Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 2 września 2015, o 13:37 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
jezeli dosłownie fizycznie traktujemy twierdzenie ,że są dwa rodzaje ludzi
nasienie węża
nasienie niewiasty
to jest w tym sprzeczność albo nie o Ewę chodzi
nie ona jest nazwana tą niewiasta
bo faktycznie była matką tak Kaina jak Abla czy Seta
wiec wszyscy trzej byli z jej
nasienia o ile kobieta ma nasienie
wiec dla mnie okreslenie nasienie niewiasty co innego znaczy
dla mnie znaczy siew Słowa - zbawienia - czyli zbawiciela
Jezus Chrystus jest dla mnie nasieniem niewiasty który starł głowę wężowi grzech
a On w przeciwieństwie do Kaina Seta czy Abla nie ma charakteru fizycznego potomka Ewy bo nie miał tego co ona przekazywała -zapisu grzechu - Jezus nie został poczęty w grzechu jak każdy inny potomek Ewy
wiec nie jest nasienie niewiasty i nasienie węża fizycznym pojęciem a Duchowym

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 września 2015, o 13:37 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 3 września 2015, o 09:17 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Cytuj:
wiem na pewno że od poglądu na dany temat nie zmieni się od czytania samego forum, to musi objawić nam sam Pan w odpowiednim czasie.

to po co piszemy Cupaku ?
po co czytamy ?

oczywiscie, ze potrzebne jest objawienie od Pana i ono moze byc tez na forum gdzie glosi sie Slowo Boze, bo to wlasnie Slowo Boze powinno przemowic, ale nie kiedy ktos jest zamkniety na Nie od lat.

Sam zreszta zobaczysz.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 16 lipca 2017, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
RP co znaczy ,że ZŁY nie moze nas tknąć ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 16 lipca 2017, o 17:20 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
znaczy to co jest napisane - nie dotknie bo Bóg ochroni

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 19 lipca 2017, o 10:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Chyba Mało precyzyjnie sie wyraziłam .
Chodzi mi o to czy mozna spersonifikowac kto to jest Zły ,
albo kim jest osobowo o ile mozna tak sie wyrazić .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 19 lipca 2017, o 18:19 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Zły to Szatan który od początku kłamał i jest nazwany ojcem kłamstwa - moim zdaniem tak jak Chrystus jest drzewem żywota -tak szatan jest drzewem wiadomosci dobrego i ZŁEGO

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 21 lipca 2017, o 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Jesli przyjmiemy to co nam podał ap Jan ze Kain jest synem Złego to czy
nie jest to co napisałes ?
Adam musiał wiedziec dlaczego nie uznaje KAINA za pierworodnego i nigdzie
nie ma wzmianki w rodowodzie Adama.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 21 lipca 2017, o 16:05 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
nie podzielam doktryny o kontakcie fizycznym Ewy z wężem jako seksu - nasienie węża to grzech zaś nasienie Niewiasty to łaska
wąż to szatan a niewiasta to oblubienica
to oblubienica zetrze głowę wężowi
nie są to dla mnie kategorie dosłowne materialne a Duchowe
Jezus pokonał szatana
ale nigdzie w Słowie nie pisze ,żeby starł głowę fizycznie jakiemuś wężowi
fizycznie starty został tylko ten wąż którego Żydzi wywyższyli na pustyni starty został na polecenie Hiskiasza
wiec nie mieszam porządku Duchowego z cielesnym
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 22 lipca 2017, o 08:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: "Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz".
18 Potem Pan Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc". 19 Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa". 20 I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny.

Jasno z tego co tu jest wynika , że zakaz spożywania owocu -zakaz lub ostrzeżenie został przez Boga sformułowany wobec Adama zanim pojawiła się Ewa wiec dotyczył Adama - jako człowieka a nie Ewy jako kobiety Jemu zabronił spożywać a jej w nim - więc grzech przez Jednego człowieka przyszedł na świat choć Ewa pierwsza została zwiedziona to zgrzeszył człowiek .Nasienie węża ma wymiar duchowy taj jak i nasienie Niewiasty to szatan moim zdaniem usiłuje zawęzić grzech do ciała

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 22 lipca 2017, o 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Nie wiem jak pisac zeby nie wywołac zamieszania a tak sie niestety
moze zdażyc.
To temat niemal tabu i z załoenia niewolno go tykac ale ja uwazam ze Biblia
własnie daje moliwosci dociekania o co chodzi i co sie takiego stało.

Eden jego opis jest zakryty bo nie wierze ze to co ucza ze Drzewo i jakies owoce
o jakims wyjatkowym wygladzie smaku i co tam jeszcze ,sprawiły ze zmieniło sie
DNA ludzkie .
To było takie pierwsze GMO zmodyfikowania podstawy ludzkosci.
Jak to sie dokonało nie wiem, ale wiem ze Kain był owocem tego eksperymentu to w nim nastąpilo to pierwsze uderzenie ABEL juz Adamowy ale Kain , nie.

Tak , to Adam otrzymał pouczenie , ze ma sie trzymac z daleka pouczenie anim
dano mu Ewe i to ja miał strzec .

Nie czytałam zeby OBLUBIENICA zmiazdzyła łeb Nachasza chyba ze cos przeoczyłam
albo zapomniałam,co moze sie zdążyć .
ale w 1 moj jest ze On zmiażdzy łeb Nachasza nie twierdze ze musi sie to stac
fiycznie co tez moze ale raczej o zamysły moze tu chodzic .
Jeszua mówi ze widział szatana który upadł z Nieba jak błyskawica czyli widzialnie
To nie kłóci sie z tym ze nasienie ma wymiar duchowy ale i fizyczny tez moze miec.
Nie kazdy kto wyglada jak człowiek jest człowiekiem .
Szkoda ze wierzacy boja sie myslec o tym co sie stało ale o dziwo nie przeszkadza im wierzyc ze owoc jedli fiycznie i ze drzewo tez fizyczne było.

Jesli czytam ze Zły to szatan ten personalny to kiedy czytam ze Kain
był od Złego Tez rozumiem , ze był jego ojcem dosłownie ,czyli jakas katastrofalna mieszanka ludzkosci.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty a TELEGONIA
 Post Napisane: 28 lutego 2019, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
http://www.liturgia.pl/blogi/Tomasz-Dekert/Zaskakujaca-egzegeza-czyli-o-Ewie-wezu-i-Kainie.html

Nie wiem na ile prawdziwe są cytaty z tej stronki, ale jak widzę, część powiela się w słowo w słowo tutaj, odnośne Ewangelii Filipa.
Ale to nie tylko ona:

Targum Pseudo-Jonatana: „Adam poznał swoją żonę Ewę, która była brzemienna za sprawą anioła Sammaela i poczęła i porodziła Kaina; a był on podobny do niebiańskich bytów, a nie jak stworzenia ziemskie.
I rzekła: ‘Otrzymałam mężczyznę, anioła Pańskiego’”.


Targum Palestyński: „I Adam poznał swoją żonę Ewę, która pożądała Anioła i poczęła i porodziła Kaina. I rzekła:
‘Otrzymałam mężczyznę, anioła Pańskiego”.


Talmud Bawli, Yevamot 103b:

Rabbi Jochanan powiedział: „Ów niegodziwy człowiek [Sisera]
siedem razy współżył [z Jael] tego dnia, [kiedy uciekał przed Deborą i Barakiem].
Bo jest powiedziane:
‘Pomiędzy jej nogami zgiął się, upadł i legł, pomiędzy jej nogami zgiął się i upadł, tam gdzie zgiął się, tam upadł zdruzgotany’” (Sdz 5,27)

[Gemara]: Lecz z pewnością Jael czerpała przyjemność z grzechu! Rabbi Jochanan odpowiedział w imieniu rabbiego Szymona ben Jochai:
„Wszelkie względy niegodziwca złe są dla sprawiedliwego.
Bo jest powiedziane [Bóg powiedział do Labana]:

‘Uważaj, abyś nie mówił do Jakuba ani nic dobrego ani nic złego’” (Rdz 31,24).
Jest oczywiście zrozumiałe, dlaczego Bóg ostrzegł Labana, aby nie mówił niczego ‘złego’, czemu jednak również ‘dobrego’?

Poucza nas to, że przychylność niegodziwca jest niedobra dla sprawiedliwego.

[Gemara:] Rozumiem dobrze, że Bóg ostrzegł Labana, aby ten nie mówił nawet niczego dobrego, ponieważ Laban mógł wspomnieć przy tym imię swojego bożka, lecz tutaj [tj. w przypadku Sisery i Jael] co złego może z tego powstać?

[Gemara:] To, że wzbudził on w niej zmysłową namiętność.
Kiedy wąż miał stosunek z Ewą wzbudził w niej zmysłowość.
Kiedy dzieci Izraela stały pod górą Synaj [i przyjęły Torę] ich zmysłowość się zakończyła; zmysłowość czcicieli idoli, którzy nie stali pod górą Synaj nigdy się nie skończyła.


Talmud Bawli, Shabbat 146a: Rabbi Jose zapytał:
„Dlaczego kutim są przeklęci?
Gdyż nie stali pod górą Synaj.
Kiedy wąż spółkował z Ewą, wstrzyknął w nią swoją truciznę.

Izraelici, którzy stali pod górą Synaj pozbyli się jej.
Narody (goyim) natomiast, które nie stały pod górą Synaj się jej nie pozbyły.


4 Księga Machabejska 18,7-8, tłum. M. Wojciechowski [słowa te wypowiada matka siedmiu męczenników machabejskich, jest to część mowy, w której zachęca ich do męczeństwa]:
Oto byłam ja dziewicą czystą, nawet progu rodzinnego domu nie przekroczyłam, ustrzegłam zbudowanego [z] boku.
Nie naruszył mnie hańbiciel na pustkowiu, uwodziciel na polu ani nie zhańbił czystości mego dziewictwa przez podstęp wąż hańbiciel
.


Ewangelia Filipa (Nag Hammadi Codex II,61,5-12, tłum. W. Myszor):
Jeśli nie stworzono go, lecz spłodzono stwierdzisz, że jego potomstwo jest szlachetne.
Teraz zaś stworzono go i urodził się.
Jakże szlachetne pochodzenie.
Najpierw zaistniało cudzołóstwo, a potem morderca, ponieważ zrodzono go w cudzołóstwie, bowiem to syn węża.
Dlatego stał się mężobójcą, podobnie jak jego ojciec i zabił brata, zaś wszelkie obcowanie płciowe pomiędzy nierównymi jest cudzołóstwem.


Protoewangelia Jakuba (13,1, tłum. M. Starowieyski):

I nadszedł szósty miesiąc dla Maryi, i oto przyszedł Józef ze swej budowy, i wszedł do domu i zastał ją brzemienną.
I uderzył się w twarz, i padł na ziemię na worek i zapłakał gorzko, mówiąc: Jakim obliczem spojrzę ku Panu Bogu?
Jakąż mam za nią zanosić modlitwę?
Bo przecież dziewicę wziąłem ze świątyni Pana Boga, i nie ustrzegłem jej!
Któż mnie zwiódł?
Któż jest tym, kto zło uczynił w mym domu?
Któż porwał ode mnie dziewicę i skalał ją?
Czyżby u mnie powtórzyły się dzieje Adama?
Gdy bowiem Adam oddawał się o oznaczonej godzinie uroczystej modlitwie dziękczynnej, wszedł wąż i znalazł Ewę samotną, i uwiódł ją, i skalał; to samo przydarzyło się i mnie”.

1 List św. Jana 3,8-12: Ten, kto popełnia grzech jest z diabła, ponieważ od początku diabeł grzeszy;
Syn Boży ujawniony został po to, aby zniszczyć dzieła diabła.
Każdy, kto zrodził się z Boga grzechu nie czyni, gdyż trwa w nim Jego nasienie i nie może grzeszyć, bo z Boga się narodził.
Dzięki temu rozpoznawane są dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto nie postępuje sprawiedliwie nie jest z Boga, a także ten, kto nie kocha swego brata.
Ponieważ takie jest przykazanie, które słyszeliście od początku, abyśmy wzajemnie się miłowali.
Nie jak Kain, który był od złego i zamordował swojego brata.
A dlaczego go zamordował?
Bo czyny jego były złe,
brata zaś sprawiedliwe.


Ewangelia św. Jana 8,37-44: Dobrze wiem, że pochodzicie z nasienia Abrahama, ale mimo to chcecie mnie zabić.
Albowiem słowo moje nie przyjęło się wnętrzu waszym. Głoszę to, co widziałem u mojego Ojca, Wy natomiast czynicie to, co słyszeliście od waszego ojca!” A oni odpowiedzieli, mówiąc: „Abraham jest naszym Ojcem!” A na to Jezus: „Gdybyście byli dziećmi Abrahama, dzieła wasze byłyby jak dzieła Abrahama, ale wy chcecie mnie zabić, mnie, człowieka, który mówi wam prawdę zasłyszaną od Boga! Abraham nie czynił jak wy. Wy bowiem czynicie to samo, co czyni wasz ojciec!” A oni odrzekli: „Nie jesteśmy bękartami! Mamy jednego Ojca, Boga!”

Jezus odpowiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, byłby waszym umiłowaniem!
Ja wyszedłem i przychodzę od Boga, i nie przyszedłem sam od siebie, lecz On mnie przysłał!
Dlaczego więc nie rozumiecie mojej mowy?!
Dlatego, że nie umiecie wsłuchać się w słowo moje i chcecie działać według pożądliwości diabła, waszego ojca! On u samego początku był mordercą i nie ostał się w Prawdzie, albowiem nie ma w nim Prawdy!
Gdy mówi kłamstwo, mówi o sobie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”


Co mnie najbardziej zastanawia z tego wszystkiego, to pojawienie się tej nauki w źródłach żydowskich.
Nie wiem tylko o jaki targum palestyński chodzi, z jakiego czasu jest.
Nie jestem wstanie dotrzeć do źródła.
A te cytatu z Talmudu to z jakich czasów są?
Zastanawiające jest również to, że owa nauka znajduje się również w Protoewangelii Jakuba, a więc pismu ortodoksyjnemu, które ortodoksyjni chrześcijanie przechowali i traktowali jako część własnej tradycji.

Chrześcijańscy gnostycy również naukę powielili.
Problemem jest tylko jakie pisma ukazują ową naukę jako fakt dosłowny, a jakie jako naukę niedosłowną.

PS. Zajrzę jeszcze do legend żydowskich, bo mam takową książkę.
blyy
/////////
KAIN
Kain to pierworodny syn Ewy i ... Szatana.

W Biblii czytamy:

"1. ... A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana." -
(Ks. Rodzaju 4:1 - Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001

(Szatan dla człowieka też jest "Panem")


Jak rozpoznać Szatana?

"(10) Dzięki temu można rozpoznać dzieci Boga i dzieci diabła: każdy, kto postępuje niesprawiedliwie, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata. (11) Taka bowiem jest wola Boża, którą objawiono nam od początku, abyśmy się wzajemnie miłowali

(12) Nie tak, jak Kain, który pochodził od Złego (Szatana) i zabił swego brata. A dlaczego go zabił? Ponieważ czyny jego były złe, brata zaś sprawiedliwe."

(1 List Jana 3:1-24, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001


Ewa urodziła Adamowi syna któremu nadali imię Abel. Abel (pierworodny syn Adama) był pasterzem trzód, a Kain (syn Szatana) uprawiał rolę.

"(8) Rzekł Kain do Abla, brata swego: Chodźmy na pole. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go.

(9) Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel?
On odpowiedział: Nie wiem.
Czyż jestem stróżem brata mego?

(10) Rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi!
(11) Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie.

(12) Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi! (13) Kain rzekł do Pana: Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. (14) Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!

(15) Ale Pan mu powiedział: O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie! Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka.

(16) Po czym Kain odszedł od Pana i zamieszkał w kraju Nod, na wschód od Edenu.

(17) Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła Henocha. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch."

(Ks. Rodzaju 4:1-26, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001

Kain po wypędzeniu z Edenu bieże za żonę kobietę nie z potomków Adama, lecz z człekokształtnych istot o których stworzeniu jest mowa w Księdze Rodzaju 1, z tych istot których się obawiał, mówiąc - "każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!".

Potomkowie Kaina to Kanaici.
Zostali oni wyniszczeni wodami Potopu.
/////

PS. Zajrzę jeszcze do legend żydowskich, bo mam takową książkę.

Zgodnie z obietnicą, zajrzałem do owej książki i znalazłem jeden ciekawy wariant spłodzenia Kaina:

"Zły anioł Samael wszedł do Chawy, tak iż zaszła w ciążę i porodziła Kaina. Spojrzała w jego twarz i zobaczyła, że nie jest podobna do ziemskich, tylko do niebiańskich, zobaczyła go i rzekła: Dostałam mężczyznę od wysłannika Pańskiego. Następnie Adam poznał swoją kobietę i porodziła Hewla" Micha Josef Bin Gorion, Żydowskie legendy biblijne, str. 69
- oczywiście należy wspomnieć, że występują również legendy, że Kain jest synem Adama. Jednak z racji tematu, zacytowałem tą. Zacytuję jeszcze suplement I, przypisy tłumacza i autora: "Ewa po raz drugi uległa Samaelowi, który przyglądając się obojgu, jak nie wstydząc się i nago spółkują, poczuł żądzę i zazdrość; kiedy Adam wykochawszy się zasnął, szatan wskoczył na jego miejsce. Ewa przyznała się do wszystkiego mężowi, a w czasie ciąży, wstydząc się i nie chcąc go drażnić swym widokiem, odeszła na zachód. Kiedy zaczęły się bóle porodowe, Adam wyczuł to i pospieszył do niej, prosząc Boga o pomoc. Ze względu na niego zleciał anioł Michael, przesunął dłonią od jej twarzy do piersi i bóle ustały." Micha Josef Bin Gorion, Żydowskie legendy biblijne, str. 503

Jest więc tutaj wspomniane, że Adam mógł już poznać Ewe i gdy Adam skończył, później w kolejce dołączył Kaina i go spłodził. Oczywiście pewnie są opowieści o tym, że Kain jest synem Adama, ale na potrzeby tematu, zacytowałem ten. Nie wiem z jakich czasów pochodzi ta opowieść z midrasza? Talmudu? czy to średniowiecza czy starożytności, ale to chyba małe ma znaczenie, bo ukazuje pewną ciągłość, która przetrwała od czasów starozytnych.

Zacytuję jeszcze Roberta Gravesa, bo akurat motyw Kaina i węża się u niego pojawia:
a) Niektórzy twierdzą, że przebrany za Węża Samael zemścił się namawiając człowieka do
zjedzenia z Drzewa Wiedzy, a potem spłodził z Ewą Kaina, bezczeszcząc w ten sposób całe jej
późniejsze potomstwo z Adamem. Dopiero gdy Dzieci Izraela stanęły pod górą Synaj i otrzymały Prawo z rąk Mojżesza, przekleństwo to zostało w końcu zdjęte. Ciąży ono nadal nad innymi narodami.
b) Według niektórych relacji Samael nigdy nie spał z Ewą, zanim nie uczynił tego Adam. Bóg
najpierw zamierzał dać Samaelowi władzę nad światem, lecz ten poczuł zazdrość ujrzawszy, jak Adam nago i bezwstydnie obcował z Ewą. Poprzysiągł więc: “Zniszczę Adama, poślubię Ewę i zacznę naprawdę rządzić". Zaczekał, aż Adam położył się z Ewą i zasnął, po czym zajął jego miejsce. Ewa uległa mu i poczęła Kaina.
Wkrótce jednak pożałowała swej niewierności i ze łzami w oczach zawołała: „Biada, Adamie,
zgrzeszyłam! Wygnaj mnie ze światła twego życia. Pójdę na zachód i tam zaczekam na śmierć". Trzy miesiące później, dotarłszy do Oceanu, Ewa nazbierała gałęzi i zbudowała chatkę. Kiedy chwyciły ją bóle porodowe, modliła się do Boga o pomoc, lecz na próżno. Pozostało jej tylko błagać słońce i księżyc, żeby powiedziały Adamowi o tych tarapatach podczas swojej następnej wędrówki na wschód. Tak też uczyniły. Adam pospieszył czym prędzej, a zastawszy Ewę rodzącą, dołączył do jej modlitw. Bóg zesłał dwunastu aniołów oraz dwie Cnoty prowadzone przez Michała, które stanęły przy Ewie z prawej strony i głaskały jej twarz i pierś, dopóki nie urodziła.
c) Ponieważ twarz noworodka Kaina jaśniała anielskim blaskiem, Ewa poznała, że nie Adam był jego ojcem, i w niewinności swej zawołała: „Nabyłam chłopczyka od Jahwe! Robert Graves, Mity hebrajskie, str. 71 wg pdf dostępnym w internecie

Teraz zacytuję jego komentarze:
1. Motyw boskich węży, rzekomo pragnących zapładniać śmiertelne kobiety, występuje w
wielu mitologiach. Święte węże trzymane w świątyniach egipskich odgrywały rolę prokreacyjnych wysłanników boga. Drugi Papirus z Tanis zawiera listę świętych tytułów nadawanych takim dobroczynnym wężom, zamieszkałym w co większych świątyniach. Również u Greków bezpłodne kobiety zwykły leżeć całą noc na podłodze świątyni Asklepiosa w nadziei, że bóg pojawi się w postaci węża i zapłodni je we śnie. We frygijskich misteriach na cześć Sabaziosa kobiety rytualnie zaślubiały boga w ten sposób, że pozwalały żywym wężom lub ich złotym podobiznom ześlizgiwać się pomiędzy piersiami w dół do ud.
2. Źródłem takich obrzędów mogło być utożsamianie węży wypełzających z podziemnych nor
z duchami zmarłych bohaterów, których przedstawiano często jako węże lub półwęże - między
innymi Kekropsa, Erychtoniosa i Kadmosa - i oddawano im cześć boską - na przykład
Asklepiosowi i Sabaziosowi. Aleksander Wielki wierzył, że został poczęty przez Olimpię za sprawą Zeusa przebranego za węża, a jego przypadek nie był odosobniony. Bezpłodne kobiety kąpały się także w rzekach, mając nadzieję, że zapłodni je rzeczny bóg-wąż. Trojańskie panny młode zażywały kąpieli w Skamandrze wołając: “Skamandrze, zabierz moje dziewictwo!" Babilońskiego Ea, jako boga Eufratu, przedstawiano w postaci węża lub jako osobę dosiadającą węża.
3. Większość ludów pierwotnych dwojako traktowała menstruację - jako świętą, a zarazem
nieczystą: świętą, ponieważ oznaczała gotowość dziewczyny do macierzyństwa, nieczystą,
ponieważ mężczyźni musieli unikać kontaktu z kobietami podczas miesiączki. Niektóre plemiona wierzą, że menstruacja jest wynikiem ukąszenia przez węża, mimo że jad węża powoduje akurat krzepnięcie krwi. Prawdopodobnie mit o zhańbieniu Ewy przez Węża opowiadano początkowo po to, by wyjaśnić pochodzenie menstruacji - wywołał ją lubieżny Wąż, którego ukąszenie sprawiło, że Ewa stała się dojrzała płciowo. Według jednego z fragmentów Talmudu bóle menstruacyjne są jednym z przekleństw, jakie Bóg rzucił na Ewę.
4. Czwarta Księga Machabejska zawiera dowód na istnienie popularnego wierzenia, że węże
pragną odbywać stosunki seksualne z kobietami. Pewna matka siedmiu synów opowiada im z dumą, że aż do zawarcia małżeństwa była skromną dziewicą, której ani szatan nie mógł
zbezcześcić na pustyni czy w polu, ani uwodzicielski wąż nie zdołał pozbawić dziewictwa.
Wierzenie to było tak mocno zakorzenione, że Talmud przytacza dyskusję na temat najlepszej
metody ochrony kobiety zagrożonej w ten sposób:

Jeśli widząc węża nie ma ona pewności, czy on jej pożąda, czy nie, powinna zdjąć swe
odzienie i rzucić przed nim. Jeśli się w nie wkręci - pożąda jej; w przeciwnym wypadku-nie.
Jeśli rzeczywiście jej pożąda, powinna złączyć się ze swym mężem w jego obecności.
Jednakże, ponieważ inni twierdzą, iż widok ten mógłby jedynie podsycić jego żądzę, być może
powinna raczej wziąć obrzynki paznokcia i kosmyki włosów i rzucić w niego, wypowiadając te
słowa: “Jestem nieczysta!" Jeśli wąż już ją przeniknął, powinna usiąść z rozchylonymi udami
na dwóch beczkach. Następnie ma nakazać, żeby na rozżarzone węgle rzucono tłuste mięso,
a obok mięsa postawiono kosz rzeżuchy zwilżony słodko pachnącym winem i trzymano w
pogotowiu parę szczypiec. Gdy wąż poczuje smakowite jadło, opuści ją. Wówczas należy go
schwytać i spalić w ogniu, aby nie powrócił.

Fragment ten przywodzi na myśl opowieść o wężu Samaelu, który uwiódł Ewę w przypływie
zazdrości na widok jej współżycia z Adamem.

5. Michał poprowadził zastępy niebieskie przeciwko fałszywemu kosmokratorowi (bóstwo
planetarne czwartego dnia Stworzenia -jak Nabu w Babilonii czy Thot w Egipcie), ponieważ został
mianowany archaniołem tego dnia. U Greków Hermes (Merkury) był bóstwem opiekuńczym tej
samej planety i przy pomocy boga Pana uratował Zeusa przed zbuntowanym Tyfonem po
śmiertelnej walce na górze Sapon.
6. Według Ks. Rodzaju 4, 1 Ewa nazwała swego pierwszego syna Kainem (qajin), ponieważ, jak powiedziała: “Nabyłam (ganiti) człowieka od Jahwe". Późniejsza opowieść wy wodzi jego imię od ąane, “trzcina" lub “źdźbło". Imię Abla (hewel), pozostaje nie wyjaśnione, być może dlatego, że wyraz hewel był rozpowszechniony w znaczeniu “oddech", “nicość", “ulotność" w odniesieniu do życia ludzkiego (Ks. Psalmów 144,4; Ks. Hioba 7, 16). Jednakże w tłumaczeniu Septuaginty hewel został zapisany jako “Abel", co przetranskrybowane na hebrajski daje awel lub ewel - “żałoba" lub “smutek".
7. Siostry bliźniaczki wymyślono zapewne w odpowiedzi na pytanie: “Skąd Kain i Abel wzięli
żony?"
8. Przypisywanie ojcostwa Samaelowi w opowieści o Kainie miało na celu wyjaśnienie
pochodzenia zła. U zarania dziejów źli Kainici i pobożni Setyci stanowili odrębne gałęzie ludzkiej rodziny. Jednakże, kiedy córkom Kaina udało się uwieść synów Seta (zob. 18m-o), zarówno dobro, jak i zło stały się częścią ludzkiego dziedzictwa. Uważano, że te dwie skłonności bezustannie toczyły walkę o dominację w sercu każdego człowieka - jedynie znajomość i przestrzeganie Prawa mogły utrzymać w ryzach krew Kaina.
Robert Graves, Mity hebrajskie, str. 72-73
...
Zwolennicy teorii Kaina jako "nasienia węża", opierają się na Rodz 4: 1

(1) Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam mężczyznę od Pana. [Rodz 4: 1]

Mamy tutaj hebrajskie słowo yada (LXX - ????), co oznacza poznać. Słowo "poznawać" w Biblii ma wymiar seksualny i oznacza stosunek płciowy. Jednak właśnie zwolennicy teorii nasienia węża mówią, że w tym wersecie czasownik ma znaczenie dosłowne, i Adam po prostu "poznał się na żonie", że popełniła cudzołóstwo z wężem.
....
czyż nie jest to fascynujące?
Zagłębiając się Biblię odnajdywać w niej historyczną Prawdę!!!


Tworząc Świat, myślę że Bóg miał inne plany w stosunku do ludzkości, ale pomieszał je Szatan, dokładając swoje stwożenia do Tego co tworzył Bóg; i czytamy o tym w kilku Biblijnych księgach.

Jak uczył nas też Sokrates, Bóg, który jest Stworzycielem Wszeświatu, jest stworzycielem tylko rzeczy dobrych, nie może On więc być jedynym Twórcą.

Aniołowie, łącznie z Szatanem, są w stanie płodzić dzieci, i w Biblii jest odnotowanych kilka przykładów płodzenia dzieci przez anioły, czy synów Bożych. Jednym z tych przykładów jest poczęcie Kaina, który będąc dzieckiem Szatana z zazdrości zabił Abla.

W Księdze Rodzaju w rozdziale 4 czytamy:

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(1) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina.
Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.


Jan w swojej ewangelii wyjaśnia nam kim był Kain,

W Ewangelii Św. Jana, Rozdział 3 czytamy:

" (9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.

(10) Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.

(11) Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować;

(12) nie jak Kain, który wywodził się od złego (Szatana) i zabił brata swego."


Że Aniołowie, zwani też synami Boga, płodzili dzieci mowi nam też Księga Rodzaju, w rozdziale 6.

"(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,

(2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

(3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem.
Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

(4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły.
To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni."


Zwróćcie uwagę na słowa "rownież i potem", ponieważ odnoszą się one do czasów po potopie i dotyczą również potomków Noego i Abrahama, co znaczy że niektórzy z potomków Noego czy Abrahama byli tworzeni przez Boga, inni jak np. Nimrod, który pierwszy przeciwwstawił się Bogu, mogli być spłodzeni przez Szatana.

W Księdze Hioba - rozdział 33, czytamy słowa Eliha:

(1) Teraz więc, Jobie (Hiobie), słuchaj mojej mowy! Nadstaw ucha na wszystkie moje słowa!
(2) Oto otwieram usta, mam słowa na końcu języka.
(3) Ze szczerego serca wypływają moje słowa, moje wargi wypowiadać będą słowa rozumne.
(4) Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.

Kiedy w NT czytamy Opowieść o Chwaście, Ewangelia Mateusza, rozdział 13, czy Ewangelię Jana, rozdział 8, w której Jezus mówi Żydom o ich pochodzeniu, możemy wtedy zrozumieć kim byli założyciele dwuch narodów, o których mówi Księga Rodzaju 25.

Ale zerknijmy najpierw na Przypowieść o Chwaście.

Ewangelia Mateusza - Rozdział 13

http://www.biblia.info.pl/biblia.php

(24) Inne podobieństwo podał im, mówiąc:

Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli.

(25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.

(26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.

(27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol?

(28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił.

A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?

(29) A on odpowiada:
Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.

(30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom:
Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły."
///
2014-11-10, 01:03
(Ezech. 28:12-13) ……Tak mówi Wszechmocny Pan: Ty, który byłeś odbiciem doskonałości, pełnym mądrości i skończonego piękna, Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; ..). Tu mowa jest o szatanie.

I tu mamy prawdziwe objawienie co się stało w ogrodzie Eden. Słowo mówi, że Ewa została oszukana przez węża. Ona została naprawdę uwiedziona przez węża. Jest powiedziane w (1 Moj. 3:1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg.. To zwierzę było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że potrafiło rozmyślać i mówić, chociaż w dalszym ciągu było tylko zwierzęciem. To zwierzę było wyprostowanym stworzeniem i było czymś między małpą i człowiekiem, lecz bardziej zbliżone do człowieka. Ono było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że jego nasienie mogło się złączyć z nasieniem kobiety, i tak też się stało, a to było powodem, że ona stała się brzemienną. Kiedy się to stało, Bóg przeklął węża. Bóg zmienił każdą kość w ciele węża, tak, że musi pełzać jako gad. Znany jest fakt, że nauka próbuje znaleźć brakujące ogniwo w ewolucji między małpą a człowiekiem. Oczywiście nie ma żadnej ewolucji, ale było zwierzę tak bliskie człowiekowi, to znaczy wąż, że gdyby Bóg nie zmienił jego wyglądu, to teoria ewolucji przyjęła by go jako ostatnie ogniwo przed człowiekiem.

Tutaj natomiast mamy to, że człowiek i zwierzę się złączyło. To jest to objawienie, które podał Branham. Chodzi o to, że podobnie jak Bóg zrodził Samego Siebie w ciele ludzkim, tak samo nasienie węża jest dosłownie sposobem dzięki któremu szatan mógł wniknąć do ludzkiego rodzaju. Było niemożliwe, by szatan zrodził samego siebie w ten sam sposób, w jaki zrodził Siebie Bóg. Bóg zrodził Siebie Samego, szatan musiał mieć pośrednika.

Zanim więc Adam poznał cieleśnie Ewę, to szatan poznał ją już przed nim. A tym, który narodził się z tego był Kain. Kai był poczęty z tego Złego. (1 Jan. 3:12) Nie jak Kain, który wywodził się od złego i zabił brata swego. A dlaczego go zabił? Ponieważ uczynki jego były złe, a uczynki brata jego sprawiedliwe.

Słowo greckie ponhroV oznacza nie tylko przymiotnik: zły, przykry, zepsuty, niegodziwy; ale jest również imieniem przymiotnikowym określającym w Biblii diabła: Zły. Podobny zwrot mamy w (Mat. 5:37) Niechaj więc mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od Złego.

Zwróćmy uwagę, że Duch Święty nie mógł na jednym miejscu nazwać Adama „Złym” (tak by bowiem było, gdyby był ojcem Kaina), a na drugim miejscu nazwać Adama „Synem Bożym”, którym on był dzięki stworzeniu. (Łuk. 3:38) Syna Enosza, syna Seta, syna Adama, który był Boży. Kain okazał w końcu charakter swojego ojca i spowodował śmierć.

Musimy zwrócić uwagę na to, w jak dokładny sposób Bóg podaje sprawozdanie o narodzeniu Kaina, Abla i Seta. (1 Moj. 4:1-2) Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana. Potem urodziła jeszcze brata jego Abla. (1 Moj. 4:25) I obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ona urodziła syna i dała mu imię Set, mówiąc: Bóg dał mi innego potomka zamiast Abla, którego zabił Kain. Widzimy więc tutaj trzech synów zrodzonych z dwóch aktów cielesnego poznania przez Adama. Ponieważ Biblia jest dokładnym i doskonałym Słowem Bożym, nie jest to błąd, ale sprawozdanie podane dla naszego wyjaśnienia. Ponieważ byli narodzeni trzej synowie z dwóch stosunków cielesnych Adama, wiemy z całą pewnością, że jeden nie był synem Adama. Bóg to zapisał w taki dokładny sposób, aby nam coś pokazać. A mianowicie Ewa miała w swym łonie dwóch synów (bliźniaki) z dwóch odrębnych zapłodnień. Ona nosiła bliźnięta, przy czym poczęcie Kaina poprzedzało trochę poczęcie Abla. Oczywiście chodzi o bliźnięta dwujajowe.

Ponieważ człowiek miał być świątynią Boga, dlatego szatan również chciał mieszkać w człowieku. Ale szatan nie może mieszkać w ciele ludzkim jak Bóg. On mógł jedynie wszczepić swoje duchowe cechy i to pośrednio. A tym pośrednikiem było zwierzę – wąż. Bóg nie wstępuje do zwierząt, lecz szatan może i będzie to czynił, aby osiągnąć swój cel. On nie mógł mieć dziecka wprost z Ewy, jak to sprawił Bóg u Marii, więc on wstąpił do węża, a potem uwiódł Ewę i miał z nią dziecko, Kaina, który nosił w całej pełni duchowe cechy charakteru szatana, również zwierzęce (zmysłowe, cielesne) cechy węża. Nic więc dziwnego, że Duch Święty powiedział, że Kain był od tego Złego.

Otóż istnieje pewne pokrewieństwo miedzy człowiekiem a zwierzęciem. Wiemy, że oni nie mogą się mieszać wzajemnie i rozmnażać. Lecz wówczas w ogrodzie Eden doszło do tego skrzyżowania, a to fizjologiczne podobieństwo, które ciągle istnieje, jest tego dowodem. Bowiem wówczas w Edenie wąż był wyprostowanym stworzeniem podobnym w swym wyglądzie do człowieka. On był niemal człowiekiem. Szatan skorzystał z fizjologicznych właściwości węża i użył go do zwiedzenia Ewy. Potem Bóg zniszczył tą sylwetkę ciała węża. Teraz już więc żadne inne zwierzę nie może się skrzyżować z człowiekiem. Lecz to pokrewieństwo istnieje.
///
mówiąc: "Jakim obliczem spojrzę ku Panu Bogu? Jakąż mam za nią zanosić modlitwę?149 Bo przecież dziewicę wziąłem ze świątyni Pana Boga, i nie ustrzegłem jej! Któż mnie zwiódł? Któż jest tym, kto uczynił zło w mym domu? Kto porwał ode mnie dziewicę i skalał ją? Czyżby u mnie powtórzyły się dzieje Adama? Gdy bowiem Adam oddawał się o oznaczonej godzinie uroczystej modlitwie dziękczynnej, wszedł wąż i znalazł Ewę samotną, i uwiódł ją, i skalał150; to samo przydarzyło się i [u] mnie". 2
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/ap ... .html#p150

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lutego 2019, o 14:20 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL