/hNachasz-הַנָּחָשׁ był bardziej przebiegły/Arum -עָרוּם niż wszystkie zwierzęta lądowe/polne, które IHVH Bóg stworzył.
On to rzekł do niewiasty: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu....

3/5
Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.
.
Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż/Nachasz -Lśniący , mnie zwiódł i jadłam.....

3/14
Wtedy Pan/IHVH Bóg rzekł do węża/hNachasz-Lsniący: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.

3/15
Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:On zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę...


1moj49/17Niech będzie Dan wężem/nachasz (bez -H-ten) na drodze, Żmiją na ścieżce, Co kąsa w pęcinę konia, tak że jeździec spada na wznak.


Znał dobro i zło jako bóg jako ten któremu powierzono sprawy Boze przeciez był na Górze Narad w Eden musiał byc tym pierwszym po Bogu ?

Upadkiem moim zdaniem było TO co uczynił ....zmieszał DNA z Ewą ?

jest ojcem zła kłamstwa i smierci Ewe okłamał ze nie straci niesmiertelności , obiecując jej ze beda jak bóg znajacy dobro-zło - / uwazam ze miał na mysli siebie bo wiedział jakie beda skutki tego czynu ..
Stał sie bogiem tego świata .Przybiera postac anioła ŚWIATŁA ,czyli nadal stosuje te same metody ,obiecuje bogactwo słąwe ,błyskotki , władze SEX ,itp
______[/quote]

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Al-mudrasin-
Zauważcie, że wszystkie religie świata mają problem z istotami gadzimi .
Nazywają je różnie , dla jednych to jest boski wąż , dla innych smok lub jakieś inne pokraczne hybrydy . Wszędzie ci bogowie zstępują na ziemię w ogniu i grzmocie . Dysponują ognistymi rydwanami , wimanami tudzież całymi latającymi miastami . Opisy ich broni to nie tylko broń nuklearna, ale także skalarna mogąca niszczyć całe planety. Ludzie od dawien dawna byli nie tylko zmanipulowani genetycznie , ale także mentalnie . Byli są i będą trzymani za buźkę żelazną ręką gadzich bogów jak gospodarz trzyma swoją trzodę , chyba że......przybędą inni bogowie i wpadniemy z deszczu pod rynnę .
Tak więc można wysnuć wniosek , że na ziemi w zamierzchłych czasach na ziemi "operowały" dwie frakcje "bogów" .
Jedna frakcja humanoidalna , a druga gadzia . Współpracowali może nawet ze sobą w pewnych okresach . Humanoidzi wyhodowali sobie niewolników do pracy. Tego pozazdrościły im gady, więc skaziły DNA ludzi i to może być właśnie ten grzech pierworodny w postaci Kaina.
Kain jako potomek lśniącego pozbawiony był normalnych ludzkich uczuć (gadzia natura) dążył do dominacji i w bezwzględnej rywalizacji zabił potomka czystej linii człowieka czyli Abla .
Na 100% można powiedzieć, że stworzenie nie dotyczyło tylko Adama i Ewy , ale że ludzi było znacznie, znacznie więcej .
Tak samo nie można powiedzieć , że potop zabił wszystkich oprócz Noego i jego rodziny , bowiem po potopie pojawiają się potomkowie Kaina.
Tak więc , my możemy też mieć skażone DNA i stąd nasza podwójna natura . Z jednej strony potrafimy być okrutni i bezwzględni , a z drugiej pełni empatii , miłości i szlachetności .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:

Re: NACHASZ -Wąż -wężowe istoty w Biblii

Postprzez Kesja » wtorek, 12 czerwca 2012, 13:56
*
Adam i Adam
Biblia-Tora mówi o wielu rodzajach ISTOT , którzy nie byli ludźmi pomimo ludzkiego wygladu
Wszystko to jest do udowodnienia Biblijnie ,ale do tego trzeba miec Pragnienie Prawdy.


וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ זָכָר וּנְקֵבָה בָּרָא אֹתָם׃
Biblia Warszawska:
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go.
Jako mężczyznę-zachar-samiec i niewiastę-nekeiwa-samica , stworzył ich.

Stworzył ich jako RODZAJ MĘSKI i ŻEŃSKI...

mówi o rodzaju Ludzkim - Pismo linearne mówi LUDZIE .
Im błogosławił tak jak błogosławił zwierzętom by sie rozmnażały i

1M1/28
I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię,...

Ten rodzaj jest Obrazem i orginałem Elohim - zarówno rodzaj męski jak i żeński sa Elohim
.
w 29 - Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

ŻADNEGO ZAKAZU wszystko jest dla nich dla rodzaju Elohim ... moga jeśc co chca , bo maja sie rozmnażac ...
.
1M21
וַיְכֻלּוּ הַשָׁמַיִם וְהָאָרֶץ וְכָל-צְבָאָם׃
Biblia Warszawska:
Tak zostały ukończone niebo i ziemia oraz cały/każdy ich Zastęp.-
IHVH Zastępów ...Cawaot

צָבָא / צְבָאוֹת
cawa (cwa-) / cwa'ot (ciw'ot-)
wojsko, armia


..
Nie jest to ten sam Adam co w Eden który był sam bez mozliwości rozmnażania ,nie był to ten czas .

nic tu nie mówi ze TEN Adam miał sie rozmnażac ,ze był Obrazem i Orginałem Elohim - moze był ,ale ja tego nie widzę .
Adam jest sam , i jeszcze nie ma błogosławieństwa , otrzymał
..


1Moj2/5
A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał/לַעֲבֹד
לַעֲבֹד אֶת-הָאֲדָמָה׃

Niewolnikiem Adamah - ?
ciekawe , może tu wcale nie chodzi o zadne uprawianie roli-gleby ?

1Moj2/7
וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם עָפָר מִן-הָאֲדָמָה וַיִּפַּח בְּאַפָּיו נִשְׁמַת חַיִּים וַיְהִי הָאָדָם לְנֶפֶשׁ חַיָּה׃
Biblia Warszawska:
Ukształtował Pan/IHVH Bóg człowieka/HaAdama z prochu ziemi i tchnął/dmuchnął w nozdrza jego dech/Niszmat życia/Chaj.
Wtedy stał się człowiek/Adam istotą.Nefesz-Dusza żywą/Chaj.

TO JEST INNY Adam -szczególny Adam - Ten-HaAdam ....

Tamci, to rodzaj Adamim ,obraz Elohim - Bogowie którzy mieli zaludnic Ziemie - którą ?
.
1Moj 2/8

וַיִּטַּע יְהוָה אֱלֹהִים גַּן-בְּעֵדֶן מִקֶּדֶם וַיָּשֶׂם שָׁם אֶת-הָאָדָם אֲשֶׁר יָצָר׃
Biblia Gdańska:
Nasadził też był Pan Bóg sad/Gan w Eden, na wschód/mKedem i postawił/połozył-umieścił tam człowieka, którego był stworzył/Ukształtował .

Ukształtował zgodnie z przeznaczonym zadaniem ( tak uważam- a nie ze lepił )

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 5 lipca 2012, o 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
KOLOSY OLBRZYMY
1Moj
mówi o rodzaju Adam jako rodzaj męski i żenski oni sa obrazem i orginałem Elohim ...


są też inne człeko podobne Istoty

וְשָׁם רָאִינוּ אֶת-הַנְּפִילִים בְּנֵי עֲנָק מִן-הַנְּפִלִים וַנְּהִי בְעֵינֵינוּ כַּחֲגָבִים וְכֵן הָיִינוּ בְּעֵינֵיהֶם׃
________________________________________
Biblia Warszawska:
Widzieliśmy też tam olbrzymów/Nepilim , synów Anaka, z rodu olbrzymów/Nepilim , i wydawaliśmy się sobie w porównaniu z nimi jak szarańcza, i takimi też byliśmy w ich oczach../ anak -olbrzym, gigant, kolos// nofel / nafal / lipol, linpol*spaść, upaść, wypaść//

.
5Moj 2/10
הָאֵמִים לְפָנִים יָשְׁבוּ בָהּ עַם גָּדוֹל וְרַב וָרָם כָּעֲנָקִים׃
Biblia Warszawska:
Dawniej mieszkali w niej Emici/HaAmim, lud wielki i liczny, i rosły jak olbrzymy/Anakim-
.


5Moj2/11
רְפָאִים יֵחָשְׁבוּ אַף-הֵם כָּעֲנָקִים וְהַמֹּאָבִים יִקְרְאוּ לָהֶם אֵמִים׃
Biblia Warszawska:
Również Refaitów uważano za olbrzymów/Anakim, lecz Moabici nazywają ich Emitami/Amim.


A w Seir mieszkali dawniej Horyci/Chorim, ale potomkowie Ezawa wyparli ich i wytępili, i zamieszkali na ich miejscu, jak to potem uczynił Izrael w swojej ziemi dziedzicznej, którą im dał Pan.

חור / חורים
חֹר / חֹרִים
chor / chorim
dziura, dziurka / dziury, dziurki- ??? co za jedni ?

/
5Moj2/19

וְקָרַבְתָּ מוּל בְּנֵי עַמּוֹן אַל-תְּצֻרֵם וְאַל-תִּתְגָּר בָּם כִּי לֹא-אֶתֵּן מֵאֶרֶץ בְּנֵי-עַמּוֹן לְךָ יְרֻשָׁה כִּי לִבְנֵי-לוֹט נְתַתִּיהָ יְרֻשָׁה׃
Biblia Warszawska:
Zbliżasz się bardzo do synów Ammon; nie nastawaj na nich i nie wszczynaj z nimi wojny, gdyż nie dam ci nic z ziemi Ammonitów w dziedziczne posiadanie, dałem ją bowiem w dziedziczne posiadanie synom Lota.

w 20

אֶרֶץ-רְפָאִים תֵּחָשֵׁב אַף-הִוא רְפָאִים יָשְׁבוּ-בָהּ לְפָנִים וְהָעַמֹּנִים יִקְרְאוּ לָהֶם זַמְזֻמִּים׃
Biblia Warszawska:
Również ją uważano za ziemię Refaim. Mieszkali w niej dawniej Refaim, a Ammonim nazywali ich "Zamzummim".-זַמְזֻמִּים

w21

עַם גָּדוֹל וְרַב וָרָם כָּעֲנָקִים וַיַּשְׁמִידֵם יְהוָה מִפְּנֵיהֶם וַיִּירָשֻׁם וַיֵּשְׁבוּ תַחְתָּם׃
Biblia Warszawska:
Był to lud wielki i liczny, i rosły jak olbrzymy/Anakim, lecz Pan/IHVH wytępił ich przed nimi, tak iż objęli ich ziemię w posiadanie i zamieszkali na ich miejscu.

Tak też uczynił mieszkającym w Seirze synom Ezawa, wytracając przed nimi Chorytów, których oni wypędzili, i sami mieszkają na ich miejscu aż do tego czasu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 12 stycznia 2013, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
1Moj6/1

וַיְהִי כִּי-הֵחֵל הָאָדָם לָרֹב עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה וּבָנוֹת יֻלְּדוּ לָהֶם׃
Biblia Warszawska:
A kiedy ludzie/HaAdam zaczęli rozmnażać się na ziemi/HaAdamah i rodziły im się córki,

.
w2
וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם כִּי טֹבֹת הֵנָּה וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ׃
Biblia Warszawska:
Ujrzeli synowie boży/HaElohim, że córki ludzkie były piękne.
Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

Bóg podjął decyzje wzgledem tych mieszańców.
w4
I rzekł Pan/IHVH : Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego sto i dwadzieścia lat.
.
6/4
הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ בַּיָּמִים הָהֵם וְגַם אַחֲרֵי-כֵן אֲשֶׁר יָבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים אֶל-בְּנוֹת הָאָדָם וְיָלְדוּ לָהֶם הֵמָּה הַגִּבֹּרִים אֲשֶׁר מֵעוֹלָם אַנְשֵׁי הַשֵׁם
A byli olbrzymowie/Nepalim na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny.
A cić są mocarze/Gibirim - הַגִּבֹּרִים, którzy od wieku byli mężowie sławni/haszem .
אַנְשֵׁי הַשֵׁם- sławni ludzie ? ludzie Haszem ?


_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 stycznia 2013, o 09:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL