Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O BRANHAMIE Roberts Liardon i GORDON LINDSEY
 Post Napisane: 18 października 2015, o 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 15594
"Człowiek zauważalnych znaków i cudów"

Bóg nie umieścić Swoje poparcie od jednego konkretnego kościoła, ale on ujawnił, że czystego serca będą oglądać Boga. , , Niech koledzy wierzą, co chce, aby o tym. Te rzeczy nie stanowią bardzo byle jak. Być braćmi, mają jedni z drugimi. 1

William Branham było wątpliwości, człowieka o znaczących znaków i cudów. Od urodzenia, nadnaturalne manifestacje oznaczone jego życie. On naprawdę chodził z Bogiem przez jakiś czas, ale w ostatnich latach jego życia, zaczął błądzić w doktrynie i skręcać z jego prawdziwym powołaniem. On rzeczywiście ma boskie krepina do uzdrowienia i wyzwolenia minister. Nowoczesny dzień biblijnego proroka proporcji, uzdrawiał tłumy i dostarczane strapionych ze wszystkich rodzajów demonicznych więzów i twierdz. Szedł w Duchu, prowadzony przez wizje i aniołów: Przez pewien czas wydawało się, nadprzyrodzony przenikają swoje życie i wszystko, co ustawić rękę.

Podczas szczytu służby Branhama, od 1946-1954, wielcy ludzie przyszli razem z nim, aby promować i współpracować z nim; ludzi, takich jak Gordon Lindsey, FF Bosworth, i Jack Moore. Zespół rozpoczął uzdrawianie Branhama, co stało się znane jako Voice of Healing magazynu, która doprowadziła do wielkiego gojenia ożywienia na początku 1950 roku. Ten ruch bezpośredni wpływ TL Osborn, Kenneth Hagin, Oral Roberts, i innych, tak dziś, że Kościół ma szerszy mocniej uchwycić na prawd dotyczących wiary i uzdrowienia.

Skromne początki
William Marrion Branham urodził się na piętnaście-letniej matki i osiemnaście-letni ojciec, w podłodze mały, brudu chacie w górach Kentucky. Byli biedni i analfabetą i nie miały interesu w sprawach duchowych. William dorastał bez znajomości Boga, Biblii, lub modlitwę. Jednak Bóg miał szczególne rozmowy na jego życiu i pójdzie sobie wiele trudu, przez całe dzieciństwo Williama, aby zwrócić jego uwagę. Od najmłodszych lat, William usłyszał głos Boga, i wiedział, że został powołany do innego rodzaju życia niż wokół niego.

Nie rozumiał powołanie lub jak uciszyć tęsknotę czuł się w swoim sercu. W wieku dziewiętnastu lat postanowił odejść z nadzieją, że znajdzie ukojenie w nowym miejscu. Przeniósł się do Phoenix w Arizonie, gdzie pracował na ranczu, ale wciąż nie mógł uciec od poczucia, że ​​Bóg powołuje go. Gdy otrzymał wiadomość, że jego brat umarł, wrócił do domu, do swojej rodziny smutku. To było na pogrzebie, który usłyszał jego pierwszy modlitwę i wtedy wiedziałem, że musi nauczyć się modlić.

Odbieranie połączeń
Przebywał blisko domu, aby być blisko swojej rodziny zatroskana, podjął pracę w pobliskiej gazowni firmę. Po dwóch latach na pracy, William ogarnęła oparów gazu podczas testowania metr i skończył w szpitalu, gdzie przeszedł operację wyrostka robaczkowego. Jak leżał w sali pooperacyjnej, czuł jego życie uciekało. Jego ciało coraz słabsze, a jego umysł pociemniało; a następnie usłyszał znajomy głos, mówiąc: "Zadzwoniłem do ciebie, a ty nie pójdzie." Te słowa były wielokrotnie powtarzane. Wewnętrzny głos Williama odpowiedział powrotem, "Panie, jeśli to Ty, pozwól mi wrócić na ziemię i będę głosić naszą Ewangelię na dachach i ulicach." 2

Został zwolniony ze szpitala, a kilka dni później i natychmiast zaczął szukać Pana. Znalazł mały, niezależny kościół baptystów, że pielęgnować i modlił się za niego, a następnie sześć miesięcy później wyświęcony mu samodzielną ministra Chrzciciela. William uzyskać mały namiot i zaczął ministra z doskonałymi wynikami. To było w czerwcu 1933 roku w wieku dwudziestu czterech lat, że Branham odbywają swój pierwszy poważny ożywienie namiot. Trzy tysiące osób uczestniczyło w ciągu jednej nocy. To właśnie w tym czasie, który wystąpił nadprzyrodzone manifestacją.

Branham Tabernakulum
William trzymał specjalny serwis chrzest gdzie ochrzczony 130 wiernych w rzece Ohio. Kiedy ochrzcił siedemdziesiątego osobę, to jest to, co William opisane stało: "Wir zstąpił z niebios, tutaj się to światło, świecące w dół. , , zawisł tuż nad miejscem, gdzie byłem na. , , i to jak się do a-bałam się śmierci. "Wiele z czterech tysięcy, które ujrzały światło pobiegł w strachu, niektóre pozostały i spadł w kulcie, inni twierdzili, że słyszeli rzeczywisty głos. 3

Kilka miesięcy później, na jesieni tego roku, ludzie, którzy uczestniczyli w tych potężnych spotkania wybudował siedzibę dla Williama namaszczony posługi nazywając go "Branham Tabernakulum". Od 1933 roku do 1946 roku, Branham służyli w Przybytku podczas pracy w świeckiej pracy. W tym czasie też poznał swoją przyszłą żonę, nadzieja Brumback, z którą miał dwójkę dzieci przed tragedia w 1937 roku.

Cena nieposłuszeństwo
Podczas Branham był na ryby, natknął się na spotkaniu obozu z "Jedności zielonoświątkowców" (nominale często określa się dzisiaj jako "Tylko Jezus") i został poproszony o ministra istnieje. Krótko po tym zaczął mówić, mocą Bożą pochłonęła go, a on służył przez następne dwie godziny. Pasterze z całego kraju zaprosił Branham mówić w ich kościołach, tak, że całkowicie wypełnia swój kalendarz na następny rok.

Kiedy wrócił do domu był podniecony, aby podzielić się wiadomością z żoną, jej matka była tam i gardził nim do obcowania z Jedności zielonoświątkowców. Branham skapitulował jej nagany i anulowane wszystkie swoje spotkania. On później żałował tego jako największy błąd w swoim życiu. Jeśli poszedł na posiadanie tych spotkań, jego rodzina nie zostały złowione w wielkiej powodzi w 1937 roku w Ohio.

Jak się okazało, w zimie 1937 roku, Nadzieja właśnie urodziła ich drugie dziecko. Ponieważ jej system odpornościowy nie został całkowicie odrestaurowany, że uległ poważnej choroby płuc. To właśnie w tym okresie ożywienia, że ​​ranne wybuchł nad rzeką Ohio i rozlewiska wzrosła. Ona i jej dwoje dzieci przewieziono do kilku miejscach w czasie których zarówno poważnie zachorował na zapalenie płuc. Chorobą płuc Hope zwrócił się do gruźlicy i zmarła kilka tygodni później. Mimo, że starsze dziecko ostatecznie odzyskane, zapalenie płuc młodszego niemowlęcia zwrócił się do śmiertelnego zapalenia opon mózgowych i rdzenia dziecko zmarło tej nocy jak jej matka.

Szum wiatru
Następne pięć lat były trudne dla Williama, kiedy zachwiał się od strat. On nadal głosić na Branhama Tabernakulum i miał dar prorokowania wizje. Nikt nie go lub charakter jego wizji zrozumieć, a on coraz bardziej niespokojny. Zrobił ożenić w tym czasie ze względu na jego najstarszy dziecka i pracował, aby zapewnić rodzinie jako gajowy oprócz głoszenia w tabernakulum.

Pewnego wiosennego dnia, w 1946 roku, wrócił do domu na obiad i siedział z kolegą pod dużym drzewa klonowego. Nagle, zgodnie Branhama: "Wydawało się, że cała górna część drzewa wypuszczeni. , , wydawało się, że coś, co zstąpił z tego drzewa, jak wielki gwałtownego wiatru ". Jego żona wybiegła zobaczyć, co było o zamieszanie, a po otrzymaniu go za emocje, Branham podzielił wszystkie przeszłe doświadczenia Miał z wiatr pędzi nad nim na drzewach. Ponieważ był młody dziecko, "potężny gwałtowny wiatr" straszy go, mówił do niego, i zmuszać go do szukania Boga za odpowiedzi.

On wtedy powiedział jej, że ma zamiar dowiedzieć się, raz na zawsze, co kryje się za tym "wiatr" i przypomniał, że on powiedział: "Powiedziałem jej, i moje dzieci na pożegnanie i ostrzegł ją, że jeśli nie wróci w ciągu kilku dni, być może nigdy nie wrócić. "4

Wizyta z Aniołem
Branham wyjechał do ustronnym miejscu, aby się modlić i czytać Biblię. Wołał do Pana, aby porozmawiać z nim w jakiś sposób. Tej nocy zauważył migotanie światła w pokoju, który zaczął się po podłodze, a następnie przerodziła się w kulę ognia świeci na podłodze. Kroki podszedł i zobaczył duży mężczyzna ubrany w białą szatę, nadchodzącego ku niemu. Mężczyzna mówił,

"Nie bój się, jestem wysyłane z obecności Boga Wszechmogącego, aby powiedzieć, że osobliwe życie i wasze drogi niezrozumiany zostały do ​​wskazania, że ​​Bóg wysłał do podjęcia dar boskiego uzdrawiania dla ludzi na całym świecie. Jeśli będziesz szczery, i może się ludzie ci wierzyć, nie ostoi się przed modlitwą, nawet raka. "

William skromnie odpowiedział, że był tak biedny i niewykształcony nikt nie chciał go słuchać. Anioł dał mu dwa prezenty, które mógłby wykorzystać jako znaki, aby pomóc ludziom uwierzyć. Pierwszy będzie jego zdolność do wykrywania choroby przez wibracje w lewej ręce; a drugi będzie słowo wiedzy odsłaniając ukryty grzech ukryty w sercu człowieka.

Walking Out ​​The Calling
W następną niedzielę po powrocie do domu, Branham wspólne z jego kongregacji, czego doświadczył. Podczas gdy on mówił, ktoś podał mu telegram z prośbą o przyjść do St Louis modlić się o ciężko chorej córki. Szybko wziął ofiarę na pociąg-taryfy i pożyczył garnitur ubrania. O północy wsiadł do pociągu do St Louis.

Przybył, aby odnaleźć dziewczynkę umierającą z nieznanej choroby. Była słaba i niszczeje, zachrypnięty od płaczu z bólu. William przeniósł się do łez i ruszył szukać Pana prywatnie, co robić. Widział odpowiedź w wizji i czekał, aż warunki były tak jak widział je w duchu. Zapytał ludzie obecni gdyby wierzył, że jest sługą Boga i kierowane właśnie do nich powiedział im, nic nie wątpiąc. Zaczął prosić o kilka rzeczy i modlił według wizji Bóg go obdarzył. Natychmiast dziecko zostało wyleczone.

Rozeszła się wieść szybko i ludzie z St. Louis zapytał Branham, aby powrócić. W czerwcu 1946 roku przeprowadził dwanaście dni gojenia ożywienie, gdzie ogromne manifestacje miały miejsce. Kulawy chodził, niewidomych, głuchych piłę słychać, a zmarłych zostały podniesione. Kobieta, która stała szyderczy poza padł martwy na atak serca. Branham wyszedł modlić się za nią, a ona reaktywowana chwaląc Boga. Uzdrowienia, które miały miejsce były poza liczyć jako Branham często przebywał aż do 2:00, aby modlić się za chorych.

Z St. Louis udał się do Jonesboro, Arkansas, było 25.000 osób wzięło udział w spotkaniach. 5 W jednym przypadku, Branham wyszedł do modlitwy dla kobiety, która zmarła w karetce poza salą obrad. Usiadła uzdrowiony Branham miał wymknąć się z przodu karetki pod osłoną przebraniu, aby powrócić do spotkania.

Relentless Revival
1.947 roku był wysoki profil na Branhama. W Arkansas zdobył swój pierwszy menedżer kampanii. Czas opublikował wiadomość o jego kampanii, jak jego służba koncertował państw zachodnich. Podczas gdy w Portland, Oregon, TL i Daisy Osborn uczestniczyli w spotkaniach i byli jego wielkim wpływem czego był świadkiem. Mówi się, że to było świeże i skupić się potrzebne, aby uruchomić swoją światową zmieniających międzynarodową służbę.

Był to również rok, w którym Gordon Lindsey połączył siły z Branhama. Lindsey została jego administrator i zorganizowane i promowane jedną z największych leczniczych przebudzeń do dnia dzisiejszego. Jack Moore w towarzystwie, "Kampania Unia" dołączył do sił zielonoświątkowców jedność i kręgów Full Gospel dla serii kampanii ożywienie posiadanych przez Pacific Northwest i Kanadzie. Branham udało się uniknąć różnic doktrynalnych i prowadząc tysięcy do zbawienia i uzdrowienia. Raporty stwierdził, że 1500 dusze zostały na nowo narodzić się w pojedynczej usługi i aż 35.000 uzdrowienia przejawiały w tym odcinku służby.

The Voice of Healing
Zespół Branham chciał dać większy głos do wiadomości uzdrowienia, które mogą wykraczać poza Confine ich spotkań, więc zdecydowaliśmy się rozpowszechniać miesięczną publikację nazwali The Voice of Healing magazyn. Niedługo po jego szybki wzrost do narodowego sukcesu, Branham doznał załamania nerwowego. W 1948 roku sądzono, może umrzeć, gdy inny rośnie ewangelista uzdrowienie, Oral Roberts, zebrał wiernych na całym świecie do modlitwy o przywrócenie Branhama. Sześć miesięcy później, Branham był z powrotem na scenę.

W 1950 roku, FF Bosworth dołączył do zespołu Branham i razem przeprowadził kolejną ważną krucjatę gojenia gromadzenia tłumy ponad 8000 na pojedynczej usługi. W tym samym roku, Branham podróżował do Skandynawii czyni go pierwszym Voice of Healing ewangelisty na podróż do Europy. Jesienią 1951 roku zespół Voice of Healing Ministerstwo podróżował do Afryki i tam odbywają się kampanie lecznicze do grudnia. Poinformowano, że spotkania były największym kiedykolwiek w RPA z tłumów w liczbie przekraczającej 50.000. 6

Odbiegające od Wezwania
Branham pozostał bardzo wpływowa w służbie boskiego uzdrowienia dla dziewięciu lat. W tym czasie zaczął lecznicze ewangeliści powierzchni całego kraju. W 1952 roku, w wysokości Voice of Healing odrodzenia, czterdzieści dziewięć znanych ewangelistów lecznicze były biorące udział w The Voice of Healing magazynu. Objawienie boskiego uzdrowienia osiągnęły szczyt wszech czasów na całym świecie. Ale od tego roku na, gojenie pożary odrodzenie zaczęło słabnąć. Do roku 1955 Branham zaczął odczuwać trudności, a jego resort podjął radykalną zmianę.

Branham miał wypadnięciem z Gordon Lindsey, który został zmuszony do opuszczenia służby. Bez Lindsey, jego organizacja była źle zarządzana i popadł w ruinę finansową. Zaczął również naruszył doktryny bez zrównoważonym głosem Lindsey, która przyniosła stabilność nie tylko do swoich spraw administracyjnych, ale także dźwięk dotrzymał i nauczania opartych na Biblii.

W dni chwały z Voice of Healing odrodzenia zaczął wiatr w dół w kierunku 1958, Branham szukał innych sposobów, aby swoje piętno. Zaczął uczyć się od swoich wizji, a nie od Słowa Bożego. Nie nazywa się nauczyciel, Branham zaczął schodzić w skrajnych kierunkach w zakresie jego interpretacji prawdy. Niepokojące doktryny uczono, i podkreślił, przez resztę jego posługi.

Bóg Usuwa Proroka
W dniu 18 grudnia 1965 roku, Branham i jego rodzina byli podróży do domu w stanie Indiana z Teksasu, gdzie William głosił po raz ostatni w kościele Jacka Moore'a. Jego syn był w samochodzie przed nich, gdy pijany kierowca skręcił i nieodebranych samochód na syna, ale uderzył głową samochodu Williama na. Pani Branham został natychmiast zabity. William był jeszcze przy życiu, kiedy jego syn znalazł go. Poprosił o żonę i kiedy powiedziano mu, że nie żyje, polecił synowi, aby umieścić na niej dłoń. Jego syn podniósł zakrwawioną rękę Branhama i położył na panią Branhama. Natychmiast puls wrócił, a ona reaktywowana.

Branham pozostawała w śpiączce przez sześć dni, zanim udał się z Panem w dniu 24 grudnia 1965. Choć zasmucony jego śmierci, jego posługi koledzy nie byli zaskoczeni. Gordon Lindsey napisał w swoim pochwała, "Bóg może zobaczyć, że szczególna posługa człowieka osiągnął urzeczywistnienie i to jest czas, aby zabrać go do domu." 7

Lindsey przyjął również wykładni Kenneth E. Hagin-ojca słowo wiary ruchu-który prorokował dwa lata wcześniej, że Pan "proroka" usunięcie ze sceny. Branham zmarł dokładnie, kiedy Pan powiedział Hagin On. Według przepowiedni Hagin w William Marrion Branham, "ojca odrodzenia uzdrawiania" musiał zostać usunięty z ziemi, z powodu jego nieposłuszeństwa Jego wezwanie i tworzenia doktrynalnej zamieszania.

Prace konsultowane

C. Douglas Weaver, Uzdrowiciel-Prorok, William Marrion Branham: A Study prorockiej w amerykańskim zielonoświątkowego (Macon, GA: Mercer University Press, 1987), 54
Gordon Lindsey, człowiek posłany przez Boga (Jefferson, IN: Williama Branhama, 1950), 39-41
Weaver, Uzdrowiciel-Prorok, 27
Roberts Liardon, generałowie Boga: Dlaczego im się udało i dlaczego Niektóre Failed (Laguna Hills, Kalifornia: Roberts Liardon ministerstwa, przedrukowany za zgodą Whittaker House, 1996), 324.
Lindsey, William Branham, 93.
Liardon, Gods Generals, 331
Weaver, Uzdrowiciel Prorok, 105

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 października 2015, o 15:36 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: O BRANHAMIE Roberts Liardon i GORDON LINDSEY
 Post Napisane: 13 grudnia 2015, o 22:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Noemi, jeśli masz w domu książkę br. Franka co nosi tytuł:
Wielka tragedia i Boży plan Zbawienia w świetle poselstwa czasu końca.
To się dowiesz co zrobił Gordon Lindsay i jemu podobni.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 grudnia 2015, o 22:34 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL